Delft – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Amsterdamu: Rotterdam, Delft i Haga – całodniowa wycieczka z przewodnikiem

1. Z Amsterdamu: Rotterdam, Delft i Haga – całodniowa wycieczka z przewodnikiem

Weź udział w tej całodniowej wycieczce, by poznać najciekawsze zakątki Holandii, w tym Rotterdam i stary port z urokliwymi żółtymi domami. Wyrusz w rejs po rzece, zajrzyj na targ spożywczy, odwiedź Delft i zwiedź Hagę. Na początek udaj się do Rotterdamu – miasta słynącego z nowoczesnej architektury. Zwiedzając miasto, przejedź wzdłuż brzegów Mozy w kierunku starego portu i niepowtarzalnych żółtych domów-sześcianów (kubuswoningen). Wyrusz na wspaniały rejs rzeką (1 godzina) i odwiedź słynny targ. Udaj się do Delft na lunch (nie jest on wliczony w cenę) i odwiedź manufakturę królewską (Royal Delft) – ostatnią zachowaną fabrykę fajansu holenderskiego pochodzącą z XVII wieku. Następnie zwiedź Hagę z pokładu autobusu. Zobacz piękne budynki parlamentu, pałac służbowy króla Holandii i pałac Pokoju. Ostatni przystanek przed powrotem do Amsterdamu stanowi wizyta w parku miniatur Madurodam.

Delft: Rejs po kanałach z komentarzem z przewodnikiem

2. Delft: Rejs po kanałach z komentarzem z przewodnikiem

Poznaj Delft w najlepszy możliwy sposób, odkrywając jego wielowiekowy system kanałów. Dowiedz się o jednym z najważniejszych miast w XVII-wiecznej historii Holandii i podziwiaj jego malownicze budynki i domy nad kanałami. Podczas rejsu zobacz wiele atrakcji miasta i posłuchaj o ich historii od doświadczonego zespołu kapitanów i przewodników. Dowiedz się o patriotycznej historii miasta, starym centrum miasta, Delft Blue, Johannes Vermeer, East-Indian Trading Company i wielu innych.

Z Amsterdamu: wycieczka z przewodnikiem do Rotterdamu, Delft i Hagi

3. Z Amsterdamu: wycieczka z przewodnikiem do Rotterdamu, Delft i Hagi

Twoja wycieczka rozpoczyna się, gdy wyjedziesz z Amsterdamu autobusem i udasz się do Rotterdamu. Rotterdam jest drugim co do wielkości miastem w Holandii i słynie z architektury i portu handlowego. Zobacz imponującą panoramę Rotterdamu, najnowocześniejszą architekturę, porty, stocznie i doki. Po rejsie po porcie kontynuuj wycieczkę po mieście, która obejmuje przystanek w słynnej hali targowej i Cube Houses. Następnie udaj się do malowniczego miasta Delft, miejsca narodzin i ostatniego spoczynku holenderskiego mistrza Johannesa Vermeera. Znane jako Miasto Książąt, jest to również miejsce, w którym od wieków pochowano niezliczonych członków holenderskiej rodziny królewskiej. Ciesz się wolnym czasem na lunch (nie wliczony w cenę) i odkryj historyczne centrum miasta Delft z kanałami. Jest pełen inspirujących zabytków, w tym Starego Kościoła, Nowego Kościoła i Ratusza. Odwiedź De Delftse Pauw, fabrykę specjalizującą się w ręcznie robionej porcelanie Delft Blue, która jest najbardziej pożądaną porcelaną od XVII wieku. Udaj się do Hagi na wycieczkę po mieście. Oprócz tego, że jest siedzibą holenderskiego rządu, miasto to jest także domem holenderskiej rodziny królewskiej i jest trzecim co do wielkości miastem w kraju. Zobacz Hagę, gdzie znajduje się większość ambasad zagranicznych w Holandii, a także 150 organizacji międzynarodowych, w tym Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości i Międzynarodowy Trybunał Karny. Zatrzymaj się i zrób zdjęcia w Pałacu Pokoju, Mauritshuis (z dziełami Vermeera, Rembrandta i Andy'ego Warhola) oraz Binnenhof (miejsce spotkań holenderskiego rządu). Na koniec wybierz malowniczy rejs po kanałach w Amsterdamie i zobacz niektóre z najważniejszych zabytków miasta, w tym domy nad kanałami ze Złotego Wieku, Westerkerk i Dom Anny Frank.

Royal Delft: fabryka i muzeum Delftblue

4. Royal Delft: fabryka i muzeum Delftblue

Royal Delft, założona w 1653 roku, jest ostatnią oryginalną fabryką Delft Blue z XVII wieku w Delft, która nadal ręcznie wytwarza Delft Blue zgodnie z wielowiekową tradycją. Odkryj historię, kunszt i innowacyjność tej królewskiej firmy podczas wizyty. Royal Delft Experience zabierze Cię w inspirującą podróż po świecie wielowiekowej ceramiki. Pędzle malarskie delikatnie dotykają białej ceramiki, gdzie indziej glina wlewa się do ręcznie robionych form. To tutaj, w Royal Delft, rzemieślnicy tworzą kultowy Delft Blue od prawie 400 lat. Podziwiaj kolekcję antycznych i nowoczesnych wyrobów ceramicznych Delft Blue i poznaj autentyczny proces produkcji w fabryce. W salonie wystawiana jest pełna kolekcja ręcznie malowanych klasycznych i nowoczesnych naczyń Delftware oraz pamiątek, które można kupić. W 2018 roku Royal Delft obchodził swoje 365-lecie. Najważniejszymi wydarzeniami roku były wystawa „Nouveau Blue: wizja do realizacji” do 30 września oraz malowanie kafelka Delft Blue przez 365 osób w ciągu roku. Aby dopełnić doświadczenie, możesz dołączyć do jednego z warsztatów malarskich i odkryć umiejętności potrzebne do bycia rzemieślnikiem Royal Delft (po dokonaniu rezerwacji). Wreszcie, możesz rozkoszować się atmosferą w Brasserie1653, która wychodzi na piękny ogród na dziedzińcu, przy filiżance kawy, podwieczorku lub lunchu. Wycieczki z przewodnikiem i audio dostępne są w 8 językach. Royal Delft jest łatwo dostępny z Amsterdamu, Hagi i Rotterdamu.

Delft: Bilet wstępu do muzeum Vermeer Centrum Delft

5. Delft: Bilet wstępu do muzeum Vermeer Centrum Delft

Zarezerwuj bilet do Muzeum Delft Centrum Vermeera, aby zobaczyć reprodukcje Johannesa Vermeera. Dowiedz się o życiu, technikach i malarstwie holenderskiego malarza z okresu baroku w tym osobliwym muzeum. Przyjedź do Vermeer Centrum Delft, dawnego budynku Gildii św. Łukasza i porozmawiaj z wolontariuszem, aby dowiedzieć się o muzeum. Odbierz audioprzewodnik i udaj się do piwnicy, gdzie obejrzysz krótki film o Vermeerze i Delft w XVII wieku. Następnie zobacz 37 reprodukcji obrazów Vermeera. Dowiedz się o życiu i rodzinie artysty, a także o mieście, w którym mieszkał. Pierwsze piętro muzeum poświęcone jest metodzie pracy Vermeera. Użyj camera obscura, aby bawić się kolorami i perspektywami i dosłownie wkrocz do obrazu Vermeera. Na drugim piętrze muzeum dowiedz się więcej o przesłaniach miłosnych na obrazach Vermeera. Na wystawie „Miłosne wiadomości od Vermeera” rozumiemy znaczenie i symbolikę niektórych obiektów i detali na obrazach artysty. Zakończ wizytę w muzeum wizytą w sklepie z pamiątkami.

Delft: bilet wstępu do starych i nowych kościołów

6. Delft: bilet wstępu do starych i nowych kościołów

Odwiedź dwa z najsłynniejszych kościołów w Holandii: „Oude Kerk” i „Nieuwe Kerk” miasta Delft. Oba są cudami architektury, pełnymi historii i historii, które można zwiedzać za pomocą jednego biletu? Nowy Kościół został ukończony w 1655 roku. Prawie każdy członek rodziny królewskiej od śmierci Wilhelma Orańskiego został tu pochowany. Kościół jest również znany ze spektakularnej architektury, gigantycznych organów piszczałkowych i witraży Uważa się, że Stary Kościół został założony w 1246 roku. Zobacz jego krzywą wieżę, która znajduje się 2 metry od centrum, i podziwiaj charakterystyczne witraże. Tutaj znajdziesz również groby słynnych Holendrów, takich jak malarz Vermeer.

Delft: bilet wstępu do muzeum Prinsenhof i przewodnik audio

7. Delft: bilet wstępu do muzeum Prinsenhof i przewodnik audio

Muzeum Prinsenhof Delft oferuje wyjątkową okazję do poznania historii Holandii, Delft i Delftware. Dowiedz się wszystkiego o historii Delft i reszty kraju, zwiedzając muzeum, które samo w sobie jest budynkiem o wielkim znaczeniu historycznym. Muzeum znajduje się w miejscu niektórych z najbardziej dramatycznych i znaczących wydarzeń w historii Holandii, w tym zabójstwa Wilhelma Orańskiego, ojca narodu holenderskiego. Dziury po kulach z zamachu są nadal widoczne. Od 10 lutego 2023 do 4 czerwca 2023 można zwiedzać wystawę czasową Vermeer's Delft. W XVII wieku Delft było wylęgarnią talentów, gdzie miały miejsce ważne innowacje. Johannes Vermeer (1632-1675) rozwinął się tutaj jako malarz światowej klasy. Po raz pierwszy życie Vemeera, jego sieć i relacje z miastem Delft są centralnym punktem wystawy. Na podstawie ponad 100 obiektów z kolekcji holenderskich i zagranicznych, w tym arcydzieł malarzy z Delft, obiektów sztuki użytkowej, map, grafik, rysunków, ksiąg, dokumentów biograficznych i innych materiałów archiwalnych, powstał obraz tętniącej życiem atmosfery miasta XVII w. wieku zostanie namalowany. Dowiedz się więcej o słynnych mieszkańcach Delft, takich jak światowej sławy malarz Johannes Vermeer, Michiel van Mierevelt, Antoni van Leeuwenhoek i Hugo de Groot. Odkryj rolę, jaką mieszkańcy Delft odegrali w historii Holandii i jak Delftware stało się globalną marką, którą jest dzisiaj. Zobacz piękne wyroby Delftware w muzeum obok pięknych obrazów z okresu znanego jako „złoty wiek”.

Delft: Rejs po kanałach otwartą łodzią ze skipperem

8. Delft: Rejs po kanałach otwartą łodzią ze skipperem

Spędź relaksujący dzień na wodzie i podziwiaj uroki holenderskiego miasta Delft. Zrelaksuj się, gdy Twój kapitan poprowadzi Cię przez kanały miasta, podziwiając typową holenderską architekturę miasta. Wyrusz na wycieczkę i popłyń przez zabytkowe centrum miasta. Łodzie płyną cicho po kanałach i zapewniają niepowtarzalny widok na zabytkowe miasto. Zrelaksuj się, gdy Twój kapitan pokieruje Twoją łodzią pod wieloma niskimi mostami w mieście do miejsc, które w przeciwnym razie byłyby niedostępne. Te ciche slupy można wynająć na niemal każdą okazję, od romantycznego rejsu we dwoje po imprezę firmową z dużą grupą współpracowników.

Magiczne Delft i posiadłość Keukenhof: obfitość tulipanów

9. Magiczne Delft i posiadłość Keukenhof: obfitość tulipanów

Od początku kwietnia do połowy maja będziesz mógł odwiedzić Keukenhof niedaleko Amsterdamu i pokazać tulipany w najlepszym wydaniu. Ta wycieczka ma wszystko: będziesz cieszyć się zapachami i kolorami 7 milionów kwiatów, a także nieziemskim pięknem historycznego Delft. Po spokojnej przejażdżce po okolicy zobaczysz rozległe pola cebulek w pełnym rozkwicie, a także typowe wiatraki. Najpierw odwiedzisz Delft, o którym mówi się, że jest najbardziej urokliwym miastem w Holandii. Będziesz podziwiać malownicze kanały, ratusz, Stary i Nowy Kościół, w którym znajduje się również podziemna krypta holenderskiej rodziny królewskiej. W wolnym czasie z pewnością będziesz przeglądać niezliczone małe, ale przytulne sklepy ze sztuką i rękodziełem w Delft. Po obiedzie iw drodze do posiadłości Keukenhof usłyszysz o historii i znaczeniu uprawy tulipanów. A potem przez trzy godziny możesz cieszyć się wieloma ogrodami i pięknymi pawilonami, w których znajduje się wspaniała kolekcja tulipanów, hiacyntów, żonkili, orchidei, róż, goździków, irysów, lilii i innych kwiatów.

Delft: Escape Tour — gra miejska z przewodnikiem

10. Delft: Escape Tour — gra miejska z przewodnikiem

Ucieknij z XVI-wiecznego Delft podczas tej ekscytującej wycieczki. Poznaj Balthasara Gérarda i pomóż mu znaleźć tajne przejścia Delft. Balthasar obmyślił plan zbliżenia się do dobrze strzeżonego Wilhelma Cichego. I tak, Balthasarowi się udało, po czym niemal natychmiast zaczął z nim intensywną kłótnię. W rzeczywistości dyskusja tak wymknęła się spod kontroli, że Balthasar zrobił coś strasznego. Musiał szybko uciekać, zanim ktokolwiek się o tym dowiedział. Jego jedynym wyjściem było tajne wyjście z Delft! Wybierz swój czas rozpoczęcia z kolegami z drużyny, zaczynając o dowolnej porze dnia i nocy. Przemierzaj miasto, odhaczając zadania, aby znaleźć wszystkie wskazówki potrzebne do dotarcia do tajnego przejścia. Szukając wskazówek, podziwiaj piękne zabytki miasta. Idź w kierunku Prinsenhof, podziwiaj Muzeum Prinsenhof (dawny klasztor) i wypatruj wielu zabytkowych budynków w centrum miasta. Pracuj szybko, a Ty i Twój zespół możecie ustanowić rekord najszybszej trasy. Powodzenia!

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Delft

Najciekawsze atrakcje

Delft: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 45
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Delft: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Delft

Jakie są najlepsze atrakcje w: Delft dla osób z dziećmi?

Delft: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Delft? Kliknij tutaj.

Delft: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 1097 opinii

Przewodnik był wyjątkowy. Surowe, jakby miał przed sobą autobus pełen małych dzieci. Ale to zadziałało. Udało mu się zachować kontrolę nad wszystkim i był bardzo bezpośredni w swoich wypowiedziach i wyjaśnieniach. Podobała mi się wizyta w miniaturowym mieście, a zwłaszcza nasz czas w Delft, gdzie miałem okazję skosztować specjału ze śledzia (dzień targowy). Chciałbym zostać trochę dłużej w Delft (może całkowicie pominąć Hagę), ponieważ było więcej do zobaczenia niż wycieczka autobusowa po Hadze i Rotterdamie. Niestety, ze względu na nieprzewidziane okoliczności drogowe w Rotterdamie (dostawa narządów pacjentowi - drogi zamknięte do czasu przejazdu karetki) przegapiliśmy ostatni rejs łodzią po Rotterdamie. Firma zrekompensowała to przejażdżką Canal Tour w Amsterdamie. Ogólnie polecam tę wycieczkę, ale uważam, że ma za dużo jak na jeden dzień. Dodatkowy czas w wioskach takich jak Delft może mieć duże znaczenie.