Dodaj daty

Donauinsel

Donauinsel – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wiedeń: wycieczka krajoznawcza Big Bus Hop-On Hop-Off

1. Wiedeń: wycieczka krajoznawcza Big Bus Hop-On Hop-Off

Zobacz historyczne i nowoczesne atrakcje Wiednia podczas wycieczki autobusowej typu hop-on hop-off z komentarzem audio. Wybierz karnet 24- lub 48-godzinny, aby dopasować go do swojego harmonogramu. Wszystkie bilety obejmują samodzielną wycieczkę audio z przewodnikiem. Dodatkowo możesz wybrać pieszą wycieczkę po mieście z przewodnikiem, rejs po Dunaju lub wycieczkę na historycznym gigantycznym diabelskim młynie. Poznaj zabytki „Starego Wiednia”, w tym operę, dzielnicę muzeów, pałac Hofburg, parlament, ratusz i kanał Dunaj. Trasa miejska prowadzi poza centrum miasta, obok parku rozrywki Prater, do „Nowoczesnego Wiednia”, z zapierającymi dech w piersiach widokami na wiedeńskie góry, miasto UNO i Dunaj. Zaczynając w centrum miasta, zwiedzaj słynne wiedeńskie pałace na Szlaku Pałacowym. Przejdź obok pałacu Hofburg, a następnie wyrusz za miasto, aby zobaczyć pałac Schönbrunn i Belweder. Zobacz podmiejskie obszary Wiednia, ekspresjonistyczny punkt orientacyjny Hundertwasserhaus i „New Modern” Hauptbahnhof. Dzięki 24-godzinnemu biletowi możesz zobaczyć to, co najlepsze w Wiedniu w ciągu jednego dnia. Skorzystaj z wycieczki z audioprzewodnikiem, aby dowiedzieć się więcej o mieście we własnym tempie. Jeśli kupisz 48-godzinny bilet, możesz dołączyć do pieszej wycieczki z przewodnikiem po mieście z licencjonowanym przewodnikiem, który poprowadzi Cię przez deptak Starego Miasta w Wiedniu. Dowiedz się więcej o fascynującej historii imperium dzięki kompleksowemu wglądowi w niektóre z jego najbardziej znanych budynków. Wybierz opcję 48-godzinnego biletu, aby cieszyć się malowniczym rejsem po Dunaju lub przejażdżką historycznym diabelskim młynem. Możesz także dołączyć do pieszej wycieczki z przewodnikiem po centrum miasta z licencjonowanym przewodnikiem, który poprowadzi Cię przez strefę dla pieszych na wiedeńskiej Starówce. Dowiedz się więcej o fascynującej historii imperium dzięki kompleksowemu wglądowi w niektóre z jego najbardziej znanych budynków.

Wiedeń: Wachau, opactwo Melk i wycieczka po dolinach Dunaju

2. Wiedeń: Wachau, opactwo Melk i wycieczka po dolinach Dunaju

Wybierz się na romantyczną wycieczkę autobusem i statkiem z Wiednia, podczas której poznasz piękno dolin Wachau i Dunaju w Dolnej Austrii. Odwiedź opactwo benedyktynów w Melk z przewodnikiem. Odkryj Dunaj, który przepływa wokół malowniczych wiosek i stromych winnic. Przechodząc obok wielu starożytnych zamków świadczy o dawnym znaczeniu rzeki. Jednymi z nich są ruiny zamku Dürnstein, gdzie według legendy przetrzymywano Ryszarda Lwie Serce, który ostatecznie został uwolniony przez swojego wiernego minstrela Blondela. W takim razie wybierz się na romantyczny rejs statkiem po legendarnym Dunaju tylko latem. Na starym mieście Krems udaj się do serca regionu winiarskiego Wachau, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na historię architektury i rolnictwa. Następnie podążaj zgodnie ze wskazówkami do naddunajskiego miasta Melk. Odwiedź opactwo benedyktynów w Melk, jeden z najsłynniejszych budynków barokowych w Austrii oraz jego kulturalne i duchowe centrum.

Wiedeń: E-Bike Tour degustacja wina

3. Wiedeń: E-Bike Tour degustacja wina

Spędź dzień odkrywając Kanał Dunajski podczas przejażdżki e-rowerem do opactwa Klosterneuburg. Poznaj opactwo, ciesz się degustacją wina i odkryj wyspę na Dunaju. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centrum Wiednia i weź swój e-rower. Jedź rowerem po Ringstrasse, mijając monumentalne budynki i słynne zabytki, takie jak Opera Narodowa i Heldenplatz. Podążaj Kanałem Dunajskim do Nussdorfu, położonego u podnóża Kahlenberg. Kontynuuj wzdłuż Dunaju do Klosterneuburg. W opactwie Klosterneuburg wybierz się na 30-minutową wycieczkę z przewodnikiem. Następnie skosztuj lokalnych win z objaśnieniami na temat win, które będziesz degustować. Wybierz się na przejażdżkę po Dunaju, aby dopełnić swoje wrażenia.

Wiedeń: 1-dniowa wycieczka autobusowa Hop-on Hop-off i pociąg na lotnisko

4. Wiedeń: 1-dniowa wycieczka autobusowa Hop-on Hop-off i pociąg na lotnisko

Zanurz się w fascynującej historii Wiednia podczas wycieczki z możliwością wsiadania i wysiadania. Słuchaj wnikliwych komentarzy audio i wysiądź z autobusu, aby zwiedzać w dowolnym momencie. Dodatkowo skorzystaj z transportu w obie strony z lotniska dzięki biletowi City Airport Train. Po przybyciu na lotnisko w Wiedniu kieruj się zielonymi znakami CAT na peron i wskocz prosto do pociągu. Wsiądź do nowoczesnych piętrowych pociągów i dotrzyj do stacji Wien Mitte-Landstraße w zaledwie 16 minut, z bezpośrednim połączeniem z wiedeńskim metrem. W dniu wyjazdu masz możliwość nadania bagażu w Wien Mitte i spędzenia reszty czasu w mieście bez konieczności dźwigania go. Podczas pobytu skorzystaj z wygodnej usługi autobusowej typu hop-on hop-off z unikalnymi trasami przez cały dzień. Z ponad 20 przystankami w kultowych miejscach, skorzystaj z okazji, aby wyskoczyć z autobusu tyle razy, ile chcesz. Trasa Czerwona Odkryj Stary Wiedeń, w tym Operę, Dzielnicę Muzeów, Hofburg, Parlament, Ratusz i Kanał Dunaju. Wyjedź poza centrum miasta, mijając Prater, do parku rozrywki Modern Vienna, skąd roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki na góry, miasto UNO i wyspę na Dunaju. Niebieska trasa Zaczynając od centrum miasta, wybierz się na malowniczą przejażdżkę obok słynnych pałaców Wiednia. Miń Hofburg, a następnie wyjedź z miasta do Pałacu Schönbrunn i Belwederu. Odwiedź przedmieścia Wiednia, ekspresjonistyczny punkt orientacyjny Hundertwasserhaus i główny dworzec „nowego modernizmu”.

W Wiedniu jak Wiedeńczyk: komunikacją miejską i pieszo

5. W Wiedniu jak Wiedeńczyk: komunikacją miejską i pieszo

Dowiedz się, jak Wiedeńczycy korzystają z transportu publicznego i jaka jest historia tego zjawiska. Ciesz się szybkim i przyjemnym transportem między atrakcjami takimi jak pawilony Otto Wagnera i Schönbrunn, zanim na przykład wybierzemy się na spacer po ogrodzie w Schönbrunn. Zapraszamy na przejażdżkę do Belwederu, gdzie możemy również wybrać się na spacer z przewodnikiem po ogrodzie. Weź udział w wycieczce z przewodnikiem po samej Ringstrasse i odwiedź najpiękniejsze znane i nieznane miejsca i budynki. Z łatwością dotrzemy także do mniej znanych budynków, takich jak pawilon Otto Wagner Hof za Schönbrunn. Korzystamy z metra, tramwaju i autobusu, dzięki czemu możesz łatwo i szybko poruszać się po Wiedniu na własną rękę. Podążamy śladami Hundertwassera od Spittelau do Domu Hundertwassera, podążając śladami pierwszych koncepcji ekologicznych w Europie. Z łatwością dotrzyj do swoich osobistych celów w Wiedniu, korzystając z transportu publicznego, tak jak robią to na co dzień sami Wiedeńczycy. Wspólnie zdecydujemy, która trasa i zabytki będą dla Ciebie odpowiednie, a co za tym idzie, czas trwania naszej wycieczki po Wiedniu.

Donauinsel: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Donauinsel? Kliknij tutaj.

Donauinsel: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 2229 opinii

Gorąco polecam wzięcie pełnego pakietu, wycieczkę autobusową z audioprzewodnikiem w wielu językach oraz rejs po Dunaju. Bilet umożliwi Ci korzystanie z 3 różnych tras autobusowych do wyboru lub wszystkich razem przez trzy dni. Mieliśmy tylko jeden dzień, ale to wystarczyło i nie żałujemy. Dla turystów, którzy nie mają nieograniczonego czasu i są nieaktywni fizycznie – po prostu wyjątkowo słuszna decyzja. Audioprzewodnik w autobusie w języku angielskim, rosyjskim, hebrajskim i wielu innych językach. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o Wiedniu i Austrii, przejechaliśmy przez najciekawsze miejsca. Szczególnie podobało nam się pływanie wzdłuż kanału Dunaju. Niezapomnianie. Wierzymy, że jeśli jesteś w Wiedniu chociaż jeden dzień - spędź 5-6 godzin, a będziesz miał niezapomniane wrażenia i zdjęcia.

Gorąco polecam wycieczkę hop-on hop-off (72 godziny) + spacer po mieście z przewodnikiem i rejs po rzece. Możesz korzystać bez ograniczeń z autobusu (przez wybrany czas), objaśnienia dotyczące zabytków itp. udzielane są przez słuchawki w różnych językach. Spacer po mieście był świetny! Rejs po rzece był bardzo spokojny.

Trasa, widok i dodatkowy komentarz audio. Z drugiej strony żałuję, że wziąłem bilet przez Internet. O wiele łatwiej było zabrać go bezpośrednio z przystanku autobusowego. Na szczęście sterownik był świetny i pomógł mi znaleźć aplikację na moim laptopie. Dzięki niemu.

fantastyczna opcja na poruszanie się po mieście. Autobusy punktualne- przejrzysty sposób podróżowania. REjs po Dunaju- FANTASTYCZNY

To był świetny sposób, aby jak najlepiej wykorzystać Wiedeń podczas jednodniowej wycieczki z dziećmi, które nie lubią dużo chodzić