Dodaj daty

Cmentarz Essex Farm

Cmentarz Essex Farm

Cmentarz Essex Farm – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Brukseli: Całodniowa wycieczka do miejsc pamięci na Polach Flandrii

1. Z Brukseli: Całodniowa wycieczka do miejsc pamięci na Polach Flandrii

W drodze na Pola Flandryjskie nasz przewodnik opowie Ci, jakie wydarzenia doprowadziły do I wojny światowej i jak rozwinęła się katastrofa. Zatrzymamy się na bardzo poruszającym cmentarzu niemieckim, skąd przejedziemy do sekcji okopów z I wojny światowej. Odwiedzimy Pomnik Konającego Żołnierza, który upamiętnia poświęcenie 2000 kanadyjskich żołnierzy podczas pierwszego niemieckiego ataku gazowego. W pobliżu znajduje się Wzgórze 60, które wpadło w ręce Niemców, ale zostało zaminowane przez kompanie tunelowe Królewskich Inżynierów. Po krótkim lunchu w Ypres (wliczonym w cenę) nasz przewodnik zabierze nas do wyjątkowego muzeum Flanders Fields. Usłyszysz historie związane z czterema latami wojny w okopach. Następnie zostaniesz zabrany na pole bitwy w Passchendaele i odwiedzisz cmentarz Tyne Cot, największy cmentarz Wspólnoty Narodów na świecie, na którym spoczywają żołnierze brytyjscy, irlandzcy, australijscy i kanadyjscy. Następnie nasz autokar zabierze nas do Essex Farm. Był to szpital polowy, w którym kanadyjski chirurg polowy dr John McCrae napisał słynny wiersz "Na polach Flandrii". Następnie ponownie dotrzemy do pięknego Ypres i zjemy szybką przekąskę. O godzinie 20:00 weźmiemy udział w ceremonii ostatniego posterunku przy Bramie Menin (w trakcie prac konserwatorskich do połowy 2025 r.), codziennym hołdzie dla wszystkich żołnierzy i oficerów Wspólnoty Narodów, którzy zaginęli po bitwie.

Z Brugii: Całodniowa wycieczka do miejsc pamięci na Polach Flandrii

2. Z Brugii: Całodniowa wycieczka do miejsc pamięci na Polach Flandrii

W drodze na Pola Flandrii nasz przewodnik opowie Ci o wydarzeniach, które doprowadziły do wybuchu I wojny światowej i o tym, jak rozwinęła się katastrofa. Zatrzymamy się na bardzo poruszającym cmentarzu niemieckim, skąd przejedziemy do sekcji okopów z I wojny światowej. Odwiedzimy Pomnik Konającego Żołnierza, który upamiętnia poświęcenie 2000 kanadyjskich żołnierzy podczas pierwszego niemieckiego ataku gazowego. W pobliżu znajduje się Wzgórze 60, które wpadło w ręce Niemców, ale zostało zaminowane przez kompanie tunelowe Królewskich Inżynierów. Po krótkim lunchu w Ypres (wliczonym w cenę) nasz przewodnik zabierze nas do wyjątkowego muzeum Flanders Fields. Usłyszysz wzruszające historie związane z czterema latami wojny w okopach. Następnie zostaniesz zabrany na pole bitwy w Passchendaele i odwiedzisz cmentarz Tyne Cot, największy cmentarz Wspólnoty Narodów na świecie, na którym spoczywają żołnierze brytyjscy, irlandzcy, australijscy i kanadyjscy. Następnie nasz autokar zabierze nas do Essex Farm. Był to szpital polowy, w którym kanadyjski chirurg polowy dr John McCrae napisał słynny wiersz "Na polach Flandrii". Następnie ponownie dotrzemy do pięknego Ypres i zjemy szybką przekąskę. O godzinie 20:00 weźmiemy udział w ceremonii ostatniego posterunku przy Bramie Menin (w trakcie prac konserwatorskich do połowy 2025 r.), codziennym hołdzie dla wszystkich żołnierzy i oficerów Wspólnoty Narodów, którzy zaginęli po bitwie.

Ypres: Eksploracja śmiertelnie niebezpiecznych pól bitewnych

3. Ypres: Eksploracja śmiertelnie niebezpiecznych pól bitewnych

Dołącz do nas we wszechstronnej podróży, odkrywając ważne miejsca, które ożywiają historię. Nasza przygoda rozpoczyna się od wnikliwej eksploracji wydarzeń prowadzących do Wielkiej Wojny. Przemierzając różne miejsca, zdobędziesz bogatą wiedzę na temat Komisji Grobów Wojennych Wspólnoty Narodów, systemu ofiar i lat powojennych. Przygotuj się na wciągające doświadczenie, które odkryje urzekające wydarzenia i historie związane z każdą odwiedzaną przez nas lokalizacją. Dzięki tej niezwykłej wyprawie rozwiniesz głębokie zrozumienie kontekstu historycznego i trwałego wpływu tych doniosłych wydarzeń. Nasza trasa obejmuje następujące godne uwagi miejsca: 1. Cmentarz Essex Farm 2. Okopy i wykopaliska w Yorkshire 3. Niemiecki cmentarz wojskowy Langemark 4. Przygnębiający żołnierz na rogu Vancouver 5. Przemierzanie pól bitewnych Passendale 6. Cmentarz Tyne Cot Przygotuj się na niezwykłą podróż, która przeniesie Cię w czasie, pozwalając połączyć się z przeszłością i głębiej docenić znaczenie tych niezwykłych miejsc.

Z Ypres: PRYWATNA wycieczka po polach bitew I wojny światowej z Ieper

4. Z Ypres: PRYWATNA wycieczka po polach bitew I wojny światowej z Ieper

Odkryj Salient Ypres podczas prywatnej wycieczki po polach bitewnych Ypres z okresu I wojny światowej. Podążaj za australijskimi, kanadyjskimi, nowozelandzkimi, południowoafrykańskimi i brytyjskimi żołnierzami, którzy atakowali w kierunku Passchendaele w 1917 roku. Dostosuj wycieczkę do swoich zainteresowań i zobacz miejsca, które są dla Ciebie ważne. Spotkaj się z przewodnikiem w wybranym przez siebie miejscu, w miejscu zakwaterowania w Ieper lub na dworcu kolejowym w Ieper. Jeśli masz przodków, którzy polegli w bitwie, przewodnik w miarę możliwości dostosuje wycieczkę tak, aby ich uwzględnić. Podążaj za australijskimi, kanadyjskimi, nowozelandzkimi, południowoafrykańskimi i brytyjskimi żołnierzami, którzy atakowali w kierunku Passchendaele w 1917 roku. Poznaj historię tego obszaru i bitew, które miały tu miejsce. Zobacz pomnik ku czci zaginionych i miejsce, w którym upamiętniono wuja Twojego przewodnika. Podążaj szlakiem żołnierzy walczących w Ypres Salient.

Ieper-Ypres: Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Ypres w czasie I wojny światowej

5. Ieper-Ypres: Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Ypres w czasie I wojny światowej

Razem będziemy podążać ścieżką dzielnego żołnierza podczas I wojny światowej w Ypres i okolicach. Odwiedzimy miejsca, w których walczył o naszą wolność, poczujemy strach i ból, przez który musiał przejść. Postaram się pozwolić Państwu poczuć, jak to było podczas I wojny światowej, przez co musieli przejść żołnierze i co musieli czuć. Odbioru można dokonać w centrum miasta lub w hotelu/Airbnb w Ypres i okolicach. Jeśli zajdzie taka potrzeba, mogę cię odprowadzić do hotelu. Odkryjmy piękno pól Flandrii!

Liczba znalezionych atrakcji: 4
Sortuj wg::

Cmentarz Essex Farm: najlepsze atrakcje w pobliżu

Cmentarz Essex Farm: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Cmentarz Essex Farm? Kliknij tutaj.