Częstochowa – nasze najbardziej polecane atrakcje

Kraków: Czarna Madonna z Częstochowy i Dom Jana Pawła II

1. Kraków: Czarna Madonna z Częstochowy i Dom Jana Pawła II

Rozpocznij swoją wycieczkę od odbioru w hotelu w Krakowie, a następnie podróżuj klimatyzowaną furgonetką przez około 1 godzinę do Wadowic, rodzinnego miasta papieża Jana Pawła II. Po przybyciu na miejsce krótka przerwa przed udaniem się do kościoła parafialnego na Rynku Głównym, gdzie przyszły papież przyjął chrzest. Podziwiaj liczne kaplice, święte obrazy i słynną chrzcielnicę, poznając skromne początki jednego z najwybitniejszych Polaków w historii. Następnie udaj się do Domu Rodzinnego Jana Pawła II i wybierz się na wycieczkę z audioprzewodnikiem dostępnym w różnych językach. Spędź w muzeum co najmniej 1 godzinę i 20 minut. Później odwiedzimy szkołę średnią, do której uczęszczał Karol Wojtyła, jak wówczas nazywano papieża. Zrób ładne zdjęcie pomnika młodego papieża. W drugiej połowie wycieczki udaj się do klasztoru na Jasnej Górze w Częstochowie, około 130 kilometrów (około 80 mil) od Krakowa w południowej Polsce. Będąc na miejscu, odwiedź słynne polskie sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, które jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc pielgrzymkowych w Polsce. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po klasztorze z jednym z mnichów Paulinów, który pokaże Ci skarbiec wypełniony bezcennymi darami i odprowadzi Cię do kaplicy znajdującej się w sanktuarium. Na koniec podziwiaj cudowny obraz Czarnej Madonny i przeżyj naprawdę jedyne w swoim rodzaju przeżycie. Wycieczka kończy się transferem do Twojego hotelu w Krakowie.

Z Krakowa: Całodniowa wycieczka do Wadowic i Częstochowy

2. Z Krakowa: Całodniowa wycieczka do Wadowic i Częstochowy

Skorzystaj z odbioru ze swojego hotelu, hostelu lub innego miejsca zakwaterowania i rozpocznij tę 9-godzinną wycieczkę. Po 40 minutach jazdy dotrzyj na główny rynek w Wadowicach. Zanim odwiedzisz  Muzeum  Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, zobacz fasadę kościoła parafialnego Karola Wojtyły, w którym mały Karol został ochrzczony oraz gmach liceum, do którego uczęszczał. Spędź w muzeum około 90 minut, a następnie skorzystaj z przerwy na kawę, podczas której skosztujesz słynnych papieskich kremówek. Po dotarciu do Częstochowy rozpocznij zwiedzanie kompleksu jasnogórskiego. Odwiedź m.in. Kaplicę Matki Bożej z Cudownym Obrazem. Będzie Ci towarzyszyć przedstawiciel zakonu paulinów posługujący w jasnogórskim klasztorze. Zanim wrócisz do Krakowa, zjedz lunch w jednej z lokalnych restauracji.

Półdniowa wycieczka do Czarnej Madonny z Krakowa

3. Półdniowa wycieczka do Czarnej Madonny z Krakowa

Klasztor na Jasnej Górze jest mekką pobożnych katolików z Polski i zagranicy, którzy przybywają modlić się do świętego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. W 2011 roku Jasną Górę odwiedziło 3,2 mln pielgrzymów z 80 krajów. Podczas około 7,5-godzinnej wycieczki z Krakowa do Częstochowy zwiedź Klasztor i Sanktuarium na Jasnej Górze, odwiedź sanktuarium Czarnej Madonny i Skarbiec z ekspozycją muzealną. Jasna Góra od XVII wieku jest głównym sanktuarium Marii Panny i najpopularniejszym celem pielgrzymek w kraju. Oprócz miejsc kultu na Jasnej Górze dostępna jest także wystawa poświęcona historii tego miejsca, która opowie m.in. o dzielnej obronie Klasztoru podczas oblężenia Jasnej Góry w 1655 roku. Co roku na Jasną Górę przybywają pielgrzymi z całej Polski, aby kontemplować Mękę Chrystusa, podążając Drogą Krzyżową, reprezentowaną przez duże rzeźby z brązu otoczone piękną zielenią. Niektórzy pielgrzymi decydują się nawet na przejście z jednej stacji do drugiej na kolanach. Również każdego lata wielu pielgrzymów rozpoczyna pieszą wędrówkę na Jasną Górę, by spotkać się tam w połowie sierpnia.

Z Krakowa: Częstochowa, Czarna Madonna i Łagiewniki Tour

4. Z Krakowa: Częstochowa, Czarna Madonna i Łagiewniki Tour

Odkryj dwa z najważniejszych miejsc katolicyzmu w Polsce podczas jednodniowej wycieczki z Krakowa. Wyjazd do Częstochowy i miejsca pielgrzymek Klasztoru Jasnogórskiego, a następnie zwiedzanie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na krakowskich Łagiewnikach. Zacznij od odbioru z Twojego hotelu w Krakowie i jedź samochodem na północ do Częstochowy. Będąc tutaj, odwiedź klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze, w którym znajduje się obraz Matki Bożej Częstochowskiej, zwany też Czarną Madonną. Dowiedz się więcej o tym czczonym obrazie, któremu przypisuje się wiele cudów, w tym uratowanie klasztoru przed najazdem wojsk szwedzkich w XVII wieku. Następnie wejdź do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i spójrz na tę czczoną na całym świecie ikonę. Następnie przejazd do krakowskich Łagiewnik. Tutaj możesz odwiedzić Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, wspaniałą bazylikę poświęconą nabożeństwu do Miłosierdzia Bożego wiary katolickiej. Dowiedz się z przewodnikiem o nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego i kanonizacji Siostry Faustyny. Spaceruj po dużym kompleksie wspaniałych neogotyckich budynków klasztornych. Następnie wskocz z powrotem do samochodu i udaj się w podróż powrotną do centrum Krakowa.

Częstochowa Black Madonna Experience z prywatnym transportem

5. Częstochowa Black Madonna Experience z prywatnym transportem

Ta spersonalizowana wycieczka na Jasną Górę obejmuje odbiór z ustalonego wcześniej miejsca wygodnym, klimatyzowanym samochodem. Twój anglojęzyczny kierowca zawiezie Cię bezpośrednio do klasztoru i zabierze na spotkanie z przewodnikiem, który opowie Ci historię tego miejsca podczas 1,5-godzinnej wycieczki z przewodnikiem. Klasztor na Jasnej Górze to największe i najpopularniejsze sanktuarium maryjne, odwiedzane co roku przez blisko 4 miliony turystów z całego świata. Jest znana jako Czarna Madonna Częstochowska lub Matka Boża Częstochowska. Ikona powstała ok. 66 r. n.e. i od 1382 r. znajduje się na Jasnej Górze. Sanktuarium jest przede wszystkim uznawane za miejsce kultu, ale jest też miejscem o naprawdę ciekawej historii. Zostało założone w XIV wieku i od tego czasu było sukcesywnie rozbudowywane. Szybko stał się fortecą wojskową, która skutecznie broniła skarbów Częstochowy i polskich królów. Po zakończeniu wycieczki kierowca zabierze Cię z powrotem do hotelu lub innego wcześniej ustalonego miejsca.

Z Krakowa: Wadowice + Częstochowa Czarna Madonna

6. Z Krakowa: Wadowice + Częstochowa Czarna Madonna

Wadowice to niewielkie miasto położone 50 km od Krakowa. Tutaj urodził się Karol Wojtyła, przyszły papież Jan Paweł II. Wycieczka obejmuje wizytę w Domu Rodzinnym Jana Pawła II, obecnie muzeum, w którym znajdują się eksponaty dotyczące życia domowego przyszłego Papieża. Kolejnym miejscem jest Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny – bogato zdobiony kościół, w którym został ochrzczony i bierzmowany Karol Wojtyła. Kalwaria Zebrzydowska, miasto pielgrzymkowe założone w 1601 roku, najbardziej znane jest z klasztoru bernardynów i jego zespołu 42 kaplic i kościołów. To niezwykłe miejsce, oficjalnie nazywane Zespołem Kulturowo-Krajobrazowym Klasztoru i Parku Pielgrzymkowego Ojców Bernardynów, zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO w 1999 roku. Najświętszej Maryi Panny Kalwarii (po polsku Kalwaria). Odwiedź bazylikę i klasztor znajdujące się na Jasnej Górze i odkryj święte relikwie Matki Boskiej Częstochowskiej. Częstochowa jest jednym z najważniejszych ośrodków kultu religijnego w Polsce, przez wielu uważana za duchową stolicę Polski i od setek lat jest celem pielgrzymek Polaków. Wysoko na szczycie góry, w klasztorze znajduje się najsłynniejsze sanktuarium maryjne w Polsce i znajduje się w nim obraz Czarnej Madonny - podobno namalowany przez św. Łukasza na blacie zbudowanym przez Jezusa. Czarna Madonna, przedstawiająca Matkę Boską z Dzieciątkiem Jezus, jest uważana za cudowną moc przez tych, którzy ją odwiedzają.

Kraków: jednodniowa wycieczka do Częstochowy

7. Kraków: jednodniowa wycieczka do Częstochowy

Odwiedź bazylikę i klasztor znajdujące się na Jasnej Górze i odkryj świętą relikwię Matki Boskiej Częstochowskiej. Częstochowa jest jednym z najważniejszych ośrodków kultu religijnego w Polsce, przez wielu uważana za duchową stolicę Polski i od setek lat jest celem pielgrzymek Polaków. Wysoko na szczycie góry, w klasztorze znajduje się najsłynniejsze sanktuarium maryjne w Polsce i znajduje się w nim obraz Czarnej Madonny - podobno namalowany przez św. Łukasza na blacie zbudowanym przez Jezusa. Czarna Madonna, przedstawiająca Matkę Boską z Dzieciątkiem Jezus, jest uważana przez tych, którzy ją odwiedzają za cudowną moc. Na życzenie można również zarezerwować prywatną wycieczkę z przewodnikiem.

Z Krakowa: Wycieczka do miejsc pielgrzymkowych w Częstochowie i Łagiewnikach

8. Z Krakowa: Wycieczka do miejsc pielgrzymkowych w Częstochowie i Łagiewnikach

Odwiedź bazylikę i klasztor znajdujące się w Częstochowie, jednym z najważniejszych ośrodków kultu religijnego w Polsce. Uważana przez wielu za duchową stolicę Polski, Częstochowa od setek lat jest celem pielgrzymek Polaków. W położonym wysoko na szczycie góry klasztorze znajduje się najsłynniejsze sanktuarium maryjne w Polsce, a także obraz Czarnej Madonny, który podobno został namalowany przez św. Łukasza. Czarna Madonna, przedstawiająca Matkę Boską z Dzieciątkiem Jezus, jest uważana za cudowną moc przez tych, którzy ją odwiedzają. Następnie odwiedź Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, znajdujące się w południowej części Krakowa. Sanktuarium jest największym na świecie ośrodkiem kultu Miłosierdzia Bożego. Co roku miliony pielgrzymów z całego świata poszukujących łask. Zobacz rozległe sanktuarium, Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, główny kościół i szereg kaplic. Zobaczysz także figurę Matki Bożej Miłosierdzia, figury św. Stanisława Kostki i św. Marii Magdaleny, obraz św. Józefa z Dzieciątkiem oraz trumnę z relikwiami św. Siostry Faustyny. Z wieży widokowej można podziwiać panoramę miasta.

Z Warszawy: Wycieczka w małej grupie na Jasną Górę i Czarną Madonnę

9. Z Warszawy: Wycieczka w małej grupie na Jasną Górę i Czarną Madonnę

Ta trasa zaczyna się w Warszawie. Zostaniesz odebrany przez anglojęzycznego kierowcę z hotelu. Następnie zostaniesz zabrany do odwiedzenia klasztoru na Jasnej Górze w Częstochowie. Jasna Góra to największe miejsce pielgrzymkowe w kraju. Ważnymi atrakcjami są przedmioty wotywne związane z Janem Pawłem II (m.in. złota róża podarowana Klasztorowi w 1979 r. oraz fragment zakrwawionej sutanny z dziurą po zamachu w 1981 r.). Papież odwiedzał Częstochowę za każdym razem, gdy był w Polsce. Podczas zwiedzania można również podziwiać Golgotę – nowe stacje Drogi Krzyżowej zaprojektowane przez słynnego polskiego malarza Jerzego Dudę-Gracza. Następnie kierowca zabierze Cię na lunch do lokalnej restauracji. Po wycieczce wrócisz do Warszawy około godziny 19:00.

Z Krakowa: Częstochowska jednodniowa wycieczka „Czarna Madonna”.

10. Z Krakowa: Częstochowska jednodniowa wycieczka „Czarna Madonna”.

Odkryj religijną historię Częstochowy i podziwiaj słynną „Czarną Madonnę” podczas tej całodniowej wycieczki. Ciesz się wygodnym transportem i ekskluzywnym przewodnikiem po klasztorze Paulinów w Częstochowie. Ta historyczna wycieczka obejmuje piękną Kaplicę Matki Bożej Jasnogórskiej, w której znajduje się ikona Czarnej Madonny oraz majestatyczny kościół św. Krzyża. Spójrz na te bogato zdobione religijne skarby i podziwiaj budowle obronne otaczające klasztor, takie jak imponujące bramy i bastiony. Po zwiedzeniu klasztoru można poświęcić trochę czasu na spacer po mieście, odwiedzić sklep z pamiątkami, oddać się prywatnej modlitwie lub zjeść posiłek.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Częstochowa

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 29
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Częstochowa: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Częstochowa

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Częstochowa?

Częstochowa: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Częstochowa? Kliknij tutaj.