Dodaj daty

Dahszur

Dahszur

Dahszur – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Kairu: Piramidy w Gizie, Sfinks, Sakkara i wycieczka do Memfis

1. Z Kairu: Piramidy w Gizie, Sfinks, Sakkara i wycieczka do Memfis

Wyrusz w klimatyzowanym pojeździe na wycieczkę po Gizie z Kairu lub Gizy. Posłuchaj komentarza swojego przewodnika, odwiedzając starożytne cuda architektury, w tym Sfinksa, piramidy w Gizie i świątynię, a następnie zjedz lunch i zrób zakupy. Skorzystaj z odbioru z hotelu w Kairze lub Gizie. Odwiedź piramidę schodkową Dżesera, najstarszą wciąż istniejącą kolosalną kamienną budowlę w Egipcie (2630 r. p.n.e.) zbudowaną dla króla Dżesera. Następnie odwiedź Memfis, pierwszą stolicę po zjednoczeniu Górnego i Dolnego Egiptu w 3100 r. p.n.e., i zobacz olbrzymi posąg Ramzesa II. Zjedz lunch w lokalnej restauracji i odwiedź piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa. Następnie obejrzyj Sfinksa, wapienny posąg mitycznego stwora z głową faraona i ciałem lwa. Zwiedź kompleks cmentarny obejmujący świątynię grobową oraz piramidy Chefrena.  Wycieczka obejmuje także czas wolny na samodzielne zakupy i targowanie się ze sprzedawcami. Gdy skończysz zwiedzać, wróć do swojego miejsca zakwaterowania w Kairze lub Gizie.

Kair: Rejs po Nilu z kolacją

2. Kair: Rejs po Nilu z kolacją

Kolacja podczas rejsu parowcem wzdłuż Nilu to fantastyczny sposób na spędzenie wieczoru podczas wizyty w Kairze. Podziwiaj oświetloną panoramę Kairu na pokładzie wygodnego i eleganckiego parowca. Podczas rejsu zjesz kolację w formie bufetu, który oferuje dania zarówno kuchni międzynarodowej, jak i egipskiej. Dodatkowo obejrzysz pokaz folkloru oraz taniec brzucha. Rejs ten będzie doskonałym zwieńczeniem lub uzupełnieniem Twojej wycieczki do Egiptu. To świetny sposób na wieczór z dobrym jedzeniem i niepowtarzalną rozrywką. Spędź romantyczne chwile, wpatrując się w zabytki usytuowane wzdłuż brzegów rzeki.

Kair: 1 lub 2-godzinny rejs feluki po Nilu z transferem

3. Kair: 1 lub 2-godzinny rejs feluki po Nilu z transferem

Po odebraniu z hotelu w Kairze wybierz się na przejażdżkę feluką po Nilu. Ciesz się orzeźwiającą bryzą podczas przejażdżki tradycyjną egipską żaglówką. Po drodze poznaj ciekawe fakty z historii Kairu. Ciesz się niesamowitą wycieczką z przyjaciółmi lub rodziną z dala od stresu wielkiego miasta i zobacz spektakularny widok na Kair z wody. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i obserwuj zachód słońca.

Kair: Prywatna jednodniowa wycieczka do piramid, Sakkary i Dahszur

4. Kair: Prywatna jednodniowa wycieczka do piramid, Sakkary i Dahszur

Odwiedź Wielkiego Sfinksa, piramidy w Gizie i Nekropolię w Dahszur podczas jednodniowej wycieczki z Kairu z przewodnikiem. Odbierz z hotelu w Kairze klimatyzowanym samochodem i udaj się w fascynującą i charakterystyczną przeszłość Egiptu. Twoim pierwszym przystankiem będzie słynna Piramida w Gizie, która obejmuje także piramidy Mykerinusa, Cheopsa i Chefrena. Zwróć szczególną uwagę, gdy Twój przewodnik egiptologa odkrywa jego niesamowite sekrety. Rób zdjęcia, jadąc na wielbłądzie, na tle ogromnych piramid w Gizie. Przejdź dalej do Wielkiego Sfinksa, masywnej rzeźby z wapienia, która powstała w 2500 roku p.n.e. i przedstawia głowę króla Chefrena i ciało lwa. Następnie odwiedź Świątynię w Dolinie, w której dokonano mumifikacji faraona i jego rodziny. Następnie zobacz piramidę schodkową Zosera w Sakkarze, jeden z pierwszych przykładów masywnych kamieni ze starożytnego Egiptu. Po zwiedzaniu odwiedź pobliską restaurację na pyszny lunch. Po obiedzie odwiedź Czerwoną Piramidę w Dahszur zbudowaną z czerwonego wapienia. Podziwiaj tę imponującą konstrukcję, która jest trzecią co do wielkości piramidą egipską. Na koniec odwiedź Nekropolię Dahszur, położoną na pustyni na zachodnim brzegu Nilu. Słynie z licznych piramid, w tym dwóch najstarszych, największych i najlepiej zachowanych w całym Egipcie. Pod koniec wycieczki zostań wysadzony z powrotem do hotelu w Kairze.

Kair: Sakkara, Memfis i Dahszur - prywatna wycieczka 1-dniowa z lunchem

5. Kair: Sakkara, Memfis i Dahszur - prywatna wycieczka 1-dniowa z lunchem

Przedstawiciel odbierze Cię z hotelu o 8:00 rano do Sakkary, aby rozpocząć zwiedzanie Piramidy Schodkowej Zosera, najstarszej na świecie znaczącej kamiennej budowli. Została zbudowana dla króla Zosera z czasów trzeciej dynastii. opuść Sakkarę Przejedź do Dahshur, aby odwiedzić Wygiętą Piramidę i Czerwoną Piramidę, najstarszą na świecie stojącą piramidę (najlepiej zachowaną piramidę). Następnie udaj się do Memfis, które król Menes założył i służył jako pierwsza stolica Egiptu przez ponad trzy tysiące lat, aby zobaczyć posąg Ramzesa II i marmurowego Sfinksa. Memfis zostało stworzone i służyło jako stolica Egiptu w okresie Starego Państwa. Uwaga: odbiór i transport powrotny z lotniska w Kairze, lotniska Sfinks, Nowej Stolicy Administracyjnej, Nowego Kairu, Helioplis, Badr City, Shorouk, Rehab, Obour, Sheraton Almatar, miasta Sheikh Zayed lub Madinty City będzie dodatkowo płatny.

Z Kairu/Gizy: Sakkara, piramidy Dahszur i wycieczka do Memfis

6. Z Kairu/Gizy: Sakkara, piramidy Dahszur i wycieczka do Memfis

Przeżyj potężną historię starożytnego Egiptu i odwiedź piramidę Sakkara Step podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Kairu lub Gizy. Poznaj starożytną stolicę Memfis z jej pomnikami Ramzesa II i jego patrona, i obserwuj alabastrowego Sfinksa. Odwiedź mniej znane, ale wspaniałe piramidy Dahshur. Zacznij dzień od odbioru w miejscu zakwaterowania w Kairze lub Gizie. Następnie udaj się na nekropolię Sakkara, aby zobaczyć najstarszą piramidę w Egipcie: Piramidę Dżesera, znaną jako Piramida Schodkowa. Zobacz najstarszy kamienny kompleks grobowy w Egipcie i przejdź jego korytarzami. Odkryj niesamowite szczegóły na malowanych ścianach starożytnych egipskich grobowców, opisujące szczegóły ich codziennego życia. Stamtąd do Memphis, pierwszej stolicy Egiptu, zbudowanej w 3150 rpne. Poznaj jego cuda, w tym kolosalny posąg Ramzesa II, alabastrowego Sfinksa i posąg Ptaha, boga patrona Memfis. Zobacz te wyjątkowe zabytki, poznaj historię i zrób mnóstwo zdjęć. Wreszcie przyjedź do Dahshur, aby odwiedzić Wygiętą i Czerwoną Piramidę IV dynastii. masz okazję wejść do jednego z nich. Pod koniec dnia zostaniesz odwieziony z powrotem do miejsca zakwaterowania.

Kair: Muzeum Egipskie, Cytadela i Stary Kair z przewodnikiem

7. Kair: Muzeum Egipskie, Cytadela i Stary Kair z przewodnikiem

Odkrywaj starożytny Egipt podczas prywatnej wycieczki z przewodnikiem po głównych zabytkach. Zanurz się w historię w Muzeum Egipskim, spaceruj ulicami Starego Kairu, podziwiaj Cytadelę i przeglądaj Bazar. Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć, z przewodnika po egiptologii. Rano przewodnik odbierze Cię z hotelu i rozpocznie wycieczkę od wizyty w Muzeum Egipskim w Kairze. Podziwiaj i słuchaj, jak Twój przewodnik poprowadzi Cię przez starożytne zbiory i całkowicie zanurzy się w kulturze egipskiej. Jako najbogatsze muzeum starożytności Egiptu na świecie gromadzi skarby faraonów sprzed ponad 5000 lat. Zawiera także skarby z grobowca Tutanchamona, które przyciągają tłumy z całego świata. Następnie udaj się do ogromnej średniowiecznej cytadeli Salah El-Din, która niegdyś była bastionem przeciwko krzyżowcom. Poznaj tę starożytną fortecę i podziwiaj jej wspaniałe kopułowe sufity, podwieszane światła i widoki na Kair. W cytadeli znajduje się alabastrowy meczet Muhammada Alego. Przejazd do dzielnicy Starego Kairu. Kair Koptyjski jest częścią Starego Kairu, która obejmuje Twierdzę Babilońską, Wiszący Kościół, Grecki Kościół św. Jerzego oraz wiele innych koptyjskich kościołów i miejsc historycznych. W tradycji chrześcijańskiej uważa się, że Święta Rodzina odwiedziła te tereny i zatrzymała się w miejscu kościoła św. Sergiusza (Abu Serga). Możesz także cieszyć się synagogą Ben Ezra i kościołem św. Barbary. Po zakończeniu wycieczki skorzystaj z transferu z powrotem do hotelu w Kairze.

Giza/Kair: Sakkara, Memfis i Dahszur - wycieczka z przewodnikiem

8. Giza/Kair: Sakkara, Memfis i Dahszur - wycieczka z przewodnikiem

Dołącz do tej całodniowej wycieczki, a odkryjesz starożytne piramidy Egiptu, odwiedzając fascynujące piramidy Dahshur, Memphis i Sakkara, położone na obrzeżach Kairu z prywatnym przewodnikiem. Nasz przewodnik odbierze Cię z hotelu wcześnie rano o godzinie 08:00, aby zawieźć Cię do obszaru Dahshur, około 35 kilometrów od piramid w Gizie. Dahshur był starożytnym cmentarzem w Memfis, a odwiedzisz 2 słynne piramidy króla Senefru. Założyciel IV dynastii i ojciec króla Cheopsa (założyciel Wielkich Piramid w Gizie), dowiesz się, dlaczego król miał 2 piramidy i jak doszło do błędu jego architekta. Wejdź do Czerwonej Piramidy Króla Senefru, nazwanej na cześć czerwonego wapienia używanego w jej rdzeniu. Następnie do Memfis, najstarszej stolicy Egiptu po zjednoczeniu Górnego i Dolnego Egiptu przez króla Menensa w 3100 pne. Poznaj piękne ogrody i historyczne ruiny, zanim zakończysz swoją jednodniową wycieczkę w Sakkarze, aby zobaczyć najstarszy cmentarz w Egipcie i wielką nekropolię dawnej stolicy Memphis, odwiedź pierwszy na świecie monumentalny kamienny budynek w Piramidzie Schodkowej króla Zosera i wspaniałą Mastabę groby, przed powrotem do Kairu na transport do hotelu.

Kair: Piramidy, Memfis, Dahszur i Sakkara - prywatna jednodniowa wycieczka

9. Kair: Piramidy, Memfis, Dahszur i Sakkara - prywatna jednodniowa wycieczka

Przewodnik Sun Pyramids Tours odbierze Cię z hotelu, abyś mógł cieszyć się wspaniałą wycieczką do piramid Cheopsa, Chefrena i Mykerinusa. Następnie udaj się do Wielkiego Sfinksa, który pochodzi z czasów Chefrena i odwiedź Świątynię Doliny. Przejdź do Piramidy Schodkowej Zosera, najstarszej na świecie dużej kamiennej konstrukcji. Została zbudowana w III dynastii dla króla Zosera. Następnie udaj się na lunch do lokalnej restauracji. Następnie przejedź do Memfis, które zostało założone przez króla Menesa i było stolicą Egiptu w okresie Starego Państwa, było uważane za centrum rządów i kultury przez ponad 3000 lat, pierwszą stolicę Egiptu, i zobacz posąg Ramzesa II i alabastrowego Sfinksa z Memfis. Następnie odwiedź piramidy Dahszur, starożytną nekropolię królewską, położoną około 40 kilometrów na południe od Kairu - piramidy zostały zbudowane w latach 2613-2589 pne. Piramida Wygięta jest najsłynniejszą z piramid w okolicy.

Kair: Cytadela Salah El Din, Stary Kair, Khan Al-Khalili Bazar

10. Kair: Cytadela Salah El Din, Stary Kair, Khan Al-Khalili Bazar

Zrelaksuj się, ponieważ zostaniesz odebrany bezpośrednio z miejsca zakwaterowania w Kairze. Ochłodź się w klimatyzowanym pojeździe, gdy kierowca zabierze Cię do cytadeli Salah El-Din na szczycie wzgórz. Poznaj historię meczetów i zobacz perfumy, klejnoty i rękodzieła na bazarze Khan El-Khalili. Wskocz na pokład klimatyzowanego pojazdu w swoim hotelu. Jedź na wzgórza Muqattam i odwiedź cytadelę Salah El-Din, zbudowaną jako fort obronny. Wejdź do meczetu Alabaster i poznaj wiarę islamską, ponieważ Twój przewodnik tłumaczy niektóre popularne modlitwy islamskie. Przyjazd do Starego Kairu. Zobacz Wiszący Kościół i jaskinię w kościele Abu Sirga, gdzie odpoczywała święta rodzina. Zobacz minarety meczetu Al-Azhar. Jedź dalej na bazar Khan el-Khalili i zachwyć się kolekcją ręcznie robionych pamiątek. Zakończ wycieczkę transferem do hotelu.

Liczba znalezionych atrakcji: 57
Sortuj wg::

Dahszur: najlepsze atrakcje w pobliżu

Dahszur: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dahszur? Kliknij tutaj.

Dahszur: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(646 recenzji)

wszystko super. Dużo jedzenia, wszystko smaczne. Atrakcje w postaci tańcyl, animacji, żartów, śpiewania super. Folklor i rozrywka. Będziemy bardzo miło wspominać ! nie było również problemu by kierowca odebrał nas z innej części Kairu, a następnie odwiózł pod inny adres do hotelu. Dziękujemy ❤️

Gorąco polecam tę wycieczkę! I bardzo dziękuję naszemu przewodnikowi Hali, który był naprawdę świetny! Jego włoski jest doskonały, polecił nam wykwintną egipską restaurację!

Hoda jest doskonałym przewodnikiem. Dzieli się z nami swoją wiedzą, uśmiecha się i otwiera przed nami drzwi do współczesnego Egiptu.

Bardzo fajny wieczór, smaczne jedzenie, wesołe występy. Jesteśmy baaardzo zadowoleni.

To coś ciekawego do zrobienia, przedstawienie jest dobre i bardzo zabawne.