Dodaj daty

Podziemia Koloseum

Podziemia Koloseum – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Rzym: Koloseum, Palatyn i Forum Romanum z przewodnikiem

1. Rzym: Koloseum, Palatyn i Forum Romanum z przewodnikiem

Odwiedź najsłynniejszy na świecie amfiteatr w ramach tej wycieczki z przewodnikiem. Skorzystaj ze wstępu bez kolejki do Koloseum i poznaj niesamowitą historię tego miejsca. Wyrusz na spacer z przewodnikiem po Palatynie i przez Forum Romanum, aby zobaczyć najważniejsze zabytki starożytnego Rzymu. Zacznij wycieczkę od podziwiania zewnętrznej części Koloseum. Przewodnik opowie Ci o historii tego zabytku. Przejdź przez punkt kontroli bezpieczeństwa i wejdź do amfiteatru, aby dowiedzieć się więcej o spektakularnych wydarzeniach, które miały tu miejsce. Następnie wejdź na 1. piętro i zachwyć się wnętrzami.  Zatrzymaj się na chwilę przed imponującym Łukiem Konstantyna Wielkiego. Przewodnik wyjaśni Ci historię i najważniejsze cechy tej budowli. Wyrusz na spacer starożytną ulicą Via Sacra, aby dotrzeć do wejścia na Palatyn i Forum Romanum. Przejdź kontrolę bezpieczeństwa i zobacz z bliska Łuk Tytusa. Następnie udaj się w kierunku Palatynu, gdzie znajdują się pozostałości najstarszej osady w mieście. Odwiedź niektóre z najważniejszych rezydencji cesarskich: Estadio Palatino, Domus Augustana i Domus Flavia. Później zejdź do doliny, w której znajduje się Forum Romanum. Wzdłuż via Sacra zobaczysz wspaniałą bazylikę Maksencjusza, drzwi z brązu świątyni Romulusa, nietypowe zawieszone drzwi świątyni Antonina i Faustyny, świątynię Westy i dom westalek. Na koniec dotrzesz do głównej części Forum Romanum, które na przestrzeni wieków stało się politycznym, religijnym, gospodarczym i prawnym centrum starożytnego miasta. Podziwiaj tam budynek Curia Iulia, łuk Septymiusza Sewera, Tabularium, świątynię Saturna i wiele innych atrakcji.

Rzym: Koloseum, Forum Romanum i Palatyn bez kolejki

2. Rzym: Koloseum, Forum Romanum i Palatyn bez kolejki

Odkryj rzymskie Koloseum, Forum i Wzgórze Palatyńskie oraz poznaj fascynującą historię miasta. Zyskaj wstęp bez kolejki i zwiedź pierwszy oraz drugi poziom Koloseum. Zobacz Łuk Tytusa i miejsce, w którym pochowano Juliusza Cezara. Rozpocznij swoją wycieczkę po starożytnym Rzymie, korzystając z biletu wstępu bez kolejki do Koloseum. Posłuchaj wprowadzenia do historii Koloseum i poznaj szczegóły niezwykłej konstrukcji amfiteatru i dowiedz się, dlaczego Koloseum jest wciąż uznawane za cud inżynierii. Wchodząc do środka zwróć uwagę na rzymskie cyfry znajdujące się nad każdym z łuków. Zwiedź pierwszy i drugi pierścień Koloseum, słuchając barwnych opowieści przewodnika na temat cesarzy, gladiatorów i słynnych bitew, które czynią Koloseum najbardziej znanym starożytnym zabytkiem. Z nowo nabytą wiedzą o starożytnych Rzymianach przespaceruj się po Forum Romanum i Palatynie. Przejdź koło triumfalnego Łuku Konstantyna Wielkiego, poznając historię narodzin Rzymu oraz legendarnych bliźniąt – Romulusa i Remusa. Po wejściu na teren Forum Romanum przejdź koło Łuku Tytusa, domu westalek oraz miejsca pochówku Juliusza Cezara – wszystko to znajduje się na dawnym terenie bagiennym. Następnie udaj się na Palatyn i zobacz ruiny pałaców cesarskich – rozległych posiadłości, z których cesarze rządzili miastem.

Rzym: wycieczka po Koloseum ze wstępem na arenę gladiatorów

3. Rzym: wycieczka po Koloseum ze wstępem na arenę gladiatorów

Zwiedź z przewodnikiem Koloseum – jedną z najsłynniejszych atrakcji Rzymu. Dowiedz się więcej o bogatej historii amfiteatru Flawiuszów, wysłuchaj opowieści o organizowanych tu igrzyskach i wejdź na arenę przez bramę, z której niegdyś korzystali gladiatorzy. Wejdź tylnym wejściem i udaj się bezpośrednio na poziom areny. Przejdź przez bramę Porta Libitina, której nazwa nawiązuje do Libitiny – rzymskiej patronki obrzędów pogrzebowych. Odwiedź miejsce, przez które niegdyś wynoszono ciała poległych gladiatorów i martwe zwierzęta. Podążając drogą, którą kroczyli gladiatorzy, poczujesz pod stopami potęgę starożytnego Rzymu. Zachwyć się wspaniałym panoramicznym widokiem na Koloseum. Unieś głowę, by spojrzeć na ruiny widowni, na której niegdyś zasiadały tysiące widzów. Zrób fantastyczne zdjęcia, mając na uwadze fakt, że w określonym czasie w tym miejscu może przebywać jedynie ograniczona liczba zwiedzających. Zwiedź strefę ogólnego dostępu. Obejmuje ona parter, piętro oraz balkon, z którego roztacza się spektakularny widok na Forum Romanum i łuk Konstantyna. Poczuj dreszcz emocji, wchodząc na znajdujące się ponad głównym wejściem na arenę podium, gdzie mogli przebywać wyłącznie najważniejsi mieszkańcy Rzymu. Przewodnik, opowiadając ciekawe historie i legendy, sprawi, iż przeszłość niemal ożyje na Twoich oczach.

Rzym: Koloseum, Forum Romanum i Palatyn bez kolejki

4. Rzym: Koloseum, Forum Romanum i Palatyn bez kolejki

Omiń kolejkę i zwiedź wraz z przewodnikiem największe atrakcje Rzymu: Koloseum, Forum Romanum oraz Palatyn. Wejdź do Koloseum przez specjalne wejście dla grup. Podążaj śladami gladiatorów i podziwiaj panoramiczne widoki na ten zabytek z punktu widokowego. Przewodnik pomoże Ci ujrzeć oczami wyobraźni 50 000 żądnych krwi widzów zasiadających na trybunach. Następnie odwiedź Forum Romanum i zobacz ruiny kilku ważnych budynków rządowych z czasów Cesarstwa Rzymskiego. Przenieś się niejako w przeszłość podczas wizyty na Forum Magnum, które niegdyś było tętniącym życiem targowiskiem. Dowiedz się więcej o kulturze starożytnych Rzymian i wyobraź sobie, jak żyli ówcześni mieszkańcy Wiecznego Miasta. Potem wejdź na Palatyn – jedno z 7 rzymskich wzgórz. Poznaj najstarsze miejsce w mieście, położone 40 metrów nad Forum Romanum. Podziwiaj także widoki na Circus Maximus.

Rzym: arena Koloseum i wycieczka po starożytnym Rzymie – wstęp priorytetowy

5. Rzym: arena Koloseum i wycieczka po starożytnym Rzymie – wstęp priorytetowy

Nie trać cennego czasu i omiń długie kolejki do Koloseum, wchodząc do tego najsłynniejszego amfiteatru na świecie przez Bramę Gladiatorów. Zobacz częściowo zrekonstruowaną część areny i wyobraź sobie, jak wyglądało to miejsce w czasach Cesarstwa Rzymskiego. Wyrusz ze swoim przewodnikiem w ekscytującą podróż przez historię zabytku i zobacz z bliska podziemne komnaty, w których trzymano dzikie zwierzęta wykorzystywane do krwiożerczej rozrywki. Przejdź przez Bramę Gladiatorów, stań na arenie i zobacz Łuk Konstantyna. Dowiedz się, jak ożywiono tę budowlę. Posłuchaj o bitwach, które miały tu miejsce na przestrzeni lat. Poczuj się jak gladiator dzięki możliwości obserwowania zabytku z niecodziennej perspektywy. Później odwiedź Forum Romanum, centrum życia politycznego i społecznego starożytnego Rzymu.

Rzym: podziemia Koloseum i wycieczka po starożytnym Rzymie

6. Rzym: podziemia Koloseum i wycieczka po starożytnym Rzymie

Cofnij się w czasie do okresu Imperium Rzymskiego podczas wizyty w Koloseum oraz na Forum Romanum i Palatynie. Dowiedz się więcej o głównych zabytkach starożytnego Rzymu. Odwiedź arenę i podziemia Koloseum. Dowiedz się więcej na temat podziemnego miejsca przygotowań, gdzie zwierzęta były w klatkach, a gladiatorzy ostrzyli swoje miecze przed walką. Odwiedź niedawno otwarte lochy i zbadaj mechanizmy działające pod i na powierzchni areny.  Zobacz ruiny świątyń na Forum Romanum i zwiedzaj dawne pałace i świątynie na Wzgórzu Palatyńskim, w tym w Rostra, gdzie Marek Antoniusz wygłosił mowę pogrzebową Cezara. Spójrz na pozostałości świątyni Antoninusa i Faustyny oraz świątynie Juliusza Cezara i Romulusa. Posłuchaj objaśnień swojego przewodnika na temat historii Forum i tego, do czego zostały wykorzystane świątynie, łuki i pomniki. Posłuchaj o wszystkich zajęciach, które miały miejsce w tej świętej części starożytnego Rzymu w czasach Republiki Rzymskiej.

Rzym: Koloseum bez kolejki, Forum Romanum i Palatyn

7. Rzym: Koloseum bez kolejki, Forum Romanum i Palatyn

Ciesz się szybkim wejściem do Koloseum, Forum Romanum i Palatynu dzięki ekskluzywnemu pakietowi biletów bez kolejki. Bez problemu odkrywaj wspaniałość budowli Republiki Rzymskiej i zyskaj więcej czasu na zwiedzanie zabytków. Po odebraniu biletów udaj się do pobliskiego Koloseum. Gdy już tam dotrzesz, omiń kolejki na zewnątrz i wejdź do świata rzymskich cesarzy i gladiatorów. Spaceruj spokojnie po największym amfiteatrze w Rzymie we własnym tempie i zanurz się w jego wspaniałej historii. Ciesz się perspektywą gladiatora na tę kultową arenę i uzyskaj dostęp do obszarów o ograniczonym dostępie dzięki swojemu biletowi. Po zwiedzaniu Koloseum uzyskaj specjalny dostęp do serca starożytnego Rzymu na Forum Romanum dzięki biletowi bez kolejki. Zakończ swoją podróż priorytetowym wejściem na Palatyn. Popraw swoje zrozumienie starożytnego Rzymu, ponieważ każda ścieżka prowadzi do budzących podziw cudów z tej epoki historycznej.

Rzym: zwiedzanie podziemi Koloseum i Forum Romanum

8. Rzym: zwiedzanie podziemi Koloseum i Forum Romanum

Wyrusz na wycieczkę z przewodnikiem po Koloseum z dostępem do Areny Gladiatorów i lochów. Posłuchaj o świecie starożytnego Rzymu od swojego przewodnika i odwiedź Forum Romanum i Palatyn. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w biurze organizatora zajęć, a następnie udaj się do kultowego Koloseum. Ciesz się wyłącznym dostępem do ograniczonej strefy podziemnej. Zwiedź lochy Koloseum oraz arenę gladiatorów i poznaj zastosowania tego imponującego budynku. Zwiedzaj resztę pomnika, a następnie skieruj się w stronę Palatynu. Stamtąd podziwiaj jeden z najpiękniejszych widoków na centrum miasta i rób zdjęcia do albumu z wakacji. Następnie zejdź ze wzgórza, aby dotrzeć do Forum Romanum. Przyjedź na Forum Romanum, centrum życia starożytnego Rzymu i odkryj szereg ważnych budynków, które się tu znajdują. Zobacz miejsca, w których odbywały się przemówienia publiczne, wybory, procesy karne i pojedyncze walki gladiatorów.

Koloseum: wycieczka po podziemiach i starożytnym Rzymie

9. Koloseum: wycieczka po podziemiach i starożytnym Rzymie

Zanurz się w cuda rzymskiej historii podczas wciągającej wycieczki po różnych sekcjach Koloseum z biletami bez kolejki. Wejdź na arenę, podziemne komnaty, parter i nie tylko, aby dowiedzieć się o Rzymianach i gladiatorach podczas wycieczki z przewodnikiem. Po spotkaniu z przewodnikiem będziesz mógł zrobić piękne szerokokątne i panoramiczne zdjęcia Koloseum i okolic przed rozpoczęciem wycieczki. Odwiedź podziemne komnaty i posłuchaj opowieści o gladiatorach i dzikich zwierzętach, które były tam trzymane. Eksploruj parter i drugi poziom, podczas gdy Twój przewodnik odtwarza przeszłość z opowieściami o epickich bitwach, malując żywy obraz i ożywiając miejsce. Dowiedz się, jakie rodzaje gier i zaciekłych bitew najbardziej podobały się Rzymianom. Zobacz, gdzie cesarz będzie usadowiony, wysoko nad podłogą areny, gotowy do decydowania o losie kolejnego gladiatora, stojąc przed ryczącym rzymskim tłumem. Spędzisz również godzinę, aby zobaczyć Forum Romanum i Wzgórze Palatyn. Pozwól swojemu przewodnikowi wskazać najlepsze miejsca do uchwycenia idealnego obrazu podczas zwiedzania obwodu Koloseum.

Rzym: Wycieczka z przewodnikiem po Koloseum i Kronikach Gladiatora

10. Rzym: Wycieczka z przewodnikiem po Koloseum i Kronikach Gladiatora

Dołącz do podróży po starożytnej rzymskiej rozrywce podczas zwiedzania Koloseum. Odkryj ekscytujące spektakle, które miały miejsce na tej kultowej arenie, w tym zawody gladiatorów, polowania na zwierzęta i pozorowane bitwy morskie. Odwiedź pierwsze i drugie piętro, podziwiaj doskonałe widoki i poznaj codzienne życie gladiatorów oraz cuda inżynierii, które uczyniły Koloseum jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie budowli swoich czasów. Przechodząc przez te same sale, w których kiedyś wiwatowali cesarze i zwykli obywatele, wyobraź sobie ryk tłumu i szczęk mieczy. Pozwól nam ożywić historię starożytnych rzymskich przedstawień podczas wycieczki, której nie zapomnisz. Wykorzystaj w pełni swoją wizytę w Koloseum, spędzając tam wieczór. Dzięki doskonałemu oświetleniu możesz cieszyć się nim w mniejszej liczbie osób i robić świetne zdjęcia.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 109
Sortuj wg:
Strona 1 z 7

Podziemia Koloseum: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Podziemia Koloseum? Kliknij tutaj.

Podziemia Koloseum: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 31 574 opinii

Ponieważ Roma Pass może być wykorzystany do wielu atrakcji bez kolejek, jest to ogromna zaleta ze względu na liczbę odwiedzających. Ponadto korzystanie z komunikacji miejskiej z Roma Pass jest bezpłatne. Miejsce odbioru na stacji kolejowej zostało słabo opisane w e-mailu potwierdzającym (peron 24)

Bardzo ciekawa i atrakcyjna wycieczka. Przewodnik który oprócz oczywistych faktów zasypywał nas ciekawostkami. Oczywiście zaplanowane 2,5 h to teoria w praktyce peawie 4 h…ale nikt nie narzekał.

Bardzo ciekawa wycieczka. Silwia była świetnym przewodnikiem. Mimo dużego pośpiechu, czas zwiedzania był wystarczający.

Super przewodnik, sami nie odnaleźlibyśmy się w tak wielkiej przestrzeni. Ciekawe opowieści.

Great experience. Adriano talked in a way interesting way.