Chicago
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Chicago”

10 najciekawszych atrakcji Chicago

W Chicago znajdziesz wszystko, czego dusza zapragnie – bogatą kulturę, sklepy, restauracje i rozrywkę. Jak śpiewał Frank Sinatra, Chicago to miasto, które na pewno Cię nie rozczaruje.

Wrigley Building

Ten wybudowany w latach 20. XX wieku drapacz chmur jest kultowym zabytkiem Chicago. W jego 2 wieżach mieściła się kiedyś siedziba główna firmy magnata branży gum do żucia Williama Wrigleya Jra.

Aleja Michigan Avenue

Wieża ciśnień Chicago Water Tower przy North Michigan Avenue jest jednym z niewielu budynków, które przetrwały pożar w Chicago w 1871 roku. Dzisiaj znajduje się tam galeria sztuki.

The Magnificent Mile

The Magnificent Mile składa się z 13 przecznic North Michigan Avenue. Znajdziesz tam świetne sklepy, mnóstwo restauracji podających dania z całego świata oraz zabytkowe budynki.

The Loop

Ta pełna sięgających nieba wieżowców dzielnica łączy w sobie biznes i rozrywkę. Wybierz się do jednej z wielu jadłodajni, przejdź się wzdłuż rzeki albo skorzystaj z nocnych rozrywek.

Zdjęcie: Howard Lifshitz@flickr (CC BY 2.0)

Rzeźba Picassa w Chicago

Odsłonięcie tej 15-metrowej rzeźby w Daley Plaza w 1967 roku wywołało sporo kontrowersji. Niektórzy porównywali dzieło Picassa do pawiana albo gigantycznego owada.

Chicago Pedway

Kiedy pogoda nie dopisuje, a ulice są zakorkowane, tysiące mieszkańców Chicago korzystają z obejmującej 40 przecznic centrum miasta sieci podziemnych tuneli i znajdujących się nad ziemią mostów.

Centrum Kulturalne Chicago

Ten słynący z witrażowych kopuł budynek powstał w 1897 roku jako biblioteka miejska i miejsce pamięci wojny secesyjnej. Dzisiaj obywają się w nim darmowe imprezy kulturalne.

Zdjęcie: Brandon O'Connor@flickr (CC BY-SA 2.0)

Muzeum dla Dzieci

Poszukaj kości dinozaurów, dowiedz się, jak zbudowane są najwyższe konstrukcje Chicago i ujarzmij potęgę wody. Zabawa na 5+ zarówno dla dzieci, jak i rodziców!

Muzeum Historii Chicago

Dzięki wystawie „Chicago: Crossroads of America” poznasz całą historię Chicago, od jego początków jako centrum handlu futrami po współczesność.

Muzeum Nauki i Techniki

Największe tego typu muzeum na półkuli zachodniej to idealne miejsce na poznanie świata nauki. Warto też obejrzeć fantastyczne filmy wyświetlane w kinie Omnimax przez cały rok.

Chicago: Zaplanuj pobyt

Godziny otwarcia Muzeum dla Dzieci i ceny biletów

Wstęp: 14 USD Godziny otwarcia: poniedziałek-środa 10.00-17.00; czwartek 10.00-20.00, piątek 10.00-18.00, weekend 10.00-19.00. Wstęp darmowy w czwartki w godz. 17.00-20.00. Lokalizacja: Navy Pier

Godziny otwarcia Muzeum Historii Chicago i ceny biletów

Wstęp: 14 USD (w tym 2 wycieczki z audioprzewodnikiem); darmowy wstęp dla dzieci do 12. roku życia Godziny otwarcia: codziennie 9.30-16.30 Lokalizacja: Lincoln Park

Muzeum Nauki i Techniki w Chicago

Wstęp: 18 USD (dorośli), 11 USD (dzieci w wieku 3-11 lat). Dostępne są również 3 pakiety biletów za 27, 32 i 36 USD. W zależności od wybranego pakietu zwiedzający mogą skorzystać z maksymalnie 3 dodatkowych atrakcji, takich jak kino Omnimax, które nie są wliczone w cenę zwykłego biletu wstępu. Godziny otwarcia: codziennie 9.30-17.30 Lokalizacja: 5700 Lake Shore Drive

Kiedy najlepiej zwiedzać Chicago?

Kwiecień/maj i wrzesień/październik to najlepsze okresy na wizytę w Chicago. Pogoda jest wtedy przyjemna, ceny nie są wygórowane i odbywa się dużo festiwali, no i tłumy są mniejsze niż w szczycie sezonu letniego.

Przydatne informacje

 • Język
  Angielski
 • Waluta
  USD ($)
 • Strefa czasowa
  UTC (-06:00)
 • Kod kraju
  +1
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Na początku lata i na początku jesieni panują przyjemne temperatury, tłumy są mniejsze i odbywa się wiele festiwali.

Chicago: Wycieczki i bilety

Ciekawe miejsca i zabytki: Chicago

Chicago: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości Chicago?  Kliknij tutaj.


Chicago
4.6
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 263