Atrakcje i wycieczki
Delfy

Delfy – nasze najbardziej polecane atrakcje

Ateny: Mitologia Delf i muzeum - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

1. Ateny: Mitologia Delf i muzeum - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

Poznaj najsłynniejsze zabytki starożytnej Grecji podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem inspirowanej mitologią, nie pozostawiając przy tym śladu węglowego. Rozbudź swoją wyobraźnię, słuchając mitycznych opowieści o kulturze i historii Delf. Dowiedz się więcej o wyroczni i starożytnych ruinach, w tym amfiteatrze i świątyni poświęconej Apollinowi. Zanurz się w lokalnej historii. Wycieczkę rozpoczniesz w Atenach, skąd wyruszysz do Delf, które zlokalizowane są u stóp Parnasu. Po drodze podziwiaj grecką wieś i wkrocz do krainy króla Edypa – bohatera mitycznego, któremu wyrocznia delficka przepowiedziała tragiczny los.  Zacznij od przerwy na kawę w Liwadii. Kiedy dotrzesz do Delf, odwiedź teatr i podziwiaj widoki na okoliczne góry. Uzyskaj podstawowe informacje na temat świata starożytnych Greków. Odwiedź świątynię Apollina i dowiedz się wszystkiego o powszechnych starożytnych rytuałach. Po zakończeniu zwiedzania stanowiska archeologicznego udaj się do muzeum w Delfach, by poznać historie niektórych z najważniejszych artefaktów z czasów starożytnych. Podziwiaj wyjątkowy brązowy posąg woźnicy, sfinksa Naksyjczyków i posąg Antinousa. Dowiedz się więcej o sztuce i kulturze starożytnej Grecji. Po przerwie na lunch odwiedź sanktuarium Ateny Pronaja – najczęściej fotografowany obiekt w Delfach. Droga powrotna do Aten wiedzie przez piękne miasteczko Arachova, które położone jest na wzgórzach Parnasu. Zatrzymaj się na chwilę w tym kurorcie, aby uwiecznić go na zdjęciach.

Z Aten: Jednodniowa wycieczka do Delf i Arachova

2. Z Aten: Jednodniowa wycieczka do Delf i Arachova

Wyrusz w fascynującą podróż do Delphi, urzekającego miejsca wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, podczas wycieczki z przewodnikiem z Aten. Zanurz się w mitycznych opowieściach i historycznych legendach starożytnej Grecji, odkrywając to słynne miejsce. Rozpocznij swoją przygodę od spotkania z przewodnikiem na stacji metra Halandri, dogodnej i centralnej lokalizacji. Wsiądź do wygodnego autobusu i przygotuj się na zapierające dech w piersiach widoki na majestatyczne pasmo górskie Parnas i imponujące skały Fedriades. Wejdź do serca starożytnej Grecji i odkryj muzeum archeologiczne w Delfach. Podziwiaj Sfinksa Naksyjczyków i posąg Antinoosa, a także inne skarby od czasów archaicznych po rzymskie. Twój przewodnik zapewni Ci fascynujące spostrzeżenia i kontekst historyczny. Następnie udaj się do malowniczej wioski Arachova, położonej u podnóża Parnasu. Spaceruj urokliwymi uliczkami i zanurz się w lokalnej kulturze, podczas gdy Twój przewodnik wskaże wyjątkowe cechy tego czarującego miejsca, zanim wrócisz do Aten.

Z Aten: Delfy - całodniowa wycieczka z przewodnikiem audio

3. Z Aten: Delfy - całodniowa wycieczka z przewodnikiem audio

Weź udział w wycieczce po stanowisku archeologicznym z audioprzewodnikiem w 8 językach. Odwiedź Muzeum Archeologiczne w Delfach i odkryj malowniczą górską wioskę Arachova. W Delfach możesz cofnąć się do starożytnego świata i odkrywać go dzięki innowacyjnemu urządzeniu VR i wielojęzycznemu komentarzowi. Po śniadaniu wsiądź do klimatyzowanego autobusu w jednym z głównych miejsc odbioru w Atenach i udaj się do Delf, podziwiając malownicze krajobrazy. Weź udział w wycieczce po stanowisku archeologicznym z urządzeniem VR i audioprzewodnikiem, a także biletami wstępu zarezerwowanymi i opłaconymi za Ciebie, jeśli wybierzesz taką opcję. Podziwiaj zabytki starożytnej Grecji i zobacz Omfalos, uważany przez starożytnych Greków za centrum świata. Odkryj starożytny teatr, hipodrom, stadion i tolos. Następnie odwiedzisz Muzeum Archeologiczne w Delfach, aby zakończyć tę wciągającą przygodę. Później zatrzymasz się w malowniczych górskich wioskach Delphi i Arachova, znanych z rękodzieła i tradycyjnej greckiej architektury. Zjedz lunch, wypij kawę lub zrób zakupy. Następnie kierowca zabierze Cię minibusem z powrotem do Aten i zawiezie do jednego z punktów w mieście.

Z Aten: Stanowisko archeologiczne w Delfach - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

4. Z Aten: Stanowisko archeologiczne w Delfach - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

Wyrusz w niezapomnianą jednodniową wycieczkę z przewodnikiem z Aten do Delf, pępka starożytnego greckiego świata. Odwiedź stanowisko archeologiczne i muzeum w Delfach. Zobacz Świątynię Apolla, Sanktuarium Ateny Pronaia i nie tylko. Później skorzystaj z wolnego czasu na zwiedzanie malowniczej wioski. Rano w dniu podróży spotkaj się z licencjonowanym przewodnikiem i odjedź wygodnym, klimatyzowanym pojazdem. Jazda w jedną stronę zajmuje około 2,5 godziny, więc usiądź wygodnie i podziwiaj mijane krajobrazy podczas przejeżdżania przez równiny Beocji. Podczas podróży zanurz się w starożytnej Grecji, słuchając przewodnika opowiadającego historie o starożytnej mitologii greckiej, królu Edypie, bogu Apollinie i nie tylko. Podczas wycieczki z przewodnikiem po stanowisku archeologicznym zobacz niektóre z najważniejszych i unikalnych zabytków archeologicznych, takie jak Świątynia Apolla i jej wyrocznia, ateńska Stoa i Ściana Wieloboczna. Później odwiedź Muzeum Archeologiczne w Delfach (wstęp płatne na miejscu), w którym znajdują się znane na całym świecie dzieła sztuki, takie jak Sfinks z Naksos, posąg Antinousa, skarbiec syfński i woźnica z Delphi . Po wizycie w Delfach wskocz z powrotem do autobusu do wielokolorowej wioski Arachova, zbudowanej na zboczu góry. Poświęć trochę czasu na zorganizowanie lunchu w tradycyjnej tawernie (koszty nie są wliczone). Spaceruj po wąskich uliczkach wioski, wejdź do sklepów rzemieślniczych, aby kupić lokalne przysmaki i podziwiaj ręcznie tkane dywany. Późnym popołudniem wyrusz w drogę powrotną do Aten na kolejną 2,5-godzinną przejażdżkę.

Delfy: Bilet na stanowisko archeologiczne i do muzeum z audioprzewodnikiem

5. Delfy: Bilet na stanowisko archeologiczne i do muzeum z audioprzewodnikiem

Udaj się w podróż do rdzenia mitycznej i duchowej starożytnej Grecji dzięki temu biletowi do stanowiska archeologicznego w Delfach i Muzeum Archeologicznego w Delfach. Unikaj kolejek i oszczędzaj czas na dalsze zwiedzanie! Po przyjeździe po prostu zeskanuj bilet w kasowniku przy wejściu i wejdź do środka, aby rozpocząć zwiedzanie miejsca i jego ruin z własnym osobistym audioprzewodnikiem (instrukcje pobrania otrzymane po dokonaniu rezerwacji na kuponie ). Zobacz świątynię Apolla, teatr, stadion, sanktuarium Ateny Pronaia z Tholos, źródło Kastalia i kilka skarbców. Znajdujące się na miejscu muzeum archeologiczne zawiera również wiele znaczących greckich artefaktów pochodzących z wykopalisk w okolicy. Słuchaj licencjonowanych przewodników i ekspertów w dziedzinie opowiadania historii, którzy przedstawiają informacje historyczne i opowiadają oryginalne, starannie dobrane historie podczas eksploracji.

Z Aten: 2-dniowa wycieczka z przewodnikiem do Delf i Meteory

6. Z Aten: 2-dniowa wycieczka z przewodnikiem do Delf i Meteory

Wyrusz na 2-dniową wycieczkę, która zabierze Cię do starożytnego miasta Delfy i przez malowniczą Równinę Tesalijską do Kalambaki. Poznaj malownicze miasteczko położone u podnóża Meteory, miejsce jednej z najważniejszych grup greckich klasztorów prawosławnych i zminimalizuj swój wpływ na środowisko dzięki tej wycieczce neutralnej pod względem emisji gazów. Szczegółowy plan podróży Dzień 1 Rozpocznij dzień od relaksującej jazdy po pięknej greckiej wsi, mijając miasta Teby, Levadia i Arachova, zanim dotrzesz do Delf około południa. W Delphi będziesz miał okazję odwiedzić to ważne miejsce, które pojawia się w mitologii greckiej. W czasach starożytnych Delfy były uważane za centrum wszechświata i były strzeżone przez smoka pytona, który został zabity przez Apolla. Zobacz ruiny świątyni Apolla, która została zbudowana w IV wieku pne i został zniszczony przez cesarza Teodozjusza I w 390 r. To tutaj również kapłanka Pytia przepowiedziała przyszłość ze słynnej wyroczni delfickiej. Odwiedź teatr, który pomieścił 5000 widzów i był gospodarzem przedstawień, odczytów poezji i festiwali. Na pobliskim stadionie co 4 lata odbywały się igrzyska pytyjskie. Sportowcy z całego greckiego świata przyjeżdżali, aby rywalizować, a igrzyska te stały się poprzednikami współczesnych igrzysk olimpijskich. Na koniec dnia przejazd do Kalambaki, uroczego miasta z pięknymi ogrodami i wspaniałymi widokami na skały Meteory. Nocleg w Kalambace. Dzień 2 Rano udaj się do Meteory na wycieczkę po fascynujących klasztorach na szczycie klifu. Zachwyć się klifami, które mają średnią wysokość 1000 stóp i zostały po raz pierwszy zamieszkane w IX wieku przez grupę mnichów pustelników mieszkających na skalnych wieżach Dziś z pierwotnych 20 pozostało 6 klasztorów. Widoki na całą dolinę ze wspaniałych skalnych wież i spokój okolicy sprawiają, że jest to wyjątkowe miejsce do odwiedzenia. W drodze powrotnej do Aten zatrzymasz się na chwilę przy pomniku Leonidasa, króla Sparty, który zmarł w 480 r. p.n.e. w słynnej bitwie pod Termopilami.

Delfy: Stanowisko archeologiczne i bilet do muzeum z audioprzewodnikiem

7. Delfy: Stanowisko archeologiczne i bilet do muzeum z audioprzewodnikiem

Poznaj Delfy we własnym tempie dzięki biletowi wstępu i audioprzewodnikowi na smartfonie. Odbierz swój bilet e-mailem, pobierz aplikację i audioprzewodnik przed wizytą i cofnij się w czasie, aby odkryć prawdę kryjącą się za tą znaną na całym świecie mitologiczną historią. Przyjedź do Delf i szybko wejdź na teren stanowiska archeologicznego, korzystając z biletu wstępu. Podziwiaj panoramiczne widoki ze szczytu góry Parnassus. Załóż słuchawki, załaduj aplikację na telefon i rozpocznij audioprzewodnik. Odkryj rzymską agorę, skarbiec Ateńczyków i świątynię Apolla dzięki sile opowieści. Poznaj fakty historyczne i posłuchaj anegdot z czasów starożytnych. Ciesz się połączeniem tekstu, narracji audio i map. Posłuchaj audioprzewodnika ponownie po wyjściu.

Z Aten: 2-dniowa wycieczka z hotelem do Delf i Meteory

8. Z Aten: 2-dniowa wycieczka z hotelem do Delf i Meteory

Wyrusz w 2-dniową wycieczkę do stanowiska archeologicznego w Delfach i zabytkowych klasztorów prawosławnych zbudowanych na skałach Meteory. Dowiedz się o mitach i historii związanych z tymi witrynami od swojego przewodnika podczas tej wycieczki z przewodnikiem z Aten. Dzień 1: Wyjedź z Aten do starożytnego miejsca wyroczni delfickiej. Podróżuj klimatyzowanym autokarem przez ładne miasta i wioski Teby, Levadia i Arachova na zboczach Parnasu. Przyjedź do Delf i odkryj ruiny starożytnego sanktuarium Pytii, arcykapłanki Świątyni Apolla. Poznaj świątynię i dowiedz się o jej znaczeniu od swojego przewodnika. Następnie udaj się do pięknego miasta Kalabaka na kolację i nocleg. Dzień 2: Po śniadaniu udaj się do Meteory, słynącej ze wspaniałych formacji skalnych. Odwiedź klasztory zbudowane, aby służyć mnichom i mniszkom zgodnie z naukami wschodniego Kościoła prawosławnego. Powrót do Aten przez Trikalę i Lamię. Zatrzymaj się w Termopilach, aby podziwiać pomnik greckiego króla-wojownika Leonidasa I, który zmarł tam w 480 rpne. Powrót do Aten wczesnym wieczorem.

Z Aten: Delfy: 1-dniowa wycieczka z audioprzewodnikiem

9. Z Aten: Delfy: 1-dniowa wycieczka z audioprzewodnikiem

Cofnij się w czasie podczas tej całodniowej wycieczki z przewodnikiem do Delf i poznaj najsłynniejsze zabytki starożytnej Grecji. Spaceruj po stanowisku archeologicznym w Delfach i odwiedź Muzeum Archeologiczne w Delfach we własnym tempie. Ciesz się wycieczką ze zminimalizowanym śladem środowiskowym dzięki zrównoważonej emisji dwutlenku węgla. Wyrusz z Aten i rozpocznij wycieczkę od wspaniałej przejażdżki luksusowym klimatyzowanym autokarem, podziwiając greckie krajobrazy i mijając Beotię, Levadię i Thevę, krainę króla Edypa. Po przybyciu do Delf podziwiaj widoki na okoliczne góry i poczuj imponującą atmosferę stanowiska archeologicznego. Dowiedz się więcej o świątyni Apolla, teatrze, stadionie, sanktuarium Ateny Pronaia z Tholosem, źródle Kastalia i kilku skarbcach dzięki oryginalnym, ręcznie dobranym historiom. Spaceruj i wraz z osobistym audioprzewodnikiem podziwiaj ateński skarb, ateńską stoę i inne ważne zabytki. Muzeum archeologiczne na miejscu zawiera również wiele znaczących greckich artefaktów z wykopalisk w okolicy. Gdy dzień minie, a narracja dobiegnie końca, poczujesz się, jakbyś był częścią kultowej epoki starożytnych Delf. Usiądź wygodnie w fotelu i ciesz się jazdą powrotną do Aten wieczorem.

Z Aten: Starożytny Korynt i Nafplio - 1-dniowa wycieczka z przewodnikiem

10. Z Aten: Starożytny Korynt i Nafplio - 1-dniowa wycieczka z przewodnikiem

Rozpocznij od spotkania z lokalnym przewodnikiem w Atenach i wskoczenia do autokaru. Ciesz się malowniczą przejażdżką przez grecką wieś, mijając malownicze krajobrazy i gaje oliwne. Zatrzymaj się przy Kanale Korynckim, który połączył Morze Egejskie z Zatoką Koryncką. Zrób zdjęcia tego cudu inżynierii. Jedź do stanowiska archeologicznego w starożytnym Koryncie. Zobacz kultową Świątynię Apolla, świątynię w stylu doryckim, która niegdyś była centralnym punktem miasta. Przejdź się po rzymskiej agorze, rynku otoczonym kolumnami i starożytnymi sklepami, które pokazują życie handlowe miasta. Odkryj Bema Apostoła Pawła, platformę, na której apostoł Paweł podobno przemawiał do Koryntian. Odwiedź fontannę Peirene, starożytne źródło wody o mitologicznym znaczeniu. Wejdź do Muzeum Archeologicznego Starożytnego Koryntu, aby zobaczyć kolekcję wykopanych skarbów. Kontynuuj podróż do Nafplion, malowniczego nadmorskiego miasteczka znanego ze swojego historycznego znaczenia i uroczej atmosfery. Spaceruj wąskimi uliczkami Starego Miasta, odkrywając jego weneckie i osmańskie wpływy. Ciesz się wolnym czasem, odkrywając kawiarnie i sklepy, a następnie wróć do Aten.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 160
Sortuj wg::

Delfy – nasze najbardziej polecane atrakcje

Ateny: Mitologia Delf i muzeum - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

Ateny: Mitologia Delf i muzeum - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

Poznaj najsłynniejsze zabytki starożytnej Grecji podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem inspirowanej mitologią, nie pozostawiając przy tym śladu węglowego. Rozbudź swoją wyobraźnię, słuchając mitycznych opowieści o kulturze i historii Delf. Dowiedz się więcej o wyroczni i starożytnych ruinach, w tym amfiteatrze i świątyni poświęconej Apollinowi. Zanurz się w lokalnej historii. Wycieczkę rozpoczniesz w Atenach, skąd wyruszysz do Delf, które zlokalizowane są u stóp Parnasu. Po drodze podziwiaj grecką wieś i wkrocz do krainy króla Edypa – bohatera mitycznego, któremu wyrocznia delficka przepowiedziała tragiczny los.  Zacznij od przerwy na kawę w Liwadii. Kiedy dotrzesz do Delf, odwiedź teatr i podziwiaj widoki na okoliczne góry. Uzyskaj podstawowe informacje na temat świata starożytnych Greków. Odwiedź świątynię Apollina i dowiedz się wszystkiego o powszechnych starożytnych rytuałach. Po zakończeniu zwiedzania stanowiska archeologicznego udaj się do muzeum w Delfach, by poznać historie niektórych z najważniejszych artefaktów z czasów starożytnych. Podziwiaj wyjątkowy brązowy posąg woźnicy, sfinksa Naksyjczyków i posąg Antinousa. Dowiedz się więcej o sztuce i kulturze starożytnej Grecji. Po przerwie na lunch odwiedź sanktuarium Ateny Pronaja – najczęściej fotografowany obiekt w Delfach. Droga powrotna do Aten wiedzie przez piękne miasteczko Arachova, które położone jest na wzgórzach Parnasu. Zatrzymaj się na chwilę w tym kurorcie, aby uwiecznić go na zdjęciach.

Z Aten: Jednodniowa wycieczka do Delf i Arachova

Z Aten: Jednodniowa wycieczka do Delf i Arachova

Wyrusz w fascynującą podróż do Delphi, urzekającego miejsca wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, podczas wycieczki z przewodnikiem z Aten. Zanurz się w mitycznych opowieściach i historycznych legendach starożytnej Grecji, odkrywając to słynne miejsce. Rozpocznij swoją przygodę od spotkania z przewodnikiem na stacji metra Halandri, dogodnej i centralnej lokalizacji. Wsiądź do wygodnego autobusu i przygotuj się na zapierające dech w piersiach widoki na majestatyczne pasmo górskie Parnas i imponujące skały Fedriades. Wejdź do serca starożytnej Grecji i odkryj muzeum archeologiczne w Delfach. Podziwiaj Sfinksa Naksyjczyków i posąg Antinoosa, a także inne skarby od czasów archaicznych po rzymskie. Twój przewodnik zapewni Ci fascynujące spostrzeżenia i kontekst historyczny. Następnie udaj się do malowniczej wioski Arachova, położonej u podnóża Parnasu. Spaceruj urokliwymi uliczkami i zanurz się w lokalnej kulturze, podczas gdy Twój przewodnik wskaże wyjątkowe cechy tego czarującego miejsca, zanim wrócisz do Aten.

Z Aten: Delfy - całodniowa wycieczka z przewodnikiem audio

Z Aten: Delfy - całodniowa wycieczka z przewodnikiem audio

Weź udział w wycieczce po stanowisku archeologicznym z audioprzewodnikiem w 8 językach. Odwiedź Muzeum Archeologiczne w Delfach i odkryj malowniczą górską wioskę Arachova. W Delfach możesz cofnąć się do starożytnego świata i odkrywać go dzięki innowacyjnemu urządzeniu VR i wielojęzycznemu komentarzowi. Po śniadaniu wsiądź do klimatyzowanego autobusu w jednym z głównych miejsc odbioru w Atenach i udaj się do Delf, podziwiając malownicze krajobrazy. Weź udział w wycieczce po stanowisku archeologicznym z urządzeniem VR i audioprzewodnikiem, a także biletami wstępu zarezerwowanymi i opłaconymi za Ciebie, jeśli wybierzesz taką opcję. Podziwiaj zabytki starożytnej Grecji i zobacz Omfalos, uważany przez starożytnych Greków za centrum świata. Odkryj starożytny teatr, hipodrom, stadion i tolos. Następnie odwiedzisz Muzeum Archeologiczne w Delfach, aby zakończyć tę wciągającą przygodę. Później zatrzymasz się w malowniczych górskich wioskach Delphi i Arachova, znanych z rękodzieła i tradycyjnej greckiej architektury. Zjedz lunch, wypij kawę lub zrób zakupy. Następnie kierowca zabierze Cię minibusem z powrotem do Aten i zawiezie do jednego z punktów w mieście.

Z Aten: Stanowisko archeologiczne w Delfach - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

Z Aten: Stanowisko archeologiczne w Delfach - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

Wyrusz w niezapomnianą jednodniową wycieczkę z przewodnikiem z Aten do Delf, pępka starożytnego greckiego świata. Odwiedź stanowisko archeologiczne i muzeum w Delfach. Zobacz Świątynię Apolla, Sanktuarium Ateny Pronaia i nie tylko. Później skorzystaj z wolnego czasu na zwiedzanie malowniczej wioski. Rano w dniu podróży spotkaj się z licencjonowanym przewodnikiem i odjedź wygodnym, klimatyzowanym pojazdem. Jazda w jedną stronę zajmuje około 2,5 godziny, więc usiądź wygodnie i podziwiaj mijane krajobrazy podczas przejeżdżania przez równiny Beocji. Podczas podróży zanurz się w starożytnej Grecji, słuchając przewodnika opowiadającego historie o starożytnej mitologii greckiej, królu Edypie, bogu Apollinie i nie tylko. Podczas wycieczki z przewodnikiem po stanowisku archeologicznym zobacz niektóre z najważniejszych i unikalnych zabytków archeologicznych, takie jak Świątynia Apolla i jej wyrocznia, ateńska Stoa i Ściana Wieloboczna. Później odwiedź Muzeum Archeologiczne w Delfach (wstęp płatne na miejscu), w którym znajdują się znane na całym świecie dzieła sztuki, takie jak Sfinks z Naksos, posąg Antinousa, skarbiec syfński i woźnica z Delphi . Po wizycie w Delfach wskocz z powrotem do autobusu do wielokolorowej wioski Arachova, zbudowanej na zboczu góry. Poświęć trochę czasu na zorganizowanie lunchu w tradycyjnej tawernie (koszty nie są wliczone). Spaceruj po wąskich uliczkach wioski, wejdź do sklepów rzemieślniczych, aby kupić lokalne przysmaki i podziwiaj ręcznie tkane dywany. Późnym popołudniem wyrusz w drogę powrotną do Aten na kolejną 2,5-godzinną przejażdżkę.

Delfy: Bilet na stanowisko archeologiczne i do muzeum z audioprzewodnikiem

Delfy: Bilet na stanowisko archeologiczne i do muzeum z audioprzewodnikiem

Udaj się w podróż do rdzenia mitycznej i duchowej starożytnej Grecji dzięki temu biletowi do stanowiska archeologicznego w Delfach i Muzeum Archeologicznego w Delfach. Unikaj kolejek i oszczędzaj czas na dalsze zwiedzanie! Po przyjeździe po prostu zeskanuj bilet w kasowniku przy wejściu i wejdź do środka, aby rozpocząć zwiedzanie miejsca i jego ruin z własnym osobistym audioprzewodnikiem (instrukcje pobrania otrzymane po dokonaniu rezerwacji na kuponie ). Zobacz świątynię Apolla, teatr, stadion, sanktuarium Ateny Pronaia z Tholos, źródło Kastalia i kilka skarbców. Znajdujące się na miejscu muzeum archeologiczne zawiera również wiele znaczących greckich artefaktów pochodzących z wykopalisk w okolicy. Słuchaj licencjonowanych przewodników i ekspertów w dziedzinie opowiadania historii, którzy przedstawiają informacje historyczne i opowiadają oryginalne, starannie dobrane historie podczas eksploracji.

Z Aten: 2-dniowa wycieczka z przewodnikiem do Delf i Meteory

Z Aten: 2-dniowa wycieczka z przewodnikiem do Delf i Meteory

Wyrusz na 2-dniową wycieczkę, która zabierze Cię do starożytnego miasta Delfy i przez malowniczą Równinę Tesalijską do Kalambaki. Poznaj malownicze miasteczko położone u podnóża Meteory, miejsce jednej z najważniejszych grup greckich klasztorów prawosławnych i zminimalizuj swój wpływ na środowisko dzięki tej wycieczce neutralnej pod względem emisji gazów. Szczegółowy plan podróży Dzień 1 Rozpocznij dzień od relaksującej jazdy po pięknej greckiej wsi, mijając miasta Teby, Levadia i Arachova, zanim dotrzesz do Delf około południa. W Delphi będziesz miał okazję odwiedzić to ważne miejsce, które pojawia się w mitologii greckiej. W czasach starożytnych Delfy były uważane za centrum wszechświata i były strzeżone przez smoka pytona, który został zabity przez Apolla. Zobacz ruiny świątyni Apolla, która została zbudowana w IV wieku pne i został zniszczony przez cesarza Teodozjusza I w 390 r. To tutaj również kapłanka Pytia przepowiedziała przyszłość ze słynnej wyroczni delfickiej. Odwiedź teatr, który pomieścił 5000 widzów i był gospodarzem przedstawień, odczytów poezji i festiwali. Na pobliskim stadionie co 4 lata odbywały się igrzyska pytyjskie. Sportowcy z całego greckiego świata przyjeżdżali, aby rywalizować, a igrzyska te stały się poprzednikami współczesnych igrzysk olimpijskich. Na koniec dnia przejazd do Kalambaki, uroczego miasta z pięknymi ogrodami i wspaniałymi widokami na skały Meteory. Nocleg w Kalambace. Dzień 2 Rano udaj się do Meteory na wycieczkę po fascynujących klasztorach na szczycie klifu. Zachwyć się klifami, które mają średnią wysokość 1000 stóp i zostały po raz pierwszy zamieszkane w IX wieku przez grupę mnichów pustelników mieszkających na skalnych wieżach Dziś z pierwotnych 20 pozostało 6 klasztorów. Widoki na całą dolinę ze wspaniałych skalnych wież i spokój okolicy sprawiają, że jest to wyjątkowe miejsce do odwiedzenia. W drodze powrotnej do Aten zatrzymasz się na chwilę przy pomniku Leonidasa, króla Sparty, który zmarł w 480 r. p.n.e. w słynnej bitwie pod Termopilami.

Delfy: Stanowisko archeologiczne i bilet do muzeum z audioprzewodnikiem

Delfy: Stanowisko archeologiczne i bilet do muzeum z audioprzewodnikiem

Poznaj Delfy we własnym tempie dzięki biletowi wstępu i audioprzewodnikowi na smartfonie. Odbierz swój bilet e-mailem, pobierz aplikację i audioprzewodnik przed wizytą i cofnij się w czasie, aby odkryć prawdę kryjącą się za tą znaną na całym świecie mitologiczną historią. Przyjedź do Delf i szybko wejdź na teren stanowiska archeologicznego, korzystając z biletu wstępu. Podziwiaj panoramiczne widoki ze szczytu góry Parnassus. Załóż słuchawki, załaduj aplikację na telefon i rozpocznij audioprzewodnik. Odkryj rzymską agorę, skarbiec Ateńczyków i świątynię Apolla dzięki sile opowieści. Poznaj fakty historyczne i posłuchaj anegdot z czasów starożytnych. Ciesz się połączeniem tekstu, narracji audio i map. Posłuchaj audioprzewodnika ponownie po wyjściu.

Z Aten: 2-dniowa wycieczka z hotelem do Delf i Meteory

Z Aten: 2-dniowa wycieczka z hotelem do Delf i Meteory

Wyrusz w 2-dniową wycieczkę do stanowiska archeologicznego w Delfach i zabytkowych klasztorów prawosławnych zbudowanych na skałach Meteory. Dowiedz się o mitach i historii związanych z tymi witrynami od swojego przewodnika podczas tej wycieczki z przewodnikiem z Aten. Dzień 1: Wyjedź z Aten do starożytnego miejsca wyroczni delfickiej. Podróżuj klimatyzowanym autokarem przez ładne miasta i wioski Teby, Levadia i Arachova na zboczach Parnasu. Przyjedź do Delf i odkryj ruiny starożytnego sanktuarium Pytii, arcykapłanki Świątyni Apolla. Poznaj świątynię i dowiedz się o jej znaczeniu od swojego przewodnika. Następnie udaj się do pięknego miasta Kalabaka na kolację i nocleg. Dzień 2: Po śniadaniu udaj się do Meteory, słynącej ze wspaniałych formacji skalnych. Odwiedź klasztory zbudowane, aby służyć mnichom i mniszkom zgodnie z naukami wschodniego Kościoła prawosławnego. Powrót do Aten przez Trikalę i Lamię. Zatrzymaj się w Termopilach, aby podziwiać pomnik greckiego króla-wojownika Leonidasa I, który zmarł tam w 480 rpne. Powrót do Aten wczesnym wieczorem.

Z Aten: Delfy: 1-dniowa wycieczka z audioprzewodnikiem

Z Aten: Delfy: 1-dniowa wycieczka z audioprzewodnikiem

Cofnij się w czasie podczas tej całodniowej wycieczki z przewodnikiem do Delf i poznaj najsłynniejsze zabytki starożytnej Grecji. Spaceruj po stanowisku archeologicznym w Delfach i odwiedź Muzeum Archeologiczne w Delfach we własnym tempie. Ciesz się wycieczką ze zminimalizowanym śladem środowiskowym dzięki zrównoważonej emisji dwutlenku węgla. Wyrusz z Aten i rozpocznij wycieczkę od wspaniałej przejażdżki luksusowym klimatyzowanym autokarem, podziwiając greckie krajobrazy i mijając Beotię, Levadię i Thevę, krainę króla Edypa. Po przybyciu do Delf podziwiaj widoki na okoliczne góry i poczuj imponującą atmosferę stanowiska archeologicznego. Dowiedz się więcej o świątyni Apolla, teatrze, stadionie, sanktuarium Ateny Pronaia z Tholosem, źródle Kastalia i kilku skarbcach dzięki oryginalnym, ręcznie dobranym historiom. Spaceruj i wraz z osobistym audioprzewodnikiem podziwiaj ateński skarb, ateńską stoę i inne ważne zabytki. Muzeum archeologiczne na miejscu zawiera również wiele znaczących greckich artefaktów z wykopalisk w okolicy. Gdy dzień minie, a narracja dobiegnie końca, poczujesz się, jakbyś był częścią kultowej epoki starożytnych Delf. Usiądź wygodnie w fotelu i ciesz się jazdą powrotną do Aten wieczorem.

Z Aten: Starożytny Korynt i Nafplio - 1-dniowa wycieczka z przewodnikiem

Z Aten: Starożytny Korynt i Nafplio - 1-dniowa wycieczka z przewodnikiem

Rozpocznij od spotkania z lokalnym przewodnikiem w Atenach i wskoczenia do autokaru. Ciesz się malowniczą przejażdżką przez grecką wieś, mijając malownicze krajobrazy i gaje oliwne. Zatrzymaj się przy Kanale Korynckim, który połączył Morze Egejskie z Zatoką Koryncką. Zrób zdjęcia tego cudu inżynierii. Jedź do stanowiska archeologicznego w starożytnym Koryncie. Zobacz kultową Świątynię Apolla, świątynię w stylu doryckim, która niegdyś była centralnym punktem miasta. Przejdź się po rzymskiej agorze, rynku otoczonym kolumnami i starożytnymi sklepami, które pokazują życie handlowe miasta. Odkryj Bema Apostoła Pawła, platformę, na której apostoł Paweł podobno przemawiał do Koryntian. Odwiedź fontannę Peirene, starożytne źródło wody o mitologicznym znaczeniu. Wejdź do Muzeum Archeologicznego Starożytnego Koryntu, aby zobaczyć kolekcję wykopanych skarbów. Kontynuuj podróż do Nafplion, malowniczego nadmorskiego miasteczka znanego ze swojego historycznego znaczenia i uroczej atmosfery. Spaceruj wąskimi uliczkami Starego Miasta, odkrywając jego weneckie i osmańskie wpływy. Ciesz się wolnym czasem, odkrywając kawiarnie i sklepy, a następnie wróć do Aten.

Często zadawane pytania dotyczące: Delfy

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Delfy

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Delfy to:

Delfy – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Jakie są najlepsze atrakcje w: Delfy dla osób z dziećmi?

Najlepsze atrakcje w: Delfy dla osób z dziećmi to:

Delfy – zobacz wszystkie atrakcje dla rodzin na GetYourGuide

Delfy: Najciekawsze atrakcje

Delfy: Wycieczki i bilety

Grecja: Ciekawe miejsca

Delfy: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Delfy? Kliknij tutaj.

Delfy: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(3918 recenzji)

Ta wycieczka była świetna! Przewodnik był niesamowity, zabawiała nas podczas podróży do Delf ciekawymi faktami historycznymi i mitologicznymi, następnie oprowadziła po stanowisku archeologicznym i po muzeum. Jedzenie też było bardzo dobre - typowa tawerna ze świetnym greckim jedzeniem (również osoby, które nie zarezerwowały jedzenia, musiały dołączyć do nas w tym samym miejscu, ponieważ jest to jedyna tawerna w okolicy). Jedyną niepokojącą rzeczą był kierowca.. Czasami trochę zbyt szalony

To było bardzo interesujące. To niesamowite, gdy można zobaczyć wszystkie historyczne pozostałości greckich bogów. Jeśli jesteś w Atenach, koniecznie odwiedź stanowisko archeologiczne w Delfach. Podobała mi się podróż autokarem, a kierowca był naprawdę dobry. Przewodnik mówił biegle po angielsku i ma dużą wiedzę. Dziękuję za cudowny lunch.

program był dobry i miał dobre tempo, szkoda, że autobus nie miał łazienki, ale poza tym był wygodny. ale prawdziwą atrakcją wycieczki była nasza przewodniczka Marianna. była genialna, jej komentarz był wnikliwy i interesujący, mnie i mojemu partnerowi bardzo się podobało. Dziękuję bardzo!

Dotarcie autobusem do centrum starożytnej Grecji z wyjątkowym przewodnikiem, który podczas podróży opowiedział nam i opisał historie całej Grecji, było ekscytujące.

Bardzo polecam wycieczkę. Mariana świetnie ją poprowadziła i bardzo ciekawie opowiadała. Widoki nieziemskie.