Cuzco
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Cuzco”

10 najciekawszych atrakcji Cuzco

Cuzco to niewielkie miasto, w którym trudno się zgubić, i idealny cel podróży dla poszukiwacza przygód. Znajdziesz w nim wiele zaskakująco dobrze zachowanych śladów Imperium Inków i hiszpańskiego podboju.

Zdjęcie: t_y_l@flickr (CC BY-SA 2.0)

Muzeum Sztuki Prekolumbijskiej

Budynek muzeum był pierwotnie inkaskim gmachem sądu. Obecne muzeum poświęcone jest przedmiotom i dziełom sztuki ze wszystkich regionów przedkolumbijskiego Peru.

San Pedro Cusco

Poczuj bijące serce Peru podczas wędrówki po targowisku Mercado Central de San Pedro. Zwiedź niezliczone alejki pełne lokalnego jedzenia, kawy, piwa, biżuterii, tekstyliów i rękodzieła.

Sacsayhuamán

Sacsayhuamán to historyczna stolica Imperium Inków. Ten starożytny cud architektury znajduje się na północnym brzegu Cuzco i rozciągają się z niego wspaniałe widoki na miasto.

Kościół Santo Domingo

Ta XVII-wieczna katedra to połączenie inkaskiego i hiszpańskiego kamieniarstwa. Stoi w miejscu Świątyni Słońca i pierwotnie pokryta była 700 arkuszami litego złota.

Huchuy Qosqo

Do Huchuy Qosqo można dotrzeć tylko po długiej podróży pieszo lub konno. Jest to doskonały przykład innowacyjnego inkaskiego systemu nawadniania i magazynowania.

Tambomachay

Nieco bliżej Cuzco i w dużo łatwiej dostępnym miejscu znajdują się kolejne starożytne inkaskie ruiny składające się z akweduktów, kanałów i wodospadów, które biegną przez kamienne tarasy.

Święta Dolina Inków

Święta Dolina Inków została nazwana tak ze względu na jej żyzną glebę. W drodze powrotnej do Cuzco koniecznie odwiedź inkaską wioskę i twierdzę Ollantaytambo.

Szlak Inków

Wędrówka po Szlaku Inków to nie przelewki. Jest to trudna wyprawa, ale widoki oraz cel podróży warte są wysiłku.

Moray

Najbardziej fascynujące z inkaskich ruin. Moray to olbrzymie okrągłe zagłębienia w ziemi, których widok zapiera dech w piersiach.

Machu Picchu

Machu Picchu to jeden z 7 nowych cudów świata i symbol cywilizacji Inków.

Cuzco: Zaplanuj pobyt

Na ile dni przyjechać do Cuzco?

Radzimy spędzić w Cuzco co najmniej 5 dni. Pierwsze dni poświęć na przyzwyczajenie się do wysokości i poznanie miasta, a w kolejnych odwiedź Świętą Dolinę Inków i Machu Picchu.

Kiedy najlepiej zwiedzać Cuzco?

Najlepszą porą roku jest lato, ale jest to również szczyt sezonu turystycznego. Aby uniknąć tłumów, przyjedź do Cuzco wczesną jesienią. Odradzamy jednak okres pomiędzy listopadem i kwietniem. Pora deszczowa może pokrzyżować Twoje plany odnośnie zwiedzania.

Jak dotrzeć do Cuzco?

Przyleć na położone na skraju miasta lotnisko Alejandro Velasco Astete.

Czy wysokość będzie problemem?

Przed wyruszeniem na Szlak Inków do Machu Picchu radzimy spędzić przynajmniej 3 dni na aklimatyzowaniu się do wysokości, zwłaszcza jeśli przybywasz z miejsca położonego blisko poziomu morza.

Przydatne informacje

 • Język
  Hiszpański, keczua i ajmara
 • Waluta
  Sol (PEN)
 • Strefa czasowa
  UTC (-05:00)
 • Kod kraju
  +51
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Aby uniknąć deszczowej zimy i pełnego turystów lata, odwiedź Cuzco wczesną jesienią.

Cuzco: Wycieczki i bilety

Ciekawe miejsca i zabytki: Cuzco

Cuzco: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości Cuzco?  Kliknij tutaj.


Cuzco
4.5
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 29