Cysterna Bazyliki

Cysterna Bazyliki

Cysterna Bazyliki – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Stambuł: Cysterna Bazyliki wstęp bez kolejki i audioprzewodnik

1. Stambuł: Cysterna Bazyliki wstęp bez kolejki i audioprzewodnik

Odkryj imponującą Cysternę Bazyliki podczas wizyty w Stambule. Wybierz się w podróż pod powierzchnię ziemi i podziwiaj charakterystyczną architekturę, słuchając audioprzewodnika, który pozwoli Ci poznać historię tego miejsca. Cofnij się w czasie i odkryj starożytne Cesarstwo Bizantyjskie. Zejdź po schodach i odkryj Cysternę Bazyliki pod ulicami Stambułu. Przejdź się po starożytnej budowli i podziwiaj architekturę i ozdoby, w tym głowy Meduzy z mitologii greckiej. Słuchając audioprzewodnika, dowiesz się więcej o fascynującej historii Cysterny Bazyliki. Pozostań w środku tak długo, jak chcesz i zrób wspaniałe zdjęcia jednej z największych atrakcji Stambułu.

Stambuł: zwiedzanie Błękitnego Meczetu, Cysterny Bazyliki i Hagia Sophia

2. Stambuł: zwiedzanie Błękitnego Meczetu, Cysterny Bazyliki i Hagia Sophia

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w sercu Starego Miasta i ciesz się bezstresowym zwiedzaniem i całkowitą elastycznością dzięki tej połączonej wycieczce z przewodnikiem po Stambule. Wybierz najlepszy czas na zwiedzanie, wybierając spośród wielu codziennych godzin odlotów, omiń długie kolejki do Cysterny Bazyliki i poznaj fascynującą historię dziedzictwa bizantyjskiego, imperium osmańskiego, Błękitnego Meczetu i Hagia Sophia. 60-minutowa wycieczka po Błękitnym Meczecie: Codziennie o 11:00 i 13:45. Cofnij się w czasie na dziedzińcach Błękitnego Meczetu. Następnie wejdź do środka i podziwiaj architekturę oraz słynne niebieskie płytki Iznik. Podczas zwiedzania dowiedz się od przewodnika o dziedzictwie bizantyjskim i osmańskim, islamie i bogatej historii Stambułu. Po wycieczce skorzystaj z wolnego czasu i zrób niesamowite zdjęcia. 30-minutowa wycieczka po cysternie bazyliki: Codziennie o 10:00, 12:00, 14:00 i 16:00. Omiń długie kolejki po bilety z przewodnikiem i odkryj Cysternę Bazyliki pod ulicami Stambułu. Spaceruj po starożytnej cysternie i podziwiaj architekturę oraz głowy Meduzy z mitologii greckiej. Pozostań w środku tak długo, jak chcesz po zakończeniu wycieczki. 60-minutowa wycieczka po Starym Mieście i Hagia Sophia z zewnątrz: Codziennie o 10:00 i 14:00. Poznaj fascynujące fakty na temat liczącego 2000 lat zabytku podczas zwiedzania z przewodnikiem. Przyjrzyj się bliżej Milionowi Kamieni, Hipodromowi, cyrkowi, który był sportowym i społecznym centrum Konstantynopola, stolicy Cesarstwa Bizantyjskiego i nie tylko. Wycieczka kończy się historią i najważniejszymi faktami architektonicznymi dotyczącymi Hagia Sophia, która przez ponad 1000 lat była największym kościołem chrześcijaństwa, który w 1453 r. został przekształcony w meczet. Ważne informacje: Od stycznia 2024 r. wejście do meczetu Hagia Sophia nie jest już możliwe, ale po wycieczce masz szansę dostać się do strefy zwiedzania za dodatkową opłatą w wysokości 25 euro. Błękitny Meczet nie jest objęty opłatą za wstęp i nie ma kolejek po bilety, jednak istnieje linia kontroli bezpieczeństwa, która może potrwać do 30 minut w środku sezonu i do 60 minut w szczycie sezonu. Ale nie martw się, podczas oczekiwania Twój przewodnik, który ma bardzo dobre informacje i świetne umiejętności relacji z klientami, zabawi Cię wspaniałymi historiami, faktami i przydatnymi informacjami o Stambule. Aby wejść do Błękitnego Meczetu, kobiety muszą zakryć kolana, ramiona i klatkę piersiową. Muszą również częściowo zakryć włosy chustą. Mężczyźni muszą zakryć kolana i ramiona. Jeśli nie masz chusty lub nakrycia ciała, możesz je kupić przy wejściu (chusta kosztuje 1 €, a nakrycie ciała 3 €).

Stambuł: bilet wstępu bez kolejki do Cysterny Bazyliki - audioprzewodnik

3. Stambuł: bilet wstępu bez kolejki do Cysterny Bazyliki - audioprzewodnik

Odkryj ukryty klejnot Stambułu, Cysternę Bazyliki, arcydzieło inżynierii bizantyjskiej, dzięki biletowi wstępu bez kolejki i cyfrowemu audioprzewodnikowi. Dowiedz się, jak ten podziemny cud został zaprojektowany, aby zaspokoić potrzeby wodne Konstantynopola, pokazując starożytną pomysłowość. Wędruj przez rozległe, zacienione przestrzenie, oświetlone delikatnymi światłami, które tańczą na powierzchni wody, tworząc hipnotyzującą atmosferę. Wybierz się w urzekającą podróż w głąb historii dzięki szczegółowym narracjom i kontekstowi historycznemu z cyfrowego przewodnika. Podziwiaj 336 marmurowych kolumn wynurzających się z głębin, z których każda opowiada historię minionych cywilizacji. Wśród nich podziwiaj enigmatyczne głowy Meduzy, których pochodzenie owiane jest tajemnicą i mitem. Wkraczając do świata historii, architektury i legend, zanurz się w spokoju tego podziemnego cudu, z dala od miejskiego zgiełku. Daj się oczarować chłodnym, odbijającym się echem komnatom, odkrywając jeden z najbardziej niezapomnianych zabytków Stambułu. Nocą, w wybrane wieczory od 19:30 do 22:00, możesz cieszyć się muzycznymi rozkoszami podczas koncertów-niespodzianek. Pośród starożytnych cudów możesz natknąć się na koncert, łączący urok historii z pięknem sztuki w hipnotyzującym doświadczeniu.

Stambuł: zwiedzanie bazyliki i pominięcie kolejki z przewodnikiem

4. Stambuł: zwiedzanie bazyliki i pominięcie kolejki z przewodnikiem

Weź udział w tej wycieczce z przewodnikiem, by zwiedzić Zatopioną Cysternę, która znajduje się pod ulicami Stambułu. Podziwiaj wspaniałą architekturę cysterny (zbiornika na wodę) i zwróć uwagę na głowy Meduzy. Omiń długą kolejkę i wyrusz w podróż w czasie w towarzystwie przewodnika. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed bramą wyjściową z Zatopionej Cysterny i razem wejdźcie do środka. Omiń długie kolejki i zwiedź główne atrakcje. Dzięki audioprzewodnikowi poznasz rozmaite ciekawostki dotyczące cysterny. Przyjrzyj się konstrukcji cysterny, słuchając nagrań audioprzewodnika (do pobrania) na temat jej historii. Po zakończeniu wycieczki z przewodnikiem możesz zostać na miejscu, by kontynuować zwiedzanie w swoim tempie. 

Stambuł: Topkapi, Hagia Sophia i zwiedzanie cysterny bazyliki

5. Stambuł: Topkapi, Hagia Sophia i zwiedzanie cysterny bazyliki

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem, aby odkryć Pałac Topkapi, Hagia Sophia i Cysternę Bazyliki w Stambule. Skorzystaj z pierwszeństwa wstępu w kasach biletowych muzeum prowadzonych przez sprawnego przewodnika. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w dzielnicy Sultanahmet w dogodnym miejscu i poznaj największe zabytki Stambułu podczas pieszej wycieczki. Zacznij od Cysterny Bazyliki, wędruj po "Podziemnym Pałacu" i poznaj jego historię. Zobacz podziemne filary i poznaj bizantyjską architekturę. Spaceruj po drewnianych chodnikach nad wodą, aż do słynnych odwróconych głów Meduzy. Następnie odwiedź Hagia Sophia z wcześniej zarezerwowanymi biletami i zobacz najważniejsze miejsce greckiej religii prawosławnej w Stambule i dowiedz się, jak została przekształcona w meczet po osmańskim podboju Konstantynopola. Odkryj oszałamiający zabytek z elementami meczetu i kościoła stojącymi obok siebie. Podziwiaj oszałamiającą kopułę bazyliki, minarety i niezliczone mozaiki, obrazy i rzymskie kolumny. Dowiedz się, w jaki sposób imponujące płytki İznik zostały z czasem dodane do meczetu, jak powstała oszałamiająca mozaika Matki Boskiej i dlaczego Osmanowie zdecydowali się pochować swoich sułtanów na dziedzińcu. Kontynuuj zwiedzanie Pałacu Topkapi, aby poznać splendor Imperium Osmańskiego. Wejdź do słynnego pałacu z biletami wstępu i odkryj kompleks budynków, pawilonów i dziedzińców. Zwiedź zewnętrzne ogrody i podziwiaj widok na Złoty Róg. Wybierz wizytę w haremie z biletami wliczonymi w cenę w wolnym czasie. Podziwiaj drzwi szafek inkrustowane masą perłową i skorupą żółwia oraz oszałamiające płytki Iznik z wersetami z Koranu. Zakończ zwiedzanie wizytą w świętych relikwiach i cesarskich kuchniach.

Stambuł: Najlepsza całodniowa wycieczka po mieście z transferem

6. Stambuł: Najlepsza całodniowa wycieczka po mieście z transferem

Istanbul: Best of The City Full-Day Tour with Transfers oferuje spersonalizowane lub wspólne doświadczenie dla odwiedzających, którzy chcą odkrywać najważniejsze atrakcje miasta z dedykowanym przewodnikiem. Dowiedz się więcej o historycznym rozwoju miasta w czasach Imperium Rzymskiego i Imperium Osmańskiego podczas prywatnej wycieczki. Porównaj różne kultury i religie tych imperiów podczas zwiedzania kultowych zabytków Stambułu, takich jak Pałac Topkapi i Meczet Hagia Sophia. Podróżuj bez stresu dzięki prywatnemu transportowi w obie strony. Ciesz się niespiesznymi wizytami w Hagia Sophia, Pałacu Topkapi, Błękitnym Meczecie, Cysternie Bazyliki i Hipodromie Konstantynopola. Odwiedź słynny meczet Sultanahmet, znany również jako Błękitny Meczet, ze względu na wyjątkową dekorację wnętrza z niebieskich królewskich płytek Iznik. Na hipodromie zobacz, gdzie Rzymianie organizowali wyścigi rydwanów i walki gladiatorów. Podziwiaj pozostały egipski obelisk, serpentynową kolumnę, kolumnę Konstantyna i niemiecką fontannę. Zakończ dzień, poznając tureckie rękodzieło na słynnym Wielkim Bazarze i jego 4000 sklepów (w niedziele zastąpiony przez Arasta Baazar lub Bazar Przypraw). Z prywatnym przewodnikiem prowadzącym, nie ma szans na zgubienie się na bazarze. Ta wycieczka to dobry początek dla osób odwiedzających Stambuł po raz pierwszy. Zyskasz dobre wyobrażenie o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Stambułu, odwiedzając niektóre z najważniejszych zabytków i pomników miasta. Możesz przerwać wycieczkę w dowolnym momencie, aby zadać pytania. -Odwiedź słynny Meczet Sułtana Ahmeda, znany również jako Błękitny Meczet, zabytkowy meczet w Stambule w Turcji. Meczet znany jest ze swojej oszałamiającej architektury, z sześcioma minaretami i pięknymi niebieskimi kafelkami zdobiącymi wnętrze, które nadają mu przydomek "Błękitny Meczet". -Odkryj Pałac Topkapi, który jest wielkim i historycznie znaczącym pałacem znajdującym się w Stambule. Służył jako główna rezydencja i siedziba administracyjna sułtanów osmańskich przez 400 lat. Odwiedź wystawę skarbów, ubrań i broni, a także świętych relikwii. - Poznaj Hagia Sophia, słynny zabytkowy budynek położony w starym mieście Stambułu. Pierwotnie została zbudowana jako największa katedra na świecie przez Cesarstwo Bizantyjskie w VI wieku, a następnie przekształcona w meczet w czasach Imperium Osmańskiego. -Zobacz Cysternę Bazyliki odwiedzoną przez byłego prezydenta USA Billa Clintona. Imponująca struktura imperium rzymskiego przedstawiona w powieści Dana Browna "Inferno" i Jamesa Bonda "From Russia with Love". -Zakończ dzień na słynnym Wielkim Bazarze z 4000 sklepów. - Uzyskaj spersonalizowane doświadczenie prywatnej wycieczki - Skosztuj lokalnego dobrego jedzenia (mięso/wegetariańskie/deser) - Odkryj tureckie rękodzieło - Szczególnie polecane dla wyjątkowych sesji zdjęciowych - Zalecana aktywność, aby doświadczyć pełnego smaku bogatej historii i kultury Stambułu w krótkim czasie Opcja 1 - Wycieczka z przewodnikiem po Stambule: całodniowa wycieczka Best of The City z transferem Opcja 2 - Prywatna wycieczka - Stambuł: Best of The City całodniowa wycieczka z transferami

Stambuł: Cysterna Bazyliki - wycieczka z przewodnikiem bez kolejki

7. Stambuł: Cysterna Bazyliki - wycieczka z przewodnikiem bez kolejki

Odwiedź Cysternę Bazyliki, zbudowaną w  IV wieku i rozbudowaną w 532 roku, która służyła do przechowywania wody w czasach Bizancjum. Posłuchaj wyjaśnień swojego przewodnika na temat tajemniczych głów Meduzy z greckiej mitologii. Zwiedź cysternę wielkości katedry, zbudowaną pod panowaniem cesarza Justyniana I w 532 roku, aby zapewnić wodę w Wielkim Pałacu. Mieści ona do 80 000 metrów sześciennych   wody, dostarczanej 20-kilometrowym akweduktem ze zbiornika w pobliżu Morza Czarnego. Pokonaj 52 stopnie w dół, aby wejść do środka. Cysternę otacza ceglany mur o grubości 4 metrów, pokryty zaprawą uszczelniającą. Posłuchaj o tym, jak woda dociera z centrum dystrybucji wody Eğrikapı w Lesie Belgradzkim i pokonuje 971 m akweduktu Valens oraz 115 m akweduktu Mağlova, wybudowanych przez cesarza Justyniana.

Stambuł: zwiedzanie bazyliki, starego miasta i Hagia Sophia

8. Stambuł: zwiedzanie bazyliki, starego miasta i Hagia Sophia

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Dsign Cafe przed Muzeum Sztuki Tureckiej i Islamskiej znajdującym się na Hipodromie, tuż obok Egipskiego Obelisku. Zobacz największe zabytki Stambułu podczas wycieczki po starym mieście, kontynuuj do Cysterny Bazyliki i podziwiaj Hagia Sophia z zewnątrz. Program wycieczki: (30 min.) Odkryj Stare Miasto i zdobądź wiedzę na temat imperium bizantyjskiego i osmańskiego. (30 min.) Poznaj 1500-letnią Cysternę Bazyliki, słynącą z głów Meduzy i wielu hollywoodzkich hitów kinowych. (30 min.) Czas wolny na zdjęcia w Cysternie Bazyliki (30 min) Podziwiaj Hagia Sophia z zewnątrz największego kościoła chrześcijańskiego na świecie od 1000 lat. Wycieczka kończy się przy wejściu do strefy zwiedzania i górnej galerii meczetu Hagia Sophia. Ważne informacje: Meczet Hagia Sophia jest zamknięty dla turystów. Dowiesz się więc od swojego eksperta historii z zewnątrz. Po wycieczce możesz wejść do Strefy Zwiedzania i do Górnej Galerii Hagia Sophia i przyjrzeć się słynnym mozaikom. Koszt wycieczki wynosi 25 euro.

Stambuł: Hagia Sophia, Pałac Topkapi i Cysterna Bazyliki

9. Stambuł: Hagia Sophia, Pałac Topkapi i Cysterna Bazyliki

Czy jesteś gotowy na doświadczenie życia? Twoi doświadczeni przewodnicy ujawnią fascynujące historie i ukrytą symbolikę, dodając zupełnie nowy wymiar do Twojego doświadczenia. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w łatwym do zauważenia miejscu w sercu starego miasta, na placu Sultanahmet. Zobacz największe zabytki Stambułu podczas wycieczki po starym mieście, przejdź do Cysterny Bazyliki, a następnie odkryj Pałac Topkapi i Harem. Wycieczka kończy się przy wejściu do obszaru zwiedzania meczetu Hagia Sophia. Goście, którzy chcą wejść do środka, mogą wejść do Górnej Galerii otwartej dla turystów. Koszt wstępu wynosi 25 euro.

Stambuł: Historyczna łaźnia turecka Acemoglu z opcjami prywatnymi

10. Stambuł: Historyczna łaźnia turecka Acemoglu z opcjami prywatnymi

Zanurz się w starożytnej atmosferze Acemoglu Hammam w Stambule, XV-wiecznej łaźni tureckiej zbudowanej przez Fatih Sultan Mehmed. Wybierz między łaźnią publiczną, półprywatną i prywatną, a następnie poddaj się maseczce z glinki, peelingowi ciała i zabiegom z użyciem piany. Później zafunduj sobie opcjonalny masaż. Udaj się do łaźni tureckich, które są dogodnie zlokalizowane na Starym Mieście w Stambule, w niewielkiej odległości od słynnych zabytków, takich jak Hagia Sophia, Pałac Topkapi i Cysterna Bazyliki. Po przybyciu do Acemoglu Hammam skorzystaj z jednej z niewielu łaźni mieszanych w Turcji dla par, rodzin i przyjaciół, aby cieszyć się razem. Cofnij się w czasie do czasów Imperium Osmańskiego, gdzie możesz poczuć się jak członek rodziny królewskiej w łaźniach publicznych, półprywatnych lub prywatnych. Następnie odmłodź się dzięki historycznej tradycji kąpieli połączonej z maseczką z glinki na całe ciało, pianą i peelingiem ciała (kese). Maseczka z glinki zostanie zastosowana, ponieważ ma wiele zalet, szczególnie dla skóry, ze względu na bogactwo naturalnych minerałów. Po nałożeniu maski z glinką poczujesz ulgę, gdy peeling kese usunie toksyczne substancje nagromadzone w skórze. Po zabiegu kese skorzystaj z tradycyjnego rytuału mycia bąbelkami i relaksującej piany na całe ciało. Aby uzyskać pełny pakiet odprężający, dołącz masaż po zabiegach spa. Poczuj, jak Twoje ciało i dusza całkowicie się relaksują podczas 30-minutowego masażu przed zakończeniem pobytu w łaźni tureckiej.

Liczba znalezionych atrakcji: 90
Sortuj wg::

Cysterna Bazyliki: najlepsze atrakcje w pobliżu

Cysterna Bazyliki – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Stambuł: Cysterna Bazyliki wstęp bez kolejki i audioprzewodnik

Stambuł: Cysterna Bazyliki wstęp bez kolejki i audioprzewodnik

Odkryj imponującą Cysternę Bazyliki podczas wizyty w Stambule. Wybierz się w podróż pod powierzchnię ziemi i podziwiaj charakterystyczną architekturę, słuchając audioprzewodnika, który pozwoli Ci poznać historię tego miejsca. Cofnij się w czasie i odkryj starożytne Cesarstwo Bizantyjskie. Zejdź po schodach i odkryj Cysternę Bazyliki pod ulicami Stambułu. Przejdź się po starożytnej budowli i podziwiaj architekturę i ozdoby, w tym głowy Meduzy z mitologii greckiej. Słuchając audioprzewodnika, dowiesz się więcej o fascynującej historii Cysterny Bazyliki. Pozostań w środku tak długo, jak chcesz i zrób wspaniałe zdjęcia jednej z największych atrakcji Stambułu.

Stambuł: zwiedzanie Błękitnego Meczetu, Cysterny Bazyliki i Hagia Sophia

Stambuł: zwiedzanie Błękitnego Meczetu, Cysterny Bazyliki i Hagia Sophia

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w sercu Starego Miasta i ciesz się bezstresowym zwiedzaniem i całkowitą elastycznością dzięki tej połączonej wycieczce z przewodnikiem po Stambule. Wybierz najlepszy czas na zwiedzanie, wybierając spośród wielu codziennych godzin odlotów, omiń długie kolejki do Cysterny Bazyliki i poznaj fascynującą historię dziedzictwa bizantyjskiego, imperium osmańskiego, Błękitnego Meczetu i Hagia Sophia. 60-minutowa wycieczka po Błękitnym Meczecie: Codziennie o 11:00 i 13:45. Cofnij się w czasie na dziedzińcach Błękitnego Meczetu. Następnie wejdź do środka i podziwiaj architekturę oraz słynne niebieskie płytki Iznik. Podczas zwiedzania dowiedz się od przewodnika o dziedzictwie bizantyjskim i osmańskim, islamie i bogatej historii Stambułu. Po wycieczce skorzystaj z wolnego czasu i zrób niesamowite zdjęcia. 30-minutowa wycieczka po cysternie bazyliki: Codziennie o 10:00, 12:00, 14:00 i 16:00. Omiń długie kolejki po bilety z przewodnikiem i odkryj Cysternę Bazyliki pod ulicami Stambułu. Spaceruj po starożytnej cysternie i podziwiaj architekturę oraz głowy Meduzy z mitologii greckiej. Pozostań w środku tak długo, jak chcesz po zakończeniu wycieczki. 60-minutowa wycieczka po Starym Mieście i Hagia Sophia z zewnątrz: Codziennie o 10:00 i 14:00. Poznaj fascynujące fakty na temat liczącego 2000 lat zabytku podczas zwiedzania z przewodnikiem. Przyjrzyj się bliżej Milionowi Kamieni, Hipodromowi, cyrkowi, który był sportowym i społecznym centrum Konstantynopola, stolicy Cesarstwa Bizantyjskiego i nie tylko. Wycieczka kończy się historią i najważniejszymi faktami architektonicznymi dotyczącymi Hagia Sophia, która przez ponad 1000 lat była największym kościołem chrześcijaństwa, który w 1453 r. został przekształcony w meczet. Ważne informacje: Od stycznia 2024 r. wejście do meczetu Hagia Sophia nie jest już możliwe, ale po wycieczce masz szansę dostać się do strefy zwiedzania za dodatkową opłatą w wysokości 25 euro. Błękitny Meczet nie jest objęty opłatą za wstęp i nie ma kolejek po bilety, jednak istnieje linia kontroli bezpieczeństwa, która może potrwać do 30 minut w środku sezonu i do 60 minut w szczycie sezonu. Ale nie martw się, podczas oczekiwania Twój przewodnik, który ma bardzo dobre informacje i świetne umiejętności relacji z klientami, zabawi Cię wspaniałymi historiami, faktami i przydatnymi informacjami o Stambule. Aby wejść do Błękitnego Meczetu, kobiety muszą zakryć kolana, ramiona i klatkę piersiową. Muszą również częściowo zakryć włosy chustą. Mężczyźni muszą zakryć kolana i ramiona. Jeśli nie masz chusty lub nakrycia ciała, możesz je kupić przy wejściu (chusta kosztuje 1 €, a nakrycie ciała 3 €).

Stambuł: bilet wstępu bez kolejki do Cysterny Bazyliki - audioprzewodnik

Stambuł: bilet wstępu bez kolejki do Cysterny Bazyliki - audioprzewodnik

Odkryj ukryty klejnot Stambułu, Cysternę Bazyliki, arcydzieło inżynierii bizantyjskiej, dzięki biletowi wstępu bez kolejki i cyfrowemu audioprzewodnikowi. Dowiedz się, jak ten podziemny cud został zaprojektowany, aby zaspokoić potrzeby wodne Konstantynopola, pokazując starożytną pomysłowość. Wędruj przez rozległe, zacienione przestrzenie, oświetlone delikatnymi światłami, które tańczą na powierzchni wody, tworząc hipnotyzującą atmosferę. Wybierz się w urzekającą podróż w głąb historii dzięki szczegółowym narracjom i kontekstowi historycznemu z cyfrowego przewodnika. Podziwiaj 336 marmurowych kolumn wynurzających się z głębin, z których każda opowiada historię minionych cywilizacji. Wśród nich podziwiaj enigmatyczne głowy Meduzy, których pochodzenie owiane jest tajemnicą i mitem. Wkraczając do świata historii, architektury i legend, zanurz się w spokoju tego podziemnego cudu, z dala od miejskiego zgiełku. Daj się oczarować chłodnym, odbijającym się echem komnatom, odkrywając jeden z najbardziej niezapomnianych zabytków Stambułu. Nocą, w wybrane wieczory od 19:30 do 22:00, możesz cieszyć się muzycznymi rozkoszami podczas koncertów-niespodzianek. Pośród starożytnych cudów możesz natknąć się na koncert, łączący urok historii z pięknem sztuki w hipnotyzującym doświadczeniu.

Stambuł: zwiedzanie bazyliki i pominięcie kolejki z przewodnikiem

Stambuł: zwiedzanie bazyliki i pominięcie kolejki z przewodnikiem

Weź udział w tej wycieczce z przewodnikiem, by zwiedzić Zatopioną Cysternę, która znajduje się pod ulicami Stambułu. Podziwiaj wspaniałą architekturę cysterny (zbiornika na wodę) i zwróć uwagę na głowy Meduzy. Omiń długą kolejkę i wyrusz w podróż w czasie w towarzystwie przewodnika. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed bramą wyjściową z Zatopionej Cysterny i razem wejdźcie do środka. Omiń długie kolejki i zwiedź główne atrakcje. Dzięki audioprzewodnikowi poznasz rozmaite ciekawostki dotyczące cysterny. Przyjrzyj się konstrukcji cysterny, słuchając nagrań audioprzewodnika (do pobrania) na temat jej historii. Po zakończeniu wycieczki z przewodnikiem możesz zostać na miejscu, by kontynuować zwiedzanie w swoim tempie. 

Stambuł: Topkapi, Hagia Sophia i zwiedzanie cysterny bazyliki

Stambuł: Topkapi, Hagia Sophia i zwiedzanie cysterny bazyliki

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem, aby odkryć Pałac Topkapi, Hagia Sophia i Cysternę Bazyliki w Stambule. Skorzystaj z pierwszeństwa wstępu w kasach biletowych muzeum prowadzonych przez sprawnego przewodnika. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w dzielnicy Sultanahmet w dogodnym miejscu i poznaj największe zabytki Stambułu podczas pieszej wycieczki. Zacznij od Cysterny Bazyliki, wędruj po "Podziemnym Pałacu" i poznaj jego historię. Zobacz podziemne filary i poznaj bizantyjską architekturę. Spaceruj po drewnianych chodnikach nad wodą, aż do słynnych odwróconych głów Meduzy. Następnie odwiedź Hagia Sophia z wcześniej zarezerwowanymi biletami i zobacz najważniejsze miejsce greckiej religii prawosławnej w Stambule i dowiedz się, jak została przekształcona w meczet po osmańskim podboju Konstantynopola. Odkryj oszałamiający zabytek z elementami meczetu i kościoła stojącymi obok siebie. Podziwiaj oszałamiającą kopułę bazyliki, minarety i niezliczone mozaiki, obrazy i rzymskie kolumny. Dowiedz się, w jaki sposób imponujące płytki İznik zostały z czasem dodane do meczetu, jak powstała oszałamiająca mozaika Matki Boskiej i dlaczego Osmanowie zdecydowali się pochować swoich sułtanów na dziedzińcu. Kontynuuj zwiedzanie Pałacu Topkapi, aby poznać splendor Imperium Osmańskiego. Wejdź do słynnego pałacu z biletami wstępu i odkryj kompleks budynków, pawilonów i dziedzińców. Zwiedź zewnętrzne ogrody i podziwiaj widok na Złoty Róg. Wybierz wizytę w haremie z biletami wliczonymi w cenę w wolnym czasie. Podziwiaj drzwi szafek inkrustowane masą perłową i skorupą żółwia oraz oszałamiające płytki Iznik z wersetami z Koranu. Zakończ zwiedzanie wizytą w świętych relikwiach i cesarskich kuchniach.

Stambuł: Najlepsza całodniowa wycieczka po mieście z transferem

Stambuł: Najlepsza całodniowa wycieczka po mieście z transferem

Istanbul: Best of The City Full-Day Tour with Transfers oferuje spersonalizowane lub wspólne doświadczenie dla odwiedzających, którzy chcą odkrywać najważniejsze atrakcje miasta z dedykowanym przewodnikiem. Dowiedz się więcej o historycznym rozwoju miasta w czasach Imperium Rzymskiego i Imperium Osmańskiego podczas prywatnej wycieczki. Porównaj różne kultury i religie tych imperiów podczas zwiedzania kultowych zabytków Stambułu, takich jak Pałac Topkapi i Meczet Hagia Sophia. Podróżuj bez stresu dzięki prywatnemu transportowi w obie strony. Ciesz się niespiesznymi wizytami w Hagia Sophia, Pałacu Topkapi, Błękitnym Meczecie, Cysternie Bazyliki i Hipodromie Konstantynopola. Odwiedź słynny meczet Sultanahmet, znany również jako Błękitny Meczet, ze względu na wyjątkową dekorację wnętrza z niebieskich królewskich płytek Iznik. Na hipodromie zobacz, gdzie Rzymianie organizowali wyścigi rydwanów i walki gladiatorów. Podziwiaj pozostały egipski obelisk, serpentynową kolumnę, kolumnę Konstantyna i niemiecką fontannę. Zakończ dzień, poznając tureckie rękodzieło na słynnym Wielkim Bazarze i jego 4000 sklepów (w niedziele zastąpiony przez Arasta Baazar lub Bazar Przypraw). Z prywatnym przewodnikiem prowadzącym, nie ma szans na zgubienie się na bazarze. Ta wycieczka to dobry początek dla osób odwiedzających Stambuł po raz pierwszy. Zyskasz dobre wyobrażenie o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Stambułu, odwiedzając niektóre z najważniejszych zabytków i pomników miasta. Możesz przerwać wycieczkę w dowolnym momencie, aby zadać pytania. -Odwiedź słynny Meczet Sułtana Ahmeda, znany również jako Błękitny Meczet, zabytkowy meczet w Stambule w Turcji. Meczet znany jest ze swojej oszałamiającej architektury, z sześcioma minaretami i pięknymi niebieskimi kafelkami zdobiącymi wnętrze, które nadają mu przydomek "Błękitny Meczet". -Odkryj Pałac Topkapi, który jest wielkim i historycznie znaczącym pałacem znajdującym się w Stambule. Służył jako główna rezydencja i siedziba administracyjna sułtanów osmańskich przez 400 lat. Odwiedź wystawę skarbów, ubrań i broni, a także świętych relikwii. - Poznaj Hagia Sophia, słynny zabytkowy budynek położony w starym mieście Stambułu. Pierwotnie została zbudowana jako największa katedra na świecie przez Cesarstwo Bizantyjskie w VI wieku, a następnie przekształcona w meczet w czasach Imperium Osmańskiego. -Zobacz Cysternę Bazyliki odwiedzoną przez byłego prezydenta USA Billa Clintona. Imponująca struktura imperium rzymskiego przedstawiona w powieści Dana Browna "Inferno" i Jamesa Bonda "From Russia with Love". -Zakończ dzień na słynnym Wielkim Bazarze z 4000 sklepów. - Uzyskaj spersonalizowane doświadczenie prywatnej wycieczki - Skosztuj lokalnego dobrego jedzenia (mięso/wegetariańskie/deser) - Odkryj tureckie rękodzieło - Szczególnie polecane dla wyjątkowych sesji zdjęciowych - Zalecana aktywność, aby doświadczyć pełnego smaku bogatej historii i kultury Stambułu w krótkim czasie Opcja 1 - Wycieczka z przewodnikiem po Stambule: całodniowa wycieczka Best of The City z transferem Opcja 2 - Prywatna wycieczka - Stambuł: Best of The City całodniowa wycieczka z transferami

Stambuł: Cysterna Bazyliki - wycieczka z przewodnikiem bez kolejki

Stambuł: Cysterna Bazyliki - wycieczka z przewodnikiem bez kolejki

Odwiedź Cysternę Bazyliki, zbudowaną w  IV wieku i rozbudowaną w 532 roku, która służyła do przechowywania wody w czasach Bizancjum. Posłuchaj wyjaśnień swojego przewodnika na temat tajemniczych głów Meduzy z greckiej mitologii. Zwiedź cysternę wielkości katedry, zbudowaną pod panowaniem cesarza Justyniana I w 532 roku, aby zapewnić wodę w Wielkim Pałacu. Mieści ona do 80 000 metrów sześciennych   wody, dostarczanej 20-kilometrowym akweduktem ze zbiornika w pobliżu Morza Czarnego. Pokonaj 52 stopnie w dół, aby wejść do środka. Cysternę otacza ceglany mur o grubości 4 metrów, pokryty zaprawą uszczelniającą. Posłuchaj o tym, jak woda dociera z centrum dystrybucji wody Eğrikapı w Lesie Belgradzkim i pokonuje 971 m akweduktu Valens oraz 115 m akweduktu Mağlova, wybudowanych przez cesarza Justyniana.

Stambuł: zwiedzanie bazyliki, starego miasta i Hagia Sophia

Stambuł: zwiedzanie bazyliki, starego miasta i Hagia Sophia

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Dsign Cafe przed Muzeum Sztuki Tureckiej i Islamskiej znajdującym się na Hipodromie, tuż obok Egipskiego Obelisku. Zobacz największe zabytki Stambułu podczas wycieczki po starym mieście, kontynuuj do Cysterny Bazyliki i podziwiaj Hagia Sophia z zewnątrz. Program wycieczki: (30 min.) Odkryj Stare Miasto i zdobądź wiedzę na temat imperium bizantyjskiego i osmańskiego. (30 min.) Poznaj 1500-letnią Cysternę Bazyliki, słynącą z głów Meduzy i wielu hollywoodzkich hitów kinowych. (30 min.) Czas wolny na zdjęcia w Cysternie Bazyliki (30 min) Podziwiaj Hagia Sophia z zewnątrz największego kościoła chrześcijańskiego na świecie od 1000 lat. Wycieczka kończy się przy wejściu do strefy zwiedzania i górnej galerii meczetu Hagia Sophia. Ważne informacje: Meczet Hagia Sophia jest zamknięty dla turystów. Dowiesz się więc od swojego eksperta historii z zewnątrz. Po wycieczce możesz wejść do Strefy Zwiedzania i do Górnej Galerii Hagia Sophia i przyjrzeć się słynnym mozaikom. Koszt wycieczki wynosi 25 euro.

Stambuł: Hagia Sophia, Pałac Topkapi i Cysterna Bazyliki

Stambuł: Hagia Sophia, Pałac Topkapi i Cysterna Bazyliki

Czy jesteś gotowy na doświadczenie życia? Twoi doświadczeni przewodnicy ujawnią fascynujące historie i ukrytą symbolikę, dodając zupełnie nowy wymiar do Twojego doświadczenia. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w łatwym do zauważenia miejscu w sercu starego miasta, na placu Sultanahmet. Zobacz największe zabytki Stambułu podczas wycieczki po starym mieście, przejdź do Cysterny Bazyliki, a następnie odkryj Pałac Topkapi i Harem. Wycieczka kończy się przy wejściu do obszaru zwiedzania meczetu Hagia Sophia. Goście, którzy chcą wejść do środka, mogą wejść do Górnej Galerii otwartej dla turystów. Koszt wstępu wynosi 25 euro.

Stambuł: Historyczna łaźnia turecka Acemoglu z opcjami prywatnymi

Stambuł: Historyczna łaźnia turecka Acemoglu z opcjami prywatnymi

Zanurz się w starożytnej atmosferze Acemoglu Hammam w Stambule, XV-wiecznej łaźni tureckiej zbudowanej przez Fatih Sultan Mehmed. Wybierz między łaźnią publiczną, półprywatną i prywatną, a następnie poddaj się maseczce z glinki, peelingowi ciała i zabiegom z użyciem piany. Później zafunduj sobie opcjonalny masaż. Udaj się do łaźni tureckich, które są dogodnie zlokalizowane na Starym Mieście w Stambule, w niewielkiej odległości od słynnych zabytków, takich jak Hagia Sophia, Pałac Topkapi i Cysterna Bazyliki. Po przybyciu do Acemoglu Hammam skorzystaj z jednej z niewielu łaźni mieszanych w Turcji dla par, rodzin i przyjaciół, aby cieszyć się razem. Cofnij się w czasie do czasów Imperium Osmańskiego, gdzie możesz poczuć się jak członek rodziny królewskiej w łaźniach publicznych, półprywatnych lub prywatnych. Następnie odmłodź się dzięki historycznej tradycji kąpieli połączonej z maseczką z glinki na całe ciało, pianą i peelingiem ciała (kese). Maseczka z glinki zostanie zastosowana, ponieważ ma wiele zalet, szczególnie dla skóry, ze względu na bogactwo naturalnych minerałów. Po nałożeniu maski z glinką poczujesz ulgę, gdy peeling kese usunie toksyczne substancje nagromadzone w skórze. Po zabiegu kese skorzystaj z tradycyjnego rytuału mycia bąbelkami i relaksującej piany na całe ciało. Aby uzyskać pełny pakiet odprężający, dołącz masaż po zabiegach spa. Poczuj, jak Twoje ciało i dusza całkowicie się relaksują podczas 30-minutowego masażu przed zakończeniem pobytu w łaźni tureckiej.

Stambuł: Najciekawsze atrakcje

Cysterna Bazyliki: Wycieczki i bilety

Turcja: Ciekawe miejsca

Cysterna Bazyliki: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Cysterna Bazyliki? Kliknij tutaj.

Cysterna Bazyliki: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(1688 recenzji)

Mustafa był niesamowitym przewodnikiem pokazującym nam Stambuł i jego kultowe miejsca. Udało nam się go złapać tylko na jeden dzień, ale byliśmy szczęśliwi, że mieliśmy go przynajmniej na ten dzień. Bardzo kompetentny, a także wie, jak szanować czas, abyśmy mogli robić zdjęcia i sprawiać, że czuliśmy się pospieszeni. Spędziliśmy cały dzień i pod koniec byliśmy wyczerpani (w ogromnym stopniu!).

Nasz przewodnik Can był niesamowity! Ma bogatą wiedzę i był w stanie odpowiedzieć na pytania na każdy temat, jaki tylko mogliśmy sobie wyobrazić. Efektywnie wykorzystywał czas i personalizował nasze dni, aby przekroczyć wszelkie oczekiwania. Can ożywił Stambuł i nie moglibyśmy być szczęśliwsi!

Absolutnie warto - Ilke to wspaniała Pani przewodnik i cieszę się, że wykupiłam tę wycieczkę. Jest dużo plusów - wejście bez kolejki, ciekawe historie, dużo informacji podanych w bardzo fajnej formie. Polecam gorąco

To było niesamowite! Obaj nasi przewodnicy byli bardzo dobrze poinformowani i przyjaźni. To było dokładnie to, czego szukaliśmy!

Buse jest bardzo pomocnym przewodnikiem z dużą wiedzą i doświadczeniem.