Dodaj daty

Church of Saint Blaise, Dubrovnik

Church of Saint Blaise, Dubrovnik – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Dubrownik: Odkrywanie miasta i piesza wycieczka historyczna

1. Dubrownik: Odkrywanie miasta i piesza wycieczka historyczna

Wybierz się na spacer z przewodnikiem po Starym Mieście w Dubrowniku, zaczynając od Wielkiej Fontanny Onufrego. Udaj się ulicą Prijeko do Starego Portu, zatrzymując się, by podziwiać kościół św. Zbawiciela, wspaniały kościół franciszkanów i dominikanów oraz zobaczyć winorośle, które, jak się uważa, mają ponad sto lat. Statki z Dubrownika były znane w całym basenie Morza Śródziemnego. Statki zostały zbudowane i załadowane w legendarnym Arsenale, który jest kolejnym przystankiem na trasie. Posłuchaj opowieści o słynnej kwarantannie i fortecach św. Łukasza i św. Jana oraz historii kościoła św. Błażeja, katedry, Pałacu Rektorów, Pałacu Sponza i Kolumny Orlanda.

Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem i polowanie na padlinożerców

2. Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem i polowanie na padlinożerców

Poznaj Dubrownik we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Po pobraniu aplikacji wycieczki (instrukcje otrzymane e-mailem po dokonaniu rezerwacji) wyrusz na przygodę, podczas której będziesz chodzić do wszystkich najlepszych zabytków i ukrytych klejnotów oraz rozwiązywać wyzwania. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Spaceruj po średniowiecznej starówce, rób zdjęcia krajobrazów i zwiedzaj słynne miejsca, w których kręcono „Grę o tron”. Podczas eksploracji współpracuj ze swoim zespołem lub rywalizuj z nimi, aby zakończyć polowanie na padlinożerców. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującej Bramy Pile! Odwiedź Wielką Fontannę Onufrego z jej zjawiskowym projektem. Sfotografuj wieżę zegarową z niesamowitymi szczegółami i podziwiaj cudowny kościół św. Błażeja. Pałac Rektorów zachwyci Cię, jest jednym z charakterystycznych symboli stylu gotycko-renesansowego. Potem czeka na Was Porporela, nie zapomnijcie zrobić zdjęć! Katedra w Dubrowniku zachwyci Cię swoją wspaniałą architekturą. Podziwiaj kościół św. Ignacego, o którym mówi się, że jest cudowny. Dowiedz się więcej o Marin Držiću, największym artyście kraju i symbolu narodowym, podczas gdy wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Twierdza Bokar, miejsce, które zawsze jest ruchliwe i czarujące, przypomina coś ze znanego serialu telewizyjnego, który pobił liczniki oglądalności? Poszukiwanie śmieci to świetna codzienna czynność, na wieczory kawalerskie lub panieńskie, przyjęcia urodzinowe lub imprezy integracyjne.

Dubrownik: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

3. Dubrownik: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Poznaj wstępne informacje o każdym miejscu i ogólnie ciekawe historie o mieście. Pobierz aplikację „World City Trail” ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcję i udaj się do lokacji startowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji. Przeczytaj informacje na temat atrakcji i kontynuuj marsz do kolejnego punktu kontrolnego. Zapisz, co Ci się podobało, a co nie, i stwórz swoją listę życzeń na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Zatrzymaj go na lunch, wypij drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującej Bramy Pile! Odwiedź Wielką Fontannę Onufrego o zjawiskowym wyglądzie. Sfotografuj Wieżę Zegarową z niezwykłą szczegółowością i podziwiaj cudowny kościół św. Błażeja. Pałac Rektorski zadziwi Państwa, jest jednym z charakterystycznych symboli stylu gotycko-renesansowego. Następnie Porporela czeka na Ciebie, nie zapomnij zrobić zdjęć! Katedra w Dubrowniku zachwyci Cię wspaniałą architekturą. Podziwiaj kościół św. Ignacego, uważany za cudowny. Poznaj historię Marina Držicia, największego artysty w kraju i symbolu narodowego, a wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Twierdza Bokar, miejsce, które zawsze jest ruchliwe i urokliwe, przypomina coś ze znanego serialu telewizyjnego, który złamał liczniki oglądalności?

Dubrownik: 1,5-godzinna piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

4. Dubrownik: 1,5-godzinna piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

Wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Starym Mieście w Dubrowniku w towarzystwie licencjonowanego lokalnego przewodnika. Spotkaj się ze swoim przyjaznym przewodnikiem w jednym z centralnych punktów miasta - bramie Pile. Twój przewodnik będzie na ciebie czekał przy fontannie obok restauracji Dubravka, a po krótkim spotkaniu i powitaniu wyruszysz na swoją przygodę w Dubrowniku. Rozpocznij swoją wycieczkę od krótkiego wprowadzenia, w którym zobaczysz zabytki poza murami Dubrownika, takie jak fort Lovrijenac i Bokar. Następnie wjedziesz do miasta przez Bramę Pile. Po wejściu na Stare Miasto zobaczysz styl życia mieszkańców Republica Ragusa. Tutaj można zobaczyć fontannę Onufrego, która była głównym źródłem wody pitnej aż do początku XX wieku. Dowiesz się również, jak franciszkanie rozwijali medycynę w najstarszej działającej aptece w klasztorze franciszkanów i przejdziesz bocznymi uliczkami w kierunku katedry. Podczas zwiedzania podczas pieszej wycieczki przewodnik pokaże Ci nawet miejsca, w których kręcono „Grę o tron”, „Robin Hooda” i „Gwiezdne wojny”. W porcie na Starym Mieście zobaczysz, jak nowoczesne floty przejęły tradycyjne, ale wciąż pływające drewniane jednostki pływające. Zakończ spacer na placu Luza, gdzie dowiesz się o pałacu rektorskim, św. Błażeju i pałacu Sponsa. Stąd możesz kontynuować wzdłuż głównej ulicy i przeżyć własną przygodę.

Dubrownik: średniowieczna piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

5. Dubrownik: średniowieczna piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

Miejsce zbiórki znajduje się przy bramie Pile. Tam krótko opowiem o historii politycznej Dubrownika. Następnie wejdziemy na Stare Miasto i będziemy kontynuować naszą wycieczkę w kierunku klasztoru Franciszkanów i wielkiej fontanny Onufrego. Następnie oddalimy się od tłumów na głównej ulicy i zaczniemy zwiedzać najstarszą część miasta, gdzie inni przewodnicy rzadko bywają. Będzie można zobaczyć pałac rektorski, kościół św. Błażeja, pałac Sponza, stary sierociniec i wiele innych atrakcji. Podczas wycieczki usłyszysz ciekawe historie o życiu codziennym w średniowiecznym Dubrowniku. Co jedli, jak żyli, jak wyglądało życie rodzinne, co robili dla zabawy i tak dalej?

Dubrownik: gra i wycieczka po mieście

6. Dubrownik: gra i wycieczka po mieście

Połącz emocje związane ze zwiedzaniem miasta z zabawą polegającą na eksploracji miasta podczas tej pieszej wycieczki po Dubrowniku na smartfonie. Z łatwością znajduj atrakcje dzięki funkcji nawigacji w aplikacji. Pobierz aplikację i rozpocznij grę, przechodząc do pierwszej lokalizacji. Użyj obserwacji, logiki, wyobraźni i pracy zespołowej, aby rozwiązać zagadkę w każdym miejscu, zagadki są zawsze trudne. Zatrzymaj aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na kawę lub spędzić więcej czasu na zwiedzaniu któregoś z zabytków. Graj w grę we własnym tempie. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującej Bramy Pile! Odwiedź Wielką Fontannę Onufrego o zjawiskowym wyglądzie. Sfotografuj Wieżę Zegarową z niezwykłą szczegółowością i podziwiaj cudowny kościół św. Błażeja. Pałac Rektorski zadziwi Państwa, jest jednym z charakterystycznych symboli stylu gotycko-renesansowego. Następnie Porporela czeka na Ciebie, nie zapomnij zrobić zdjęć! Katedra w Dubrowniku zachwyci Cię wspaniałą architekturą. Podziwiaj kościół św. Ignacego, uważany za cudowny. Poznaj historię Marina Držicia, największego artysty w kraju i symbolu narodowego, a wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Twierdza Bokar, miejsce, które zawsze jest ruchliwe i urokliwe, przypomina coś ze znanego serialu telewizyjnego, który złamał liczniki oglądalności?

Wycieczka do historii Dubrownika i lokalizacji Gry o Tron

7. Wycieczka do historii Dubrownika i lokalizacji Gry o Tron

Odtwórz sceny z przebojowego serialu telewizyjnego Game of Thrones i przeżyj Aleję Wstydu, aby zobaczyć, gdzie zginął Joffrey. Dowiedz się, dlaczego otoczone murami miasto Dubrownik zostało wybrane jako idealne miejsce do sfilmowania pokazu i odwiedź prawdziwe miejsca, w których kręcono różne sceny. Skorzystaj z usług doświadczonego przewodnika, który będzie miał broszurę ze zrzutami ekranu, dzięki czemu będziesz mógł porównać rzeczywiste lokalizacje z ich fikcyjnymi odpowiednikami. Odkryj sekrety zamknięte w murach starego miasta i poznaj różne legendy i ciekawostki. Poczuj codzienne życie na marmurowych ulicach i odkryj ducha przeszłości w labiryncie wąskich uliczek. Zejdź ze zwykłej ścieżki turystycznej i uzyskaj niesamowite widoki, ponieważ Twój przewodnik stanowi doskonałe wprowadzenie do historii miasta i jego związku z ulubionym programem telewizyjnym.

Dubrownik: wieczorna wycieczka piesza z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Starego Miasta

8. Dubrownik: wieczorna wycieczka piesza z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Starego Miasta

Dubrownik jest piękny o każdej porze dnia, ale letni wieczór nadaje mu szczególnego uroku. Podczas tej 1-godzinnej pieszej wycieczki przejdziemy się główną ulicą, słynnym Stradun, który jest wyjątkowy wieczorem. Ludzie wracają z plaż i zatrzymują się w kawiarniach, aby napić się czegoś orzeźwiającego, dzieci bawią się z rodzicami lub karmią gołębie. Ulubionym zwyczajem miejscowych wieczorem jest spacer po Stradunie z lodami w dłoniach. Poczujesz domową atmosferę podczas zwiedzania zabytków, kościołów i usłyszysz ciekawe historie o historii. Naszym pierwszym przystankiem będzie Wielka Fontanna Onufrego z 16 rzeźbionymi maskaradami, po naszej wycieczce kontynuujemy zwiedzanie kościoła św. Zbawiciela, klasztoru franciszkanów, pięknego kościoła św. Stary Port i wiele innych. Spaceruj z nami i zdobądź wspomnienia na całe życie i niesamowite wrażenia z wieczoru w Dubrowniku.

Dubrownik: wieczorna wycieczka piesza po Starym Mieście

9. Dubrownik: wieczorna wycieczka piesza po Starym Mieście

Dubrownik jest piękny o każdej porze dnia, ale letni wieczór nadaje mu szczególnego uroku. Podczas tej półtorej godziny spaceru przejdziemy główną ulicą, słynnym Stradun, który jest wyjątkowy wieczorem. Ludzie wracają z plaż i piją w kawiarniach, żeby się odświeżyć, dzieci bawią się z rodzicami lub karmią gołębie. Ulubionym zwyczajem miejscowych wieczorem jest spacer po Stradunie z lodami w dłoniach. Podczas zwiedzania zabytków i kościołów poczujesz domową atmosferę. Naszym pierwszym przystankiem będzie Wielka Fontanna Onufrego z 16 wyrzeźbionymi maskaradami, po czym wycieczka będzie kontynuowana do kościoła św. Zbawiciela, klasztoru Franciszkanów, pięknego kościoła św. Błażeja, nieuniknionej Kolumny Orlanda, wspaniałego Pałacu Rektorów i eleganckiej Katedry. Spaceruj z naszym przewodnikiem i zdobądź wspomnienia na całe życie i niesamowite wrażenia z wieczoru w Dubrowniku.

Prywatna wycieczka: piesza wycieczka po murach miejskich Dubrownika (bilety m.in

10. Prywatna wycieczka: piesza wycieczka po murach miejskich Dubrownika (bilety m.in

Wybierz się na spacer po murach miejskich z naszym lokalnym, doświadczonym przewodnikiem i posłuchaj ciekawych historii o przeszłości i tradycji Dubrownika, zobacz piękne Stare Miasto i jego zabytki, takie jak kościół św. Zbawiciela, wspaniały pałac rektorski, elegancka katedra, ulubione miejsce mieszkańców - Zielony targ , urokliwy stary port, kościół patrona św. Błażeja i wiele innych zabytków, które trudno znaleźć i łatwo zobaczyć z murów miejskich. Spędź dwie godziny na murach miejskich i zobacz Stare Miasto w Dubrowniku z innej perspektywy, zrób niesamowite zdjęcia i zdobądź wspomnienia na całe życie.

Liczba znalezionych atrakcji: 15
Sortuj wg::

Church of Saint Blaise, Dubrovnik: najlepsze atrakcje w pobliżu

Church of Saint Blaise, Dubrovnik: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Church of Saint Blaise, Dubrovnik? Kliknij tutaj.