Atrakcje i wycieczki
Coimbra

Najciekawsze atrakcje

Coimbra: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Coimbra – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Lizbony: 1-dniowa wycieczka do Porto, Óbidos i Nazaré

Z Lizbony: 1-dniowa wycieczka do Porto, Óbidos i Nazaré

Odkryj trzy niesamowite portugalskie miasta: Porto, Nazaré i Óbidos podczas wycieczki autobusowej z Lizbony. Zanurz się w bogatym dziedzictwie Portugalii i zainspiruj się architekturą, historią i kulturą tych pięknych miast. Usiądź wygodnie w klimatyzowanym pojeździe, rozpoczynając podróż w kierunku miasta Óbidos, gdzie rozpoczniemy wycieczkę z przewodnikiem w towarzystwie lokalnego przewodnika. Całkowicie otoczone starożytnymi murami i zachowujące cały swój średniowieczny urok, Óbidos jest jednym z najbardziej znanych i odwiedzanych miejsc w Portugalii i obowiązkowym punktem zwiedzania okolic Lizbony. Wąskie brukowane uliczki, które można zobaczyć w Óbidos, natychmiast przeniosą Cię w średniowieczną atmosferę. Ulice te są domem dla doskonale zachowanych starych domów, zabytkowych budynków i ważnych zabytków. Dominując w historycznym centrum w najwyższej części wioski, odwiedź Zamek Óbidos, który jest ogłoszony jednym z 7 cudów Portugalii. Zacznij od głównej bramy wioski i odkryj niesamowite wąskie uliczki poza utartymi szlakami. Odwiedź tajną żydowską dzielnicę i jej pomalowane na biało domy z kilkoma wspaniałymi miejscami do robienia zdjęć. Przejdź się wzdłuż Rua Dereita, najsłynniejszej ulicy, pełnej sklepów i tradycyjnych restauracji, i dotrzyj do zamku Óbidos. Został zbudowany w XII wieku, choć w swoich początkach ma rzymskie konstrukcje. Można powiedzieć, że jest to jedna z najlepiej zachowanych i największych fortec w kraju, wpisana na listę Siedmiu Cudów Portugalii. Stamtąd wyraźnie zobaczysz wielki mur Óbidos, kolejny z wielkich symboli miasta. Kontynuuj podróż do prawdopodobnie najsłynniejszego miasteczka rybackiego w Portugalii, Nazaré, gdzie odwiedzisz Forte de Sao Miguel. Miejsce to stało się znane na całym świecie dzięki gigantycznej fali, która każdej zimy uderza w jego wybrzeże i przyciąga wielu surferów z całego świata. Następnie przejdź przez O Sitio, gdzie słynne ulice przedstawiają kolekcję budynków sakralnych i są niezwykle popularnym miejscem pielgrzymek z całego świata. Wejdź na szczyt, gdzie znajdziesz średniowieczne fortyfikacje, XVII-wieczne kościoły i nowoczesne kapliczki. Wędruj po dziedzińcach i placach otoczonych ozdobnymi budowlami, bazylikami i posągami. Następnie udaj się do Porto, ostatniego przystanku dnia. Najpierw będziesz miał 1h na typowy portugalski lunch we własnym zakresie, aby odzyskać energię, a następnie rozpocznie się zwiedzanie. Tętniąca życiem 1,5-godzinna wycieczka piesza, podczas której będziesz podziwiać wspaniałe Stare Miasto nad malowniczą rzeką Douro, wraz z sześcioma mostami, to wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Igreja Carmen, Estação São Bento, Igreja São Francisco i Ponte Don Luis. Pod koniec wycieczki powrócisz do centrum Lizbony, a Twój przewodnik poleci rzeczy do zrobienia przez resztę pobytu.

Coimbra: pokaz fado na żywo z kieliszkiem wina porto

Coimbra: pokaz fado na żywo z kieliszkiem wina porto

Casa Fado ao Centro to projekt kulturalny utworzony w Coimbrze w 2010 roku. Wszyscy muzycy i współpracownicy są lub byli studentami uniwersytetu w Coimbrze. Udekorowane dobytkiem muzyków ściany są wyłożone historią. Koncerty to wydarzenia kulturalne. W kameralnej atmosferze wyruszysz w podróż po niepowtarzalnym brzmieniu Fado de Coimbra i najważniejszych momentach w historii miasta. Na koniec zapraszamy na degustację wina porto z muzykami, aby wejść z nimi w interakcję i poznać ich rzemiosło.

Fátima i Coimbra - całodniowa wycieczka z Porto

Fátima i Coimbra - całodniowa wycieczka z Porto

Udaj się do Fátimy i Coimbry podczas 1-dniowej wycieczki z Porto. Zobacz Sanktuarium w Fatimie i jedno z najstarszych miast uniwersyteckich w Europie. Zrelaksuj się podczas przejażdżki klimatyzowanym pojazdem do Fátimy, gdzie w 1917 r. objawiła się Matka Boska trojgu dzieciom pasącym owce. Cud został uznany przez Watykan w 1930 r., a od tego czasu w Fátimie przebywało 3 różnych papieży. Odwiedź oszałamiającą neoklasycystyczną bazylikę i sanktuarium, a nawet możesz wziąć udział w mszy w sanktuarium. Spędź trochę wolnego czasu na lunch w tętniącym życiem centrum miasta, które jest pełne współczesnych pielgrzymów. Kontynuuj podróż do Coimbry i odkryj obszar, który był jedynym miastem uniwersyteckim w Portugalii do początku XX wieku. Założona w XIII wieku uczelnia na wzgórzu jest jedną z najstarszych w Europie. Dziś uniwersytet stanowi tło dla urokliwych uliczek miasta. Udaj się do katedry Sé, aby zobaczyć jedyny kościół w Portugalii, który przetrwał rekonkwistę w niemal nienaruszonym stanie. Podczas wizyty w historycznym centrum Coimbry możesz przejść przez Quebra Costas, Arco da Almedina, Porta do Barbacã i Rua Ferreira Borges. Zakończ na Uniwersytecie w dawnych budynkach średniowiecznego Pałacu Królewskiego. Wśród najważniejszych atrakcji jest oszałamiająca Biblioteka Joaniny z barokowymi detalami z czerwonej i zielonej laki oraz elementami trompe-l'oeil. Po zakończeniu wycieczki wróć do Porto.

Coimbra: spływ kajakowy po rzece Mondego

Coimbra: spływ kajakowy po rzece Mondego

Po porannym spotkaniu z przewodnikiem zostaniesz przewieziony do Penacova i wyposażony w sprzęt kajakowy i instrukcje. Następnie wyrusz z tamy Carvoeira na spływ kajakowy o łącznej długości 18 km (11 mil). Będziesz pływać kajakiem przez naturalną dolinę rzeki Mondego, otoczoną rozległymi lasami. Podczas podróży w dół rzeki mijasz małe wioski Ronqueira, Rebordosa, Louredo, Foz do Caneiro i Casal. Ta część rzeki jest pełna małych plaż, na których można zatrzymać się na piknik lub popływać. Na plaży nad rzeką Palheiros znajdziesz mały bar, w którym możesz kupić lody lub zimne piwo. Rzeka ma zwykle lekki nurt, co sprawia, że spływy kajakowe są łatwe i dostępne dla wszystkich grup wiekowych. Zakończ w Torres do Mondego, po 3-4 godzinach spływu kajakiem i przerwami po drodze. Spodziewaj się przybyć między 15.00 a 17.00.

eSIM Europa i Wielka Brytania dla podróżnych

eSIM Europa i Wielka Brytania dla podróżnych

Niezależnie od tego, czy jesteś podróżnikiem zwiedzającym Wielką Brytanię, czy wyruszasz na europejską przygodę z wieloma krajami, karta eSIM zapewnia stałą łączność. Ciesz się natychmiastową dostawą mobilną i opcjami zasięgu od 1 do 30 dni z 500 MB do 10 GB. Ta karta eSIM jest idealna dla nowoczesnych podróżników korzystających z urządzeń takich jak iPhone lub inne smartfony obsługujące funkcję eSIM. Ciesz się wygodą przedpłaconego zasięgu we wszystkich głównych europejskich miejscach docelowych z nieprzerwaną łącznością i bez niespodzianek. Ta karta eSIM obejmuje następujące lokalizacje: Austria (Österreich) Belgia (Belgien) Bułgaria (Bulgarien) Cypr (Zypern) Chorwacja (Kroatien) Dania (Dänemark) Estonia (Estland) Finlandia (Finnland) Francja (Frankreich) Niemcy (Deutschland) Grecja (Griechenland) Węgry (Ungarn) Irlandia (Irland) Islandia (Island) Włochy (Italien) Łotwa (Lettland) Litwa (Litauen) Luksemburg (Luxemburg) Malta Norwegia (Norwegen) Holandia (Niederlande) Polska (Polen) Portugalia Słowacja (Slowakei) Słowenia (Slowenien) Hiszpania (Spanien) Zjednoczone Królestwo (Vereinigtes Königreich) Republika Czeska (Tschechische Republik) Rumunia (Rumänien) Szwecja (Schweden) Szwajcaria (Schweiz) Ukraina

Porto: Prywatny transfer do Lizbony z przystankami do 3 miast

Porto: Prywatny transfer do Lizbony z przystankami do 3 miast

Odznacz trzy najważniejsze miasta na portugalskim wybrzeżu w ciągu jednego dnia dzięki tej wygodnej usłudze prywatnego transferu. Podróżuj z Porto do Lizbony i korzystaj z opcjonalnych przystanków w Aveiro, Coimbrze, Fatimie, Nazaré lub Óbidos. Po odebraniu z hotelu w Porto udaj się w kierunku miasta Aveiro. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie kanałów, architekturę Nouveau i kolorowo pomalowane łodzie Moliceiros w mieście. Alternatywnie możesz zatrzymać się w Coimbrze, gdzie znajduje się jeden z najstarszych uniwersytetów w Portugalii. Zanurz się tutaj w nowoczesnej części miasta, na uniwersytecie i w jego starożytnej przeszłości. Kontynuuj w kierunku Nazaré lub Fatimy na lunch i spacer po mieście. W Nazaré rozkoszuj się widokami portugalskiego wybrzeża i przekonaj się, dlaczego miasto jest rajem dla surferów. Lub odkryj wiele miejsc kultu religijnego w Fatimie. Na koniec odwiedź średniowieczne miasto Óbidos. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie słynnych księgarń, średniowiecznych uliczek i barów monopolowych we własnym tempie. Po całym dniu zwiedzania skorzystaj z transportu do hotelu w Lizbonie.

Coimbra: samodzielna wycieczka audio po najważniejszych wydarzeniach historycznych

Coimbra: samodzielna wycieczka audio po najważniejszych wydarzeniach historycznych

Udaj się do serca historycznego centrum Coimbry ze mną, Sarą Cruz, lokalnym przewodnikiem. Podczas tej pieszej wycieczki poprowadzę Cię przez centrum Coimbry, zwane Baixa, gdzie będziesz przemierzać wąskie uliczki i ozdobione kościołami place. Przejdziemy przez stare średniowieczne bramy miasta do Cidade Alta (lub „Górnego Miasta”), gdzie zobaczysz starą i nową katedrę. Większość tego historycznego obszaru została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2013 roku. Usłyszysz o stylu muzyki Fado charakterystycznym dla Coimbry, a po drodze pokażę Ci niektóre z rzymskich ruin miasta. Opowiem również o jego wczesnych początkach, historii uniwersytetu w Coimbrze i jego tradycjach. Nasza wycieczka kończy się na kampusie uniwersyteckim, skąd będziesz mógł podziwiać niesamowite widoki na miasto i rzekę Mondego. Wędrujmy więc tymi brukowanymi uliczkami, rozbrzmiewając echem żałobnych dźwięków fado i wspomnień minionych czasów.

Z Porto: Mała wycieczka grupowa Aveiro & Coimbra + rejs po rzece

Z Porto: Mała wycieczka grupowa Aveiro & Coimbra + rejs po rzece

Spotkaj się z przewodnikiem w miejscu zbiórki, aby rozpocząć wycieczkę. Zrelaksuj się w klimatyzowanym pojeździe w drodze do Coimbry. Zacznij od zwiedzania Coimbry, historycznego miasta uniwersyteckiego, ze względu na Uniwersytet w Coimbrze, jeden z najstarszych w Europie i jeden z największych w Portugalii. Jedno z najstarszych miast w kraju, było stolicą Portugalii przed Lizboną do 1255 roku i jest domem dla pierwszego Panteonu Narodowego, Klasztoru Santa Cruz. Przejdź się ulicami Coimbry. Zatrzymaj się przy ważnych zabytkach, takich jak Stara i Nowa Katedra. Jeśli wybierzesz opcję ze wstępem do zabytków, odwiedź wnętrza Biblioteki Joanina i Pałacu Królewskiego. Po zwiedzaniu głównych zabytków będziesz mieć czas wolny na lunch (na własny koszt), przewodnik będzie w stanie zasugerować restauracje, w których można zjeść lunch. Po zjedzeniu lunchu wróć do VAN z przewodnikiem, aby kontynuować podróż do Aveiro. Aveiro w centralnym regionie Portugalii, uważane za małą "Wenecję Portugalii", gdzie możesz odwiedzić targ rybny, dworzec kolejowy Aveiro. Poznaj secesyjną architekturę i historyczne centrum miasta. Wejdź na pokład tradycyjnej, drewnianej łodzi moliceiro i poznaj miasto od strony wody. Udaj się do słonych stawów Aveiro, mijając typowe domy w paski na Nowym Wybrzeżu. Po drodze wypatruj bocianich gniazd. Pod koniec wycieczki przewodnik odwiezie Cię w to samo miejsce zbiórki.

Wycieczka piesza po Uniwersytecie w Coimbrze

Wycieczka piesza po Uniwersytecie w Coimbrze

Odwiedź jeden z najstarszych uniwersytetów na świecie (i najstarszy uniwersytet w Portugalii). Uniwersytet w Coimbrze, założony pierwotnie w 1290 r., zajmuje swoje miejsce w mieście Coimbra od 1537 r. Posłuchaj, jak ukształtował on współczesną Portugalię. Towarzysz swojemu kompetentnemu przewodnikowi po Pałacu Królewskim, Kaplicy św. Miguela, Bibliotece Joaniny, Więzieniu Akademickim i innych atrakcjach. Zejdź głębiej niż przeciętny turysta z przystankami na terenie starego uniwersytetu.

Z Lizbony: Prywatny transfer do Porto z przystankami w mieście

Z Lizbony: Prywatny transfer do Porto z przystankami w mieście

Odznacz trzy najważniejsze miasta na portugalskim wybrzeżu w ciągu jednego dnia dzięki tej wygodnej usłudze prywatnego transferu. Podróżuj z Lizbony do Porto i skorzystaj z opcjonalnych przystanków w Aveiro, Coimbrze lub Fatimie, Nazaré lub Óbidos. Po odebraniu z hotelu w Lizbonie udaj się w kierunku miasta Óbidos. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie słynnych dziwacznych księgarń, średniowiecznych uliczek i barów monopolowych we własnym tempie. Kontynuuj w kierunku Nazaré lub Fatimy na lunch i spacer po mieście. W Nazaré rozkoszuj się widokami portugalskiego wybrzeża i przekonaj się, dlaczego miasto jest rajem dla surferów. Lub odkryj wiele miejsc kultu religijnego w Fatimie. Na koniec odwiedź średniowieczne miasto Aveiro. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie kanałów, architekturę Nouveau i kolorowo pomalowane łodzie Moliceiros w mieście. Ewentualnie możesz zatrzymać się w Coimbrze, gdzie znajduje się jeden z najstarszych uniwersytetów w Portugalii. Tutaj zanurz się w nowoczesnej części miasta, uniwersytecie i jego starożytnej przeszłości. Po całym dniu zwiedzania zostań wysadzony w hotelu w Porto.

Często zadawane pytania dotyczące: Coimbra

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Coimbra

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Coimbra to:

Coimbra – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Coimbra: Najciekawsze atrakcje

Coimbra: Wycieczki i bilety

Portugalia: Ciekawe miejsca

Coimbra: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Coimbra? Kliknij tutaj.

Coimbra: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(588 recenzji)

Przewodnik Andres był doskonały, robił wszystko, co w jego mocy, jasno wyjaśnił mi, jak zaplanować dzień w Fatimie, aby śledzić trasę pielgrzymów i mogłem maksymalnie wykorzystać 2 godziny do mojej dyspozycji. Mogłem uczestniczyć w dwóch mszach, odwiedzić Sanktuarium i grobowce 3 pasterzy, rzucić okiem na Mur Berliński, wziąć świecę (vela) i kupić różańce w najbardziej tradycyjnych sklepach. Nie zarezerwowałem lunchu celowo, ale moi towarzysze podróży powiedzieli, że był pyszny. Coimbra to słynne miasto uniwersyteckie i spodziewałem się więcej faktów i historii na jego temat. Oczywiście warto spędzić tam dzień, żeby poczuć atmosferę.

To było cudowne doświadczenie, kulturowe i emocjonalne jednocześnie. Martin, nasz kierowca i przewodnik, był bardzo dostępny i miły. Zadbał o to, abyśmy maksymalnie wykorzystali podróż, dając nam wystarczająco dużo czasu na zwiedzanie miejsc w mieście Coimbra i Sanktuarium Fatimskim, a także dzieląc się z nami wieloma informacjami na trasie z jednego miejsca do drugiego. Grupa była wystarczająco mała, aby poznać się nawzajem i jeszcze bardziej cieszyć się dniem. Dziękuję!

To była niesamowita podróż. Cristian był kompetentny, mówi świetnie po angielsku i dał nam wystarczająco dużo czasu na zwiedzanie. Był miły i cierpliwy. Wizyta w Fatimie była duchowym przeżyciem, którego długo nie zapomnę. Coimbra to urokliwe miasto. Podobało mi się oglądanie niektórych zabytków i krótka przerwa tutaj.

Wycieczka była bardzo przyjemna, nasz przewodnik Daniel był doskonały, uprzejmy, pomocny, oddany i kompetentny. Nasza grupa była bardzo zjednoczona, byłem sam, ale nie czułem się samotny, nasza podróż była bardzo satysfakcjonująca. Dziękuję Danielu, dziękuję Living-tour (Porto)

Trasa była świetna, a przewodnik André był niesamowity! Bardzo przyjazny iz dużą ilością treści!