Atrakcje i wycieczki
Chicago

Mekka Środkowego Zachodu słynie z pięknej architektury, bogatej kultury i barwnej przeszłości.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Skorzystaj z darmowej rezygnacji do 24 godzin przed atrakcją i otrzymaj pełny zwrot kosztów.

10 najciekawszych atrakcji Chicago

W Chicago znajdziesz wszystko, czego dusza zapragnie – bogatą kulturę, sklepy, restauracje i rozrywkę. Jak śpiewał Frank Sinatra, Chicago to miasto, które na pewno Cię nie rozczaruje.

 • Wrigley Building

  1. Wrigley Building

  Ten wybudowany w latach 20. XX wieku drapacz chmur jest kultowym zabytkiem Chicago. W jego 2 wieżach mieściła się kiedyś siedziba główna firmy magnata branży gum do żucia Williama Wrigleya Jra.

 • Aleja Michigan Avenue

  2. Aleja Michigan Avenue

  Wieża ciśnień Chicago Water Tower przy North Michigan Avenue jest jednym z niewielu budynków, które przetrwały pożar w Chicago w 1871 roku. Dzisiaj znajduje się tam galeria sztuki.

 • The Magnificent Mile

  3. The Magnificent Mile

  The Magnificent Mile składa się z 13 przecznic North Michigan Avenue. Znajdziesz tam świetne sklepy, mnóstwo restauracji podających dania z całego świata oraz zabytkowe budynki.

 • The Loop

  4. The Loop

  Ta pełna sięgających nieba wieżowców dzielnica łączy w sobie biznes i rozrywkę. Wybierz się do jednej z wielu jadłodajni, przejdź się wzdłuż rzeki albo skorzystaj z nocnych rozrywek.

 • Rzeźba Picassa w Chicago

  5. Rzeźba Picassa w Chicago

  Odsłonięcie tej 15-metrowej rzeźby w Daley Plaza w 1967 roku wywołało sporo kontrowersji. Niektórzy porównywali dzieło Picassa do pawiana albo gigantycznego owada.

 • 6. Chicago Pedway

  Kiedy pogoda nie dopisuje, a ulice są zakorkowane, tysiące mieszkańców Chicago korzystają z obejmującej 40 przecznic centrum miasta sieci podziemnych tuneli i znajdujących się nad ziemią mostów.

 • Centrum Kulturalne Chicago

  7. Centrum Kulturalne Chicago

  Ten słynący z witrażowych kopuł budynek powstał w 1897 roku jako biblioteka miejska i miejsce pamięci wojny secesyjnej. Dzisiaj obywają się w nim darmowe imprezy kulturalne.

 • Muzeum dla Dzieci

  8. Muzeum dla Dzieci

  Poszukaj kości dinozaurów, dowiedz się, jak zbudowane są najwyższe konstrukcje Chicago i ujarzmij potęgę wody. Zabawa na 5+ zarówno dla dzieci, jak i rodziców!

 • 9. Muzeum Historii Chicago

  Dzięki wystawie „Chicago: Crossroads of America” poznasz całą historię Chicago, od jego początków jako centrum handlu futrami po współczesność.

 • Muzeum Nauki i Techniki

  10. Muzeum Nauki i Techniki

  Największe tego typu muzeum na półkuli zachodniej to idealne miejsce na poznanie świata nauki. Warto też obejrzeć fantastyczne filmy wyświetlane w kinie Omnimax przez cały rok.

Zaplanuj pobyt

 • Godziny otwarcia Muzeum dla Dzieci i ceny biletów

  Wstęp: 14 USD
  Godziny otwarcia: poniedziałek-środa 10.00-17.00; czwartek 10.00-20.00, piątek 10.00-18.00, weekend 10.00-19.00. Wstęp darmowy w czwartki w godz. 17.00-20.00.
  Lokalizacja: Navy Pier

 • Godziny otwarcia Muzeum Historii Chicago i ceny biletów

  Wstęp: 14 USD (w tym 2 wycieczki z audioprzewodnikiem); darmowy wstęp dla dzieci do 12. roku życia
  Godziny otwarcia: codziennie 9.30-16.30
  Lokalizacja: Lincoln Park

 • Muzeum Nauki i Techniki w Chicago

  Wstęp: 18 USD (dorośli), 11 USD (dzieci w wieku 3-11 lat). Dostępne są również 3 pakiety biletów za 27, 32 i 36 USD. W zależności od wybranego pakietu zwiedzający mogą skorzystać z maksymalnie 3 dodatkowych atrakcji, takich jak kino Omnimax, które nie są wliczone w cenę zwykłego biletu wstępu.
  Godziny otwarcia: codziennie 9.30-17.30
  Lokalizacja: 5700 Lake Shore Drive

 • Kiedy najlepiej zwiedzać Chicago?

  Kwiecień/maj i wrzesień/październik to najlepsze okresy na wizytę w Chicago. Pogoda jest wtedy przyjemna, ceny nie są wygórowane i odbywa się dużo festiwali, no i tłumy są mniejsze niż w szczycie sezonu letniego.

Przydatne informacje

 • Język
  Angielski
 • Waluta
  USD ($)
 • Strefa czasowa
  UTC (-06:00)
 • Kod kraju
  +1
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Na początku lata i na początku jesieni panują przyjemne temperatury, tłumy są mniejsze i odbywa się wiele festiwali.

Chicago: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Chicago? Kliknij tutaj.

Chicago: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 11 416 opinii

Naprawdę przyjemna wycieczka po architekturze! Poza spektakularnymi widokami, które można uzyskać tylko będąc nad samą rzeką, przewodnik był kompetentny, przystojny i bardzo zabawny. Zainspirowało mnie, żeby po wycieczce spojrzeć w górę i dowiedzieć się czegoś o Jeanne Gang (znanego architekta z Chicago, który dodaje do panoramy). Gorąco polecam tę aktywność każdemu odwiedzającemu to wspaniałe miasto. Weź godzinę z nóg. Relaksujący i jednocześnie fascynujący.

Warto doświadczenie

Świetnie się bawiliśmy siedząc i relaksując się przy naszych niedrogich napojach, patrząc na miasto, linię brzegową i jezioro Michigan. Byliśmy tam w pogodny dzień około godziny 200 czasu lokalnego i mogliśmy zobaczyć całą drogę przez jezioro. Bardzo relaksujący. Na marginesie, żadne z nas nie lubi wysokości, ale było nam bardzo wygodnie na 94. piętrze - wcale nie straszne. Nie wykonaliśmy jednak „przechyłu”.

Zdecydowaliśmy się to zrobić w ostatniej chwili, gdy jedna z naszych pozostałych czynności nie wyszła. Tak się cieszę, że to zrobiliśmy! Nasz przewodnik był zabawny i kompetentny. Nie było tak zimno, jak myślałem. Architektura budynków jest piękna, z widokiem, którego inaczej byś nie dostał! Gorąco polecam tę wycieczkę!

Oferta jest lepsza niż zwykła cena, jeśli kupisz ją w Skydeck, więc zdecydowanie plus. Nie po raz pierwszy jadąc na Skydeck postanowiłem pójść wieczorem po raz pierwszy i zdecydowanie było warto! Widok jest zawsze niesamowity ze szklanych okien.

Dobrze, że nie trzeba było stać w kolejce do kasy. Więc ok. Minus to to, że na szczycie budynku można było robić zdjęcia z za szyby. Myślałem, że będzie jak w NY, że będzie otwarty taras.