Cork – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Cork: wycieczka z przewodnikiem Ring of Kerry

1. Z Cork: wycieczka z przewodnikiem Ring of Kerry

Poznaj mistyczny Pierścień Kerry podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem z Cork. Zobacz malowniczą wioskę Waterville, Park Narodowy Killarney, panoramiczne widoki na zatokę Dingle i inne słynne obszary starożytnej Irlandii. Po spotkaniu z przewodnikiem wybierz się na malowniczą przejażdżkę do jednej z najbardziej kolorowych i urokliwych wiosek w Irlandii. Zobaczysz dwa wiejskie place i piękny most w centrum wioski. Przejdź przez Killorglin, dom starożytnego festiwalu celtyckiego znanego jako Jarmark Pucki. Następnie podziwiaj niesamowite widoki na zatokę Dingle, słynną plażę Inch, a w pogodny dzień, być może nawet na wyspy Blasket u dzikiego wybrzeża Atlantyku. Będziesz podziwiać malowniczą małą wioskę Waterville, która znajduje się z widokiem na zatokę Ballinskelligs i Skały Skellig z ich wczesnochrześcijańskim klasztorem. Charlie Chaplin kochał Waterville i był częstym gościem. Zobacz pomnik ku jego czci, odsłonięty w 1998 roku. Przejdź do najpiękniejszego i najbardziej podziwianego parku narodowego w Irlandii i podziwiaj widoki na jeziora Killarney i Czarną Dolinę podczas postojów w Molls Gap i Leprechaun Crossing. Następnym przystankiem będzie piękny 18-metrowy wodospad, który spływa kaskadami przez zalesiony Friar's Glenn i podziwia to miejsce o naturalnym pięknie. Na koniec poświęć trochę czasu na relaks w Killarney i przekąskę przed wyjazdem do Cork.

Klify Moheru: 1-dniowa wycieczka z Cork

2. Klify Moheru: 1-dniowa wycieczka z Cork

Twoja wycieczka po zachodnim wybrzeżu Irlandii zaczyna się rano od zameldowania w biurze turystycznym Bridge Street w mieście Cork. Wybierz się na przejażdżkę do Limerick, stolicy regionu środkowo-zachodniego, z przystankiem nad brzegiem rzeki Shannon. Kontynuuj podróż do Klifów Moheru, gdzie zatrzymasz się, aby odkryć to miejsce o niesamowitym naturalnym pięknie. Odbierz bezpłatny bilet, aby zobaczyć wielokrotnie nagradzaną wystawę Atlantic Edge, która bada potężne Klify Moheru z różnych perspektyw. Następnie kierowca zabierze Cię wzdłuż wybrzeża Atlantyku, podziwiając wspaniałe widoki na zatokę Galway i Wyspy Aran. Podróżuj przez region Burren i podziwiaj niezwykły widok jego wyjątkowego skalistego krajobrazu. Następnie zatrzymasz się na krótki postój w zamku Bunratty przed przyjemnym powrotem do miasta Cork, mijając po drodze wzgórza Złotej Doliny. Powrót do Cork wieczorem.

Cork: wycieczka po destylarni Midleton z degustacją whisky

3. Cork: wycieczka po destylarni Midleton z degustacją whisky

Zanurz się w świecie bogatego dziedzictwa, rzemiosła i niezapomnianych historii, otwierając nasze drzwi dla entuzjastów whisky takich jak Ty Wycieczki dzienne odbywają się przez 7 dni przez cały rok, z wyjątkiem wybranych dat w okresie Bożego Narodzenia. Podróż rozpoczyna się prezentacją audiowizualną, po której następuje godzinna wycieczka z przewodnikiem po oryginalnej destylarni. Twoje doświadczenie zakończy się w barze Midleton Distillery Experience Bar z charakterystycznym koktajlem i 3-częściową degustacją porównawczą whisky. Po wycieczce możesz zajrzeć do sklepu z pamiątkami Distillery, w którym znajdziesz ekskluzywne prezenty do zabrania do domu, takie jak Jameson Distillery Edition, znakomita whisky sprzedawana wyłącznie w Midleton. Uczyń go jeszcze bardziej wyjątkowym, personalizując butelkę jako wspaniały prezent lub pamiątkę z wizyty.

Wielka Brytania/Europa: Plan danych mobilnych eSim

4. Wielka Brytania/Europa: Plan danych mobilnych eSim

Ułatw sobie podróż dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w 42 najczęściej odwiedzanych regionach w Europie i Wielkiej Brytanii. Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie oraz wybieraj spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Wystarczy zeskanować kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów związanych z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu bez odpadów. Zdobądź jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM na bieżąco. Po aktywacji Twoja ochrona rozpocznie się zgodnie z wybranym okresem. Korzystaj z zasięgu w Austrii, Albanii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Gibraltarze, Węgrzech, Wyspie Man, Islandii, Irlandii, Włoszech (w tym San Marino i Watykan), Wyspa Jersey, Kazachstan, Łotwa, Litwa, Liechtenstein, Luksemburg, Objęte są również Malta, Holandia, Macedonia Północna, Norwegia, Portugalia, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Uzbekistan, Wielka Brytania i północna Irlandia. Wszystkie modele iPhone'a wprowadzone na rynek poza iPhone'em XS mogą obsługiwać eSIM. W przypadku Androida, jeśli nie masz pewności, sprawdź, czy kwalifikujesz się do korzystania ze zdjęcia z wytycznymi. APN (nazwa punktu dostępu): internet Informacje o lokalnym operatorze: Wielka Brytania: Telefonica / Vodafone /Hutchison 3G /Wszędzie wszędzie

Wycieczka całodniowa z Dublina do zamku w Blarney

5. Wycieczka całodniowa z Dublina do zamku w Blarney

Poznaj najsłynniejszy spośród irlandzkich zamków, biorąc udział w tej całodniowej wycieczce z Dublina. Poświęć czas wolny, by zwiedzić miasto Cork i odwiedzić zamek w Blarney. Podążaj śladami św. Patryka. Zobacz krzyże celtyckie i okrągłą wieżę. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w obiekcie Paddy's Palace w Dublinie. Wsiądź do komfortowego i klimatyzowanego vana, którym wyruszysz na malowniczą przejażdżkę pośród zielonych pól i farm mlecznych, z których słynie położony w hrabstwie Cork obszar Golden Vale. Podziwiaj panoramiczne widoki na pasmo górskie Galtee Mountains i hrabstwo Tipperary. Zatrzymaj się nad rzeką Lee przepływającą przez Cork. W mieście tym zaplanowano godzinę czasu wolnego na zwiedzanie w swoim tempie. Odwiedź zabytkowy angielski targ (English Market) i zachwyć się architekturą katedry św. Findbara. Pojedź do zamku w Blarney, gdzie Twoją uwagę przykuje legendarny Kamień z Blarney (Kamień Elokwencji). Według legendy osoba, która go pocałuje, uzyska na 7 lat dar elokwencji i przekonywania. Zrób „dzióbek” i pocałuj kamień, uwieczniając tę chwilę na zdjęciu.  Zwiedź tereny zamkowe i ogrody, a także odnajdź Jaskinię Czarownicy. Ciesz się wolnymi od podatku zakupami, odwiedzając przędzalnię wełny Blarney Woollen Mills i sklep z rękodziełem. Cofnij się w czasie, spoglądając na działające na wyobraźnię krzyże celtyckie oraz okrągłą wieżę. Po wyjeździe z Dublina pokonasz drogę wiodącą przez obszar Golden Vale w hrabstwie Tipperary. Powrót do Dublina przewiduje się w nocy. 

Z Cork: Hrabstwo Cork Highlights Tour z biletami wstępu

6. Z Cork: Hrabstwo Cork Highlights Tour z biletami wstępu

Odkryj najważniejsze atrakcje hrabstwa Cork i odkryj starożytne blanki zamku i ogrodów Blarney. Wybierz się w podróż przez historię i pocałuj legendarny kamień z Blarneya, aby otrzymać prezent. Spaceruj po pięknych ogrodach i kupuj bezcłowo w sąsiednich przędzalniach wełny. Odwiedź Charles Fort i zejdź do malowniczego kurortu Kinsale. Zanurz się w atmosferze tego uroczego miasteczka i zwiedzaj kręte, wielowiekowe uliczki z kolorowo pomalowanymi sklepami, pubami, kawiarniami i domami. Zatrzymaj się na kufel piwa Murphy's Stout i talerz świeżych owoców morza z trawlera. Nest, odwiedź historyczne miasto portowe Cobh, ostatni port zawinięcia Titanica. Zatrzymaj się w Titanic Museum (opcjonalnie) lub eksploruj ocean, aby zobaczyć kolorową lokalną architekturę, rzymskokatolicką katedrę św. Colmana lub zobaczyć jedne z największych statków wycieczkowych na świecie.

Z Dublina: całodniowa wycieczka po zamku Blarney

7. Z Dublina: całodniowa wycieczka po zamku Blarney

Wyrusz na pokład luksusowego, klimatyzowanego autobusu i zobacz, jak miejski pejzaż Dublina ustępuje miejsca pofałdowanym, zielonym wzgórzom irlandzkiej wsi. Przejedź przez kilka interesujących miejsc, w tym góry Galtee i Curragh w hrabstwie Kildare, gdzie znajduje się irlandzka narodowa stadnina koni. Najpierw przyjedź do zamku Blarney, który jest znany na całym świecie ze swojego słynnego kamienia z Blarney. Pocałuj kamień i otrzymaj „dar gadania”. Koniecznie zwiedź resztę zamku Blarney, a także jego bujne tereny i leśne spacery. Odkryj malowniczą Rock Close, wykonując Wishing Steps. Wyjedź z Cork i dotrzyj do jednego z 7 cudów Irlandii, Skały Cashel w hrabstwie Tipperary. Poznaj Salę Wikariuszy, Kaplicę Cormacka, Katedrę Celtycką, Okrągłą Wieżę i okoliczne tereny wypełnione starożytnymi wysokimi krzyżami. Podziwiaj jeden z najstarszych romańskich malowideł ściennych w Irlandii w tym słynnym na całym świecie zabytku. Na ostatni przystanek dnia odwiedź jeden z największych i najlepiej zachowanych zamków w Irlandii, Zamek Cahir. Zamek został wybudowany w XIII wieku jako siedziba rodziny Butlerów. Zbudowany jako zamek obronny, nadal szczyci się oryginalną konstrukcją. Następnie wróć do centrum Dublina, aby zakończyć wycieczkę.

Cork: historyczna wycieczka piesza z przewodnikiem

8. Cork: historyczna wycieczka piesza z przewodnikiem

Wyrusz na pieszą wycieczkę w towarzystwie lokalnego przewodnika. Podczas godzinnego spaceru po centrum miasta poznasz historię Cork jako transatlantyckiego i europejskiego centrum handlowego. Idź wzdłuż zakrzywionej głównej ulicy, podążając trasą rzeki pod nią. Podziwiaj Cork Opera House i po drugiej stronie rzeki, zobacz kształt kościoła Shandon z charakterystyczną czerwono-białą ceglaną dzwonnicą i tarczami zegarów. Następnie przejdź się Carey's Lane, aby odwiedzić cmentarz Hugenot, a następnie udaj się na Coal Quay i Cornmarket Street. Wzdłuż najszerszej ulicy w Cork, Grand Parade, zobacz park biskupa Lucy, fontannę Berwick i pomnik narodowy. Posłuchaj o Nano Nagle i jej szeroko zakrojonej pracy humanitarnej w zakresie edukacji najbiedniejszych klas, stojąc na kładce nazwanej na jej cześć. Następnie zwiedź katedrę św. Finbara, most South Gate i Fort Elżbiety. Zobacz wejścia do hangaru w wiodącej dzielnicy biznesowej miasta znanej jako South Mall. Zakończ wycieczkę na Princes Street, przy głównym wejściu do fascynującego angielskiego targu w Cork.

Cork: 2-godzinny rejs z przewodnikiem po Cork Harbor

9. Cork: 2-godzinny rejs z przewodnikiem po Cork Harbor

Rejs po rzece Lee i przez Lough Mahon podczas malowniczej wycieczki krajoznawczej. Ciesz się 360-stopniowymi widokami z górnego pokładu, aby zobaczyć port Cork i nie tylko w całej okazałości. Poznaj ważne zabytki, w tym wspaniałe widoki na Zamek Blackrock, w którym obecnie mieści się obserwatorium i restauracja. Zobacz Martello Towers i przejedź obok kolorowego miasta Passage West i Haulbowline Island, które ma bogatą historię jako XVII-wieczna baza wojskowa. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, ale miej oczy otwarte na ekscytujące widoki, takie jak foki, luksusowe jachty, fortyfikacje i zabytki kultury.

Dublin: wycieczka do Cork, Cobh i zamku w Blarney

10. Dublin: wycieczka do Cork, Cobh i zamku w Blarney

Ucieknij od zgiełku Dublina podczas całodniowej wycieczki na południe do tętniącego życiem miasta Cork. Zabija kamień Blarney w zamku Blarney, podziwiaj georgiańskie budynki w centrum miasta i odwiedź port Cork, aby zobaczyć dworzec kolejowy z epoki wiktoriańskiej i terminal transatlantycki. Wyjedź pociągiem ze stacji Heuston wczesnym rankiem na pociąg InterCity do Cork City. Po przybyciu udaj się do Zamku Blarney, gdzie możesz pocałować słynny Kamień z Blarney i otrzymać dar wiecznej elokwencji. Zrelaksuj się, mając trochę wolnego czasu na zakupy i zjedz lunch w wiosce Blarney. Udaj się do Cork na krótką wycieczkę po południowej stolicy Irlandii, która słynie ze scen artystycznych, muzycznych i literackich. Zbudowane na miejscu osady klasztornej z VI wieku centrum miasta jest pełne georgiańskich budynków, XVII-wiecznych uliczek i dynamicznej nowej architektury. Kontynuuj podróż wzdłuż portu Cork do Cobh, miejsca, w którym znajduje się Queenstown Story Heritage Centre. Położony w pięknie odrestaurowanym dworcu kolejowym z epoki wiktoriańskiej, był także terminalem transatlantyckim, który służył jako punkt wyjścia do Nowego Świata dla pokoleń irlandzkich emigrantów, od czasów głodu do ostatnie lata. Przesiądź się z powrotem do centrum Cork, aby złapać powrotny pociąg InterCity z powrotem do Dublina, z planowanym przyjazdem na stację Heuston wieczorem.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Cork

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 42
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Cork: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Cork

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Cork?

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Cork

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Cork to:

Killarney

Jakie są najlepsze atrakcje w: Cork dla osób z dziećmi?

Cork: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Cork? Kliknij tutaj.