Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Dahab

Dahab – nasze najbardziej polecane atrakcje

Sharm El Sheikh: Kolorowy Kanion, Błękitna Dziura i jednodniowa wycieczka do Dahabu

1. Sharm El Sheikh: Kolorowy Kanion, Błękitna Dziura i jednodniowa wycieczka do Dahabu

Odwiedź dwa cuda Półwyspu Synaj w ciągu jednego dnia podczas wycieczki jeepem do Kolorowego Kanionu i Parku Narodowego Blue Hole. Przygotuj się na niezapomniane chwile podczas tej jednodniowej wycieczki z Sharm El Sheikh. Odwiedź Dahab - bramę do naturalnego piękna i różnorodnych zapierających dech w piersiach krajobrazów. Po odbiorze udaj się jeepem do słynnego Kolorowego Kanionu. Odkryj tętniący życiem labirynt klifów z piaskowca w odcieniach żółci, fioletu, czerwieni i złota, przechodząc przez 800-metrowy wąwóz. Zostań odebrany wcześnie rano przez wygodną klimatyzowaną furgonetkę i udaj się do miasta Dahab na około 1-godzinną podróż. Dahab ma szczęście być domem dla kilku parków narodowych, które zachowują i chronią naturalne skarby regionu. Dahab ma szczęście być domem dla kilku parków narodowych, które zachowują i chronią naturalne skarby regionu. Zanurz się w spokoju natury i zobacz cuda dzikiej przyrody. Odwiedź Park Narodowy Blue Hole, zrelaksuj się na plaży i ciesz się niesamowitym doświadczeniem snorkelingu i pływania na wyjątkowej i atrakcyjnej rafie koralowej. Obserwuj podwodną krainę czarów i poznaj setki kolorowych gatunków ryb. Wróć do obozu na plaży i zjedz pyszny lunch z grilla, podziwiając panoramiczne widoki na morze i góry. Odetchnij morzem, wskocz na wielbłąda wzdłuż wybrzeża i zrób niezwykłe zdjęcia. Przejdź do następnej przygody i przejedź się quadem wzdłuż morza Dahab. Po podniesieniu adrenaliny dzięki obozowym aktywnościom przygotuj się na kolejną przygodę. Podróżuj jeepem do słynnego kanionu. Poznaj tętniący życiem labirynt klifów z piaskowca w odcieniach żółci, fioletu, czerwieni i złota podczas spaceru przez 800-metrowy wąwóz. Wybierz się na przejażdżkę jeepem i udaj się do centrum handlowego w pobliżu miasta Dahab przed powrotem do Sharm El Sheikh.

Sharm El Sheikh: Ras Mohammed i rejs na wyspę z lunchem

2. Sharm El Sheikh: Ras Mohammed i rejs na wyspę z lunchem

Ras Mohammed to pierwszy morski park narodowy w Egipcie, położony 25 km na południowy zachód od Szarm el-Szejk. Fantastyczne miejsca do snorkelingu z bogatym życiem morskim przyciągają turystów i nurków z całego świata. Park zawiera różne oszałamiające cechy geologiczne, takie jak wypiętrzone rafy koralowe, równiny aluwialne, wadi, granit, góry z piaskowca i miękkie wydmy. Twoja podróż do Parku Narodowego Ras Mohammed rozpocznie się od odbioru z hotelu w Sharm El Sheikh, a następnie przejedziesz do przystani, gdzie wejdziesz na pokład łodzi do snorkelingu. Odwiedź białą wyspę i zrób niezapomniane zdjęcia w parku narodowym. Spędź wspaniały dzień nurkując i pływając. Odbędziesz 2 przystanki w najlepszych miejscach do podziwiania raf koralowych i odkrywania fantastycznego podwodnego życia. Na koniec tego pięknego dnia zjedz pyszny lunch w formie otwartego bufetu z grillem na pokładzie, podziwiając wspaniałe widoki na Morze Czerwone.

Sharm El Sheikh: Rejs luksusową łodzią z nurkowaniem i lunchem

3. Sharm El Sheikh: Rejs luksusową łodzią z nurkowaniem i lunchem

Doświadcz inspirujących wód Morza Czerwonego podczas tej wycieczki łodzią do snorkelingu. Wypłyń z Sharm El Sheikh, Marina i ciesz się świeżą morską bryzą, krystalicznie czystymi wodami i pysznym lunchem serwowanym na pokładzie. Zostaniesz odebrany z hotelu i przetransportowany do przystani w Sharm El Sheikh. Dołącz do jachtu i wyrusz na niezapomnianą wycieczkę do najlepszych miejsc do snorkelingu w Sharm El Sheikh, położonym na najbardziej wysuniętym na południe krańcu półwyspu Synaj. Odwiedź to miejsce, aby odkryć tętniącą życiem rafę koralową w okolicy z profesjonalnym instruktorem. Udaj się na urzekającą Białą Wyspę, gdzie możesz nurkować w pobliskich płytkich wodach, zrelaksować się na miękkim piasku i zrobić zdjęcia błyszczącego Morza Czerwonego. Wróć na statek i zjedz pyszny lunch składający się z ryżu, makaronu, sałatek, kurczaka z grilla i ryb. Po powrocie do przystani zostaniesz odwieziony do hotelu w Sharm El Sheikh.

Z Szarm el-Szejk: wędrówka na Synaj, wschód słońca i zakon

4. Z Szarm el-Szejk: wędrówka na Synaj, wschód słońca i zakon

Na początek skorzystaj z odbioru z hotelu w Szarm el-Szejk w godzinach 20.00–21.00. Następnie wyruszysz w 4-godzinną podróż klimatyzowanym pojazdem do Góry Mojżesza.  Po przyjeździe na miejscu rozpoczniesz wędrówkę do tego świętego miejsca, gdzie Bóg Jahwe przekazał Mojżeszowi kamienne tablice z dziesięciorgiem przykazań. Osiągnij wysokość 2285 m n.p.m., wchodząc po 750 stopniach pod osłoną nocy (wejście trwa 2–3 godziny, w zależności od uczestników). W zależności od tempa możesz dotrzeć na szczyt wcześniej niż zakładano. Dzięki temu będziesz mieć więcej czasu na relaks i podziwianie powoli wschodzącego słońca nad górami.  W tym czasie możesz porobić zdjęcia lub pomodlić się, a następnie wrócisz na dół. Dotarcie na szczyt zajmuje około 2 godziny. Ciesz się odpoczynkiem po długim marszu i zjedz śniadanie.  Następnie odwiedzisz klasztor św. Katarzyny wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obejrzysz stare rękopisy wystawione w bibliotece i ikony z Watykanu.  Jest to najstarszy istniejący klasztor na świecie usytuowany na półwyspie Synaj wraz z klasztorem św. Antoniego, który mieści się na drugim brzegu Morza Czerwonego, na Pustyni Arabskiej. Po zakończeniu wizyty w klasztorze usiądź wygodnie w samochodzie i udaj się w podróż powrotną do swojego hotelu w Szarm el-Szejk.

Sharm El Sheikh: Dahab, kanion, wielbłąd i wycieczka jeepem z rurką

5. Sharm El Sheikh: Dahab, kanion, wielbłąd i wycieczka jeepem z rurką

Odwiedź cuda Półwyspu Synaj podczas jednodniowej wycieczki jeepem z Sharm El Shiek do Kolorowego Kanionu. Odkrywaj wysokie formacje skalne w rezerwacie przyrody Blue Hole i nadmorskim mieście Dahab. Ciesz się nurkowaniem z rurką na rafach koralowych, jazdą na wielbłądzie, obiadem z grilla i opcjonalną przejażdżką quadem. Po odebraniu z hotelu udaj się jeepem do słynnych kolorowych skał Kolorowego Kanionu (Salama Red Canyon). Wędruj przez 800-metrowy kanion wypełniony naturalnymi klifami z żółtego, fioletowego, czerwonego i złotego piaskowca. Kontynuuj podróż do Sanktuarium Abu Galum, gdzie będziesz miał czas na nurkowanie z rurką w ogrodach raf koralowych i odwiedzenie znanego na całym świecie obszaru nurkowego Rezerwatu Przyrody Blue Hole. Odkryj bogaty podwodny ekosystem Morza Czerwonego wszystkimi zmysłami. Po lunchu w formie bufetu na nabrzeżu w Dahab, ciesz się przejażdżką na wielbłądzie na wybrzeżu. Przed wylotem z Sharm El Sheikh odwiedź tętniący życiem bazar w Dahab i kup wyroby ze srebra, perfumy i odzież w tym nadmorskim mieście.

Sharm el-Sheik: Jednodniowa wycieczka do Dahab, Czerwonego Kanionu i Abu Galum

6. Sharm el-Sheik: Jednodniowa wycieczka do Dahab, Czerwonego Kanionu i Abu Galum

Opuść Sharm el-Sheikh na safari jeepami do Parku Narodowego Abu Galum. Wybierz się na jednodniową wycieczkę do Dahab, zjedz pyszny lunch obok słynnej Blue Hole i przejrzyj lokalne sklepy w poszukiwaniu idealnej pamiątki. Spotkaj się ze swoim kierowcą w hotelu w Sharm el-Sheikh i rozpocznij safari jeepem do parku narodowego Abu Galum. Zobacz szeroką gamę życia morskiego w parku narodowym i udaj się do Czerwonego Kanionu, masy kolorowych naturalnych formacji skalnych i szczelin. Następnie wybierz się na spokojny spacer po Kolorowym Kanionie, podziwiając pustynne równiny, jałowe góry, skały z piaskowca i odświeżającą oazę. Wskocz z powrotem do swojego jeepa, aby dotrzeć do słynnego miejsca nurkowego, Blue Hole. Zjedz lunch obok pięknej Blue Hole, zanim zanurzysz się w czystej wodzie. Nurkuj wśród raf koralowych i tysięcy kolorowych ryb. Jeśli chcesz, wskocz na wielbłąda i kłusuj po morzu. Zakończ swoją jednodniową wycieczkę wizytą w małym miasteczku rybackim Dahab, znanym również jako Złote Miasto. Ciesz się wolnym czasem na zakupy i przeglądanie lokalnych sklepów przed powrotem do Sharm el-Sheikh jeepem.

Z Sharm: Czerwony Kanion, Dahab, quady, wielbłądy i nurkowanie z rurką

7. Z Sharm: Czerwony Kanion, Dahab, quady, wielbłądy i nurkowanie z rurką

Odwiedź dwa cuda Półwyspu Synaj w ciągu jednego dnia podczas wycieczki jeepem do Kolorowego Kanionu i miejsca nurkowego Blue Hole. Spotkaj zdumiewające formacje skalne i rafy koralowe, przejedź się na wielbłądzie i zjedz lunch z grilla w namiocie w stylu beduińskim, a także odkryj nadmorskie miasto Dahab. Po odebraniu udaj się jeepem do słynnego Kolorowego Kanionu. Przeglądaj tętniący życiem labirynt klifów z piaskowca w odcieniach żółci, fioletu, czerwieni i złota, przechodząc przez 800-metrowy wąwóz. Kontynuuj do rezerwatu Abu Galum. Tutaj będziesz mieć czas na snorkeling w ogrodzie z rafami koralowymi i zobaczenie Blue Hole, znanego na całym świecie miejsca do nurkowania z bogatym podwodnym ekosystemem Morza Czerwonego. Później usiądź na lunch w formie bufetu na brzegu Zatoki Akaba i przejedź się na wielbłądzie wzdłuż nabrzeża. Przed odlotem do Sharm El Sheikh odwiedź nadmorskie miasto Dahab, gdzie możesz zwiedzić tętniący życiem bazar i kupić srebrne sztućce, perfumy i ubrania.

Kair/Giza: Wycieczka z przewodnikiem po piramidach, Sfinksie i Muzeum Egipskim

8. Kair/Giza: Wycieczka z przewodnikiem po piramidach, Sfinksie i Muzeum Egipskim

Z przewodnikiem egiptologa ta jednodniowa wycieczka do Kairu pozwala odwiedzić kultowe miejsca starożytnego Egiptu, w tym piramidy w Gizie i Wielkiego Sfinksa, a następnie odwiedzić Muzeum Egipskie. Możesz wybrać wycieczkę prywatną lub dołączyć do wycieczki grupowej. Twoja wycieczka z przewodnikiem rozpoczyna się przy Wielkich Piramidach w Gizie. W tym kultowym miejscu znajdują się trzy duże starożytne piramidy egipskie, a także Wielki Sfinks i pozostałości wioski robotniczej. Największą atrakcją jest Piramida Cheopsa lub Chufu, która jest powszechnie znana jako Wielka Piramida. Jest to ostatni z siedmiu cudów starożytnego świata. Ta wspaniała budowla jest niesamowitym świadectwem pomysłowości starożytnych egipskich budowniczych tysiące lat temu.  Często fotografowana piramida Chefrena lub Chefrena jest jedyną z trzech piramid, w której zachowały się niektóre oryginalna obudowa wapienna. Mniejsza Piramida Menkauresza lub Mykerinos tworzy trio. W okolicy piramidy dostępnych jest kilka opcjonalnych atrakcji kompleks obejmujący przejażdżki na wielbłądach, przejażdżki konne i powozem, rejsy po Nilu i wejście do wnętrza piramid. Te zajęcia są opcjonalne i wiążą się z dodatkowymi opłatami, które należy uiścić w danym dniu. Zakaz zwiedzania Piramidy w Gizie kompleks byłby kompletny bez spojrzenia z bliska na tajemniczego Wielkiego Sfinksa. Dzięki długiej i burzliwej historii ten pomnik będący pół faraonem, pół lwem od wieków intryguje podróżników udających się do Egiptu. Kto jest twarzą Sfinksa? Możesz także odwiedzić Świątynię Doliny, która należy do piramidy Chefre. Świątynia pełniła ważną rolę w przygotowaniu i mumifikacji króla przed pochówkiem. Posiadanie pod ręką przewodnika egiptologa podczas wizyty w Gizie z pewnością przyda się przy tak bogatej historii.  Niedaleko piramid znajdziesz krótki przystanek w Instytucie Papirusu. Tutaj możesz zobaczyć, jak starożytni Egipcjanie stworzyli pierwszy na świecie papier. Sprawdź swoje umiejętności negocjacyjne i wynegocjuj dobrą cenę za pamiątkę z papirusu, którą możesz zabrać do domu. Zjedz opcjonalny lunch w restauracji w Kairze, a następnie udaj się do słynnego na całym świecie Muzeum Egipskiego. W muzeum znajduje się ogromna kolekcja rzadkich i cennych artefaktów z okresu faraonów, w tym mumie, rydwany, biżuteria i przedmioty codziennego użytku. Najsłynniejsze Muzeum Egipskie jest domem dla hipnotyzującej wystawy poświęconej kolekcji skarbów, złota i biżuterii Tutenchamona. Błyszczące artefakty zostały odkryte w nienaruszonym stanie w zapieczętowanej komorze grobowej króla Tuta w 1922 roku przez Howarda Cartera. Z ponad Twój przewodnik egiptologa, zawierający 250 000 artefaktów, ponownie poprowadzi Cię przez fascynującą historię starożytnego Egiptu i pomoże Ci poruszać się po wypełnionym po brzegi muzeum. Twoja jednodniowa wycieczka do Kairu kończy się transferem z powrotem do hotelu.

Sharm El Sheikh: Quad, safari, wielbłąd z kolacją i pokazem

9. Sharm El Sheikh: Quad, safari, wielbłąd z kolacją i pokazem

Twoja przygoda rozpocznie się, gdy wskoczysz na potężny quad. Poczuj przypływ adrenaliny, poruszając się po pofałdowanych wydmach, pozostawiając za sobą ślady opon. Pokonaj trudny teren i podziwiaj zapierające dech w piersiach panoramy rozciągającej się przed Tobą pustyni. Gdy słońce opadnie poniżej horyzontu, malując niebo w ognistych odcieniach, zamienisz quad na delikatną przejażdżkę na wielbłądzie. Pozwól rytmicznemu kołysaniu uśpić Cię w spokoju, gdy przemierzasz piasek, doświadczając ponadczasowego środka transportu używanego przez Beduinów od wieków. Dotrzyj do tradycyjnej wioski Beduinów, gdzie czekają na Ciebie przyjazne uśmiechy i ciepła herbata chai. Poznaj ich fascynującą kulturę, tradycje i sposób życia przekazywany z pokolenia na pokolenie. Zbierz się wokół trzaskającego ogniska, aby wziąć udział w królewskiej uczcie. Delektuj się autentycznymi daniami beduińskimi przygotowanymi ze świeżych, lokalnych składników, a każdy kęs będzie pełen smaku i historii. Niech brzęk kieliszków i szmer rozmów wypełnią powietrze, gdy będziesz dzielić się historiami i śmiechem pod migoczącymi gwiazdami. Gdy noc się pogłębi, przygotuj się na urzekający występ Beduinów. Zobacz hipnotyzujące ruchy taneczne, rytmiczną muzykę i uduchowione pieśni, które opowiadają historie o pustyni i jej mieszkańcach. Pozwól, aby energia występu rozpaliła Twojego ducha i przeniosła Cię do innego świata. Wreszcie, pod delikatnym blaskiem księżyca, wrócisz do punktu wyjścia, z sercem przepełnionym ekscytacją pustyni, ciepłem beduińskiej gościnności i wspomnieniami, które pozostaną z tobą na zawsze.

Sharm El Sheikh: 90-minutowa łaźnia turecka, spa z prywatnym transferem

10. Sharm El Sheikh: 90-minutowa łaźnia turecka, spa z prywatnym transferem

Wyrusz w odmładzającą podróż z naszym spa Hammam w Sharm El Sheikh. Rozpocznij od sekwencji rytuałów relaksacyjnych i oczyszczających, w tym sauny, łaźni parowej, jacuzzi i orzeźwiającej łaźni tureckiej. Nasi wykwalifikowani terapeuci użyją luffy, aby dokładnie oczyścić Twoją skórę, a następnie wykonają odświeżający masaż szamponem i mydłem w łaźni tureckiej. Następnie czeka na Ciebie rewitalizujący prysznic przed rozległym masażem całego ciała, obejmującym kluczowe obszary, w tym brzuch i okolice bokserek, dla holistycznego relaksu. Delikatny masaż twarzy jeszcze bardziej wzbogaci Twoje doznania, kończąc się krótkim odpoczynkiem, gdy maska odżywi Twoją skórę przez pięć minut przed usunięciem, kończąc program. Pamiętaj, że ten kompleksowy program ma na celu zapewnienie maksymalnego odmłodzenia w krótkim czasie zaledwie półtorej godziny.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 41
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Dahab

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Dahab

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Dahab to:

Colored Canyon

Dahab: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dahab? Kliknij tutaj.

Dahab: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2 / 5

na podstawie 460 opinii

Uważam, że ta wycieczka znacznie przekroczyła moje oczekiwania: pomimo wielu atrakcji wszystko przebiegło sprawnie i bez żadnych problemów. Czytałem (jak wszyscy) o wcześniejszych uwagach krytycznych, ale stwierdziłem, że nie mają one sensu: - Nurkowanie z rurką w niebieskiej dziurze jest fascynujące. Nikt nie zmusza Cię do wypożyczenia czegokolwiek, ale z mojego punktu widzenia, jeśli nie jesteś doskonałym pływakiem, słusznie polecam Ci kamizelkę ratunkową. Pomimo niewielkich rozmiarów niebieska dziura jest miejscem na świecie, w którym doszło do największej liczby wypadków nurkowych. Prądy mogą być bardzo silne. Zdecydowałem się na piankę i poprosili mnie o 5 euro, co z pewnością nie jest wygórowaną kwotą. Przystanki na różnych małych targowiskach są niezbędne, aby zatrzymać się i kupić bilety oraz utrzymać relacje z Beduinami, którzy w przeciwnym razie nie pozwoliliby na takie wycieczki w swoim domu. Doskonała wycieczka, aby zobaczyć świat poza standardami turystycznymi. Osama jest bardzo dobry i uważny na wszystko!

Niesamowita wycieczka po kolorowym kanionie, obejmująca przejażdżkę na wielbłądach i quadach, 1 godzinę snorkelingu, lunch i piękny widok na krajobraz, Alessandro numer 1. Na pewno wrócę, dzięki za wszystko?

Wszystko było świetne...! Jednak spodziewałem się więcej po przystanku na zakupy, był to wyjazd sprzedażowy (olejki), ale reszta była świetna i warto

Moglibyśmy jeździć na quadach więcej i szybciej, ale zdobyliśmy mnóstwo doświadczenia, było warto.

Super polecana aktywność! Nasz przewodnik Osama był zawsze obecny i uważny. Dziękuję!