Kryształowa Laguna – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Malta: Wyspy Gozo i Comino, Błękitna Laguna i wycieczka do jaskiń morskich

1. Malta: Wyspy Gozo i Comino, Błękitna Laguna i wycieczka do jaskiń morskich

Odkryj piękno wybrzeża Malty podczas całodniowego rejsu z Bugibba. Popływaj w Błękitnej Lagunie i ciesz się wolnym czasem zwiedzając wyspę Gozo. Wybierz spośród różnych łodzi i godzin wypłynięcia. Twoja wycieczka rozpoczyna się w turystycznej miejscowości Bugibba, skąd Twój statek wyrusza w niezapomniany rejs po dwóch wyspach. Z otwartego morza poznasz Maltę z naprawdę wyjątkowego i pięknego punktu widokowego. Zrelaksuj się, korzystając z przekąsek dostępnych na pokładzie. Popłyń blisko wybrzeża, podziwiając wspaniałe, naturalnie ukształtowane wybrzeże Malty, w tym ogromne klify, skaliste zakątki i zakamarki. Miniesz maleńką wyspę św. Pawła, obserwując posąg apostoła św. Pawła wznoszący się wysoko w niebo. Odwiedzisz także wspaniałe jaskinie morskie, w których możesz zrobić niesamowite zdjęcia. Zacznij od przystanku w Kryształowej Lagunie (tylko w sezonie), miejscu, o którym wielu turystów nie wie. Zobacz niewiarygodnie czystą wodę, idealne warunki do pływania, snorkelingu i nurkowania. Zanurz się w krystalicznie czystej wodzie z jednej z trzech zjeżdżalni lub, jeśli się odważysz, skocz z górnego pokładu. Następnie udaj się do słynnej Błękitnej Laguny. Ciesz się zacumowaniem przez godzinę tuż obok, z dobrym widokiem z miejsca dokowania. Wykorzystaj łódź jako bazę wypadową, korzystając ze wszystkich fantastycznych udogodnień. Po przybyciu na wyspę Gozo transport lądowy zabierze Cię do stolicy Gozo, zwanej przez miejscowych Rabatem. To małe miasto ma mnóstwo uroku i historii, w tym imponującą cytadelę. Gdy dzień się zbliża, płyniemy z powrotem do Bugibba, wchodząc do pirackich jaskiń Santa Maria i oglądając „Główkę Słonia”, naprawdę niesamowitą formację skalną. Mając do wyboru różne łodzie, wybierz preferowaną łódź i godzinę wypłynięcia. Do wyboru są średniej wielkości łodzie, które oferują wrażenia z mniejszą liczbą osób lub większy katamaran z podwodnymi oknami, z których roztacza się niepowtarzalny widok na życie morskie poniżej. Wzbogać swoje wrażenia dzięki zjeżdżalniom wodnym na pokładzie, wygodnym siedzeniom w zacienionych i nasłonecznionych miejscach, drabinkom do pływania, toaletom dla mężczyzn i kobiet, sprzedawanym przekąskom i komentarzom audio w różnych językach.

Comino: Błękitna Laguna, Kryształowa Laguna i jaskinie

2. Comino: Błękitna Laguna, Kryształowa Laguna i jaskinie

Weź udział w rejsie na wyspę Comino i zachwyć się krajobrazami jej północnego wybrzeża.Odwiedź Błękitną Lagunę, aby pływać i nurkować z rurką, wpłyń do jaskiń Kryształowej Laguny, zjedź ze zjeżdżalni do krystalicznie czystej wody lub po prostu odpocznij w promieniach słońca na pokładzie łodzi. Wejdź na pokład statku i wyrusz w ok. godzinny rejs na wyspę Comino. Podziwiaj Maltę z pięknych punktów widokowych na otwartym morzu. Żegluj w pobliżu wybrzeża, podziwiając wspaniałe, naturalnie ukształtowane wybrzeże Malty z ogromnymi klifami i skalistymi zaułkami. Zobacz małą wyspę św. Pawła z wznoszącym się wysoko ku niebu pomnikiem apostoła. Zwiedź również wspaniałe jaskinie morskie, co umożliwi Ci zrobienie zapierających dech w piersiach zdjęć. Wkrótce zatrzymasz się na godzinę na oszałamiającej, ale mniej znanej Kryształowej Lagunie (w okresie od czerwca do października wyłącznie w sprzyjających warunkach pogodowych). Laguna otoczona jest stromymi klifami i można się do niej dostać wyłącznie łodzią. Dzięki krystalicznie czystej wodzie stwarza idealne warunki do pływania, nurkowania czy nurkowania z rurką. Zanurz się w przejrzystej wodzie, nurkując z jednej z 3 zjeżdżalni wodnych, lub zeskocz z górnego pokładu, jeśli się odważysz. Podczas wycieczki wieczornej zatrzymasz się na 2 godziny w Błękitnej Lagunie i na 30 minut w Kryształowej Lagunie. Po przybyciu do Błękitnej Laguny łódź zacumuje na głównym obszarze. Następnie łódź będzie Twoją bazą. Wykorzystaj wspaniałe udogodnienia, takie jak ogromna zjeżdżalnia i taras z miękkimi leżakami. Możesz tam spędzić resztę popołudnia, pływając przy łodzi lub udać się na ląd na spacer po maleńkiej wysepce. Comino warto zwiedzić również zimą. Jest to idealne miejsce dla spacerowiczów i fotografów. Bez obszaru miejskiego czy samochodów na wyspie można łatwo poczuć zapach dzikiego tymianku i innych ziół. Pod koniec dnia udaj się z powrotem do Bugibby przez jaskinie pirackie Santa Marta. Zatrzymaj się także przy formacji skalnej zwanej „głową słonia”.

Malta: Błękitna Laguna, plaże i zatoki Wycieczka katamaranem

3. Malta: Błękitna Laguna, plaże i zatoki Wycieczka katamaranem

Zatrzymamy się w 2-3 różnych lokalizacjach. Pierwszym przystankiem będzie Błękitna Laguna. Łódź zarzuci kotwicę z dala od tłumów, abyś mógł spokojnie doświadczyć słynnej turkusowej wody. Przystanki za Błękitną Laguną zależą od warunków pogodowych/morskich. Kilka możliwych przystanków to: 1. Kryształowa Laguna, otoczona stromymi, dramatycznymi klifami. Jego krystalicznie czyste wody są znacznie głębsze niż Błękitna Laguna, co czyni ten obszar fantastycznym miejscem do nurkowania z rurką i pływania w jaskiniach i wokół nich. Podczas tego postoju możesz skorzystać z opcjonalnego grilla. 2. Anchor Bay, aby zobaczyć plan filmowy Popeye's Village, schowany w uroczej zatoce. Inne przystanki, które można zrobić, to Mellieha Bay, Golden Bay, GHajn Tuffieha Bay, Ramla Bay, Imgiebah Bay lub Half Rock. Wszystkie te miejsca są idealne do nurkowania i pływania. Wróć na łódź, posłuchaj muzyki tanecznej i kup koktajle w barze. Jeśli wybrałeś opcję popołudniową, zrelaksuj się i obserwuj zachód słońca na horyzoncie. Po wspaniałym dniu na morzu rozpocznij podróż z powrotem do Bugibba.

Malta: rejs do Comino, Błękitnej Laguny i jaskiń

4. Malta: rejs do Comino, Błękitnej Laguny i jaskiń

Odkryj piękną wyspę Comino i jej okolice podczas całodniowej wycieczki statkiem. Zobacz jaskinię Ahrax, jasknie Santa Maria i inne słynne atrakcje, a następnie popływaj lub nurkuj z rurką w czystych wodach Błękitnej Laguny. Wypłyń z przystani Bugibba i rozpocznij rejs wzdłuż północnego wybrzeża Malty. Płynąc zobacz wszystkie atrakcje, w tym Wyspy św. Pawła i pomnik św. Pawła oraz punkt Anthrax. Kontynuuj rejs północnym kanałem Comino, płynąc obok głowy słonia, zatoki Santa Maria, zatoki św. Mikołaja i hotelu Comino. Skorzystaj z krótkich przystanków, by wejść do jaskini Ahraxi jaskini Santa Maria. Podczas rejsu kapitan Kevin przekaże informacje na temat mijanych miejsc i na temat Malty. Po około godzinie rejsu przybijesz do wyspy Comino i słynnej Błękitnej Laguny. Po zacumowaniu łodzi przewidziany jest 4,5-godzinny przystanek. Podczas podróży możesz swobodnie korzystać ze wszystkich udogodnień na pokładzie łodzi lub wysiąść i zwiedzić wyspę. Zrelaksuj się i opalaj na górnym pokładzie albo schroń się w cieniu na głównym pokładzie. Zanurz się w chłodnej, krystalicznie czystej wodzie.  Do Twojej dyspozycji są też toalety damskie i męskie, szafki oraz kawiarnia serwująca gorące i zimne napoje. Na zakończenie pobytu na Comino wybierz się na wyspę Gozo (bez schodzenia na ląd).  Żegluj wokół portu Mgarr i zobacz najważniejsze zabytki z pokładu łodzi. Wróć na Maltę południowym kanałem Comino, mijając po drodze Kryształową Lagunę ze słynnymi jaskiniami oraz wieżę Św. Marii.

Malta: Comino, Błękitna Laguna i Gozo – rejs na 2 wyspy

5. Malta: Comino, Błękitna Laguna i Gozo – rejs na 2 wyspy

Dołącz do kapitana Kevina i jego załogi i weź udział w niezapomnianym rejsie łodzią po wyspach Comino i Gozo. Wypłyń z przystani Bugibba i rozpocznij rejs wzdłuż północnego wybrzeża Malty. Zrób niesamowite zdjęcia wysokich skalistych klifów, zatoczek, naturalnie uformowanych formacji skalnych i jaskiń. Miń atrakcje o znaczeniu historycznym, w tym Wyspy św. Pawła oraz ogromny posąg św. Pawła, który powstał, aby upamiętnić rozbicie się statku przewożącego św. Pawła w 60 roku n.e. Odwiedzisz też jaskinie Ahrax i Santa Maria. W trakcie podróży kapitan Kevin będzie opowiadał o wszystkich mijanych atrakcjach i przekaże informacje na temat historii i kultury. Kolejnym punktem wycieczki będzie 1,5-godzinny przystanek w Błękitnej Lagunie – miejscu opisywanym przez wielu jako raj. Jedwabiście biały piasek i krystalicznie czysta woda tworzą doskonałą scenerię do relaksu i kąpieli. Odważ się na ślizg do wody po zjeżdżalni i skoki z łodzi lub zejdź z pokładu i odpocznij na plaży. Podczas wizyty na wyspie Comino pozostań na łodzi i korzystaj z wielu jej udogodnień. Opalaj się na górnym pokładzie słonecznym, odpoczywaj w zacienionych miejscach na głównym pokładzie, korzystaj z 10-metrowej zjeżdżalni lub zejdź z łodzi na małą piaszczystą plażę. Następnie popłyń w kierunku wyspy Gozo. Skorzystaj z 3 godzin wolnego czasu i zwiedź wyspę. Wsiądź do lokalnego autobusu lub zapłać w dniu wycieczki za wygodny transfer do Victorii, stolicy Gozo, i zatoki Xlendi. Po 3 godzinach spędzonych na Gozo wróć do portu i wyrusz w rejs powrotny na Maltę przez południowy kanał Comino. Przepłyń obok Kryształowej Laguny i jaskiń morskich oraz wieży św. Marii.

Ze Sliemy: Comino, Crystal Lagoon i Blue Lagoon Cruise

6. Ze Sliemy: Comino, Crystal Lagoon i Blue Lagoon Cruise

Wybierz się w rejs po Malcie ze Sliemy. Rejs na wyspę Comino, zobacz słynną Błękitną Lagunę i popływaj w turkusowych wodach. Wsiądź na prom w Sliemie i popłyń na północ. Przepłyń obok promenady w Sliemie i przez zatokę St. Julian's, St. George's i Qawra Bay. Podziwiaj Wyspę Świętego Pawła podczas rejsu po dziewiczej Zatoce Świętego Pawła i kontynuuj podróż przez Zatokę Mellieha, aby dotrzeć do portu Mgarr na Gozo, aby zrobić krótki przystanek na zdjęcia. W zależności od wybranej opcji wyokrętuj się na Gozo i spędź trochę czasu podziwiając wyspę. Wsiądź ponownie na pokład i udaj się do obszaru Kryształowej Laguny i Zatoki Świętego Mikołaja na Comino. Spędź około 45 minut w zatoce, pływając i nurkując z rurką, a następnie udaj się dalej do Błękitnej Laguny. *Przystanek w rejonie St. Nicholas Bay/Crystal Lagoon jest sezonowy od maja do października. Od listopada do kwietnia łódź zatrzymuje się wyłącznie w Blue Lagoon. Ciesz się 3,5 godzinami wolnego czasu w Blue Lagoon. Opalaj się na ciepłej plaży, pływaj lub nurkuj z rybami lub zwiedzaj wyspę. Po powrocie do Sliema zatrzymaj się, aby podziwiać piękne jaskinie Comino.

Ze Sliemy: Gozo, Comino i Błękitna Laguna łodzią i autobusem

7. Ze Sliemy: Gozo, Comino i Błękitna Laguna łodzią i autobusem

Wypływając rano ze Sliema Ferries, popłyniesz na północ w kierunku wyspy Gozo, podziwiając północne wybrzeże Malty i podziwiając wspaniałe krajobrazy morskie, będąc świadkiem nierównej linii brzegowej i innych atrakcji rozsianych po wybrzeżu. Po przybyciu do portu Mgarr (głównego portu Gozo) wsiądziesz do jednego z naszych autobusów, który zabierze Cię do Victorii (stolicy Gozo). W drodze do Wiktorii zatrzymasz się na około 15 minut na zdjęcia w jednej z przepięknych zatok Gozo i przejedziesz obok różnych atrakcji, takich jak kościoły i inne zabytki, podziwiając wspaniałą okolicę i oszałamiający krajobraz oraz podziwiając imponujące piękno i wyjątkowe urok tej maleńkiej wyspy. Drugi przystanek zajmie około 75 minut w Victorii, stolicy Gozo. Tutaj możesz cieszyć się wolnym czasem, spacerując po mieście, wypić kawę lub przekąskę w jednej z wielu kawiarni lub odwiedzić jedno z miejskich centrów handlowych. W mieście Victoria można również odwiedzić majestatyczną Cytadelę, imponującą średniowieczną fortecę, uznawaną przez UNESCO za możliwe miejsce na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po wycieczce krajoznawczej popłyniesz w kierunku wyspy Comino. Przygotuj się na zachwyt turkusowymi, krystalicznie czystymi wodami słynnej Błękitnej Laguny. Tutaj zatrzymasz się na około 90 minut, aby popływać, opalać się, nurkować z rurką lub po prostu wybrać się na spacer po wiejskiej okolicy wyspy Comino. Wyspę Comino warto odwiedzić także poza sezonem, kiedy może być zbyt zimno, aby pływać w Błękitnej Lagunie. Ze względu na brak samochodów i obszarów miejskich jest to doskonałe miejsce dla miłośników pieszych wędrówek i fotografii. Zapewnia wiele szlaków turystycznych prowadzących do Kaplicy Mariackiej, Wieży Strażniczej Mariackiej i Baterii Mariackiej. Po zatrzymaniu się w Błękitnej Lagunie popłyniesz obok wspaniałych jaskiń Comino, a następnie wrócisz do Sliemy.

Ze Sliemy: rejs na wyspę Comino i nad Błękitną Lagunę

8. Ze Sliemy: rejs na wyspę Comino i nad Błękitną Lagunę

Położona między Maltą a Gozo, mniejsza wyspa Comino jest rajem dla pływaków, nurków, nurków i wędrowców. Tylko 3,5 kilometra kwadratowego wyspy Comino jest praktycznie niezamieszkana. Wypłynięcie jest z promów Sliema i rejs na wyspę Comino, po drodze popłyniesz promenadą Sliema, zatoką St. Julian's, St. George's Bay, St. Paul's Bay, St. Paul's Island i Mellieha Bay. Przygotuj się na zaskoczenie turkusowymi, krystalicznie czystymi wodami słynnej Błękitnej Laguny! Ta malownicza zatoka z przezroczystymi błękitnymi wodami, białym piaskiem i bogatym życiem morskim jest idealnym miejscem na relaksujący i niezapomniany dzień. Spędź dzień wygrzewając się w słońcu, pływając, nurkując z rurką, relaksując się na łodzi lub po prostu spacerując po wiejskiej okolicy wyspy Comino. Od czerwca do października (przy sprzyjającej pogodzie) w cenę wliczony jest również około 45-minutowy postój w Kryształowej Lagunie. Kryształowa Laguna to idealne miejsce dla nurków i snorkelerów oraz jedna z najpiękniejszych i najbardziej osłoniętych lagun, jakie Malta ma do zaoferowania. Popływaj i odkryj niesamowite jaskinie morskie znajdujące się w tej wspaniałej lagunie. W drodze powrotnej do Sliema Ferries miniesz także piękne jaskinie morskie Comino. Wyspę Comino, na której nie ma samochodów ani obszarów miejskich, warto odwiedzić również zimą i jesienią, co czyni ją doskonałym celem dla miłośników pieszych wędrówek i fotografii. Zapewnia wiele szlaków turystycznych prowadzących do Kaplicy Mariackiej, Strażnicy Mariackiej i Baterii Mariackiej.

St Paul's Bay: Comino, Błękitna Laguna, Gozo i Caves Rejs statkiem

9. St Paul's Bay: Comino, Błękitna Laguna, Gozo i Caves Rejs statkiem

Poznaj cuda natury wybrzeża Malty podczas ekscytującej wycieczki łodzią. Odkryj jaskinie, formacje skalne i słynną Błękitną Lagunę, jadąc z St Paul's Bay na wyspy Comino, Gozo i St. Paul's, zatrzymując się po drodze na pływanie i zwiedzanie. Wejdź na pokład swojej łodzi rano w Bugibba w Zatoce Świętego Pawła i spotkaj się ze swoim kapitanem przed wypłynięciem na cały dzień rejs. Wejdź do oszałamiających jaskiń i podziwiaj nadmorską scenerię w drodze do pierwszego przystanku. Przyjedź na chwilę do Comino, aby odkrywać i podziwiać słynną Błękitną Lagunę, pływając, nurkując i nurkując w krystalicznie czyste wody Morza Śródziemnego. Odkryj wyspę pieszo i miej szansę kupić lunch przed rejsem do drugiego przystanku. Postaw stopę na wyspie Gozo i przechadzając się po okolicy, zanurz się w tętniącej życiem gozyńskiej kulturze. Rozpocznij swoją podróż na Wyspy Świętego Pawła i zobacz jaskinie Kryształowej Laguny lub Jaskinie Mariackie. Skorzystaj z ostatniej przerwy na pływanie na Wyspie św. Pawła lub wejdź na górę, aby zobaczyć słynną rzeźbę i ruiny kościoła. Wróć do portu Bugibba, gdzie zakończy się Twój wspaniały dzień na morzu.

Malta: wycieczka na Comino, do Błękitnej Laguny i jaskiń

10. Malta: wycieczka na Comino, do Błękitnej Laguny i jaskiń

Rejs w stylu i komforcie luksusową żaglówką podczas całodniowej wycieczki z Bugibba o 10:30 (wejście na pokład kończy się o 10:00). Po porannym wypłynięciu z molo Bugibba udasz się w kierunku Gozo i Błękitnej Laguny. Po drodze popłyń wzdłuż Wyspy Świętego Pawła, oglądając miejsca wraków statków sprzed prawie 2000 lat, a także Zatokę Przemytników, znaną jako miejsce do nurkowania. Twoim pierwszym przystankiem jest zatoka Santa Maria, odosobniona zatoka na wyspie Comino. Rzuć kotwicę i zrelaksuj się przez 1,5 godziny, z opcją snorkelingu, pływania lub po prostu opalania się na pokładzie łodzi. Następnie kieruje się w stronę słynnej Błękitnej Laguny Comino. Dzięki krystalicznie czystym, lazurowym wodom i wulkanicznym formacjom skalnym Błękitna Laguna jest jednym z naturalnych skarbów Malty. Spędź 2,5 godziny nad laguną, udaj się na plażę, ponurkuj wśród raf koralowych lub poświęć trochę czasu na zwiedzanie wyspy — wybór należy do Ciebie. Jeśli czujesz głód lub pragnienie, weź drinka lub coś przekąsić z baru z przekąskami na łodzi podczas rejsu powrotnego w kierunku Bugibba, podziwiając mijane zabytki, takie jak jaskinia Santa Maria, Elephant Rock i Crystal Lagoon. Wrócisz około 17:30, w samą porę, aby zastanowić się nad swoim dniem przy kolacji.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Kryształowa Laguna

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 28
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Kryształowa Laguna: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Kryształowa Laguna: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kryształowa Laguna? Kliknij tutaj.

Kryształowa Laguna: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 6784 opinii

Doświadczenie do przerobienia. Personel wioski uprzejmy, aby udzielić szczegółowych informacji na temat programu wycieczki. Dwa przystanki na Comino i Gozo sprawiły, że zwiedzanie wysp stało się jeszcze przyjemniejsze i bardziej kompletne. Zalecany jest okres, w którym masz możliwość zanurzenia się w błękitnej lagunie i kryształowej lagunie

Zarezerwowałem rejs w listopadzie, kiedy pogoda była nieco niepewna, więc oczekiwania były dość niskie, ale okazało się, że było to wspaniałe doświadczenie pomimo odrobiny wietrznej / wyboistej jazdy. Wysoce rekomendowane.

Bardzo fajna wycieczka, aby zobaczyć najsłynniejsze wyspy Malty i Błękitną Lagunę. Na pokładzie dostępne są różne opcje, dzięki którym możesz zarządzać czasem i aktywnościami swojej podróży.

Дуже хороший варіант для тих хто хоче побачити Коміно і Гозо. За відносно невеликі гроші ви зможете отримати максимально багато вражень.

świetna wycieczka. piękne widoki. proponuję wykupić rejs z dłuższym postojem na błękitnej lagunie