Como

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Como: największe atrakcje

Como: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Como? Kliknij tutaj.

Como: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 2057 opinii

Wycieczka dobrze zorganizowana, na pewno mogę polecić każdemu wahającemu się. Piękne widoki - przede wszystkim Bellagio i Varenna, można zrobić mnóstwo pięknych zdjęć. Przewodnikiem był Marco - bardzo miła osoba, chętnie odpowiada na wszystkie pytania, polecał sprawdzone restauracje z pysznym jedzeniem i punkty do zrobienia ekstra zdjęć. Proponuję jednak przeczytać coś o tych miejscowościach przed wyjazdem - wycieczka ma głównie formę transportu turystów z miejsca A do B, potem do C i D, gdzie w każdym pada hasło „macie teraz godzinę czasu wolnego” - nie ma więc typowego zwiedzania z przewodnikiem, który pokazuje wszystko palcem. Owszem, w czasie jazdy autobusem czy rejsu statkiem (notabene fantastyczny rejs - polecam zdecydowanie) sporo można się o okolicy dowiedzieć, ale większość czasu to jednak czas wolny, który samemu trzeba sobie zorganizować. Podsumowując - jeśli ktoś się waha - szczerze zachęcam.

Jeżeli ktoś jest nastawiony na oglądanie pięknych widoków jak najbardziej polecam. W Como była bardzo krótka wycieczka po miejscowość. Dosłownie przeszliśmy małe kółeczko. Niestety Pani przewodnik (bardzo mila) ale słabo mówiła po angielsku. Po około 45 minutach czasu wolnego udaliśmy się na rejs prywatna łodzią do miejscowość Bellagio, w której mieliśmy aż 3 godziny czasu wolnego. Miejscowość z pięknymi typowymi włoskim uliczkami. Z Bellagio płynęliśmy promem do trzeciego miasteczka. Po około 45 minutach wróciliśmy do Poznania.

Very well organized trip with many curiosities. Our guide Katharina was excellent person to guide us and to spend nice time together. She was taking care about everyone and has big knowledge. We also had a lot of time for resting, sightseeing or shopping.

Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana! Pan przewodnik bardzo miły, płynnie mówi w językach: angielski, francuski, hiszpański i oczywiście włoski :) dużo czasu wolnego w każdym mieście, dzięki czemu jest czas na samodzielne podziwianie włoskich miasteczek

Piękne widoki, super organizacja i przemiły przewodnik, który przedstawił historię, jak również przydatne informacje. Polecam. Warto.