Atrakcje i wycieczki
Szafszawan

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Największe atrakcje

Szafszawan – najciekawsze atrakcje

Często zadawane pytania dotyczące: Szafszawan

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Szafszawan?

Na jakich wycieczkach w: Szafszawan obowiązują dodatkowe środki bezpieczeństwa związane z COVID-19?

Szafszawan: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Szafszawan? Kliknij tutaj.

Szafszawan: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 389 opinii

Przejazd z Fes do Chefchaouen jest długi, co jest nieuniknione. Nasz kierowca i „przewodnik” powiedział bardzo mało podczas jazdy, więc pod tym względem nie była to wycieczka. Byłoby przyjemniej jeździć, gdyby przewodnik mógł podzielić się informacjami na temat wsi, prowadzonego rolnictwa i obszarów, przez które podróżowaliśmy. Drugi przewodnik, który odprowadził nas z parkingu do miasta, również nie był dobrym przewodnikiem, ponieważ nie dzielił się wieloma informacjami na temat miasta ani jego historii. Próbował też zmusić nas do zakupu dywanu w sklepie swojego brata. Sam Chefchaouen jest jednak piękny i było fantastycznie spacerować i zwiedzać ulice i miasto. To zdecydowanie wycieczka, którą warto wziąć.

To było świetne doświadczenie. Nasz przewodnik był fantastyczny! Jedyną rzeczą, która obniżyła ocenę, była wizyta w sklepie z dywanami, która była nieoczekiwana i trwała zbyt długo. Sklep był naprawdę fajny, a pracujący tam mężczyzna był przezabawny, ale jakieś ostrzeżenie byłoby miłe. Nasz przewodnik był jednak niesamowity. Dysk jest nieco długi, ale piękny.

Jazda była dłuższa niż trasa w Blue City. Jeśli zrobię to jeszcze raz, wolę zostać tam na noc, aby naprawdę cieszyć się spokojnym miastem, ale ogólnie wycieczka była dobra. Nasz przewodnik Soukaina był bardzo pomocny i miły. Zostaliśmy poinformowani, że kierowca nie mówi po angielsku, dlatego przyjechała z nami i była jej bardzo pomocna.

Różowy autobus odjechał z Fes wcześnie rano do Chefchaouen. Autobus był wygodny z przewodnikiem AC i angielskim, aby pomóc w razie jakichkolwiek pytań. Spędziłem 4,5 godziny w Chechaouen, co wystarczyło, aby obejść to małe miasteczko. Naprawdę podobało mi się to małe miasteczko z niebieskimi ścianami i super relaksującą atmosferą;)

Chefchaouen to niesamowite miasto i na pewno warto je odwiedzić, jeśli masz szansę. Hassan, nasz kierowca, był bardzo dobry. Odwiózł nas bezpiecznie tam iz powrotem. Z powodu ruchu i robót drogowych w mieście spędziliśmy tylko około 3,5 godziny, co jest jedynym niewielkim minusem, ale ogólnie bardzo nam się podobało.