Dodaj daty

Choco-Story, Bruges

Choco-Story, Bruges

Choco-Story, Bruges – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Brugia: wycieczka do muzeum czekolady Choco-Story

1. Brugia: wycieczka do muzeum czekolady Choco-Story

Kakao od wieków łaskocze kubki smakowe, od pikantnego napoju w cywilizacji Majów i Azteków po popularne w Europie słodkie mleko czekoladowe. Przy ponad trzech osobach na cztery kochających czekoladę trudno się dziwić ogromnej fascynacji tym wykwintnym przysmakiem. Ta trasa ma na celu ożywienie 4000-letniej historii czekolady w słowach, obrazach i smakach. Muzeum zanurza Cię w ekscytującym świecie czekolady, zabierając w zmysłową podróż w czasie. Młody czy stary, zapalony czekoladoholik lub po prostu zainteresowany, Muzeum Czekolady pobudzi Twoją fascynację. Muzeum składa się z trzech części, opowiadając historię powstania i ewolucji czekolady poprzez unikalną kolekcję prawie tysiąca przedmiotów. Oprócz historii muzeum pokazuje również, jak powstaje czekolada, ze szczególnym uwzględnieniem różnorodności surowców i rozwoju procesu produkcyjnego. W centrum demonstracyjnym odkryjesz sekret pięknej jedwabistej czekolady, mając możliwość skosztowania wyrobów czekoladowych wykonanych w muzeum.

Brugia: Warsztat produkcji czekolady i wstęp do Muzeum Czekolady

2. Brugia: Warsztat produkcji czekolady i wstęp do Muzeum Czekolady

Zanurz się w bogatych belgijskich tradycjach wytwarzania czekolady dzięki tym interaktywnym warsztatom. Pod okiem eksperta od czekolady dowiedz się, jak zrobić czekoladowe lizaki i mendiants, tradycyjne francuskie słodycze. Pod koniec lekcji delektuj się nagrodami za swoje wysiłki lub zabierz ze sobą czekoladki do domu. Zakończ warsztat samodzielną wizytą w muzeum czekolady. Wewnątrz podziwiaj szeroką gamę interaktywnych wystaw, które w słowach, obrazach i smakach ożywią 4000-letnią historię czekolady. Podziwiaj prywatną kolekcję artefaktów z ponad 1000 obiektów znajdujących się w muzeum.

Brugia: 3-godzinna prywatna wycieczka po degustacji piwa i czekolady

3. Brugia: 3-godzinna prywatna wycieczka po degustacji piwa i czekolady

Zwiedź zabytkowe centrum Brugii i odwiedź muzeum Choco-Story oraz browar De Halve Maan. Po drodze poznaj najważniejsze budynki i place, takie jak Rynek, Burg, Targ Rybny, średniowieczny Dijver i Minnewater. Poznaj historię czekolady w muzeum Choco-Story, począwszy od ziaren kakaowych Majów i Azteków, po zaawansowany technologicznie proces produkcji. Rozkoszuj się słodyczami i spróbuj czekoladek. Następnie zjedz 3-daniowy lunch w browarze De Halve Maan i odwiedź browar, w którym warzone jest piwo De Brugse Zot. Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o chmielu, słodzie i procesie warzenia.

Z Paryża: Prywatna wycieczka po Brugii

4. Z Paryża: Prywatna wycieczka po Brugii

Ciesz się 12-godzinną prywatną wycieczką po Brugii z Paryża. Skorzystaj z prywatnego pojazdu z szoferem do Twojej dyspozycji i lokalnego przewodnika eksperta w Brugii przez 3 godziny. Miasto Brugia położone jest w północno-zachodniej Belgii, znanej jako „Wenecja Północy”. Twój przewodnik pokaże Ci główne atrakcje miasta, zaczynając od historycznego centrum wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po obejrzeniu starego miasta odwiedzisz inne miejsca, takie jak dzwonnica – znana jako jeden z najbardziej znanych zabytków w Belgii – Bazylika Świętej Krwi oraz Muzeum Groeninge, w którym znajdują się obrazy najsłynniejszych artystów flamandzkich. Zobaczysz także kościół Najświętszej Marii Panny, znany jako najwyższy w Belgii. Odwiedź relikt z czasów średniowiecza w Béguinage.Aby zakończyć wycieczkę, będziesz miał trochę czasu podziwiać ulice miasta i spróbować typowej kuchni, zanim szofer zabierze Cię z powrotem do Paryża.

Liczba znalezionych atrakcji: 4
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Choco-Story, Bruges: najlepsze atrakcje w pobliżu

Choco-Story, Bruges: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Choco-Story, Bruges? Kliknij tutaj.