Cobh – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Cork: Hrabstwo Cork Highlights Tour z biletami wstępu

1. Z Cork: Hrabstwo Cork Highlights Tour z biletami wstępu

Odkryj najważniejsze atrakcje hrabstwa Cork i odkryj starożytne blanki zamku i ogrodów Blarney. Wybierz się w podróż przez historię i pocałuj legendarny kamień z Blarneya, aby otrzymać prezent. Spaceruj po pięknych ogrodach i kupuj bezcłowo w sąsiednich przędzalniach wełny. Odwiedź Charles Fort i zejdź do malowniczego kurortu Kinsale. Zanurz się w atmosferze tego uroczego miasteczka i zwiedzaj kręte, wielowiekowe uliczki z kolorowo pomalowanymi sklepami, pubami, kawiarniami i domami. Zatrzymaj się na kufel piwa Murphy's Stout i talerz świeżych owoców morza z trawlera. Nest, odwiedź historyczne miasto portowe Cobh, ostatni port zawinięcia Titanica. Zatrzymaj się w Titanic Museum (opcjonalnie) lub eksploruj ocean, aby zobaczyć kolorową lokalną architekturę, rzymskokatolicką katedrę św. Colmana lub zobaczyć jedne z największych statków wycieczkowych na świecie.

Dublin: wycieczka do Cork, Cobh i zamku w Blarney

2. Dublin: wycieczka do Cork, Cobh i zamku w Blarney

Ucieknij od zgiełku Dublina podczas całodniowej wycieczki na południe do tętniącego życiem miasta Cork. Zabija kamień Blarney w zamku Blarney, podziwiaj georgiańskie budynki w centrum miasta i odwiedź port Cork, aby zobaczyć dworzec kolejowy z epoki wiktoriańskiej i terminal transatlantycki. Wyjedź pociągiem ze stacji Heuston wczesnym rankiem na pociąg InterCity do Cork City. Po przybyciu udaj się do Zamku Blarney, gdzie możesz pocałować słynny Kamień z Blarney i otrzymać dar wiecznej elokwencji. Zrelaksuj się, mając trochę wolnego czasu na zakupy i zjedz lunch w wiosce Blarney. Udaj się do Cork na krótką wycieczkę po południowej stolicy Irlandii, która słynie ze scen artystycznych, muzycznych i literackich. Zbudowane na miejscu osady klasztornej z VI wieku centrum miasta jest pełne georgiańskich budynków, XVII-wiecznych uliczek i dynamicznej nowej architektury. Kontynuuj podróż wzdłuż portu Cork do Cobh, miejsca, w którym znajduje się Queenstown Story Heritage Centre. Położony w pięknie odrestaurowanym dworcu kolejowym z epoki wiktoriańskiej, był także terminalem transatlantyckim, który służył jako punkt wyjścia do Nowego Świata dla pokoleń irlandzkich emigrantów, od czasów głodu do ostatnie lata. Przesiądź się z powrotem do centrum Cork, aby złapać powrotny pociąg InterCity z powrotem do Dublina, z planowanym przyjazdem na stację Heuston wieczorem.

Szlak Titanica: 1-godzinna wycieczka piesza z przewodnikiem po Cobh

3. Szlak Titanica: 1-godzinna wycieczka piesza z przewodnikiem po Cobh

Ta fascynująca wycieczka piesza z przewodnikiem odkrywa miasto Cobh w porcie Cork, które było ostatnim portem zawinięcia RMS Titanic. Uczestnicy są zabierani przez specjalnie przeszkolonych przewodników, aby ponownie przeżyć podróż na osi czasu Titanica przez historyczne miasto Cobh. Widok miasta pozostaje taki sam, jak w dniu, w którym pasażerowie Titanica wypłynęli z portu w Cork. Trasa opowiada wiele interesujących faktów na temat Titanica, historii Titanica i jego powiązań z Cobh od momentu, gdy wyruszył w swoją ostatnią pamiętną podróż prawie 100 lat temu. Wycieczka piesza po Titanicu zaprowadzi Cię przez ulice i okolice Cobh, ujawniając miejsca i zdarzenia bezpośrednio związane z Titanicem i wieloma innymi aspektami historii Cork Harbor i irlandzkiego dziedzictwa.

Cobh: 1-godzinna wycieczka po Titanicu z duchami

4. Cobh: 1-godzinna wycieczka po Titanicu z duchami

Korzystając z bogatego irlandzkiego folkloru, posłuchaj opowieści o zjawiskach paranormalnych i nawiedzeniach, wędrując po ciemnych ulicach Cobh podczas tej 1-godzinnej wycieczki po mieście, które praktycznie nie zmieniło się od czasu, gdy RMS Titanic opuścił port w Cork w 1912 roku. Dowiedz się o widmie młodego irlandzkiego emigranta, nawiedzeniu baru Pillars i upiornych płaczach dziecka w lokalnym hotelu. Odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych i świetny rodzinny wieczór, spacer z duchami jest również doskonałym prekursorem imprezy biurowej, wyjścia firmowego lub wieczoru panieńskiego. Dawniej znany jako „Queenstown”, Cobh jest sercem irlandzkiej historii imigracji, transportu i statków wycieczkowych. Jest najbardziej znany jako ostatni port zawinięcia przed wyruszeniem RMS Titanic w swoją fatalną podróż przez Atlantyk w 1912 roku. Wycieczka zapewnia emocjonalną podróż z powrotem do dnia, w którym 123 pasażerów weszło na pokład w Cobh w ich pełnej nadziei podróży przez ocean. Zatrzymaj się na krwawy koktajl w klimatycznym barze przed końcem wycieczki.

Cobh: 3-godzinna wycieczka kulturalna plus

5. Cobh: 3-godzinna wycieczka kulturalna plus

Wycieczka kulturalna Cobh to wycieczka łączona, która obejmuje pieszą wycieczkę z przewodnikiem Titanic Trail po Cobh oraz samodzielną wizytę w Queenstown Story Heritage Centre. Połączenie obu tych atrakcji zapewni unikalny wgląd w szerokie dziedzictwo morskie, społeczne i militarne jednego z najbardziej historycznych miast w Irlandii. Zaplanowana wycieczka piesza Titanic Trail zajmie około 1 godziny i odkryje wiele budynków i pomników Cobh odzwierciedlających bogatą morską historię miasta. Miejsca i historie ściśle związane z wydarzeniami, takimi jak ostateczny odlot ostatnich pasażerów Titanica, fala emigracji z Irlandii czy zatonięcie Lusitanii, zostaną zbadane i wyjaśnione dzięki fascynującym badaniom doktoranckim Michaela Martina, autora i twórcy wycieczka. Queenstown Story Heritage Centre prześledzi historię emigracji do Ameryki Północnej, obecność wojskową w porcie podczas pierwszej wojny światowej, wiek wielkich liniowców transatlantyckich i mroczny okres transportu „skazańców” do Australii. :00 i 16:00. Ponowne wizyty w ośrodku będą możliwe w dniu dokonania rezerwacji.

Cobh: Historyczna wycieczka piesza z przewodnikiem

6. Cobh: Historyczna wycieczka piesza z przewodnikiem

Podczas tego doświadczenia odwiedzisz 16 miejsc historycznych, na które składają się miejsca zasadzek, kryjówki, sale szkoleniowe i koszary. Odwiedzisz także miejsca przetrzymywania republikańskich wolontariuszy z Cobh, gdzie usłyszysz o ich wpływie na historię Irlandii. Twój przewodnik pomoże ożywić miasto dzięki swoim relacjom o ludziach, miejscach i historiach Irlandii. Usłyszysz historie od głodu ziemniaczanego po irlandzką wojnę o niepodległość i wszystko pomiędzy. Twój przewodnik jest ciepłym i pouczającym gospodarzem, który przez cały czas przyciągnie twoją uwagę, a jego historie są bezcenne. Wycieczka będzie przebiegać w spokojnym tempie, zatrzymując się w miejscach i budynkach, aby umożliwić gościom zaangażowanie poprzez pytania/odpowiedzi i powiązany czat.

Z Dublina: 3-dniowy Cork, Ring of Kerry i Klify Moheru

7. Z Dublina: 3-dniowy Cork, Ring of Kerry i Klify Moheru

Dzień 1 Zamelduj się w Dublin Heuston (biuro obsługi klienta) i o godzinie 07:00 odjedzie pociąg InterCity (możliwe śniadanie) do Cork. Przejazd samochodem do zamku Blarney i pocałowanie słynnego kamienia. Po lunchu i zakupach oraz zasmakowaniu Cork City, odwiedź Centrum Dziedzictwa Cobh, kolebkę „Queenstown Story”, do której Titanic zawinął po raz ostatni do portu i skąd wyemigrowało 3 miliony Irlandczyków. Wyjedź pociągiem z Cobh do Killarney, gdzie zostaniesz zabrany do swojego pensjonatu z łazienką. W Killarney znajduje się wiele restauracji, a także tradycyjne puby, z których wiele oferuje tradycyjną irlandzką muzykę na żywo. Dzień 2 Wybierz się na słynną wycieczkę po Pierścieniu Kerry, która obejmuje głównie przybrzeżną przejażdżkę wokół półwyspu Iveragh, z mnóstwem oszałamiających górskich i przybrzeżnych krajobrazów, w tym słynnymi jeziorami Killarney. Po całym dniu zwiedzania wieczór jest wolny w Killarney. Dzień 3 Opuść Killarney i udaj się do Limerick, aby dołączyć do wycieczki po Klifach Moher. Wybierz się na krótką wycieczkę po Limerick, a następnie odwiedź zamek Bunratty, a przed lunchem w tradycyjnym pubie. Będziesz miał mnóstwo czasu, aby zobaczyć majestatyczne Klify Moheru, zanim wyruszysz nadmorską trasą wokół Zatoki Galway z przystankami na zdjęcia. Powrót do Dublina pociągiem InterCity, przyjazd o 20:45. * Ceny dotyczą jednej osoby Obowiązuje dopłata za pokój jednoosobowy

Wycieczka pociągiem z Dublina: cała Irlandia w 6 dni

8. Wycieczka pociągiem z Dublina: cała Irlandia w 6 dni

Dzień 1 Zamelduj się na stacji Dublin Heuston (biurko obsługi klienta) i o godzinie 7:00 odjedzie pociąg InterCity do Cork (dostępne śniadanie). Odwiedzamy zamek Blarney, Queenstown Story w Cobh, następnie pociągiem do Killarney na dwie noce ze śniadaniem i łazienką. Dzień 2 10:00 wyjazd z Killarney na wycieczkę po Ring of Kerry. Spędzimy wspaniały dzień, oglądając najbardziej spektakularne krajobrazy Irlandii, w tym zatokę Dingle. Zobaczymy także Macgillicuddy Reeks, najwyższą górę Irlandii Carrantuohill, Moll's Gap, Ladies View i słynne na całym świecie jeziora Killarney. Nocleg w Killarney. Dzień 3 07:30 transfer z Killarney do Limerick, aby dołączyć do wycieczki po Klifach Moher, odwiedzić Zamek Bunratty, Klify Moher, Zatokę Galway, nocleg w mieście Galway w 3-gwiazdkowym hotelu (2 noce). Dzień 4 Popłyń promem do Inis Mor i odkryj największą z wysp Aran. Po lunchu w Kilronan wybierz się na wycieczkę po starożytnym forcie Dun Aengus, podziwiając jego ostre klify i dramatyczne krajobrazy morskie. Dzień 5 10:00 wyjazd z Galway na zwiedzanie Connemara, w tym opactwa Kylemore, po czym wyruszamy pociągiem z Galway do Dublin Heuston. 20:45 transfer tramwajem do trzygwiazdkowego hotelu na dwie noce (tylko pokój). Dzień 6 Zamelduj się na stacji Connolly w Dublinie o godzinie 07:10 i wyrusz w trasę Giants Causeway. W Belfaście dołączamy do naszej wycieczki i kierujemy się na słynną Antrim Coast Road, przecinającą uroczą Glens of Antrim w drodze do Ballycastle i mostu linowego Carrick-a-rede* (tylko od połowy marca do października. Rzuć okiem na szkockie wybrzeże w pogodny dzień. Następnie kontynuujemy podróż do wspaniałej Giant's Causeway, oglądając zamek Dunluce (tylko przystanek na zdjęcia) Wracamy do Belfastu i nasz pociąg do Dublina przybywa na stację Connolly o 22:20 na drugą noc w trzygwiazdkowym hotelu. Wylot w poniedziałek/środę, czwartek i sobotę (tylko od marca do października) * Cena dotyczy jednej osoby Obowiązuje dopłata za pokój jednoosobowy

Irlandia: 3-dniowa wycieczka do zamku Blarney, Kilkenny i irlandzkiej whisky

9. Irlandia: 3-dniowa wycieczka do zamku Blarney, Kilkenny i irlandzkiej whisky

Odkryj malowniczą wspaniałość południowo-wschodniej Irlandii podczas 3-dniowej wycieczki po bujnych polach uprawnych Kildare, wspaniałych górach Wicklow i legendarnej drodze Copper Coast do Waterford. Zatrzymaj się w historycznych klasztorach i zamkach, dowiedz się o fatalnej podróży Titanica z Cobh i udaj się do słynnej fabryki kryształów Waterford. Ciesz się bardziej osobistymi wrażeniami podczas tej małej wycieczki grupowej z maksymalnie 16 pasażerami w luksusowym minibusie Mercedesa, podczas gdy urocze zakwaterowanie ze śniadaniem na 2 noce zapewnia bardziej intymne wrażenia. Dzień 1: Wyjedź z Dublina do Cork, jadąc przez bujne rolnicze hrabstwa Kildare, Laois i Tipperary. Zrób krótki postój w zabytkowym mieście Cahir, aby zobaczyć zrujnowane opactwo i imponujący zamek na wyspie na rzece Suir. Jedź dalej do Blarney na obrzeżach Cork. Odwiedź zamek i wybierz się na jeden z leśnych spacerów do mistycznego Rock Close. Poznaj wioskę Blarney, zatrzymując się na lunch. Może nawet nadejdzie czas na pocałowanie słynnego Kamienia z Blarney. Następnie jest szansa na odkrycie destylarni whisky Jameson i skosztowanie jednego z ulubionych irlandzkich produktów eksportowych. Po południu zwiedzaj piękne wybrzeże West Cork i zobacz niektóre ze wspaniałych plaż, maleńkich zatoczek i zatoczek. Zakończ dzień w wiosce rybackiej Kinsale, gdzie spędzisz noc. Kinsale słynie z jedzenia, a wieczór można swobodnie wędrować wąskimi uliczkami, wpadając do tradycyjnych pubów i restauracji. Dzień 2: Poznaj niektóre z atrakcji południowo-wschodniej Irlandii, zaczynając od historycznego portu Cobh, głównego punktu wyjścia dla irlandzkiej emigracji w XIX i XX wieku. Stamtąd również wyruszył oceaniczny liniowiec Titanic w swoją niefortunną dziewiczą podróż. Jedź dalej na wschód do Waterford, podróżując wzdłuż „Miedzianego Wybrzeża” (wyznaczonego na listę UNESCO geoparku ze względu na jego spektakularne piękno). Zatrzymaj się na popularnej surfingowej plaży Tramore, a następnie udaj się do Waterford, najstarszego miasta Irlandii. Założona przez Wikingów w IX wieku, słynie również z Fabryki Kryształów Waterford, którą możesz odwiedzić wraz z jednym ze wspaniałych muzeów. Alternatywnie, zwiedzaj Trójkąt Wikingów na piechotę. Późnym popołudniem udaj się do ruchliwego miasta Kilkenny z pięknym zamkiem i parkiem, a także pięknymi spacerami nad rzeką. Idź do National Craft Centre lub spędź czas w jednym z pubów i wypij kieliszek Guinnessa! Dzień 3: Ciesz się wolnym porankiem na zwiedzanie Kilkenny przed jazdą w góry Wicklow. Podziwiaj niektóre z najwyższych granitowych szczytów Irlandii i zobacz imponujące doliny wyrzeźbione przez lodowce. Jedną z atrakcji okolicy jest Glendalough, znana jako „Dolina Jezior”. Wybierz jeden ze szlaków pieszych lub zwiedź ruiny klasztoru z VI wieku, aby zobaczyć jego okrągłą wieżę. Ostatnia część wycieczki zabierze Cię do serca Parku Narodowego Gór Wicklow, zanim przekroczysz słynną Sally Gap, aby zejść do Dublina na około 18:30.

5 dni w Irlandii Zachodniej: Kamień z Blarney i Klify Moheru

10. 5 dni w Irlandii Zachodniej: Kamień z Blarney i Klify Moheru

Spędź pięć pełnych dni w zachodniej Irlandii, krajobrazie usianym zapierającymi dech w piersiach klifami i nadmorskimi miasteczkami. Pocałuj Kamień z Blarney i zdobądź Dar Gaba, wybierz się na wycieczkę po Pierścieniu Kerry, stań na majestatycznych Klifach Moher i odkryj Wyspy Aran podczas tej 5-dniowej wycieczki z przewodnikiem. Dziś odwiedź słynny zamek Blarney, gdzie możesz pocałować Kamień Blarney na szczęście. Zobacz historię Queenstown w Cobh, a następnie wskocz do pociągu do uroczego pensjonatu w miejscowości Killarney. Dzień 2: Ring of Kerry, Dingle Bay (Posiłki: B) Wyrusz w zapierającą dech w piersiach wycieczkę po Pierścieniu Kerry, podczas której zobaczysz najbardziej spektakularne krajobrazy Irlandii wzdłuż półwyspu Dingle i zatoki. Zobacz Macgillicuddy Reeks, Carrantouhill (najwyższa góra Irlandii), Ladies' View i słynne na całym świecie jeziora Killarney. Dzień 3: Klify Moher, Zatoka Galway (Posiłki: B) Udaj się do Limerick, aby zobaczyć wspaniałe Klify Moher wystające nad Oceanem Atlantyckim. Zanim zobaczysz zatokę Galway, odwiedź zamek Bunratty. Dzień 4: Inishmór, Fort Dun Aengus (Posiłki: B) Popłyń promem do Inis Mor i odkryj największą z wysp Aran. Po lunchu w Kilronan wybierz się na wycieczkę po starożytnym forcie Dun Aengus, podziwiając jego ostre klify i dramatyczne krajobrazy morskie. Dzień 5: Opactwo Kylemore (Posiłki: B) Odwiedź dzielnicę Connemara otoczoną wybrzeżem pełnym półwyspów i zwiedź opactwo Kylemore, w którym mieszka wspólnota sióstr, która mieszka tam od 1920 roku. Przed wyjazdem do Dublina poznaj to miejsce, najstarsze opactwo benedyktynów w Irlandii.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Cobh

Cobh
Liczba znalezionych atrakcji: 12
Sortuj wg::

Cobh: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Cobh: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Cobh? Kliknij tutaj.