Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Como

Como – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Mediolanu: Jezioro Como i Bellagio - wycieczka autobusowa i prywatna wycieczka łodzią

1. Z Mediolanu: Jezioro Como i Bellagio - wycieczka autobusowa i prywatna wycieczka łodzią

Wybierz się na 1-dniową wycieczkę autobusem z Mediolanu nad jezioro Como, które słynie ze wspaniałych willi i kolorowych ogrodów. Spaceruj po Como z przewodnikiem i zrelaksuj się podczas dwóch prywatnych rejsów po jeziorze Como. Ciesz się zielenią w ogrodach Villa Olmo. Wyruszając z Mediolanu, dotrzyj do Como i rozpocznij wizytę od spokojnego spaceru po historycznym centrum miasta. Odkryj neoklasycystyczną Villa Olmo z uroczym włoskim ogrodem. Następnie udaj się nad jezioro na dwa spokojne prywatne rejsy. Podziwiaj rozległe widoki na okolicę z ekskluzywnej prywatnej łodzi.

Z Mediolanu: Como, Lugano i Bellagio Ekskluzywny rejs łodzią

2. Z Mediolanu: Como, Lugano i Bellagio Ekskluzywny rejs łodzią

Podczas tej całodniowej wycieczki zanurz się w najlepszej kulturze szwajcarskiej i włoskiej. Wyruszając z Mediolanu, po drodze wysłuchaj pouczającego komentarza na temat zabytków i spektakularnego krajobrazu. Dotrzyj do szwajcarskiego miasta Lugano, gdzie będziesz miał trochę wolnego czasu na zwiedzenie centrum miasta i skosztowanie szwajcarskiej czekolady. Udaj się do małej wioski Cadenabbia, gdzie często odwiedzali angielską królową Wiktorię i Zara Mikołaja z Rosji, a następnie grupa dotrze do wioski Tremezzo. Stamtąd rozpoczyna się nasz ekskluzywny rejs prywatną łodzią do Bellagio, znanego również jako „Perła Jeziora Como”. Podczas tego rejsu będziesz miał okazję zobaczyć jezioro Como z innej perspektywy, rozejrzeć się dookoła i dostrzec harmonię pomiędzy naturą i architekturą. Prześlizguj się obok willi z ich pięknymi ogrodami i wśród nietkniętej przyrody Będąc w Bellagio, skorzystaj z wolnego czasu, aby chłonąć swobodną atmosferę tego idyllicznego i relaksującego miejsca oraz zjeść lunch przed rejsem powrotnym do Tremezzo Twoim ostatnim przystankiem będzie malownicze i wciąż popularne miasto Como. Wybierz się na pieszą wycieczkę po mieście i dotrzyj do gotyckiej katedry w towarzystwie profesjonalnego pilota, który pomoże Ci odkryć sztukę i historię tego uroczego miasta.

Z Mediolanu: Jednodniowa wycieczka nad jezioro Como i Bellagio z luksusowym rejsem

3. Z Mediolanu: Jednodniowa wycieczka nad jezioro Como i Bellagio z luksusowym rejsem

Podziwiaj wspaniałe górskie krajobrazy wokół jeziora Como podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Mediolanu. Podziwiaj śródziemnomorską i alpejską scenerię podczas letniego rejsu do Varenny i Bellagio. Rozpocznij podróż autobusem bezpośrednio z Mediolanu do Como. Dołącz do przewodnika podczas pieszej wycieczki, aby odkryć katedrę w Como i inne historyczne perełki. Wskocz na prywatną łódź wzdłuż jeziora i posłuchaj komentarza na żywo, podkreślającego najważniejsze wille, ogrody i inne miejsca. Zejdź na ląd w Varenna, przespaceruj się brukowanymi korytarzami tej malowniczej wioski i poczuj urok jej spokojnych uliczek. Wsiądź na kolejny prom do kolorowego Bellagio, uważanego za jedno z najpiękniejszych i najbardziej idyllicznych miast w regionie, i ciesz się 2 godzinami wolnego czasu. Zrelaksuj się i skosztuj regionalnego posiłku w jednej z lokalnych restauracji. Na koniec wsiądź do autobusu powrotnego do Mediolanu, gdzie możesz usiąść wygodnie i skorzystać z pokładowego Wi-Fi, aby podzielić się zdjęciami z niezapomnianego dnia.

Z Mediolanu: Rejs po jeziorze Como z wizytą w Como i Bellagio

4. Z Mediolanu: Rejs po jeziorze Como z wizytą w Como i Bellagio

Poznaj jeden z najbardziej malowniczych regionów północnych Włoch podczas całodniowej wycieczki krajoznawczej nad ulubione miejsce celebrytów - jezioro Como. Odwiedź piękne miasta Como i Bellagio, wybierz się w rejs po jeziorze i podziwiaj malownicze widoki regionu. Podczas podróży autobusem z Mediolanu otrzymasz pouczający komentarz na temat zabytków i spektakularnych krajobrazów po drodze. Po przybyciu do Como wybierz się na pieszą wycieczkę po malowniczym centrum miasta, w którym zderzają się natura, sztuka i lokalne tradycje. Dowiedz się o wielu wielkich poetach i pisarzach, którzy zostali oczarowani i zainspirowani pięknem willi, ogrodów i bajkowej atmosfery Como. Następnie wejdź na pokład łodzi, aby popłynąć w górę jeziora do Bellagio, znanego jako "Perła Jeziora". Na pokładzie możesz zjeść lunch. Następnie udaj się do Sanktuarium Madonna del Ghisallo, patronki rowerzystów. Jest to jedno z najbardziej znanych miejsc dla entuzjastów kolarstwa i cel podróży tysięcy sportowców z całego świata. Wewnątrz kościoła będziesz mógł podziwiać pamiątki, kultowe koszulki i rowery najbardziej lubianych kolarzy na świecie, w tym Coppi, Bartali, Merckx, Motta i Pantani. Od 2 listopada 2023 r. do 30 kwietnia 2024 r. wizyta w Ghisallo nie odbędzie się; grupa popłynie promem z Bellagio do Cadenabbia, a następnie wróci do Mediolanu.

Z Mediolanu: Jezioro Como, Bellagio, Lugano - jednodniowa wycieczka z rejsem

5. Z Mediolanu: Jezioro Como, Bellagio, Lugano - jednodniowa wycieczka z rejsem

Ucieknij od zgiełku Mediolanu na relaksującą wycieczkę po wiejskich terenach północnych Włoch i południowej Szwajcarii, podróżując w klimatyzowanym komforcie. Zrelaksuj się, podziwiając alpejskie widoki, wspaniałe jeziora i wille. W niecałą godzinę przekroczysz włoską granicę i dotrzesz do Szwajcarii, a następnie przejedziesz malowniczą trasą do podnóża Alp. Pierwszym celem Twojej wielkiej ucieczki jest Lugano, z zapierającymi dech w piersiach panoramami i doskonałymi możliwościami zakupów. Jeśli pragniesz kultury artystycznej, wybierz się na relaksujący spacer po mieście do kościoła Chiesa di Santa Maria di Loreto. Aby skorzystać z terapii detalicznej, udaj się do pięknej dzielnicy handlowej w centrum miasta, pełnej zachęcających sklepów, bogatej szwajcarskiej czekolady i doskonałych towarów luksusowych. Następnie dotrzyj do słynnego miasta Bellagio, "Perły Jeziora Como". Po przybyciu do Bellagio ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie miasta i zakupy lub zrelaksuj się i zjedz lokalne jedzenie w najbardziej nostalgicznych barach i restauracjach. Po zrobieniu kilku zdjęć i cieszeniu się uroczą atmosferą miasta, kontynuuj podróż autokarem nad jezioro Como. Po przyjeździe ciesz się rejsem wzdłuż jeziora, aby podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy i zobaczyć wille bogatych i sławnych. Jezioro Como jest znanym miejscem wypoczynku dla gwiazd i celebrytów. Podczas rejsu Twój przewodnik wskaże willę George'a Clooneya, a także wille, które niegdyś gościły plany filmowe Gwiezdnych Wojen i Jamesa Bonda. Następnie autobus zabierze Cię z powrotem do centrum Mediolanu na kolację.

Mediolan: spacer z przewodnikiem bez kolejki i „Ostatnia wieczerza”

6. Mediolan: spacer z przewodnikiem bez kolejki i „Ostatnia wieczerza”

Dołącz do swojego przewodnika na pieszą wycieczkę po zabytkowym centrum Mediolanu i podziwiaj widoki z zewnątrz na zabytki Piazza del Duomo, gdzie budowa Duomo di Milano (katedra w Mediolanie) trwała prawie 6 wieków. Wejdź do jednego z najstarszych pasaży handlowych na świecie w Galerii Vittorio Emanuele II. Podążaj śladami słynnych gwiazd opery w teatrze La Scala. Odkryj ulice, takie jak Via Dante, dzięki którym Mediolan zyskał reputację światowej stolicy mody. Poznaj bogatą historię Mediolanu i posłuchaj ciekawych anegdot. Następnie omiń długie kolejki, aby podziwiać „Ostatnią Wieczerzę” Da Vinci w refektarzu kościoła Santa Maria delle Grazie. Skorzystaj z priorytetowego wstępu i poznaj historię i wykonanie fascynującego fresku Leonarda od swojego przewodnika.

Z Como: Lugano i Bellagio z ekskluzywnym rejsem łodzią

7. Z Como: Lugano i Bellagio z ekskluzywnym rejsem łodzią

Przeglądaj piękne jeziora i wioski Szwajcarii i Włoch z Como z przewodnikiem. Podziwiaj małą wioskę Cadenabbia, wybierz się na rejs z Bellagio i podziwiaj panoramiczne widoki na jezioro Como podczas całodniowej wycieczki. Po wyjeździe z Como udaj się wygodnym autokarem do szwajcarskiego miasta Lugano, gdzie będziesz miał trochę wolnego czasu na zwiedzanie malowniczego centrum miasta i skosztowanie szwajcarskiej czekolady. Następnym przystankiem będzie mała wioska Cadenabbia, gdzie częstymi gośćmi byli zarówno królowa Anglii Wiktoria, jak i Zar Mikołaj z Rosji, a następnie grupa dotrze do wioski Tremezzo. Stamtąd rozpoczyna się nasz ekskluzywny rejs prywatną łodzią do Bellagio, znanego również jako „Perła Jeziora Como”. Podczas tego rejsu będziesz miał okazję zobaczyć jezioro Como z innej perspektywy, rozejrzeć się dookoła i dostrzec harmonię pomiędzy naturą i architekturą. Prześlizguj się obok willi z ich pięknymi ogrodami i wśród nietkniętej przyrody Będąc w Bellagio, skorzystaj z wolnego czasu, aby chłonąć swobodną atmosferę tego idyllicznego i relaksującego miejsca oraz zjeść lunch przed rejsem powrotnym do Tremezzo. Następnie dotrzesz do Como malowniczą wycieczką autobusową brzegiem jeziora.

Z Como: Wycieczka 1-dniowa do Lugano i Bellagio oraz rejs prywatną łodzią

8. Z Como: Wycieczka 1-dniowa do Lugano i Bellagio oraz rejs prywatną łodzią

Daj się oczarować wspaniałej panoramie, odwiedzając dwa kraje i dwa jeziora podczas tej 1-dniowej wycieczki z Como do Lugano, Cadenabbia i Bellagio. Ciesz się pouczającymi komentarzami i rejsem po jeziorze Como. Wsiądź do autobusu z Como i po około 1 godzinie jazdy dotrzyj do Lugano. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie zachwycającego centrum miasta i romantyczny spacer brzegiem jeziora. Przejedź autobusem do Cadenabbia, małej wioski nad brzegiem jeziora Como i popularnego miejsca wypoczynku dla wielu arystokratów, takich jak królowa Wiktoria i Mikołaj z Rosji. Z Cadenabbia wejdź na pokład rejsu, aby dotrzeć do Bellagio, znanego również jako "Perła Jeziora Como". Spędź trochę wolnego czasu w tej malowniczej wiosce. Później podziwiaj niesamowity krajobraz z wody podczas kolejnego rejsu łodzią po jeziorze. Podziwiaj fascynujące wille ze wspaniałymi ogrodami, wracając do Como.

Como: Wynajem łodzi motorowej nad jeziorem Como

9. Como: Wynajem łodzi motorowej nad jeziorem Como

Wynajmij własną łódź i odkryj jezioro Como we własnym tempie. Stwórz własną przygodę, odkrywając piękne jezioro i urokliwe miasteczka na wybrzeżu. Spotkaj się w Sant'Agostino su Lungo Lario Trieste. Zostaniesz odprowadzony do łodzi i otrzymasz krótkie wyjaśnienie zasad i funkcji statku. Otrzymasz również sugestie dotyczące tego, co warto zobaczyć.

Tremezzina: Bilet wstępu do parku Villa Del Balbianello

10. Tremezzina: Bilet wstępu do parku Villa Del Balbianello

Villa del Balbianello została przekazana FAI przez Guido Monzino w 1988 roku. Usytuowana na skraju zalesionego półwyspu Lavedo, górującego nad jeziorem Como, willa oferuje szeroką panoramę, co czyni ją jedną z najbardziej spektakularnych posiadłości w okolicy. Budowę gmachu zlecił kardynał Durini, uczony i mecenas sztuki, który pod koniec XVIII wieku widział w tym zacisznym zakątku idealne miejsce na ekskluzywne rekolekcje literackie. Villa del Balbianello została przywrócona do swojego pierwotnego przeznaczenia w czasach nowożytnych, kiedy to Guido Monzino, przedsiębiorca, kolekcjoner i pasjonat podróży, wybrał ją, aby zachować wspomnienia o swoich przygodach, do których zalicza się bycie pierwszym Włochem, który zdobył Mount Everest, z nienagannym porządkiem i wyśmienity smak. Mapy, przybory podróżnicze, książki, meble, a także cenne i osobliwe kolekcje dzieł sztuki starożytnej i prymitywnej przywołują życie i czyny ich właściciela: wszystko jest nadal ułożone zgodnie z jego wolą, w tym relikty i pamiątki po jego alpinizmie wyczyny eksponowane w fascynującym Muzeum Wypraw. Zgodnie z jego życzeniem od 1988 roku Willą zarządza FAI, zachowując jej ducha i dbając o jej wspaniały ogród. Drzewa przycięte w niezwykłe kształty, romantyczne widoki, aleje z posągami, panoramiczne tarasy i obfite kwiaty otaczają wznoszącą się ścieżkę prowadzącą do XVIII-wiecznej Loggii Durini, która wieńczy cały kompleks Balbianello i oferuje odwiedzającym dwie różne panoramy jeziora.

Najciekawsze atrakcje

Como: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 193
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Como

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Como

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Como to:

Bellagio

Jakie są najlepsze atrakcje w: Como dla osób z dziećmi?

Como: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Como? Kliknij tutaj.

Como: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 6177 opinii

Zostaliśmy przeniesieni do działalności przechodzącej przez Lugano, co było miłą niespodzianką. Bardzo dobry dzień, nasza przewodniczka Helena była wyjątkowa i nawet dla nas zrobiła pewne postępy w języku francuskim! Bardzo podobały nam się wszystkie miejsca, które odwiedziliśmy! Dziękuję Ci za wszystko!

Świetnie się bawiliśmy podczas tej podróży. Wiele atrakcji mieliśmy okazję zobaczyć zarówno podczas rejsu statkiem, jak i podczas wolnego czasu w Como i Bellagio. Przewodnik był naprawdę miły, miał dużą wiedzę i znalazł czas na dodatkowe pytania. Było to wspaniałe doświadczenie i całkowicie polecam.

Wszystko było idealne, spotkałem też niesamowitych ludzi, ale ze względu na napięty harmonogram musiałem biec i nie dostałem danych kontaktowych, aby pozostać w kontakcie!

Trochę spóźniłem się na miejsce spotkania i prawie mogłem przegapić wycieczkę, ale czekali na mnie i to świetny sposób, aby zobaczyć Como w jeden dzień.

Doskonały!! Świetnie się bawiliśmy, tysiące dzięki Patricii i Giuseppe, doskonałym serwerom.