Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Departament Chuquisaca

Departament Chuquisaca – nasze najbardziej polecane atrakcje

Wycieczka piesza w Sucre: Historia, kultura i niesamowite widoki

1. Wycieczka piesza w Sucre: Historia, kultura i niesamowite widoki

Podczas tej pieszej wycieczki będziemy odkrywać cuda, które miasto ma do zaoferowania, spacerując starożytnymi ulicami, które są przesiąknięte historią. Zapuścimy się do starożytnego zamku, gdzie odwiedzimy stare biuro burmistrza Sucre i będziemy podziwiać piękne ogrody. Spacerujemy również ulicą Kotów, gdzie narodziło się miasto, a następnie udamy się, aby zobaczyć rdzenną sztukę społeczności mieszkających w pobliżu Sucre, podziwiając wspaniałe widoki na góry ze wspaniałego punktu widokowego. Podczas wycieczki odwiedzimy również dziedzińce starego uniwersytetu publicznego. Na głównym placu poznamy bogatą historię, kulturę i tętniące życiem życie kulturalne miasta. Na koniec wycieczki zwiedzimy starą wieżę kolonialną, z której roztacza się piękny widok na Sucre.

Sucre: 1-dniowy trekking w kraterze Maragua i szlakami Inków

2. Sucre: 1-dniowy trekking w kraterze Maragua i szlakami Inków

Dzień zaczyna się o 8:30 rano, kiedy turyści są odbierani ze swoich hoteli. Godzinna wycieczka prowadzi do kolonialnej kaplicy Chataquilla, gdzie rozpoczyna się trekking szlakiem Inków (2 godziny). Na końcu szlaku Inków czeka na nas samochód, który zabierze nas do Krateru Maragua, gdzie zjemy pyszny wegetariański lunch i odwiedzimy formację skalną La Garganta del Diablo (30 minut). Po południu zwiedzamy ślady dinozaurów (2 godz.) i wracamy do miasta Sucre. Jeśli jest dostępna tkaczka, możemy ją odwiedzić, a ona wyjaśni nam sztukę kultury Jalqa. Jesteśmy byłymi przewodnikami CondorTrekkers, którzy rozpoczęli własną działalność gospodarczą.

Cały dzień zwiedzania pięknego miasta Sucre

3. Cały dzień zwiedzania pięknego miasta Sucre

Rano - od 10:00 do 12:30 Podczas tej pieszej wycieczki odkryjemy cuda, jakie miasto ma do zaoferowania, spacerując starożytnymi uliczkami przesiąkniętymi historią. Zapuścimy się do tuneli starego miasta znajdujących się w starożytnym zamku, gdzie odwiedzimy dawne biuro burmistrza Sucre i będziemy podziwiać piękne ogrody. Przejdziemy także ulicą Kotów, gdzie narodziło się to miasto, a następnie przyjrzymy się rdzennej sztuce społeczności mieszkających w pobliżu Sucre, podziwiając jednocześnie wspaniałe widoki na góry ze wspaniałego punktu widokowego. Na głównym placu poznamy bogatą historię, kulturę i tętniące życiem życie kulturalne miasta. Na koniec zakończymy poranek zwiedzaniem starej kolonialnej wieży, skąd będziemy mieli piękny widok na Sucre. Popołudnie - 15:00 do 17:30 Po południu spotkamy się ponownie na placu Cochabamba, skąd udamy się na piękny cmentarz miejski. Następnie pojedziemy autobusem miejskim, aby odwiedzić Uniwersytet San Francisco Xavier, który jest jednym z najbardziej urokliwych budynków kolonialnych w Sucre. Naszym następnym przystankiem będzie Rynek Centralny, gdzie spotkamy panie oferujące różnorodne towary i żywność. Wycieczka zakończy się w zielonej okolicy centrum Sucre, gdzie zobaczymy malownicze place i parki, pełne życia i pięknej architektury.”

Sucre: 1-dniowa wycieczka po kraterze Maragua i ślady dinozaurów

4. Sucre: 1-dniowa wycieczka po kraterze Maragua i ślady dinozaurów

Wyrusz w niezapomnianą podróż, wyruszając 30 kilometrów poza miasto, aby rozpocząć dzień pełen odkryć. Pierwszym przystankiem jest spotkanie z historią w kultowym kościele Chataquila, niemym świadku burzliwych bitew, które niegdyś toczyły się o losy rdzennego przywódcy Tomasa Katari. Zaledwie 50 metrów od kościoła rozpoczyna się 2-godzinna wędrówka, prowadząca wzniosłą ścieżką przedhiszpańskiego szlaku. Wspinając się, będziesz podziwiać inspirujące widoki, które odsłaniają oszałamiający krajobraz w całej okazałości. Zanurz się w świecie roślin leczniczych, spotykając takie postacie jak muña i wira wira i odkrywając ich starożytne tajemnice. Ta panoramiczna wędrówka kończy się w uroczej wiosce Chaunaca, świadectwie trwałego ducha tej krainy. Po tej orzeźwiającej wędrówce wygodny transport zabierze Cię do najważniejszego punktu podróży – tajemniczego krateru Maragua. Tutaj paleta natury miesza się z żywotnością wiejskiego rolnictwa w Jalq’a, tworząc prawdziwie magiczną scenę. Wejdź do serca lokalnego życia, odwiedzając domy rzemieślników, w których tradycyjne rzemiosło tekstylne ożywa na Twoich oczach. Nie przegap punktu widokowego Santa Ana, przejmującego cmentarza i budzącej podziw Garganta del Diablo, z których każde splata opowieści o głęboko zakorzenionych wierzeniach społeczności. Zjedz wyśmienity lunch w pudełku w tym malowniczym otoczeniu, a następnie wyrusz w 25-minutową przejażdżkę z krateru do następnego etapu przygody. Wejdź na ścieżkę prowadzącą do mistycznej społeczności Niñu Mayu, krainy, w której ślady prehistorycznych gigantów – dinozaurów z epoki kredy – są odciśnięte na zawsze. Spędź około 2 godzin na odkrywaniu tych niesamowitych skamieniałych śladów i wybierz się w podróż w czasie. Gdy słońce zacznie zachodzić, powrócisz do miasta, a twoje serce i umysł będą wypełnione opowieściami o tej krainie, echami legend i donośnymi krokami minionych wieków. Ta starannie przygotowana wycieczka to nie tylko zwykła wyprawa — to okazja, aby zagłębić się w duszę regionu, podążać śladami historii i dać się oczarować cudom natury i kultury, które sprawiają, że ta podróż jest naprawdę wyjątkowa na wieki.

Spacer z May i Maríą po Sucre, "mieście muzeów"

5. Spacer z May i Maríą po Sucre, "mieście muzeów"

Wycieczkę po mieście rozpoczniemy od zwiedzania centrum miasta, zobaczenia najważniejszych zabytków i budynków, a następnie odwiedzimy Muzeum Etnografii i Folkloru, gdzie zrozumiesz nasze najgłębiej zakorzenione zwyczaje i tradycje. Następnie zwiedzimy pałac i aleje, abyś zrozumiał wpływ, jaki mój kraj wywarł w epoce kolonialnej i po uzyskaniu niepodległości. Będziemy kontynuować wizytę w moim ulubionym muzeum, Muzeum Tekstyliów, gdzie będziesz obserwować sztukę tekstylną i jej znaczenie. Na koniec położymy "wisienkę na torcie", zobaczysz zachód słońca w najlepszym punkcie widokowym w Sucre.

Maragua, szlak Inków i krater

6. Maragua, szlak Inków i krater

Aby dotrzeć do tej atrakcji, musimy jechać 1h 30m, późniejszym transportem zaczniemy spacer pełen pięknych krajobrazów trasą Inków, droga jest w dużej mierze brukowana, ułatwi to zejście ze spaceru przez około 2 godziny na At na końcu drogi wrócimy do transportu, aby dotrzeć do krateru i gardła diabła. Krater Maragua, zwany także Marawą, ma długość około 8 km. W centrum krateru mieszka jedna ze społeczności zajmujących się tekstyliami, która nauczy nas, jak działają i żyją. W porze deszczowej woda skupia się i tworzy rzeki, stając się jednym z kanałów drenażowych przez środek krateru i spływając do słynnego Diabelskiego Gardła, tworząc piękny wodospad.

Z Sucre: Wycieczka po solnisku Uyuni 2 dni 1 noc

7. Z Sucre: Wycieczka po solnisku Uyuni 2 dni 1 noc

Dzień 1: Wycieczka do Uyuni Salt Flat z Sucre Przejazd autobusem turystycznym z Sucre – Uyuni (odjazd o godz. 20:00). Dzień 2: Uyuni – Słone równiny Uyuni Na początek zaczniemy od odbioru z dworca autobusowego w miejscowości Uyuni. Transfer do naszej kawiarni, gdzie można zjeść pyszne śniadanie. Odbiór ze stołówki, aby rozpocząć wycieczkę (10:30) Najpierw udamy się na cmentarz kolejowy, żeby zobaczyć stare lokomotywy. Następnie udajemy się do gminy Colchani (brama do Salar), gdzie znajdziemy rustykalne warsztaty rzemieślnicze i rustykalny mikroprocesor soli kuchennej. Kontynuując wyprawę do majestatycznego Salar de Uyuni, zatrzymamy się, aby zobaczyć wydobycie soli, oczy solniska i hotel Playa Blanca Salt, który obecnie pełni jedynie funkcję muzeum. Później odwiedzimy najpopularniejszą wyspę Salar położoną pośrodku Salar, wyspę Incahuasi, gdzie będziemy wędrować i podziwiać duże połacie kaktusów, skamieniałości skał morskich i spektakularne widoki 360° z punktu widokowego. Kończąc naszą wycieczkę udaliśmy się do miasteczka Uyuni. *Firma jest odpowiedzialna jedynie za logistykę tej wycieczki, nasz przedstawiciel będzie czekał na Ciebie po przybyciu do Uyuni.*

La Paz: 6-dniowa prywatna wycieczka po Boliwii z lotami

8. La Paz: 6-dniowa prywatna wycieczka po Boliwii z lotami

Dzień 1: Twoja wycieczka rozpoczyna się od odbioru z lotniska (zgodnie z planem przylotu). Po południu Twój przewodnik zabierze Cię na wycieczkę po mieście La Paz. Przed przejażdżką kolejką linową odwiedzisz Plaza Murillo, Palacio Presidencial i Moon Valley. Pod koniec usługi przewodnik zostawi Cię w hotelu Rosario, aby zjeść kolację i odpocząć. Dzień 2: Po śniadaniu przelot do Sucre. Po przyjeździe zostaniesz przeniesiony do hotelu przez swojego przewodnika. Następnie zwiedzaj miasto Sucre podczas spaceru i odwiedź kolonialne ulice Sucre, La Recoleta, Parque Cretacico i inne. Dzień 3: Twój drugi dzień rozpocznie się, gdy wyruszysz z Sucre w swoim prywatnym pojeździe z przewodnikiem. Stamtąd udaj się do Potosi i odwiedź kopalnie, po czym udaj się do Uyuni. Po 4 godzinach podróży noc spędzisz w hotelu Salt. Dzień 4: Twoja wycieczka rozpoczyna się o 10:00, kiedy odwiedzasz cmentarz pociągów, majestatyczny Salar de Uyuni i wyspę Incahuasi. Twoja wycieczka ostatecznie kończy się na lotnisku Uyuni, skąd polecisz z powrotem do La Paz. Po przyjeździe przewodnik przeniesie Cię do hotelu Gloria, gdzie możesz odpocząć. Dzień 5: Twój prywatny przewodnik odbierze Cię o 7:30 i zabierze Cię na odkrywanie słynnego jeziora Titicaca, znajdującego się w Copacabana. Podczas pobytu nad tym słynnym jeziorem możesz odwiedzić pływające wyspy: Moon Island i Sun Island. Podążając wzdłuż jeziora, powrócisz do La Paz prywatnym pojazdem. Następnie ponownie spędzisz noc w hotelu Gloria. Dzień 6: Ostatniego dnia wycieczki przewodnik poprowadzi Cię do Tihuanacu, gdzie odwiedzisz ruiny archeologiczne. Będąc w tych ruinach, które znajdują się około 3 godziny od La Paz, dowiesz się wszystkiego o tym niezwykłym miejscu, odwiedzając ruiny Wrót Słońca, Puma Punku i Monolity. Po powrocie do La Paz wycieczka zakończy się wysiadaniem w wybranym przez Ciebie miejscu.

Z Sucre: wycieczka autobusem po Uyuni Salt Flats i Sunset.

9. Z Sucre: wycieczka autobusem po Uyuni Salt Flats i Sunset.

Dzień 1. - W nocy odbiór z hotelu w Sucre, transfer na terminal autobusowy i podróż do Uyuni. Dzień 2. Przyjazd do Uyuni, odpoczynek i powitalne śniadanie przed rozpoczęciem wycieczki do Salar de Uyuni. Odwiedź cmentarz pociągów, muzeum polowe, kontynuuj wycieczkę i poznaj centrum rękodzieła w Colchani, przetwórców soli i muzeum lamy. Skosztuj lokalnych potraw podczas prywatnego lunchu na środku solnej pustyni z widokiem na wulkan. Podziwiaj gigantyczne kaktusy znalezione na wyspie Incahuasi i ciesz się zabawnymi zdjęciami przewodnika. Ciesz się wspaniałym zachodem słońca z efektami odbicia w wodzie, któremu towarzyszy specjalny toast z boliwijskimi winami. Później zostaniesz przeniesiony na terminal autobusowy, aby wrócić do Sucre. Dzień 3.- Przyjedziesz do Sucre bardzo wcześnie i możesz wziąć taksówkę, aby dostać się do wybranego miejsca.

Sucre: 3-dniowa wędrówka szlakami Inków i kraterem Maragua

10. Sucre: 3-dniowa wędrówka szlakami Inków i kraterem Maragua

Pierwszy dzień (obiad i kolacja wliczone w cenę) 8:00 - Spotkamy się przy głównym wejściu do Estadio Patria. 8:15 - 9:30 - Stąd pojedziemy publicznym autobusem do Chataquila. (czas oczekiwania może się różnić w zależności od liczby pasażerów) Rano - Rano odkrywamy starożytne ścieżki, które były używane przez starożytne społeczności. Mamy niesamowite widoki z najwyższych partii gór. Odwiedzamy jaskinię Purmamarca, w której znajdują się pierwsze malowidła naskalne. Popołudnie - Po południu kontynuujemy wędrówkę w kierunku malowideł jaskiniowych Inca Machay, podziwiając piękne widoki na pasmo górskie. Schodzimy z jaskiń do miasta Chaunaca, gdzie spędzimy pierwszą noc. 16 kilometrów w przybliżeniu Drugi dzień (śniadanie, obiad i kolacja wliczone w cenę) Rano - spacer po mieście Chaunaca i okolicy Socapampa. Popołudnie - Przeszliśmy z Socapampa do krateru Maragua, gdzie spędzimy pierwszą noc. Odwiedzimy lokalnego tkacza, który pokaże nam tajniki sztuki tekstylnej tej społeczności. Około 12 kilometrów Trzeci dzień (śniadanie i obiad wliczone w cenę) Rano - Zaczęliśmy dzień wcześnie, gdzie przeszliśmy z miejsca zakwaterowania do śladów dinozaurów w Niño Mayo. Następnie udaliśmy się do małej wioski o nazwie Chullpas. Przeszliśmy przez góry do społeczności Potolo, skąd pojedziemy transportem publicznym do Sucre. 17 kilometrów w przybliżeniu Czas oczekiwania na powrót do Sucre zwykle się różni, ponieważ system autobusowy nie ma ustalonych rozkładów jazdy, ale raczej odjeżdża, gdy pojazd się zapełni. Z tego powodu zaleca się przybycie do społeczności Potolo przed godziną 13:00 . Czas przyjazdu do Sucre waha się od około 4 do 6 po południu. Jesteśmy byłymi przewodnikami CondorTrekkers, którzy rozpoczęli własną działalność gospodarczą.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 19
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Departament Chuquisaca

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Departament Chuquisaca?

Najlepsze atrakcje to:

Jakie są najlepsze niedrogie wycieczki w: Departament Chuquisaca?

Departament Chuquisaca: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Departament Chuquisaca? Kliknij tutaj.