Dodaj daty

Cmentarz Père-Lachaise

Cmentarz Père-Lachaise – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Paryż: nawiedzony cmentarz Père-Lachaise – wycieczka z przewodnikiem

1. Paryż: nawiedzony cmentarz Père-Lachaise – wycieczka z przewodnikiem

Zwiedź największy i najpopularniejszy cmentarz Paryża – Père-Lachaise, na terenie którego występują niewyjaśnione zjawiska paranormalne. Wysłuchaj opowieści o spoczywających tu sławach, prześledź długą historię cmentarza i poznaj fascynujące historie o duchach, które nawiedzają tę paryską nekropolię. Przechadzaj się pośród grobów w towarzystwie przewodnika. Odnajdź miejsca spoczynku znanych osobistości, w tym Fryderyka Chopina, Édith Piaf, Marcela Prousta, Oscara Wilde’a oraz Jima Morrisona. Dowiedz się więcej o życiu znanych osób i paryżan, którzy spoczęli na cmentarzu Père-Lachaise. Biorąc pod uwagę fakt, iż na cmentarzu pochowano ponad milion osób, nikogo nie powinno dziwić, że należy on do najczęściej nawiedzanych miejsc w całym Paryżu. Poznaj długą historię cmentarza i dowiedz się więcej o dziwnych obrzędach związanych z nekropolią oraz przypadkach nawiedzeń, jakie zgłaszano przez lata. W trakcie wycieczki przewodnik przybliży Ci losy Allana Kardeca – twórcy spirytyzmu. Ponadto wysłuchasz opowieści o zjawach przy grobie Jima Morrisona, wędrującym po cmentarzu duchu Marcela Prousta, który poszukuje swej kochanki, a także o wielu mniej znanych zjawiskach, które mają miejsce na cmentarzu Père-Lachaise.

Paryż: Wycieczka z przewodnikiem po cmentarzu Père-Lachaise

2. Paryż: Wycieczka z przewodnikiem po cmentarzu Père-Lachaise

Odkryj zaczarowane wzgórze centrum Paryża podczas wycieczki z przewodnikiem po labiryntach cmentarza Père-Lachaise, znanego na całym świecie ze względu na jego sztukę nagrobną i ostatnie miejsce spoczynku wielu wspaniałych mężczyzn i kobiet ze świata sztuki, muzyki, literatury i historii. Najbardziej zaskakujące muzeum pod gołym niebem w Paryżu cmentarz Père-Lachaise jest domem dla 70 000 grobów i 5300 pośród 44 hektarów pięknych krajobrazów. Twój przewodnik poprowadzi Cię po brukowanych ścieżkach cmentarzach, abyś mógł(mogła) podziwiać piękne nagrobki. Nekromantyczne safari jest certyfikowane Paris Visitors Bureau. Będzie to dla Ciebie wycieczka przez historię, gdzie ożyją wielkie gwiazdy z przeszłości. Zobacz groby Oscara Wilde'a, Edith Piaf i Jima Morrisona. Zobacz miejsce ostatecznego spoczynku Moliera i Chopina. Pomódl się przy grobach Isadory Duncan i Gertrudy Stein, a także podziwiaj groby Heloizy i Abelarda. Twój przewodnik zapewni energetyczny i pasjonujący komentarz, wyważony humor z historyczną dokładnością do dzielenia się tajemnicami i anegdotami o legendach przeszłości i teraźniejszości.

Karnet Paris All-Inclusive: 2, 3, 4 lub 6-dniowy - Go City

3. Karnet Paris All-Inclusive: 2, 3, 4 lub 6-dniowy - Go City

Wybierz pomiędzy 2-, 3-, 4- lub 6-dniowym karnetem Paris All-Inclusive Pass, przejrzyj zawarte w nim atrakcje, dokonaj rezerwacji w razie potrzeby, a w dniu wizyty po prostu pokaż swój cyfrowy karnet na telefonie komórkowym, aby uzyskać wstęp. To takie proste! Przy zakupie karnetu All-Inclusive od Go City otrzymasz bezpłatną kartę Paris Museum Pass. Ten dodatek zapewni Ci bezpłatny wstęp do ponad 50 najlepszych muzeów i zabytków, w tym Luwru, Muzeum d'Orsay i Wersalu. Musisz upewnić się, że pobierzesz ją przed wycieczką do Luwru. Podziwiaj widoki z rzeki podczas rejsu po rzece Bateaux Parisiens, wejdź na wieżę Eiffla podczas wycieczki z przewodnikiem, skosztuj bezczelnego kieliszka francuskiego wina, wskocz na hop-off z Big Bus Paris Tour po mieście i wiele więcej. Twoja przepustka jest ważna przez 2 lata od daty zakupu i jest aktywowana dopiero po odwiedzeniu pierwszej atrakcji - oferując dużą elastyczność podczas podróży. Następnie masz 2, 3, 4 lub 6 kolejnych dni, aby kontynuować korzystanie z karnetu w dowolnym miejscu. Zawarte w karcie Paris All-Inclusive Pass - (R) wymagana rezerwacja: Popularne atrakcje - Wspinaczka na wieżę Eiffla z przewodnikiem (2. piętro) (R) - 1-dniowa wycieczka Big Bus Paris Hop-on Hop-off Tour - Rejs statkiem Bateaux Parisiens po Sekwanie - Degustacja francuskiego wina w Les Caves du Louvre (R) - Notre Dame i zwiedzanie krypty archeologicznej (R) Najważniejsze muzea i zabytki (zawarte w karcie Paris Museum Pass) - Luwr (R) - Łuk Triumfalny - Pałac Wersalski (R) - Muzeum d'Orsay - Muzeum Orangerie (R) - Saint-Chapelle (R) - Panteon - Centre Pompidou (R) - Muzeum Armii - Muzeum Picassa i nie tylko! Inne wycieczki i doświadczenia - Wycieczka Montparnasse - Park Astérix - Montmartre i Sacré Coeur - wycieczka piesza (R) - Degustacja serów w O Chateau - Francuskie słodkie naleśniki w Bistro Marbeuf - Akwarium w Paryżu - Francuskie apéro w Saint-Germains-des-Prés - FlyOver Paris - doświadczenie wirtualnej rzeczywistości - Ballon de Paris Generali - Paryskie śniadanie w Café Louise - Pokaz mody w Galleries Lafayette (R) - Muzeum czekolady dla smakoszy Choco-Story - Ukryte skarby Paryża w Le Marais - wycieczka piesza (R) - Grévin Paris - Muzeum figur woskowych - PanoraMagique w Disney Village - Dali Paris - Skandale i sprawy miłosne na Pere Lachaise - piesza wycieczka (R) - Montparnasse - wycieczka piesza po dzielnicy (R) - Zakryte przejścia - wycieczka piesza (R) - Rex Studios - Wycieczka po Stade de France - Emily w Paryżu: Nieoficjalna wycieczka organizowana przez ExperienceFirst - Wycieczka piesza Saint-Germain-Des-Prés - Poranna przerwa na macaron w Montmartre - Muzeum Paradox w Paryżu i nie tylko! *Oszczędności oparte na planach podróży na stronie Go City.

Paryż: Słynne groby Père Lachaise w małej grupie

4. Paryż: Słynne groby Père Lachaise w małej grupie

Historyczny i malowniczy cmentarz Père Lachaise szczyci się jednymi z najdroższych i najbardziej pożądanych grobów na świecie. Jest to miejsce ostatniego spoczynku znanych artystów, pisarzy i muzyków, od Yvesa Montanda i Simone Signoret po Chopina i Oscara Wilde'a. Podczas tej 2-godzinnej pieszej wycieczki będziesz wędrować po labiryncie nagrobków, drzew i ścieżek, podczas gdy Twój przewodnik wskazuje słynne groby i ekscentryczności, które czynią to miejsce tak wyjątkowym. Grób Oscara Wilde'a z pewnością się wyróżnia, pokryty w całości jaskrawoczerwoną szminką od pocałunków pozostawionych przez odwiedzających go wielbicieli. Przechodząc obok grobu Chopina wydaje się, że niemal słychać jego słynny marsz żałobny. Zobacz miejsce ostatniego spoczynku Moliera, słynnego francuskiego dramatopisarza. Słynący z ironii i satyry Molier, chory człowiek, którego lekarze uważali go za hipochondryka, zmarł na scenie grając zdrowego człowieka, który jest hipochondrykiem, a publiczność go dopingowała. Najczęściej odwiedzanym grobem jest grób amerykańskiej gwiazdy rocka, Jima Morrisona. Jego grób i otaczający go grób pokryty jest graffiti od hord przybywających tu fanów. Wybierz się na spacer po niezwykłym cmentarzu i przeżyj życie niektórych z najwspanialszych na świecie.

Père Lachaise: wycieczka z przewodnikiem w małej grupie

5. Père Lachaise: wycieczka z przewodnikiem w małej grupie

Cmentarz Père Lachaise został otwarty w Paryżu w roku 1804. Dziś jest to największy cmentarz w Paryżu oraz miejsce spoczynku wielu sławnych artystów, pisarzy i polityków, takich jak Chopin, Jim Morisson, Oscar Wilde, Edith Piaf i Delacroix. Podczas tej wycieczki z przewodnikiem przejdziesz przez cmentarz, by zobaczyć różne rodzaje architektury i rzeźb ustawionych wzdłuż grobów. Wrażenia wizualne zostaną uzupełnione fascynującymi anegdotami i wyjaśnieniami historycznymi Twojego przewodnika, uwzględniającymi wytłumaczenie powodu utworzenia cmentarza oraz jego nazwy – Père Lachaise – a także odkrycie kilku pięknych grobów i legend, takie jak ta o pechowych Heloizie i Abelardzie.

Paryż: aplikacja do samodzielnego zwiedzania cmentarza Père-Lachaise

6. Paryż: aplikacja do samodzielnego zwiedzania cmentarza Père-Lachaise

Odkryj wspaniałą starożytną przystań Paryża - cmentarz Père-Lachaise. Audioprzewodnik Père-Lachaise firmy TouringBee przedstawia samodzielną wyprawę przez grobowce najwybitniejszych mieszkańców. Mając aplikację na wyciągnięcie ręki, pobierz szczegóły wycieczki, eliminując potrzebę połączenia z Internetem. Mapa aplikacji genialnie wyznacza malowniczą ścieżkę przez czarujące ścieżki do najbardziej znanych grobów. Podczas wizyty na pewno spotkasz: — Edith Piaf - Fryderyk Chopin - Jim Morrison — Amedeo Modiglianiego — Honoré de Balzac — Marcela Prousta - Oskara Wilde'a - Molier - najstarszy grobowiec na Père Lachaise. - Héloïse i Abbélard, znani jako francuscy Romeo i Julia. Jak również inne urzekające pochówki. Biorąc pod uwagę pogodną i podniosłą atmosferę cmentarza, warto go zwiedzać tylko w wolnym tempie, powstrzymując się od głośnych rozmów. Dlatego wycieczka z przewodnikiem z audioprzewodnikiem jest optymalnym podejściem. Zanurz się w spokoju i elegancji tego wyjątkowego miejsca.

Paryż: Historie pieszej wycieczki po cmentarzu Père Lachaise

7. Paryż: Historie pieszej wycieczki po cmentarzu Père Lachaise

Odkryj skandale i tajemnice pochowane na największym cmentarzu w Paryżu podczas tej pieszej wycieczki po cmentarzu Père Lachaise. Masz możliwość zarezerwowania wycieczki grupowej lub prywatnej, która może być bardziej przyjazna dla dzieci. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i rozpocznij wycieczkę przy grobie zakochanych w gwiazdach Héloizy i Abelarda, którzy zostali rozdzieleni za życia, ale ponownie zjednoczeni po śmierci. Odwiedź grób Colette, znanej również jako pierwsza dama francuskiego skandalu. Miej szansę uczestniczyć w tradycji marszczenia się, by pocałować grób Oscara Wilde'a. Potrzyj wyraźną błyszczącą część podobizny Victora Noira, aby zwiększyć swoje szanse na płodność. Dowiedz się, jak menage à trois z Marilyn Monroe trafiło na cmentarz Père Lachaise. Podziwiaj nagrobki znanych postaci, takich jak Edith Piaf, Jim Morrison i Yves Montand. Posłuchaj o lubieżnych historiach tych, którzy zostali pochowani na tym paryskim cmentarzu.

Cmentarz Père Lachaise z przewodnikiem Wielkiej Sybilli

8. Cmentarz Père Lachaise z przewodnikiem Wielkiej Sybilli

Zwiedź enigmatyczny cmentarz Père Lachaise i zagłęb się w krainę, w której życie i śmierć przecinają się, czas stoi w miejscu, a sekrety dusz, które nawiedzają to historyczne miejsce, zostają ujawnione. Zapraszamy na wyjątkową mistyczną wycieczkę, którą poprowadzi pasjonat w historycznych strojach. Poznaj Marie-Anne Lenormand, postać historyczną z czasów Rewolucji Francuskiej, znaną ze swoich talentów wróżbiarskich. Ta wielka Sybilla, często zapomniana pomimo swojego znaczenia, zabierze Cię w intrygującą i niezapomnianą podróż po cmentarzu Père Lachaise. W towarzystwie Miss Lenormand poznacie dwa oblicza tego miejsca – jego romantyczną stronę i część nowoczesną. Odkryj krematorium, kolumbarium, Ścianę Federatów, sekcję muzułmańską, sekcję żydowską, a także groby wybitnych osobistości, takich jak Oscar Wilde, Edith Piaf, Victor Noir, Frédéric Chopin, Théodore Géricault, Jim Morrison, Eloise i Abelarda. Ta wycieczka to nie tylko spacer po historii, ale głębokie zanurzenie się w życie pozagrobowe, gdzie historie dusz zamieszkujących cmentarz współistnieją z historią. Idealny dla dorosłych i dzieci powyżej 8 lat, urzeka Cię osobowość panny Lenormand i jej narracja pełna tajemnic i ciekawości. Załóż wygodne buty i przygotuj się na spotkanie z historią, tajemnicami i zagubionymi duszami Père Lachaise, a wszystko to prowadzone przez żywego i barwnego ducha majestatycznej Marie-Anne Lenormand.

Paryż: piesza wycieczka po cmentarzu Père Lachaise

9. Paryż: piesza wycieczka po cmentarzu Père Lachaise

Spaceruj po cichych ścieżkach i parkowym otoczeniu cmentarza Père Lachaise, jednego z najstarszych cmentarzy w Paryżu, i odkryj miejsce ostatniego spoczynku Edith Piaf, Oscara Wilde'a, Moliera, Jima Morrisona, Jeana Paula Sartre'a, Chopina i wielu innych. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy wejściu na cmentarz w 20. dzielnicy arrondissement i poznaj artystów, pisarzy, polityków i inne niezwykłe osobistości pochowane w jego pięknych kamiennych murach. Posłuchaj historii, które obejmują historię Paryża, sam cmentarz, a nawet kulturę popularną, historię literatury i polityki XX wieku. Dowiedz się o makabrycznym powstaniu komunistycznym w Paryżu i hordach fanów Jima Morrisona, którzy pielgrzymują do grobu frontmana The Doors.

Nieoczekiwany Paryż - dzielnica Marais: 2-godzinna prywatna wycieczka

10. Nieoczekiwany Paryż - dzielnica Marais: 2-godzinna prywatna wycieczka

Poznaj nieoczekiwaną stronę Paryża z doświadczonym lokalnym przewodnikiem podczas 2-godzinnej prywatnej wycieczki, która jest wyceniona dla grupy do 9 osób. Twój przewodnik zabierze Cię poza utarte szlaki i typowe szlaki turystyczne do innego wymiaru kulturowego, podczas tej mistycznej i czarującej ucieczki do niektórych z bardziej niezwykłych miejsc w stolicy Francji. Wybierz się na spacer po zabytkowej dzielnicy Marais, w której znajduje się wiele klejnotów architektury miasta. Le Marais to jedna z najstarszych dzielnic stolicy. Od Królewskiego Dworu Ludwika 14 po społeczność queer, poprzez ludność żydowską, „Stary Paryż” wciąż ma młodą i dynamiczną duszę, która wciąż uwodzi gości. Twój przewodnik zabierze Cię na zewnątrz najpiękniejszych prywatnych rezydencji Paryża, takich jak Hotel de Sully, Hotel Carnavalet i Hotel de Sens. Uwiedzią Cię ich sekretne dziedzińce i ogrody. Miniesz Place des Vosges i „wioskę St Paul”, zanim skończysz przed Centre Pompidou.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 12
Sortuj wg:

Cmentarz Père-Lachaise: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Cmentarz Père-Lachaise? Kliknij tutaj.

Cmentarz Père-Lachaise: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 2321 opinii

Wizyta na nawiedzonym cmentarzu Père Lachaise z naszą przewodniczką Estelle była bardzo satysfakcjonująca. Estelle jest bardzo uśmiechnięta i uważna na swoich turystów. Gorąco polecamy tę wizytę u niego.

Bardzo uroczy i przystojny przewodnik. Polecamy. Znowu i znowu.