Dodaj daty

Chenonceaux
Wiosenne zajęcia

Wiosenne zajęcia
Liczba znalezionych atrakcji: 12

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Chenonceaux: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 56
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Chenonceaux Wiosenne zajęcia

Bilet wstępu do zamku Chenonceau

1. Bilet wstępu do zamku Chenonceau

Ciesz się dostępem do witryny Chenonceau i jej wspaniałych ogrodów. Ten niezwykły zamek został zbudowany na moście na rzece Cher. Aby dowiedzieć się więcej o historii zamku, audioprzewodniki są dostępne w 16 językach. Zamek położony jest w pobliżu małej wioski Chenonceaux w departamencie Indre-et-Loire. Zamek Chenonceau, znany również jako Chateau des Dames, słynie z wielkich bohaterek, które tam mieszkały, takich jak Diane de Poitiers i Catherine de Medicis, oraz z piękna renesansowych ogrodów. Zamek Chenonceau służył również jako szpital wojskowy podczas I wojny światowej. Odkryj bogatą historię tej niesamowitej twierdzy.

Z Paryża: Jednodniowa wycieczka do zamków Doliny Loary z degustacją wina

2. Z Paryża: Jednodniowa wycieczka do zamków Doliny Loary z degustacją wina

Odkryj kultowe zamki podczas jednodniowej wycieczki autobusowej z Paryża do Doliny Loary i zwiedź Château de Chambord podczas wycieczki z przewodnikiem. Spędź wolny czas w uroczym miasteczku Bloise i odwiedź zamek Chenonceau podczas wycieczki z przewodnikiem i degustacji wina. Z Paryża udaj się do Château de Chambord. Fanom Disneya wieżyczki tego zamku wydadzą się znajome; był on inspiracją dla zamku w filmie "Piękna i Bestia". Choć pierwotnie pomyślany jako królewski domek myśliwski, został zbudowany z rozmachem, który trzeba zobaczyć, aby uwierzyć. Dowiedz się wszystkiego o urzekającej historii zamku od swojego przewodnika przed wejściem do zamku. Następnie możesz zwiedzić wnętrze we własnym tempie podczas samodzielnej wizyty. Wspinaj się po schodach rzekomo zaprojektowanych przez Da Vinci, podziwiaj spektakularne widoki z dachu w kształcie wieżyczki i zobacz dzikie jelenie na całym terenie. Po nabraniu apetytu wróć do autobusu i kontynuuj podróż do następnego przystanku: uroczego miasteczka Blois. Poświęć trochę czasu na lunch (na własny koszt) w jednej z restauracji położonych wokół pięknego i tętniącego życiem Placu Ludwika XII. Ostatnim, ale nie mniej ważnym punktem jest elegancki zamek Chenonceau. Kaplica, sypialnie i wspaniałe sklepione kuchnie są nadal umeblowane i udekorowane z dawnych czasów, ukazując wiele wspaniałych kamiennych rzeźb zamku. Nie przegap imponującego holu głównego, który rozpościera się nad rzeką Cher, ani ogrodów uprawianych przez Diane de Poitiers i Katarzynę Medycejską - 2 ze słynnych właścicieli, dzięki którym Chenonceau zyskał przydomek "zamku dam". Po wizycie kontynuuj zwiedzanie lub oddaj się degustacji wina w sklepionej piwnicy zamkowej. Twój przewodnik zabawi Cię między przystankami, opowiadając historie o okolicy i szlachcie, która niegdyś panowała nad regionem. Trzy wyjątkowo piękne francuskie zamki i degustacja wina, a wszystko to w oszałamiającej scenerii Doliny Loary - ta niezapomniana jednodniowa wycieczka z Paryża zachwyci wszystkie zmysły.

Z Paryża: całodniowa wycieczka do zamków w Dolinie Loary

3. Z Paryża: całodniowa wycieczka do zamków w Dolinie Loary

Ucieknij od zgiełku paryskiego życia i wejdź do Ogrodu Francji. Spaceruj chodnikami francuskich monarchów, słuchaj opowieści o królewskich romansach i porwaniach, i podziwiaj piękno przepięknych zamków Doliny Loary. Pierwszym przystankiem dnia jest Château de Chambord; doskonały przykład francuskiej architektury renesansowej, ta niezwykła budowla została zbudowana przez króla Franciszka I w latach 1519-1547 i jest największym zamkiem w Dolinie Loary. Kto zaprojektował to arcydzieło, wciąż pozostaje przedmiotem sporu, a wśród pretendentów, w tym Leonarda da Vinci, jego zabytki z pewnością nie rozczarują. Następny w kolejności jest uroczy Château de Chenonceau, prawdziwy bajkowy zamek malowniczo położony nad rzeką Cher, którego historię i charakter ukształtowały kobiety, które go zamieszkiwały. Chenonceau, miejsce pierwszego w historii francuskiego pokazu sztucznych ogni, naprawdę można się w nim zakochać. Ostatnim przystankiem będzie Château de Cheverny, XVII-wieczna piękność urządzona ze smakiem i ze wspaniałymi ogrodami. Ciesz się wolnym czasem na lunch (nie wliczony w cenę) w ciągu dnia w Chenonceau lub Chambord. Wieczorem wrócisz do Paryża.

Z Paryża: całodniowa wycieczka do zamków w Dolinie Loary w małej grupie

4. Z Paryża: całodniowa wycieczka do zamków w Dolinie Loary w małej grupie

Odkryj jedne z najpiękniejszych zamków Doliny Loary podczas jednodniowej wycieczki z Paryża z przewodnikiem. Przejazd klimatyzowanym minibusem do zamków Chenonceau, Chambord i Amboise. Spaceruj po ogrodach kwiatowych Château de Chenonceau i spójrz na delikatne łuki przecinające rzekę Cher. Poznaj niezwykłą historię budynku, który przez większość czasu był prowadzony przez kobiety. Jedź dalej do Chambord, aby zbadać największy zamek w Dolinie Loary. Podziwiaj ekstrawagancką architekturę i podwójne spiralne schody królewskiego Château de Chambord. Zobacz setki kolumn i iglic, które zdobią jego dach. Zakończ dzień w dawnym domu króla Franciszka I i zobacz grób Leonarda Da Vinci w wiosce Amboise i Château d'Amboise. Skonfiskowany przez monarchię w XV wieku, był ulubioną rezydencją królewską i został gruntownie przebudowany.

Z wycieczek: Chambord, Chenonceau i lunch w rodzinnym zamku

5. Z wycieczek: Chambord, Chenonceau i lunch w rodzinnym zamku

Cofnij się w czasy francuskiego renesansu podczas całodniowej wycieczki po zamkach Doliny Loary. Zjedz lunch w prywatnym zamku, który nadal jest zamieszkany. Zacznij od wizyty w Chenonceau i mijaj zamki we francuskiej „Dolinie Królów”, które trzeba zobaczyć, w tym Chaumont, Amboise i Blois. Po przybyciu do Château de Chenonceau podziwiaj niezwykły zamek zbudowany na moście na rzece Cher. Spaceruj po wypielęgnowanych ogrodach, nazwanych na cześć Catherine de Médicis i Diane de Poitiers, słynnych kobiet, które kiedyś tam mieszkały. Poświęć trochę czasu, aby docenić wyrafinowaną architekturę, piękne antyki i piękne kompozycje ze świeżych kwiatów. Odkryj wspaniałe dzieła sztuki i architektury, gdy Twój przewodnik wybierze najbardziej charakterystyczne pokoje do odwiedzenia. W drodze na lunch do zamku Villesavin podziwiaj autentyczne francuskie wioski i okolicę. Zjedz tradycyjny francuski lunch z lokalnymi produktami i lokalnym winem. Przyjedź do Chambord i odkryj apartamenty Franciszka I. Zobacz podwójne spiralne schody, symbol Chambord. Posłuchaj niezapomnianych anegdot i zobacz ukryte szczegóły. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na zamek podczas przerwy na kawę w parku Chambord. Ciesz się niesamowitym widokiem na Château de Chambord, zanim zakończysz swoją wycieczkę wieczorem.

Z Amboise: Wycieczka z lunchem do Chambord i Chenonceau

6. Z Amboise: Wycieczka z lunchem do Chambord i Chenonceau

Cofnij się do czasów francuskiego renesansu podczas całodniowej wycieczki po zamkach Doliny Loary. Zjedz relaksujący lunch w rodzinnym zamku, który wciąż jest zamieszkały. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Amboise i udaj się do Chateau de Chenonceau. Spaceruj po wypielęgnowanych ogrodach nazwanych na cześć Catherine de Médicis i Diane de Poitiers, byłych mieszkańców zamku. Doceń wyrafinowaną architekturę i kobiecy wpływ w każdym pokoju i zobacz cenne antyki i kompozycje kwiatowe. Na lunch, po krótkiej przejażdżce, zjedz posiłek serwowany w prywatnym zamku na uboczu, którego gospodarzem jest mieszkająca tam francuska hrabina. Skosztuj lokalnych potraw w jednym z najmniejszych zamków w Dolinie Loary. Następnie kontynuuj podróż do Chateau de Chambord. Odkryj wspaniałe dzieło sztuki i architektury, gdy Twój przewodnik wybierze najbardziej charakterystyczne pokoje do odwiedzenia. Posłuchaj niezapomnianych anegdot, które wskazują ukryte szczegóły. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na zamek podczas przerwy na kawę w parku Chambord, zanim wieczorem wrócisz do Amboise.

Wycieczki/Amboise: Chambord, Chenonceau - 1-dniowa wycieczka i degustacja wina

7. Wycieczki/Amboise: Chambord, Chenonceau - 1-dniowa wycieczka i degustacja wina

Skorzystaj z odbioru klimatyzowaną, 8-osobową furgonetką i udaj się do malowniczego zamku Chenonceau ze wspaniałymi renesansowymi ogrodami. Następnie udaj się do Amboise na wycieczkę z degustacją wina. Odwiedź Les Caves Ambacia, aby doświadczyć wina i spróbować niektórych win z Doliny Loary podczas degustacji z sommelierem. Lunch w czasie wolnym w Amboise. Kontynuuj podróż do Chambord, aby zwiedzić zamek z przewodnikiem. Podziwiaj najdrobniejsze szczegóły największego zamku w Dolinie Loary, w tym podwójne spiralne schody autorstwa Da Vinci. Odwiedź Tours o 18:00 lub Amboise o 18:45.

Z Paryża: Mont St Michel i Dolina Loary - 2-dniowa wycieczka

8. Z Paryża: Mont St Michel i Dolina Loary - 2-dniowa wycieczka

Ucieknij z ruchliwego Paryża i zanurz się we francuskiej wsi podczas tej 2-dniowej wycieczki. Wycieczka opuszcza miasto i przecina zachodnie dzielnice Paryża wzdłuż autostrady Normandii, aby dotrzeć do pierwszego miejsca docelowego. W Mont Saint-Michel wybierz się na fascynującą wycieczkę z przewodnikiem po wnętrzu opactwa i podziwiaj gotycką i romańską architekturę budynku. Poświęć trochę wolnego czasu na zwiedzanie reszty opactwa i okolicznych wiosek. Po opactwie udaj się w kierunku Château d’Angers na nocleg. Zamelduj się w swoim 4-gwiazdkowym hotelu na noc i zrelaksuj się przed drugim dniem wycieczki. Drugiego dnia obudź się na pyszne śniadanie i rozpocznij podróż do zapierającej dech w piersiach Doliny Loary. Po przybyciu do doliny odwiedź zamek Langeais, mijając po drodze Cunault i Saumur. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po zamkach Chenonceau i Chambord i poznaj bogatą historię ludzi, którzy tu mieszkali. Na koniec, po powrocie do Paryża, podczas podróży podziwiaj oszałamiający krajobraz wsi.

Mont Saint-Michel i kraj zamków - 3-dniowa wycieczka z Paryża

9. Mont Saint-Michel i kraj zamków - 3-dniowa wycieczka z Paryża

Przejedź przez piękną francuską wieś, aby odkryć średniowieczną i gotycką architekturę oraz poznać intrygującą historię Normandii i Francji od doświadczonego przewodnika. Udaj się na pływową wyspę Mont Saint-Michel i rozkoszuj się wyrafinowaniem prestiżowych zamków Doliny Loary, takich jak rozległy królewski Château de Chambord. Dzień 1 (piątek): Podróżując luksusowym, klimatyzowanym autokarem, wyjedź z Paryża przez zachodnie dzielnice i jedź autostradą Normandii aż do Mont Saint-Michel. Przybywając około południa, zatrzymaj się na lunch w 4-gwiazdkowym hotelu Relais Saint Michel, z którego roztaczają się fantastyczne widoki na wyspę. Po obiedzie wejdź do opactwa na szczycie góry, aby zwiedzić z przewodnikiem jego gotyckie i romańskie wnętrze. Poświęć trochę czasu na zwiedzanie wąskich, pagórkowatych uliczek przed wyjazdem do Angers, kolebki dynastii Plantagenetów, gdzie zjesz kolację i nocleg w hotelu Mercure Lac de Maine (lub podobnym miejscu). Dzień 2 (sobota): Po obfitym śniadaniu przejazd do Langeais, mijając po drodze Cunault i Saumur. Jadąc przez winnice, podziwiaj widoki na romantyczne zamki na horyzoncie. Przyjedź do Château de Langeais, aby poznać jeden z najbardziej znanych przykładów architektury późnośredniowiecznej. Kontynuuj wizytę z przewodnikiem po Clos-Lucé, ostatnim miejscu zamieszkania Leonarda da Vinci. Spaceruj po wspaniałych ogrodach Villandry i odwiedź starą, historyczną dzielnicę Tours w dolnym biegu Loary. Wieczorny posiłek zostanie podany podczas Twojego noclegu w Tours w hotelu Mercure. Dzień 3 (niedziela): Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po zamku Chenonceau, zbudowanym na miejscu starego młyna po drugiej stronie rzeki Cher. Przejdź do dekoracyjnego Château de Cheverny, używanego przez twórcę Tintina, Hergé, jako inspirację dla jego fikcyjnego Château de Moulinsart. Po obiedzie w hotelu Saint-Hubert udaj się do Château de Chambord, aby zwiedzić największy i najbardziej imponujący zamek w Dolinie Loary. Podziwiaj charakterystyczną francuską architekturę renesansową, która imponująco łączy się z tradycyjnymi formami średniowiecznymi.

Z Paryża: Wycieczka po zamkach Doliny Loary z transferem do hotelu

10. Z Paryża: Wycieczka po zamkach Doliny Loary z transferem do hotelu

Ucieknij od zgiełku paryskiego życia do francuskiego ogrodu. Wędruj korytarzami francuskich monarchów, słuchaj opowieści o królewskiej miłości i porwaniach oraz podziwiaj piękno wspaniałych zamków Doliny Loary. Dzisiejszym pierwszym przystankiem jest Chambord. Zbudowany przez króla Franciszka I w latach 1519-1547, ten niezwykły budynek jest doskonałym przykładem francuskiej architektury renesansowej i jest największym zamkiem w Dolinie Loary. Kto zaprojektował to arcydzieło, wciąż jest przedmiotem dyskusji, a z konkurencją, taką jak Leonardo da Vinci, te widoki z pewnością nie rozczarowują. Następnym przystankiem na trasie jest czarujący Château de Chenonceau, prawdziwy bajkowy zamek, malowniczo położony nad brzegiem rzeki Cher. Jego historię i charakter kształtują mieszkające w nim kobiety. Miejsce, w którym odbył się pierwszy we Francji pokaz sztucznych ogni, Chenonceau to miejsce, w którym naprawdę można się zakochać. Ostatnim przystankiem będzie Château de Cheverny, XVII-wieczne piękno urządzone ze smakiem i ze wspaniałymi ogrodami. Ciesz się wolnym czasem na lunch (nie wliczony w cenę) w ciągu dnia w Chenonceau lub Chambord. Wieczorem wrócisz do Paryża. Należy pamiętać, że ta wycieczka obejmuje odbiór z hotelu.

Chenonceaux

Chenonceaux

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Wiosenne zajęcia w: Chenonceaux

Oprócz atrakcji typu Wiosenne zajęcia jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Chenonceaux?

W: Chenonceaux są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Chenonceaux: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Chenonceaux? Kliknij tutaj.

Chenonceaux: Co mówią inni?

Wycieczka z przewodnikiem Goranem była bardzo dobra. Widać, że wie, o czym mówi. Opowiada historie o królach Francji, szlachcie, historii zamków i jest bardzo uważny wobec grupy. Przez cały czas informował nas o miejscu spotkania, polecanych restauracjach i sposobie zwiedzania każdego zamku. Z drugiej strony muszę wspomnieć, że kierowca autobusu jechał z bardzo małą ostrożnością. W drodze rzucał światłami i walczył z innymi ciężarówkami, miał słuchawki i wydawało się, że rozmawia przez telefon, a może do siebie, ale słuchawek nie powinien mieć. W drodze powrotnej wyprzedził samochód, który jechał wolnym pasem, żeby mu przeszkodzić, bo jechał wolno. Chwilę później rzucił światłami na ciężarówkę jadącą środkowym pasem, gdy właśnie wjeżdżała na prawy pas, nasz kierowca minął ją zbyt blisko, mimo że jeszcze nie przekroczył pasa!! Całkiem się przestraszyłem.

to było niesamowite – przewodnik był świetny, a kierowca autobusu wyjątkowy – zamki były wspaniałe – chociaż myślę, że można było przeznaczyć więcej czasu na jedno i drugie, aby uzyskać bardziej wciągające wrażenia i zobaczyć wszystko. Pierwszy zamek był znacznie mniej zatłoczony i dlatego był lepszym przeżyciem – ale to nie była wina organizatora wycieczki!

Wspaniała i relaksująca wycieczka z wystarczającą ilością czasu na zwiedzanie dwóch zamków Chambord i Chenonnceau! Raimond to zabawny i kompetentny przewodnik, który połączył czas podróży między miejscami dzięki zabawnym i interesującym historiom! Dziękuję za to!! Tylko pogoda mogła być lepsza 😏

Wycieczka była świetna, przewodnik James sprawił, że wszystko było jeszcze zabawniejsze! Polecam!

Fantastyczna wycieczka do Doliny Loary. Nasz przewodnik James był przystojny i pouczający. Jestem