Dziedziniec Szyszki

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Dziedziniec Szyszki: Wycieczki i bilety

Dziedziniec Szyszki: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dziedziniec Szyszki? Kliknij tutaj.

Dziedziniec Szyszki: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 9878 opinii

Punkt odbioru łatwy do znalezienia, podobnie jak przewodnik. Nasza przewodniczka Vivien była doskonała, bardzo wiedza, odrobina humoru dorzucona. Muzeum falowało, więc musisz mieć oko na swojego przewodnika / grupę. Tyle do zobaczenia i wypróbowania, ale jeśli pójdziesz wystarczająco wcześnie, możesz zostać po wycieczce z przewodnikiem i ponownie odwiedzić miejsca, w których możesz spędzić więcej czasu. Napisz, co chcesz zobaczyć, zapomnieliśmy wrócić, aby zobaczyć mobilne muzeum Papieża i kilka innych miejsc. Ominięcie kolejki było darem niebios, ponieważ kolejka była ogromna, ale w końcu był weekend wielkanocny?

cieszyliśmy się miłą, cichą i „nie tak zatłoczoną” wycieczką po Watykanie i Kaplicy Sykstyńskiej. nasz przewodnik, Elizabetha, była absolutnie niesamowita! jest również archeologiem, więc możesz sobie wyobrazić, jak kompetentna była jej wycieczka. Pochwalam ją, że rozmawiała prosto przez 2,5 godziny! bawiliśmy się świetnie, podróżując z nią w czasie. byliśmy całkowicie zachwyceni talentem artystów 500 lat temu; i pod wrażeniem wysiłków konserwacyjnych! Polecam najpierw zrobić tę wycieczkę z przewodnikiem, a później samemu. to jest nasz plan. dzięki za wspaniałe doświadczenie, Elizabetha!

Miejsce zameldowania było łatwe do znalezienia. Pracownicy byli bardzo pomocni. Nasz przewodnik, który zabrał nas do muzeum, był WSPANIAŁY. Nazywają ją Lil' Dictator :D i prowadziła ciasny statek. Co było świetne, ponieważ jest to ostrożny proces podczas wjazdu do Watykanu. Załatwiła nas sprawnie, bez czekania. Było to bardzo ważne w miniony weekend wielkanocny, ponieważ tłumy w Rzymie były niewiarygodne. Tak więc sprawne zameldowanie było świetne.

Wycieczka była dobra, a przewodnik był całkiem dobry, ale myślę, że jeśli ktoś chce zobaczyć Muzea Watykańskie i Kaplicę Sykstyńską, dobrze byłoby pójść w mniejszych grupach. Miejsca są już dość zatłoczone innymi grupami turystycznymi. Wybraliśmy godzinę 9 rano, co moim zdaniem było idealne. Ogólnie dobre doświadczenie.

Bardzo zajęty, dużo ludzi w ciasnych przestrzeniach. Ale na pewno warto dla pięknych widoków!