Dunaj, Austria – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wiedeń: rejs po Kanale Dunajskim z opcjonalnym lunchem

1. Wiedeń: rejs po Kanale Dunajskim z opcjonalnym lunchem

Wybierz się na wycieczkę łodzią przez zabytkowy i nowoczesny Wiedeń, podążając wzdłuż Kanału Dunajskiego, niegdyś znanego jako „wiedeńska woda”, „ręka Wiednia” lub „mały Dunaj”. Wybierz opcję z pysznym lunchem na łodzi lub z usługami przewodnika opowiadającego o sztuce ulicznej (tylko w niedziele). Zobacz ważne miejsca i budynki, włącznie z wieżą Uniqa, obserwatorium Urania, hotelami i budynkami komercyjnymi zaprojektowanymi przez Jean Nouvel oraz wieżę Media projektu Hansa Holleina. Podziwiaj Schützenhaus Otta Wagnera, Ringturm, koszary Rossauer oraz spalarnię odpadów Spittelau zaprojektowaną przez Friedensreicha Hundertwassera. Wybierz opcję z 2-daniowym lunchem lub sznyclem. Przy zaporze, łódź zawraca i wyrusza z powrotem do punktu początkowego. Daj się oczarować nowoczesnemu obliczu Wiednia i niezliczonym graffiti oraz modnym okolicom. W niedziele można wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem śladami sztuki ulicznej.

Wycieczka autobusem i łodzią z Wiednia do Bratysławy

2. Wycieczka autobusem i łodzią z Wiednia do Bratysławy

Tę całodniową wycieczkę rozpoczniesz o poranku. Podróżuj nowoczesnym autobusem do Bratysławy – pięknej stolicy Słowacji. Po przyjeździe na miejsce spotkasz się ze swoim przewodnikiem, który oprowadzi Cię po malowniczym Starym Mieście. Wyrusz na spacer po mieście lub zrób zakupy. Po dniu spędzonym w Bratysławie udaj się na przystań, pomost HUMA 6 przy nabrzeżu Razus na godzinę rejsu powrotnego. Ciesz się dużą prędkością rozwijaną na wodzie podczas komfortowej podróży klimatyzowanym katamaranem. 

Z Wiednia: rejs Dürnstein i Wachau

3. Z Wiednia: rejs Dürnstein i Wachau

W każdy piątek i niedzielę od lipca do września możesz mieć okazję przejechać się luksusowym MS Kaiserin Elisabeth II, podróżującym z Wiednia do Doliny Wachau. Ciesz się nawigacją i pięknym widokiem na okoliczne wioski, łąki i lasy, gdy usiądziesz i zrelaksujesz się. Podczas dwugodzinnej podróży możesz przespacerować się po Dürnstein i zwiedzić uroczą wioskę. Na statku znajduje się dobrze wyposażona restauracja pokładowa, która umożliwia wybór z szerokiej gamy śniadań, obiadów i przekąsek. Wszystkie posiłki są świeżo przygotowywane dla Państwa na pokładzie, a nacisk kładziony jest na kuchnię regionalną.

Wiedeń rowerem 3-godzinna wycieczka rowerowa po mieście All-In-One w języku angielskim

4. Wiedeń rowerem 3-godzinna wycieczka rowerowa po mieście All-In-One w języku angielskim

Ciesz się zabawną, pouczającą i zdrową 3-godzinną wycieczką po imperialnym Wiedniu, jeżdżąc wygodnymi rowerami miejskimi. Doświadczony przewodnik poprowadzi Cię bezpiecznymi, dobrze utwardzonymi trasami, robiąc wiele przystanków, aby zrobić z bliska zdjęcia najważniejszych zabytków Wiednia. Pedałuj wzdłuż słynnej Ringstrasse, aby poczuć chwałę cesarskiego miasta. Niegdyś centrum potężnego Imperium Habsburgów, imponująca architektura szlachetnych bulwarów Wiednia obejmuje ratusz, Uniwersytet Wiedeński, Parlament, Pałac Cesarski i Operę. Idź na Plac Bohaterów, gdzie Hitler wygłosił swoje niesławne przemówienie „Anschluss” w 1938 roku, zanim pojedziesz w kierunku Hundertwasserhaus, najbardziej modnego budynku mieszkalnego w Wiedniu. Na koniec udaj się na Prater, aby podziwiać gigantyczny diabelski młyn, a następnie pedałuj z powrotem wzdłuż brzegów bocznej broni Dunaju.

Z Wiednia: jednodniowy rejs do Bratysławy

5. Z Wiednia: jednodniowy rejs do Bratysławy

Odkryj piękno Dunaju z wody podczas rejsu z Wiednia do Bratysławy. Podróżuj eleganckim MS Kaiserin Elisabeth i podziwiaj widoki 360° z jej pokładu słonecznego. Ten nowy statek oferuje jasne wnętrza z 2 pokładami, 2 barami i różnorodną ofertą gastronomiczną. Podróżuj wygodnie dzięki pełnej klimatyzacji i przytulnym siedzeniom. Podczas podróży z Wiednia do Bratysławy zjedz rozszerzone śniadanie kontynentalne. W drodze powrotnej zjedz lekką przekąskę. Po przybyciu do Bratysławy poświęć 4 godziny na samodzielne zwiedzanie. Spaceruj po starym centrum lub zwiedzaj jedno z wielu muzeów w mieście. Po wizycie pasażerowie ponownie wejdą na pokład na podróż powrotną do Wiednia.

Wycieczka rowerowa po Wachau – Naddunajskiej dolinie wina

6. Wycieczka rowerowa po Wachau – Naddunajskiej dolinie wina

Odkryj najpiękniejszą część doliny Wachau podczas całodniowej wycieczki rowerowej i degustacji wina w najpiękniejszej dolinie Austrii, uznanej za najlepszą historyczną Miejsce docelowe na świecie w 2008 r. Ciesz się wspaniałym dniem popijania, wirowania i swobodnej jazdy na rowerze po najsłynniejszych regionach winiarskich w kraju. Doświadcz światowej sławy białych win, zachwycających wiosek i zapierających dech w piersiach krajobrazów. Dolina Wachau to idealne miejsce na spędzenie dnia z dala od zgiełku miasta. Przyjedź pociągiem, a potem wskocz na rower i zwiedzaj z przewodnikiem eksperta. Oddychaj świeżym wiejskim powietrzem, przejeżdżając obok zabytkowych miast, uroczych wiosek i spektakularnych krajobrazów. Zatrzymując się w lokalnych winiarniach, spróbuj wytrawnych i owocowych win białych, a także innych przysmaków, takich jak słynne dżemy morelowe i likiery z doliny. Poznaj średniowieczne miasto Dürnstein, dobrze znaną atrakcję Wachau, wraz z zamkiem, w którym niegdyś więziono Ryszarda Lwie Serce. A może popływać w Dunaju, a potem zjeść lunch w lokalnej tawernie, tradycyjnej rodzinnej restauracji. Gdy czas spędzony w dolinie dobiegnie końca, wybierz się na relaksującą przejażdżkę pociągiem z powrotem do Wiednia. Ta wycieczka rowerowa po winnicy w dolinie Wachau to idealny wybór dla osób szukających wyjątkowej degustacji wina, która łączy zabawę, jazda na rowerze i wspaniałe krajobrazy.

Wiedeń: Rejs Heurigen z wiedeńskimi piosenkami i bufetem

7. Wiedeń: Rejs Heurigen z wiedeńskimi piosenkami i bufetem

Ciesz się wiedeńską muzyką Heuriger, tak jak kochają ją wiedeńczycy. Marion Zib z Radia Wienerlied sprowadza najlepsze duety heurigen z miasta na przytulny statek MS Admiral Tegetthoff. Ciesz się wyjątkową atmosferą, gdy muzycy będą chodzić od stolika do stolika, przyjmując życzenia muzyczne i zapraszając do śpiewania. Statek wyrusza we wspaniały rejs po Dunaju, podczas którego okrążysz 2. dzielnicę Wiednia. Podziwiaj nowoczesną i pięknie oświetloną panoramę Wiednia z Wieżą Dunaju, Płytą Dunaju i Wieżą DC. Przyjrzyj się zabytkowym budynkom, takim jak Kościół Rocznicowy, Ringturm lub koszary Rossauer. Pokładowa restauracja rozpieści Cię typowymi przysmakami z zimnego i ciepłego Heurigenbuffet.

Linz: rejs po porcie

8. Linz: rejs po porcie

Na pokładzie MS Linzerin zobaczysz z bliska centrum Linzu z jego oszałamiającą mieszanką nowoczesnej architektury, takiej jak ARS Electronica i Muzeum Sztuki Lentos, historycznych budynków i miejsc kulturalnych, takich jak Brucknerhaus i porty. Atrakcją jest krótka przejażdżka do portu handlowego Linz. Z wody możesz podziwiać imponujący pierwszy przegląd największej galerii graffiti w Europie - w rejonie portu można zobaczyć ponad 300 fragmentów graffiti, niektóre z nich są ponadwymiarowe, autorstwa artystów z całego świata.

Z Wiednia: całodniowa wycieczka po Wachau z degustacją wina

9. Z Wiednia: całodniowa wycieczka po Wachau z degustacją wina

Poznaj oszałamiające piękno Doliny Wachau i skosztuj jej białych win podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Wiednia. Wskocz na rejs po Dunaju ze Spitz do Melk. Odwiedź opactwo Melk i Weissenkirchen. Zatrzymaj się w rodzinnej tawernie w Dürnstein, aby skosztować likierów, win i lokalnych przysmaków. Rozpocznij podróż z Wiednia i jedź vanem wąskimi wiejskimi drogami do serca doliny Wachau. W towarzystwie kierowcy/przewodnika poznaj produkcję wina oraz fascynującą historię i kulturę regionu. Skosztuj różnych wytrawnych i owocowych białych win z doliny oraz spróbuj innych lokalnych przysmaków, takich jak dżemy morelowe i likiery. Latem wybierz się na przejażdżkę łodzią po Dunaju ze Spitz do Melk, aby rozkoszować się pięknem doliny Wachau. Zimą wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po pięknym opactwie Melk. Będąc w Dürnstein, ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie średniowiecznego miasta i jego kolorowej architektury. Dowiedz się o zamku, w którym kiedyś więziono Ryszarda Lwie Serce. Na koniec odwiedź heuriger, tradycyjną rodzinną austriacką winiarnię, na degustację wina.

Z Wiednia: Jednodniowa wycieczka do Melk, Hallstatt i Salzburga

10. Z Wiednia: Jednodniowa wycieczka do Melk, Hallstatt i Salzburga

Wyrusz w "Complete Austria Tour", skrupulatnie wyselekcjonowaną podróż z Wiednia do Hallstatt, która rozwija bogaty gobelin Austrii. Zanurz się w kulturalnej symfonii Salzburga, podziwiaj architektoniczne splendory Melku i zobacz zapierające dech w piersiach piękno Hallstatt, tworząc niezapomnianą historię różnorodnego uroku Austrii. To nie jest zwykła wycieczka; to wciągająca odyseja, która uchwyci esencję Austrii w każdej chwili, zapewniając, że Twoje doświadczenie będzie niczym niezwykłym.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Dunaj, Austria

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 37
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Dunaj, Austria: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dunaj, Austria? Kliknij tutaj.

Dunaj, Austria: Co mówią inni?

Ogólna ocena

3.9 / 5

na podstawie 4546 opinii

Po przybyciu do Wiednia ...... bardzo dobry początek, daj się przepchnąć przez Dunaj ... inny sposób patrzenia na panoramę miasta z wody.

Świetna lekka jazda - bardzo relaksująca jazda i pyszne jedzenie. Bardzo, bardzo miła kelnerka ;-) Bardzo dziękuję :-)

To był bardzo ciekawy rejs po kanałach, bardzo dobrze uczęszczany, wygodna łódź i dobre drinki

wspaniały, uwielbiałem przechodzić przez wandali i zamki. Wieczór Neutrogeny

Warto, spacer jest bardzo piękny, a jedzenie bardzo bogate?