Chester – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Manchesteru: Północna Walia, Snowdonia i Chester Tour

1. Z Manchesteru: Północna Walia, Snowdonia i Chester Tour

Opuszczasz Manchester i kierujesz się prosto do granicy Walii. Twoim pierwszym przystankiem tego dnia jest Conwy. To z pewnością jedno z najpiękniejszych miast portowych na świecie. Możesz zobaczyć zamek* położony nad morzem, „najmniejszy dom na świecie” i wiele uroczych restauracji oferujących najlepszą rybę z frytkami. Przed dotarciem do Betws-Y-Coed wyruszasz krętymi, malowniczymi drogami Parku Narodowego Snowdonia. To urocze miasteczko znane jest jako brama do Snowdonii i słynie z alpejskich drzew i przytulnych kawiarni. Chester to Twój następny przystanek. To jedno z najbardziej historycznych miast Anglii, co oznacza, że jest tu mnóstwo rzeczy do zrobienia. Radzimy udać się bezpośrednio do starożytnej katedry i poznać jej niezwykłą przeszłość.

Chester: Półgodzinny rejs po mieście

2. Chester: Półgodzinny rejs po mieście

Z miejsca do cumowania w The Groves w Chester popłyniesz w górę rzeki pod mostem wiszącym Queen's Park i obok miejskich klubów wioślarskich. Następnie podążysz za szerokim zakrętem Earl's Eye, mijając wspaniałe posiadłości nad rzeką i zawrócisz na granicach miasta. W drodze powrotnej komentarz szczegółowo opisuje historię niektórych z ciekawszych budynków nadrzecznych oraz bogate dziedzictwo rzymskie, średniowieczne i przemysłowe miasta. Rejsy zakończą się wspaniałym widokiem na Chester Weir i Old Dee Bridge, zanim zejdziesz na ląd w The Groves.

Z Chester: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po północnej Walii

3. Z Chester: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po północnej Walii

Opuść rzymskie miasto Chester i udaj się do Walii w 90-minutową, w pełni narracyjną podróż, która dotrze do Llandudno. Odwiedź ukrytą XII-wieczną kaplicę św. Tudna na Wielkiej Ormie. Dalej znajduje się otoczone murami miasto Conwy, zbudowane w 1283 roku ze wspaniałym obwodem o długości 3/4 mili. Wejdź do zamku Conwy, ziarnistej fortecy z ciemnych kamieni, zbudowanej przez Jakuba ze św. Jerzego we współpracy z Francuzem Richardem Inżynierem. Następnie udaj się do Parku Narodowego Snowdonia, korzystając ze starannie wybranych tras poza utartymi szlakami, z przystankiem w tak zwanej „stolicy Północnej Walii”, domu modlitwy Betws-Y-Coed w lesie. Na koniec skorzystaj z wyjątkowej okazji, aby zobaczyć akwedukt Pontcysyllte Canal, zbudowany przez Sir Thomasa Telforda w latach 1795-1805. Przygotuj się na rozrywkę i informacje ze strony doświadczonego przewodnika i kierowcy po drodze.

Chester: nawiedzona piesza wycieczka audio z przewodnikiem

4. Chester: nawiedzona piesza wycieczka audio z przewodnikiem

Jeśli lubisz upiorne wydarzenia i straszne historie, ta piesza wycieczka po centrum historycznego miasta Chester oferuje kuszące opowieści o nadprzyrodzonych. Odwiedzimy kilka znanych punktów orientacyjnych — ale nie oczekuj suchego wykładu historycznego. Dobrze znam swoje rodzinne miasto i będę podkreślał niektóre z ukrytych zakątków, których nie można znaleźć podczas typowych wycieczek. W końcu jestem miejscowym chłopcem i będę dzielić się moją wiedzą poufną. Podczas tej wycieczki usłyszysz o: • rzymscy żołnierze wciąż strzegący swojego historycznego garnizonu • Przerażająca opowieść o ostatniej publicznej egzekucji Chestera • Upiorny mnich, który nawiedza najstraszniejsze przejście w mieście • Jedyny oficjalny egzorcyzm Chestera Przeznacz godzinę na ten spacer. Na trasie znajduje się wiele kawiarni i barów, w których można szybko zatrzymać się na kawę. Niezależnie od tego, czy po raz pierwszy jesteś w mieście, czy jesteś mieszkańcem, który chce dowiedzieć się więcej o swoim domu, Haunted Chester to idealny sposób, aby zobaczyć go w innym świetle.

Z Manchesteru: Wycieczka minibusem do północnej Walii i Snowdonii

5. Z Manchesteru: Wycieczka minibusem do północnej Walii i Snowdonii

Jedź wzdłuż wybrzeża i podziwiaj widoki na skaliste szczyty podczas jednodniowej wycieczki z Manchesteru do Północnej Walii i Parku Narodowego Snowdonia. Po drodze podziwiaj lśniące wody jeziora Llyn Ogwen i imponujące fortyfikacje zamku Conwy. Wskocz na pokład klimatyzowanego minibusa w centralnie położonym miejscu spotkań w Manchesterze i zrelaksuj się w drodze do Parku Narodowego Snowdonia, gdzie na pasażerów czekają niesamowite widoki. Udaj się w stronę trawiastego cypla Great Orme i uroczego nadmorskiego miasteczka Llandudno. Opuszczając Llandudno, rzuć okiem na słynny na całym świecie zamek Conwy, gdy wycieczka kieruje się w stronę wioski Betws-y-Coed przez Ros on Sea. Mają tu czas na znalezienie przytulnego miejsca na lunch i zwiedzanie. Jedź dalej do majestatycznego Parku Narodowego Snowdonia oszałamiającą górską drogą, zatrzymując się w Llyn Ogwen, pięknym jeziorze z niesamowitymi widokami na góry, które podobno jest ostatnim miejscem spoczynku miecza króla Artura Excalibura. Na koniec zatrzymaj się w zamku, gdzie będziesz miał okazję podziwiać widoki i sfotografować słynny zamek Conwy. Po opuszczeniu Conway trasa wraca do Manchesteru.

Z Chester: wycieczka po północnej Walii

6. Z Chester: wycieczka po północnej Walii

Opuszczając Chester, majestatyczny Park Narodowy Snowdonia otworzy się podczas podróży przez oszałamiającą górską drogę z przystankiem w Llyn Ogwen, pięknym jeziorze z niesamowitymi widokami na góry. Podobno jest to ostateczne miejsce spoczynku miecza króla Artura Excalibur. Kontynuuj w kierunku wioski Betws-y-Coed. Będziesz miał czas tutaj, aby znaleźć lunch i zwiedzić to piękne miejsce. Po Betws-y-Coed udaj się do Great Orme, gigantycznego wapiennego cypla. Zobacz historyczne wybrzeże z XIX-wiecznym molo i podziwiaj fantastyczne widoki na Anglesey i Snowdonia. Jedź dalej w kierunku Llandudno na wybrzeżu północnej Walii. Po drodze uważaj na wspaniałe widoki na morze, kierując się główną nadmorską drogą. Opuszczając Llandudno, po raz pierwszy zobaczysz słynny na całym świecie zamek Conwy. Ostatnim przystankiem przed powrotem do Chester będzie Conwy, gdzie będzie można podziwiać widoki i fotografować słynny zamek. Po opuszczeniu Conwy wycieczka wraca do Chester.

Chester: Samodzielne zwiedzanie miasta Poszukiwanie skarbu

7. Chester: Samodzielne zwiedzanie miasta Poszukiwanie skarbu

Wyrusz w samodzielny poszukiwanie skarbów, aby uzyskać zabawny i wyjątkowy sposób na odkrywanie Chester. Odbieraj na telefon wiadomości od kapitana Bess, złośliwego pirata, który testuje nowych rekrutów, aby dołączyć do swojego statku. Podróżuj przez miasto starannie zaprojektowaną trasą kapitana Bessa. Podążaj za mapami skarbów, aby dostać się we właściwe miejsce, a następnie spróbuj rozszyfrować wskazówkę. Szukaj odpowiedzi w górę i w dół i zobacz ukryte zabytki, które zwykle omijają turyści. Poproś o wskazówkę, aby kontynuować podróż przez miasto, jeśli wskazówki staną się zbyt trudne. Zacznij od frontu ratusza w Chester i przekradnij się przez małe uliczki i wiktoriańskie uliczki, mijając spokojne nadrzeczne i rzymskie ruiny. Poznaj ciekawe fakty i posłuchaj opowieści o zabytkach na trasie Bess i lepiej poznaj historię Chester. Przygotuj się na odkrywanie Chester w nowy sposób poprzez zabawne i interaktywne poszukiwanie skarbów.

Z Chester: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Lake District

8. Z Chester: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Lake District

Ta całodniowa przygoda wyrusza z Chester i kieruje się prosto w kierunku soczystej wsi. Podziwiaj widoki podczas podróży do największego parku narodowego w Wielkiej Brytanii, Lake District, zatrzymując się po drodze w podziemnym Rheged Discovery Centre. Podczas częściowo opowiedzianej, 2-godzinnej podróży do Krainy Jezior, wycieczka zatrzymuje się również przy słynnym neolitycznym kamiennym kręgu Castlerigg, gdzie można poczuć starożytną, mityczną energię przepływającą wokół ciebie. Następnie przejdź do wioski Grasmere, która szczyci się szeregiem pięknej XIX-wiecznej architektury, a także grobem znanego poety Williama Wordswortha. Następnie niech Twój nos poprowadzi Cię do sklepu z piernikami Sarah Nelson, gdzie możesz skosztować tradycyjnych słodkich przysmaków z regionu. Po najedzeniu się pierników nadszedł czas na zwiedzanie parku narodowego i poruszanie się po Langdales, znanym również jako „Mała Szwajcaria”. Wędrując po parku, podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki, które rozciągają się na krajobraz, które oferują jedne z najbardziej dramatycznych i zróżnicowanych krajobrazów w Wielkiej Brytanii. Podczas całej wycieczki jest wiele przystanków, aby jak najlepiej wykorzystać podróż do Krainy Jezior. Jedną z głównych atrakcji dnia jest spacer po Blea Tarn przed przystankiem w Ambleside, gdzie można zgubić się w labiryncie krętych uliczek lub zrobić zakupy w wybranych malowniczych sklepach.

Z Liverpoolu: Chester Sightseeing Half-Day Shore Excursion

9. Z Liverpoolu: Chester Sightseeing Half-Day Shore Excursion

Spotkasz się z przedstawicielem lokalnego partnera w Liverpool Cruise Terminal i zaprowadzi Cię do pojazdu, który przewiezie Cię pod rzeką Mersey, przechodząc pod twoim statkiem podczas 45-minutowego krótkiego skoku do Chester. Po przyjeździe będziesz miał pełną wycieczkę z przewodnikiem po Chester, w miejscu rzymskiego amfiteatru, murów obronnych z epoki normańskiej, widoków na rzekę Dee, która dała Chesterowi możliwość handlu z resztą świata setki lat temu przed przejściem przez budynki z epoki Tudorów i Gruzji z wiktoriańską architekturą na dokładkę. Zobaczysz słynne Rows, które są wyjątkowym doświadczeniem zakupowym w Chester, zanim w końcu dotrzesz do centrum miasta - Chester Cross. Stąd będziesz miał czas na spacery po ulicach tego historycznego miasta i spróbowanie niektórych smaków, które sprawiają, że Cheshire jest tak kochane przez wielu, w tym Cheshire Cheese i lokalne Ales. Wreszcie, z torbami wypełnionymi pamiątkami (i niektórymi przysmakami zebranymi w różnych sklepach spożywczych) zostaniesz przewieziony z powrotem do portu w Liverpoolu. Jeśli pozwoli na to czas, możesz nawet spotkać się z Fab Four, zanim zostaniesz zwrócony do terminalu wycieczkowego

Z Manchesteru: 3-dniowa wycieczka do Snowdonii, Walii i Chester

10. Z Manchesteru: 3-dniowa wycieczka do Snowdonii, Walii i Chester

Dzień 1: Manchester do granicy z Walią Wyjedź autokarem z Manchesteru na pierwszy przystanek dnia, Conwy. Poznaj miasto i jego wielokrotnie nagradzany, malowniczy port. Zobacz zamek położony nad morzem, „najmniejszy dom na świecie” i tradycyjne restauracje oferujące najlepszą rybę z frytkami. Udaj się do Llanberis Slate Museum, po wchłonięciu morskiego powietrza i poznaj historię drugiej co do wielkości kopalni łupków na świecie. Kontynuuj do Beddgelert, znanej jako „najpiękniejsza” wioska w Snowdonii. Podziwiaj piękną architekturę kamiennych domów i łukowatych mostów. Podróżuj przez serce Snowdonii, gdy nadejdzie wieczór, docierając do noclegu w Aberystwyth. Dzień 2: Aberystwyth do New Quay Wyrusz rano z Aberystwyth do kolorowego nadmorskiego miasteczka New Quay. Goście mogą wybrać się na relaksujący spacer wzdłuż malowniczej plaży lub na lody. Odwiedź Laugharne i zachwyć się wysokim zamkiem tej wioski. Kontynuuj w kierunku Carreg Cennen, imponującej fortecy wznoszącej się na szczycie wzgórza, położonej na terenie Parku Narodowego Brecon Beacons. Wędruj po murach obronnych i podziwiaj wspaniałe widoki otaczającego naturalnego krajobrazu. Udaj się do Newton House, pałacowego budynku, który szczyci się bogatymi ogrodami, wyjątkową architekturą i słynnymi historiami o duchach, zanim wrócisz do Aberystwyth później tego wieczoru. Dzień 3: Zamek Harlech i Chester Zobacz, jak przelatują góry Snowdonii, jadąc do zamku Harlech, jednego z najpopularniejszych zamków w całej Wielkiej Brytanii. Skorzystaj z okazji, aby zobaczyć widoki na morze i poznać jego rozdartą wojną historię. Zatrzymaj się na lunch w małej wiosce Betws-Y-Coed przed podróżą do jednego z najbardziej historycznych miast Anglii, Chester. Udaj się do katedry, przebudowywanej w stylu gotyckim od 1250 roku. Powrót do Manchesteru wczesnym wieczorem.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Chester

Chester
Liczba znalezionych atrakcji: 16
Sortuj wg::

Chester: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Chester

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Chester?

Najlepsze atrakcje to:

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Chester

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Chester to:

Llandudno

Chester: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Chester? Kliknij tutaj.