Dodaj daty

Cmentarz Centralny w Wiedniu

Cmentarz Centralny w Wiedniu – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wiedeń: piesza wycieczka z przewodnikiem po cmentarzu centralnym w Wiedniu

1. Wiedeń: piesza wycieczka z przewodnikiem po cmentarzu centralnym w Wiedniu

Przeżyj pieszą wycieczkę innego rodzaju i podążaj za swoim przewodnikiem na wycieczkę po prawdopodobnie największym cmentarzu w Austrii. Cmentarz Centralny w Wiedniu, z trzema milionami mieszkańców, oferuje bogactwo historii, architektury i intryg. Dowiedz się wszystkiego o przestronnym cmentarzu na południu Wiednia, który został otwarty w 1874 r., i odkryj groby honorowe wielu osobistości ze świata sztuki, kultury i polityki. Zobacz groby żołnierzy, pomniki, groby różnych przekonań religijnych i oczywiście groby wielu wiedeńczyków. Poszczególne obszary, które napotkasz podczas pieszej wycieczki, będą reprezentować tradycje religii, ich kultury i wiele osobistych historii życiowych.

Wiedeń: Spacer z przewodnikiem po Cmentarzu Centralnym

2. Wiedeń: Spacer z przewodnikiem po Cmentarzu Centralnym

Wybierz się na spacer z przewodnikiem po Cmentarzu Centralnym w Wiedniu, pięknym parku pełnym historii i wspomnień najbardziej ukochanych i znanych mieszkańców Wiednia. Ciesz się przyrodą, ucząc się o tych, którzy zostali tu pochowani. Podziwiaj wyjątkową sztukę nagrobną i posłuchaj o niezwykłym życiu. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w pobliżu wejścia Tor 2 na Cmentarz Centralny i rozpocznij swoją makabryczną przygodę. Odwiedź groby światowej sławy mieszkańców Wiednia, takich jak Mozart i Beethoven, ale także mniej znanych ludzi, którzy prowadzili niezwykłe życie. Dowiedz się, dlaczego Wiedeń ma tak duży cmentarz i dlaczego stał się tak popularnym miejscem. Poznaj miasto bez konieczności stawienia czoła gorącemu centrum miasta i tamtejszym tłumom. Odkryj wyjątkową sztukę nagrobną i podziwiaj wspaniałe widoki na kościół cmentarny św. Karola Borromäusa, który szczyci się imponującym secesyjnym projektem. Zakończ wycieczkę w pobliżu honorowych grobów cmentarza.

Wiedeń: Prywatna wycieczka piesza po Centralnym Cmentarzu i kościele

3. Wiedeń: Prywatna wycieczka piesza po Centralnym Cmentarzu i kościele

Cmentarz Centralny w Wiedniu - najważniejsze miejsce pochówku w Wiedniu. Z tego, co początkowo było bardzo krytykowanym cmentarzem, dziś jest to jeden z najpiękniejszych i najwspanialszych cmentarzy w Wiedniu. Jak mówi stare powiedzenie, wszyscy są równi po śmierci. Na Cmentarzu Centralnym w Wiedniu dotyczy to prawdopodobnie tylko obszaru pod ziemią. Splendor i chwała, reputacja i dobrobyt są imponująco udokumentowane poza życiem. Zobacz monumentalne grobowce wielu znanych osób. Na Cmentarzu Centralnym w Wiedniu wzniesiono liczne grobowce i pomniki ku wiecznej pamięci i jako ostrzeżenie o bezsensownej śmierci. Zobacz groby ofiar pożaru Ringtheater w 1881 roku i groby żołnierzy radzieckich, którzy zginęli w bitwie pod Wiedniem w 1945 roku. W pozycji dominującej, prawie w centrum, znajduje się wspaniały kościół cmentarny w wiedeńskiej secesji. Podczas zwiedzania kościoła z przewodnikiem poznasz ekscytującą historię architektury. Pod koniec prywatnej wycieczki po Cmentarzu Centralnym w Wiedniu zobaczysz cmentarz leśny. W naszym społeczeństwie pojawił się nowoczesny pochówek.

3-godzinna piesza wycieczka po Cmentarzu Centralnym w Wiedniu

4. 3-godzinna piesza wycieczka po Cmentarzu Centralnym w Wiedniu

Odkryj drugi co do wielkości cmentarz w Europie w Wiedniu. Cmentarz Centralny w Wiedniu jest ważną częścią wiedeńskiej historii kultury, miejscem spoczynku 3 milionów ludzi, a także ogromnym parkiem. Miejsce spoczynku na tym cmentarzu znaleźli wybitni prezydenci, architekci, kompozytorzy, aktorzy, śpiewacy, pisarze, inżynierowie, odkrywcy, malarze i wielu innych. Zobacz groby znanych osób i dowiedz się więcej o ich życiu. Podziwiaj pomysłowe projekty grobów z imponującymi rzeźbami. Możesz także odwiedzić Kościół Pamięci Karla Luegera, jedno z arcydzieł wiedeńskiej secesji.

Wiedeński Cmentarz Centralny - wycieczka piesza z transferem

5. Wiedeński Cmentarz Centralny - wycieczka piesza z transferem

Nasza prywatna wycieczka po Cmentarzu Centralnym w Wiedniu to nie tylko podróż przez historię i sztukę miasta, ale także wyjątkowy sposób na połączenie się z jego bogatym dziedzictwem kulturowym. Przyjdź i ciesz się spokojnym spacerem po grobach i pomnikach poświęconych mieszkańcom Wiednia, w tym słynnym muzykom, kompozytorom, artystom i postaciom historycznym. Zarezerwuj 2-godzinną prywatną wycieczkę po Cmentarzu Centralnym w Wiedniu. Cmentarz ten jest nie tylko miejscem żałoby, ale także symbolem kulturowym, który odzwierciedla wyjątkowe podejście Wiednia do śmierci i pamięci poprzez wzajemne oddziaływanie sztuki i historii. Twój prywatny lokalny przewodnik pokaże Ci najciekawsze architektoniczne i artystyczne skarby cmentarza i podzieli się historiami ludzi spoczywających na tym spokojnym cmentarzu. Zobaczysz groby i pomniki Ludwiga van Beethovena, Johannesa Brahmsa, Franza Schuberta i Johanna Straussa II oraz innych wybitnych muzyków, kompozytorów, artystów i postaci historycznych. Przyjdź i odkryj, jak ten cmentarz stał się świadectwem tożsamości i artystycznej duszy Wiednia! Wybierz opcję 3-godzinną, aby zarezerwować 2-godzinną pieszą wycieczkę po Cmentarzu Centralnym w Wiedniu z około 1-godzinnym transferem w obie strony z adresu zakwaterowania podanego podczas dokonywania rezerwacji. Pomimo swojej nazwy, Cmentarz Centralny nie znajduje się w centrum miasta, ale na południowych obrzeżach, więc nasze prywatne transfery samochodowe w stałej cenie pozwolą Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu i wysiłku! Ta opcja obejmuje wygodną usługę odbioru i dowozu z transferem czystym prywatnym pojazdem.

Liczba znalezionych atrakcji: 5
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Cmentarz Centralny w Wiedniu: najlepsze atrakcje w pobliżu

Cmentarz Centralny w Wiedniu: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Cmentarz Centralny w Wiedniu? Kliknij tutaj.