Atrakcje i wycieczki
Copacabana, Boliwia

Copacabana – nasze najbardziej polecane atrakcje

La Paz: całodniowa wycieczka do Copacabana i Isla del Sol

1. La Paz: całodniowa wycieczka do Copacabana i Isla del Sol

Dołącz do całodniowej wycieczki po La Paz nad jezioro Titicaca, odwiedzając Copacabana i Yumani, a także Isla del Sol. Ciesz się kobaltowym kolorem wody i malowniczym obrzeżem posypanych śniegiem gór. Po odebraniu zatrzymaj się w punkcie widokowym Tiquina, aby podziwiać jedne z najlepszych panoramicznych widoków na jezioro Titicaca. Następnie wskocz na prom i odkryj najwyżej położone żeglowne jezioro na świecie. Odwiedź Copacabana, główne boliwijskie miasto nad brzegiem jeziora. Kontynuuj dzień na Isla del Sol, uważanej przez Inków za miejsce narodzin ich boga słońca. Później udaj się na wybrzeże Yumani w południowej części wyspy. Tam podziwiaj świątynię Sol Pilkokaina i szczegóły architektury Inków. Pod koniec wycieczki wróć łodzią do Copacabana, a następnie wsiądź do autobusu z powrotem do La Paz.

Z La Paz: Titicaca, Copacabana i Isla del Sol na jednodniową wycieczkę

2. Z La Paz: Titicaca, Copacabana i Isla del Sol na jednodniową wycieczkę

Wyrusz z La Paz na jednodniową wycieczkę z pełnym przewodnikiem, która popłynie po jeziorze Titicaca i odwiedzi Copacabana i Yumani, a także Isla del Sol. Zjedz smaczny lunch i odkryj słynne Schody Inków i Fontannę Inków. Wyjedź z La Paz około 7 rano i po około 3 godzinach dotrzesz do Tiquina, najwęższej części jeziora Titicaca. Przepłyń łodzią na drugą stronę i kontynuuj podróż 30-minutową przejażdżką autobusem do miasta Copacabana. Tam zjedz lunch, a następnie udaj się w kierunku brzegu, aby złapać łódź na Isla del Sol, gdzie zobaczysz schody Inków i fontannę Inków, znaną również jako fontanna młodości. Ta fontanna Inków reprezentuje 3 filary kultury Aymara, Ama Sua, Ama Llulla i Ama Quella, co oznacza, że nie kradnij, nie kłam i nie bądź leniwy. Następnie odwiedź miasto Yumani, a następnie wróć do portu, aby złapać łódź z powrotem na Copacabana. Będąc w Copacabana, zwiedzaj kościół, główny plac i targ rzemieślniczy. O 18:00 złapiesz autobus powrotny do La Paz, skąd powinieneś wrócić do miasta o 22:00.

Z La Paz: 2-dniowa wycieczka do Isla del Sol i jeziora Titicaca

3. Z La Paz: 2-dniowa wycieczka do Isla del Sol i jeziora Titicaca

Wyrusz z La Paz na dwudniową wycieczkę z przewodnikiem, która obejmuje rejs statkiem po jeziorze Titicaca oraz wizyty w Copacabana, Yumani i Isla del Sol, gdzie spędzisz noc. Ciesz się wspaniałą scenerią kobaltowoniebieskiego jeziora i posypanych śniegiem gór, odkrywając krainę Inków. Wycieczka wyruszy z La Paz wcześnie rano do jeziora Titicaca. Twój pierwszy przystanek będzie w punkcie widokowym Tiquina, gdzie zobaczysz wspaniałe panoramiczne widoki Titicaca, najwyższego żeglownego jeziora na świecie na wysokości 3812 metrów. Następnie popłyń promem do Copacabana, głównego boliwijskiego miasta nad brzegiem jeziora, które znajduje się tuż przy granicy z Peru. Stąd popłyniesz łodzią motorową na Isla del Sol, uważaną przez Inków za miejsce narodzin ich Boga Słońca. Po południu będziesz miał czas na zwiedzanie Yumani na południowym wybrzeżu wyspy i podziwianie świątyni Sol Pilko Kaina oraz szczegółów architektury Inków. Po spędzeniu nocy na wyspie, będziesz mieć wolny dzień do 15.30, co daje mnóstwo czasu na zwiedzanie północnej części wyspy, gdzie znajduje się Złote Muzeum i Inkaska Fontanna Młodości. Po południu popłyniesz łodzią z powrotem do Copacabana, gdzie będziesz miał czas na kolację, zanim złapiesz autobus z powrotem do La Paz, gdzie dotrzesz około 23.00.

Całodniowa wycieczka do Copacabana i Isla del Sol

4. Całodniowa wycieczka do Copacabana i Isla del Sol

Wycieczka z Puno do Copacabana Isla del Sol pozwoli Ci odwiedzić Bazylikę Dziewicy Candelaria w Copacabana i Isla del Sol podczas tej jednodniowej wycieczki, położonej w Copacabana (Boliwia) w odległości 142 km od miasta Puno. Miejsce to było centrum pochodzenia Imperium Inków, odwiedzenie tego miejsca pozwoli Ci odkryć centra archeologiczne poświęcone kultowi boga Słońca lub Inti. Plan podróży: - Najpierw odbierzemy Cię z hotelu o 7:00 rano z miasta Puno, a później na stację końcową, skąd pojedziemy do Copacabana autobusem wycieczkowym. - Po kilku godzinach podróży dotrzemy do granicy Peru-Boliwia (Cassani), gdzie przeprowadzimy procedury wjazdu do Boliwii. - Po zakończeniu wszystkich procedur będziemy kontynuować naszą podróż, aż dotrzemy do Copacabana, przybliżony czas przyjazdu: 12:00 czasu boliwijskiego. Tutaj zjemy lunch i zwiedzimy z przewodnikiem katedrę Matki Bożej z Copacabana. Następnie udamy się do portu, aby popłynąć łodzią na Isla del Sol. Aby to zrobić, przepłyniemy przez jezioro Titicaca, aż dotrzemy do południowej strony Isla del Sol, gdzie odwiedzimy stanowisko archeologiczne Pilkoken (Świątynia Słońca). W drodze na południe Isla del Sol zejdziemy schodami Umani z epoki Inków i między innymi odwiedzimy Wieczną Fontannę Inków, gdzie będziesz miał okazję skosztować świętej wody. - Na koniec wejdziemy na pokład łodzi z powrotem do Copacabana z szacowanym czasem przybycia o 17:00. Po powrocie do Copacabana będziemy mieli trochę wolnego czasu, zanim wsiądziemy do autobusu powrotnego do Puno, który przyjedzie około 21:00. Następnie udaj się do hotelu w Puno.

Z Puno: Wyspa Słońca i Copacabana 1-dniowa wycieczka

5. Z Puno: Wyspa Słońca i Copacabana 1-dniowa wycieczka

Twoja wycieczka rozpoczyna się wczesnym porannym odbiorem z hotelu, skąd następnie udasz się do Copacabana. Po przybyciu na granicę Peru i Boliwii Twój paszport i karta migracyjna zostaną sprawdzone przez władze obu krajów. Po przybyciu do Copacabany odwiedzisz Sanktuarium Copacabana, a następnie zjesz lunch w mieście. Po południu o 13:30 wycieczka uda się na Wyspę Słońca. Ciesz się 1,5-godzinną przejażdżką łodzią motorową. Po dotarciu na wyspę rozprostuj nogi podczas 40-minutowego spaceru. Zobacz kompleksy archeologiczne Pilko Kaina na brzegu wyspy, ruiny Chincana, Świątynię Śpiewu, Świętą Skałę i Stół Ceremonii. Spędź czas w muzeum archeologicznym, aby dowiedzieć się więcej o historii imponujących kompleksów. Twoja jednodniowa wycieczka zakończy się transportem do Twojego hotelu w Puno o 20:30.

Boliwia: całodniowa wycieczka do Copacabana i Isla del Sol

6. Boliwia: całodniowa wycieczka do Copacabana i Isla del Sol

Ta wycieczka pozwoli Ci odwiedzić Bazylikę Dziewicy Candelaria w Copacabana i Wyspę Słońca, znajdującą się w Copacabana (Boliwia) w odległości 142 km od miasta Puno. Miejsce to było centrum pochodzenia Imperium Inków, odwiedzenie tego miejsca pozwoli Ci odkryć ośrodki archeologiczne poświęcone kultowi boga Słońca lub Inti. Plan zwiedzania: - Zaczynamy od odbioru z hotelu o godzinie 7:00 w pobliżu głównego placu w Puno, a następnie do stacji końcowej, skąd pojedziemy do Copacabana autobusem wycieczkowym. - Później dotrzemy do granicy Peru-Boliwia (Cassani), gdzie przeprowadzimy procedury wjazdu do Boliwii. - Po zakończeniu wszystkich procedur udamy się do Copacabana, przybliżony czas przyjazdu: 12:00 czasu boliwijskiego. Tutaj zjemy lunch i odwiedzimy katedrę Matki Bożej z Copacabana. Następnie udamy się do doku, aby wsiąść na łódź, która zabierze nas na Isla del Sol. Przepłyniemy przez jezioro Titicaca, aż dotrzemy do południowej strony Isla del Sol, gdzie odwiedzimy stanowisko archeologiczne Pilkoken (Świątynia Słońca). W drodze na Isla del Sol zejdziemy schodami Umani z epoki Inków i między innymi odwiedzimy Wieczną Fontannę Inków, gdzie możesz skosztować świętej wody. - Na koniec popłyniemy łodzią z powrotem do Copacabana, gdzie dotrzemy około godziny 17:00. Po powrocie do Copacabana będziemy mieli czas wolny przed powrotem autobusem do Puno, gdzie dotrzemy około godziny 21:00 .

Z La Paz: Prywatna wycieczka po jeziorze Titicaca i Copacabana

7. Z La Paz: Prywatna wycieczka po jeziorze Titicaca i Copacabana

Po odebraniu z hotelu w La Paz udaj się z profesjonalnym przewodnikiem do wioski Copacabana i po przyjeździe zjedz małą lokalną przekąskę. Odwiedź Bazylikę Matki Bożej z Copacabana, poświęconą Virgen Morena. Poznaj regionalnych rzemieślników i poznaj ich lokalne rzemiosło. Następnie udaj się na Isla del Sol prywatną łodzią, gdzie przejdziesz Wielkimi Schodami Inków, aby zobaczyć Świętą Fontannę, która podobno daje wieczne szczęście. Przerwa na lunch w restauracji archeologicznej, a następnie odwiedź mały targ rękodzieła i miejsca przodków, aby dowiedzieć się więcej o zwyczajach mieszkańców.

Z Puno: odwiedź pływające wyspy Uros

8. Z Puno: odwiedź pływające wyspy Uros

Podczas tej wycieczki możesz zdecydować, czy chcesz ją odbyć rano, czy po południu. W zależności od wybranej godziny, odbierzemy Cię z hotelu około godziny 8:50 lub 16:00, aby opuścić port w Puno. Po 30 minutach podróży łodzią dotrzemy na wyspy Uros, starożytne miasto składające się z małych wysp wykonanych z trzciny z małymi domkami również wykonanymi z trzciny, gdzie odwiedzimy 2 z tych okazów przez około 30 minut. Tutaj będziemy mogli docenić rzemiosło i tradycyjne zwyczaje tych społeczności oparte na łowiectwie, tkactwie i życiu wodnym ze wspólnym wyjaśnieniem naszego przewodnika i lokalnej rodziny. Podczas tej przygody będziesz mieć nawet możliwość rejsu typowymi trzcinowymi łodziami używanymi w tym obszarze. Po 3-godzinnej wycieczce wrócimy do miasta Puno.

Z La Paz: jednodniowa wycieczka nad jezioro Copacabana Titicaca i Wyspę Słońca

9. Z La Paz: jednodniowa wycieczka nad jezioro Copacabana Titicaca i Wyspę Słońca

6:30 Odebrany z Twojego hotelu, podróżuj autobusem grupowym po utwardzonej drodze przez 3 godziny, pośrodku pasma górskiego Andów i ciesz się andyjskimi krajobrazami. Przyjedź do miasta Copacabana i zrób sobie krótką przerwę i zjedz lokalny lunch w jednej z przytulnych restauracji. Rejs statkiem po najwyżej położonym żeglownym jeziorze na świecie na Isla del Sol. Wycieczka z przewodnikiem po Isla del Sol, wizyta w świątyni Pilkokaina Sun, Inka Starway, odświeżenie się w „fontannie młodości” datowanej na czasy Inków. Powrót łodzią do Copacabany, wczesna kolacja lub czas wolny, powrót autobusem do La Paz. Przylot do La Paz o 22:00

Copacabana i Wyspa Słońca – cały dzień

10. Copacabana i Wyspa Słońca – cały dzień

Zaczynamy wcześnie rano w La Paz, a następnie kierujemy się bezpośrednio do Copacabany. Tam chwilę spacerujemy i jemy typowy lunch z pstrągami. Wkrótce wsiadamy na łódkę i płyniemy w stronę Wyspy Słońca. Po przybyciu na miejsce rozpoczynamy zwiedzanie Ruin Preinkaskich. Wreszcie nasz powrót następuje pod koniec wieczoru.

Wszystkie atrakcje

Często zadawane pytania dotyczące: Copacabana

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Copacabana

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Copacabana to:

Wyspa Słońca

Copacabana, Boliwia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Copacabana, Boliwia? Kliknij tutaj.