Curral das Freiras
Atrakcje dla małych grup

Atrakcje dla małych grup
Liczba znalezionych atrakcji: 57
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Curral das Freiras Atrakcje dla małych grup

Funchal: Wędrówka o wschodzie słońca z Pico do Arieiro do Pico Ruivo

1. Funchal: Wędrówka o wschodzie słońca z Pico do Arieiro do Pico Ruivo

Wędruj we własnym rytmie podczas samodzielnego trekkingu na Maderze z odbiorem i dowozem do miejsca zakwaterowania. Odkryj Pico do Arieiro do Pico Ruivo, na wschód słońca lub później rano. Zobacz wyjątkowe krajobrazy między najwyższymi górami Madery (do 1862 m). Odbierz się z miejsca zakwaterowania dzięki wspólnemu transferowi (do 8 osób na furgonetkę) i udaj się na drugą najwyższą górę, Pico do Arieiro. Uzyskaj instrukcje i objaśnienia map od gospodarza wraz z harmonogramem. Wędruj przez 5 godzin z Pico do Arieiro do Pico Ruivo, a następnie Achada do Teixeira (10 km). Odbiór po wędrówce w Achada do Teixeira na parkingu. Informacje o wycieczce: - Czas trwania: 5 godzin - Długość: 10 km - Punkt początkowy: Pico do Arieiro (1818 m n.p.m.) - Punkt końcowy: Achada do Teixeira (1600 m n.p.m.) - Maksymalna wysokość: 1862 m (Pico Ruivo) - Minimalna wysokość: 1548 m Informacje o transferze: - Pojemność: 8 osób - Z miasta do Pico do Arieiro: średnio 1,5 godziny - Z Achada do Teixeira do miasta: średnio 1,5 godziny - Granice odbioru/wysyłki: Wyłącznie obszary Funchal i Caniço

Z Funchal: transfer na szlak Pico do Arieiro i Pico Ruivo

2. Z Funchal: transfer na szlak Pico do Arieiro i Pico Ruivo

Skorzystaj z elastycznego transferu z Funchal do Pico do Arieiro, aby cieszyć się wędrówką aż do Pico Ruivo. Wędruj po najwyższych i drugich co do wysokości górach na Maderze we własnym tempie i ciesz się odbiorem i transportem powrotnym do miejsca zakwaterowania. Otrzymaj instrukcje od gospodarza i dowiedz się o harmonogramie i miejscach, które będziesz mijać. Dzień przed wędrówką uzyskaj dokładną godzinę odbioru i prognozę pogody, aby przygotować się do transferu (wymagane potwierdzenie). Odbierz się z miejsca zakwaterowania w Funchal i wysadź przy wejściu na Pico do Arieiro, aby rozpocząć wędrówkę z przewodnikiem. Zanurz się w naturalnej scenerii wokół siebie, spacerując przez 5 godzin od góry do góry szlakiem turystycznym. Wejdź na wysokość 1862 metrów na Pico Ruivo, najwyższy szczyt na Maderze. Po zakończeniu zwiedzania udaj się na parking w Achada do Teixeira.

Madera: główne atrakcje wschodniego wybrzeża z Funchal

3. Madera: główne atrakcje wschodniego wybrzeża z Funchal

Odkryj różnorodne krajobrazy Madery podczas całodniowej wycieczki. Wędruj po uroczych miasteczkach, podziwiaj panoramiczne widoki i poznaj okolicę z przewodnika eksperta. Wyjedź z miejsca zbiórki na Lido w Funchal lub skorzystaj z bezpłatnego odbioru z hotelu w wybranych obszarach. Pierwszy przystanek znajduje się w pięknym punkcie widokowym Terreiro da Luta, położonym kilka kilometrów od Funchal. Następnie jedź w kierunku góry Pico do Arieiro. Na wysokości 1818 metrów trzeci najwyższy szczyt na wyspie oferuje zapierające dech w piersiach widoki. Po dotarciu na najwyższy szczyt Madery, na którym można jeździć, skieruj się z powrotem przez las w kierunku wybrzeża. Podziwiaj niektóre z charakterystycznych domów Madery ze słomianymi dachami, mijaj ładne wioski i podziwiaj wspaniałe widoki na morze. Przyjedź do najbardziej wschodniego krańca wyspy, aby podziwiać wspaniałe panoramy północnego i południowego wybrzeża. Odkryj popularny punkt startowy dla levada spacerów, Ribeiro Frio, na północnych stokach wyspy. Zobacz ciekawe rozlewiska z pstrągami i oryginalną roślinność. Kiedyś Madera była całkowicie pokryta lasem laurissilva, reliktem z czasów prehistorycznych. Zatrzymaj się na lunch w Santanie, charakteryzującej się małymi, trójkątnymi domami krytymi strzechą. Za Portela kieruj się w stronę Ponta de São Lourenço, położonego we wschodniej części wyspy. To miejsce, w którym łączy się fantastyczne połączenie skał, morza i natury. Ostatnim miastem do odwiedzenia jest Machico, punkt widokowy, z którego można podziwiać zatokę i złotą piaszczystą plażę.

Madera: piesza wycieczka z Pico Arieiro do Pico Ruivo

4. Madera: piesza wycieczka z Pico Arieiro do Pico Ruivo

Gdy tylko wstanie świt, rozpoczniesz swoją pieszą wycieczkę. Opuść wygodny pokój w Funchal na Maderze i pozwól nam zabrać się do trzeciego z najwyższych szczytów Madery - wspaniałego Pico Arieiro. Po drodze do punktu rozpoczęcia wyprawy wypij kawę lub inny napój, rozkoszując się zapierającym w dech piersiach pięknem okolicy. Wyrusz z wysokości równej poziomowi morza aż do punktu początkowego znajdującego się 1818 m n.p.m., mijając po drodze bogatą florę i faunę. Rozpocznij wspinaczkę na Pico Arieiro do najwyższego punktu na wyspie, szczytu Pico Ruivo wznoszącego się na 1862 m n.p.m. Po zdobyciu szczytu zejdziemy do Teixeiry, skąd wybierzesz się w podróż powrotną do hotelu. Wędrówka nie byłaby oczywiście kompletna bez drinka w tradycyjnym barze, więc po drodze zatrzymasz się w takim, z którego roztaczają się piękne widoki, aby odpowiednio zakończyć dzień.

Z Funchal: Dolina Zakonnic, Monte i wycieczka kuligiem

5. Z Funchal: Dolina Zakonnic, Monte i wycieczka kuligiem

Wyjedź z Funchal i udaj się do Pico do Barcelos – jednego z wyjątkowych punktów widokowych na Maderze. Podziwiaj zachwycające widoki na wszystkie atrakcje wyspy, po czym udaj się do Eira do Serrado. Zobacz kasztanowce i eukaliptusy w cudownej, naturalnej krainie. Stare ścieżki nadal służą mieszkańcom i turystom, a wąskie drogi i tunele wciąż współtworzą krajobraz.  Zobacz Dolinę Zakonnic z wysokości 1094 metrów n.p.m. Odizolowana od reszty wyspy Dolina Zakonnic jest otoczona skałami lawowymi. Jej nazwa pochodzi od zakonnic, które zamieszkały tutaj w XVI wieku po ucieczce przed atakami piratów. Spróbuj tradycyjnego ciasta kasztanowego i wypieków, które można znaleźć tylko w tym regionie, a także różnych tradycyjnych trunków. Następnie udaj się na wzgórze Monte, które zalicza się do tradycyjnych atrakcji turystycznych Madery. Odwiedź kościół, w którym znajduje się grób cesarza Karola I Habsburga.  Wzbogać swój dzień o ekscytującą przygodę, biorąc udział w niezapomnianej przejażdżce „saniami” zabytkową drogą Livramento. Na dole, po pokonaniu 2 kilometrów, będzie na Ciebie czekał autobus.

Funchal: Poranny transfer Pico Do Arieiro Pico Ruivo Wycieczka piesza

6. Funchal: Poranny transfer Pico Do Arieiro Pico Ruivo Wycieczka piesza

Skorzystaj z porannego transferu z Funchal lub Caniço, aby wyruszyć na wędrówkę z przewodnikiem po Pico do Arieiro i Pico Ruivo. Po odebraniu z miejsca zakwaterowania, późnym rankiem pojedź do Pico do Arieiro, gdzie rozpocznie się wędrówka. Twój kierowca przekaże Ci wszystkie niezbędne informacje na temat trasy i harmonogramu. Możesz iść samodzielnie lub dołączyć do innych osób w grupie. Przejdź z Pico Do Arieiro do Pico Ruivo, najwyższej góry na Maderze o wysokości 1862 metrów. Będziesz mieć od 4 i pół godziny do 5 godzin na ukończenie wędrówki, co jest wystarczającą ilością czasu nawet dla powolnych wędrowców. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki wzdłuż szlaku i poczuj się, jakbyś chodził ponad chmurami. Na wymagającej ścieżce znajdziesz kilka tuneli i słynne schody do nieba. Na koniec dotrzyj do Achada Do Teixeira, punktu końcowego wędrówki. Twój kierowca będzie tam czekał, aby zabrać Cię z powrotem do miejsca zakwaterowania.

Funchal: Wycieczka z przewodnikiem po wschodniej Maderze i spacer Laurissilva

7. Funchal: Wycieczka z przewodnikiem po wschodniej Maderze i spacer Laurissilva

Góra Pico do Arieiro – Rozpocznij wycieczkę na wspaniałym szczycie Pico do Arieiro o wysokości 1818 metrów n.p.m. Park leśny Ribeiro Frio – Wyrusz na krótki (trwający 40–45 minut) spacer po lesie wawrzynowym, którego trasa wiedzie do pięknego punktu widokowego. Jeżeli masz trudności z poruszaniem się, możesz wykorzystać ten przystanek, aby zobaczyć hodowlę pstrągów. Miasto Santana – Ten przystanek jest nieco dłuższy. Wykorzystaj 1,5-godzinny postój, by zjeść lunch i zwiedzić miasteczko Santana. Miejscowość Faial – Zachwyć się widokiem na północno-wschodnie wybrzeże, jaki roztacza się z punktu widokowego Guindaste. Miejscowość Porto da Cruz – W tej niewielkiej miejscowości spędzisz około 20–30 minut. Odwiedź destylarnię Engenhos do Norte i spróbuj miejscowego rumu. Przylądek Ponta de São Lourenço – Koniecznie odwiedź punkt widokowy Miradouro da Ponta do Rosto. Ponieważ jest to najdalej na wschód wysunięta części wyspy, oferuje ona spektakularne widoki na wody obmywające północne i południowe wybrzeże Madery. Czasem można stąd również dostrzec wyspę Porto Santo.

Z Funchal: Wschód słońca na Pico do Arieiro ze śniadaniem

8. Z Funchal: Wschód słońca na Pico do Arieiro ze śniadaniem

Po odbiorze udaj się do Pico do Arieiro, gdzie będziesz podziwiać wschód słońca. Jest to najwyższy punkt widokowy na wyspie na wysokości 1818 metrów. Zobacz wschód słońca, delektując się filiżanką gorącej kawy lub herbaty. Śniadanie w formie bufetu z kanapkami, domowym ciastem, herbatnikami, wodą, sokiem pomarańczowym, dżemem owocowym, serem i szynką w wyjątkowym miejscu: rustykalnym starym młynie, który został odnowiony w celu zakwaterowania ludzi i jest idealnym miejscem na delektowanie się śniadaniem w prywatności i osłoniętym od zimna. Następnie wróć do Camacha i udaj się na piękny spacer po Paradise Valley. Podziwiaj widoki niektórych endemicznych drzew z lasu Laurissilva. Następnie udaj się z powrotem do centrum miasta, gdzie zostaniesz odwieziony do hotelu lub centralnego punktu.

Madera: Półdniowa wycieczka do Doliny Zakonnic

9. Madera: Półdniowa wycieczka do Doliny Zakonnic

Poznaj oszałamiające krajobrazy Curral da Freiras (Dolina Zakonnic) podczas malowniczej, półdniowej wycieczki z Funchal. Udaj się do centrum Madery, aby znaleźć dramatyczne, pokryte chmurami góry i zielone doliny. Wsiądź do minibusa w centrum Funchal i udaj się do Eira do Serrado, aby zobaczyć jeden z najpiękniejszych widoków na Maderze. Jedź dalej do Curral da Freiras, mijając leśne krzaki i urocze domy typowe dla Madery. Przyjedź do Doliny Zakonnic i zobacz małą wioskę położoną między prawie prostopadłymi górami, która jest odizolowana od oszałamiającej geografii regionu. Miejscowi żyją głównie z upraw takich jak pyszne kasztany. Wróć do Funchal, zatrzymując się w wiosce rybackiej Câmara de Lobos, gdzie Winston Churchill namalował swoje piękne krajobrazy. Kup szklankę legendarnego napoju Poncha (napój alkoholowy z miodem, cytryną i sokiem) przed powrotem do Funchal.

Madera: transfer na wschód słońca na Pico do Arieiro

10. Madera: transfer na wschód słońca na Pico do Arieiro

Doświadcz piękna górskiego wschodu słońca i wędruj we własnym tempie. Ciesz się łatwym odbiorem z hotelu i dowozem klimatyzowanym pojazdem oraz kierowcą, który zabierze Cię do miejsca wędrówki, gdzie możesz wędrować we własnym tempie. Po pierwsze, dzięki odbiorom rozpoczynającym się już o 6 rano, możesz wyruszyć wystarczająco wcześnie, aby złapać wschód słońca. Usiądź wygodnie, gdy zostaniesz odebrany ze swojej lokalizacji i przeniesiony do Pico do Areeiro. Następnie rozpocznij wędrówkę z Pico do Areeiro Hike w kierunku Pico Ruivo. Po wędrówce szlakami i podziwianiu niesamowitego wschodu słońca, pozwól kierowcy zorganizować odbiór na drugim końcu wędrówki. na parkingu w Achada da Taxeira do odbioru. Wreszcie, po zakończeniu wędrówki, nasz transfer będzie czekał, aby przetransportować Cię z powrotem do Funchal, zapewniając wygodną i wygodną podróż powrotną.

Curral das Freiras

Curral das Freiras

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Atrakcje dla małych grup w: Curral das Freiras

Oprócz atrakcji typu Atrakcje dla małych grup jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Curral das Freiras?

W: Curral das Freiras są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Curral das Freiras: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Curral das Freiras? Kliknij tutaj.

Curral das Freiras: Co mówią inni?

To była miła wycieczka z zabawnym, bardzo pouczającym i elastycznym przewodnikiem. Na kulig koszykowy trzeba długo stać w kolejce, ale warto! (jeśli wolisz przetestowany przez TÜV, trzymaj się z daleka 😅).. świetna logistyka 😀 Widok na Nonnental jest świetny... Ogólnie , możesz w rekordowo krótkim czasie zobaczyć mnóstwo pięknych miejsc na tej wspaniałej wyspie. Degustacja likieru to raczej mała przekąska turystyczna… ale mi to nie przeszkadzało. Na koniec przewodnik był bardzo miły i nawet wypuścił nas pojedynczo w inne zakątki (jeśli chcieliśmy) i miał świetne rekomendacje, więc później nawet pojechaliśmy kolejką linową do ogrodów botanicznych... Tip top

fantastyczny kierowca, bajeczne widoki na zachód słońca... fantastyczne śniadanie... potem miły spacer... czego chcieć więcej... dziękuję

To był pełen sukces i wspaniałe przeżycie, chętnie zrobię to ponownie w każdej chwili.