Dodaj daty

Arena Koloseum

Arena Koloseum – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Rzym: Koloseum, Palatyn i Forum Romanum z przewodnikiem

1. Rzym: Koloseum, Palatyn i Forum Romanum z przewodnikiem

Odwiedź najsłynniejszy na świecie amfiteatr w ramach tej wycieczki z przewodnikiem. Skorzystaj ze wstępu bez kolejki do Koloseum i poznaj niesamowitą historię tego miejsca. Wyrusz na spacer z przewodnikiem po Palatynie i przez Forum Romanum, aby zobaczyć najważniejsze zabytki starożytnego Rzymu. Zacznij wycieczkę od podziwiania zewnętrznej części Koloseum. Przewodnik opowie Ci o historii tego zabytku. Przejdź przez punkt kontroli bezpieczeństwa i wejdź do amfiteatru, aby dowiedzieć się więcej o spektakularnych wydarzeniach, które miały tu miejsce. Następnie wejdź na 1. piętro i zachwyć się wnętrzami.  Zatrzymaj się na chwilę przed imponującym Łukiem Konstantyna Wielkiego. Przewodnik wyjaśni Ci historię i najważniejsze cechy tej budowli. Wyrusz na spacer starożytną ulicą Via Sacra, aby dotrzeć do wejścia na Palatyn i Forum Romanum. Przejdź kontrolę bezpieczeństwa i zobacz z bliska Łuk Tytusa. Następnie udaj się w kierunku Palatynu, gdzie znajdują się pozostałości najstarszej osady w mieście. Odwiedź niektóre z najważniejszych rezydencji cesarskich: Estadio Palatino, Domus Augustana i Domus Flavia. Później zejdź do doliny, w której znajduje się Forum Romanum. Wzdłuż via Sacra zobaczysz wspaniałą bazylikę Maksencjusza, drzwi z brązu świątyni Romulusa, nietypowe zawieszone drzwi świątyni Antonina i Faustyny, świątynię Westy i dom westalek. Na koniec dotrzesz do głównej części Forum Romanum, które na przestrzeni wieków stało się politycznym, religijnym, gospodarczym i prawnym centrum starożytnego miasta. Podziwiaj tam budynek Curia Iulia, łuk Septymiusza Sewera, Tabularium, świątynię Saturna i wiele innych atrakcji.

Koloseum, Forum Romanum i Palatyn – wstęp priorytetowy i przewodnik

2. Koloseum, Forum Romanum i Palatyn – wstęp priorytetowy i przewodnik

Rozpocznij wycieczkę tuż przed monumentalnym Koloseum, gdzie będzie na Ciebie czekał przewodnik. W tym miejscu ekspert w dziedzinie historii starożytnego Rzymu opowie Ci o najwspanialszym amfiteatrze Cesarstwa Rzymskiego. Zwiedź niezwykłe Koloseum, które miało 80 wejść i mogło pomieścić około 65 tysięcy widzów. Dowiedz się więcej o trwających do 100 dni spektakularnych widowiskach organizowanych w tym miejscu przez Rzymian. Po zwiedzaniu skorzystaj z czasu wolnego. Zrób kilka zdjęć, odśwież się i pospaceruj. Następnie rozpocznij drugą część wycieczki, która obejmuje Palatyn oraz Forum Romanum. Zwiedź miejsce, które niegdyś stanowiło społeczne, polityczne i religijne centrum Cesarstwa Rzymskiego. Ścierały się tu rozmaite warstwy rzymskiego społeczeństwa. Zachwyć się niesamowitymi ruinami na Palatynie i podziwiaj zapierające dech w piersi panoramiczne widoki na Koloseum, zwiedzając z przewodnikiem. Podczas drugiej części wycieczki poznasz swojego kolejnego przewodnika, który jest pasjonatem starożytnego Rzymu. W pełni ciesz się udziałem w atrakcji, korzystając z usług 2 najlepiej ocenianych przewodników, którzy podzielą się z Tobą swoją bogatą wiedzą.

Rzym: Koloseum, Forum Romanum i Palatyn bez kolejki

3. Rzym: Koloseum, Forum Romanum i Palatyn bez kolejki

Omiń kolejkę i zwiedź wraz z przewodnikiem największe atrakcje Rzymu: Koloseum, Forum Romanum oraz Palatyn. Wejdź do Koloseum przez specjalne wejście dla grup. Podążaj śladami gladiatorów i podziwiaj panoramiczne widoki na ten zabytek z punktu widokowego. Przewodnik pomoże Ci ujrzeć oczami wyobraźni 50 000 żądnych krwi widzów zasiadających na trybunach. Następnie odwiedź Forum Romanum i zobacz ruiny kilku ważnych budynków rządowych z czasów Cesarstwa Rzymskiego. Przenieś się niejako w przeszłość podczas wizyty na Forum Magnum, które niegdyś było tętniącym życiem targowiskiem. Dowiedz się więcej o kulturze starożytnych Rzymian i wyobraź sobie, jak żyli ówcześni mieszkańcy Wiecznego Miasta. Potem wejdź na Palatyn – jedno z 7 rzymskich wzgórz. Poznaj najstarsze miejsce w mieście, położone 40 metrów nad Forum Romanum. Podziwiaj także widoki na Circus Maximus.

Rzym: wycieczka po Koloseum ze wstępem na arenę gladiatorów

4. Rzym: wycieczka po Koloseum ze wstępem na arenę gladiatorów

Zwiedź z przewodnikiem Koloseum – jedną z najsłynniejszych atrakcji Rzymu. Dowiedz się więcej o bogatej historii amfiteatru Flawiuszów, wysłuchaj opowieści o organizowanych tu igrzyskach i wejdź na arenę przez bramę, z której niegdyś korzystali gladiatorzy. Wejdź tylnym wejściem i udaj się bezpośrednio na poziom areny. Przejdź przez bramę Porta Libitina, której nazwa nawiązuje do Libitiny – rzymskiej patronki obrzędów pogrzebowych. Odwiedź miejsce, przez które niegdyś wynoszono ciała poległych gladiatorów i martwe zwierzęta. Podążając drogą, którą kroczyli gladiatorzy, poczujesz pod stopami potęgę starożytnego Rzymu. Zachwyć się wspaniałym panoramicznym widokiem na Koloseum. Unieś głowę, by spojrzeć na ruiny widowni, na której niegdyś zasiadały tysiące widzów. Zrób fantastyczne zdjęcia, mając na uwadze fakt, że w określonym czasie w tym miejscu może przebywać jedynie ograniczona liczba zwiedzających. Zwiedź strefę ogólnego dostępu. Obejmuje ona parter, piętro oraz balkon, z którego roztacza się spektakularny widok na Forum Romanum i łuk Konstantyna. Poczuj dreszcz emocji, wchodząc na znajdujące się ponad głównym wejściem na arenę podium, gdzie mogli przebywać wyłącznie najważniejsi mieszkańcy Rzymu. Przewodnik, opowiadając ciekawe historie i legendy, sprawi, iż przeszłość niemal ożyje na Twoich oczach.

Rzym: Ekspresowa wycieczka bez kolejki do Koloseum z Forum Romanum

5. Rzym: Ekspresowa wycieczka bez kolejki do Koloseum z Forum Romanum

Skorzystaj z uprzywilejowanego wejścia bez kolejki do niektórych z Twoich ulubionych atrakcji Rzymu. Rozpocznij dzień od spotkania z przewodnikiem, a następnie odprowadzenia do Koloseum przez ekspresową kontrolę bezpieczeństwa. po procedurach wejściowych i obowiązkowych kontrolach bezpieczeństwa rozpocznie się wycieczka ekspresowa (zwykle trwająca około 45 minut). Ta wycieczka poprowadzi Cię przez Koloseum i jego niesławną przeszłość. Pamiętaj, aby przybyć 15 minut przed wyznaczoną godziną rozpoczęcia, ponieważ w miesiącach letnich środki rejestracji i bezpieczeństwa są niezwykle obciążone. Po zakończeniu wycieczki będziesz mógł odkryć budzący podziw majestat Koloseum, cud architektury będący świadectwem trwałego dziedzictwa Rzymu. Zanurz się w echach bitew gladiatorów i wyobraź sobie wiwaty starożytnych widzów podczas zwiedzania tego kultowego amfiteatru. Niech kolosalne mury szepczą historie o cesarzach i epickich spektaklach, przenosząc Cię w przeszłość. Odkryj tajemnice jednego z największych cudów świata i doświadcz nieopisanego poczucia zachwytu, jakie może wzbudzić tylko Koloseum. Po zakończeniu pobytu w Koloseum spotkaj się przy Łuku Konstantyna (o wyznaczonej godzinie), skąd zostaniesz odprowadzony do wejścia na Palatyn (z uprzywilejowanym dostępem, ale nie ma możliwości zwiedzania Palatynu i Forum Romanum). Wejdź na szczyt Palatynu, gdzie niegdyś mieszkali cesarze, i rozkoszuj się zapierającymi dech w piersiach widokami na odwieczną świetność Rzymu. Następnie możesz udać się na spacer po świętych terenach Forum Romanum, gdzie toczyła się starożytna polityka, a serce imperium tętniło życiem. Pozwól, aby szepty historii prowadziły Cię podczas spaceru wśród pozostałości świątyń, bazylik i łuków triumfalnych, zanurzając się w esencję minionej epoki. Odkryj bogaty gobelin przeszłości Rzymu, zwiedzając te legendarne miejsca, w których na Twoich oczach ożywają historie cesarzy, senatorów i zwykłych Rzymian.

Rzym: Koloseum, Forum Romanum i Palatyn bez kolejki

6. Rzym: Koloseum, Forum Romanum i Palatyn bez kolejki

Odkryj rzymskie Koloseum, Forum i Wzgórze Palatyńskie oraz poznaj fascynującą historię miasta. Zyskaj wstęp bez kolejki i zwiedź pierwszy oraz drugi poziom Koloseum. Zobacz Łuk Tytusa i miejsce, w którym pochowano Juliusza Cezara. Rozpocznij swoją wycieczkę po starożytnym Rzymie, korzystając z biletu wstępu bez kolejki do Koloseum. Posłuchaj wprowadzenia do historii Koloseum i poznaj szczegóły niezwykłej konstrukcji amfiteatru i dowiedz się, dlaczego Koloseum jest wciąż uznawane za cud inżynierii. Wchodząc do środka zwróć uwagę na rzymskie cyfry znajdujące się nad każdym z łuków. Zwiedź pierwszy i drugi pierścień Koloseum, słuchając barwnych opowieści przewodnika na temat cesarzy, gladiatorów i słynnych bitew, które czynią Koloseum najbardziej znanym starożytnym zabytkiem. Z nowo nabytą wiedzą o starożytnych Rzymianach przespaceruj się po Forum Romanum i Palatynie. Przejdź koło triumfalnego Łuku Konstantyna Wielkiego, poznając historię narodzin Rzymu oraz legendarnych bliźniąt – Romulusa i Remusa. Po wejściu na teren Forum Romanum przejdź koło Łuku Tytusa, domu westalek oraz miejsca pochówku Juliusza Cezara – wszystko to znajduje się na dawnym terenie bagiennym. Następnie udaj się na Palatyn i zobacz ruiny pałaców cesarskich – rozległych posiadłości, z których cesarze rządzili miastem.

Rzym: bilety do Koloseum z Areną, Forum Romanum i na Palatyn

7. Rzym: bilety do Koloseum z Areną, Forum Romanum i na Palatyn

Pomiń kolejkę do Koloseum i wejdź bezpośrednio na arenę podczas wycieczki pieszej z przewodnikiem. Zobacz, którędy do amfiteatru wchodzili gladiatorzy w starożytnym Rzymie. Następnie odwiedź Forum Romanum i Wzgórze Palatyńskie. Spoglądaj na arenę Koloseum z góry. Przewodnik-archeolog lub historyk sztuki opowie Ci więcej na temat tego miejsca, widzów oraz walk, które tu inscenizowano, a także o życiu codziennym w starożytnym Rzymie. Następnie udasz się na Wzgórze Palatyńskie, które zamieszkiwali bogaci Rzymianie. Podziwiaj niesamowite widoki na Forum Romanum. Spaceruj wśród ruin Forum Romanum i posłuchaj opowieści przewodnika, który za pomocą książek z nakładkami i trójwymiarowych obrazów, pokaże Ci, jak kiedyś wyglądały oglądane budynki.

Rzym: arena Koloseum i wycieczka po starożytnym Rzymie – wstęp priorytetowy

8. Rzym: arena Koloseum i wycieczka po starożytnym Rzymie – wstęp priorytetowy

Nie trać cennego czasu i omiń długie kolejki do Koloseum, wchodząc do tego najsłynniejszego amfiteatru na świecie przez Bramę Gladiatorów. Zobacz częściowo zrekonstruowaną część areny i wyobraź sobie, jak wyglądało to miejsce w czasach Cesarstwa Rzymskiego. Wyrusz ze swoim przewodnikiem w ekscytującą podróż przez historię zabytku i zobacz z bliska podziemne komnaty, w których trzymano dzikie zwierzęta wykorzystywane do krwiożerczej rozrywki. Przejdź przez Bramę Gladiatorów, stań na arenie i zobacz Łuk Konstantyna. Dowiedz się, jak ożywiono tę budowlę. Posłuchaj o bitwach, które miały tu miejsce na przestrzeni lat. Poczuj się jak gladiator dzięki możliwości obserwowania zabytku z niecodziennej perspektywy. Później odwiedź Forum Romanum, centrum życia politycznego i społecznego starożytnego Rzymu.

Rzym: Koloseum, Forum Romanum i Palatyn – wycieczka ze wstępem bez kolejki

9. Rzym: Koloseum, Forum Romanum i Palatyn – wycieczka ze wstępem bez kolejki

Weź udział w tej pieszej wycieczce i zwiedź Koloseum, Forum Romanum oraz wzgórze Palatyn w towarzystwie przewodnika. Zobacz niektóre z najważniejszych zabytków epoki starożytnego Rzymu. Wykorzystaj maksymalnie swój czas dzięki biletom wstępu bez kolejki i obecności lokalnego przewodnika. Kiedy przybędziesz do parku archeologicznego, wyruszysz w podróż w czasie do dni chwały Cesarstwa Rzymskiego. Zanurz się w historii Rzymu, zwiedzając pieszo. Dowiedz się więcej o dziejach Rzymu. Wysłuchaj opowieści zarówno o cesarzach, jak i o życiu niższych klas społecznych. Przejdź się po pierwszej i drugiej zewnętrznej kondygnacji Koloseum, a później udaj się w stronę Forum Romanum – jednego z najbardziej znanych rzymskich stanowisk archeologicznych. Będąc na wzgórzu Palatyn, podziwiaj wspaniałe widoki na okolicę i uwiecznij Rzym na zachwycających fotografiach.

Rzym: Koloseum, Palatyn i Forum Romanum z szybkim wejściem

10. Rzym: Koloseum, Palatyn i Forum Romanum z szybkim wejściem

Uzyskaj wstęp bez kolejki na wycieczkę z przewodnikiem po Koloseum w Rzymie. Uzyskaj głębsze zrozumienie elementów społecznych i historycznych otaczających te witryny. Po spotkaniu z przewodnikiem w Largo Gaetana Agnesi zdobądź bezpośrednie doświadczenie gladiatorskiej przeszłości Rzymu i pogłębij zrozumienie, w jaki sposób poprzednie cywilizacje ukształtowały pomnik. Rozpocznij przygodę na pierwszym poziomie i posłuchaj o krwawych walkach gladiatorów, które kiedyś miały tam miejsce. Następnie przyjrzyj się rozmieszczeniu siedzeń, które symbolizowało sztywną naturę społeczeństwa starożytnego Rzymu. Przed zakończeniem wycieczki po Koloseum wejdź na drugi poziom i ciesz się najlepszymi widokami wewnątrz i na zewnątrz budowli. Po zwiedzeniu Koloseum idź za przewodnikiem lub członkiem personelu do wejścia na Forum Romanum i Palatyn i kontynuuj zwiedzanie tych miejsc na własną rękę.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 142
Sortuj wg:
Strona 1 z 9

Arena Koloseum: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Arena Koloseum? Kliknij tutaj.

Arena Koloseum: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 32 402 opinii

Wycieczka dobrze zorganizowana. Dzieki słuchawkom wszystko wyraźnie słychac. Przewodnik Jaber był zabawny, świetnie przygotowany. Wskazywał miejsca, z ktorych wychodza piekne zdjecia. Bylo kilka przerw na toalete. Wejscie do Koloseum bez kolejek.

Bardzo ciekawa i atrakcyjna wycieczka. Przewodnik który oprócz oczywistych faktów zasypywał nas ciekawostkami. Oczywiście zaplanowane 2,5 h to teoria w praktyce peawie 4 h…ale nikt nie narzekał.

Bardzo ciekawa wycieczka. Silwia była świetnym przewodnikiem. Mimo dużego pośpiechu, czas zwiedzania był wystarczający.

Super przewodnik, sami nie odnaleźlibyśmy się w tak wielkiej przestrzeni. Ciekawe opowieści.

Great experience. Adriano talked in a way interesting way.