Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Dettifoss

Dettifoss

Dettifoss – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Islandia: Kompletny audioprzewodnik po wyspie do samodzielnego zwiedzania

1. Islandia: Kompletny audioprzewodnik po wyspie do samodzielnego zwiedzania

Po dokonaniu rezerwacji otrzymasz od nas osobną wiadomość e-mail z instrukcjami dotyczącymi instalacji aplikacji i przewodnika! Możesz zignorować wiadomość e-mail z biletem z Get Your Guide. Sprawdź również folder spamu pod kątem naszych wiadomości e-mail i skontaktuj się z nami, jeśli coś nie działa! Dzięki kompletnemu audioprzewodnikowi Iceland otrzymasz wszystkie informacje, które w innym przypadku przekazałby Ci przewodnik. Korzystając z GPS, aplikacja rozpoznaje, gdzie jesteś podczas podróży w obie strony i zapewnia ekscytujące informacje we właściwych miejscach. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wybrał się na indywidualną wycieczkę wynajętym samochodem. Twój cyfrowy przewodnik po Islandii i całej wyspie ognia i lodu! Ten audioprzewodnik oferuje ponad 340 stacji (7,5 godziny odtwarzania) z informacjami o kraju, ludziach i zabytkach we wszystkich częściach kraju. Obejmuje on nie tylko obwodnicę i Złoty Krąg, ale także półwyspy Reykjanes i Snaefellsnes, wyspy Westman, wschodnie i zachodnie fiordy oraz dzikie islandzkie wyżyny.

Z Akureyri: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Diamentowym Kręgu i lunchem

2. Z Akureyri: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Diamentowym Kręgu i lunchem

Poznaj najważniejsze atrakcje przyrodnicze wzdłuż islandzkiej Trasy Diamentowego Kręgu podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Akureyri. Zobacz wodospady w Dettifoss, odwiedź uroczą nadmorską wioskę Húsavík i wiele więcej. Wsiądź do wygodnego, klimatyzowanego autobusu na terminalu statków wycieczkowych w Akureyri i przygotuj się na cały dzień zwiedzania. Twój pierwszy przystanek, wodospad Goðafoss. Podziwiaj potężne wodospady i obserwuj, jak woda spada kaskadą z wysokości 12 metrów. Wykorzystaj w pełni szlaki piesze, podziwiając widoki na wodospady z kilku różnych punktów widokowych. Następnie udaj się do kanionu Ásbyrgi, doliny w kształcie podkowy otoczonej pionowymi klifami, a następnie udaj się do wodospadu Dettifoss, drugiego co do wielkości wodospadu na Islandii pod względem objętości. > Zrób sobie przerwę od dramatycznych krajobrazów Islandii, odwiedzając idylliczną wioskę Húsavík i zobacz miejski kościół. Położony w samym sercu wioski, ten mały drewniany kościółek jest uważany za jeden z najpiękniejszych w kraju. Wskocz z powrotem na pokład autobusu i udaj się do punktu widokowego na klifie Tjörnes na północ od Húsavík, aby podziwiać fantastyczne panoramiczne widoki na morze i fiord Öxarfjörður. Stąd udaj się do obszaru gorących źródeł Námaskarð, aby dowiedzieć się o starożytnych erupcjach wulkanów w tym kraju i zobaczyć na własne oczy wpływ trwającej aktywności geotermalnej. Zakończ wycieczkę, mijając kultowe jezioro Mývatn, słynące z piękna i dziwnego krajobrazu, w drodze powrotnej do terminalu statków wycieczkowych, gdzie dobiegnie końca Twoja islandzka przygoda.

Z Akureyri: Goðafoss, Mývatn, Dettifoss Super Jeep Tour

3. Z Akureyri: Goðafoss, Mývatn, Dettifoss Super Jeep Tour

Wybierz się z nami w niezapomnianą podróż, podczas której zaczniemy od podziwiania niesamowitego wodospadu Goðafoss z jego pięknem i wspaniałą historią, a następnie udamy się dalej do wspaniałego jeziora Mývatn z jego surowym wulkanicznym środowiskiem, bogatym życiem ptaków i florą. Tam zatrzymamy się w Dimmuborgir, Grjótagjá i Hverir. Najpierw przejedziemy obok Skútustaðagígar, skupiska bardzo unikalnych formacji wulkanicznych (pseudokrater), które powstały podczas erupcji w tym obszarze. Tego typu formacje lądowe odkryto jedynie w czterech miejscach na planecie i w kilku na planecie Mars. Dimmuborgir (Mroczny zamek) to niezwykle ciemne i szorstkie pole lawy, które zawiera wiele dziwnych formacji i jaskiń lawowych, takich jak Gatklettur „Święty Klif”. Następnie udamy się do ładnej małej jaskini lawowej Grjótagjá, w której znajduje się źródło geotermalne, które przez długi czas służyło jako miejsce do kąpieli. Hverir ma niezliczoną ilość wrzących gorących źródeł błotnych i otworów parowych w najróżniejszych kolorach. Po opuszczeniu Mývatn udamy się dalej do wielkiego i potężnego wodospadu Dettifoss, który znajduje się w Parku Narodowym Vatnajökull i jest uważany za najpotężniejszy wodospad w całej Europie. Dettifoss ma ponad 100 metrów szerokości i opada 45 metrów w dół do wąwozu Jökulsárgljúfur. Następnie przyjrzymy się bliżej Jökulsárgljúfur, który jest największym wąwozem w całej Islandii o rozpiętości do 500 metrów i głębokości 120 metrów, zanim wrócimy do Akureyri. Założymy się, że nigdy wcześniej nie czułeś się tak mały w obliczu Matki Natury. Zimą można się spodziewać, że droga do Dettifoss będzie nieprzejezdna dla zwykłych samochodów, wtedy z pomocą przydadzą się nasze Super Jeepy.

Z Reykjaviku: 6-dniowa wycieczka islandzką obwodnicą

4. Z Reykjaviku: 6-dniowa wycieczka islandzką obwodnicą

Dzień 1: Złoty Krąg i południowe wybrzeże Przygoda rozpoczyna się od odbioru w Reykjaviku, a następnie odwiedź popularne atrakcje Złotego Kręgu: Thingvellir, Geysir i Gullfoss. Następnie udaj się na imponujące południowe wybrzeże, gdzie powitają Cię wspaniałe wodospady Seljalandsfoss i Skógafoss. Odkryj czarną piaszczystą plażę Reynisfjara ze wspaniałymi szczytami Reynisdrangar i odwiedź bazaltową jaskinię kolumnową, zanim dotrzesz do miejsca zakwaterowania na noc. Dzień 2: Vik, Skaftafell i laguna lodowcowa Jokulsarlon Po śniadaniu w hotelu udaj się dalej na południe w kierunku uroczej wioski Vik. Zatrzymaj się na wyjątkowej i fotogenicznej plaży z czarnym piaskiem Reynisfjara. Po wizycie w Vik udaj się do słynnej laguny lodowcowej Jokulsarlon z pływającymi górami lodowymi. Pobliska plaża Diamond jest również punktem dzisiejszego programu. Zobacz góry lodowe, które wyrzuciły na brzeg lśniące jak diamenty na czarnej piaszczystej plaży, pozostawiając uczucie, jakbyś właśnie wkroczył w scenę filmową. Twoje zakwaterowanie na noc będzie w południowo-wschodniej części miasta. Dzień 3: Fiordy Wschodnie Dzisiejszy dzień poświęcony jest odkrywaniu wschodnich fiordów Islandii. Zatrzymamy się w wiosce rybackiej Djupivogur. Następnie spędzimy dzień w autentycznym ośrodku Wilderness Center, który oferuje różne atrakcje, takie jak piesze wycieczki, jazda na rowerze, jazda konna, a także zapewnia zakwaterowanie, restaurację i usługi spa. Dzień zakończymy zanurzając się w gorącym źródle spa w autentycznej łaźni wykonanej z kamieni. Dzień 4: Kanion Studlagil, Myvatn i Akureyri Przejedź przez pustkowia Modrudalur, aby dotrzeć do stolicy północy, Akureyri. Dzisiejsze atrakcje obejmują wizytę nad jeziorem Myvatn, gdzie możesz cieszyć się relaksującą kąpielą w basenach z gorącymi źródłami w Myvatn Nature Baths. Na koniec zobacz wspaniały wodospad Godafoss. Noc spędzisz w wiejskim hotelu w pobliżu Akureyri. Dzień 5: Obserwacja wielorybów, Siglufjordur i Trollaskagi Dzień rozpocznie się od jazdy w kierunku Dalvik na obserwację wielorybów. Po przygodzie na morzu wypróbuj swoje umiejętności wędkarstwa morskiego, a następnie ciesz się zespołowym grillem z połowem dnia. Udaj się do miejsca zakwaterowania na noc w okolicy Bifrost. Przejedź przez wioskę rybacką Siglufjordur, która jest uroczą wioską bogatą w historię, oraz półwysep Trollaskagi, z jednymi z najlepszych krajobrazów oceanu, jakie zobaczysz. Dzień 6: Odwiedź region zachodniej Islandii Dzień rozpocznie się od krótkiej wędrówki do krateru wulkanu Grábrók. Zatrzymaj się przy gorącym źródle Deildartunguhver, legendarnym wodospadzie Barnafoss (Wodospad Dzieci) i kaskadzie Hraunfossar. Odwiedzisz także Reykholt, dom Snorriego Sturlusona, islandzkiego historyka, prawnika, polityka, poety i autora niektórych islandzkich sag. W drodze powrotnej do Reykjaviku objedziesz malowniczy fiord Hvalfjörður (Fiord Wielorybi).

Z Reykjaviku: 4, 5, 6 lub 7-dniowa wycieczka po obwodnicy w małej grupie

5. Z Reykjaviku: 4, 5, 6 lub 7-dniowa wycieczka po obwodnicy w małej grupie

Spędź 4, 5, 6 lub 7 dni na wycieczce objazdowej po krainie lodu i ognia. Odkryj i zobacz najlepsze atrakcje Islandii i przeżyj przygodę bez martwienia się o przemieszczanie się. Maksymalna liczba pasażerów na tej wycieczce to 19, co zapewnia bardziej osobiste i przyjemne wrażenia. Dzień 1 - Południowe wybrzeże Islandii Wyruszając z Reykjaviku, zobacz wodospady Skogafoss, Seljalandsfoss i Glubrabui oraz podziwiaj czarno-piaszczyste wybrzeże plaży Reynisfjara. Podziwiaj widoki podczas opcjonalnej (za dodatkową opłatą) wędrówki po lodowcu. Dzień 2 - Przygoda na wschodzie Rozpocznij dzień w dobrym stylu, odwiedzając lagunę lodowcową Jokulsarlon, gdzie możesz wybrać się na opcjonalną (za dodatkową opłatą) wycieczkę łodzią amfibią, oraz pobliską plażę Diamond Beach. Jedź do kanionów Vestrahorn i Studlagil, a następnie kontynuuj wzdłuż dramatycznego wschodniego wybrzeża, które szczyci się długimi, wąskimi fiordami o stromych zboczach i postrzępionych szczytach. Pod koniec dnia skorzystaj z opcjonalnej (za dodatkową opłatą) kąpieli w pływających basenach geotermalnych Vök. Dzień 3 - Jezioro Mývatn i wodospady Dziś odkryj wyjątkowe naturalne środowisko wulkaniczne jeziora Mývatn. Spotkaj gorące źródła geotermalne, jaskinie z parującą niebieską wodą, imponujące formacje skalne, unikalne ptaki i faunę. Odkryj najważniejsze atrakcje, takie jak wspaniały Dettifoss, który jest najpotężniejszym wodospadem w Europie i Góðafoss - wodospad bogów. Na koniec dnia zrelaksuj się w opcjonalnym (za dodatkową opłatą) spa geotermalnym Forest Lagoon i zanurz się w jedwabistych, błękitnych wodach bogatych w minerały leczące skórę. Dzień 4 - Północna Islandia Rozpocznij dzień w Akureyri, stolicy północy. Tutaj będziesz cieszyć się atmosferą tego uroczego miasta i weźmiesz udział w opcjonalnej (za dodatkową opłatą) wycieczce łodzią na obserwację wielorybów. Podczas jazdy przez północne wybrzeże w kierunku Reykjaviku będziesz miał chwilę, aby podziwiać kanion Hvítserkur i Kolugjufur. Dzień 5 (opcjonalnie) - Borgarfjörður i jaskinia lawowa Podziwiaj wspaniały Hraunfossar, serię wodospadów utworzonych przez strumienie płynące na odległość prawie 300 stóp. Następnie zobacz majestatyczny wodospad Barnafoss i historyczne miejsce Reykholt. Później udaj się do największej jaskini lawowej na Islandii, Viðgelmir, przed zakończeniem dnia w Deildartunguhver, najwyżej położonym gorącym źródle w Europie. Dzień 6 (opcjonalnie) - Park Narodowy Snæfellsnes Spędź dzień na zwiedzaniu Parku Narodowego Snæfellsnes. Park ten jest często określany jako "Islandia w miniaturze" ze względu na wiele odmian geologicznych. Nie przegap wizyty tutaj, jeśli chcesz uchwycić prawdziwego ducha i piękno wyspy. Dzień 7 (opcjonalnie) - Złoty krąg Zakończ swój pobyt na Islandii podróżą wzdłuż najpopularniejszej trasy Islandii. Zobacz gejzery, Złoty Wodospad, Park Narodowy Thingvellir i wulkan Kerið, z których wszystkie są obowiązkowe dla odwiedzających. Możesz także dodać wizytę w Błękitnej Lagunie do swojej dzisiejszej wycieczki.

Z Akureyri: prywatna wycieczka jeepem po wodospadzie Dettifoss

6. Z Akureyri: prywatna wycieczka jeepem po wodospadzie Dettifoss

Po odbiorze w super jeepie udasz się do Goofafoss, jednego z najbardziej spektakularnych wodospadów na Islandii, znanego jako wodospad bogów. Twoja podróż będzie kontynuowana do jeziora Mývatn. To starożytne jezioro zostało uformowane przez wielką bazaltową erupcję lawy 2300 lat temu i jest otoczone przez rzadkie wulkaniczne formy terenu, w tym filary lawy i wyloty bez korzeni. Wjeżdżając głębiej w ten nieziemski krajobraz, dostaniesz szansę, aby zobaczyć obszar gorących źródeł w Hverarönd w Námaskarð. Następnie spoglądaj na niesamowitą potęgę najpotężniejszego wodospadu w Europie, Dettifoss. Rozpoczynając podróż powrotną, zatrzymasz się, aby zbadać Skútustaðagígar i obszar pseudo kraterów oraz unikalne formacje lawy Dimmuborgiru. Są to jedne z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w rejonie Mývatn. W końcu zatrzymasz się w Eyjafjordur i podziwiasz malowniczy widok na fiord do Akureyri.

Akureyri: Jednodniowa wycieczka 4x4 zorzy polarnej z gorącą czekoladą

7. Akureyri: Jednodniowa wycieczka 4x4 zorzy polarnej z gorącą czekoladą

Zwiększ swoje szanse na zobaczenie zorzy polarnej dzięki tej wycieczce z przewodnikiem, która obejmuje odbiór i dowóz do hotelu w Akureyri. Podróżuj do obszarów, w których panują najlepsze warunki do oglądania, wygodnym minibusem i klimatyzowanym pojazdem terenowym. Wskocz na pokład minibusa i przesiądź się do jeepa lub superciężarówki. Wyjedź z miasta na wieś, z dala od jasnych świateł miasta, aby zorzę polarną można było zobaczyć w całym jej pięknie i kolorach. Posłuchaj, jak Twój lokalny przewodnik opowiada islandzkie opowieści podczas tej magicznej wycieczki. Popijaj smaczną i rozgrzewającą filiżankę gorącej czekolady, rozkoszując się islandzką nocą. Po zakończeniu wycieczki wróć do miejsca zakwaterowania w Akureyri. Pomiń stres związany z przegapieniem zorzy polarnej dzięki wycieczce, która oferuje bezpłatną drugą wycieczkę następnej nocy, jeśli nie zostanie zauważona żadna zorza polarna.

Z Reykjaviku: 6-dniowa wycieczka dookoła Islandii obwodnicą

8. Z Reykjaviku: 6-dniowa wycieczka dookoła Islandii obwodnicą

Dzień 1 Rozpocznij od odbioru z Reykjaviku, a następnie udaj się do wpisanego na listę UNESCO parku narodowego Þingvellir, który oferuje dramatyczną dolinę ryftową i bogatą islandzką historię. Kontynuuj podróż do obszaru geotermalnego Geysir, gdzie potężne gejzery zadziwiają erupcjami, w tym parzącym gejzerem Strokkur. Podziwiaj kultowy wodospad Gullfoss przed malowniczym lunchem. Udaj się do czarującego Seljalandsfoss i wysokich wodospadów Skógafoss. Odkryj czarną piaszczystą plażę Reynisfjara z bazaltowymi kolumnami, a następnie zakończ dzień w hotelu na południowym wybrzeżu. Dzień 2 Po śniadaniu wyrusz na kolejny dzień przygód. Poznaj nadmorską wioskę Vík, słynącą z czarnych piaszczystych wybrzeży i dramatycznych krajobrazów. Najważniejszym punktem dnia jest mistyczna jaskinia lodowa Katla (wliczona w cenę Deluxe Tour), ukryta pod lodowcem Mýrdalsjökull, z oszałamiającymi zamarzniętymi formacjami. Po jaskini lodowej zjedz lunch w Vík, a następnie udaj się do wspaniałego kanionu Fjaðrárgljúfur, znanego z cudów geologicznych. Kontynuuj podróż na wschód do Jökulsárlón, lodowcowej laguny z kolosalnymi górami lodowymi i pobliskiej Diamentowej Plaży, gdzie fragmenty lodu magicznie zestawiają się z hebanowymi piaskami. Na koniec dotrzesz do Höfn, gdzie zameldujesz się w hotelu. Dzień 3 Rozpocznij dzień od śniadania. Poznaj uroczą wioskę rybacką Djúpivogur, znaną z malowniczego portu. Następnie zjedz lunch w Egilsstaðir. Latem Twoja podróż zabierze Cię do Borgarfjörður Eystri, znanego z kolonii maskonurów. Zobacz te urocze ptaki morskie w ich naturalnym środowisku. Zimą odkryjesz wioski rybackie we wschodniej Islandii. Po południu zanurz się w łaźniach geotermalnych Vök (wliczone w cenę Deluxe Tour). Na koniec zamelduj się w hotelu w Egilsstaðir. Dzień 4 Po śniadaniu kontynuuj swoją podróż. Rozpocznij dzień w Kanionie Stuðlagil, słynącym z oszałamiających bazaltowych kolumn i błękitnej rzeki lodowcowej. Następnie dotrzyj do najpotężniejszego wodospadu w Europie, Dettifoss, i doświadcz jego grzmiącej mocy, gdy woda spada do kanionu. Poznaj surrealistyczny obszar geotermalny Námaskarð z bulgoczącymi garnkami błotnymi. Odwiedź Dimmuborgir, mistyczne pole lawy, odkryj Skútustaðagígar i nie przegap wodospadu Goðafoss, Po południu zamelduj się w hotelu w Akureyri. Dzień 5 Rozpocznij dzień od śniadania, a następnie dołącz do wycieczki z obserwacją wielorybów (w cenie Deluxe Tour). Zjedz lunch w mieście. Kontynuuj podróż do Borgarvirki, starożytnego wulkanicznego korka używanego niegdyś jako forteca podczas islandzkiej epoki wikingów. Następnie udaj się do Hvítserkur, formacji skalnej wyłaniającej się z morza. Następnie udaj się do Kolugljúfur, kanionu nazwanego na cześć olbrzymki Koli. Na koniec zamelduj się w hotelu w Laugarbakki. Dzień 6 Po śniadaniu udaj się do słynnego wulkanu Grábrók i wybierz się na wycieczkę na jego szczyt. Kontynuuj do wodospadów Hraunfossar, kaskadowo przez pola lawy. Odwiedź tradycyjną islandzką stadninę koni, aby poznać urok i znaczenie kulturowe islandzkich koni. Zatrzymaj się w Deildartunguhver, najpotężniejszym gorącym źródle w Europie. Na koniec wróć do Reykjaviku, kończąc wycieczkę.

Islandia atv. wycieczka z przewodnikiem w pobliżu Dettifoss Islandia

9. Islandia atv. wycieczka z przewodnikiem w pobliżu Dettifoss Islandia

Wyjątkowość tej wycieczki polega na tym, że podróżni będą mogli posmakować islandzkiej przyrody, ptaków i dzikiej przyrody. Patrzenie na wodospady i rzekę oraz przyrodę w Parku Narodowym Vatnajökull stanowi ogromną część doświadczenia, gdy odwiedzający patrzą na rzekę w drodze do morza. Maksymalna liczba podróżnych w każdej wycieczce to 8 osób, które otrzymają osobiste wskazówki podczas podróży i będą mogły zadawać pytania, jeśli zajdzie taka potrzeba, oraz uzyskać osobiste odpowiedzi od lokalnego przewodnika mieszkającego w tej okolicy. Podróżni uzyskają również informacje na temat kultury w tym samym obszarze. Przykładowym doświadczeniem jest obejrzenie wodospadu w okolicy przed lub po tej wyprawie oraz spojrzenie na lodowiec Jökulsá á Fjöllum w Parku Narodowym Vatnajökull i zobaczenie, gdzie rzeka opada do morza ze wszystkimi fokami i ptactwem. Jak rzeka kształtowała ten obszar na przestrzeni lat. Przykładami wodospadów w tym obszarze są Dettifoss, Selfoss i Hafragilsfoss, które są dobrze znanymi wodospadami.

Liczba znalezionych atrakcji: 15
Sortuj wg::

Dettifoss: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dettifoss? Kliknij tutaj.