Dodaj daty

Cortile del Belvedere

Cortile del Belvedere – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Rzym: Muzea Watykańskie, kaplica Sykstyńska i bazylika św. Piotra

1. Rzym: Muzea Watykańskie, kaplica Sykstyńska i bazylika św. Piotra

Zwiedź jedno z najświętszych dla chrześcijańskiego świata miast podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Odwiedź Muzea Watykańskie, kaplicę Sykstyńską i bazylikę św. Piotra. Najpierw odwiedź Dziedziniec Szyszki, Dziedziniec Belwederski, Galerię Map, Galerię Kandelabrów, muzeum Pio-Clementino, Galerię Gobelinów, Stanze Watykańskie (tylko w ramach wycieczek odbywających się wczesnym rankiem) oraz kaplicę Sykstyńską. Później w towarzystwie doświadczonego przewodnika odwiedź zarówno główne atrakcje, jak i mniej znane zakątki Watykanu, które umykają uwadze większości turystów. Zwiedź również inne galerie, które stanowią część Muzeów Watykańskich. Na zakończenie zobacz zdobiącą bazylikę św. Piotra „Pietę” autorstwa Michała Anioła i udaj się do kaplicy Sykstyńskiej.

Rzym: Watykan, Kaplica Sykstyńska i Bazylika św. Piotra

2. Rzym: Watykan, Kaplica Sykstyńska i Bazylika św. Piotra

Odkryj najlepsze atrakcje Watykanu podczas jednej wizyty. Omiń kolejkę do najważniejszych atrakcji i zobacz wyjątkowe przykłady sztuki i architektury w towarzystwie profesjonalnego przewodnika. Ciesz się zoptymalizowanym planem podróży, który pozwoli Ci jak najlepiej wykorzystać wizytę w Muzeach Watykańskich w ograniczonym czasie, obejmując między innymi niezwykłą Kaplicę Sykstyńską, Pokoje Raphaela i Bazylikę św. Piotra atrakcji w towarzystwie jednego z naszych przewodników ekspertów. Odwiedź Kaplicę Sykstyńską, gdzie będziesz miał okazję spojrzeć na sufit Michała Anioła, gdy Twój przewodnik wyjaśni tajemnice mistrzowskich obrazów Michała Anioła. W pobliżu Kaplicy Sykstyńskiej znajduje się zespół prywatnych apartamentów papieskich, znanych jako Pokoje Rafaela. W tych wspaniale urządzonych pokojach znajdują się jedne z najwspanialszych dzieł Rafaela, w tym „Szkoła ateńska”, grupowy portret najsłynniejszych filozofów starożytności, wielu z nich w przebraniach współczesnych Raphaelowi. Często pomijane przez gości, którzy spieszą się do Kaplicy Sykstyńskiej, Pokoje Raphaela zasługują na coś więcej niż krótki postój — Twój przewodnik zapewni Ci mnóstwo czasu na podziwianie dzieł Rafaela w wolnym czasie . Wizyta w Muzeach Watykańskich to świetna okazja do odkrycia niezwykłych kolekcji starożytnych rzeźb, w tym legendarnego Laokoona i Apolla Belwederskiego. Te klasyczne dzieła sztuki wywarły głęboki wpływ na artystów renesansu, a ich anatomia mięśni i intensywność psychologiczna silnie wpłynęły na twórczość Michała Anioła i Rafaela. W towarzystwie doświadczonego historyka sztuki dowiesz się wszystkiego o tych starożytnych arcydziełach i zyskasz większe uznanie dla sztuki greckiej i rzymskiej. Przejdź się po słynnej Galerii Map, podziwiaj Dziedziniec Pinecone i odwiedź Dziedziniec Belvedere. Chociaż nie można zobaczyć całej ogromnej kolekcji Watykanu w ciągu kilku godzin, podczas tej wycieczki zobaczysz szereg atrakcji, których nie można przegapić. Po wyjściu z Kaplicy Sykstyńskiej wejdź bezpośrednio do Bazyliki Świętego Piotra, bez konieczności czekania w kolejce. Bazylika była wzbogacana przez wieki rękami niezliczonych artystów i architektów. Podczas wycieczki po Bazylice św. Piotra przewodnik opowie Ci fascynującą historię bazyliki i umieści ją w kontekście historii chrześcijaństwa, od jej początków jako miejsca pochówku do obecnego stanu świetności i międzynarodowego znaczenia.

Rzym: Watykan, Kaplica Sykstyńska i Bazylika św. Piotra

3. Rzym: Watykan, Kaplica Sykstyńska i Bazylika św. Piotra

Poznaj wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Watykan podczas wycieczki z przewodnikiem po wszystkich jego najważniejszych skarbach. Odkryj Muzea Watykańskie, Kaplicę Sykstyńską i Bazylikę św. Piotra z szybkim wejściem, aby jak najlepiej wykorzystać swój dzień. Rozpocznij swoją przygodę od odkrycia arcydzieł sztuki w Muzeach Watykańskich autorstwa jednych z najwybitniejszych artystów na świecie. Podążaj za przewodnikiem w wybranym języku po najważniejszych obszarach muzeum, w tym Galerii Map i Galerii Gobelinów. Wejdź do Kaplicy Sykstyńskiej, aby kontemplować chwałę uznanego arcydzieła Michała Anioła „Sąd Ostateczny”, jednego z najsłynniejszych dzieł sztuki, jakie kiedykolwiek powstały. Następnie podziwiaj wspaniałe wnętrze Bazyliki św. Piotra z szybkim wejściem. Zachwyć się jednym z najświętszych miejsc na świecie i podziwiaj oszałamiającą „La Pieta” Michała Anioła.

Rzym: zwiedzanie całych Muzeów Watykańskich i wspinaczka na kopułę św. Piotra

4. Rzym: zwiedzanie całych Muzeów Watykańskich i wspinaczka na kopułę św. Piotra

Spotkaj się ze swoim doświadczonym przewodnikiem po Watykanie przy Placu św. Piotra i zostaw Rzym za sobą, wjeżdżając do Watykanu i Bazyliki św. Piotra w chwili, gdy zostanie ona otwarta dla zwiedzających. Będąc w środku, przygotuj się na podziwianie najbardziej spektakularnych widoków Rzymu, gdy winda zabierze Cię na poziom tarasu bazyliki (lub przejdź się, jeśli wolisz, a później zasłuż sobie na lody)! Nagle „maleńkie” mozaiki, które widziałeś szczegółowo na obwodzie kopuły z poziomu gruntu, staną się masywne w swoim złotym blasku tuż przed twoimi oczami. Na poziomie tarasu możesz zdecydować, czy chcesz się zrelaksować i podziwiać widok, czy wspiąć się na pozostałe 320 stopni na szczyt, skąd zapierający dech w piersiach widok na Rzym i nie tylko jest po prostu niezrównany. Ponieważ to, co idzie w górę, musi upaść, zejdziesz z nami na niższy poziom bazyliki, aby zobaczyć „Vatacombs”, gdzie dawni papieże leżą w ozdobnych trumnach i podobiznach wykonanych przez najsłynniejszych artystów stuleci. Następną częścią tej przygody będzie dogłębna wizyta w Bazylice św. Piotra, największym kościele katolickim na świecie, w której znajdują się światowej sławy arcydzieła mistrzów renesansu, takich jak Michał Anioł, Rafael i Bernini. Ciesz się krótką przerwą i przekąską, zanim ponownie zbierzemy się na wstęp bez kolejki do Muzeów Watykańskich, prawdopodobnie najważniejszej kolekcji sztuki na świecie. Twój przewodnik będzie Ci towarzyszył przez muzeum, aby poruszać się po jego ponad 1200 galeriach, podkreślając jednocześnie Pokoje Rafaela, starożytne rzymskie i greckie elementy na dziedzińcu Belwederu oraz Galerię map, zapewniając jednocześnie, że pozostaniesz na właściwej drodze z okiem na ostateczna nagroda: Kaplica Sykstyńska. Znaczna część tej wycieczki będzie poświęcona Kaplicy, od jej uruchomienia po ostatnie szlify zastosowane przez nikogo innego jak Michelangelo Buonarroti, ponieważ Twój przewodnik pomoże ci odróżnić mit, fakt i popularną hollywoodzką fikcję dotyczącą tego majestatycznego dzieła sztuki.

Rzym: Bilet wstępu bez kolejki do Muzeów Watykańskich i Kaplicy Sykstyńskiej

5. Rzym: Bilet wstępu bez kolejki do Muzeów Watykańskich i Kaplicy Sykstyńskiej

Zwiedzaj Muzea Watykańskie i Kaplicę Sykstyńską dzięki biletowi wstępu bez kolejki. Odwiedź Pokoje Raphaela, Galerię Map i zanurz się w fascynujący świat sztuki i artefaktów historycznych. Po spotkaniu z gospodarzem wejdziesz do sali głównej bez czekania w kolejce i otrzymasz bilety. Odkryj marmurową rzeźbę Laokoona i jego synów w Muzeum Pio-Clementino, jednej z renomowanych przestrzeni muzealnych na terenie kompleksu. Następnie zobacz słynny Tors Belvedere, Salę Okrągłą i Pokoje Raphaela. Podziwiaj wyjątkowy motyw i freski przedstawiające różne sceny i tematy. Kontynuuj podróż do Kaplicy Sykstyńskiej, słynącej z niezwykłych fresków Michała Anioła. Będziesz zachwycony arcydziełami Michała Anioła, Botticellego, Ghirlandaio i innych artystów renesansu. Podziwiaj piękną kolekcję starożytnych rzeźb, renesansowych obrazów, gobelinów, rękopisów i znalezisk archeologicznych. Przeżyj niezwykłą wizualną podróż do świata renesansu we własnym tempie.

Rzym: Najważniejsze atrakcje Watykanu z wejściem Skip-the-Line

6. Rzym: Najważniejsze atrakcje Watykanu z wejściem Skip-the-Line

Zaoszczędź cenny czas podczas pobytu w Rzymie dzięki bez kolejki do popularnych zabytków Watykanu podczas tej wycieczki z przewodnikiem po Muzeach Watykańskich, Kaplicy Sykstyńskiej i Bazylice św. Piotra. Podążaj skrupulatnie zaplanowaną trasą, aby zobaczyć najlepsze miasto-państwo i podziwiać bezcenne skarby, takie jak masywny posąg z brązu na dziedzińcu Pinecone i historyczne mapy w dedykowanej Galerii Map Muzeum Watykańskiego. Spójrz na enigmatyczną rzeźbę Laokoona i jego synów i omów z przewodnikiem techniki stosowane przez różnych artystów. Zachwyć się cudownym sufitem Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej i poznaj szczegóły dotyczące 4 lat ciężkiej pracy, której ukończenie zajęło. Zakończ wycieczkę po Bazylice Świętego Piotra. Zobacz niezrównaną wielkość mozaik, złotych sufitów, gigantycznych posągów i spektakularnej kopuły.

Rzym: Wycieczka minibusem do Ogrodów Watykańskich z wejściem do Muzeów Watykańskich

7. Rzym: Wycieczka minibusem do Ogrodów Watykańskich z wejściem do Muzeów Watykańskich

Przeżyj zarówno Ogrody Watykańskie, jak i Muzea Watykańskie podczas tej łączonej wycieczki z dołączonymi biletami wstępu. Dowiedz się o ogrodach podczas wycieczki minibusem z audioprzewodnikiem we wszystkich językach, a następnie odwiedź muzea, aby zwiedzać je na własną rękę. Zacznij dzień od wycieczki po Ogrodach Watykańskich na pokładzie minibusa. Podłącz przewodnik audio, aby dowiedzieć się więcej o okolicy, siedząc wygodnie i podziwiając niesamowite widoki. Przejedź przez ogrody w stylu włoskim, angielskim i francuskim, aby podziwiać każdą z ich charakterystycznych cech. Podziwiaj formalne, geometryczne i renesansowe elementy ogrodu w stylu włoskim. Przechodząc do ogrodu francuskiego, zobacz jego wspaniały wyraz klasycznej sztuki barokowej, wzbogacony posągami i elementami wodnymi. Przejdź do ogrodu angielskiego z bardziej zapadającymi w pamięć elementami geometrycznymi, a także naturalnymi i sztucznymi elementami, takimi jak jaskinie, strumienie, drzewa, krzewy, pagody, pergole, świątynie i ruiny. Po wizycie w ogrodach uzyskasz dostęp do Muzeów Watykańskich. Zakończ dzień, zwiedzając jedno z najczęściej odwiedzanych muzeów na świecie.

Rzym: Wycieczka do Watykanu i Kaplicy Sykstyńskiej

8. Rzym: Wycieczka do Watykanu i Kaplicy Sykstyńskiej

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem po Rzymie, aby odkryć jedne z najważniejszych arcydzieł świata grecko-rzymskiego i sztuki renesansowej w Muzeach Watykańskich i Kaplicy Sykstyńskiej z biletami wstępu bez kolejki. Wejdź do Muzeów Watykańskich wejściem priorytetowym, omijając długie godziny oczekiwania w kolejce po bilety. Rozpocznij wycieczkę na Dziedzińcu Zbrojowni, aby zobaczyć Ogrody Watykańskie, a następnie przejdź na Dziedziniec Szyszki znajdujący się pośrodku starożytnych budynków papieskich. Przejdź przez kilka pomieszczeń Pałacu Belwederskiego, dawnej letniej rezydencji papieża, a obecnie siedziby Muzeum Piusa Klementyna, w którym znajdują się ważne znaleziska sztuki grecko-rzymskiej, w tym Apollo Belwederski i Grupa Laokoona. Następnie udaj się do 3 galerii, które zaprowadzą Cię do apartamentów papieskich - Galerii Kandelabrów, Galerii Gobelinów z dziełami flamandzkiego atelier Petera Van Aelsta oraz Galerii Map z freskowymi mapami terytorium Włoch, zamówionymi przez papieża Grzegorza XIII. Zakończ wycieczkę, oglądając 2 miejsca, których nie można przegapić w kolekcji watykańskiej - Pokoje Rafaela w apartamencie papieża Juliusza II i Kaplicę Sykstyńską, gdzie można podziwiać arcydzieła Michała Anioła, takie jak sceny z Księgi Rodzaju i Sąd Ostateczny.

Watykan: Wycieczka do muzeów i Kaplicy Sykstyńskiej z dostępem do bazyliki

9. Watykan: Wycieczka do muzeów i Kaplicy Sykstyńskiej z dostępem do bazyliki

Dokończ swoją podróż do Rzymu, biorąc udział w wycieczce z przewodnikiem po Muzeach Watykańskich, Kaplicy Sykstyńskiej i Komnatach Rafaela, z wejściówką bez kolejki. Ciesz się dodatkowym wstępem bez kolejki do Bazyliki św. Piotra, jeśli jest dostępny dla wycieczek rozpoczynających się przed 14:30. Jeśli chcesz mieć bardziej intymne wrażenia, zmień wycieczkę tak, aby grupa nie była większa niż 10 osób. Rozpocznij swoją wycieczkę od spotkania z przewodnikiem w pobliżu muzeów watykańskich. Podążaj za przewodnikiem w środku i ciesz się wejściem bez kolejki. Otrzymaj zestaw słuchawkowy, aby łatwo usłyszeć komentarz podczas eksploracji. Wędruj po muzeach i pozwól swojemu przewodnikowi ożywić dzieła sztuki. Następnie odetchnij świeżym powietrzem na dziedzińcu Pinecone i Belvedere. Ciesz się Salą Muz, Salą Okrągłą, Salą Krzyża Greckiego, Galerią Świeczników, Galerią Gobelinów i Galerią Map oraz podziwiaj panoramę Ogrodów Watykańskich poniżej. Odwiedź Pokoje Rafaela, namalowane przez mistrza mniej więcej w czasie, gdy Michał Anioł malował Kaplicę Sykstyńską. Spędź czas patrząc na sufit w Kaplicy Sykstyńskiej. Ta wycieczka kończy się wstępem bez kolejki do Bazyliki św. Piotra, jeśli jest dostępna, w przypadku wycieczek rozpoczynających się przed 14:30 i z wyjątkiem środy. Zwiedź Bazylikę na własną rękę i obejrzyj Pietę Michała Anioła oraz Baldachim Berniniego. Opuść wycieczkę z mnóstwem informacji.

Rzym: Muzea Watykańskie i Bazylika św. Piotra z wejściem na kopułę

10. Rzym: Muzea Watykańskie i Bazylika św. Piotra z wejściem na kopułę

Szukasz kompleksowej wycieczki po Watykanie, która pokaże Ci to, co Watykan ma do zaoferowania? Nasza wyjątkowa 5-godzinna wycieczka łączona obejmuje wszystkie kluczowe elementy wizyty! Pozwól, że pokażemy Ci zachwycającą Bazylikę św. Piotra, dołącz do nas podczas wspinaczki na Kopułę, eksploruj papieskie krypty i wreszcie omiń długie kolejki do Watykanu, aby odwiedzić imponujące muzea i zapierającą dech w piersiach Kaplicę Sykstyńską. Nasza wycieczka rozpoczyna się od wizyty w najwyższym punkcie Watykanu. Ciesz się przejażdżką windą i wdrap się na szczyt kultowej kopuły Bazyliki św. Piotra, aby podziwiać niezapomniany widok na Watykan i Rzym. Aby wejść na szczyt, wymagana jest odrobina sprawności, ale będąc w Rzymie… gorąco polecamy! Schodząc z powrotem na poziom ulicy, nasz przewodnik pokaże Ci niektóre atrakcje Bazyliki św. Piotra, takie jak Baldacchino, Pieta Michała Anioła i ołtarz św. Piotra. Nasz przewodnik będzie z tobą, aby upewnić się, że żadne ważne miejsce nie zostanie niezauważone przed zejściem do papieskich krypt. Przechodząc przez krypty, nasz przewodnik opowie historie osób pochowanych w tym świętym miejscu i odpowie na wszelkie pytania, które możesz mieć, zanim przejdziesz dalej do Muzeów Watykańskich. Omijając kolejki, nasz przewodnik zadba o to, by Twój czas był mądrze wykorzystany, abyś mógł z łatwością zwiedzać korytarze tego wspaniałego muzeum. Po zwiedzeniu niektórych atrakcji Muzeum, takich jak Pokoje Rafaela, Dziedziniec i słynna Galeria Map, udamy się do tego, co dla wielu jest punktem kulminacyjnym ich wizyty - Kaplicy Sykstyńskiej. Ponieważ wielu operatorów nie obejmuje wizyty z przewodnikiem w St Peters, nasza wycieczka łączona obejmująca dostęp do wyjątkowej kopuły jest koniecznością podczas wizyty w wiecznym mieście!

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 34
Sortuj wg:
Strona 1 z 3

Cortile del Belvedere: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Cortile del Belvedere? Kliknij tutaj.

Cortile del Belvedere: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 43 643 opinii

Thomas, nasz Przewodnik, był fantastyczny! Bardzo pouczający przez całą trasę, którą prowadził w idealnym tempie. Było gorąco, a on z łatwością prowadził nas przez cały czas, co sprawiło, że wycieczka była bardzo relaksująca, mimo że słyszeliśmy tak wiele dogłębnych i szczegółowych informacji. Nasza dwójka dzieci w wieku 9 i 10 lat również bardzo cieszyła się z wycieczki. Kilka wskazówek; nie muszą zakrywać kolan i ramion, przepuszczają ludzi w gorących spodniach! Paszport też nie jest potrzebny. Dziękuję Thomas, byłeś niesamowity i kochaliśmy Twoją firmę!

Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka. Mimo wykupienia jej tylko z 1 tygodniowym wyprzedzeniem, bylismy w stanie odwiedzic muzea watykanskie i kaplice sykstynska dokladnie tego dnia ktorego chcielismy. Zdobycie biletu samodzielnie bylo nie realne. Dodatkowo ominiecie kolejki to wielki plus. Przewodniczka bardzo ok, w sprawny sposob przeprowadzila nas po najwazniejszych salach i skupila sie przede wszystkim na malarstwie.

Fantastyczny przewodnik, Alberto! Szybki wstęp do Muzeów Watykańskich, Kaplicy Sykstyńskiej i Bazyliki Świętego Piotra. Alberto dostarczył nam wiele historii i faktów, sprawił, że czuliśmy się mile widziani i sprawił, że wycieczka była przyjemna! Wycieczka była bardzo pouczająca i w 100% poleciłaby ją.

An interesting journey through the ages - we started with the Vatican and moved into the direction of St. Peter's Basilica. The guide was very professional and knowledgeable - told many interesting stories and anectodes.

wszystko poszło sprawnie. od zamówienia po wycieczkę.