Atrakcje i wycieczki
Dahab

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 34
Sortuj wg::

Dahab: najczęściej polecane atrakcje

Sharm El Sheikh: Kolorowy Kanion, Błękitna Dziura i jednodniowa wycieczka do Dahabu

Sharm El Sheikh: Kolorowy Kanion, Błękitna Dziura i jednodniowa wycieczka do Dahabu

Odwiedź dwa cuda Półwyspu Synaj w ciągu jednego dnia podczas wycieczki jeepem do Kolorowego Kanionu i Parku Narodowego Blue Hole. Przygotuj się na niezapomniane chwile podczas tej jednodniowej wycieczki z Sharm El Sheikh. Odwiedź Dahab - bramę do naturalnego piękna i różnorodnych zapierających dech w piersiach krajobrazów. Po odbiorze udaj się jeepem do słynnego Kolorowego Kanionu. Odkryj tętniący życiem labirynt klifów z piaskowca w odcieniach żółci, fioletu, czerwieni i złota, przechodząc przez 800-metrowy wąwóz. Zostań odebrany wcześnie rano przez wygodną klimatyzowaną furgonetkę i udaj się do miasta Dahab na około 1-godzinną podróż. Dahab ma szczęście być domem dla kilku parków narodowych, które zachowują i chronią naturalne skarby regionu. Dahab ma szczęście być domem dla kilku parków narodowych, które zachowują i chronią naturalne skarby regionu. Zanurz się w spokoju natury i zobacz cuda dzikiej przyrody. Odwiedź Park Narodowy Blue Hole, zrelaksuj się na plaży i ciesz się niesamowitym doświadczeniem snorkelingu i pływania na wyjątkowej i atrakcyjnej rafie koralowej. Obserwuj podwodną krainę czarów i poznaj setki kolorowych gatunków ryb. Wróć do obozu na plaży i zjedz pyszny lunch z grilla, podziwiając panoramiczne widoki na morze i góry. Odetchnij morzem, wskocz na wielbłąda wzdłuż wybrzeża i zrób niezwykłe zdjęcia. Przejdź do następnej przygody i przejedź się quadem wzdłuż morza Dahab. Po podniesieniu adrenaliny dzięki obozowym aktywnościom przygotuj się na kolejną przygodę. Podróżuj jeepem do słynnego kanionu. Poznaj tętniący życiem labirynt klifów z piaskowca w odcieniach żółci, fioletu, czerwieni i złota podczas spaceru przez 800-metrowy wąwóz. Wybierz się na przejażdżkę jeepem i udaj się do centrum handlowego w pobliżu miasta Dahab przed powrotem do Sharm El Sheikh.

Sharm El Sheikh: Ras Mohamed i wycieczka na Białą Wyspę z lunchem

Sharm El Sheikh: Ras Mohamed i wycieczka na Białą Wyspę z lunchem

Ras Mohamed to pierwszy morski park narodowy w Egipcie, położony 25 km na południowy zachód od Szarm el-Szejk. Fantastyczne miejsca do snorkelingu z bogatym życiem morskim przyciągają turystów i nurków z całego świata. Park zawiera różne oszałamiające cechy geologiczne, takie jak wypiętrzone rafy koralowe, równiny aluwialne, wadi, granit, góry z piaskowca i miękkie wydmy. Twoja podróż do Parku Narodowego Ras Mohamed rozpocznie się od odbioru z hotelu w Sharm El Sheikh, a następnie przejedziesz do przystani, gdzie wejdziesz na pokład łodzi do snorkelingu. Odwiedź białą wyspę i zrób niezapomniane zdjęcia w parku narodowym. Spędź wspaniały dzień nurkując i pływając. Odbędziesz 2 przystanki w najlepszych miejscach do podziwiania raf koralowych i odkrywania fantastycznego podwodnego życia. Na koniec tego pięknego dnia zjedz pyszny lunch w formie otwartego bufetu z grillem na pokładzie, podziwiając wspaniałe widoki na Morze Czerwone.

Sharm El Sheikh: Rejs luksusową łodzią z nurkowaniem i lunchem

Sharm El Sheikh: Rejs luksusową łodzią z nurkowaniem i lunchem

Doświadcz inspirujących wód Morza Czerwonego podczas tej wycieczki łodzią do snorkelingu. Wypłyń z Sharm El Sheikh, Marina i ciesz się świeżą morską bryzą, krystalicznie czystymi wodami i pysznym lunchem serwowanym na pokładzie. Zostaniesz odebrany z hotelu i przetransportowany do przystani w Sharm El Sheikh. Dołącz do jachtu i wyrusz na niezapomnianą wycieczkę do najlepszych miejsc do snorkelingu w Sharm El Sheikh, położonym na najbardziej wysuniętym na południe krańcu półwyspu Synaj. Odwiedź to miejsce, aby odkryć tętniącą życiem rafę koralową w okolicy z profesjonalnym instruktorem. Udaj się na urzekającą Białą Wyspę, gdzie możesz nurkować w pobliskich płytkich wodach, zrelaksować się na miękkim piasku i zrobić zdjęcia błyszczącego Morza Czerwonego. Wróć na statek i zjedz pyszny lunch składający się z ryżu, makaronu, sałatek, kurczaka z grilla i ryb. Po powrocie do przystani zostaniesz odwieziony do hotelu w Sharm El Sheikh.

Z Szarm el-Szejk: wędrówka na Synaj, wschód słońca i zakon

Z Szarm el-Szejk: wędrówka na Synaj, wschód słońca i zakon

Na początek skorzystaj z odbioru z hotelu w Szarm el-Szejk w godzinach 20.00–21.00. Następnie wyruszysz w 4-godzinną podróż klimatyzowanym pojazdem do Góry Mojżesza.  Po przyjeździe na miejscu rozpoczniesz wędrówkę do tego świętego miejsca, gdzie Bóg Jahwe przekazał Mojżeszowi kamienne tablice z dziesięciorgiem przykazań. Osiągnij wysokość 2285 m n.p.m., wchodząc po 750 stopniach pod osłoną nocy (wejście trwa 2–3 godziny, w zależności od uczestników). W zależności od tempa możesz dotrzeć na szczyt wcześniej niż zakładano. Dzięki temu będziesz mieć więcej czasu na relaks i podziwianie powoli wschodzącego słońca nad górami.  W tym czasie możesz porobić zdjęcia lub pomodlić się, a następnie wrócisz na dół. Dotarcie na szczyt zajmuje około 2 godziny. Ciesz się odpoczynkiem po długim marszu i zjedz śniadanie.  Następnie odwiedzisz klasztor św. Katarzyny wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obejrzysz stare rękopisy wystawione w bibliotece i ikony z Watykanu.  Jest to najstarszy istniejący klasztor na świecie usytuowany na półwyspie Synaj wraz z klasztorem św. Antoniego, który mieści się na drugim brzegu Morza Czerwonego, na Pustyni Arabskiej. Po zakończeniu wizyty w klasztorze usiądź wygodnie w samochodzie i udaj się w podróż powrotną do swojego hotelu w Szarm el-Szejk.

Sharm El Sheikh: Dahab, kanion, wielbłąd i wycieczka jeepem z rurką

Sharm El Sheikh: Dahab, kanion, wielbłąd i wycieczka jeepem z rurką

Odwiedź cuda Półwyspu Synaj podczas jednodniowej wycieczki jeepem z Sharm El Shiek do Kolorowego Kanionu. Odkrywaj wysokie formacje skalne w rezerwacie przyrody Blue Hole i nadmorskim mieście Dahab. Ciesz się nurkowaniem z rurką na rafach koralowych, jazdą na wielbłądzie, obiadem z grilla i opcjonalną przejażdżką quadem. Po odebraniu z hotelu udaj się jeepem do słynnych kolorowych skał Kolorowego Kanionu (Salama Red Canyon). Wędruj przez 800-metrowy kanion wypełniony naturalnymi klifami z żółtego, fioletowego, czerwonego i złotego piaskowca. Kontynuuj podróż do Sanktuarium Abu Galum, gdzie będziesz miał czas na nurkowanie z rurką w ogrodach raf koralowych i odwiedzenie znanego na całym świecie obszaru nurkowego Rezerwatu Przyrody Blue Hole. Odkryj bogaty podwodny ekosystem Morza Czerwonego wszystkimi zmysłami. Po lunchu w formie bufetu na nabrzeżu w Dahab, ciesz się przejażdżką na wielbłądzie na wybrzeżu. Przed wylotem z Sharm El Sheikh odwiedź tętniący życiem bazar w Dahab i kup wyroby ze srebra, perfumy i odzież w tym nadmorskim mieście.

Z Sharm El Sheikh: Kolorowy Kanion, Blue Hole i Dahab

Z Sharm El Sheikh: Kolorowy Kanion, Blue Hole i Dahab

Rozpocznij swój dzień od porannego odbioru przez furgonetkę z wygodną klimatyzacją i wyrusz w 1-godzinną podróż do miasta Dahab. Dahab ma szczęście, że posiada wiele parków narodowych, które chronią i zabezpieczają cuda natury tego obszaru. Zanurz się w spokoju natury i podziwiaj cuda dzikiej przyrody. Doświadcz cudów Parku Narodowego Blue Hole, odwiedzając i podziwiając piękno plaży. Rozkoszuj się snorkelingiem i pływaniem w tym urzekającym miejscu z rafą koralową, gdzie będziesz miał okazję zobaczyć hipnotyzujący podwodny świat. Spotkaj wiele żywych i różnorodnych gatunków ryb, tworząc naprawdę niezwykłe i urzekające doświadczenie. Wróć do obozu na plaży i delektuj się pysznym lunchem z grilla, podziwiając zapierające dech w piersiach widoki na morze i góry. Weź głęboki oddech oceanicznym powietrzem, wskocz na wielbłąda i zrób wspaniałe zdjęcia wzdłuż wybrzeża. Kontynuuj emocje, jeżdżąc quadem wzdłuż morza Dahab. Gdy już wypełnisz swój limit adrenaliny w obozie, przygotuj się na kolejną przygodę. Podróżuj jeepem do słynnego Kolorowego Kanionu i odkryj tętniący życiem labirynt klifów z piaskowca w różnych wspaniałych kolorach, takich jak żółty, fioletowy, czerwony i złoty. Przejdź przez 800-metrowy wąwóz i rozkoszuj się pięknem otoczenia. Przed powrotem do Sharm El Sheikh wybierz się na przejażdżkę jeepem do centrum handlowego w pobliżu miasta Dahab.

Kair/Giza: Wycieczka z przewodnikiem po piramidach, Sfinksie i Muzeum Egipskim

Kair/Giza: Wycieczka z przewodnikiem po piramidach, Sfinksie i Muzeum Egipskim

Z przewodnikiem egiptologa ta jednodniowa wycieczka do Kairu pozwala odwiedzić kultowe miejsca starożytnego Egiptu, w tym piramidy w Gizie i Wielkiego Sfinksa, a następnie odwiedzić Muzeum Egipskie. Możesz wybrać wycieczkę prywatną lub dołączyć do wycieczki grupowej. Twoja wycieczka z przewodnikiem rozpoczyna się przy Wielkich Piramidach w Gizie. W tym kultowym miejscu znajdują się trzy duże starożytne piramidy egipskie, a także Wielki Sfinks i pozostałości wioski robotniczej. Największą atrakcją jest Piramida Cheopsa lub Chufu, która jest powszechnie znana jako Wielka Piramida. Jest to ostatni z siedmiu cudów starożytnego świata. Ta wspaniała budowla jest niesamowitym świadectwem pomysłowości starożytnych egipskich budowniczych tysiące lat temu.  Często fotografowana piramida Chefrena lub Chefrena jest jedyną z trzech piramid, w której zachowały się niektóre oryginalna obudowa wapienna. Mniejsza Piramida Menkauresza lub Mykerinos tworzy trio. W okolicy piramidy dostępnych jest kilka opcjonalnych atrakcji kompleks obejmujący przejażdżki na wielbłądach, przejażdżki konne i powozem, rejsy po Nilu i wejście do wnętrza piramid. Te zajęcia są opcjonalne i wiążą się z dodatkowymi opłatami, które należy uiścić w danym dniu. Zakaz zwiedzania Piramidy w Gizie kompleks byłby kompletny bez spojrzenia z bliska na tajemniczego Wielkiego Sfinksa. Dzięki długiej i burzliwej historii ten pomnik będący pół faraonem, pół lwem od wieków intryguje podróżników udających się do Egiptu. Kto jest twarzą Sfinksa? Możesz także odwiedzić Świątynię Doliny, która należy do piramidy Chefre. Świątynia pełniła ważną rolę w przygotowaniu i mumifikacji króla przed pochówkiem. Posiadanie pod ręką przewodnika egiptologa podczas wizyty w Gizie z pewnością przyda się przy tak bogatej historii.  Niedaleko piramid znajdziesz krótki przystanek w Instytucie Papirusu. Tutaj możesz zobaczyć, jak starożytni Egipcjanie stworzyli pierwszy na świecie papier. Sprawdź swoje umiejętności negocjacyjne i wynegocjuj dobrą cenę za pamiątkę z papirusu, którą możesz zabrać do domu. Zjedz opcjonalny lunch w restauracji w Kairze, a następnie udaj się do słynnego na całym świecie Muzeum Egipskiego. W muzeum znajduje się ogromna kolekcja rzadkich i cennych artefaktów z okresu faraonów, w tym mumie, rydwany, biżuteria i przedmioty codziennego użytku. Najsłynniejsze Muzeum Egipskie jest domem dla hipnotyzującej wystawy poświęconej kolekcji skarbów, złota i biżuterii Tutenchamona. Błyszczące artefakty zostały odkryte w nienaruszonym stanie w zapieczętowanej komorze grobowej króla Tuta w 1922 roku przez Howarda Cartera. Z ponad Twój przewodnik egiptologa, zawierający 250 000 artefaktów, ponownie poprowadzi Cię przez fascynującą historię starożytnego Egiptu i pomoże Ci poruszać się po wypełnionym po brzegi muzeum. Twoja jednodniowa wycieczka do Kairu kończy się transferem z powrotem do hotelu.

Sharm el-Sheik: Jednodniowa wycieczka do Dahab, Czerwonego Kanionu i Abu Galum

Sharm el-Sheik: Jednodniowa wycieczka do Dahab, Czerwonego Kanionu i Abu Galum

Opuść Sharm el-Sheikh na safari jeepami do Parku Narodowego Abu Galum. Wybierz się na jednodniową wycieczkę do Dahab, zjedz pyszny lunch obok słynnej Blue Hole i przejrzyj lokalne sklepy w poszukiwaniu idealnej pamiątki. Spotkaj się ze swoim kierowcą w hotelu w Sharm el-Sheikh i rozpocznij safari jeepem do parku narodowego Abu Galum. Zobacz szeroką gamę życia morskiego w parku narodowym i udaj się do Czerwonego Kanionu, masy kolorowych naturalnych formacji skalnych i szczelin. Następnie wybierz się na spokojny spacer po Kolorowym Kanionie, podziwiając pustynne równiny, jałowe góry, skały z piaskowca i odświeżającą oazę. Wskocz z powrotem do swojego jeepa, aby dotrzeć do słynnego miejsca nurkowego, Blue Hole. Zjedz lunch obok pięknej Blue Hole, zanim zanurzysz się w czystej wodzie. Nurkuj wśród raf koralowych i tysięcy kolorowych ryb. Jeśli chcesz, wskocz na wielbłąda i kłusuj po morzu. Zakończ swoją jednodniową wycieczkę wizytą w małym miasteczku rybackim Dahab, znanym również jako Złote Miasto. Ciesz się wolnym czasem na zakupy i przeglądanie lokalnych sklepów przed powrotem do Sharm el-Sheikh jeepem.

Z Sharm: Czerwony Kanion, Dahab, quady, wielbłądy i nurkowanie z rurką

Z Sharm: Czerwony Kanion, Dahab, quady, wielbłądy i nurkowanie z rurką

Odwiedź dwa cuda Półwyspu Synaj w ciągu jednego dnia podczas wycieczki jeepem do Kolorowego Kanionu i miejsca nurkowego Blue Hole. Spotkaj zdumiewające formacje skalne i rafy koralowe, przejedź się na wielbłądzie i zjedz lunch z grilla w namiocie w stylu beduińskim, a także odkryj nadmorskie miasto Dahab. Po odebraniu udaj się jeepem do słynnego Kolorowego Kanionu. Przeglądaj tętniący życiem labirynt klifów z piaskowca w odcieniach żółci, fioletu, czerwieni i złota, przechodząc przez 800-metrowy wąwóz. Kontynuuj do rezerwatu Abu Galum. Tutaj będziesz mieć czas na snorkeling w ogrodzie z rafami koralowymi i zobaczenie Blue Hole, znanego na całym świecie miejsca do nurkowania z bogatym podwodnym ekosystemem Morza Czerwonego. Później usiądź na lunch w formie bufetu na brzegu Zatoki Akaba i przejedź się na wielbłądzie wzdłuż nabrzeża. Przed odlotem do Sharm El Sheikh odwiedź nadmorskie miasto Dahab, gdzie możesz zwiedzić tętniący życiem bazar i kupić srebrne sztućce, perfumy i ubrania.

Kair: 2-dniowa prywatna wycieczka po piramidach, muzeach i bazarach

Kair: 2-dniowa prywatna wycieczka po piramidach, muzeach i bazarach

Rozpocznij swoją przygodę od spotkania ze swoim przewodnikiem, egiptologiem, w recepcji Twojego hotelu. Odwiedź Muzeum Egipskie w Kairze i zobacz skarby młodego króla Tutenchamona. Uzyskaj dogłębny przegląd różnych epok historii starożytnego Egiptu. Następnie popłyń Nilem w feluce, tradycyjnej drewnianej żaglówce. Zatrzymaj się i zjedz lunch przed zwiedzaniem ulic Starego Kairu. Poznaj meczet Mohammeda Alego Paszy, bazar Khan El Khalili i ulicę Moez. Po zanurzeniu się w pięknie i energii Kairu zatrzymaj się na filiżankę herbaty przed powrotem do hotelu. Będziesz mieć możliwość zarezerwowania kolacji podczas rejsu lub pokazu dźwięku i światła. Dzień 2 — rozpocznij dzień w dogodny dla siebie sposób, korzystając z tego samego przewodnika. Odwiedź piramidy w Gizie, Wielkiego Sfinksa, starożytne pola piramid w Sakkarze i skansen w Memphis. Możesz również wejść do środka piramidy lub skorzystać z przejażdżki na wielbłądzie za dodatkową opłatą. Następnie przewodnik zabierze Cię z powrotem do hotelu w Kairze lub Gizie.

Często zadawane pytania dotyczące: Dahab

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Dahab

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Dahab to:

Dahab – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Dahab: Najciekawsze atrakcje

Dahab: Wycieczki i bilety

Egipt: Ciekawe miejsca

Dahab: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dahab? Kliknij tutaj.

Dahab: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2
(460 recenzji)

Sprawny transfer do i z hotelu, miłe powitanie, piękne miejsca i wiele przystanków na snorkeling i pływanie, bardzo miły i gościnny personel załogi, jedyne, co można zrobić, to zjeść lunch po przybyciu na białą wyspę, a nie wcześniej, aby uniknąć wejścia do woda natychmiast z pełnym żołądkiem, w przeciwnym razie fantastyczne przeżycie, które trzeba powtórzyć! ! !

Doskonały dzień, pod opieką naszego przewodnika Mido przez cały czas. Odebrany na czas i jasne instrukcje. Podobało nam się ATV, nurkowanie z rurką i jazda Canyon Jeepem. Nasz przewodnik Mido sprawił, że cały dzień był przyjemny i był świetnym facetem, recenzja 10/10 i 5 * piosenek w podróży! Świetny stosunek jakości do ceny

Wszystko idealne, piękne miejsca, doskonały przewodnik. Jedyną małą negatywną uwagą jest pośpiech. Twoje minuty są policzone, poza tym idealnie!

Potrzebujemy autobusu, takiego jak dzisiejszy autobus, który zawiezie nas na ten plac

Bardzo zabawne i bardzo tanie, bardzo mi się podobało!