Coimbra – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Lizbony: jednodniowa wycieczka do Porto, Óbidos i Nazaré

1. Z Lizbony: jednodniowa wycieczka do Porto, Óbidos i Nazaré

Odkryj trzy niesamowite portugalskie miasta: Porto, Nazaré i Óbidos podczas wycieczki autobusowej z Lizbony. Zanurz się w bogatym dziedzictwie Portugalii i zainspiruj się architekturą, historią i kulturą tych pięknych miast. Usiądź wygodnie w klimatyzowanym pojeździe, rozpoczynając podróż w kierunku miasta Óbidos, gdzie rozpoczniemy wycieczkę z przewodnikiem w towarzystwie lokalnego przewodnika. Całkowicie otoczone starożytnymi murami i zachowujące cały swój średniowieczny urok, Óbidos jest jednym z najbardziej znanych i odwiedzanych miejsc w Portugalii i obowiązkowym punktem zwiedzania okolic Lizbony. Wąskie brukowane uliczki, które można zobaczyć w Óbidos, natychmiast przeniosą Cię w średniowieczną atmosferę. Ulice te są domem dla doskonale zachowanych starych domów, zabytkowych budynków i ważnych zabytków. Dominując w historycznym centrum w najwyższej części wioski, odwiedź Zamek Óbidos, który jest ogłoszony jednym z 7 cudów Portugalii. Zacznij od głównej bramy wioski i odkryj niesamowite wąskie uliczki poza utartymi szlakami. Odwiedź tajną żydowską dzielnicę i jej pomalowane na biało domy z kilkoma wspaniałymi miejscami do robienia zdjęć. Przejdź się wzdłuż Rua Dereita, najsłynniejszej ulicy, pełnej sklepów i tradycyjnych restauracji, i dotrzyj do zamku Óbidos. Został zbudowany w XII wieku, choć w swoich początkach ma rzymskie konstrukcje. Można powiedzieć, że jest to jedna z najlepiej zachowanych i największych fortec w kraju, wpisana na listę Siedmiu Cudów Portugalii. Stamtąd wyraźnie zobaczysz wielki mur Óbidos, kolejny z wielkich symboli miasta. Kontynuuj podróż do prawdopodobnie najsłynniejszego miasteczka rybackiego w Portugalii, Nazaré, gdzie odwiedzisz Forte de Sao Miguel. Miejsce to stało się znane na całym świecie dzięki gigantycznej fali, która każdej zimy uderza w jego wybrzeże i przyciąga wielu surferów z całego świata. Następnie przejdź przez O Sitio, gdzie słynne ulice przedstawiają kolekcję budynków sakralnych i są niezwykle popularnym miejscem pielgrzymek z całego świata. Wejdź na szczyt, gdzie znajdziesz średniowieczne fortyfikacje, XVII-wieczne kościoły i nowoczesne kapliczki. Wędruj po dziedzińcach i placach otoczonych ozdobnymi budowlami, bazylikami i posągami. Następnie udaj się do Porto, ostatniego przystanku dnia. Najpierw będziesz miał 1h na typowy portugalski lunch we własnym zakresie, aby odzyskać energię, a następnie rozpocznie się zwiedzanie. Tętniąca życiem 1,5-godzinna wycieczka piesza, podczas której będziesz podziwiać wspaniałe Stare Miasto nad malowniczą rzeką Douro, wraz z sześcioma mostami, to wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Igreja Carmen, Estação São Bento, Igreja São Francisco i Ponte Don Luis. Pod koniec wycieczki powrócisz do centrum Lizbony, a Twój przewodnik poleci rzeczy do zrobienia przez resztę pobytu.

Coimbra: pokaz fado na żywo z degustacją wina porto

2. Coimbra: pokaz fado na żywo z degustacją wina porto

Casa Fado ao Centro to projekt kulturalny utworzony w Coimbrze w 2010 roku. Wszyscy muzycy i współpracownicy są lub byli studentami uniwersytetu w Coimbrze. Udekorowane dobytkiem muzyków ściany są wyłożone historią. Koncerty to wydarzenia kulturalne. W kameralnej atmosferze wyruszysz w podróż po niepowtarzalnym brzmieniu Fado de Coimbra i najważniejszych momentach w historii miasta. Na koniec zapraszamy na degustację wina porto z muzykami, aby wejść z nimi w interakcję i poznać ich rzemiosło.

Wycieczka całodniowa z Porto do Fatimy i Coimbry

3. Wycieczka całodniowa z Porto do Fatimy i Coimbry

Wycieczka całodniowa z Porto do Fatimy i Coimbry. Zobacz Sanktuarium Fatimskie i jedno z najstarszych miast uniwersyteckich w Europie. Wybierz wycieczkę z lunchem i odbiorem z hotelu, wycieczkę z lunchem i miejscem spotkania lub wycieczkę z miejscem spotkania. Zrelaksuj się w podróży klimatyzowanym pojazdem do Fatimy, gdzie podobno objawiła się Matka Boska. Trójka dzieci pasących owce w 1917 r. Cud został uznany przez Watykan w 1930 r. i 3 różnych papieży od tego czasu jestem w Fatimie. Odwiedź oszałamiającą neoklasycystyczną bazylikę i sanktuarium, a nawet skorzystaj z możliwości uczestniczenia we mszy w Sanktuarium. Spędź trochę wolnego czasu na lunchu w tętniącym życiem centrum miasta, pełnym współczesnych pielgrzymów. Jedź dalej do Coimbry i odkryj obszar, który do początku XX wieku był jedynym miastem uniwersyteckim w Portugalii. Założona w XIII wieku uczelnia na wzgórzu jest jedną z najstarszych w Europie. Dziś uniwersytet stanowi tło dla urokliwych uliczek miasta. Udaj się do katedry Sé, aby zobaczyć jedyny kościół w Portugalii, który przetrwał rekonkwistę w niemal nienaruszonym stanie. Podczas wizyty w historycznym centrum Coimbry możesz przejść się przez Quebra Costas, Arco da Almedina, Porta do Barbacã i Rua Ferreira Borges. Zakończ na Uniwersytecie w dawnych budynkach średniowiecznego Pałacu Królewskiego. Do najważniejszych atrakcji należy oszałamiająca Biblioteka Joanine z barokowymi detalami z czerwonego i zielonego lakieru oraz elementami trompe-l'oeil. Na koniec wycieczki wróć do Porto.

Coimbra: spływ kajakowy po rzece Mondego

4. Coimbra: spływ kajakowy po rzece Mondego

Po porannym spotkaniu z przewodnikiem zostaniesz przewieziony do Penacova i wyposażony w sprzęt kajakowy i instrukcje. Następnie wyrusz z tamy Carvoeira na spływ kajakowy o łącznej długości 18 km (11 mil). Będziesz pływać kajakiem przez naturalną dolinę rzeki Mondego, otoczoną rozległymi lasami. Podczas podróży w dół rzeki mijasz małe wioski Ronqueira, Rebordosa, Louredo, Foz do Caneiro i Casal. Ta część rzeki jest pełna małych plaż, na których można zatrzymać się na piknik lub popływać. Na plaży nad rzeką Palheiros znajdziesz mały bar, w którym możesz kupić lody lub zimne piwo. Rzeka ma zwykle lekki nurt, co sprawia, że spływy kajakowe są łatwe i dostępne dla wszystkich grup wiekowych. Zakończ w Torres do Mondego, po 3-4 godzinach spływu kajakiem i przerwami po drodze. Spodziewaj się przybyć między 15.00 a 17.00.

Coimbra: samodzielna wycieczka audio po najważniejszych wydarzeniach historycznych

5. Coimbra: samodzielna wycieczka audio po najważniejszych wydarzeniach historycznych

Udaj się do serca historycznego centrum Coimbry ze mną, Sarą Cruz, lokalnym przewodnikiem. Podczas tej pieszej wycieczki poprowadzę Cię przez centrum Coimbry, zwane Baixa, gdzie będziesz przemierzać wąskie uliczki i ozdobione kościołami place. Przejdziemy przez stare średniowieczne bramy miasta do Cidade Alta (lub „Górnego Miasta”), gdzie zobaczysz starą i nową katedrę. Większość tego historycznego obszaru została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2013 roku. Usłyszysz o stylu muzyki Fado charakterystycznym dla Coimbry, a po drodze pokażę Ci niektóre z rzymskich ruin miasta. Opowiem również o jego wczesnych początkach, historii uniwersytetu w Coimbrze i jego tradycjach. Nasza wycieczka kończy się na kampusie uniwersyteckim, skąd będziesz mógł podziwiać niesamowite widoki na miasto i rzekę Mondego. Wędrujmy więc tymi brukowanymi uliczkami, rozbrzmiewając echem żałobnych dźwięków fado i wspomnień minionych czasów.

Porto: Prywatny transfer do Lizbony z przystankami do 3 miast

6. Porto: Prywatny transfer do Lizbony z przystankami do 3 miast

Odznacz trzy najważniejsze miasta na portugalskim wybrzeżu w ciągu jednego dnia dzięki tej wygodnej usłudze prywatnego transferu. Podróżuj z Porto do Lizbony i korzystaj z opcjonalnych przystanków w Aveiro, Coimbrze, Fatimie, Nazaré lub Óbidos. Po odebraniu z hotelu w Porto udaj się w kierunku miasta Aveiro. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie kanałów, architekturę Nouveau i kolorowo pomalowane łodzie Moliceiros w mieście. Alternatywnie możesz zatrzymać się w Coimbrze, gdzie znajduje się jeden z najstarszych uniwersytetów w Portugalii. Zanurz się tutaj w nowoczesnej części miasta, na uniwersytecie i w jego starożytnej przeszłości. Kontynuuj w kierunku Nazaré lub Fatimy na lunch i spacer po mieście. W Nazaré rozkoszuj się widokami portugalskiego wybrzeża i przekonaj się, dlaczego miasto jest rajem dla surferów. Lub odkryj wiele miejsc kultu religijnego w Fatimie. Na koniec odwiedź średniowieczne miasto Óbidos. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie słynnych księgarń, średniowiecznych uliczek i barów monopolowych we własnym tempie. Po całym dniu zwiedzania skorzystaj z transportu do hotelu w Lizbonie.

Z Porto: Mała wycieczka grupowa Aveiro & Coimbra + rejs po rzece

7. Z Porto: Mała wycieczka grupowa Aveiro & Coimbra + rejs po rzece

Płyń kanałami na pokładzie kolorowej łodzi moliceiro podczas całodniowej wycieczki do Aveiro z Porto. Poświęć trochę czasu na odkrycie atrakcji miasta, takich jak targ rybny. Odkryj miasto Coimbra podczas pieszej wycieczki po średniowiecznej starówce. Zacznij od odbioru z hotelu w centrum Porto. Zrelaksuj się w klimatyzowanym pojeździe w drodze do Aveiro w centralnym regionie Portugalii. Poznaj secesyjną architekturę i historyczne centrum miasta. Odwiedź tętniący życiem targ rybny. Wejdź na pokład tradycyjnej, drewnianej łodzi moliceiro i poznaj miasto z wody. Udaj się do słonych stawów Aveiro, mijając New Coast, typowe domy w paski, latarnię morską Barra i wydmy São Jacinto. Po drodze szukaj bocianich gniazd. Udaj się do nadmorskiego miasta Coimbra, dawnej stolicy kraju. Mieści się w nim zachowana średniowieczna starówka i zabytkowy Uniwersytet w Coimbrze. Wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po historycznym centrum miasta. Zatrzymaj się przy ważnych zabytkach, takich jak Stara Katedra i Nowa Katedra. Jeśli wybierzesz opcję ze wstępem do zabytków, odwiedź wnętrza Biblioteki Joaniny i Pałacu Królewskiego. Pod koniec wycieczki przewodnik zawiezie Cię do hotelu w Porto.

Coimbra: Scavenger Hunt i City Highlights Walking Tour

8. Coimbra: Scavenger Hunt i City Highlights Walking Tour

Poznaj Coimbrę we własnym tempie podczas tej interaktywnej pieszej wycieczki na poszukiwanie śmieci. Zwiedzisz miasto na piechotę i zdobędziesz punkty za rozwiązywanie różnego rodzaju zadań: Znajdź zabytki: Użyjesz wskazówek, aby znaleźć najlepsze zabytki i ukryte klejnoty w całym mieście. Funkcja mapy w aplikacji pomoże Ci się tam dostać. Rozwiąż pytania: Po dotarciu na miejsce, którego szukasz, zostaną Ci zadane pytania dotyczące tego widoku. W większości przypadków odpowiedzi są ukryte w znakach, obrazkach itp. Świetny i zabawny sposób na poznanie nowych rzeczy o mieście. Baw się dobrze: Podczas przygody możesz też spodziewać się ekscytujących zadań fotograficznych, które wymagają dużej kreatywności. Jeśli opanujesz migawki, zostaniesz nagrodzony punktami. Po drodze dotrzesz do niesamowitych miejsc, takich jak „Ogród Mango”, „Klasztor Santa Cruz”, „Pałac Szkół” i wiele innych! Po zarezerwowaniu gry otrzymasz e-mailem kod do gry z instrukcjami, jak grać. Udaj się do „Jardim da Manga” i użyj kodu, aby odblokować grę w aplikacji. Wycieczka kończy się w „Jardim da Sereia”. Doświadczenie nie jest ograniczone w czasie. Możesz zwiedzać miasto we własnym tempie i robić przerwy. Wystarczy pobrać aplikację Explorial-App, przejść do punktu początkowego i można rozpocząć grę. Wycieczka trwa średnio około 1-2 godzin.

Wycieczka piesza po Uniwersytecie w Coimbrze

9. Wycieczka piesza po Uniwersytecie w Coimbrze

Odwiedź jeden z najstarszych uniwersytetów na świecie (i najstarszy uniwersytet w Portugalii). Uniwersytet w Coimbrze, założony pierwotnie w 1290 r., zajmuje swoje miejsce w mieście Coimbra od 1537 r. Posłuchaj, jak ukształtował on współczesną Portugalię. Towarzysz swojemu kompetentnemu przewodnikowi po Pałacu Królewskim, Kaplicy św. Miguela, Bibliotece Joaniny, Więzieniu Akademickim i innych atrakcjach. Zejdź głębiej niż przeciętny turysta z przystankami na terenie starego uniwersytetu.

Z Lizbony: Prywatny transfer do Porto z przystankami w mieście

10. Z Lizbony: Prywatny transfer do Porto z przystankami w mieście

Odznacz trzy najważniejsze miasta na portugalskim wybrzeżu w ciągu jednego dnia dzięki tej wygodnej usłudze prywatnego transferu. Podróżuj z Lizbony do Porto i skorzystaj z opcjonalnych przystanków w Aveiro, Coimbrze lub Fatimie, Nazaré lub Óbidos. Po odebraniu z hotelu w Lizbonie udaj się w kierunku miasta Óbidos. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie słynnych dziwacznych księgarń, średniowiecznych uliczek i barów monopolowych we własnym tempie. Kontynuuj w kierunku Nazaré lub Fatimy na lunch i spacer po mieście. W Nazaré rozkoszuj się widokami portugalskiego wybrzeża i przekonaj się, dlaczego miasto jest rajem dla surferów. Lub odkryj wiele miejsc kultu religijnego w Fatimie. Na koniec odwiedź średniowieczne miasto Aveiro. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie kanałów, architekturę Nouveau i kolorowo pomalowane łodzie Moliceiros w mieście. Ewentualnie możesz zatrzymać się w Coimbrze, gdzie znajduje się jeden z najstarszych uniwersytetów w Portugalii. Tutaj zanurz się w nowoczesnej części miasta, uniwersytecie i jego starożytnej przeszłości. Po całym dniu zwiedzania zostań wysadzony w hotelu w Porto.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Coimbra

Najciekawsze atrakcje

Coimbra: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 62
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Coimbra: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Coimbra

Jakie są najlepsze atrakcje w: Coimbra dla osób z dziećmi?

Coimbra: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Coimbra? Kliknij tutaj.

Coimbra: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 588 opinii

Wycieczka bardzo udana. Isabel jest fantastyczną przewodniczką, kompetentną, serdeczną, z ogromną wiedzą i poczuciem humoru. Oboje z Martinem dbali o nasz komfort i realizację programu. Wszystko świetnie zorganizowane, a oferowany posiłek przepyszny. Isabel, trzymamy mocno kciuki za postepy w nauce języka polskiego :). Iwona, Iwona, Magda i Małgosia z Częstochowy