Church of St. Blaise and St. John, Dubrovnik

Liczba znalezionych atrakcji: 16
Sortuj wg::

Church of St. Blaise and St. John, Dubrovnik: najlepsze atrakcje w pobliżu

Church of St. Blaise and St. John, Dubrovnik – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Dubrownik: Odkrywanie miasta i piesza wycieczka historyczna

Dubrownik: Odkrywanie miasta i piesza wycieczka historyczna

Wybierz się na spacer z przewodnikiem po Starym Mieście w Dubrowniku, zaczynając od Wielkiej Fontanny Onufrego. Udaj się ulicą Prijeko do Starego Portu, zatrzymując się, by podziwiać kościół św. Zbawiciela, wspaniały kościół franciszkanów i dominikanów oraz zobaczyć winorośle, które, jak się uważa, mają ponad sto lat. Statki z Dubrownika były znane w całym basenie Morza Śródziemnego. Statki zostały zbudowane i załadowane w legendarnym Arsenale, który jest kolejnym przystankiem na trasie. Posłuchaj opowieści o słynnej kwarantannie i fortecach św. Łukasza i św. Jana oraz historii kościoła św. Błażeja, katedry, Pałacu Rektorów, Pałacu Sponza i Kolumny Orlanda.

Dubrownik: wycieczka piesza po malowniczej wyspie Lokrum z gry o tron

Dubrownik: wycieczka piesza po malowniczej wyspie Lokrum z gry o tron

Spotkaj się z przewodnikiem przed restauracją Nautika i zacznij od zwiedzania majestatycznego Fortu Lovrijenac, podziwiając jego wspaniałą architekturę i zapierające dech w piersiach widoki. Następnie udaj się na słynne molo w Pile Bay, kluczowym miejscu kręcenia Gry o Tron jako Blackwater Bay. Doświadcz piękna wybrzeża, wyobrażając sobie sceny kręcone tutaj. Wybierz się na spacer po Starym Mieście i poznaj sekrety tej słynnej produkcji telewizyjnej w Dubrowniku, zagłębiając się w bogatą historię miasta, w tym niszczycielskie trzęsienie ziemi. Po drodze mijaj ważne zabytki, takie jak klasztor Franciszkanów, fontanna Onofrio, ulica Stradun, kolumna Orlando, kościół św. Błażeja, pałac rektorski i katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, które pojawiły się w serialu. Zatrzymaj się przy kultowych Schodach Jezuickich i kościele św. Ignacego z Loyoli, znanym jako miejsce kultowej sceny "Walk of Shame" w Grze o Tron. Następnie udaj się do portu na Starym Mieście na relaksujący rejs statkiem na wyspę Lokrum, miejsce kręcenia Qarth w Grze o Tron. Odkryj cuda natury i historyczne znaczenie wyspy Lokrum, odkrywając miejsca filmowania z serialu. Skorzystaj z okazji, aby usiąść na oficjalnym Żelaznym Tronie HBO i zrobić sobie niezapomniane zdjęcie. Następnie pozwól swojemu przewodnikowi zakończyć wycieczkę i ciesz się wolnym czasem na pływanie, piesze wycieczki, nurkowanie z klifu, a także jedzenie i picie drinków w lokalnych restauracjach i barach.

1,5-godzinna piesza wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

1,5-godzinna piesza wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

Bogaty w zabytki kultury Dubrownik jest jednym z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych średniowiecznych miast basenu Morza Śródziemnego. Zobacz Stare Miasto od wewnątrz podczas tej 1,5-godzinnej pieszej wycieczki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Bramie Pile, a następnie przejdź się wąskimi uliczkami Starego Miasta w Dubrowniku, aby poznać historię i kulturę tego wspaniałego miasta otoczonego murami. Twój lokalny przewodnik pokaże Ci najlepsze zabytki miasta, a po drodze obejrzysz wszystkie wspaniałe budynki Starego Miasta. Przed wejściem do Bramy Pile zobaczysz okrągłą Fontannę Onufrego, która jest połączona akweduktem ze źródłem 7,5 mil (12 kilometrów) poza miastem. Następnie zobacz klasztor Franciszkanów, w którym znajduje się odrestaurowana rzeźba Piety i wspaniały krużganek z XIV wieku. Kontynuuj spacer do renesansowej atrakcji Dubrownika, Pałacu Sponza. Inne atrakcje tej wycieczki to Kolumna Orlanda, Dzwonnica Miejska, Pałac Rektorów i Kościół św. Błażeja.

Stare Miasto w Dubrowniku: łatwa i przystępna wycieczka historyczna

Stare Miasto w Dubrowniku: łatwa i przystępna wycieczka historyczna

Join us for a stairs-free guided stroll through Dubrovnik's Old Town, starting at the Large Onofrio's Fountain. Our route takes you comfortably in a relaxed, educational and interactive tour. Along the way, see historical sites, learn of our long and turbulent history and how different life is today. Our certified guides will tell you about the ancient city-state of Dubrovnik, why our diplomats had crying lessons, how we value liberty, and they'll introduce you to the importance of historic architecture along the way. Some of the sights you'll see are the Old Port, fortresses of Revelin and St. John, the Church of St. Blaise, the Cathedral, the Rector's Palace, Sponza Palace, and Orlando's Column. Armed with historic facts, fun anecdotes and best local tips, we provide an engaging and rich story at a pace that suits you best.

Dubrownik: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

Dubrownik: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

Poznaj miasto Dubrownik, często nazywane Klejnotem Adriatyku, jest bogate w historię, zabytki i niesamowite historie z przeszłości. Zdecydowanie najpopularniejszym punktem orientacyjnym i rzeczą do zobaczenia w Dubrowniku są mury miejskie. Mury otaczają Stare Miasto i mają długość 1940 metrów oraz 6 wspaniałych fortec. Wybierz się na spacer po murach miejskich z naszym lokalnym, kompetentnym przewodnikiem i posłuchaj ciekawych opowieści o przeszłości i tradycji Dubrownika, zobacz piękne Stare Miasto i jego zabytki, takie jak kościół św. Zbawiciela, wspaniały pałac rektorów, elegancka katedra, ulubione miejsce mieszkańców - Zielony targ , uroczy stary Port, kościół patrona św. Błażeja i wiele innych zabytków, które trudno znaleźć, ale z murów miejskich są łatwo widoczne. Spędź dwie godziny na murach miejskich i zobacz Stare Miasto w Dubrowniku z innej perspektywy, zrób niesamowite zdjęcia i zdobądź wspomnienia na całe życie. Uwaga: Bilet na mury miejskie nie jest wliczony w cenę. Koszt wejścia to 35 euro za osobę. Możemy zapewnić bilety dla wszystkich gości. Wycieczka jest dostępna w języku angielskim.

Prywatna wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

Prywatna wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

Dołącz do mnie na pieszej wycieczce po pięknej starówce Dubrownika i odwiedź najważniejsze zabytki miasta, w tym dwa muzea i kilka miejsc, w których kręcono ostatnio popularne filmy, takie jak Gra o tron i wiele innych. Podziwiaj piękne zabytki i słuchaj opowieści, ciekawostek i niezwykłych faktów z wielu wieków dramatycznej historii Dubrownika, w tym niedawnej przeszłości podczas wojny domowej. Przechodząc przez bramy starych murów miejskich, cofniesz się w czasie, zatracając się we wspaniałości i pięknie tego wpływowego kulturowo miasta. Zwiedzimy nie tylko główne ulice i place, ale także intrygujące wąskie boczne uliczki, w których nadal mieszkają miejscowi, i w ten sposób zostaniesz dokładnie wprowadzony w stare miasto Dubrownika, "Grad", jak nazywają je miejscowi, czyli "Miasto", poznając jego historię, legendy, kulturę, zabytki, styl życia i stawiając czoła współczesnym problemom! Zobaczymy: - Zatokę Kolorina i Twierdzę św. Wawrzyńca - Twierdzę Bokar - Bramę Pile (zachodnia brama starego miasta) - Fontanny Onofrio - Klasztor Franciszkanów (Stara Apteka) - Stradun (główna ulica) - Wielki Spichlerz - Wieża Minčeta - Klasztor Jezuitów (droga wstydu) - Plac Ivana Gunudulicia (zielony rynek) - Katedra (Skarbiec Republiki) - Pałac Rektorski - Pałac Biskupi - Ratusz - Kolumna Orlanda - Pałac Sponza - Kościół św. Błażeja i wiele więcej... Otrzymuj cenne informacje i rekomendacje dotyczące tego, co robić, gdzie pójść, zjeść, zrobić zakupy, zrelaksować się... Pozwól mi zabrać Cię na przygodę po Starym Mieście w sposób, który znają tylko miejscowi!

Prywatna wycieczka krajoznawcza po Dubrowniku i przejażdżka kolejką linową

Prywatna wycieczka krajoznawcza po Dubrowniku i przejażdżka kolejką linową

Podczas tej 6-godzinnej wycieczki brzegowej spotkasz swojego prywatnego przewodnika w porcie statków wycieczkowych w Dubrowniku. Zrelaksuj się w klimatyzowanym pojeździe transferowym podczas spokojnej jazdy do podstawy Mount Srđ, góry o wysokości 1352 stóp, która góruje nad miastem. Podczas podróży możesz zadać swojemu przewodnikowi wszelkie pytania, jakie możesz mieć. Wsiądź do kolejki linowej na panoramiczną przejażdżkę na górę Srđ. Podziwiaj wspaniałe widoki z lotu ptaka na miasto i wybrzeże Dalmacji, wchodząc na szczyt. Po przyjeździe spójrz na oszałamiające widoki z 2 panoramicznych tarasów. Mówi się, że w pogodny dzień można zobaczyć zabytki do 37 mil. Poświęć kilka chwil na robienie zdjęć, a następnie udaj się do baru z przekąskami lub restauracji, aby uzupełnić zapasy drinkiem i jedzeniem (na własny koszt). Jest też sklep z pamiątkami, w którym można kupić prezenty, jeśli chcesz. Po zwiedzeniu szczytu zjedziesz kolejką linową z powrotem do podstawy góry Srđ. Z powrotem na ziemi, podążaj za swoim przewodnikiem po Starym Mieście w Dubrowniku. Wędrując przez labirynt brukowanych uliczek i wąskich przejść, dowiesz się o bogatym znaczeniu kulturowym i historycznym tego obszaru. Zobacz Fontannę Onufrego i jedź dalej obok Pałacu Sponza. Przejdź przez główny plac, aby zobaczyć barokową katedrę Wniebowzięcia NMP, która została odbudowana w XVIII wieku po trzęsieniu ziemi. Inne atrakcje to Pałac Rektorów i kościół św. Błażeja. Po wycieczce pieszej wsiądziesz do pojazdu transferowego i wrócisz do portu na czas przed odlotem rejsu.

Legenda o Dubrowniku i Królewskiej Przystani (GOT)

Legenda o Dubrowniku i Królewskiej Przystani (GOT)

Spotkaj się z przewodnikiem przed restauracją Nautika. Rozpocznij swoją podróż w forcie Lovrijenac i podziwiaj imponującą architekturę oraz panoramiczne widoki. Odwiedź słynne molo w starym małym porcie w Dubrowniku, Pile Bay, przedstawionym jako Blackwater Bay w "Grze o tron". Poznaj piękno wybrzeża i wyobraź sobie sceny kręcone w tym miejscu. Spaceruj po Starym Mieście i poznaj sekrety produkcji "Gry o Tron" w Dubrowniku i zagłęb się w bogatą historię miasta, w tym przetrwanie niszczycielskiego trzęsienia ziemi. Przejdź obok: Klasztor i kościół Franciszkanów, Dubrownicką Dużą Fontannę Onofrio, ulicę Stradun, prezentującą sceny z 2 i 3 sezonu "GOT", Kolumnę Orlanda, kościół św. Błażeja, Pałac Rektorski, Katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Odwiedź Schody Jezuickie i kościół św. Ignacego z Loyoli, znane jako miejsce kultowej sceny "Walk of Shame" w "Grze o tron". Udaj się do portu na Starym Mieście, aby wybrać się na relaksujący rejs statkiem na wyspę Lokrum, miejsce, w którym kręcono Qarth w "Grze o tron". Odkryj naturalne piękno i historyczne znaczenie wyspy Lokrum. Odkryj miejsca kręcenia serialu i skorzystaj z okazji, aby usiąść na oficjalnym Żelaznym Tronie HBO i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Zakończ swoją wycieczkę wspaniałymi wspomnieniami z tej niesamowitej przygody.

Prywatna wycieczka: najlepsza piesza wycieczka po Dubrowniku

Prywatna wycieczka: najlepsza piesza wycieczka po Dubrowniku

Odkryj zabytki i atrakcje Dubrownika, posłuchaj ciekawych historii podczas godzinnej pieszej wycieczki. Lokalny i kompetentny przewodnik poprowadzi Cię przez główną ulicę, słynny Stradun i pozna fascynującą historię i dziedzictwo miasta. Odwiedzicie również fontannę Onufrego z 16 rzeźbionymi maskaradami, z których wypływa woda nadająca się do picia, następnie odwiedzicie kościół św. kościół, nieunikniona Statua Orlando, dawna siedziba księcia Republiki, wspaniały Pałac Rektorów, elegancka Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, uroczy Stary Port i wiele innych. Spaceruj z naszym przewodnikiem i zdobądź wspomnienia na całe życie i niesamowite wrażenia.

Dubrownik: wycieczka po mieście z rejsem w języku polskim

Dubrownik: wycieczka po mieście z rejsem w języku polskim

Dołącz do 3-godzinnej wycieczki, która odkryje przed Tobą fenomen Dubrownika, ale w niecodzienny sposób, bo jej część snuje się już na wodach Adriatyku. Poznaj niesamowitą historię Dubrownika i doświadcz jego wyjątkowej więzi z Adriatykiem. Spotkaj się ze mną przed bramą miejską Pile, a zabiorę Cię w niesamowitą podróż w czasie i przestrzeni podczas 2-godzinnego spaceru i 45-minutowego rejsu. Poczuj moc niezdobytego miasta - twierdzy i dowiedz się z czego wynika duma jego mieszkańców. Odkryj jakie historie opowiada główna ulica Stradun, a co skrywa się w zacienionych, wąskich uliczkach miasta. Poznaj dawne dzieje słynnej Republiki Ragusy i dzisiejszych mieszkańców. A na koniec... Odetchnij od gwaru ulicy Dubrownika, opływając na prywatnym statku monumentalne fortyfikacje miasta. Zobacz Dubrownik z innej perspektywy, odkryj najpiękniejsze plaże, luksusowe hotele i poznaj niesamowitą historię przeklętej wyspy Lokrum. Hej! Poznajcie się! Nazywam się Paulina - przewodniczka ze słonecznikiem. 20 lat temu Dubrownik przygarnął mnie i oczarował. Każdego dnia odkrywam go na nowo i uwielbiam w to odkrywanie wciągać każdego podróżnika. Dajcie się zaprosić, a pomogę Wam odnaleźć swojego własnego Dubrownika. Nie ukrywam, że jest to moja ulubiona wycieczka.

Dubrownik: Najciekawsze atrakcje

Church of St. Blaise and St. John, Dubrovnik: Wycieczki i bilety

Chorwacja: Ciekawe miejsca

Church of St. Blaise and St. John, Dubrovnik: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Church of St. Blaise and St. John, Dubrovnik? Kliknij tutaj.