Delfy – nasze najbardziej polecane atrakcje

Ateny: Delfy – wycieczka całodniowa z licencjonowanym przewodnikiem i odbiorem

1. Ateny: Delfy – wycieczka całodniowa z licencjonowanym przewodnikiem i odbiorem

Poznaj najsłynniejsze zabytki starożytnej Grecji podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem inspirowanej mitologią, nie pozostawiając przy tym śladu węglowego. Rozbudź swoją wyobraźnię, słuchając mitycznych opowieści o kulturze i historii Delf. Dowiedz się więcej o wyroczni i starożytnych ruinach, w tym amfiteatrze i świątyni poświęconej Apollinowi. Zanurz się w lokalnej historii. Wycieczkę rozpoczniesz w Atenach, skąd wyruszysz do Delf, które zlokalizowane są u stóp Parnasu. Po drodze podziwiaj grecką wieś i wkrocz do krainy króla Edypa – bohatera mitycznego, któremu wyrocznia delficka przepowiedziała tragiczny los.  Zacznij od przerwy na kawę w Liwadii. Kiedy dotrzesz do Delf, odwiedź teatr i podziwiaj widoki na okoliczne góry. Uzyskaj podstawowe informacje na temat świata starożytnych Greków. Odwiedź świątynię Apollina i dowiedz się wszystkiego o powszechnych starożytnych rytuałach. Po zakończeniu zwiedzania stanowiska archeologicznego udaj się do muzeum w Delfach, by poznać historie niektórych z najważniejszych artefaktów z czasów starożytnych. Podziwiaj wyjątkowy brązowy posąg woźnicy, sfinksa Naksyjczyków i posąg Antinousa. Dowiedz się więcej o sztuce i kulturze starożytnej Grecji. Po przerwie na lunch odwiedź sanktuarium Ateny Pronaja – najczęściej fotografowany obiekt w Delfach. Droga powrotna do Aten wiedzie przez piękne miasteczko Arachova, które położone jest na wzgórzach Parnasu. Zatrzymaj się na chwilę w tym kurorcie, aby uwiecznić go na zdjęciach.

Z Aten: wycieczka całodniowa do Delf i Arachovej

2. Z Aten: wycieczka całodniowa do Delf i Arachovej

Wyrusz w fascynującą podróż do Delphi, urzekającego miejsca wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, podczas wycieczki z przewodnikiem z Aten. Zanurz się w mitycznych opowieściach i historycznych legendach starożytnej Grecji, odkrywając to słynne miejsce. Rozpocznij swoją przygodę od spotkania z przewodnikiem na stacji metra Halandri, dogodnej i centralnej lokalizacji. Wsiądź do wygodnego autobusu i przygotuj się na zapierające dech w piersiach widoki na majestatyczne pasmo górskie Parnas i imponujące skały Fedriades. Wejdź do serca starożytnej Grecji i odkryj muzeum archeologiczne w Delfach. Podziwiaj Sfinksa Naksyjczyków i posąg Antinoosa, a także inne skarby od czasów archaicznych po rzymskie. Twój przewodnik zapewni Ci fascynujące spostrzeżenia i kontekst historyczny. Następnie udaj się do malowniczej wioski Arachova, położonej u podnóża Parnasu. Spaceruj urokliwymi uliczkami i zanurz się w lokalnej kulturze, podczas gdy Twój przewodnik wskaże wyjątkowe cechy tego czarującego miejsca, zanim wrócisz do Aten.

Z Aten: Delfy - całodniowa wycieczka z przewodnikiem audio

3. Z Aten: Delfy - całodniowa wycieczka z przewodnikiem audio

Weź udział w wycieczce po stanowisku archeologicznym z audioprzewodnikiem w 8 językach. Odwiedź Muzeum Archeologiczne w Delfach i odkryj malowniczą górską wioskę Arachova. W Delfach możesz cofnąć się do starożytnego świata i odkrywać go dzięki innowacyjnemu urządzeniu VR i wielojęzycznemu komentarzowi. Po śniadaniu wsiądź do klimatyzowanego autobusu w jednym z głównych miejsc odbioru w Atenach i udaj się do Delf, podziwiając malownicze krajobrazy. Weź udział w wycieczce po stanowisku archeologicznym z urządzeniem VR i audioprzewodnikiem, a także biletami wstępu zarezerwowanymi i opłaconymi za Ciebie, jeśli wybierzesz taką opcję. Podziwiaj zabytki starożytnej Grecji i zobacz Omfalos, uważany przez starożytnych Greków za centrum świata. Odkryj starożytny teatr, hipodrom, stadion i tolos. Następnie odwiedzisz Muzeum Archeologiczne w Delfach, aby zakończyć tę wciągającą przygodę. Później zatrzymasz się w malowniczych górskich wioskach Delphi i Arachova, znanych z rękodzieła i tradycyjnej greckiej architektury. Zjedz lunch, wypij kawę lub zrób zakupy. Następnie kierowca zabierze Cię minibusem z powrotem do Aten i zawiezie do jednego z punktów w mieście.

Z Aten: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po stanowisku archeologicznym w Delfach

4. Z Aten: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po stanowisku archeologicznym w Delfach

Wyrusz w niezapomnianą jednodniową wycieczkę z przewodnikiem z Aten do Delf, pępka starożytnego greckiego świata. Odwiedź stanowisko archeologiczne i muzeum w Delfach. Zobacz Świątynię Apolla, Sanktuarium Ateny Pronaia i nie tylko. Później skorzystaj z wolnego czasu na zwiedzanie malowniczej wioski. Rano w dniu podróży spotkaj się z licencjonowanym przewodnikiem i odjedź wygodnym, klimatyzowanym pojazdem. Jazda w jedną stronę zajmuje około 2,5 godziny, więc usiądź wygodnie i podziwiaj mijane krajobrazy podczas przejeżdżania przez równiny Beocji. Podczas podróży zanurz się w starożytnej Grecji, słuchając przewodnika opowiadającego historie o starożytnej mitologii greckiej, królu Edypie, bogu Apollinie i nie tylko. Podczas wycieczki z przewodnikiem po stanowisku archeologicznym zobacz niektóre z najważniejszych i unikalnych zabytków archeologicznych, takie jak Świątynia Apolla i jej wyrocznia, ateńska Stoa i Ściana Wieloboczna. Później odwiedź Muzeum Archeologiczne w Delfach (wstęp płatne na miejscu), w którym znajdują się znane na całym świecie dzieła sztuki, takie jak Sfinks z Naksos, posąg Antinousa, skarbiec syfński i woźnica z Delphi . Po wizycie w Delfach wskocz z powrotem do autobusu do wielokolorowej wioski Arachova, zbudowanej na zboczu góry. Poświęć trochę czasu na zorganizowanie lunchu w tradycyjnej tawernie (koszty nie są wliczone). Spaceruj po wąskich uliczkach wioski, wejdź do sklepów rzemieślniczych, aby kupić lokalne przysmaki i podziwiaj ręcznie tkane dywany. Późnym popołudniem wyrusz w drogę powrotną do Aten na kolejną 2,5-godzinną przejażdżkę.

Delfy: Stanowisko archeologiczne i bilet wstępu do muzeum oraz audio

5. Delfy: Stanowisko archeologiczne i bilet wstępu do muzeum oraz audio

Udaj się w podróż do rdzenia mitycznej i duchowej starożytnej Grecji dzięki temu biletowi do stanowiska archeologicznego w Delfach i Muzeum Archeologicznego w Delfach. Unikaj kolejek i oszczędzaj czas na dalsze zwiedzanie! Po przyjeździe po prostu zeskanuj bilet w kasowniku przy wejściu i wejdź do środka, aby rozpocząć zwiedzanie miejsca i jego ruin z własnym osobistym audioprzewodnikiem (instrukcje pobrania otrzymane po dokonaniu rezerwacji na kuponie ). Zobacz świątynię Apolla, teatr, stadion, sanktuarium Ateny Pronaia z Tholos, źródło Kastalia i kilka skarbców. Znajdujące się na miejscu muzeum archeologiczne zawiera również wiele znaczących greckich artefaktów pochodzących z wykopalisk w okolicy. Słuchaj licencjonowanych przewodników i ekspertów w dziedzinie opowiadania historii, którzy przedstawiają informacje historyczne i opowiadają oryginalne, starannie dobrane historie podczas eksploracji.

Z Aten: Delfy i Meteory, 2-dniowa wycieczka z przewodnikiem

6. Z Aten: Delfy i Meteory, 2-dniowa wycieczka z przewodnikiem

Wyrusz na 2-dniową wycieczkę, która zabierze Cię do starożytnego miasta Delfy i przez malowniczą Równinę Tesalijską do Kalambaki. Poznaj malownicze miasteczko położone u podnóża Meteory, miejsce jednej z najważniejszych grup greckich klasztorów prawosławnych i zminimalizuj swój wpływ na środowisko dzięki tej wycieczce neutralnej pod względem emisji gazów. Szczegółowy plan podróży Dzień 1 Rozpocznij dzień od relaksującej jazdy po pięknej greckiej wsi, mijając miasta Teby, Levadia i Arachova, zanim dotrzesz do Delf około południa. W Delphi będziesz miał okazję odwiedzić to ważne miejsce, które pojawia się w mitologii greckiej. W czasach starożytnych Delfy były uważane za centrum wszechświata i były strzeżone przez smoka pytona, który został zabity przez Apolla. Zobacz ruiny świątyni Apolla, która została zbudowana w IV wieku pne i został zniszczony przez cesarza Teodozjusza I w 390 r. To tutaj również kapłanka Pytia przepowiedziała przyszłość ze słynnej wyroczni delfickiej. Odwiedź teatr, który pomieścił 5000 widzów i był gospodarzem przedstawień, odczytów poezji i festiwali. Na pobliskim stadionie co 4 lata odbywały się igrzyska pytyjskie. Sportowcy z całego greckiego świata przyjeżdżali, aby rywalizować, a igrzyska te stały się poprzednikami współczesnych igrzysk olimpijskich. Na koniec dnia przejazd do Kalambaki, uroczego miasta z pięknymi ogrodami i wspaniałymi widokami na skały Meteory. Nocleg w Kalambace. Dzień 2 Rano udaj się do Meteory na wycieczkę po fascynujących klasztorach na szczycie klifu. Zachwyć się klifami, które mają średnią wysokość 1000 stóp i zostały po raz pierwszy zamieszkane w IX wieku przez grupę mnichów pustelników mieszkających na skalnych wieżach Dziś z pierwotnych 20 pozostało 6 klasztorów. Widoki na całą dolinę ze wspaniałych skalnych wież i spokój okolicy sprawiają, że jest to wyjątkowe miejsce do odwiedzenia. W drodze powrotnej do Aten zatrzymasz się na chwilę przy pomniku Leonidasa, króla Sparty, który zmarł w 480 r. p.n.e. w słynnej bitwie pod Termopilami.

Delfy: Stanowisko archeologiczne i bilet do muzeum z audioprzewodnikiem

7. Delfy: Stanowisko archeologiczne i bilet do muzeum z audioprzewodnikiem

Doświadcz Delphi we własnym tempie dzięki biletowi wstępu bez kolejki i przewodnikowi audio na smartfonie. Odbierz bilet e-mailem, pobierz aplikację i audioprzewodnik przed wizytą i cofnij się w czasie, aby odkryć prawdę o tej znanej na całym świecie mitologicznej historii. Przyjedź do Delphi i szybko wejdź do stanowiska archeologicznego, korzystając z biletu wstępu bez kolejki. Podziwiaj panoramiczne widoki ze szczytu Parnasu. Załóż słuchawki, załaduj aplikację na telefon i rozpocznij audioprzewodnik. Wyrusz, aby odkryć rzymską agorę, skarbiec Ateńczyków i świątynię Apolla dzięki mocy opowiadania. Poznaj fakty historyczne i posłuchaj anegdot z czasów starożytnych. Ciesz się kombinacją tekstu, narracji dźwiękowej i map. Po wyjściu ponownie posłuchaj audioprzewodnika.

Z Aten: Delfy i Meteory 2-dniowa wycieczka z hotelem

8. Z Aten: Delfy i Meteory 2-dniowa wycieczka z hotelem

Wyrusz w 2-dniową wycieczkę do stanowiska archeologicznego w Delfach i zabytkowych klasztorów prawosławnych zbudowanych na skałach Meteory. Dowiedz się o mitach i historii związanych z tymi witrynami od swojego przewodnika podczas tej wycieczki z przewodnikiem z Aten. Dzień 1: Wyjedź z Aten do starożytnego miejsca wyroczni delfickiej. Podróżuj klimatyzowanym autokarem przez ładne miasta i wioski Teby, Levadia i Arachova na zboczach Parnasu. Przyjedź do Delf i odkryj ruiny starożytnego sanktuarium Pytii, arcykapłanki Świątyni Apolla. Poznaj świątynię i dowiedz się o jej znaczeniu od swojego przewodnika. Następnie udaj się do pięknego miasta Kalabaka na kolację i nocleg. Dzień 2: Po śniadaniu udaj się do Meteory, słynącej ze wspaniałych formacji skalnych. Odwiedź klasztory zbudowane, aby służyć mnichom i mniszkom zgodnie z naukami wschodniego Kościoła prawosławnego. Powrót do Aten przez Trikalę i Lamię. Zatrzymaj się w Termopilach, aby podziwiać pomnik greckiego króla-wojownika Leonidasa I, który zmarł tam w 480 rpne. Powrót do Aten wczesnym wieczorem.

Delphi Zwiedzanie z przewodnikiem i bilet wstępu

9. Delphi Zwiedzanie z przewodnikiem i bilet wstępu

Odkryj jedno z najważniejszych miejsc kultu religijnego starożytnej Grecji podczas 1,5-godzinnej wycieczki. Z przewodnikiem zwiedzaj Delfy, zbudowane na południowych zboczach góry Parnas. W starożytności Delfy przyciągały wielu turystów do Wyroczni, Sanktuarium Apolla i Igrzysk Pytyjskich. Dla starożytnych Greków Delfy były pępkiem ziemi. Mity, historia, wykopaliska archeologiczne i imponujące krajobrazy nadal sprawiają, że Delfy są popularne i obecnie są jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych w Grecji. Podczas tej wycieczki obejrzyj stanowisko archeologiczne z ruinami świątyni Apolla, skarbcami i starożytnym teatrem. Następnie samodzielnie odkryj starożytny stadion i zbiory Muzeum Delf.

Z Aten: Wycieczka całodniowa do Delf

10. Z Aten: Wycieczka całodniowa do Delf

Odkryj Delphi podczas wycieczki z przewodnikiem z Aten. Odwiedź Świątynię Apolla i Muzeum Archeologiczne w Delfach i podziwiaj widoki na grecką wieś. Wyjedź z Aten i przejedź przez żyzną równinę Beocji, przejeżdżając przez miasto Teby, znane na całym świecie z tragicznej historii króla Edypa. Kontynuuj podróż przez malownicze miasteczka Livadeia i Arachova na zboczach Parnasu. Po przybyciu do Delf zwiedzaj „Omphalos” („Pępek Ziemi”). Podziwiaj ruiny starożytnego sanktuarium, które wzbogaciło się jako siedziba wyroczni. Dowiedz się, jak jego wpływ wyszedł poza granice świata helleńskiego i podziwiaj widoki krajobrazu o niezrównanym pięknie. Zobacz pozostałości Sanktuarium Apolla Pytios i odwiedź Skarbiec Ateńczyków. Spójrz na pozostałe kolumny Świątyni Apolla i udaj się do Muzeum Archeologicznego w Delfach, gdzie można znaleźć arcydzieła starożytnej greckiej rzeźby. Spójrz na legendarnego Woźnicy Delfów, uważanej za jedną z najwspanialszych rzeźb z brązu starożytnego świata. Zobacz posąg atlety Agiasza i inne artefakty ze starożytności. Zjedz lunch w nowoczesnej wiosce Delphi, przed powrotem do Aten tą samą trasą (jeśli wybrano). Dla Twojej wygody zapewniony zostanie krótki postój w Arachova.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Delfy

Najciekawsze atrakcje

Delfy: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 97
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Delfy: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Delfy

Delfy: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Delfy? Kliknij tutaj.

Delfy: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 3918 opinii

Stanowisko archeologiczne w Delphi znajdowało się na naszej liście wiader, dlatego zdecydowaliśmy się na tę jednodniową wycieczkę z Aten, zamiast korzystać z transportu publicznego lub prywatnego samochodu. Zarezerwowaliśmy go późno w godzinach popołudniowych, na wczesny początek następnego dnia rano. To żaden problem - nasz przewodnik Vasilis był bardzo zorganizowany i wysłał mi wiadomość wcześnie rano, aby potwierdzić dokładnie, gdzie zostaniemy odebrani - w Atenach środkowych są cztery miejsca. Świątynia Apolla, z teatrem Agora zapiera dech w piersiach, zostaliśmy zwiedzani we własnym tempie (przydzielono około 2,5 godziny), z przewodnikiem cyfrowym. To działało dla nas dobrze. Mieliśmy też godzinny postój w Delfach, gdzie zjedliśmy w restauracji z pysznym jedzeniem i niesamowitym widokiem na góry (znowu nam pozostaje, co robić w Delfach). Dla nas naprawdę zadziałało, aby zadbać o całą logistykę, ale także mieć swobodę odkrywania na własną rękę. W sumie niezwykle przyjemny dzień. Wy

To było wspaniałe doświadczenie z wycieczki. Po raz pierwszy w Grecji chciałem zobaczyć więcej interesujących zabytków historycznych na uboczu. Uwielbiam to, że to wszystko jest wliczone, autobus, przewodnik, wstęp do lokalizacji, hotel, śniadanie i kolacja. To łatwy, bezproblemowy sposób na oglądanie witryn bez wynajmowania samochodu. Przewodniki były pouczające. Jedynym minusem było to, że część Delphi była bardzo pospieszna i miała tylko 25 minut, aby zobaczyć muzeum, zanim wysłali nas na lunch. ZAPAKUJ TAKŻE ODPOWIEDNIE UBRANIA DLA KLASZTORA!! NIE BĘDZIESZ MÓGŁ WEJŚĆ! Czuję, że nie zostało to wyjaśnione w instrukcjach firmy turystycznej. Mężczyźni muszą mieć dłuższe szorty za kolana lub spodnie, kobiety długie spódnice za kolana i rękawy.

Co mi się nie podobało, trzeba było jechać taksówką, aby dostać się na miejsce spotkania w hotelu, podczas gdy w innych wycieczkach autobus jeździł po hotelach, aby odebrać ludzi. Jeśli chodzi o taksówki, niektórzy kierowcy wyjeżdżają z licznikiem, aby zapłacić za wyścig i cena jest rozsądna, a inni na tę samą odległość i bez licznika proszą o 3 krotność ceny. Oczywiście nie wzięliśmy tego, ale tak naprawdę zależało to od klienta.

Odwiedziłem wszystko w Delphi, piękne, ale zaleca się, aby wcześniej przeczytać lub obejrzeć coś o tym na YouTube. Dostaliśmy tabletki, ale trudne w użyciu ze względu na światło słoneczne i już ich nie brałem. Tego dnia było bardzo gorąco. Warte swojej ceny. Klimatyzacja w autobusie i przewodnik bardzo przyjemny.

Great tour! Our guide, Stavros, was very helpful and very knowledgable. The sights were great, the places we visited were interesting and the hotel room was comfortable. My only complaint would be hotel food giving me indigestion.