Dodaj daty

Delfy
wycieczki

wycieczki
Liczba znalezionych atrakcji: 155
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Delfy wycieczki

Ateny: Delfy – wycieczka całodniowa z licencjonowanym przewodnikiem i odbiorem

1. Ateny: Delfy – wycieczka całodniowa z licencjonowanym przewodnikiem i odbiorem

Poznaj najsłynniejsze zabytki starożytnej Grecji podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem inspirowanej mitologią, nie pozostawiając przy tym śladu węglowego. Rozbudź swoją wyobraźnię, słuchając mitycznych opowieści o kulturze i historii Delf. Dowiedz się więcej o wyroczni i starożytnych ruinach, w tym amfiteatrze i świątyni poświęconej Apollinowi. Zanurz się w lokalnej historii. Wycieczkę rozpoczniesz w Atenach, skąd wyruszysz do Delf, które zlokalizowane są u stóp Parnasu. Po drodze podziwiaj grecką wieś i wkrocz do krainy króla Edypa – bohatera mitycznego, któremu wyrocznia delficka przepowiedziała tragiczny los.  Zacznij od przerwy na kawę w Liwadii. Kiedy dotrzesz do Delf, odwiedź teatr i podziwiaj widoki na okoliczne góry. Uzyskaj podstawowe informacje na temat świata starożytnych Greków. Odwiedź świątynię Apollina i dowiedz się wszystkiego o powszechnych starożytnych rytuałach. Po zakończeniu zwiedzania stanowiska archeologicznego udaj się do muzeum w Delfach, by poznać historie niektórych z najważniejszych artefaktów z czasów starożytnych. Podziwiaj wyjątkowy brązowy posąg woźnicy, sfinksa Naksyjczyków i posąg Antinousa. Dowiedz się więcej o sztuce i kulturze starożytnej Grecji. Po przerwie na lunch odwiedź sanktuarium Ateny Pronaja – najczęściej fotografowany obiekt w Delfach. Droga powrotna do Aten wiedzie przez piękne miasteczko Arachova, które położone jest na wzgórzach Parnasu. Zatrzymaj się na chwilę w tym kurorcie, aby uwiecznić go na zdjęciach.

Z Aten: Jednodniowa wycieczka do Delf i Arachova

2. Z Aten: Jednodniowa wycieczka do Delf i Arachova

Wyrusz w fascynującą podróż do Delphi, urzekającego miejsca wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, podczas wycieczki z przewodnikiem z Aten. Zanurz się w mitycznych opowieściach i historycznych legendach starożytnej Grecji, odkrywając to słynne miejsce. Rozpocznij swoją przygodę od spotkania z przewodnikiem na stacji metra Halandri, dogodnej i centralnej lokalizacji. Wsiądź do wygodnego autobusu i przygotuj się na zapierające dech w piersiach widoki na majestatyczne pasmo górskie Parnas i imponujące skały Fedriades. Wejdź do serca starożytnej Grecji i odkryj muzeum archeologiczne w Delfach. Podziwiaj Sfinksa Naksyjczyków i posąg Antinoosa, a także inne skarby od czasów archaicznych po rzymskie. Twój przewodnik zapewni Ci fascynujące spostrzeżenia i kontekst historyczny. Następnie udaj się do malowniczej wioski Arachova, położonej u podnóża Parnasu. Spaceruj urokliwymi uliczkami i zanurz się w lokalnej kulturze, podczas gdy Twój przewodnik wskaże wyjątkowe cechy tego czarującego miejsca, zanim wrócisz do Aten.

Z Aten: Delfy - całodniowa wycieczka z przewodnikiem audio

3. Z Aten: Delfy - całodniowa wycieczka z przewodnikiem audio

Weź udział w wycieczce po stanowisku archeologicznym z audioprzewodnikiem w 8 językach. Odwiedź Muzeum Archeologiczne w Delfach i odkryj malowniczą górską wioskę Arachova. W Delfach możesz cofnąć się do starożytnego świata i odkrywać go dzięki innowacyjnemu urządzeniu VR i wielojęzycznemu komentarzowi. Po śniadaniu wsiądź do klimatyzowanego autobusu w jednym z głównych miejsc odbioru w Atenach i udaj się do Delf, podziwiając malownicze krajobrazy. Weź udział w wycieczce po stanowisku archeologicznym z urządzeniem VR i audioprzewodnikiem, a także biletami wstępu zarezerwowanymi i opłaconymi za Ciebie, jeśli wybierzesz taką opcję. Podziwiaj zabytki starożytnej Grecji i zobacz Omfalos, uważany przez starożytnych Greków za centrum świata. Odkryj starożytny teatr, hipodrom, stadion i tolos. Następnie odwiedzisz Muzeum Archeologiczne w Delfach, aby zakończyć tę wciągającą przygodę. Później zatrzymasz się w malowniczych górskich wioskach Delphi i Arachova, znanych z rękodzieła i tradycyjnej greckiej architektury. Zjedz lunch, wypij kawę lub zrób zakupy. Następnie kierowca zabierze Cię minibusem z powrotem do Aten i zawiezie do jednego z punktów w mieście.

Z Aten: Stanowisko archeologiczne w Delfach - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

4. Z Aten: Stanowisko archeologiczne w Delfach - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

Wyrusz w niezapomnianą jednodniową wycieczkę z przewodnikiem z Aten do Delf, pępka starożytnego greckiego świata. Odwiedź stanowisko archeologiczne i muzeum w Delfach. Zobacz Świątynię Apolla, Sanktuarium Ateny Pronaia i nie tylko. Później skorzystaj z wolnego czasu na zwiedzanie malowniczej wioski. Rano w dniu podróży spotkaj się z licencjonowanym przewodnikiem i odjedź wygodnym, klimatyzowanym pojazdem. Jazda w jedną stronę zajmuje około 2,5 godziny, więc usiądź wygodnie i podziwiaj mijane krajobrazy podczas przejeżdżania przez równiny Beocji. Podczas podróży zanurz się w starożytnej Grecji, słuchając przewodnika opowiadającego historie o starożytnej mitologii greckiej, królu Edypie, bogu Apollinie i nie tylko. Podczas wycieczki z przewodnikiem po stanowisku archeologicznym zobacz niektóre z najważniejszych i unikalnych zabytków archeologicznych, takie jak Świątynia Apolla i jej wyrocznia, ateńska Stoa i Ściana Wieloboczna. Później odwiedź Muzeum Archeologiczne w Delfach (wstęp płatne na miejscu), w którym znajdują się znane na całym świecie dzieła sztuki, takie jak Sfinks z Naksos, posąg Antinousa, skarbiec syfński i woźnica z Delphi . Po wizycie w Delfach wskocz z powrotem do autobusu do wielokolorowej wioski Arachova, zbudowanej na zboczu góry. Poświęć trochę czasu na zorganizowanie lunchu w tradycyjnej tawernie (koszty nie są wliczone). Spaceruj po wąskich uliczkach wioski, wejdź do sklepów rzemieślniczych, aby kupić lokalne przysmaki i podziwiaj ręcznie tkane dywany. Późnym popołudniem wyrusz w drogę powrotną do Aten na kolejną 2,5-godzinną przejażdżkę.

Delfy: Bilet na stanowisko archeologiczne i do muzeum z audioprzewodnikiem

5. Delfy: Bilet na stanowisko archeologiczne i do muzeum z audioprzewodnikiem

Udaj się w podróż do rdzenia mitycznej i duchowej starożytnej Grecji dzięki temu biletowi do stanowiska archeologicznego w Delfach i Muzeum Archeologicznego w Delfach. Unikaj kolejek i oszczędzaj czas na dalsze zwiedzanie! Po przyjeździe po prostu zeskanuj bilet w kasowniku przy wejściu i wejdź do środka, aby rozpocząć zwiedzanie miejsca i jego ruin z własnym osobistym audioprzewodnikiem (instrukcje pobrania otrzymane po dokonaniu rezerwacji na kuponie ). Zobacz świątynię Apolla, teatr, stadion, sanktuarium Ateny Pronaia z Tholos, źródło Kastalia i kilka skarbców. Znajdujące się na miejscu muzeum archeologiczne zawiera również wiele znaczących greckich artefaktów pochodzących z wykopalisk w okolicy. Słuchaj licencjonowanych przewodników i ekspertów w dziedzinie opowiadania historii, którzy przedstawiają informacje historyczne i opowiadają oryginalne, starannie dobrane historie podczas eksploracji.

Z Aten: 2-dniowa wycieczka z przewodnikiem do Delf i Meteory

6. Z Aten: 2-dniowa wycieczka z przewodnikiem do Delf i Meteory

Wyrusz na 2-dniową wycieczkę, która zabierze Cię do starożytnego miasta Delfy i przez malowniczą Równinę Tesalijską do Kalambaki. Poznaj malownicze miasteczko położone u podnóża Meteory, miejsce jednej z najważniejszych grup greckich klasztorów prawosławnych i zminimalizuj swój wpływ na środowisko dzięki tej wycieczce neutralnej pod względem emisji gazów. Szczegółowy plan podróży Dzień 1 Rozpocznij dzień od relaksującej jazdy po pięknej greckiej wsi, mijając miasta Teby, Levadia i Arachova, zanim dotrzesz do Delf około południa. W Delphi będziesz miał okazję odwiedzić to ważne miejsce, które pojawia się w mitologii greckiej. W czasach starożytnych Delfy były uważane za centrum wszechświata i były strzeżone przez smoka pytona, który został zabity przez Apolla. Zobacz ruiny świątyni Apolla, która została zbudowana w IV wieku pne i został zniszczony przez cesarza Teodozjusza I w 390 r. To tutaj również kapłanka Pytia przepowiedziała przyszłość ze słynnej wyroczni delfickiej. Odwiedź teatr, który pomieścił 5000 widzów i był gospodarzem przedstawień, odczytów poezji i festiwali. Na pobliskim stadionie co 4 lata odbywały się igrzyska pytyjskie. Sportowcy z całego greckiego świata przyjeżdżali, aby rywalizować, a igrzyska te stały się poprzednikami współczesnych igrzysk olimpijskich. Na koniec dnia przejazd do Kalambaki, uroczego miasta z pięknymi ogrodami i wspaniałymi widokami na skały Meteory. Nocleg w Kalambace. Dzień 2 Rano udaj się do Meteory na wycieczkę po fascynujących klasztorach na szczycie klifu. Zachwyć się klifami, które mają średnią wysokość 1000 stóp i zostały po raz pierwszy zamieszkane w IX wieku przez grupę mnichów pustelników mieszkających na skalnych wieżach Dziś z pierwotnych 20 pozostało 6 klasztorów. Widoki na całą dolinę ze wspaniałych skalnych wież i spokój okolicy sprawiają, że jest to wyjątkowe miejsce do odwiedzenia. W drodze powrotnej do Aten zatrzymasz się na chwilę przy pomniku Leonidasa, króla Sparty, który zmarł w 480 r. p.n.e. w słynnej bitwie pod Termopilami.

Delfy: Stanowisko archeologiczne i bilet do muzeum z audioprzewodnikiem

7. Delfy: Stanowisko archeologiczne i bilet do muzeum z audioprzewodnikiem

Poznaj Delfy we własnym tempie dzięki biletowi wstępu i audioprzewodnikowi na smartfonie. Odbierz swój bilet e-mailem, pobierz aplikację i audioprzewodnik przed wizytą i cofnij się w czasie, aby odkryć prawdę kryjącą się za tą znaną na całym świecie mitologiczną historią. Przyjedź do Delf i szybko wejdź na teren stanowiska archeologicznego, korzystając z biletu wstępu. Podziwiaj panoramiczne widoki ze szczytu góry Parnassus. Załóż słuchawki, załaduj aplikację na telefon i rozpocznij audioprzewodnik. Odkryj rzymską agorę, skarbiec Ateńczyków i świątynię Apolla dzięki sile opowieści. Poznaj fakty historyczne i posłuchaj anegdot z czasów starożytnych. Ciesz się połączeniem tekstu, narracji audio i map. Posłuchaj audioprzewodnika ponownie po wyjściu.

Z Aten: 2-dniowa wycieczka z hotelem do Delf i Meteory

8. Z Aten: 2-dniowa wycieczka z hotelem do Delf i Meteory

Wyrusz w 2-dniową wycieczkę do stanowiska archeologicznego w Delfach i zabytkowych klasztorów prawosławnych zbudowanych na skałach Meteory. Dowiedz się o mitach i historii związanych z tymi witrynami od swojego przewodnika podczas tej wycieczki z przewodnikiem z Aten. Dzień 1: Wyjedź z Aten do starożytnego miejsca wyroczni delfickiej. Podróżuj klimatyzowanym autokarem przez ładne miasta i wioski Teby, Levadia i Arachova na zboczach Parnasu. Przyjedź do Delf i odkryj ruiny starożytnego sanktuarium Pytii, arcykapłanki Świątyni Apolla. Poznaj świątynię i dowiedz się o jej znaczeniu od swojego przewodnika. Następnie udaj się do pięknego miasta Kalabaka na kolację i nocleg. Dzień 2: Po śniadaniu udaj się do Meteory, słynącej ze wspaniałych formacji skalnych. Odwiedź klasztory zbudowane, aby służyć mnichom i mniszkom zgodnie z naukami wschodniego Kościoła prawosławnego. Powrót do Aten przez Trikalę i Lamię. Zatrzymaj się w Termopilach, aby podziwiać pomnik greckiego króla-wojownika Leonidasa I, który zmarł tam w 480 rpne. Powrót do Aten wczesnym wieczorem.

Z Aten: Delfy: 1-dniowa wycieczka z audioprzewodnikiem

9. Z Aten: Delfy: 1-dniowa wycieczka z audioprzewodnikiem

Cofnij się w czasie podczas tej całodniowej wycieczki z przewodnikiem do Delf i poznaj najsłynniejsze zabytki starożytnej Grecji. Spaceruj po stanowisku archeologicznym w Delfach i odwiedź Muzeum Archeologiczne w Delfach we własnym tempie. Ciesz się wycieczką ze zminimalizowanym śladem środowiskowym dzięki zrównoważonej emisji dwutlenku węgla. Wyrusz z Aten i rozpocznij wycieczkę od wspaniałej przejażdżki luksusowym klimatyzowanym autokarem, podziwiając greckie krajobrazy i mijając Beotię, Levadię i Thevę, krainę króla Edypa. Po przybyciu do Delf podziwiaj widoki na okoliczne góry i poczuj imponującą atmosferę stanowiska archeologicznego. Dowiedz się więcej o świątyni Apolla, teatrze, stadionie, sanktuarium Ateny Pronaia z Tholosem, źródle Kastalia i kilku skarbcach dzięki oryginalnym, ręcznie dobranym historiom. Spaceruj i wraz z osobistym audioprzewodnikiem podziwiaj ateński skarb, ateńską stoę i inne ważne zabytki. Muzeum archeologiczne na miejscu zawiera również wiele znaczących greckich artefaktów z wykopalisk w okolicy. Gdy dzień minie, a narracja dobiegnie końca, poczujesz się, jakbyś był częścią kultowej epoki starożytnych Delf. Usiądź wygodnie w fotelu i ciesz się jazdą powrotną do Aten wieczorem.

Delphi Zwiedzanie z przewodnikiem i bilet wstępu

10. Delphi Zwiedzanie z przewodnikiem i bilet wstępu

Odkryj jedno z najważniejszych miejsc kultu religijnego starożytnej Grecji podczas 1,5-godzinnej wycieczki. Z przewodnikiem zwiedzaj Delfy, zbudowane na południowych zboczach góry Parnas. W starożytności Delfy przyciągały wielu turystów do Wyroczni, Sanktuarium Apolla i Igrzysk Pytyjskich. Dla starożytnych Greków Delfy były pępkiem ziemi. Mity, historia, wykopaliska archeologiczne i imponujące krajobrazy nadal sprawiają, że Delfy są popularne i obecnie są jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych w Grecji. Podczas tej wycieczki obejrzyj stanowisko archeologiczne z ruinami świątyni Apolla, skarbcami i starożytnym teatrem. Następnie samodzielnie odkryj starożytny stadion i zbiory Muzeum Delf.

Delfy

Delfy

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu wycieczki w: Delfy

Oprócz atrakcji typu wycieczki jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Delfy?

W: Delfy są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Delfy: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Delfy? Kliknij tutaj.

Delfy: Co mówią inni?

Ogólna ocena

3.8
(954 recenzji)

Sama trasa była bardzo dobra, nasz lider Thanos był bardzo przyjazny i zorganizowany. Thanos napisał do nas dzień wcześniej, aby przekazać nam informacje dotyczące miejsca odbioru. To działało bardzo dobrze. Musisz zaznaczyć, że podczas tej wycieczki nie masz prawdziwego przewodnika. Ale Thanos jest bardzo pomocny i udziela pewnych informacji. Jego zadaniem jest po prostu załatwianie spraw organizacyjnych. Przeważnie cały dzień liczy ludzi z naszej grupy - w nadziei, że nikogo nie straciliśmy. Wykonuje świetną robotę! Wielkie dzięki! Sam autobus nie jest najnowszy – to podróż w czasie na wycieczkę szkolną z czasów mojego dzieciństwa. Niemniej jednak wycieczka do Delf była dobrze zorganizowana i bardzo tania. Mieliśmy dobry dzień!

Najlepsza była atmosfera, dynamika, radość przewodnika. Było miło, można było się wiele nauczyć. Być może część Delphi mogłaby być o godzinę dłuższa, wtedy można by ją jeszcze dokładniej obejrzeć

Uwielbialiśmy naszą wycieczkę do Delf i Arachova! Niesamowite strony, które warto zobaczyć. Nasz przewodnik był kompetentny i skuteczny. Taka dobra cena za niesamowitą przygodę!

To był zapierający dech w piersiach dzień w górach. Niesamowicie piękne, z wieloma stylami i schodami. Nasz przewodnik Chrysa był bardzo słodki i miły.

Cudowna jednodniowa wycieczka. Gorąco polecam to każdemu.