Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Chichicastenango

Chichicastenango

Chichicastenango – nasze najbardziej polecane atrakcje

Wycieczka do parku Semuc Champey i jaskini Kanba z Lanquin

1. Wycieczka do parku Semuc Champey i jaskini Kanba z Lanquin

Rano po spotkaniu w wiosce Lanquin wyruszysz ciężarówką bezpieczeństwa na całodniową przygodę do jaskini Kanba i parku Semuc Champey. W Kanba Twój przewodnik zabierze Cię do podziemnych jaskiń rzecznych na około 1000 metrów. Będziesz wspinać się po skałach, brodzić w basenach, wspinać się po wodospadach i pływać wąskimi kanałami. Następnie udasz się na półgodzinną przejażdżkę rurką po rzece Kahabon. Następnie udasz się na spacer po Parku Narodowym Semuc Champey. Pomnik składa się z naturalnego kamiennego mostu o długości 300 metrów. Nad mostem utworzyły się naturalne baseny różnej wielkości, w których można odpocząć i zanurzyć się w turkusowych basenach.

Z miasta Gwatemala do Chichicastenango w 1 dzień.

2. Z miasta Gwatemala do Chichicastenango w 1 dzień.

Z Guatemala City Chichicastenango w 1 dzień, zaczynamy naszą wycieczkę z Guatemala City lub z Antigua Guatemala, będziemy mieli czas na śniadanie w Tecpán, a następnie kontynuujemy naszą wycieczkę do Chichicastenango, miejsca, które żyje kulturą, gastronomią do dziś i kolorami Gwatemali, W Chichicastenango odwiedzimy jego kolorowy rynek, zgubimy się wśród jego labiryntów, sprzedaży, ludzi, będziemy mieli czas na odwiedzenie Pascual Abaj, ceremonialnego miejsca Majów, a także jego rynku rzemieślniczego, łuku Gucumatz i wielu innych... .

2-dniowa wycieczka nad jezioro Atitlan i targ w Chichicastenango

3. 2-dniowa wycieczka nad jezioro Atitlan i targ w Chichicastenango

Poznaj dwa najbardziej znane miejsca w Gwatemali: lśniące jezioro Atitlan i targ Chichicastenango podczas tej 2-dniowej wycieczki z Antigua. Odwiedź górskie miasto Chichicastenango, znane na całym świecie ze swojego targu na świeżym powietrzu. Znajdziesz tu niesamowite rękodzieła stworzone przez rdzennych Majów, a także będziesz świadkiem nieustannej wymiany owoców i warzyw. Obok targu stoi kościół Santo Tomas, XVI-wieczny kościół, w którym możesz obserwować wiekowe rytuały Majów. Wypełniające ogromną kalderę i otoczone wulkanami i tradycyjnymi wioskami Majów, jezioro Atitlan stało się znane ze swojego nieopisanego piękna i wyjątkowej historii kultury. Spędź dzień na wycieczce łodzią z przewodnikiem po jeziorze i okolicznych miastach, a następnie poznaj nocne życie Panajachel. Szczegółowy plan podróży Dzień 1: Antigua ̶ Chichicastenango - Panajachel Podróżuj z Antigua do Chichicastenango. Zwiedź targ pod gołym niebem, na którym można kupić szeroką gamę produktów, misternie tkane tkaniny i skomplikowane rękodzieło. Następnie odwiedź kościół Santo Tomas. Wieczorem transfer do Panajachel na nocleg. Dzień 2: Wycieczka łodzią po jeziorze Atitlan Wejdź na pokład prywatnej łodzi i wybierz się na malowniczą wycieczkę po jeziorze Atitlan. Odwiedź dwie tradycyjne wioski Majów położone nad brzegiem jeziora i podziwiaj widoki na pobliskie wulkany. Następnie wrócisz z Panajachel do Antigua.

Chichicastenango to więcej niż rynek

4. Chichicastenango to więcej niż rynek

Największy i najbardziej kolorowy targ w całej Gwatemali znajduje się w Chichicastenango, co czyni go obowiązkowym miejscem do odwiedzenia podczas zwiedzania kraju. Ponadto jest to miasto pełne kultury i tradycji Majów K'iche, których możesz doświadczyć spacerując ulicami tego pięknego miejsca. Wycieczka rozpoczyna się w La Antigua Guatemala, gdzie zostaniesz odebrany z miejsca zakwaterowania o 6 rano. Po drodze możesz zjeść pyszne gwatemalskie śniadanie (nie wliczone w cenę). Po przybyciu do Chichicastenango rozpoczniemy zwiedzanie tętniącego życiem rynku i jego malowniczych uliczek. Odwiedzisz najbardziej charakterystyczne punkty miasta i zobaczysz z bliska, jak odbywa się synkretyzm religijny, połączenie tradycji Majów i katolików. Jednym z najważniejszych miejsc, w których można docenić to połączenie, jest kościół Santo Tomás Apóstol. Około południa udasz się do warsztatu tradycyjnych strojów gwatemalskich, gdzie otrzymasz szczegółowe wyjaśnienie dotyczące produkcji tych ubrań. Następnie będziesz mieć czas na lunch w centralnej restauracji (nie wliczone w cenę). Po zasłużonym odpoczynku i delektowaniu się pysznym posiłkiem wrócisz na targ, gdzie będziesz mieć wolny czas na zwiedzanie i zakup wszystkich rzemiosł, których pragniesz. Warto zauważyć, że każde rzemiosło na tym rynku jest unikalnym dziełem, wykonanym przez utalentowanych lokalnych rzemieślników. Powrót do La Antigua Guatemala zaplanowany jest na 3 po południu, a do miejsca zakwaterowania dotrzesz około 6 wieczorem.

Często zadawane pytania dotyczące: Chichicastenango

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Chichicastenango?

Chichicastenango: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Chichicastenango? Kliknij tutaj.