Dodaj daty

Church of St. Blaise and St. John, Dubrovnik
Rejsy wycieczkowe

Rejsy wycieczkowe
Liczba znalezionych atrakcji: 1

Dubrownik: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 659
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Church of St. Blaise and St. John, Dubrovnik Rejsy wycieczkowe

Dubrownik: Odkrywanie miasta i piesza wycieczka historyczna

1. Dubrownik: Odkrywanie miasta i piesza wycieczka historyczna

Wybierz się na spacer z przewodnikiem po Starym Mieście w Dubrowniku, zaczynając od Wielkiej Fontanny Onufrego. Udaj się ulicą Prijeko do Starego Portu, zatrzymując się, by podziwiać kościół św. Zbawiciela, wspaniały kościół franciszkanów i dominikanów oraz zobaczyć winorośle, które, jak się uważa, mają ponad sto lat. Statki z Dubrownika były znane w całym basenie Morza Śródziemnego. Statki zostały zbudowane i załadowane w legendarnym Arsenale, który jest kolejnym przystankiem na trasie. Posłuchaj opowieści o słynnej kwarantannie i fortecach św. Łukasza i św. Jana oraz historii kościoła św. Błażeja, katedry, Pałacu Rektorów, Pałacu Sponza i Kolumny Orlanda.

Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem i polowanie na padlinożerców

2. Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem i polowanie na padlinożerców

Poznaj Dubrownik we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Po pobraniu aplikacji wycieczki (instrukcje otrzymane e-mailem po dokonaniu rezerwacji) wyrusz na przygodę, podczas której będziesz chodzić do wszystkich najlepszych zabytków i ukrytych klejnotów oraz rozwiązywać wyzwania. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Spaceruj po średniowiecznej starówce, rób zdjęcia krajobrazów i zwiedzaj słynne miejsca, w których kręcono „Grę o tron”. Podczas eksploracji współpracuj ze swoim zespołem lub rywalizuj z nimi, aby zakończyć polowanie na padlinożerców. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującej Bramy Pile! Odwiedź Wielką Fontannę Onufrego z jej zjawiskowym projektem. Sfotografuj wieżę zegarową z niesamowitymi szczegółami i podziwiaj cudowny kościół św. Błażeja. Pałac Rektorów zachwyci Cię, jest jednym z charakterystycznych symboli stylu gotycko-renesansowego. Potem czeka na Was Porporela, nie zapomnijcie zrobić zdjęć! Katedra w Dubrowniku zachwyci Cię swoją wspaniałą architekturą. Podziwiaj kościół św. Ignacego, o którym mówi się, że jest cudowny. Dowiedz się więcej o Marin Držiću, największym artyście kraju i symbolu narodowym, podczas gdy wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Twierdza Bokar, miejsce, które zawsze jest ruchliwe i czarujące, przypomina coś ze znanego serialu telewizyjnego, który pobił liczniki oglądalności? Poszukiwanie śmieci to świetna codzienna czynność, na wieczory kawalerskie lub panieńskie, przyjęcia urodzinowe lub imprezy integracyjne.

1,5-godzinna piesza wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

3. 1,5-godzinna piesza wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

Bogaty w zabytki kultury Dubrownik jest jednym z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych średniowiecznych miast basenu Morza Śródziemnego. Zobacz Stare Miasto od wewnątrz podczas tej 1,5-godzinnej pieszej wycieczki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Bramie Pile, a następnie przejdź się wąskimi uliczkami Starego Miasta w Dubrowniku, aby poznać historię i kulturę tego wspaniałego miasta otoczonego murami. Twój lokalny przewodnik pokaże Ci najlepsze zabytki miasta, a po drodze obejrzysz wszystkie wspaniałe budynki Starego Miasta. Przed wejściem do Bramy Pile zobaczysz okrągłą Fontannę Onufrego, która jest połączona akweduktem ze źródłem 7,5 mil (12 kilometrów) poza miastem. Następnie zobacz klasztor Franciszkanów, w którym znajduje się odrestaurowana rzeźba Piety i wspaniały krużganek z XIV wieku. Kontynuuj spacer do renesansowej atrakcji Dubrownika, Pałacu Sponza. Inne atrakcje tej wycieczki to Kolumna Orlanda, Dzwonnica Miejska, Pałac Rektorów i Kościół św. Błażeja.

Dubrownik: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

4. Dubrownik: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

Poznaj miasto Dubrownik, często nazywane Klejnotem Adriatyku, jest bogate w historię, zabytki i niesamowite historie z przeszłości. Zdecydowanie najpopularniejszym punktem orientacyjnym i rzeczą do zobaczenia w Dubrowniku są mury miejskie. Mury otaczają Stare Miasto i mają długość 1940 metrów oraz 6 wspaniałych fortec. Wybierz się na spacer po murach miejskich z naszym lokalnym, kompetentnym przewodnikiem i posłuchaj ciekawych opowieści o przeszłości i tradycji Dubrownika, zobacz piękne Stare Miasto i jego zabytki, takie jak kościół św. Zbawiciela, wspaniały pałac rektorów, elegancka katedra, ulubione miejsce mieszkańców - Zielony targ , uroczy stary Port, kościół patrona św. Błażeja i wiele innych zabytków, które trudno znaleźć, ale z murów miejskich są łatwo widoczne. Spędź dwie godziny na murach miejskich i zobacz Stare Miasto w Dubrowniku z innej perspektywy, zrób niesamowite zdjęcia i zdobądź wspomnienia na całe życie. Uwaga: Bilet na mury miejskie nie jest wliczony w cenę. Koszt wejścia to 35 euro za osobę. Możemy zapewnić bilety dla wszystkich gości. Wycieczka jest dostępna w języku angielskim.

Dubrownik: gra i wycieczka po mieście

5. Dubrownik: gra i wycieczka po mieście

Połącz emocje związane ze zwiedzaniem miasta z zabawą polegającą na eksploracji miasta podczas tej pieszej wycieczki po Dubrowniku na smartfonie. Z łatwością znajduj atrakcje dzięki funkcji nawigacji w aplikacji. Pobierz aplikację i rozpocznij grę, przechodząc do pierwszej lokalizacji. Użyj obserwacji, logiki, wyobraźni i pracy zespołowej, aby rozwiązać zagadkę w każdym miejscu, zagadki są zawsze trudne. Zatrzymaj aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na kawę lub spędzić więcej czasu na zwiedzaniu któregoś z zabytków. Graj w grę we własnym tempie. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującej Bramy Pile! Odwiedź Wielką Fontannę Onufrego o zjawiskowym wyglądzie. Sfotografuj Wieżę Zegarową z niezwykłą szczegółowością i podziwiaj cudowny kościół św. Błażeja. Pałac Rektorski zadziwi Państwa, jest jednym z charakterystycznych symboli stylu gotycko-renesansowego. Następnie Porporela czeka na Ciebie, nie zapomnij zrobić zdjęć! Katedra w Dubrowniku zachwyci Cię wspaniałą architekturą. Podziwiaj kościół św. Ignacego, uważany za cudowny. Poznaj historię Marina Držicia, największego artysty w kraju i symbolu narodowego, a wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Twierdza Bokar, miejsce, które zawsze jest ruchliwe i urokliwe, przypomina coś ze znanego serialu telewizyjnego, który złamał liczniki oglądalności?

Prywatna wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

6. Prywatna wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

Dołącz do mnie na pieszej wycieczce po pięknej starówce Dubrownika i odwiedź najważniejsze zabytki miasta, w tym dwa muzea i kilka miejsc, w których kręcono ostatnio popularne filmy, takie jak Gra o tron i wiele innych. Podziwiaj piękne zabytki i słuchaj opowieści, ciekawostek i niezwykłych faktów z wielu wieków dramatycznej historii Dubrownika, w tym niedawnej przeszłości podczas wojny domowej. Przechodząc przez bramy starych murów miejskich, cofniesz się w czasie, zatracając się we wspaniałości i pięknie tego wpływowego kulturowo miasta. Zwiedzimy nie tylko główne ulice i place, ale także intrygujące wąskie boczne uliczki, w których nadal mieszkają miejscowi, i w ten sposób zostaniesz dokładnie wprowadzony w stare miasto Dubrownika, "Grad", jak nazywają je miejscowi, czyli "Miasto", poznając jego historię, legendy, kulturę, zabytki, styl życia i stawiając czoła współczesnym problemom! Zobaczymy: - Zatokę Kolorina i Twierdzę św. Wawrzyńca - Twierdzę Bokar - Bramę Pile (zachodnia brama starego miasta) - Fontanny Onofrio - Klasztor Franciszkanów (Stara Apteka) - Stradun (główna ulica) - Wielki Spichlerz - Wieża Minčeta - Klasztor Jezuitów (droga wstydu) - Plac Ivana Gunudulicia (zielony rynek) - Katedra (Skarbiec Republiki) - Pałac Rektorski - Pałac Biskupi - Ratusz - Kolumna Orlanda - Pałac Sponza - Kościół św. Błażeja i wiele więcej... Otrzymuj cenne informacje i rekomendacje dotyczące tego, co robić, gdzie pójść, zjeść, zrobić zakupy, zrelaksować się... Pozwól mi zabrać Cię na przygodę po Starym Mieście w sposób, który znają tylko miejscowi!

Legenda o Dubrowniku i Królewskiej Przystani (GOT)

7. Legenda o Dubrowniku i Królewskiej Przystani (GOT)

Spotkaj się z przewodnikiem przed restauracją Nautika. Rozpocznij swoją podróż w forcie Lovrijenac i podziwiaj imponującą architekturę oraz panoramiczne widoki. Odwiedź słynne molo w starym małym porcie w Dubrowniku, Pile Bay, przedstawionym jako Blackwater Bay w "Grze o tron". Poznaj piękno wybrzeża i wyobraź sobie sceny kręcone w tym miejscu. Spaceruj po Starym Mieście i poznaj sekrety produkcji "Gry o Tron" w Dubrowniku i zagłęb się w bogatą historię miasta, w tym przetrwanie niszczycielskiego trzęsienia ziemi. Przejdź obok: Klasztor i kościół Franciszkanów, Dubrownicką Dużą Fontannę Onofrio, ulicę Stradun, prezentującą sceny z 2 i 3 sezonu "GOT", Kolumnę Orlanda, kościół św. Błażeja, Pałac Rektorski, Katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Odwiedź Schody Jezuickie i kościół św. Ignacego z Loyoli, znane jako miejsce kultowej sceny "Walk of Shame" w "Grze o tron". Udaj się do portu na Starym Mieście, aby wybrać się na relaksujący rejs statkiem na wyspę Lokrum, miejsce, w którym kręcono Qarth w "Grze o tron". Odkryj naturalne piękno i historyczne znaczenie wyspy Lokrum. Odkryj miejsca kręcenia serialu i skorzystaj z okazji, aby usiąść na oficjalnym Żelaznym Tronie HBO i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Zakończ swoją wycieczkę wspaniałymi wspomnieniami z tej niesamowitej przygody.

Prywatna wycieczka: Stare Miasto, Dolina Konavle i Sivi Soko

8. Prywatna wycieczka: Stare Miasto, Dolina Konavle i Sivi Soko

Spotkaj się ze swoim prywatnym przewodnikiem w porcie statku wycieczkowego w Dubrowniku, a następnie wsiądź do klimatyzowanego pojazdu transferowego i ciesz się spokojną podróżą do idyllicznej doliny Konavle. Dolina Konavle, będąca domem dla około 30 malowniczych wiosek, które osiedliły się wśród bujnej przyrody, zaopatruje okoliczne regiony w świeże produkty, mięso i wino. Podczas podróży zadaj swojemu przewodnikowi wszelkie pytania; Piękno prywatnej wycieczki polega na tym, że komentarz jest dostosowany do Twoich zainteresowań. Po przybyciu do Konavli udaj się do lokalnej winnicy i dowiedz się o technikach stosowanych przez winiarzy do produkcji wysoko cenionego wina regionu, a następnie skosztuj lokalnych odmian i zatankuj tradycyjnymi chorwackimi przekąskami, takimi jak ser z domowym chlebem. Po degustacji wina wróć do pojazdu transferowego i rozpocznij malowniczą podróż z powrotem do Dubrownika. Zatrzymaj się w punkcie widokowym Sivi Soko na trasie, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki — i zdjęcia idealne jak z pocztówki — na Dubrownik, dolinę Konavle, Cavtat i sąsiednie wyspy. Następnie przejdź do Starego Miasta w Dubrowniku. Podążaj za swoim przewodnikiem pieszo, przedzierając się przez labirynt brukowanych uliczek i wąskich przejść. Posłuchaj o bogatym znaczeniu kulturowym i historycznym tego obszaru i podziwiaj osobliwą architekturę obszaru wpisanego na listę UNESCO. Zobacz historyczne skarby, takie jak Fontanna Onufrego i Pałac Sponza. Przejdź obok barokowej katedry Wniebowzięcia NMP, która została zrekonstruowana w XVIII wieku po trzęsieniu ziemi. Inne najważniejsze zabytki to kościół św. Błażeja i Pałac Rektorów. Po zwiedzeniu Starego Miasta wskocz z powrotem do pojazdu transferowego i wróć do portu na czas, by wyruszyć w rejs.

Prywatna wycieczka: najlepsza piesza wycieczka po Dubrowniku

9. Prywatna wycieczka: najlepsza piesza wycieczka po Dubrowniku

Odkryj zabytki i atrakcje Dubrownika, posłuchaj ciekawych historii podczas godzinnej pieszej wycieczki. Lokalny i kompetentny przewodnik poprowadzi Cię przez główną ulicę, słynny Stradun i pozna fascynującą historię i dziedzictwo miasta. Odwiedzicie również fontannę Onufrego z 16 rzeźbionymi maskaradami, z których wypływa woda nadająca się do picia, następnie odwiedzicie kościół św. kościół, nieunikniona Statua Orlando, dawna siedziba księcia Republiki, wspaniały Pałac Rektorów, elegancka Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, uroczy Stary Port i wiele innych. Spaceruj z naszym przewodnikiem i zdobądź wspomnienia na całe życie i niesamowite wrażenia.

Prywatna wycieczka krajoznawcza po Dubrowniku i przejażdżka kolejką linową

10. Prywatna wycieczka krajoznawcza po Dubrowniku i przejażdżka kolejką linową

Podczas tej 6-godzinnej wycieczki brzegowej spotkasz swojego prywatnego przewodnika w porcie statków wycieczkowych w Dubrowniku. Zrelaksuj się w klimatyzowanym pojeździe transferowym podczas spokojnej jazdy do podstawy Mount Srđ, góry o wysokości 1352 stóp, która góruje nad miastem. Podczas podróży możesz zadać swojemu przewodnikowi wszelkie pytania, jakie możesz mieć. Wsiądź do kolejki linowej na panoramiczną przejażdżkę na górę Srđ. Podziwiaj wspaniałe widoki z lotu ptaka na miasto i wybrzeże Dalmacji, wchodząc na szczyt. Po przyjeździe spójrz na oszałamiające widoki z 2 panoramicznych tarasów. Mówi się, że w pogodny dzień można zobaczyć zabytki do 37 mil. Poświęć kilka chwil na robienie zdjęć, a następnie udaj się do baru z przekąskami lub restauracji, aby uzupełnić zapasy drinkiem i jedzeniem (na własny koszt). Jest też sklep z pamiątkami, w którym można kupić prezenty, jeśli chcesz. Po zwiedzeniu szczytu zjedziesz kolejką linową z powrotem do podstawy góry Srđ. Z powrotem na ziemi, podążaj za swoim przewodnikiem po Starym Mieście w Dubrowniku. Wędrując przez labirynt brukowanych uliczek i wąskich przejść, dowiesz się o bogatym znaczeniu kulturowym i historycznym tego obszaru. Zobacz Fontannę Onufrego i jedź dalej obok Pałacu Sponza. Przejdź przez główny plac, aby zobaczyć barokową katedrę Wniebowzięcia NMP, która została odbudowana w XVIII wieku po trzęsieniu ziemi. Inne atrakcje to Pałac Rektorów i kościół św. Błażeja. Po wycieczce pieszej wsiądziesz do pojazdu transferowego i wrócisz do portu na czas przed odlotem rejsu.

Dubrownik

Dubrownik

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Rejsy wycieczkowe w: Church of St. Blaise and St. John, Dubrovnik

Oprócz atrakcji typu Rejsy wycieczkowe w: Church of St. Blaise and St. John, Dubrovnik jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Dubrownik?

W: Dubrownik są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Church of St. Blaise and St. John, Dubrovnik: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Church of St. Blaise and St. John, Dubrovnik? Kliknij tutaj.