Dodaj daty

Citadella

Citadella – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Budapeszt: wieczorny rejs z drinkami oraz muzyką na żywo

1. Budapeszt: wieczorny rejs z drinkami oraz muzyką na żywo

Weź udział w tym rejsie po mieście. Przepłyń pod wszystkimi 6 głównymi mostami Budapesztu i zobacz wiele miejsc o dużym znaczeniu historycznym oraz kulturowym. Dopasuj tę atrakcję do swoich upodobań, sięgając po ulubione napoje. Wybierz opcję, która najbardziej Ci odpowiada – m.in. wino, piwo, koktajle oraz napoje bezalkoholowe. Gwarancją niezapomnianej atmosfery będzie muzyka wykonywana na żywo przez 3 muzyków wielokrotnie nagradzanego zespołu ludowego Rajkó. Budapeszt nazywany jest często jednym z najpiękniejszych miast Europy, ale widziany z rzeki robi jeszcze większe wrażenie.W Budzie położonych jest mnóstwo zabytków z listy światowego dziedzictwa UNESCO – od mostu Łańcuchowego po Uniwersytet Technologii i Ekonomii. Znajdują się tu także: łaźnie Gellérta, Góra Gellérta wraz z pomnikiem Wolności i cytadelą, Zamek Królewski oraz Baszta Rybacka. Po drugiej stronie rzeki można podziwiać słynne budowle takie jak gmach parlamentu i bazylika św. Stefana. W trakcie tej wycieczki możesz delektować się napojami w klimatyzowanej kabinie statku, po czym udasz się na górny pokład, by podziwiać nocną panoramę Budapesztu. Podczas występu używany będzie oryginalny węgierski instrument – cymbały. Iście węgierskie połączenie instrumentów smyczkowych z cymbałami zapewni wspaniałą atmosferę na pokładzie. Chcesz usłyszeć ulubioną piosenkę w zupełnie nowej aranżacji? Podczas występu będzie można poprosić o zagranie utworów na życzenie.

Budapeszt: rejs Dunajem, węgierska kolacja i muzyka na żywo

2. Budapeszt: rejs Dunajem, węgierska kolacja i muzyka na żywo

Weź udział w rejsie po majestatycznym Dunaju. Spójrz na Budapeszt z zupełnie innej perspektywy. Zjedz kolację obejmującą tradycyjne dania kuchni węgierskiej. Słuchaj muzyki ludowej na żywo. Podziwiaj widoki i światła miasta. Rozpocznij rejs w centrum miasta. Wejdź na pokład największego zabytkowego statku, jaki obecnie pływa po Dunaju – Gróf Széchenyi. Podziwiaj eleganckie, wykonane z drewna wnętrze i zachwyć się designerskimi dywanami. Wszystko to stanowi doskonałą scenerię dla Twoich zdjęć z podróży. Podziwiaj widoki, płynąc wzdłuż rzeki. Wspomnienia z tego rejsu pozostaną z Tobą na całe życie. Zobacz z poziomu wody budynek parlamentu, most Łańcuchowy, zamek królewski i cytadelę. Zrelaksuj się i spróbuj specjałów węgierskiej kuchni. Wsłuchaj się w dźwięki muzyki na żywo (koncertu w wykonaniu 4 członków obsypanej nagrodami orkiestry folkowej Rajkó). Baw się przy lokalnych i międzynarodowych przebojach. Porozmawiaj z muzykami o występie na Twojej imprezie. W ramach kolacji w formie bufetu podane zostaną wszystkie dania kuchni węgierskiej, których musisz skosztować: zupa gulaszowa w stylu Alföldtradycyjny paprykarz z kurczakawariacje na temat węgierskiego strudla (deser) Napoje: 1 powitalny drink1 szklanka piwa, lampka wina bądź szklana wody mineralnej lub napoju bezalkoholowego

Budapeszt: rejs z kolacją, muzyką na żywo i tańcem ludowym

3. Budapeszt: rejs z kolacją, muzyką na żywo i tańcem ludowym

Zjedz wyśmienitą kolację podczas rejsu po Dunaju w romantycznej atmosferze budapesztańskiej nocy. Słuchaj muzyki na żywo i podziwiaj oświetloną panoramę miasta. Zjedz romantyczną kolację na pokładzie, płynąc wieczorem przez miasto i słuchając muzyki na żywo. Rejs rozpocznie i zakończy się w terminalu promowym Academia. Zobacz takie zabytki jak słynny budynek parlamentu, historyczny Most Łańcuchowy, Zamek Królewski i Baszta Rybacka na Wzgórzu Zamkowym. Zrelaksuj się, słuchając na żywo kameralnej muzyki w wykonaniu 3 członków Rajkó Folk Ensemble & Orchestra. Podczas występu używany będzie oryginalny węgierski instrument „cimbalom”. Nieograniczona kolacja w formie bufetu obejmuje: Zupy: zupa gulaszowa w stylu Alföld, bulion warzywny.Sałatka: świeża sezonowa sałatka z dwoma rodzajami dressingu.Dania główne: tradycyjny paprykarz z kurczaka, pieczony schab z grillowanymi warzywami, faszerowana kapusta po węgiersku, wieża z bakłażana w sosie pomidorowym.Dodatki: pierogi, grillowane warzywa, placki ziemniaczane.Desery: wybór domowych strudli, deser Trifle. Napoje: jeden drink powitalny i kufel piwa, lampka wina bądź szklana wody mineralnej lub napoju bezalkoholowego. Otrzymasz również bezpłatną butelkę wody.

Budapeszt: City Sightseeing Booze Cruise z nieograniczonymi napojami

4. Budapeszt: City Sightseeing Booze Cruise z nieograniczonymi napojami

Odkryj zabytki Budapesztu z wody podczas tego rejsu krajoznawczego. Zrelaksuj się przy wybranych drinkach z otwartego baru podczas żeglugi. Podziwiaj widoki na Brązowe Buty, fortecę Cytadelę i Węgierski Teatr Narodowy. Wejdź na pokład statku w sercu miasta i wyrusz na panoramiczną wycieczkę krajoznawczą po stolicy Węgier. Przejedź obok jednych z najbardziej prestiżowych hoteli w Budapeszcie, Brązowych Butów i Izby Parlamentu. Rób zdjęcia, przechodząc przez Wzgórze Gellerta, Dzielnicę Zamkową, Cytadelę i Węgierski Teatr Narodowy. Miej nieograniczony dostęp do napojów, takich jak wina domowe, piwo beczkowe, szampan (słodki i wytrawny), napoje bezalkoholowe, herbata, kawa i woda mineralna. Rozgrzej się na wieczór w Budapeszcie lub weź imprezę na pokład z opcją zakupu shotów na pokładzie. Zakończ wycieczkę w punkcie wejścia na pokład.

Budapeszt: rejs krajoznawczy z 1 napojem

5. Budapeszt: rejs krajoznawczy z 1 napojem

Przepłyń pod niektórymi z najbardziej znanych mostów w Budapeszcie, takimi jak Most Elżbiety, podczas tego rejsu krajoznawczego w Budapeszcie. Podziwiaj widoki na promenadę nad Dunajem, popijając wliczony w cenę napój. Wybieraj jeden z wielu napojów, takich jak piwo, wino, napoje gazowane, lemoniada, kawa lub herbata.   Wskocz na pokład wygodnej łodzi i rozpocznij rejs po Dunaju. Zwróć uwagę na most Łańcuchowy ze strzegącymi go lwami, most Elżbiety, który wyróżnia okazały, wykonany z brązu pomnik, oraz most Wolności, który łączy Wielką Halę Targową z łaźniami Gellérta. Zachwyć się urokiem malowniczej promenady nad Dunajem i podziwiaj z wody Zamek Królewski i gmach parlamentu. Zobacz takie atrakcje miasta jak plac Vigadó i pomnik św. Gellerta na szczycie Góry Gellerta. Po zakończeniu rejsu wróć do punktu początkowego. 

Budapeszt: rejs z kolacją przy świecach i muzyką na żywo

6. Budapeszt: rejs z kolacją przy świecach i muzyką na żywo

Spędź magiczny wieczór, jedząc kolację przy świecach na pokładzie jednej z najbardziej eleganckich i nowoczesnych łodzi w Budapeszcie. Posłuchaj muzyki na żywo, wypij drinka powitalnego i podziwiaj pięknie oświetlone zabytki miasta wzdłuż Dunaju. Po wejściu na pokład łodzi obsługa zaprowadzi Cię do stolika, gdzie otrzymasz bezpłatnego drinka powitalnego. Następnie usiądź wygodnie i delektuj się pyszną 3- lub 4-daniową kolacją, słuchając muzyki na żywo w wykonaniu lokalnych węgierskich artystów. Podczas posiłku skorzystaj z odsuwanych okien, aby sfotografować piękny budynek węgierskiego parlamentu, który nocą lśni niczym drogocenny klejnot. Kontynuuj rejs i podziwiaj nocne widoki na czarujący zamek królewski, wielki pomnik Wolności oraz imponującą cytadelę na szczycie Wzgórza Gellerta. Zobacz inne słynne zabytki wzdłuż rzeki, takie jak Wyspa Małgorzaty, Pałac Sztuki (MUPA), Teatr Narodowy i sala koncertowa Vigado. Przepłyń pod oświetlonymi mostami: Łańcuchowym, Małgorzaty i Elżbiety. Obserwuj, jak promenada Pesztu ożywa przy dźwiękach ulicznych muzyków i ludzi siedzących w patiach restauracji.

Budapeszt: rejsy po Dunaju z kolacją w święta i Nowy Rok

7. Budapeszt: rejsy po Dunaju z kolacją w święta i Nowy Rok

Zapewnij sobie wyjątkowe wspomnienia z zimowego wypoczynku, biorąc udział w wieczornym rejsie po Dunaju. Rozkoszuj się kilkudaniową kolacją, zachwycając się widokami na miasto i relaksując się pod gwiazdami. Przepłyń obok cesarskich budowli Budapesztu, oświetlonych nocą. Rozkoszuj się dobrym jedzeniem i świąteczną atmosferą dzięki międzynarodowej muzyce pop i węgierskim przebojom. Wybór napojów w barze otwartym obejmuje wino, piwo beczkowe, wodę mineralną, napoje bezalkoholowe, herbatę, kawę i grzane wino. Przykładowe menu świątecznej kolacji: Zupa Zupa gulaszowa; zupa krem z warzyw Dania główne Gulasz wołowy z domowymi kluskami; pieczone udka z kurczaka z ziemniakami z pietruszką; zapiekanka warzywna; kapusta faszerowana; kuskus z warzywami Desery Somlói trifle; wybór strudli; Beigli (tradycyjne węgierskie ciasto świąteczne z orzechami włoskimi i makiem) Opcje menu sylwestrowego na rok 2022/23: Menu z czerwonym mięsem (opcja A): Na stole Masło z serem pleśniowym z ziołami, mini bułeczki Zimna przystawka Terrina z wątróbek drobiowych z chutney z czerwonej cebuli z dodatkiem śliwkowego alkoholu Szabolcsi pálinka Ciepła przystawka Suflet drobiowy z sosem z dziczyzny, żurawiną i sałatkąFrancuska zupa cebulowa na bazie Balatonfelvidék sauvignon blanc i parmezanu Danie główne Stek z polędwicy wołowej sous-vide z sosem z dzikich grzybów i francuskimi ziemniakami gratin Desery Kaiserschmarnn z domowym dżemem Menu drobiowe (opcja B): Na stole Masło z serem pleśniowym z ziołami, mini bułeczki Zimna przystawka Terrina z wątróbek drobiowych z chutney z czerwonej cebuli z dodatkiem śliwkowego alkoholu Szabolcsi pálinka Ciepła przystawka Suflet drobiowy z sosem z dziczyzny, żurawiną i sałatką Francuska zupa cebulowa na bazie Balatonfelvidék sauvignon blanc i parmezanu Danie główne Pierś z kurczaka w sosie z leśnych grzybów, francuskie ziemniaki gratin Desery Kaiserschmarnn z domowym dżemem Menu wegetariańskie (opcja C): Na stole Masło z błękitnego sera z ziołami, mini bułeczki Zimna przystawkaKrem z owczego twarogu z chutney z czerwonej cebuli z dodatkiem śliwkowego alkoholu Szabolcsi pálinka Ciepła przystawka Suflet serowy z sosem z dziczyzny, żurawiną i sałatkąFrancuska zupa cebulowa na bazie Balatonfelvidék sauvignon blanc i parmezanu Danie główne Risotto z grzybami leśnymi, z redukcją z wina tokajskiego i parmezanem Desery Kaiserschmarnn z domowym dżemem

Budapeszt: rejs po Dunaju z muzyką na żywo

8. Budapeszt: rejs po Dunaju z muzyką na żywo

Przekonaj się, dlaczego Budapeszt nazywany jest Perłą Dunaju podczas tej wycieczki na pokładzie ekskluzywnego statku Gróf Széchényi.Przepłyniesz pod 6 mostami Budapesztu i zobaczysz najsłynniejsze zabytki miasta. Wskocz na pokład i wyrusz, aby zobaczyć takie zabytki jak potężny gmach parlamentu, most Łańcuchowy, Zamek Królewski, Baszta Rybacka na wzgórzu Zamkowym i Góra Gellerta, zwieńczona majestatyczną cytadelą. Drewniane wnętrze statku, designerskie dywany i pokładowy bar zapewniają poczucie komfortu i luksusu. Nie zapomnij zwiedzić dolnego piętra z maszynownią. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, podziwiając historyczne piękno brzegu Dunaju i zabytki.

Budapeszt: malownicza wycieczka tuk tukiem

9. Budapeszt: malownicza wycieczka tuk tukiem

Rozpocznij w sercu Budapesztu i udaj się na szczyt Wzgórza Gellerta podczas 2-godzinnej wycieczki tuk tukiem. Zobacz Cytadelę, Ogród Filozoficzny, Bazar Zamkowego Ogrodu, Most Łańcuchowy, Pałac Gresham i wiele więcej. Usiądź wygodnie i wysłuchaj komentarza swojego kierowcy/przewodnika, podziwiając najlepsze atrakcje Budapesztu. Jeśli już wybrałeś miejsca, które chciałbyś odwiedzić, lub chcesz coś zasugerować, kierowca tuk-tuka z przyjemnością zakwateruje Cię i pokaże Ci piękno Budapesztu. Tuk tuk jest wyposażony w tablet umożliwiający bezpłatny dostęp do aplikacji PocketGuide, aplikacji audio tour. Oczywiście możesz też pobrać go na swój telefon.

Z Wiednia: jednodniowa wycieczka grupowa do Budapesztu

10. Z Wiednia: jednodniowa wycieczka grupowa do Budapesztu

Podziwiaj zapierający dech w piersiach widok na Budapeszt i zwiedzaj stolicę Węgier, zwłaszcza dzielnicę zamkową i węgierski parlament. Przejdź przez mosty i odkryj ulice w stylu barokowym, a potem czas wolny. Spaceruj ulicami dzielnicy zamkowej z opcjonalną wizytą w kościele Macieja. Zobacz XIX-wieczną Basztę Rybacką i zajrzyj do wyjątkowego wnętrza Ruszwurmu, najstarszej kawiarni w mieście. Spójrz na węgierski parlament z różnych perspektyw, przejdź przez najważniejsze aleje, takie jak Aleja Andrássy'ego, lokalne Pola Elizejskie. Rób zdjęcia z historycznymi węgierskimi przywódcami na Placu Bohaterów, w Bazylice św. Stefana i poznaj wiele tajemnic Budapesztu. Ciesz się wolnym czasem w centrum Budapesztu pod koniec zwiedzania. Poświęć trochę czasu na spacer i spróbowanie węgierskich potraw, takich jak tradycyjny gulasz. Następnie ciesz się bezproblemowym transferem z powrotem do Wiednia.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 28
Sortuj wg:
Strona 1 z 2

Citadella: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Citadella? Kliknij tutaj.

Citadella: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2 / 5

na podstawie 6155 opinii

Piękne wrażenia, przyjazny i pomocny personel, dobre jedzenie i dobra muzyka tt ze wspaniałą scenerią „BUDAPESZT” z oświetlonymi zabytkami, które odbijały się w Dunaju

Wszystko było super. Jedzenie bardzo dobre, obsługa świetna oraz muzyka bardzo przyjemnie umilała czas

Wycieczka obowiązkowa bardzo przyjemna , jedzenie średnie wystrój i cała reszta na plus

Wspaniały rejs z kolacją, typowy posiłek, węgierska muzyka, miła atmosfera

Cudowny wieczór ogólnie. Całkowicie polecam rejs z kolacją.