Atrakcje i wycieczki
Chania

Przemierz kręte uliczki tego starożytnego miasta i zachwyć się połączeniem wpływów weneckich, egipskich i osmańskich.

Najciekawsze atrakcje

Chania: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 520
Sortuj wg::

Chania: najczęściej polecane atrakcje

Z portu w Kissamos: rejs po lagunie Balos i na Gramvousę

Z portu w Kissamos: rejs po lagunie Balos i na Gramvousę

Wybierz się na 1-dniową wycieczkę z portu Kissamos na niezamieszkaną wyspę Gramvousa i Balos podczas rejsu w obie strony. Przepłyń obok klifów, zatrzymaj się na dziewiczych złotych plażach, popływaj w krystalicznie czystych wodach i odwiedź twierdzę Gramvousa - zamek, który oferuje niesamowite panoramiczne widoki. Wyrusz z portu Kissamos i płyń przez około godzinę w zatoce. Zbliż się do wyspy Gramvousa, a następnie Balos lub odwrotnie, w zależności od planu zwiedzania. Płyń na tle oszałamiających stromych klifów i skał, niesamowitych zacisznych plaż i nieskończonego błękitu. Masz szansę zobaczyć dużą jaskinię, która jest uważana za starożytną stocznię. Na końcu zatoki przepłyń między wyspą Gramvousa a przylądkiem Vouxa. Zanurz się w malowniczym krajobrazie na tle Valenti, Pontikonisi, laguny Balos i Imeri Gramvousa. W zależności od planu zwiedzania, pierwszym celem podróży jest Gramvousa, a następnie Balos lub odwrotnie. Przybądź do małego portu Gramvousa i ciesz się magicznym otoczeniem stworzonym przez kreteńską przyrodę, legendy i burzliwą historię tego obszaru. Zobacz plażę ozdobioną samotnym wrakiem statku. Zobacz słynny zamek Gramvousa, najwyższy punkt na wyspie, który znajduje się na szczycie stromej skały. Ciesz się kąpielą w okolicy obok kościoła Agioi Apostoloi. Po przystanku w Gramvousa wróć na łódź, aby udać się do laguny Balos. Wymieniona jako jedna z najlepszych plaż na świecie, ta egzotyczna laguna plażowa znajduje się między półwyspem Gramvousa a przylądkiem Tigani. Ze względu na niedawne przepisy dotyczące ochrony ekologicznej tego obszaru, wysiadanie pasażerów na brzegu Balos (zarówno ze statków, jak i łodzi) jest zabronione. Nasz statek zakotwiczy na około 2,5 godziny na morzu Balos w celu pływania (około 250 metrów od brzegu). Ale jeśli warunki pogodowe będą sprzyjające, statek zakotwiczy bardzo blisko (około 10 metrów) od brzegu. Słowa nie są w stanie opisać imponującego charakteru tego miejsca. Nic nie jest w stanie opisać tego, co poczujesz, gdy to zobaczysz. Kiedy będziesz mógł popływać w krystalicznie czystych, szmaragdowych wodach, zrelaksuj się na pokładzie i podziwiaj rzadkie naturalne piękno krajobrazu, morza, wybrzeża, skał i klifów, które wznoszą się przed tobą!

Z Chanii: całodniowa wyprawa piesza po wąwozie Samaria

Z Chanii: całodniowa wyprawa piesza po wąwozie Samaria

Wyrusz na całodniową wycieczkę z przewodnikiem do wąwozu Samaria z Chanii. Przyjedź do Omalos w sercu Białych Gór i zjedz śniadanie przed trekkingiem wzdłuż najdłuższego wąwozu w Europie - 4000 stóp nad poziomem morza. Po śniadaniu wejdź do wąwozu Samaria. Spaceruj we własnym tempie z anglojęzycznym przewodnikiem na końcu grupy, który pomoże Ci w razie potrzeby. Wędruj po skałach i kamieniach, przez las tysiącletnich drzew i wzdłuż rzeki, mijając po drodze źródła słodkiej wody. Podziwiaj widoki na najpiękniejsze pasmo górskie Krety i zobacz kozy górskie wędrujące na wolności. Poczuj radość z wyzwania, jakim jest długa wędrówka. Pod koniec wędrówki odwiedź wioskę Agia Roumeli, gdzie znajdziesz wiele tawern, barów i sklepów. Ciesz się wolnym czasem na kąpiel lub lunch. Zostanie zorganizowane miejsce zbiórki, abyś mógł odebrać bilety na prom od swojego przewodnika. Późnym popołudniem wejdziesz na pokład łodzi, która zabierze Cię z Agia Roumeli do Sougii, gdzie autobus będzie czekał, aby przewieźć Cię z powrotem do punktu wyjścia około godziny 19:30.

Z Chanii: 1-dniowa wycieczka na plażę z różowym piaskiem na wyspie Elafonisi

Z Chanii: 1-dniowa wycieczka na plażę z różowym piaskiem na wyspie Elafonisi

Odwiedź południowo-zachodnią część Krety w ramach tej wycieczki z Chanii na wyspę Elafonisi z transferami hotelowymi wliczonymi w cenę. Spędź dzień pełen relaksu w krystalicznie czystej wodzie, na różowych, piaszczystych plażach i pośród wyjątkowego krajobrazu wyspy Elafonisi. Na początek wycieczki skorzystaj z odbioru z hotelu. W drodze na wyspę zachwycaj się bujnym, zielonym krajobrazem, przejeżdżając przez imponujący wąwóz Topolia oraz tradycyjne wioski. Zatrzymaj się, aby kupić kawę i śniadanie w wiosce Elos, znanej z rosnących na jej terenie kasztanowców. Po przybyciu na Elafonisi ciesz się 4 godzinami relaksu na plaży i kąpielą w krystalicznie czystej wodzie. Następnie zjedz lunch w lokalnej tawernie (na własny koszt). Na znajdującą się niedaleko Krety wyspę Elafonisi można dojść, spacerując przez płytką wodę. Zarówno plaża, jak i cała wyspa są nadzwyczaj pięknymi strefami ochrony dzikiej przyrody.

Kreta: Rethimno, Chania i wycieczka nad jezioro Kournas

Kreta: Rethimno, Chania i wycieczka nad jezioro Kournas

Pierwszym przystankiem jest miasto Rethimno, trzecie co do wielkości miasto na Krecie na zachód od Heraklionu na północnym wybrzeżu Krety. Współistnieją tu zabytki archeologiczne z epoki osmańskiej i weneckiej. Wybierz się na spacer alejkami starego miasta, odwiedź tureckie minarety i weneckie twierdze lub wypij kawę we wspaniałym porcie. Następnym przystankiem jest miasto Chania, drugie co do wielkości miasto Krety na północnym wybrzeżu na zachód od Rethymno. Miasto Chania jest podzielone na Stare Miasto ze wspaniałym portem i Nowe Miasto poza weneckimi fortyfikacjami. Stare Miasto jest jednym z najpiękniejszych miast w basenie Morza Śródziemnego i nazywane jest „Wenecją Wschodu”. Możesz znaleźć tureckie minarety i meczety, muzułmańskie dzielnice, weneckie fortece, stocznie, fontanny, place, łuki, rezydencje, loggię i latarnię morską. Odwiedź słynną Agorę (targ), na której znajdują się tradycyjne małe sklepy i tawerny. Ostatnim przystankiem dnia jest jezioro Kournas, piękne siedlisko z naturalną słodką wodą, jedyne w swoim rodzaju na Krecie. Cały obszar Kournas jest chroniony w ramach „Natura 2000”, ponieważ jest to wyznaczony teren podmokły. Rozległa zieleń, strome wąwozy między wzgórzami oraz rzadkie gatunki ryb i ptaków sprawiają, że Kournas jest idealnym miejscem na popołudniowy spacer.

Chania: Rejs Balos Gramvousa z transferem i biletem na łódź

Chania: Rejs Balos Gramvousa z transferem i biletem na łódź

Przeżyj 1-dniową wycieczkę łodzią do najbardziej wysuniętej na zachód części Krety i odwiedź dwa najbardziej znane zabytki, lagunę Balos i wyspę Gramvousa. Zostaniesz odebrany klimatyzowanym autobusem z miejsca odbioru w pobliżu hotelu i zawieziony do portu Kissamos. Tam wejdziesz na pokład dużej, wygodnej łodzi z otwartym pokładem i barem-restauracją. Ciesz się rejsem wzdłuż wybrzeża i podziwiaj dramatyczne skały z wody. Po 1-godzinnej podróży łódź zbliży się do wyspy Gramvousa lub laguny Balos (w zależności od planu zwiedzania). Wyspa Gramvousa była niegdyś piracką zatoczką. Wybierz 20-minutową wędrówkę do weneckiego zamku zbudowanego na stromej skale o wysokości 137 metrów. Podziwiaj stąd panoramiczne widoki na Morze Egejskie i wyjątkowy krajobraz. Możesz także popływać w okolicy obok kaplicy Agioi Apostoloi. Następnie łódź odpłynie do laguny Balos, do której dotrzesz po około 20 minutach. Balos to jedna z najlepszych plaż na świecie. Słowa nie oddadzą dzikiego piękna, które zobaczysz. Będziesz podziwiać biały, a w niektórych miejscach różowy piasek, turkusowe wody i naturalne piękno tego wyjątkowego miejsca. Będziesz miał okazję zatrzymać się w tym raju i popływać. **Ze względu na nowe przepisy dotyczące obszarów Natura 2000, statek zatrzyma się około 10 metrów od plaży Balos (w zależności od warunków pogodowych) na 2,5 godziny, gdzie będziesz mógł popływać.

Z Chanii/Rethymno: Wąwóz Samariá Wycieczka z przewodnikiem z odbiorem

Z Chanii/Rethymno: Wąwóz Samariá Wycieczka z przewodnikiem z odbiorem

Wędruj z przewodnikiem po wąwozie Samaria w ramach całodniowej wycieczki z Retimno lub Chanii. Zapewnij sobie odpowiednią porcję ruchu, zachwyć się panoramicznymi widokami i popływaj.  Poznaj najdłuższy wąwóz w całej Europie – miejsce wyróżniające się pięknem przyrody. Zwróć uwagę na rozmaite kwiaty i zioła, a także na spływającą z gór krystalicznie czystą wodę źródlaną. Wczesnym rankiem zostaniesz odebrany(-a) z miejsca znajdującego się najbliższej Twojego miejsca zakwaterowania w Retimno lub Chanii, a następnie podróżuj pośród gór, mijając płaskowyż Omalos. Wysiądź przy drewnianych schodach, gdzie zaczyna się trasa w wąwozie Samaria. Możesz zacząć wędrówkę od razu lub najpierw zjeść śniadanie w tawernie. Wędruj przez około 6–7 godzin trasą liczącą 16 kilometrów i podziwiaj wspaniałe krajobrazy. Po zakończeniu wędrówki będziesz mieć czas na pływanie oraz lunch w tawernie w wiosce Ajia Rumeli.

Chania: Rejs łodzią o zachodzie słońca z przewodnikiem

Chania: Rejs łodzią o zachodzie słońca z przewodnikiem

Łódź wyrusza ze starego portu weneckiego i kieruje się do Zatoki Chania. Przepłyń obok słynnej latarni morskiej, zbudowanej przez Wenecjan w XVI w. i przebudowanej przez Egipcjan w 1839 r. Łódź popłynie na zachód w stronę Lazaretty – małej wyspy niedaleko Chanii, która zapewnia najlepsze widoki na zachód słońca za górami Kissamos. Wyspa ma bogatą historię, sięgającą czasów sprzed okupacji weneckiej. Posłuchaj żywych opowieści swojego przewodnika o historii wyspy i jej dawnych mieszkańców, oglądając zachód słońca i niebo zmieniające kolor. Zrelaksuj się na pokładzie, podziwiając zachód słońca za górami Kissamos, lub popływaj, a następnie delektuj się tradycyjną grecką raki. Gdy łódź rozpocznie podróż powrotną do Chanii, popatrz jak światła portowe odbijają się od lustra wody o zmroku.

Chania Obszary/Kalifa: wyspa Gramvousa i Balos, łódź Tkt Extra

Chania Obszary/Kalifa: wyspa Gramvousa i Balos, łódź Tkt Extra

Zostaw Chanię za sobą i wybierz się na 1-dniową wycieczkę do Kissamos z przewodnikiem. Ciesz się wycieczką łodzią na wyspę Gramvousa i plażę Balos Lagoon, podziwiając krajobraz i panoramiczne widoki. Twój dzień rozpocznie się od odbioru z hotelu lub w określonym miejscu odbioru autobusem. W zależności od wybranej opcji możesz cieszyć się odbiorem z Chanii, Kalyves lub Almyridy. Jedź w kierunku zachodniej części Krety, aby dotrzeć do portu Kissamos Kasteli. Po otrzymaniu wszystkich niezbędnych informacji na temat rejsu od eskorty, dotrzyj do portu, gdzie czeka na Ciebie prom Gramvousa, aby rozpocząć rejs. Eskorta odbierze od ciebie pieniądze za bilety na łódź, dzięki czemu będziesz mógł ominąć kolejki do kas biletowych. Jeśli wybrałeś opcję wypłynięcia z Kalyves i Almyridy, bilet na łódź i wejście do twierdzy są wliczone w cenę. Około godziny 10:40 wyrusz na wyspę Gramvousa, co zajmie około 45 minut. Skorzystaj z kuchni promowej z samoobsługowymi daniami, posiłkami lub przekąskami (na własny koszt). Możesz usiąść na leżaku lub w salonie. Podczas rejsu zobaczysz wznoszenie się lądu wzdłuż krawędzi klifów Krety. To wzniesienie ma miejsce od ponad 2000 lat. Historia wyspy jest wyjaśniana przez mikrofony w różnych językach. Po dotarciu na wyspę Gramvousa możesz popływać lub wybrać się na wycieczkę na szczyt wyspy do weneckiej fortecy. Tam masz 2,5 godziny, zanim udasz się do oddalonej o 20 minut laguny Balos. Ciesz się 3 godzinami w lagunie. W każdej chwili możesz wrócić na łódź, aby kupić jedzenie lub wypożyczyć parasole, jeśli upał jest zbyt intensywny. Po kąpieli i relaksie w lagunie łódź zabierze Cię prosto do portu Kissamos. Jest to świetna okazja do zrobienia zdjęć, ponieważ słońce będzie za tobą, gdy spojrzysz na scenerię wyspy. O 18:00 prom przybędzie do portu i podróż dobiegnie końca. Wróć do miejsca startu w samą porę na kolację. **Chcielibyśmy poinformować, że firma wycieczkowa zmienia harmonogram rejsów na Balos i Gramvousa. Zgodnie z ich niedawnym ogłoszeniem, w następnym okresie nie będzie lądowania łodzi w Balos, począwszy od 22 maja do 10 czerwca. Statek zakotwiczy 100 m od wybrzeża Balos i pozostanie tam przez około 1,5 godziny, aby popływać. Z drugiej strony pobyt w Gramvousa zostanie przedłużony o 1 godzinę, więc całkowity czas pobytu wyniesie około 2,5-3 godzin. Dziękujemy za zrozumienie.

Chania: rejs na wyspy Agioi Theodoroi i Lazaretta

Chania: rejs na wyspy Agioi Theodoroi i Lazaretta

Odkryj stary port w Chanii oraz wyspy Agioi Theodoroi i Lazaretta w ramach tego rejsu łodzią dla miłośników historii. Dowiedz się więcej o czasach okupacji weneckiej i zobacz wrak niemieckiego samolotu z okresu II wojny światowej. Poświęć czas na pływanie i relaks na plaży. Podczas wycieczki udasz się na dwie wyspy połączone starożytną mitologią i historią weneckiej okupacji. Udaj się na zachód od starego portu w Chanii i zatrzymaj się na pierwszym postoju- Agioi Theodoroi- wyspie, która historycznie wykorzystywana była do obrony wybrzeży Krety. W dzisiejszych czasach jest to chroniony obszar i przystań dla kri-kri, eleganckich i zagrożonych wyginięciem kóz. Twoja grupa zarzuci kotwicę niedaleko wraku niemieckiego samolotu z czasów II wojny światowej i da ci możliwość zanurkowania i zobaczenia go na własne oczy.   Po około 20 minutach wyruszysz na 2. przystanek na wyspie, który znajduje się wewnątrz zatoczki z pięknym widokiem i dużymi szansami na zobaczenie kóz kri-kri. Spędzisz tam około 30 minut. Później udaj się na Lazaretto (lub Lazaretta), małą wyspę naprzeciwko Nea Xora. Jest to najlepsze miejsce na zakończenie wycieczki, znane z krystalicznie czystych wód, w których żyje mnóstwo morskich stworzeń, oraz dwóch pięknych i piaszczystych plaż. Odpocznij na plaży lub popływaj zanim wyruszysz z powrotem do Chanii. W drodze powrotnej podziwiaj panoramiczne widoki na stary wenecki port z jego słynną latarnią morską i murowaną fortecą- idealny obraz tego, jak miasto prezentuje się z perspektywy morza.

Z Retimno: wycieczka na różową plażę na Elafonissi

Z Retimno: wycieczka na różową plażę na Elafonissi

Odkryj jedną z najpiękniejszych plaż na świecie podczas jednodniowej wycieczki z Rethymno na Elafonissi. Przeżyj raj na ziemi z miękkim białym i różowym piaskiem, egzotyczną krystalicznie czystą wodą i drzewami cedrowymi sięgającymi aż do wybrzeża. Odwiedź tradycyjne wioski, takie jak Elos i Kaloudiana. Odbierz rano z terenu hotelu, a następnie zatrzymaj się na krótką przerwę w tradycyjnej wiosce Elos. Jeśli czas na to pozwala, możesz zjeść śniadanie lub kawę (koszt nie jest wliczony w cenę). Następnie wyjazd do Elafonissi. Po drodze zobacz małe tradycyjne wioski połączone z typową śródziemnomorską scenerią. Podziwiaj surowy krajobraz wokół wąwozu Topolia. Na Elafonissi zyskaj 4 godziny wolnego czasu, aby rozkoszować się słońcem i cieszyć się spektrum odcieni błękitu, jakie ma do zaoferowania ta plaża. Na koniec wycieczki zatrzymaj się w wiosce Kaloudiana, gdzie możesz zwiedzić wioskę i zjeść przekąskę lub jedzenie ( nie wliczone). Później zawieź go z powrotem do miejsca zakwaterowania w Rethymno.

Często zadawane pytania dotyczące: Chania

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Chania

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Chania to:

Chania – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Chania: Najciekawsze atrakcje

Chania: Wycieczki i bilety

Grecja: Ciekawe miejsca

Chania: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Chania? Kliknij tutaj.

Chania: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(9721 recenzji)

Super wycieczka, profesjonalnie zorganizowana, piloci i kierowca bez zarzutu, profesjonalni, kulturalni, sympatyczni, z dużą wiedzą, ciekawie przekazywali informacje. Autobus wygodny. Wszystko zgodne z opisem, program zrealizowany w 100%. Zdecydowanie polecam.

Fantastycznie piękna sceneria i naprawdę długa wycieczka, zejście 1200 m, 18,3 km, a co za tym idzie kilkudniowy ból mięśni nóg. Wart każdego kroku, mogę tylko polecić zabranie go ze sobą.

To było po prostu idealne. Manos i jego zespół są bardzo uważni. Polecam każdemu, kto chce wspaniałej wycieczki ze starego portu w Chanii.

Jesteśmy bardzo zadowoleni i możemy tylko polecić wycieczkę. :)

Świetne do nurkowania z maską w czystej wodzie i oglądania ryb