Dénia – nasze najbardziej polecane atrakcje

Denia: rejs katamaranem o zachodzie słońca

1. Denia: rejs katamaranem o zachodzie słońca

Wypłyń z Puerto Dénia i ciesz się rejsem o zachodzie słońca luksusowym katamaranem. Zrelaksuj się, obserwując zachód słońca nad horyzontem. Słuchanie relaksującej muzyki ze szklanką wina cava w dłoni i obserwowanie zachodzącego słońca. Ciesz się idealnym zakończeniem dnia z najbliższymi nad Morzem Śródziemnym. Jako dodatek do atrakcji, od czerwca do września 2023 r., tylko w środy, wejdź na pokład katamaranu i spędź cudowny czas przy muzyce granej na żywo przez DJ-a.

Z Denia: rejs statkiem do jaskini Tallada z opcjonalnym pływaniem

2. Z Denia: rejs statkiem do jaskini Tallada z opcjonalnym pływaniem

Ciesz się wyjątkowym przeżyciem wzdłuż wybrzeża Dénia, gdzie dzięki łodzi możesz zbliżyć się do obszaru jaskini Tallada i rezerwatu morskiego Dénia. Podczas tej aktywności odkryj wspaniałe wybrzeże Morza Śródziemnego i zobacz widoki na miasto Dénia z zamkiem i parkiem przyrody Montgó. Popłyń w kierunku jaskini Tallada, gdzie w zależności od warunków pogodowych zatrzymasz się na kąpiel. Jeśli nie jest to możliwe, Twój kapitan poszuka najlepszego alternatywnego miejsca do pływania.

Denia: Bilet wstępu do ogrodu L'Albarda

3. Denia: Bilet wstępu do ogrodu L'Albarda

Spaceruj wśród ogrodów inspirowanych kulturą arabską i renesansem oraz przez kolekcję róż i palm w Ogrodzie L'Albarda. Z biletem wstępu w ręku zobacz, co sprawia, że ta perełka jest warta krótkiej podróży z Denii. Zachwyć się widokami na góry, zbliżając się do ogrodu i wymieniając bilet na wejście. Rozpocznij swoją wizytę od spaceru do głównego domu i formalnego ogrodu, aby zdecydować, gdzie iść dalej. Spacerując po chodnikach i pergolach, daj się oczarować okazjonalnej fontannie, basenie i ścianom wyłożonym kafelkami. Podziwiaj nagromadzoną lokalną bioróżnorodność botaniczną i inspirację kulturą europejską i arabską w architekturze ogrodu. Ogród L'Albarda jest częścią FUNDEM, fundacji ochrony śródziemnomorskiej fauny i flory.

Dénia i Jávea: Wycieczka katamaranem żaglowym Portixol z grillem

4. Dénia i Jávea: Wycieczka katamaranem żaglowym Portixol z grillem

Wypłyń rano z portu w Denia. Wyrusz w relaksujący rejs luksusowym katamaranem z doświadczoną załogą. Ciesz się widokami wybrzeża i podziwiaj liczne zatoczki, krystalicznie czystą wodę i strome klify. Rzuć kotwicę w jednej z idyllicznych zatoczek, by popływać w oceanie z dala od zatłoczonych plaż. Zjedz obfity lunch na pokładzie i ciesz się trochę więcej czasu na opalanie lub pływanie. Po południu powrót do portu w Denia.

Dénia: 1,5-godzinny rejs statkiem i parasailing

5. Dénia: 1,5-godzinny rejs statkiem i parasailing

Żegluj w powietrzu podczas tej pełnej przygód podróży parasailingiem. Dołącz do wycieczki łodzią i wyrusz na odkrywanie wspaniałego wybrzeża wokół Dénia. Podziwiaj widoki z łodzi i zobacz krajobraz z góry podczas lotu po krystalicznie czystych wodach Costa Blanca. Spotkaj się w biurze lokalnego partnera w pobliżu portu w Dénia, aby rozpocząć 1,5-godzinną przygodę. Podczas rejsu przypnij spadochron, aby cieszyć się 10 minutami parasailingu wysoko nad poziomem morza. Twój doświadczony kapitan i instruktor zadbają o to, abyś był bezpieczny i szczęśliwy podczas całej wycieczki.

Denia: Transfer łodzią do Javea z opcjonalnym powrotem

6. Denia: Transfer łodzią do Javea z opcjonalnym powrotem

Ciesz się transferem łodzią między Denią a Javeą. Wybierz się w tę ekskluzywną podróż, zapominając o swoim samochodzie. Wybierz z szerokiego harmonogramu odlotów w obie strony, z portu do portu w każdym mieście. Podczas około 50 minutowej podróży będziesz mógł podziwiać wspaniałe widoki Denii i Javei. Podziwiaj jaskinie i zatoczki, które znajdują się między tymi dwoma lokalizacjami.

Z Denia lub Javea: 3 wycieczki łodzią na przylądek z nurkowaniem z rurką

7. Z Denia lub Javea: 3 wycieczki łodzią na przylądek z nurkowaniem z rurką

Odkryj najlepiej strzeżone tajemnice wybrzeża. Podczas tej pełnej wrażeń wycieczki odkryj urocze miejsca, krajobrazy, jaskinie i nie tylko. Popłyń blisko wybrzeża i podziwiaj widoki na Cabo de San Antonio, Cabo de San Martín i Cabo de La Nao. Udaj się do portu w Denia lub Javea i wejdź na statek. Wyrusz z Dénia do Javea, mijając przylądek San Antonio i kierując się do portu Jávea. Następnie łódź płynie dalej do przylądka San Martín i przylądka Nao. Zakotwicz na około 1 godzinę, aby cieszyć się kąpielą i opcjonalnym snorkelingiem. Zanurz się w czystych wodach, aby odkryć podwodny świat. Wróć do wybranego portu pełnego wspaniałych nowych wrażeń.

Alicante: doświadczenie w nurkowaniu Denia dla początkujących

8. Alicante: doświadczenie w nurkowaniu Denia dla początkujących

Chrzest nurkowy w Denii to pierwszy krok do zbliżenia się do podwodnego świata. Twoje pierwsze doświadczenie nurkowe, którego nigdy nie zapomnisz i które wciągnie Cię w cudowny świat, którym cieszą się nurkowie. Możesz to zrobić sam, z partnerem, rodziną lub grupą przyjaciół. To aktywność, która nigdy nie zawodzi, daje pozytywne i relaksujące doznania, które sprawiają, że chrzest nurkowy jest niezrównanym i w 100% bezpiecznym doświadczeniem. Co powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem:Chrzest nurkowy podzielony jest na 2 części. Z jednej strony, po przybyciu do centrum Denii, umili nam rozmowę z instruktorem, podczas której nauczymy się podstawowych aspektów, takich jak komunikacja podwodna, pływanie płetwami oraz działanie naszego sprzętu nurkowego. Nadszedł czas, aby wskoczyć do wody i przeżyć chrzest nurkowania! Zejdziemy, zawsze z instruktorem, na głębokość maksymalnie 6 metrów, w najbardziej odpowiednim miejscu, które nie będzie sprawiało trudności po raz pierwszy w Denia lub Jávea. Odbycie chrztu nurkowania w Denii zależy tylko od Twojego wyboru przy dokonywaniu rezerwacji, z przyjemnością będziemy Ci towarzyszyć w tym wspaniałym doświadczeniu

Dénia: Piesza wycieczka po tajemnicach i legendach

9. Dénia: Piesza wycieczka po tajemnicach i legendach

O wskazanej godzinie spotkamy się na Plaza de San Antonio, aby rozpocząć naszą wycieczkę po tajemnicach i legendach Denia. Gotowy na odkrycie ukrytego oblicza tego śródziemnomorskiego miasta? Na pewno tak!Trasę rozpoczniemy spacerując po porcie i wspominając historie wraków statków, które miały miejsce w tym rejonie Costa Blanca. Podobnie skorzystamy z okazji, aby ujawnić, które filmy zostały nakręcone w Denii.Stopniowo wejdziemy do centrum miasta, kontemplując emblematyczne miejsca, takie jak ratusz, Plaza de la Constitución lub zamek. Zwiedzając okolicę, ujawnimy liczne historie o Denia, od strasznych morderstw po dziwne cuda.Oczywiście odwiedzimy też tunel Denia, który w przeszłości został wytyczony przez nazistów. Chcesz wiedzieć, co tam robili? Odkryjemy ją podczas zwiedzania tajemnic i legend.Po dwugodzinnym zwiedzaniu zakończymy aktywność na ulicy Marqués de Campos.

Wycieczka gastronomiczna i degustacyjna po Denii

10. Wycieczka gastronomiczna i degustacyjna po Denii

O wskazanej godzinie znajdziemy się na Plaça de San Antoni, aby rozpocząć trasę 2H. Pierwszą częścią będzie piesza wycieczka po Denii, podczas której pokażemy Państwu najbardziej charakterystyczne miejsca i ich związek z gastronomią. Zatem porozmawiamy o przełęczy, winie, słodyczach, ale także o Red Gamba z Denia, o ryżu i łowieniu ryb. W drugiej części wycieczki udamy się do Melicates, gdzie zwiedzimy region, degustując powstające tu produkty: wermut, pieczywo, oliwę, dżem i białe wino. Poznamy różnych producentów, takich jak winiarnie, producenci oliwy, miodu itp. Porozmawiamy o złotym wieku przełęczy w Denia i krajobrazie winnicy z jej suchymi kamiennymi ścianami. Z trasy Riuraus i Marina Blat.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Dénia

Dénia
Liczba znalezionych atrakcji: 14
Sortuj wg::

Dénia: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Dénia

Dénia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dénia? Kliknij tutaj.