City Loggia Trogir

City Loggia Trogir – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Ze Splitu: rejs po wodospadach Krka i piesza wycieczka po Trogirze

1. Ze Splitu: rejs po wodospadach Krka i piesza wycieczka po Trogirze

Spędź dzień na łonie natury połączony ze zwiedzaniem historycznego miasta Trogir - najlepszy możliwy sposób na spędzenie dnia na wakacjach, z dala od miejskiego zgiełku. Po zaledwie 30 minutach jazdy od Splitu zatrzymasz się, aby zwiedzić to dziedzictwo kulturowe UNESCO. W towarzystwie licencjonowanego przewodnika masz niepowtarzalną okazję zwiedzić to słynne „muzeum miejskie”. Spacerując po jego historycznym centrum i wąskimi uliczkami ma się wrażenie, że cofa się w czasie, do starożytnej Grecji, Rzymu i Wenecji. Odkryj średniowieczne mury, dzwonnice, zachowane zamki i kościoły. Pełen wrażeń kontynuujesz podróż w kierunku Parku Narodowego. Z małego nadrzecznego miasteczka Skradin popłyniesz panoramicznym statkiem przez kanion rzeki Krka. Spędź trochę czasu ze swoim przewodnikiem, który wyjaśni wszystkie sekrety tego niesamowitego obszaru, wijąc się po dobrze zorganizowanych szlakach Parku Narodowego Krka. Podążaj ścieżkami edukacyjnymi i znajdź wioskę Ethno, stare młyny wodne, kamienne domy, sklepy z pamiątkami, autentyczne budynki i restaurację. Spędź wolny czas leżąc w cieniu wysokich drzew i zanurz się w zapierającej dech w piersiach przyrodzie.

Trogir: Stare Miasto - wycieczka z przewodnikiem

2. Trogir: Stare Miasto - wycieczka z przewodnikiem

Poznaj urocze miasto Trogir, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Podziwiaj widoki na najważniejsze lokalne zabytki, w tym katedrę św. Wawrzyńca, loggię miejską i twierdzę Kamerlengo, poznając historię miasta. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Bramie Północnej. Spaceruj tętniącą życiem promenadą, obok twierdzy Kamerlengo i wąskimi uliczkami. Poznaj historię miasta, doświadczając romantycznej i uroczej atmosfery. Posłuchaj miejskich legend i mitów zakorzenionych w lokalnej historii podczas zwiedzania. Udaj się na główny plac i zobacz XIII-wieczną katedrę św. Wawrzyńca z zewnątrz. Dowiedz się więcej o tym kultowym zabytku Trogiru, zbudowanym w stylu romańsko-gotyckim. Zobaczysz także Loggię Miejską z dzwonnicą, jeden z wielu pięknych przykładów architektury kamiennej w obrębie Starego Miasta. Podziwiaj fasadę pałacu Ćipiko, zbudowanego w stylu weneckiego gotyku.

Ze Splitu: półdniowa wycieczka łodzią po Błękitnej Lagunie i 3 wyspy

3. Ze Splitu: półdniowa wycieczka łodzią po Błękitnej Lagunie i 3 wyspy

Zrelaksuj się nad brzegiem Błękitnej Laguny podczas półdniowej wycieczki łodzią motorową ze Splitu. Przeżyj 4000 lat historii podczas wycieczki z przewodnikiem po Trogirze i zwiedzaj port Maslinica w czasie wolnym na Šolcie. Wyrusz ze Splitu na malowniczą przejażdżkę łodzią motorową i podziwiaj widoki na wybrzeże Dalmacji. Poczuj uderzenia fal pod sobą, szybując do pierwszego przystanku, Trogiru. Wysiądź i ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie tego wpisanego na listę UNESCO miasta. Możesz także dołączyć do pieszej wycieczki z przewodnikiem po Trogirze. Przejdź krętymi uliczkami do katedry św. Wawrzyńca, a następnie zatrzymaj się w Pałacu Cipiko. Skręć i zobacz zamek Kamerlengo i wieżę św. Marka. Kontynuuj do imponującej Wieży Zegarowej i Miejskiej Loggii, a następnie przejdź się pod palmami wzdłuż promenady nadbrzeżnej. Na koniec udaj się do Bramy Lądowej i wysłuchaj historii stojącej za tą imponującą strukturą od swojego przewodnika. Wejdź na pokład łodzi motorowej i udaj się na następny przystanek, Błękitną Lagunę. Kąp się w turkusowej wodzie laguny lub rozkoszuj się słońcem na jej dziewiczych brzegach. Ciesz się dużą ilością czasu na odkrywanie rajskiego otoczenia dzięki dostarczonemu sprzętowi do nurkowania. Następnie zacumuj w miejscowości Maslinica na wyspie Šolta. Tutaj zatrać się w krętych uliczkach tego starożytnego miasta portowego, mając czas wolny na zakupy, lunch lub wizytę na idyllicznych plażach. Goście, którzy wybiorą się na poranną wycieczkę, będą mieli możliwość zjedzenia obiadu w zamku Martinis Marchi na własny koszt. Na koniec ponownie wsiądź do łodzi motorowej i wróć do Splitu.

Trogir 1,5-godzinna wycieczka po mieście

4. Trogir 1,5-godzinna wycieczka po mieście

Poczuj magię Trogiru podczas 1,5-godzinnej pieszej  wycieczki. Zobacz romantyczne zabudowania tego wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO miasta. W czasie przyjemnego spaceru zwiedź wszystkie zabytki średniowiecznej starówki położonej na niewielkiej wyspie pomiędzy Chorwacją kontynentalną a wyspą Čiovo. Trogir – uznawany przez wielu za muzeum na wolnym powietrzu – z pewnością zachwyci miłośników sztuki, oryginalnej architektury oraz nastrojowych uliczek. Spaceruj wąskimi alejkami, podziwiając bogate dziedzictwo Trogiru, począwszy od renesansowych dziedzińców, a na nowoczesnych wnętrzach skończywszy. Niezwykle istotnym elementem tego dziedzictwa jest majestatyczna katedra św. Wawrzyńca – arcydzieło dalmackiego architekta Radovana. Znanych jest niewiele informacji na temat kariery tego enigmatycznego artysty, z wyjątkiem monumentalnego portalu katedry w Trogirze. Kolekcje sztuki, które można podziwiać w Trogirze, przez wieki wzbudzały emocje wśród podróżnych. Można tam zobaczyć m.in. uosobienie piękna w postaci płaskorzeźby przedstawiającej bożka Kairos. Po drodze przewodnik oczaruje Cię, opowiadając historie o ekscytujących bitwach, tajemniczych bohaterach i przepięknej architekturze, która przeżywała okres rozkwitu w okresie panowania weneckiego.

Klejnoty UNESCO: Split i Trogir - prywatna wycieczka

5. Klejnoty UNESCO: Split i Trogir - prywatna wycieczka

Doświadcz dwóch klejnotów UNESCO Chorwacji, starożytnego Splitu i średniowiecznego Trogiru z lokalnym profesjonalnym przewodnikiem na trasie Zobacz, Usłysz i Poczuj i odkryj jego najważniejsze atrakcje, ciekawe historie i ukryte klejnoty! Podczas tej wycieczki będziesz miał okazję odkryć dwa klejnoty UNESCO Chorwacji, Trogir, jedną z najstarszych osad na chorwackim wybrzeżu z niesamowitą średniowieczną architekturą i Split, miejsce, w którym pewien rzymski cesarz postanowił zbudować swój pałac i gdzie później powstało jedno z najpiękniejszych miast wybrzeża Adriatyku. Trogir to niezwykle piękne i urokliwe małe miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Chociaż Trogir jest jedną z najstarszych osad na wybrzeżu Adriatyku, zachowana średniowieczna i późniejsza część historii i architektury znajduje się w centrum zainteresowania tego "miejsca z duszą". Wawrzyńca, pałac miejski i szlacheckie pałace nadadzą szczególnego znaczenia opowieściom Twojego lokalnego przewodnika podczas spaceru z przewodnikiem po urokliwych wąskich uliczkach. Poznaj tę bezcenną część chorwackiej historii i ciesz się, gdy historia "ożywa" podczas spaceru po ponad 2000-letnim mieście. Droga zaprowadzi Cię do Splitu, gdzie będziesz miał okazję zwiedzić "żywy zabytek", Pałac Dioklecjana, z jego najważniejszymi częściami, takimi jak Złota Brama, Świątynia Jowisza, Perystyl, Przedsionek, Centralne Podbudowy, Mauzoleum-Katedra i wiele innych. Podczas gdy będziesz "chłonąć" historie od lokalnego profesjonalnego przewodnika, który sprawi, że historia ponownie ożyje, dowiesz się o ukrytych klejnotach pałacu i samego miasta, takich jak Secret Garden, Lost Sphinx Head, Narrowest street i inne. Odkryjesz także sekrety ukryte w otaczających budynkach dwóch magicznych średniowiecznych placów, Placu Ludowego i Placu Owocowego, jednego z centrów życia na przestrzeni dziejów. Dołącz do nas w tej odkrywczej przygodzie poprzez Zobacz, Usłysz i Poczuj sposób, w jaki historia ożywa!

Split: Starożytna Salona i średniowieczny Trogir - wycieczka historyczna

6. Split: Starożytna Salona i średniowieczny Trogir - wycieczka historyczna

Doświadcz starożytnej Salony i średniowiecznego Trogiru poprzez zmysł See, Hear & Feel i dowiedz się, co stało się z Saloną, jednym z największych rzymskich miast i dlaczego piękny i uroczy Trogir jest obiektem z listy UNESCO. Podczas tej wycieczki będziesz miał okazję poznać życie i śmierć starożytnego miasta, spacerując po jego ruinach. Salona, jako jedno z największych stanowisk archeologicznych, wciąż intryguje archeologów i historyków, którzy próbują zbadać jej ciekawą i słynną historię. Będąc na miejscu, będziesz miał okazję zwiedzić ruiny miasta, którego korzenie sięgają nawet okresu przedrzymskiego, w czasach, gdy plemiona iliryjskie rządziły tym obszarem. Rzymskie podboje zmienią historię miasta, ponieważ Salona stała się jednym z rzymskich ośrodków władzy w tej części Imperium. Jego ruiny, sarkofagi i inne odkryją przed Tobą tajemnice Salony, podczas gdy lokalny przewodnik poprowadzi Cię przez jej niesamowitą historię. Cmentarz pogański, rzymskie bazyliki, kompleks starochrześcijański, łaźnie, amfiteatr i kilka innych miejsc zostanie ujawnionych podczas tej wycieczki. Droga zaprowadzi Cię do Trogiru, niezwykle pięknego i uroczego małego miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Chociaż Trogir jest jedną z najstarszych osad na wybrzeżu Adriatyku, zachowana średniowieczna i późniejsza część historii i architektury znajduje się w centrum zainteresowania tego "miejsca z duszą". Wawrzyńca, pałac miejski i szlacheckie pałace nadadzą znaczenia opowieściom twojego lokalnego przewodnika, gdy będziesz spacerować po jego uroczych wąskich uliczkach. Poznaj tę bezcenną część chorwackiej historii i ciesz się powrotem do przeszłości podczas spaceru po ponad 2000-letnim mieście. Dołącz do nas w tej odkrywczej przygodzie poprzez zmysł "zobacz, usłysz i poczuj", w którym historia ożywa!

Liczba znalezionych atrakcji: 7
Sortuj wg::

City Loggia Trogir: najlepsze atrakcje w pobliżu

City Loggia Trogir: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu City Loggia Trogir? Kliknij tutaj.

City Loggia Trogir: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9
(26 recenzji)

To była wspaniała jednodniowa wycieczka ze Splitu. Krka jest bardzo piękna i na pewno warto ją odwiedzić. W Trogirze padał deszcz, więc nie mogliśmy się nim zbytnio cieszyć. Nasz przewodnik i kierowca byli niesamowici. Był bardzo energiczny i opowiedział nam krótką historię o wszystkim - Split, Trogir, elektrownia wodna w Krka.

Domo był świetnym przewodnikiem, zapewnił mnóstwo informacji i beztroskiego humoru, zdecydowanie polecam. Czuję, że potencjalnie spędziliśmy w Trogirze więcej czasu, niż było to konieczne, ale to tylko niewielka rzecz i mógłbym czuć się inaczej, gdybym chciał coś zjeść, kiedy tam byliśmy. Ogólnie rzecz biorąc, wspaniały dzień!

Podróże solo to mój dżem! Właśnie zarezerwowałem tę wycieczkę i spełniła wszystkie wymagania: dobrze zorganizowany, fantastyczny przewodnik i zaskakująco przystępna cena. Nie mogę wystarczająco polecić tego rodzaju podróży – możesz ustawić tempo, zwiedzać według własnego uznania i naprawdę zanurzyć się w miejscu docelowym.

Domo było świetne! Mimo, że droga do Skardina była zamknięta ze względu na głaz, zabrał nas inną ścieżką, skąd roztaczał się wspaniały widok. Jest także świetnym gawędziarzem, dużo historii o Splicie w Chorwacji, życiu ludzi w przeszłości i teraz. Podróż była lepsza dzięki Domo.

Fantastyczny dzień, nasz przewodnik zmienił kolejność, więc zrobiliśmy wodospady, gdy nie było nikogo innego, było wyśmienicie