Dachau
Wycieczki kolejowe i pociągi

Wycieczki kolejowe i pociągi
Liczba znalezionych atrakcji: 6

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Dachau: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 14
Sortuj wg::
Dachau

Dachau

Nasze najbardziej polecane Dachau Wycieczki kolejowe

Z Monachium: miejsce pamięci w Dachau – wycieczka półdniowa

Z Monachium: miejsce pamięci w Dachau – wycieczka półdniowa

Weź udział w 5-godzinnej wycieczce do byłego obozu koncentracyjnego w Dachau, będącego miejscem refleksji i edukacji. Ta wizyta może stanowić trudne wyzwanie, ale jest to też poruszające i zapadające w pamięć przeżycie. Podróż powrotną pociągiem oraz tę na miejsce (autobusem z Monachium) zapewni profesjonalny przewodnik, który został wyszkolony i posiada autoryzację Miejsca Pamięci. Wykorzystaj szansę, by zwiedzić cały teren, włącznie z ocalałymi budynkami, centrum wystawowym w muzeum i kinem, w którym odbywa się seans z filmem dokumentalnym w języku angielskim. Przewodnicy zostali wyszkoleni do przekazywania trudnych informacji z wrażliwością, godnością i szacunkiem dla ofiar, nie uciekając się do taniej sensacji.

Z Monachium: miejsce pamięci Dachau – wycieczka jednodniowa

Z Monachium: miejsce pamięci Dachau – wycieczka jednodniowa

Poznaj historię obozu koncentracyjnego Dachau podczas wycieczki z przewodnikiem z Monachium. Podróżuj pociągiem i podziwiaj po drodze piękne krajobrazy. Przenieś się do przeszłości podczas odkrywania miejsca pamięci w towarzystwie przewodnika. Obóz koncentracyjny Dachau był pierwszym tego typu obiektem w Niemczech i został otwarty w okolicach Monachium w 1933 roku. Od 1965 roku obiekt służy jako miejsce pamięci i edukacji. Udaj się z Monachium na 5-godzinną wycieczkę po miejscu pamięci. Przewodnik wyjaśni Ci znaczenie obozu koncentracyjnego w Dachau w czasach narodowego socjalizmu. Zobacz dawne komory gazowe, cele i baraki.  Odwiedź wystawę w Muzeum Pamięci Dachau. Zobacz zdjęcia oraz raporty opisujące codzienne życie więźniów w obozie od początków jego istnienia, aż do jego wyzwolenia przez aliantów w 1945 roku.

Z Monachium: Całodniowa wycieczka do Miejsca Pamięci Dachau

Z Monachium: Całodniowa wycieczka do Miejsca Pamięci Dachau

Poznaj historię obozu koncentracyjnego Dachau podczas wycieczki z przewodnikiem z Monachium. Dowiedz się o jego znaczeniu jako pierwszego stałego obozu koncentracyjnego reżimu nazistowskiego, który trwał przez pełne 12 lat jego rządów. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Monachium i podróżuj transportem publicznym do Miejsca Pamięci Obozu Koncentracyjnego Dachau. Podczas wycieczki Twój przewodnik przedstawi szczegółowy komentarz na temat wszystkich aspektów życia obozowego i śmierci więźniów, którzy przeszli przez bramy w latach 1933-1945. Dowiedz się, dlaczego obóz został otwarty i przybyli pierwsi więźniowie. Dowiedz się o 3 fazach Obozu oraz o jego ewolucji i rozwoju. Posłuchaj o codziennej działalności obozu, od rejestracji nowych więźniów po ich próby tortur i kar. Zobacz ważne miejsca, takie jak Ośrodek Szkoleniowy SS — znany również jako Szkoła Terroru, Jourhaus, budynek wejściowy i brama do obozu z niesławnym szyldem Arbeit Macht Frei, Appellplatz, Bunkier, Barak X i nie tylko. Po wycieczce przewodnik powróci z grupą na miejsce zbiórki na Marienplatz, docierając późnym popołudniem.

Z Monachium: Zwiedzanie Miejsca Pamięci Dachau po hiszpańsku

Z Monachium: Zwiedzanie Miejsca Pamięci Dachau po hiszpańsku

Z Monachium udaj się pociągiem do miejsca pamięci obozu koncentracyjnego w Dachau w towarzystwie oficjalnego przewodnika po obozie koncentracyjnym w Dachau. Po przybyciu na miejsce zwiedzaj całe miejsce pamięci, w tym budynki historyczne i wystawę główną. Przewodnik przedstawi ciekawe fakty, tło historyczne i historie ofiar. Odwiedzony zostanie apel, bunkry, baraki i krematorium. Będziesz miał również okazję zobaczyć międzynarodowy pomnik i inne pomniki religijne w obozie koncentracyjnym. To poruszająca i wzruszająca wizyta stworzona z wrażliwością i szacunkiem dla ofiar. Dzieci w wieku poniżej 13 lat nie mogą uczestniczyć w wycieczce z przewodnikiem. Jest to wycieczka z przewodnikiem wyłącznie w języku hiszpańskim. Osoby nie mówiące po hiszpańsku nie mogą zarezerwować tej wycieczki.

Monachium: Karta miejska na transport publiczny i zniżki

Monachium: Karta miejska na transport publiczny i zniżki

Ciesz się zaletami karty miejskiej Munich Card i korzystaj z transportu publicznego w Monachium. Dotrzyj do najważniejszych atrakcji Monachium, korzystając z metra, autobusu, tramwaju lub pociągów regionalnych. Dostępne są zarówno bilety jednorazowe, jak i grupowe na 1, 2, 3, 4 lub 5 dni - wybierz opcję, która najbardziej Ci odpowiada. Możesz również wybrać bilet na miasto Monachium lub na obszar M-6 (który obejmuje lotnisko, jezioro Starnberger i Dachau). Otrzymasz również zniżki do 70% na inne atrakcje, takie jak wycieczka do Castel Neuschwanstein, Deutsche Museum, Lenbachhaus, Pinakothek der Moderne, Münchner Stadtmuseum, autobus hop-on hop-off i pałac Nymphenburg.

Wycieczka do Miejsca Pamięci Dachau

Wycieczka do Miejsca Pamięci Dachau

22 marca 1933 roku hitlerowcy otworzyli pierwszy państwowy obóz koncentracyjny w Dachau. Dziś miejsce to służy jako pomnik tych, którzy stracili życie, a także miejsce edukacji i refleksji. Spotkasz się ze swoim przewodnikiem o 09:00 przed centrum informacji turystycznej na Marienplatz w centrum Monachium. Twój przewodnik zadba o twoje bilety podróżne i pojedzie z tobą lokalnym systemem kolejowym do starego miasta Dachau z IX wieku, 10 mil na północny zachód od Monachium. Po krótkiej przejażdżce autobusem, która bardzo dokładnie podąża trasą, którą podążali więźniowie, dotrzesz na miejsce, aby rozpocząć wycieczkę. Twój przewodnik przeprowadzi Cię przez stronę i będzie bardzo chętny do dostarczenia jak największej ilości rzeczowych informacji przekazanych w obiektywny sposób. Ta wycieczka, na poziomie ludzkim, jest bardzo prowokująca do myślenia, a Twój przewodnik będzie również zachęcał do zadawania pytań i dyskusji. Przyjmując to podejście, mamy nadzieję, że ludzie będą medytować nad swoją wizytą i poświęcić trochę czasu na przetrawienie swoich doświadczeń. Trasa będzie koncentrować się na losie ofiar, tych, którzy zginęli, a także tych, którzy przeżyli. Zostaną wymienieni poszczególni więźniowie i wyjaśnione zostaną ich doświadczenia z pierwszej ręki. Jednak sprawcy zbrodni, esesmani, również zostaną przesłuchani, aby spróbować zrozumieć ich współudział i jak mogli pogodzić się z popełnionymi zbrodniami. Twój przewodnik przeznaczy czas na eksplorację wspaniałego eksponatu muzealnego, dając gościom możliwość pewnej niezależności do refleksji na miejscu. Po spotkaniu będzie Ci towarzyszył przewodnik w drodze powrotnej na Marienplatz w Monachium, z możliwością odjazdu na dworzec główny, jeśli będzie to dla Ciebie wygodniejsze.

Z Monachium: Prywatna wycieczka samochodem do obozu koncentracyjnego Dachau

Z Monachium: Prywatna wycieczka samochodem do obozu koncentracyjnego Dachau

Doświadcz horroru Holokaustu w Miejscu Pamięci Obozu Koncentracyjnego Dachau. Podążaj śladami więźniów wojennych od przybycia do obozu koncentracyjnego, poprzez codzienne życie i pracę przymusową, aż po śmierć lub wyzwolenie. Skorzystaj z transferu prywatnym samochodem z Monachium i usług prywatnego przewodnika, który jest ekspertem w dziedzinie historii II wojny światowej. Odkryj miejsce zbrodni w Dachau! Zarezerwuj 4-godzinną wycieczkę z Monachium do Dachau. Dla Twojej wygody oferujemy odbiór z miejsca zakwaterowania w Monachium, a podróż odbędziesz czystym, klimatyzowanym pojazdem. Po przybyciu do Miejsca Pamięci Dachau zwiedzisz teren pierwszego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i związane z nim wystawy z naszym przewodnikiem historycznym. Zobacz były obóz jeniecki, baraki dla więźniów, krematorium i inne obiekty, które służyły jako prototypy dla wszystkich późniejszych nazistowskich obozów koncentracyjnych. Podczas tej wycieczki odkryjesz mroczną prawdę o Holokauście i usłyszysz autentyczne historie o codziennym głodzie, przymusowej pracy, torturach, chorobach i śmierci. Dowiedz się o okrutnych zbrodniach wojennych, które zostały popełnione w latach 1933-1945 przez III Rzeszę, zrozum modelowy projekt i cel obozów pracy oraz zakwestionuj motywacje Heinricha Himmlera i innych osób stojących za Holokaustem. Z pewnością będzie to wzruszające i skłaniające do refleksji doświadczenie. Zarezerwuj przedłużoną 6-godzinną wycieczkę z Monachium, aby odwiedzić Miejsce Pamięci Dachau i obejrzeć film dokumentalny "Obóz koncentracyjny Dachau" (2021). Projekcja tego filmu odbywa się w kinie dawnego budynku gospodarczego. Dokument wykorzystuje historyczne materiały filmowe, fotografie, przedmioty, dzieła sztuki, plany, grafiki, dokumenty i współczesne relacje świadków, aby opowiedzieć historię obozu koncentracyjnego Dachau od jego powstania do dnia dzisiejszego. Koniecznie obejrzyj ten film, aby poznać całą historię!

Jednodniowa wycieczka po Monachium i nazistowskiej historii

Jednodniowa wycieczka po Monachium i nazistowskiej historii

Przyjdź i dołącz do tej wyjątkowej jednodniowej wycieczki, zaczynając od słynnego Marienplatz w centrum Monachium. Wycieczka rozpoczyna się o godzinie 09:00 wizytą w Miejscu Pamięci Obozu Koncentracyjnego Dachau, korzystając z doskonałego systemu transportu w Monachium. Dachau to miejsce pamięci, refleksji i edukacji, miejsce, które trzeba odwiedzić podczas pobytu. Spędź cały dzień z licencjonowanym przewodnikiem po Dachau, który z pasją uczyni Twoje doświadczenie tak bogatym w fakty i prowokującym do myślenia, jak to tylko możliwe. Zapewniona zostanie dokładna wycieczka po miejscu, ale będziesz mieć również czas na zwiedzanie wspaniałej wystawy muzealnej. Pytania są mile widziane i zachęcana do interakcji z przewodnikiem, aby poprawić wrażenia. Wróć ze swoim przewodnikiem na Marienplatz, w tym czasie będziesz miał krótką przerwę, podczas której możesz zdobyć napoje i coś do jedzenia. Twój przewodnik będzie zawierał sugestie dotyczące restauracji. O 15:00, zaczynając ponownie od Marienplatz, druga część dnia rozpocznie się pieszą wycieczką po pięknym Monachium. Zostaną ujawnione miejsca mające znaczenie dla partii nazistowskiej i Adolfa Hitlera, takie jak miejsce, w którym Hitler wstąpił do Niemieckiej Partii Robotniczej, miejsce, w którym postanowiono przeprowadzić pogrom niemieckich Żydów w listopadzie 1938 r. podpisany również w 1938 roku. Oprócz miejsc związanych z tym konkretnym okresem zobaczysz inne interesujące miejsca, takie jak najstarszy kościół parafialny w Monachium, jeden z najciekawszych ogródków piwnych w mieście i słynny na całym świecie Hofbrauhaus. Wycieczka zakończy się na Königsplatz, gdzie naziści organizowali swoje wiece oraz w miejscu niesławnego Führerbau i nowego centrum dokumentacji narodowego socjalizmu. Pod koniec tej około 8-godzinnej wycieczki będziesz mieć możliwość eskortowania pociągiem z przewodnikiem na Marienplatz lub odebrania własnego planu podróży. Twój przewodnik z przyjemnością doradzi lub pomoże w zakresie sugestii dotyczących restauracji lub wskazówek. Ta wycieczka jest naprawdę skutecznym i łatwym sposobem dla odwiedzających Monachium, aby naprawdę przyjrzeć się temu bardzo ważnemu i mrocznemu okresowi w historii Monachium, historii, która nie jest rażąco oczywista dla przypadkowego gościa tego wspaniałego średniowiecznego zabytku.

Prywatna wycieczka do zamku Neuschwanstein w Mercedes Van z MUC

Prywatna wycieczka do zamku Neuschwanstein w Mercedes Van z MUC

Udaj się do zamku Neuschwanstein podczas prywatnej całodniowej wycieczki z Monachium, która zapewni Ci spersonalizowaną uwagę i możliwość podróżowania we własnym tempie. Usiądź wygodnie i ciesz się płynną jazdą luksusowym pojazdem, podziwiaj krajobrazy i słuchaj komentarzy z przewodnikiem na temat drogi tam i z powrotem. Odwiedź zamek Neuschwanstein i zwiedzaj go samodzielnie, a następnie zatrzymaj się w innych lokalnych atrakcjach, takich jak pałac Linderhof, lub zatrzymaj się na lokalny lunch.

Publiczna wycieczka do Miejsca Pamięci Dachau

Publiczna wycieczka do Miejsca Pamięci Dachau

Obóz koncentracyjny Dachau był pierwszym, który naziści otworzyli w 1933 roku w Niemczech, pierwotnie przeznaczonym wyłącznie do przetrzymywania więźniów politycznych. Później stał się obozem pracy przymusowej, w którym w ciągu 12 lat działalności przebywało ponad 200 000 więźniów. Wyrusz w przejmującą podróż przez historię w obozie koncentracyjnym Dachau, inauguracyjnym miejscu brutalności nazistów, gdzie historie o odporności i wyzwoleniu rozwijają się wśród nawiedzających ech mrocznej przeszłości. Poznaj dziedzictwo przetrwania i odwagi w tym uroczystym miejscu pamięci. Miejsce to stało się "Akademią Terroru", wzorem do naśladowania i poligonem ogromnej brutalności, zabijając około 40 000 osób z 34 krajów, zanim zostało wyzwolone w 1945 roku przez armię amerykańską.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Wycieczki kolejowe w: Dachau

Oprócz atrakcji typu Wycieczki kolejowe jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Dachau?

W: Dachau są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Dachau: Najciekawsze atrakcje

Dachau: Wycieczki i bilety

Niemcy: Ciekawe miejsca

Dachau: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dachau? Kliknij tutaj.