Dodaj daty

Christ Church w Oksfordzie

Christ Church w Oksfordzie

Christ Church w Oksfordzie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Londyn: piesza wycieczka śladami Kuby Rozpruwacza z przewodnikiem

1. Londyn: piesza wycieczka śladami Kuby Rozpruwacza z przewodnikiem

Spaceruj ulicami dzielnic East End w Londynie podczas tajemniczej wycieczki pieszej śladami Kuby Rozpruwacza. Przenieś się do 1888 roku dzięki doświadczonemu przewodnikowi i spróbuj rozwiązać tajemnicze morderstwa w trakcie tej wciągającej atrakcji. Oceń dowody w postaci fotografii i wysłuchaj prawdziwych historii o dochodzeniach, aby poznać i rozpracować podejrzanych. „Przesłuchaj” domniemanych sprawców i poznaj teorie na temat tego, kto popełnił niektóre z najbardziej szokujących zbrodni w historii Wielkiej Brytanii. Poznaj informacje o ofiarach i życiu w Whitechapel – ubogiej dzielnicy w tamtych czasach. Przewodnik opowie Ci też ciekawe fakty o Londynie z czasów wiktoriańskich, w tym o kontekście kulturalnym dla takich postaci jak Sherlock Holmes.  Czy śledczy byli kiedykolwiek blisko złapania Kuby Rozpruwacza? Dlaczego wybrał on Whitechapel? Czy odkryto jakiekolwiek dowody? Dowiedz się tego i wielu innych informacji dzięki przewodnikowi, który jest ekspertem z dziedziny Kuby Rozpruwacza. Przystanki: Brick Lane• •Christ Church •Spitalfields Market •Mitre Square •Petticoat Lane •Ten Bells Pub

Z Londynu: Cotswolds i Oksford – cały dzień z przewodnikiem

2. Z Londynu: Cotswolds i Oksford – cały dzień z przewodnikiem

Wybierz się na całodniową wycieczkę z przewodnikiem po angielskiej wsi z Londynu. Podziwiaj bajkowe domy Cotswolds, historyczny Uniwersytet Oksfordzki i piękno angielskiej wsi. Wyrusz z Londynu na całodniową wycieczkę, która zabierze Cię na zachód, aby doświadczyć piękna wiejskiego krajobrazu Cotswolds i uniwersyteckiego miasta Oxford. Przejedź przez Cotswolds, podziwiając widoki na piękny krajobraz i kamienne wioski. Wyznaczony obszar o wyjątkowych walorach przyrodniczych, to angielska wieś w najlepszym wydaniu. Zatrzymamy się w Bibury i Burford, dwóch najbardziej lubianych wioskach Cotswolds. Kontynuuj podróż do Oksfordu, aby zwiedzić najsłynniejsze miasto uniwersyteckie na świecie. Czas wolny na lunch w samym sercu miasta. Wybierz się na spacer wśród budynków uczelni i podziwiaj ich iglice. Twój przewodnik poleci Ci trasę spaceru, która obejmuje najsłynniejsze miejsca, w tym Most Westchnień i katedrę Christchurch. Dowiedz się o związku Oksfordu z Alicją w Krainie Czarów i Harrym Potterem. Znajdź świetne miejsce na posiłek (przewodnik udzieli Ci rekomendacji) lub dołącz do lokalnych uczonych i naukowców przy kuflu w najbardziej nawiedzonym pubie w mieście. Wrócisz do Londynu przed 6 wieczorem i możesz skorzystać z londyńskiego metra, aby szybko podróżować do wszystkich części Londynu.

Z Londynu: Windsor, Oksford i Stonehenge – cały dzień

3. Z Londynu: Windsor, Oksford i Stonehenge – cały dzień

Zamek w Windsorze Zamek w Windsorze dumnie wznosi się na porośniętym bujnym lasem wzgórzu z widokiem na Tamizę. Spoglądając na rozległe ogrody krajobrazowe i Okrągłą Wieżę, szybko zrozumiesz, dlaczego zamek ten jest ulubioną weekendową rezydencją króla. Rzuć okiem na bezcenne dzieła Rembrandta i Leonarda Da Vinci w pełnych przepychu salach reprezentacyjnych zamku i zwiedź kaplicę św. Jerzego, czyli pełne wyjątkowego nastroju miejsce spoczynku dawnych królów, w tym Henryka VIII. Możesz też zobaczyć dom dla lalek królowej Marii. Tajemnicze Stonehenge Prawdziwe znaczenie tej starożytnej, budzącej podziw konstrukcji jest wciąż tajemnicą. Czy Stonehenge było świątynią kultu słońca, centrum uzdrawiania, miejscem pochówku, a może ogromnym kalendarzem? Jak nasi przodkowie zdołali przenieść potężne kamienie z tak daleka, a następnie, używając tylko najbardziej prymitywnych narzędzi, zbudować tę niesamowitą strukturę? Otoczone tajemnicą Stonehenge nigdy nie przestaje robić wrażenia. Oksford Podążaj śladami sławnych oksfordzkich studentów, od C.S. Lewisa do Billa Clintona, przemierzając wspaniałe dziedzińce i brukowane uliczki tego zabytkowego miasta uniwersyteckiego. Podziwiaj słynne „miasto rozmarzonych wież” i zobacz Bibliotekę Bodlejańską, jedną z najstarszych bibliotek w Europie. Daj się oczarować wąskim uliczkom i starożytnym placom tego pięknego miasta. Szacowany czas powrotu do Londynu to 19.00.

Oxford: Wycieczka piesza po Harrym Potterze obejmująca New College

4. Oxford: Wycieczka piesza po Harrym Potterze obejmująca New College

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem studenckim z Uniwersytetu Oksfordzkiego w centrum Oksfordu i udaj się do ambulatorium Hogwartu, mieszczącego się w jednej z sal słynnej Biblioteki Bodleian. Wyobraź sobie łóżka w szpitalu na miejscu i podziwiaj bogato rzeźbione bestie i biblijne rzeźby, które pojawiły się w wielu filmach o Harrym Potterze. Następnie zwiedź jedną lub dwie najstarsze uczelnie Oksfordu, zagłębiając się w pokoje i krużganki, które stanowiły ponure wnętrze Hogwartu. Zobacz inne miejsca filmowania i posłuchaj ciekawostek o postaciach i produkcjach filmowych. Sprawdź swoją wiedzę o Harrym Potterze w naszym niestandardowym quizie. Po drodze posłuchaj o wpływie Oksfordu na słynną literaturę dla dzieci, od Alicji w Krainie Czarów po Hobbita. Zakończ wycieczkę po zewnętrznej części Christ Church, której sala była inspiracją, a nie rzeczywista Jadalnia w Hogwarcie.

Oksford: rejs wycieczkowy po Tamizie

5. Oksford: rejs wycieczkowy po Tamizie

Rejs wzdłuż wspaniałej Tamizy podczas krótkiej, ale malowniczej przejażdżki łodzią wypływającą z osobliwego mostu Folly i kierującą się w stronę uroczej śluzy Iffley. Podziwiaj swoje piękne otoczenie, składające się z bujnych drzew i przytulnych ceglanych domków, zanurzając się w uroczej staromiejskiej atmosferze Oksfordu. Wejdź na pokład łodzi, aby rozpocząć podróż, podczas której skipper wskaże wszystkie główne miejsca i odpowie na wszelkie pytania, które możesz chcieć zadać. Podziwiaj widoki łąk Christ Church, przystani na łodzie uniwersyteckie oraz mieszankę dzikiej przyrody i krajobrazu, jednocześnie ciesząc się czasem na pokładzie. Będziesz pływał oszałamiającym statkiem w tradycyjnym stylu lub bardziej nowoczesnym krążownikiem. Tak czy inaczej, możesz mieć pewność, że będziesz mieć przestronną łódź, na której możesz usiąść i zrelaksować się.

Oksford: Rejs po rzece

6. Oksford: Rejs po rzece

Ten rejs po rzece zabierze Cię w fascynujący odcinek Tamizy, zaczynając od toru regat uniwersyteckich i kierując się w stronę uroczej wioski Iffley. Ten odcinek rzeki – nazywany przez miejscowych Izydą – jest jednym z najbardziej ruchliwych i oddaje dokładny obraz tętniącego życiem rzeki. Idąc w dół rzeki, zobaczysz starożytny most Folly, Christchurch College and Meadows, uniwersyteckie domy wiosłowe i śluzę Iffley. Drogi wodne obok ciebie zawierają wioślarzy, łodzie motorowe i wycieczkowe statki wycieczkowe i są równie interesujące do oglądania. Podczas rejsu Twój kapitan opowie historię rzeki i chętnie odpowie na wszelkie pytania. Twój statek wycieczkowy będzie jednym z floty wielu łodzi rzecznych w stylu edwardiańskim. Te łodzie łączą eleganckie linie i wnętrza z drewna tekowego z początku XX wieku z przyjazną dla środowiska, bezemisyjną technologią elektryczną współczesną.

Oxford: Zwiedzanie miasta Hop-On Hop-Off Bus Tour

7. Oxford: Zwiedzanie miasta Hop-On Hop-Off Bus Tour

Oxford, najstarszy uniwersytet w Wielkiej Brytanii, jest cudem architektury. Otrzymasz fantastyczne widoki na budynki w kolorze miodu, a także kuszące spojrzenia na ciche dziedzińce wielu kolegiów. Odwiedź nagrodzony międzynarodową nagrodą obszar dziedzictwa Oxford Castle, a także Ashmolean, Sheldonian i historyczne skrzyżowanie Carfax - zobacz to i wiele więcej podczas wycieczki krajoznawczej po mieście Oxford. Przystanki wycieczki: 1) Dworzec kolejowy 2) Park End Street 3) Dworzec autobusowy Gloucester Green 4) Zamek Oxford 5) Centrum handlowe Westgate 6) John Lewis 7) Speedwell Street 8) Kościół Chrystusa 9) Kamera Radcliffe'a 10) Queen's College 11) Magdalen Street East 12) St. Cross Road 13) South Parks Road 14) Wadham College 15) Trinity College 16) Parks Road 17) Banbury Road 18) Woodstock Road 19) Kościół St. Giles 20) Pomnik męczennika

Z Londynu: Wycieczka po uniwersytetach Oxford i Cambridge

8. Z Londynu: Wycieczka po uniwersytetach Oxford i Cambridge

Poznaj tereny Oksfordu i Cambridg podczas pieszych wycieczek z przewodnikiem podczas tej całodniowej wycieczki na pokładzie wygodnego autobusu z Londynu. Zanurz się w historie kryjące się za tymi instytucjami i wyraźnie usłysz swojego przewodnika dzięki dostarczonym zestawom słuchawkowym. Wskocz na pokład przestronnego autobusu na dworcu Victoria Station i zrelaksuj się podczas jazdy przez wzgórza Chiltern do Oksfordu, "Miasta Śniących Iglic", którego ciche dziedzińce inspirowały pokolenia uczonych, takich jak Bill Clinton, Lewis Carroll, C.S. Lewis i J.R.R. Tolkien. Rozpocznij wycieczkę z przewodnikiem i odwiedź kolegium Christ Church, w którym kręcono sceny z Harry'ego Pottera. Zobacz bibliotekę Bodleian i malownicze dziedzińce uczelni, z których słusznie słynie Oxford. Wróć do autobusu na wycieczkę do Cambridge, żywego miasta, które ukształtowało historię, a dziś odzwierciedla najlepsze historyczne i współczesne życie. Wejdź na teren, który zainspirował takie postacie jak Charles Darwin, Isaac Newton i wielu członków grupy Monty Python. Zobacz wspaniały Kings College podczas wycieczki z przewodnikiem. Spaceruj po mieście pełnym pięknych budynków i historycznych osobliwości, w tym słynnego Mostu Westchnień. Po zakończeniu wycieczki wróć na stację Victoria w Londynie.

Oxford: Oficjalna wycieczka piesza po uniwersytecie i mieście

9. Oxford: Oficjalna wycieczka piesza po uniwersytecie i mieście

Zwiedź Oksford, miasto Dreaming Spires, podczas pieszej wycieczki z doświadczonym przewodnikiem z miejskiej rady turystycznej. Zobacz najsłynniejsze zabytki miasta, odkryj jego ukrytą historię i poznaj wszystkie zadziwiające historie o kluczowych postaciach Oksfordu — prawdziwych i fikcyjnych. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na wielkiej i bardzo starej Broad Street (niegdyś rów miejski) i powiedz mu, skąd pochodzisz i jakie masz szczególne zainteresowania w Oksfordzie, a oni dołożą wszelkich starań, aby je uwzględnić. Udaj się do Pomnika Męczenników, miejsca straszliwych represji religijnych w średniowieczu, a następnie do najstarszej wieży w St Michael of Northgate, zbudowanej w czasach saksońskich. Następnie udaj się do samego serca Uniwersytetu i miejsca inspiracji dla szkoły Hogwart Harry'ego Pottera. Przejdź obok pubów, w których spotykali się Inklingowie, aby omówić swoje pisanie, a także pubów, w których kręcono inspektora Morse'a, oraz najpopularniejsze studenckie pijalnie w dawnych czasach. Odkryj miasto, które jest domem dla kilku najsłynniejszych brytyjskich postaci literackich - zarówno fikcyjnych, jak i prawdziwych - takich jak JRR Tolkien i CS Lewis, Philip Pullman i Colin Dexter, a także niektóre z ich najsłynniejszych dzieł, takich jak Lyra i Will oraz Inspector Morse'a. Podziwiaj zdumiewającą architekturę Oksfordu, gargulce i groteski, tak wspaniale zachowane z każdego okresu historycznego i stylu, i wybierz się na spacer po zapierającym dech w piersiach placu Radcliffe. Przejdź przez kapryśny Most Westchnień, jak go czule nazywamy, podobnie jak te w Wenecji i Cambridge. Zobacz Biblioteki Bodleiańskie z zewnątrz we wspaniałym czworoboku Old Schools. Dowiedz się o słynnych muzeach w mieście, w tym Muzeum Historii Nauki, w którym znajduje się tablica Einsteina, Pitt Rivers, niegdyś domu skurczonych głów, oraz bajecznym Ashmolean, które było jednym z pierwszych muzeów na świecie. Jeśli czas pozwoli, przejdź się aż do pięknych Christ Church Meadows, gdzie odbywa się łódka i pasie się bydło; prawdziwie duszpasterska i kwintesencja sceny angielskiej.

Oxford: Zwiedzanie miejsc związanych z filmem o Harrym Potterze w Christ Church

10. Oxford: Zwiedzanie miejsc związanych z filmem o Harrym Potterze w Christ Church

Weź udział w wycieczce pieszej po miejscach w Oksfordzie, gdzie kręcono sceny do filmów o Harrym Potterze. Skorzystaj z biletu do kolegium Christ Church i zwiedź to miejsce z audioprzewodnikiem. Dowiedz się więcej o serii o Harrym Potterze i legendarnych postaciach stworzonych przez Lewisa Carrolla, takich jak Alicja i Szalony Kapelusznik.  Na początek podziwiaj widoki na ogród Christ Church Meadow. Zobacz piękną scenerię na granicy rzek Cherwell i Isis. Obserwuj pasące się bydło oraz senne wieże Merton College i Corpus Christi. Później zobacz Bibliotekę Bodlejańską – jedną z najstarszych bibliotek w Europie. Podziwiaj krużganki i schody w Christ Church, które były inspiracją dla Wielkiej Sali Hogwartu. Skorzystaj też ze wstępu do Divinity School lub New College.

Liczba znalezionych atrakcji: 44
Sortuj wg::

Christ Church w Oksfordzie: najlepsze atrakcje w pobliżu

Christ Church w Oksfordzie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Christ Church w Oksfordzie? Kliknij tutaj.

Christ Church w Oksfordzie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(2560 recenzji)

Bardzo podobał mi się Oksford i Cotswolds! Trasa była bardziej skupiona na Oksfordzie, a i tak głównie o to mi chodziło. Ale zwiedziliśmy uroczą małą wioskę w Cotswolds i zobaczyliśmy większość pięknej okolicy. Nasz przewodnik wskazał po drodze wiele atrakcji i poprowadził nas na krótką pieszą wycieczkę po przybyciu do Oksfordu. Mogliśmy wtedy swobodnie zwiedzać na własną rękę, co było dla mnie idealne, ponieważ było kilka konkretnych, mniej popularnych miejsc, które chciałem sprawdzić. Jestem bardzo zadowolony z wycieczki i zdecydowanie polecam! Zwłaszcza dla tych, którzy chcą zwiedzić Oksford i mieć transport z Londynu i z powrotem pod koniec dnia.

Bardzo miły przewodnik! (Ronja) Wybraliśmy się na wycieczkę o 19:00, a w marcu jest już ciemno i trochę mgliście. Idealna atmosfera, jeśli chcesz trochę horroru. Odwiedziliśmy miejsca w Whitechapel, gdzie znaleziono ofiary Kuby Rozpruwacza. Ofiary stanowią główną część wycieczki. Dowiesz się wiele o tym, jak pod koniec XIX wieku Wiktorianie traktowali swoje kobiety i biednych. Polecam 10/10. Zabierz jednak ze sobą wodę, przekąski, buty odpowiednie na długie spacery i ciepły szalik.

Ronya była zdecydowanie najlepszym przewodnikiem, na jaki mogliśmy liczyć, była zabawna, znała swój materiał i była naprawdę miła. Wiele się nauczyliśmy z wycieczki. Naprawdę wspaniałe doświadczenie! Dziękuję Ronya, dałeś czadu!!!

Świetna wycieczka. przewodnik Phillie i kierowca Ranji odbyli niesamowitą podróż. Dziękuję za super wycieczkę. Polecam to wziąć. To szybki podgląd tego, co możesz zrobić, jeśli masz więcej czasu w pobliżu Londynu.

Przewodnik i kierowca byli bardzo uważni, dzięki Danowi i Oscarowi za ich wielką uwagę.