Atrakcje i wycieczki
Delft

Delft – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Amsterdamu: Rotterdam, Delft i Haga – całodniowa wycieczka z przewodnikiem

1. Z Amsterdamu: Rotterdam, Delft i Haga – całodniowa wycieczka z przewodnikiem

Weź udział w tej całodniowej wycieczce, by poznać najciekawsze zakątki Holandii, w tym Rotterdam i stary port z urokliwymi żółtymi domami. Wyrusz w rejs po rzece, zajrzyj na targ spożywczy, odwiedź Delft i zwiedź Hagę. Na początek udaj się do Rotterdamu – miasta słynącego z nowoczesnej architektury. Zwiedzając miasto, przejedź wzdłuż brzegów Mozy w kierunku starego portu i niepowtarzalnych żółtych domów-sześcianów (kubuswoningen). Wyrusz na wspaniały rejs rzeką (1 godzina) i odwiedź słynny targ. Udaj się do Delft na lunch (nie jest on wliczony w cenę) i odwiedź manufakturę królewską (Royal Delft) – ostatnią zachowaną fabrykę fajansu holenderskiego pochodzącą z XVII wieku. Następnie zwiedź Hagę z pokładu autobusu. Zobacz piękne budynki parlamentu, pałac służbowy króla Holandii i pałac Pokoju. Ostatni przystanek przed powrotem do Amsterdamu stanowi wizyta w parku miniatur Madurodam.

Delft: Rejs po kanałach z komentarzem z przewodnikiem

2. Delft: Rejs po kanałach z komentarzem z przewodnikiem

Poznaj Delft w najlepszy możliwy sposób, odkrywając jego wielowiekowy system kanałów. Dowiedz się o jednym z najważniejszych miast w XVII-wiecznej historii Holandii i podziwiaj jego malownicze budynki i domy nad kanałami. Podczas rejsu zobacz wiele atrakcji miasta i posłuchaj o ich historii od doświadczonego zespołu kapitanów i przewodników. Dowiedz się o patriotycznej historii miasta, starym centrum miasta, Delft Blue, Johannes Vermeer, East-Indian Trading Company i wielu innych.

Amsterdam: Go City Explorer Pass - wybierz od 3 do 7 atrakcji

3. Amsterdam: Go City Explorer Pass - wybierz od 3 do 7 atrakcji

Visit 3, 4, 5, 6, or 7 top attractions of your choice and save up to 50%* compared to buying individual tickets with an Amsterdam Explorer Pass. Learn all about the brewing process at the Heineken Experience, soar over the Netherlands on a 5D flight simulator at THIS IS HOLLAND, enjoy some window-shopping on a private guided tour at Royal Coster Diamonds, take in the views on the 100 Highlights Canal Cruise , and many more. Browse the included digital guide to plan and book ahead the attractions you want to visit, then show the digital or printed copy of your pass on the day. With the Amsterdam Explorer Pass, you can choose 3, 4, 5, 6 or 7 attractions from the following: • Heineken Experience • Rijksmuseum • THIS IS HOLLAND • Moco Museum - Banksy & more • A'DAM LOOKOUT • Amsterdam Canal Cruise • Madame Tussauds Amsterdam • Rotterdam, Delft & The Hague Live Guided Tour • Tour de BonTon • The life of Anne Frank & Neighborhood Tour • Rembrandts Amsterdam Experience • House of Bols Cocktail Experience • Royal Experience - Royal Coster Diamonds • Amsterdam Light Festival Cruise (1 Dec - 21 Jan | reservations required) • Pedal Boat 1-hour • MacBike Bike Rental • Houseboat Museum • Our House Experience • Chicago boom • Ferry to Muiderslot Castle (Seasonal - April to October) • Amsterdam Castle Muiderslot • Volendam, Edam & Windmills Tour • Diamond Museum Amsterdam • Zaanse Schans Tour • Museum Het Rembrandthuis • AMAZE Amsterdam - immersive audiovisual experience by ID&T • Stedelijk Museum Amsterdam • The Amsterdam Dungeon • Amsterdam Uncovered - Guided Walking Tour (reservations required) • Self guided Foodie Tour of Jordaan (reservations required) • Keukenhof Entry and Shuttle Bus (Seasonal | reservations required) Attractions and tours are subject to change. Check the Go City digital guide included on your confirmation voucher for the full list of inclusions, opening times, and reservation instructions, when applicable, before you go. *Savings based on itineraries on Go City website.

Royal Delft: fabryka i muzeum Delftblue

4. Royal Delft: fabryka i muzeum Delftblue

Royal Delft, założona w 1653 roku, jest ostatnią oryginalną fabryką Delft Blue z XVII wieku w Delft, która nadal ręcznie wytwarza Delft Blue zgodnie z wielowiekową tradycją. Odkryj historię, kunszt i innowacyjność tej królewskiej firmy podczas wizyty. Royal Delft Experience zabierze Cię w inspirującą podróż po świecie wielowiekowej ceramiki. Pędzle malarskie delikatnie dotykają białej ceramiki, gdzie indziej glina wlewa się do ręcznie robionych form. To tutaj, w Royal Delft, rzemieślnicy tworzą kultowy Delft Blue od prawie 400 lat. Podziwiaj kolekcję antycznych i nowoczesnych wyrobów ceramicznych Delft Blue i poznaj autentyczny proces produkcji w fabryce. W salonie wystawiana jest pełna kolekcja ręcznie malowanych klasycznych i nowoczesnych naczyń Delftware oraz pamiątek, które można kupić. W 2018 roku Royal Delft obchodził swoje 365-lecie. Najważniejszymi wydarzeniami roku były wystawa „Nouveau Blue: wizja do realizacji” do 30 września oraz malowanie kafelka Delft Blue przez 365 osób w ciągu roku. Aby dopełnić doświadczenie, możesz dołączyć do jednego z warsztatów malarskich i odkryć umiejętności potrzebne do bycia rzemieślnikiem Royal Delft (po dokonaniu rezerwacji). Wreszcie, możesz rozkoszować się atmosferą w Brasserie1653, która wychodzi na piękny ogród na dziedzińcu, przy filiżance kawy, podwieczorku lub lunchu. Wycieczki z przewodnikiem i audio dostępne są w 8 językach. Royal Delft jest łatwo dostępny z Amsterdamu, Hagi i Rotterdamu.

Z Amsterdamu: wycieczka z przewodnikiem do Rotterdamu, Delft i Hagi

5. Z Amsterdamu: wycieczka z przewodnikiem do Rotterdamu, Delft i Hagi

Twoja wycieczka rozpoczyna się, gdy wyjedziesz z Amsterdamu autobusem i udasz się do Rotterdamu. Rotterdam jest drugim co do wielkości miastem w Holandii i słynie z architektury i portu handlowego. Zobacz imponującą panoramę Rotterdamu, najnowocześniejszą architekturę, porty, stocznie i doki. Po rejsie po porcie kontynuuj wycieczkę po mieście, która obejmuje przystanek w słynnej hali targowej i Cube Houses. Następnie udaj się do malowniczego miasta Delft, miejsca narodzin i ostatniego spoczynku holenderskiego mistrza Johannesa Vermeera. Znane jako Miasto Książąt, jest to również miejsce, w którym od wieków pochowano niezliczonych członków holenderskiej rodziny królewskiej. Ciesz się wolnym czasem na lunch (nie wliczony w cenę) i odkryj historyczne centrum miasta Delft z kanałami. Jest pełen inspirujących zabytków, w tym Starego Kościoła, Nowego Kościoła i Ratusza. Odwiedź De Delftse Pauw, fabrykę specjalizującą się w ręcznie robionej porcelanie Delft Blue, która jest najbardziej pożądaną porcelaną od XVII wieku. Udaj się do Hagi na wycieczkę po mieście. Oprócz tego, że jest siedzibą holenderskiego rządu, miasto to jest także domem holenderskiej rodziny królewskiej i jest trzecim co do wielkości miastem w kraju. Zobacz Hagę, gdzie znajduje się większość ambasad zagranicznych w Holandii, a także 150 organizacji międzynarodowych, w tym Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości i Międzynarodowy Trybunał Karny. Zatrzymaj się i zrób zdjęcia w Pałacu Pokoju, Mauritshuis (z dziełami Vermeera, Rembrandta i Andy'ego Warhola) oraz Binnenhof (miejsce spotkań holenderskiego rządu). Na koniec wybierz malowniczy rejs po kanałach w Amsterdamie i zobacz niektóre z najważniejszych zabytków miasta, w tym domy nad kanałami ze Złotego Wieku, Westerkerk i Dom Anny Frank.

Delft: Bilet wstępu do Starego i Nowego Kościoła

6. Delft: Bilet wstępu do Starego i Nowego Kościoła

Odwiedź dwa z najsłynniejszych kościołów w Holandii: „Oude Kerk” i „Nieuwe Kerk” miasta Delft. Oba są cudami architektury, pełnymi historii i historii, które można zwiedzać za pomocą jednego biletu? Nowy Kościół został ukończony w 1655 roku. Prawie każdy członek rodziny królewskiej od śmierci Wilhelma Orańskiego został tu pochowany. Kościół jest również znany ze spektakularnej architektury, gigantycznych organów piszczałkowych i witraży Uważa się, że Stary Kościół został założony w 1246 roku. Zobacz jego krzywą wieżę, która znajduje się 2 metry od centrum, i podziwiaj charakterystyczne witraże. Tutaj znajdziesz również groby słynnych Holendrów, takich jak malarz Vermeer.

Delft: Bilet wstępu do muzeum Vermeer Centrum Delft

7. Delft: Bilet wstępu do muzeum Vermeer Centrum Delft

Zarezerwuj bilet do Muzeum Delft Centrum Vermeera, aby zobaczyć reprodukcje Johannesa Vermeera. Dowiedz się o życiu, technikach i malarstwie holenderskiego malarza z okresu baroku w tym osobliwym muzeum. Przyjedź do Vermeer Centrum Delft, dawnego budynku Gildii św. Łukasza i porozmawiaj z wolontariuszem, aby dowiedzieć się o muzeum. Odbierz audioprzewodnik i udaj się do piwnicy, gdzie obejrzysz krótki film o Vermeerze i Delft w XVII wieku. Następnie zobacz 37 reprodukcji obrazów Vermeera. Dowiedz się o życiu i rodzinie artysty, a także o mieście, w którym mieszkał. Pierwsze piętro muzeum poświęcone jest metodzie pracy Vermeera. Użyj camera obscura, aby bawić się kolorami i perspektywami i dosłownie wkrocz do obrazu Vermeera. Na drugim piętrze muzeum dowiedz się więcej o przesłaniach miłosnych na obrazach Vermeera. Na wystawie „Miłosne wiadomości od Vermeera” rozumiemy znaczenie i symbolikę niektórych obiektów i detali na obrazach artysty. Zakończ wizytę w muzeum wizytą w sklepie z pamiątkami.

Delft: Bilet wstępu do Muzeum Prinsenhof i audioprzewodnik

8. Delft: Bilet wstępu do Muzeum Prinsenhof i audioprzewodnik

Muzeum Prinsenhof Delft oferuje wyjątkową okazję do poznania historii Holandii, Delft i Delftware. Dowiedz się wszystkiego o historii Delft i reszty kraju, zwiedzając muzeum, które samo w sobie jest budynkiem o wielkim znaczeniu historycznym. Muzeum znajduje się w miejscu niektórych z najbardziej dramatycznych i znaczących wydarzeń w historii Holandii, w tym zabójstwa Wilhelma Orańskiego, ojca narodu holenderskiego. Dziury po kulach z zamachu są nadal widoczne. Od 10 lutego 2023 do 4 czerwca 2023 można zwiedzać wystawę czasową Vermeer's Delft. W XVII wieku Delft było wylęgarnią talentów, gdzie miały miejsce ważne innowacje. Johannes Vermeer (1632-1675) rozwinął się tutaj jako malarz światowej klasy. Po raz pierwszy życie Vemeera, jego sieć i relacje z miastem Delft są centralnym punktem wystawy. Na podstawie ponad 100 obiektów z kolekcji holenderskich i zagranicznych, w tym arcydzieł malarzy z Delft, obiektów sztuki użytkowej, map, grafik, rysunków, ksiąg, dokumentów biograficznych i innych materiałów archiwalnych, powstał obraz tętniącej życiem atmosfery miasta XVII w. wieku zostanie namalowany. Dowiedz się więcej o słynnych mieszkańcach Delft, takich jak światowej sławy malarz Johannes Vermeer, Michiel van Mierevelt, Antoni van Leeuwenhoek i Hugo de Groot. Odkryj rolę, jaką mieszkańcy Delft odegrali w historii Holandii i jak Delftware stało się globalną marką, którą jest dzisiaj. Zobacz piękne wyroby Delftware w muzeum obok pięknych obrazów z okresu znanego jako „złoty wiek”.

Delft: Rejs otwartą łodzią po kanale z kapitanem

9. Delft: Rejs otwartą łodzią po kanale z kapitanem

Spędź relaksujący dzień na wodzie i podziwiaj uroki holenderskiego miasta Delft. Zrelaksuj się, gdy Twój kapitan poprowadzi Cię przez kanały miasta, podziwiając typową holenderską architekturę miasta. Wyrusz na wycieczkę i popłyń przez zabytkowe centrum miasta. Łodzie płyną cicho po kanałach i zapewniają niepowtarzalny widok na zabytkowe miasto. Zrelaksuj się, gdy Twój kapitan pokieruje Twoją łodzią pod wieloma niskimi mostami w mieście do miejsc, które w przeciwnym razie byłyby niedostępne. Te ciche slupy można wynająć na niemal każdą okazję, od romantycznego rejsu we dwoje po imprezę firmową z dużą grupą współpracowników.

Z Amsterdamu: Jednodniowa wycieczka do Rotterdamu, Delft i Hagi

10. Z Amsterdamu: Jednodniowa wycieczka do Rotterdamu, Delft i Hagi

Odkryj jedne z najbardziej historycznych i malowniczych miejsc w Holandii podczas jednodniowej wycieczki z Amsterdamu. Po odebraniu z hotelu posłuchaj opowieści o historii kraju od swojego przewodnika, podróżując luksusowym minivanem podczas wycieczki w małej grupie lub prywatnej. Rozpocznij swoją podróż od Rotterdamu, największego portu morskiego w Europie, znanego z dziedzictwa morskiego i nowoczesnej architektury. Dowiedz się o niemal całkowitym zniszczeniu centrum miasta podczas II wojny światowej, które zaowocowało zróżnicowanym krajobrazem architektonicznym. Następnie udaj się do Delft, słynącego z niebieskiej ceramiki. Ciesz się czasem, aby usiąść na rynku i zjeść lunch. Wzbogać swoje doświadczenie, decydując się na wizytę w Royal Delft, jedynej zachowanej fabryce ceramiki z XVII wieku, w której nadal produkowana jest niebieska ceramika Delft. Po południu kontynuuj podróż do politycznego miasta Haga. Poznaj administracyjną i królewską stolicę Holandii i jej siedzibę rządu. Wybierz się do parku miniatur Madurodam, w którym znajdują się repliki holenderskich zabytków i historycznych miast w skali 1:25.

Najciekawsze atrakcje

Delft: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Delft – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Amsterdamu: Rotterdam, Delft i Haga – całodniowa wycieczka z przewodnikiem

Z Amsterdamu: Rotterdam, Delft i Haga – całodniowa wycieczka z przewodnikiem

Weź udział w tej całodniowej wycieczce, by poznać najciekawsze zakątki Holandii, w tym Rotterdam i stary port z urokliwymi żółtymi domami. Wyrusz w rejs po rzece, zajrzyj na targ spożywczy, odwiedź Delft i zwiedź Hagę. Na początek udaj się do Rotterdamu – miasta słynącego z nowoczesnej architektury. Zwiedzając miasto, przejedź wzdłuż brzegów Mozy w kierunku starego portu i niepowtarzalnych żółtych domów-sześcianów (kubuswoningen). Wyrusz na wspaniały rejs rzeką (1 godzina) i odwiedź słynny targ. Udaj się do Delft na lunch (nie jest on wliczony w cenę) i odwiedź manufakturę królewską (Royal Delft) – ostatnią zachowaną fabrykę fajansu holenderskiego pochodzącą z XVII wieku. Następnie zwiedź Hagę z pokładu autobusu. Zobacz piękne budynki parlamentu, pałac służbowy króla Holandii i pałac Pokoju. Ostatni przystanek przed powrotem do Amsterdamu stanowi wizyta w parku miniatur Madurodam.

Delft: Rejs po kanałach z komentarzem z przewodnikiem

Delft: Rejs po kanałach z komentarzem z przewodnikiem

Poznaj Delft w najlepszy możliwy sposób, odkrywając jego wielowiekowy system kanałów. Dowiedz się o jednym z najważniejszych miast w XVII-wiecznej historii Holandii i podziwiaj jego malownicze budynki i domy nad kanałami. Podczas rejsu zobacz wiele atrakcji miasta i posłuchaj o ich historii od doświadczonego zespołu kapitanów i przewodników. Dowiedz się o patriotycznej historii miasta, starym centrum miasta, Delft Blue, Johannes Vermeer, East-Indian Trading Company i wielu innych.

Amsterdam: Go City Explorer Pass - wybierz od 3 do 7 atrakcji

Amsterdam: Go City Explorer Pass - wybierz od 3 do 7 atrakcji

Visit 3, 4, 5, 6, or 7 top attractions of your choice and save up to 50%* compared to buying individual tickets with an Amsterdam Explorer Pass. Learn all about the brewing process at the Heineken Experience, soar over the Netherlands on a 5D flight simulator at THIS IS HOLLAND, enjoy some window-shopping on a private guided tour at Royal Coster Diamonds, take in the views on the 100 Highlights Canal Cruise , and many more. Browse the included digital guide to plan and book ahead the attractions you want to visit, then show the digital or printed copy of your pass on the day. With the Amsterdam Explorer Pass, you can choose 3, 4, 5, 6 or 7 attractions from the following: • Heineken Experience • Rijksmuseum • THIS IS HOLLAND • Moco Museum - Banksy & more • A'DAM LOOKOUT • Amsterdam Canal Cruise • Madame Tussauds Amsterdam • Rotterdam, Delft & The Hague Live Guided Tour • Tour de BonTon • The life of Anne Frank & Neighborhood Tour • Rembrandts Amsterdam Experience • House of Bols Cocktail Experience • Royal Experience - Royal Coster Diamonds • Amsterdam Light Festival Cruise (1 Dec - 21 Jan | reservations required) • Pedal Boat 1-hour • MacBike Bike Rental • Houseboat Museum • Our House Experience • Chicago boom • Ferry to Muiderslot Castle (Seasonal - April to October) • Amsterdam Castle Muiderslot • Volendam, Edam & Windmills Tour • Diamond Museum Amsterdam • Zaanse Schans Tour • Museum Het Rembrandthuis • AMAZE Amsterdam - immersive audiovisual experience by ID&T • Stedelijk Museum Amsterdam • The Amsterdam Dungeon • Amsterdam Uncovered - Guided Walking Tour (reservations required) • Self guided Foodie Tour of Jordaan (reservations required) • Keukenhof Entry and Shuttle Bus (Seasonal | reservations required) Attractions and tours are subject to change. Check the Go City digital guide included on your confirmation voucher for the full list of inclusions, opening times, and reservation instructions, when applicable, before you go. *Savings based on itineraries on Go City website.

Royal Delft: fabryka i muzeum Delftblue

Royal Delft: fabryka i muzeum Delftblue

Royal Delft, założona w 1653 roku, jest ostatnią oryginalną fabryką Delft Blue z XVII wieku w Delft, która nadal ręcznie wytwarza Delft Blue zgodnie z wielowiekową tradycją. Odkryj historię, kunszt i innowacyjność tej królewskiej firmy podczas wizyty. Royal Delft Experience zabierze Cię w inspirującą podróż po świecie wielowiekowej ceramiki. Pędzle malarskie delikatnie dotykają białej ceramiki, gdzie indziej glina wlewa się do ręcznie robionych form. To tutaj, w Royal Delft, rzemieślnicy tworzą kultowy Delft Blue od prawie 400 lat. Podziwiaj kolekcję antycznych i nowoczesnych wyrobów ceramicznych Delft Blue i poznaj autentyczny proces produkcji w fabryce. W salonie wystawiana jest pełna kolekcja ręcznie malowanych klasycznych i nowoczesnych naczyń Delftware oraz pamiątek, które można kupić. W 2018 roku Royal Delft obchodził swoje 365-lecie. Najważniejszymi wydarzeniami roku były wystawa „Nouveau Blue: wizja do realizacji” do 30 września oraz malowanie kafelka Delft Blue przez 365 osób w ciągu roku. Aby dopełnić doświadczenie, możesz dołączyć do jednego z warsztatów malarskich i odkryć umiejętności potrzebne do bycia rzemieślnikiem Royal Delft (po dokonaniu rezerwacji). Wreszcie, możesz rozkoszować się atmosferą w Brasserie1653, która wychodzi na piękny ogród na dziedzińcu, przy filiżance kawy, podwieczorku lub lunchu. Wycieczki z przewodnikiem i audio dostępne są w 8 językach. Royal Delft jest łatwo dostępny z Amsterdamu, Hagi i Rotterdamu.

Z Amsterdamu: wycieczka z przewodnikiem do Rotterdamu, Delft i Hagi

Z Amsterdamu: wycieczka z przewodnikiem do Rotterdamu, Delft i Hagi

Twoja wycieczka rozpoczyna się, gdy wyjedziesz z Amsterdamu autobusem i udasz się do Rotterdamu. Rotterdam jest drugim co do wielkości miastem w Holandii i słynie z architektury i portu handlowego. Zobacz imponującą panoramę Rotterdamu, najnowocześniejszą architekturę, porty, stocznie i doki. Po rejsie po porcie kontynuuj wycieczkę po mieście, która obejmuje przystanek w słynnej hali targowej i Cube Houses. Następnie udaj się do malowniczego miasta Delft, miejsca narodzin i ostatniego spoczynku holenderskiego mistrza Johannesa Vermeera. Znane jako Miasto Książąt, jest to również miejsce, w którym od wieków pochowano niezliczonych członków holenderskiej rodziny królewskiej. Ciesz się wolnym czasem na lunch (nie wliczony w cenę) i odkryj historyczne centrum miasta Delft z kanałami. Jest pełen inspirujących zabytków, w tym Starego Kościoła, Nowego Kościoła i Ratusza. Odwiedź De Delftse Pauw, fabrykę specjalizującą się w ręcznie robionej porcelanie Delft Blue, która jest najbardziej pożądaną porcelaną od XVII wieku. Udaj się do Hagi na wycieczkę po mieście. Oprócz tego, że jest siedzibą holenderskiego rządu, miasto to jest także domem holenderskiej rodziny królewskiej i jest trzecim co do wielkości miastem w kraju. Zobacz Hagę, gdzie znajduje się większość ambasad zagranicznych w Holandii, a także 150 organizacji międzynarodowych, w tym Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości i Międzynarodowy Trybunał Karny. Zatrzymaj się i zrób zdjęcia w Pałacu Pokoju, Mauritshuis (z dziełami Vermeera, Rembrandta i Andy'ego Warhola) oraz Binnenhof (miejsce spotkań holenderskiego rządu). Na koniec wybierz malowniczy rejs po kanałach w Amsterdamie i zobacz niektóre z najważniejszych zabytków miasta, w tym domy nad kanałami ze Złotego Wieku, Westerkerk i Dom Anny Frank.

Delft: Bilet wstępu do Starego i Nowego Kościoła

Delft: Bilet wstępu do Starego i Nowego Kościoła

Odwiedź dwa z najsłynniejszych kościołów w Holandii: „Oude Kerk” i „Nieuwe Kerk” miasta Delft. Oba są cudami architektury, pełnymi historii i historii, które można zwiedzać za pomocą jednego biletu? Nowy Kościół został ukończony w 1655 roku. Prawie każdy członek rodziny królewskiej od śmierci Wilhelma Orańskiego został tu pochowany. Kościół jest również znany ze spektakularnej architektury, gigantycznych organów piszczałkowych i witraży Uważa się, że Stary Kościół został założony w 1246 roku. Zobacz jego krzywą wieżę, która znajduje się 2 metry od centrum, i podziwiaj charakterystyczne witraże. Tutaj znajdziesz również groby słynnych Holendrów, takich jak malarz Vermeer.

Delft: Bilet wstępu do muzeum Vermeer Centrum Delft

Delft: Bilet wstępu do muzeum Vermeer Centrum Delft

Zarezerwuj bilet do Muzeum Delft Centrum Vermeera, aby zobaczyć reprodukcje Johannesa Vermeera. Dowiedz się o życiu, technikach i malarstwie holenderskiego malarza z okresu baroku w tym osobliwym muzeum. Przyjedź do Vermeer Centrum Delft, dawnego budynku Gildii św. Łukasza i porozmawiaj z wolontariuszem, aby dowiedzieć się o muzeum. Odbierz audioprzewodnik i udaj się do piwnicy, gdzie obejrzysz krótki film o Vermeerze i Delft w XVII wieku. Następnie zobacz 37 reprodukcji obrazów Vermeera. Dowiedz się o życiu i rodzinie artysty, a także o mieście, w którym mieszkał. Pierwsze piętro muzeum poświęcone jest metodzie pracy Vermeera. Użyj camera obscura, aby bawić się kolorami i perspektywami i dosłownie wkrocz do obrazu Vermeera. Na drugim piętrze muzeum dowiedz się więcej o przesłaniach miłosnych na obrazach Vermeera. Na wystawie „Miłosne wiadomości od Vermeera” rozumiemy znaczenie i symbolikę niektórych obiektów i detali na obrazach artysty. Zakończ wizytę w muzeum wizytą w sklepie z pamiątkami.

Delft: Bilet wstępu do Muzeum Prinsenhof i audioprzewodnik

Delft: Bilet wstępu do Muzeum Prinsenhof i audioprzewodnik

Muzeum Prinsenhof Delft oferuje wyjątkową okazję do poznania historii Holandii, Delft i Delftware. Dowiedz się wszystkiego o historii Delft i reszty kraju, zwiedzając muzeum, które samo w sobie jest budynkiem o wielkim znaczeniu historycznym. Muzeum znajduje się w miejscu niektórych z najbardziej dramatycznych i znaczących wydarzeń w historii Holandii, w tym zabójstwa Wilhelma Orańskiego, ojca narodu holenderskiego. Dziury po kulach z zamachu są nadal widoczne. Od 10 lutego 2023 do 4 czerwca 2023 można zwiedzać wystawę czasową Vermeer's Delft. W XVII wieku Delft było wylęgarnią talentów, gdzie miały miejsce ważne innowacje. Johannes Vermeer (1632-1675) rozwinął się tutaj jako malarz światowej klasy. Po raz pierwszy życie Vemeera, jego sieć i relacje z miastem Delft są centralnym punktem wystawy. Na podstawie ponad 100 obiektów z kolekcji holenderskich i zagranicznych, w tym arcydzieł malarzy z Delft, obiektów sztuki użytkowej, map, grafik, rysunków, ksiąg, dokumentów biograficznych i innych materiałów archiwalnych, powstał obraz tętniącej życiem atmosfery miasta XVII w. wieku zostanie namalowany. Dowiedz się więcej o słynnych mieszkańcach Delft, takich jak światowej sławy malarz Johannes Vermeer, Michiel van Mierevelt, Antoni van Leeuwenhoek i Hugo de Groot. Odkryj rolę, jaką mieszkańcy Delft odegrali w historii Holandii i jak Delftware stało się globalną marką, którą jest dzisiaj. Zobacz piękne wyroby Delftware w muzeum obok pięknych obrazów z okresu znanego jako „złoty wiek”.

Delft: Rejs otwartą łodzią po kanale z kapitanem

Delft: Rejs otwartą łodzią po kanale z kapitanem

Spędź relaksujący dzień na wodzie i podziwiaj uroki holenderskiego miasta Delft. Zrelaksuj się, gdy Twój kapitan poprowadzi Cię przez kanały miasta, podziwiając typową holenderską architekturę miasta. Wyrusz na wycieczkę i popłyń przez zabytkowe centrum miasta. Łodzie płyną cicho po kanałach i zapewniają niepowtarzalny widok na zabytkowe miasto. Zrelaksuj się, gdy Twój kapitan pokieruje Twoją łodzią pod wieloma niskimi mostami w mieście do miejsc, które w przeciwnym razie byłyby niedostępne. Te ciche slupy można wynająć na niemal każdą okazję, od romantycznego rejsu we dwoje po imprezę firmową z dużą grupą współpracowników.

Z Amsterdamu: Jednodniowa wycieczka do Rotterdamu, Delft i Hagi

Z Amsterdamu: Jednodniowa wycieczka do Rotterdamu, Delft i Hagi

Odkryj jedne z najbardziej historycznych i malowniczych miejsc w Holandii podczas jednodniowej wycieczki z Amsterdamu. Po odebraniu z hotelu posłuchaj opowieści o historii kraju od swojego przewodnika, podróżując luksusowym minivanem podczas wycieczki w małej grupie lub prywatnej. Rozpocznij swoją podróż od Rotterdamu, największego portu morskiego w Europie, znanego z dziedzictwa morskiego i nowoczesnej architektury. Dowiedz się o niemal całkowitym zniszczeniu centrum miasta podczas II wojny światowej, które zaowocowało zróżnicowanym krajobrazem architektonicznym. Następnie udaj się do Delft, słynącego z niebieskiej ceramiki. Ciesz się czasem, aby usiąść na rynku i zjeść lunch. Wzbogać swoje doświadczenie, decydując się na wizytę w Royal Delft, jedynej zachowanej fabryce ceramiki z XVII wieku, w której nadal produkowana jest niebieska ceramika Delft. Po południu kontynuuj podróż do politycznego miasta Haga. Poznaj administracyjną i królewską stolicę Holandii i jej siedzibę rządu. Wybierz się do parku miniatur Madurodam, w którym znajdują się repliki holenderskich zabytków i historycznych miast w skali 1:25.

Często zadawane pytania dotyczące: Delft

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Delft

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Delft to:

Delft – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Delft: Najciekawsze atrakcje

Delft: Wycieczki i bilety

Holandia: Ciekawe miejsca

Delft: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Delft? Kliknij tutaj.

Delft: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3
(1097 recenzji)

Wysoce polecana wycieczka z przewodnikiem. Przewodnik był kompetentny i bardzo przyjazny. Przez całą podróż dzielił się informacjami. 9-godzinna wycieczka obejmująca 3 miejsca była bardzo warta, z 2 przystankami w każdym miejscu. W Den Hague pierwszym przystankiem był Madurodam na 40-45 minut, drugim przystankiem był Pałac Pokoju na 5-7 minut (tylko po to, żeby zrobić kilka fajnych zdjęć). Podczas wycieczki po Den Hague nasz przewodnik dzielił się wieloma historiami i informacjami związanymi z miastem, monumentalnymi budowlami i ważnymi budynkami. Następnie mieliśmy 1-godzinny postój w Royal Delft (1. przystanek w Delft), gdzie mieliśmy wycieczkę z przewodnikiem. Drugim przystankiem było centrum miasta Delft, na 1,5 godziny, na lunch wraz z włóczeniem się po mieście i jego pięknych kanałach. O 15:20 opuściliśmy Delft i udaliśmy się w stronę Rotterdamu. 1 przystanek uliczny trwał 40-45 minut. Ostatnim przystankiem było centrum Rotterdamu, na 45-50 minut, na zwiedzanie markthal, domów z kostek i wieczorną przekąskę. Podróż była cudowna i płynna. Nasz przewodnik był świetny. Bardzo zadowolony z tej jednodniowej wycieczki.

Doskonałe doświadczenie podczas prywatnej wycieczki, podczas której goście są wykształceni znacznie lepiej niż podczas innych wycieczek z wieloma osobami. Przewodnik przeznaczony jest dla nielicznych turystów, co sprawia, że doświadczenie jest wzbogacające i pouczające. W cenę wliczony jest rejs promem przez słynny port w Rotterdamie, będący przykładem jego ogromu. Nasz przewodnik Jan przeszkolił nas we wszystkich ważnych kwestiach związanych z odwiedzanymi miejscami i dał się poznać jako koneser wysokiej klasy.

Nasz przewodnik był niesamowity. Był zorganizowany, super kompetentny i bardzo pomocny. Jest zdecydowanie najlepszym gościem w trasie, jakiego kiedykolwiek mieliśmy. Przyszedł nawet pod koniec naszej wycieczki i zapytał wszystkich, czy mają jakieś pytania. Był bardzo pomocny w wskazywaniu nam, które restauracje zjeść, jak dostać się na lotnisko itp. Co za wspaniały facet! !

To była wspaniała wycieczka, aby uzyskać wgląd w 3 miasta. Dobry przewodnik, dobry kierowca autobusu. Wydaje się, że jest to popularna wycieczka, ponieważ odjechaliśmy 2 dużymi autobusami. W Rotterdamie jest przystanek z wycieczką łodzią. Przystanek w Delft i zwiedzanie fabryki porcelany. Jechaliśmy przez Haag. Ogólnie dobry dzień.

Bardzo dobrze zarządzana trasa. Alex był świetnym przewodnikiem i sprawnie zarządzał całą trasą. bardzo nam się podobało.