Atrakcje i wycieczki
Como

Najciekawsze atrakcje

Como: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 406
Sortuj wg::

Como: najczęściej polecane atrakcje

Z Mediolanu: Jezioro Como i Bellagio - wycieczka autobusowa i prywatna wycieczka łodzią

Z Mediolanu: Jezioro Como i Bellagio - wycieczka autobusowa i prywatna wycieczka łodzią

Wybierz się na 1-dniową wycieczkę autobusem z Mediolanu nad jezioro Como, które słynie ze wspaniałych willi i kolorowych ogrodów. Spaceruj po Como z przewodnikiem i zrelaksuj się na prywatnej wycieczce po jeziorze Como. Ciesz się zielenią w ogrodach Villa Olmo. Wyruszając z Mediolanu, dotrzyj do Como i rozpocznij wizytę od spokojnego spaceru po historycznym centrum miasta. Poznaj uroczy włoski ogród Villa Olmo. Następnie udaj się na spokojny, prywatny rejs po jeziorze. Zanurz się w rozległych widokach okolicy na ekskluzywnej prywatnej łodzi, która zabierze Cię do zaczarowanej wioski Bellagio. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie miasta, a następnie wróć prywatną łodzią.

Z Mediolanu: Como, Lugano i Bellagio Ekskluzywny rejs łodzią

Z Mediolanu: Como, Lugano i Bellagio Ekskluzywny rejs łodzią

Zanurz się w najlepszej szwajcarskiej i włoskiej kulturze podczas tej całodniowej wycieczki. Wyruszając z Mediolanu, ciesz się pouczającym komentarzem na temat zabytków i spektakularnych krajobrazów po drodze. Dotrzyj do malowniczego i zawsze popularnego miasta Como. Ciesz się pieszą wycieczką po mieście i dotrzyj do gotyckiej katedry w towarzystwie profesjonalnego pilota wycieczki, który pomoże Ci odkryć sztukę i historię tego uroczego miasta. Udaj się do małej wioski Tremezzo i ciesz się panoramiczną przejażdżką autobusem. Stamtąd rozpocznie się nasz ekskluzywny rejs na pokładzie prywatnej łodzi, aby dotrzeć do Bellagio, znanego również jako "Perła Jeziora Como". Podczas tego rejsu masz szansę zobaczyć jezioro Como z innej perspektywy, nie spiesz się, aby się rozejrzeć i zobaczyć harmonię między naturą a architekturą. Przepłyń obok willi z pięknymi ogrodami i wśród nietkniętej przyrody Po przybyciu do Bellagio ciesz się wolnym czasem, aby chłonąć swobodną atmosferę tego idyllicznego i relaksującego miejsca oraz zjeść lunch, zanim wyruszysz w rejs powrotny do Tremezzo. Twoim ostatnim przystankiem będzie szwajcarskie miasto Lugano, gdzie będziesz mieć trochę wolnego czasu na zwiedzanie centrum miasta i skosztowanie szwajcarskiej czekolady.

Z Mediolanu: Jednodniowa wycieczka nad jezioro Como i Bellagio z luksusowym rejsem

Z Mediolanu: Jednodniowa wycieczka nad jezioro Como i Bellagio z luksusowym rejsem

Podziwiaj wspaniałe górskie krajobrazy wokół jeziora Como podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Mediolanu. Podziwiaj śródziemnomorską i alpejską scenerię podczas letniego rejsu do Varenny i Bellagio. Rozpocznij podróż autobusem bezpośrednio z Mediolanu do Como. Dołącz do przewodnika podczas pieszej wycieczki, aby odkryć katedrę w Como i inne historyczne perełki. Wskocz na prywatną łódź wzdłuż jeziora i posłuchaj komentarza na żywo, podkreślającego najważniejsze wille, ogrody i inne miejsca. Zejdź na ląd w Varenna, przespaceruj się brukowanymi korytarzami tej malowniczej wioski i poczuj urok jej spokojnych uliczek. Wsiądź na kolejny prom do kolorowego Bellagio, uważanego za jedno z najpiękniejszych i najbardziej idyllicznych miast w regionie, i ciesz się 2 godzinami wolnego czasu. Zrelaksuj się i skosztuj regionalnego posiłku w jednej z lokalnych restauracji. Na koniec wsiądź do autobusu powrotnego do Mediolanu, gdzie możesz usiąść wygodnie i skorzystać z pokładowego Wi-Fi, aby podzielić się zdjęciami z niezapomnianego dnia.

Z Mediolanu: Rejs po jeziorze Como z wizytą w Como i Bellagio

Z Mediolanu: Rejs po jeziorze Como z wizytą w Como i Bellagio

Poznaj jeden z najbardziej malowniczych regionów północnych Włoch podczas całodniowej wycieczki krajoznawczej nad ulubione miejsce celebrytów - jezioro Como. Odwiedź piękne miasta Como i Bellagio, wybierz się w rejs po jeziorze i podziwiaj malownicze widoki regionu. Podczas przejażdżki autobusem z Mediolanu otrzymasz pouczający komentarz na temat zabytków i spektakularnych krajobrazów po drodze. Po dotarciu do małej wioski Cadenabbia, odbędziesz szybką 15-minutową przeprawę promową do Bellagio, znanego jako "Perła Jeziora". Będziesz cieszyć się czasem spędzonym w tym idyllicznym i relaksującym miejscu. Następnie wejdź na pokład łodzi, aby popłynąć w górę jeziora do Como, zachwycającej podróży, która przemierza wspaniałe jezioro, znane z malowniczych krajobrazów i uroczych miasteczek. Podczas tej malowniczej podróży będziesz cieszyć się zapierającymi dech w piersiach widokami na otaczające góry, eleganckie wille rozsiane po linii brzegowej i krystalicznie czyste wody jeziora. Po przybyciu do Como wybierz się na pieszą wycieczkę po malowniczym centrum miasta, w którym zderzają się natura, sztuka i lokalne tradycje. Dowiedz się o wielu wielkich poetach i pisarzach, którzy zostali oczarowani i zainspirowani pięknem willi, ogrodów i bajkowej atmosfery Como.

Z Como: Lugano i Bellagio z czarującym rejsem statkiem

Z Como: Lugano i Bellagio z czarującym rejsem statkiem

Odkryj piękne jeziora i wioski Szwajcarii i Włoch z Como z pilotem wycieczki. Podziwiaj małą wioskę Cadenabbia, ciesz się rejsem z Bellagio i podziwiaj panoramiczne widoki na jezioro Como podczas całodniowej wycieczki. Najpierw rozpocznij nasz czarujący rejs na pokładzie publicznej łodzi, aby dotrzeć do Bellagio, znanego również jako "Perła Jeziora Como". Podczas tego rejsu masz szansę zobaczyć jezioro Como z innej perspektywy, nie spiesz się, aby się rozejrzeć i zobaczyć harmonię między naturą a architekturą. Rejs oferuje wyjątkową perspektywę na urokliwe miasteczka nad jeziorem, bujne ogrody i eleganckie wille, które ciągną się wzdłuż brzegów. Podczas rejsu po jeziorze możesz zrelaksować się na pokładzie, rozkoszować się słońcem i podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy. Po przybyciu do Bellagio ciesz się wolnym czasem, aby chłonąć swobodną atmosferę tego idyllicznego i relaksującego miejsca oraz zjeść lunch. Następnym przystankiem będzie mała wioska Cadenabbia, w której częstymi gośćmi byli zarówno królowa Anglii Wiktoria, jak i car Rosji Mikołaj. Po wyjeździe stamtąd udaj się wygodnym autokarem do szwajcarskiego miasta Lugano, gdzie będziesz mieć trochę wolnego czasu na zwiedzanie malowniczego centrum miasta i skosztowanie szwajcarskiej czekolady.

Z Mediolanu: Mała grupa Como, Bellagio, Varenna, rejs statkiem

Z Mediolanu: Mała grupa Como, Bellagio, Varenna, rejs statkiem

Poznaj najsłynniejsze jezioro Włoch podczas 10-godzinnej wycieczki z przewodnikiem w małej grupie (maks. 12 osób). Unikaj pułapek turystycznych, tłumów i kolejek podczas dobrze zaplanowanej wycieczki z profesjonalnym lokalnym przewodnikiem. Podziwiaj Alpy, lokacje filmowe i wille celebrytów, najpiękniejsze historyczne wille i dołącz do rejsu statkiem po jeziorze. Swoją przygodę rozpoczniesz w pobliżu Piazza Duomo lub Dworca Centralnego w Mediolanie, gdzie spotkasz się ze swoim przewodnikiem - możesz wybrać jedno z dwóch różnych miejsc zbiórki. Następnie pojedziesz pociągiem ekspresowym nad jezioro Como (50 min). Będziesz cieszyć się wspaniałym rejsem promem wzdłuż jeziora z niesamowitymi malowniczymi widokami. Zanurz się w słynnym "złotym trójkącie" jeziora, znanym z niezwykłych willi i zapierających dech w piersiach wiosek, takich jak Bellagio i Varenna. Odkryj urocze butiki z lokalną sztuką i zatrzymaj się w restauracji nad jeziorem, aby skosztować autentycznej włoskiej kuchni. Twój przewodnik zasugeruje Ci kilka wspaniałych restauracji z widokiem na jezioro i zjesz lunch w Bellagio. Wycieczka obejmuje zwiedzanie z przewodnikiem różnych części jeziora Como, w tym Bellagio i Varenna, wraz z przewodnikiem, aby podziwiać malownicze brukowane drogi, wypielęgnowane ogrody, piękne historyczne wille i panoramiczne widoki. Na koniec wycieczki wraz z przewodnikiem wsiądź do pociągu ekspresowego z powrotem do Mediolanu. Wycieczka zakończy się około godziny 18:30 na Dworcu Centralnym w Mediolanie. W okresie zimowym (od listopada do lutego) podczas tej wycieczki przejedziesz się kolejką linową na wzgórze Brunate, podczas gdy w sezonie (od połowy marca do listopada) będziesz cieszyć się większą ilością wolnego czasu, a także spacerem z przewodnikiem po Bellagio i Varenna, aby podziwiać piękne uliczki i wille.

Mediolan: spacer z przewodnikiem bez kolejki i „Ostatnia wieczerza”

Mediolan: spacer z przewodnikiem bez kolejki i „Ostatnia wieczerza”

Dołącz do swojego przewodnika na pieszą wycieczkę po zabytkowym centrum Mediolanu i podziwiaj widoki z zewnątrz na zabytki Piazza del Duomo, gdzie budowa Duomo di Milano (katedra w Mediolanie) trwała prawie 6 wieków. Wejdź do jednego z najstarszych pasaży handlowych na świecie w Galerii Vittorio Emanuele II. Podążaj śladami słynnych gwiazd opery w teatrze La Scala. Odkryj ulice, takie jak Via Dante, dzięki którym Mediolan zyskał reputację światowej stolicy mody. Poznaj bogatą historię Mediolanu i posłuchaj ciekawych anegdot. Następnie omiń długie kolejki, aby podziwiać „Ostatnią Wieczerzę” Da Vinci w refektarzu kościoła Santa Maria delle Grazie. Skorzystaj z priorytetowego wstępu i poznaj historię i wykonanie fascynującego fresku Leonarda od swojego przewodnika.

Como: 2-godzinna wycieczka łodzią widokową po jeziorze Como i zwiedzanie

Como: 2-godzinna wycieczka łodzią widokową po jeziorze Como i zwiedzanie

Wyrusz w niezapomnianą podróż z SuBacco Tours, odkrywając urokliwe jezioro Como na pokładzie wspaniałej i zupełnie nowej łodzi Karnic SL651. Wyruszając z Como, nasza dwugodzinna wycieczka zabierze Cię przez malownicze wioski, a jej kulminacją będzie wizyta przy zapierających dech w piersiach wodospadach Nesso. Zobacz urok Laglio z willą George'a Clooneya i oddaj się luksusowi pływania i popijania wina lub prosecco pośród malowniczego piękna. Podczas wycieczki możesz podziwiać słynne wille, takie jak Passalacqua i Versace w Moltrasio, Hotel Mandarin (dawniej Villa Rocca Bruna) w Blevio i wiele innych skarbów nad jeziorem. Spotkaj się z nami na molo "Sant'Agostino" w "Via Lungo Lario Trieste", gdzie czeka na Ciebie małe molo. Nasza PRYWATNA wycieczka: 350 euro, benzyna i składka podatkowa w wysokości 100 euro w gotówce na pokładzie. Gwarantuje ekskluzywne dwugodzinne doświadczenie na prywatnej łodzi. Nasza wycieczka PUBLICZNA: 2-godzinne doświadczenie od 119 euro za osobę z gwarantowanym wypłynięciem z co najmniej 4 osobami i maksymalnie 4 parami (łącznie 8 osób). Wymagana jest elastyczność w przypadku zmian czasu. Opłata obejmuje bezpłatną butelkę białego wina lub prosecco, wodę dla pasażerów, kapitana-eksperta, który zapewnia wgląd w wille i ciekawostki nad jeziorem, ubezpieczenie, muzykę, krem do opalania i możliwość pływania. Odkryj ukryte klejnoty jeziora i kultowe atrakcje, dostępne tylko łodzią, ciesząc się spokojem i robiąc wyjątkowe zdjęcia. (brak usługi hop-on hop-off, brak usługi odbioru) Pamiętaj, że każda wycieczka może pomieścić ograniczoną liczbę uczestników, maksymalnie ośmiu (8) pasażerów, zapewniając intymne i spersonalizowane wrażenia.

Z Mediolanu: Jezioro Como, Alpy Szwajcarskie i Lugano - wycieczka w małej grupie

Z Mediolanu: Jezioro Como, Alpy Szwajcarskie i Lugano - wycieczka w małej grupie

Wskocz do pociągu Swiss Express w Mediolanie i odkryj magiczną atmosferę jeziora Como, Alp Szwajcarskich i jeziora Lugano w ciągu zaledwie jednego dnia, nie martwiąc się o korki. Twój doświadczony, anglojęzyczny przewodnik podzieli się swoją rozległą wiedzą na temat odwiedzanych obszarów. Dowiedz się, dlaczego aktorzy i celebryci odwiedzają jezioro Como latem. Zobacz słynne wille nad jeziorem Como z filmu „Ocean's Twelve” i luksusowe miejsca weselne, które przyciągają światowe supergwiazdy. Dowiedz się o historii regionu jeziora Como sięgającej czasów Cesarstwa Rzymskiego od doświadczonego, anglojęzycznego przewodnika. Zobacz pomniki poświęcone historycznym osobistościom z Como. Podziwiaj majestatyczne piękno Alp Szwajcarskich. Ciesz się malowniczym miastem Lugano, położonym na Riwierze Szwajcarskiej, z pięknym jeziorem i uroczą szwajcarską atmosferą. Spróbuj smaku najlepszej na świecie czekolady ze Szwajcarii.

Tremezzina: Bilet wstępu do muzeum i ogrodu Villa Carlotta

Tremezzina: Bilet wstępu do muzeum i ogrodu Villa Carlotta

Podziwiaj rzeźby i obrazy w Villa Carlotta, która została przekształcona w muzeum i odkryj piękno włoskiego ogrodu dzięki temu biletowi wstępu. Podziwiaj wspaniałe widoki na góry otaczające jezioro Como z ogrodu ze schodami, fontannami i rzeźbami w Tremezzinie. Daj się zahipnotyzować, podziwiając ponad 20 akrów ogrodu z kilkoma różnymi sekcjami. Przejdź się pod drzewami pomarańczy i kamelii, zobacz egzotyczne rośliny, zrób zdjęcia 150 odmian azalii, które olśniewają podczas kwitnienia, i odwiedź bambusowy ogród. Cofnij się w czasie wewnątrz willi, oglądając arcydzieła sztuki. Na początku XIX wieku Giovanni Battista Sommariva kupował obrazy i rzeźby od największych artystów swojej epoki, w tym od takich mistrzów jak Antonio Canova, Francesco Hayez i Bertel Thorvaldsen. Udaj się na drugie piętro, aby odwiedzić prywatne apartamenty ozdobione meblami i przedmiotami księżniczki Charlotte, która otrzymała willę w połowie XIX wieku jako prezent ślubny, kiedy poślubiła Jerzego II, wielkiego księcia Saksonii -Meiningen.

Często zadawane pytania dotyczące: Como

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Como

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Como to:

Como – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Como: Najciekawsze atrakcje

Como: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Como: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Como? Kliknij tutaj.

Como: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(6177 recenzji)

Patricia była doskonałym przewodnikiem, bardzo uważnym i miłym dzielącym się swoją wiedzą na temat odwiedzanych miejsc. Planuję wrócić z dziećmi i bardzo chciałbym, aby ponownie była naszym przewodnikiem. Miejsca i spektakularne widoki, bardzo nam się podobało.

Uwielbialiśmy naszą wycieczkę nad jezioro Como i Bellagio. Nasz przewodnik był naprawdę pouczający i przyjazny. Naprawdę podobał nam się rejs łodzią nad jezioro. Sceneria była jak sen. Zdecydowanie polecamy na codzienną przygodę.

Łucja była niesamowita. To moja trzecia wycieczka po Włoszech i była to zdecydowanie jedna z najlepszych

Najbardziej podobała mi się historia przewodnika i krajobrazy

świetne zdzieranie i zobaczyłem o wiele więcej, niż myślałem