Atrakcje i wycieczki
Cezarea

Cezarea – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Tel Awiwu: Cezarea, Hajfa i Akka – cały dzień

1. Z Tel Awiwu: Cezarea, Hajfa i Akka – cały dzień

Odwiedź piękne śródziemnomorskie wybrzeże Izraela podczas całodniowej wycieczki z Tel Awiwu, Herclijji i Netanji. Doświadczony przewodnik zabierze Cię klimatyzowanym autobusem do starożytnych miast i zabytków położonych wzdłuż wybrzeża. Na początek odwiedź wspaniałe portowe miasto Cezarea. To starożytne rzymskie miasto słynie z ruin, w tym z jednego z największych amfiteatrów zbudowanych w epoce rzymskiej. Następnie udaj się do Hajfy, aby odwiedzić ogrody bahaickie. Obejmują one wspaniałe tarasy i są jedną z głównych atrakcji Izraela. Zrób zdjęcia wspaniałych ogrodów wpisanych na listę UNESCO i kontynuuj wycieczkę do Rosz ha-Nikra. Na miejscu zobacz wapienne groty i białe kredowe klify z widokiem na Morze Śródziemne. Zanim udasz się na północ do Akki, podziwiaj z klifów widok na granicę z Libanem. Wycieczkę zakończysz na Starym Mieście Akki, które wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobacz imponujące mury miejskie, uroczy port i bazar orientalny. Wędruj historycznymi uliczkami znanymi starożytnym Grekom, Bizantyjczykom i Turkom. Twój przewodnik opowie Ci o fascynującej historii starożytnego miasta.

Cezarea, Hajfa i Akka: całodniowa wycieczka z Jerozolimy

2. Cezarea, Hajfa i Akka: całodniowa wycieczka z Jerozolimy

Ta całodniowa wycieczka zabierze Cię do klejnotów zachodniego wybrzeża Izraela. Wyjedź z Jerozolimy klimatyzowanym autobusem, aby dołączyć do wycieczki w Tel Awiwie. Udaj się na wybrzeże przez Tel Awiw, do starożytnej, rzymskiej stolicy – Cezarei. Ten wspaniały port znajduje się w połowie drogi pomiędzy Hajfą a Tel Awiwem i szczyci się wspaniałą historią. Za czasów króla Heroda rozwinął się on ze skromnego, fenickiego portu w jedno z największych miast Palestyny i przetrwał do XIII wieku, gdy Bajbars, sułtan Egiptu, go zburzył. Ruiny są imponujące i obejmują potężny akwedukt oraz jeden z największych amfiteatrów czasów rzymskich. Weź udział w pieszej wycieczce po wykopaliskach archeologicznych, po czym udaj się na wybrzeże Hajfy. Trzecie pod względem wielkości miasto w Izraelu oferuje panoramiczne widoki na Morze Śródziemne oraz samo miasto z jednego z najbardziej znaczących miejsc – Ogrodów Bahá’i w Światowego Centrum Bahá’i. W tym wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO mieście będziesz mieć okazję do zrobienia zdjęć i podziwianie widoków. Potem udasz się do Rosz ha-Nikry. Zwiedź wapienne groty Rosz ha-Nikra na granicy z Libanem. Zobacz piękne klify kredowe zwrócone ku morzu i udaj się do Akki na północnym krańcu Zatoki Hajfa. Będące jednym z najstarszych, nieprzerwanie zamieszkałych miejsc w zachodniej Galilei miasto szczyci się fascynującą historią. Będziesz mieć czas na wędrówki po ulicach, które pamiętają Greków, Bizantyjczyków, Arabów, Krzyżowców, Turków i Brytyjczyków. Stare Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Szczyci się masywnymi murami miejskimi, uroczym portem, rynkiem orientalnym oraz wspaniałym meczetem Al-Dżazzara, gdzie przechowywany jest pojedynczy włos proroka Mahometa. Powrócisz do swojego hotelu wzdłuż wybrzeża.

Cezarea, Hajfa i Akko: wycieczka całodniowa

3. Cezarea, Hajfa i Akko: wycieczka całodniowa

Zwiedź cztery najbardziej imponujące miejsca w Izraelu w ciągu jednego dnia podczas tej wycieczki do Cezarei, Hajfy i Akko. Odkryj różnorodność i piękno północnego wybrzeża Izraela i podziwiaj rzymskie akwedukty w Cezarei stworzone przez króla Heroda. Zachwyć się starożytnym nadmorskim miastem króla Heroda, Cezareą, odkryj tętniące życiem rynki w Akko, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a na koniec zwiedź Hajfę, gdzie znajdują się „wiszące” ogrody Bahai. Ta całodniowa wycieczka, prowadzona przez starannie dobranych izraelskich przewodników, wyrusza z Tel Awiwu lub Jerozolimy cztery razy w tygodniu i jest najlepszym sposobem na wygodne zwiedzanie północy Izraela w ciągu zaledwie jednego dnia. Ta wycieczka pokaże Ci najważniejsze atrakcje północy i zakończy się transferem powrotnym do punktu odbioru w Tel Awiwie i Jerozolimie. Zakończ przeżyciem ze wspaniałymi wspomnieniami i trwałymi wrażeniami. Wycieczka jest dostępna cztery razy w tygodniu z gwarantowanymi odjazdami.

Z Tel Awiwu: Cezarea, Hajfa, Akka i Rosz ha-Nika

4. Z Tel Awiwu: Cezarea, Hajfa, Akka i Rosz ha-Nika

Wyjedź z Tel Awiwu i podróżuj wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego, mijając po drodze Herzilyę i Natanyę. Dotrzyj do pierwszego interesującego miejsca, miasta Cezarei, które zostało zbudowane za czasów Heroda i nazwane na cześć rzymskiego cesarza Cezara. Z pozostałości starożytnego miasta dowiedz się, jak było to zamożne i luksusowe miasto. Wśród wykopalisk archeologicznych zobacz bramy, fosę oraz dobrze zachowane mury i pomieszczenia. Odwiedź doskonale zachowany rzymski amfiteatr, w którym do dziś odbywają się występy izraelskich i międzynarodowych artystów. Udaj się do części dawnego hipodromu i pozostałości rzymskiej świątyni, która stała nad portem. Kontynuuj jazdę na północ, przejeżdżając przez Hajfę, gdzie zatrzymasz się, aby zobaczyć zapierającą dech w piersiach świątynię Baha'i i ogrody. Spaceruj po tarasowych ogrodach, które schodzą kaskadą w dół góry w kierunku miasta poniżej. Zobacz, jak każdy z 19 tarasów pęka w szwach od kolorowych kwiatów i projektów krajobrazowych. Następnie zatrzymaj się w Rosz HaNikra, najbardziej wysuniętym na północ punkcie izraelskiego wybrzeża Morza Śródziemnego. Zjedź kolejką linową do sieci wapiennych grot utworzonych przez ciągłe bombardowanie skał przez fale. W drodze powrotnej na południe zatrzymaj się w Acre (Akko), największym mieście krzyżowców w kraju. Podziwiaj, jak miasto jest wyjątkowo dobrze zachowane i bądź pod wrażeniem niesamowitej architektury, która przetrwała. Część miasta tętni życiem dzięki targowiskom i ludziom wciąż mieszkającym w starożytnych budynkach. Zobacz mury i fosę, które zostały zrekonstruowane i naprawione przez El Jazzara pod koniec XX wieku. Dowiedz się, jak potężne mury uniemożliwiły podbój miasta nawet Napoleonowi. Na koniec zobacz szczątki krzyżowca, więzienie używane pod panowaniem tureckim oraz szubienicę, na której wieszano Żydów za mandatu brytyjskiego, którzy złamali prawo ograniczające żydowską imigrację do Palestyny po II wojnie światowej. p>

2-godzinna wycieczka z przewodnikiem EZ Raider po Cezarei w Izraelu

5. 2-godzinna wycieczka z przewodnikiem EZ Raider po Cezarei w Izraelu

Zobacz zabytki Cezarei w Izraelu z zupełnie nowej perspektywy. Na pokładzie podwyższonej platformy swojego własnego pojazdu EZ Raider szybuj bez wysiłku przez to nadmorskie miasto, zatrzymując się we wszystkich głównych miejscach, aby je podziwiać i odkrywać. Po krótkim wprowadzeniu i kilku próbnych biegach wyrusz w podróż, opanowując po drodze panowanie nad szybkością i równowagą. Idealnym punktem wyjścia dla Twojej przygody będzie niedawno przeprojektowane pole golfowe Cezarea, które oprócz tego, że jest nieskazitelnie zaprojektowane przez architekta Pete'a Dye'a, jest idealnym terenem dla początkujących w tym środku transportu. Utrzymując tempo, Twoja wycieczka będzie kontynuowana, odwiedzając główne stanowiska archeologiczne rzymskiej willi i akweduktu. Budowę tej niezwykłej budowli rozpoczęto dawno temu, kiedy miasto zostało założone w latach 27-13 pne przez Heroda Wielkiego. W miarę rozwoju miasta dodano 3 kolejne warstwy, transportujące wodę prawie 10 mil od źródła w Górze Karmel. Zakończ wycieczkę z widokiem na czyste, błękitne Morze Śródziemne z dziewiczych plaż miasta.

Z Jerozolimy: Cezarea, Hajfa, Akka i Rosz Hanikra

6. Z Jerozolimy: Cezarea, Hajfa, Akka i Rosz Hanikra

Wyjedź z Jerozolimy i udaj się w podróż wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego. Po drodze miń Herzilyę i Natanyę, zanim dotrzesz do pierwszego interesującego miejsca, starego miasta Cezarei. Dowiedz się, jak to miasto zostało zbudowane za czasów Heroda i nazwane na cześć rzymskiego cesarza Cezara. Wśród wykopalisk archeologicznych zobacz bramy, fosę oraz dobrze zachowane mury i pomieszczenia. Odwiedź doskonale zachowany rzymski amfiteatr, w którym do dziś odbywają się występy izraelskich i międzynarodowych artystów. Obok amfiteatru znajdź pozostałości hipodromu i rzymskiej świątyni. Dowiedz się, jak oba budynki stały nad portem, z widokiem na ruchliwe statki handlowe przewożące skarby ze wschodu i karawany Nabatejczyków, które zmierzały do Rzymu. Posłuchaj opowieści o tym, jak po krucjacie miasto, które tak dobrze prosperowało, popadło w zapomnienie. Kontynuuj jazdę na północ, przejeżdżając przez Hajfę, gdzie zatrzymasz się, aby zobaczyć zapierającą dech w piersiach świątynię Baha'i i ogrody. Tarasowe ogrody schodzą kaskadą w dół góry w kierunku miasta poniżej, każdy z 19 tarasów pęka w szwach od kolorowych kwiatów i projektów krajobrazowych. Następny przystanek w Rosz HaNikra, najbardziej wysuniętym na północ punkcie izraelskiego wybrzeża Morza Śródziemnego. Zjedź kolejką linową do sieci wapiennych grot utworzonych przez ciągłe bombardowanie skał przez fale. W drodze powrotnej na południe zatrzymaj się w Acre (Akko), największym mieście krzyżowców w kraju. Podziwiaj, jak miasto jest wyjątkowo dobrze zachowane i bądź pod wrażeniem niesamowitej architektury, która przetrwała. Podziwiaj, jak część miasta żyje dzięki rynkom i ludziom wciąż mieszkającym w starożytnych budynkach. Zobacz mury i fosę, które zostały zrekonstruowane i naprawione przez El Jazzara pod koniec XX wieku. Dowiedz się, jak potężne mury uniemożliwiły podbój miasta nawet Napoleonowi. Na koniec odwiedź szczątki krzyżowców, więzienie używane pod panowaniem tureckim oraz szubienicę, na której w ramach mandatu brytyjskiego wieszano Żydów, którzy złamali brytyjskie prawo ograniczające żydowską imigrację do Palestyny po II wojnie światowej.

Cezarea, Hajfa i Akka: całodniowa wycieczka z Tel Awiwu

7. Cezarea, Hajfa i Akka: całodniowa wycieczka z Tel Awiwu

Jedź wzdłuż zachodniego wybrzeża Izraela do Cezarei, Hajfy, Rosz Hanikry i Akki, aby doświadczyć różnorodności kulturowego krajobrazu tego regionu. Skorzystaj z usług licencjonowanego przez rząd przewodnika podczas podróży luksusowymi, klimatyzowanymi pojazdami podczas tej całodniowej wycieczki. Odwiedzisz Cezareę, starożytną rzymską stolicę i port. Tutaj możesz wybrać się na pieszą wycieczkę po teatrze, ruinach archeologicznych i wykopaliskach. Kontynuując podróż do Hajfy, zobaczysz malowniczy widok na miasto, port i ogrody Bahai. Odwiedź niezwykłe groty Rosz Hanikra, . Po przejechaniu do Akki zobaczysz podziemne miasto i kryptę krzyżowców i Turków. Tutaj możesz spacerować po starym mieście, orientalnym rynku, arabskim meczecie i starym porcie. Zmiany w programie są możliwe z powodu świąt lub siły wyższej.

Cezarea, Hajfa, Akka, Prywatna jednodniowa wycieczka Rosz Hanikra

8. Cezarea, Hajfa, Akka, Prywatna jednodniowa wycieczka Rosz Hanikra

Spotkaj się ze swoim profesjonalnym przewodnikiem w swoim hotelu lub wcześniej umówionym miejscu spotkania, a następnie udaj się na całodniową prywatną wycieczkę. Pierwszym przystankiem będzie Park Narodowy Cezarei, gdzie znajduje się starożytne miasto. Obecnie jest to jedno z najlepszych i najważniejszych stanowisk archeologicznych na izraelskim wybrzeżu Morza Śródziemnego. Tutaj zobaczysz dobrze zachowany teatr rzymski, ogromny hipodrom, starożytny port, mozaiki, kolumny i piękne widoki na morze. Następnie odkryjesz Hajfę i słynne na całym świecie ogrody Bahai. Będziesz spacerować po ogromnym ogrodzie położonym na zboczach Góry Karmel, która jest świętym miejscem dla Bahai. Podczas spaceru dowiesz się o nowej religii, którą Bahá'u'lláh ustanowił w XIX wieku w Iranie. Następnym przystankiem jest stare miasto Akka. Podczas spaceru po mieście przewodnik opowie Ci o najważniejszych wydarzeniach z historii najstarszego miasta Izraela. Dowiesz się o okresach Rzymian, Osmanów, Krzyżowców, Mameluków, Bizantyjczyków i Brytyjczyków, które ukształtowały Akkę. Trasa obejmuje rynek Starego Miasta w Akce, tunel templariuszy, turecką łaźnię turecką, synagogę Ramchal, meczet Al-Jazzar, kościół św. Jerzego i dom Bahai. Ostatnim punktem wycieczki jednodniowej jest Rosz Hanikra. Rosh HaNikra to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc w Izraelu, gdzie można podziwiać perłowobiałe klify, rozbijające się fale i niesamowite jaskinie oraz poznać historię II wojny światowej. Po wszystkim wrócisz na swoje miejsce.

Z okolic Tel Awiwu: Cezarea, Hajfa i Akre Wycieczka po rosyjsku

9. Z okolic Tel Awiwu: Cezarea, Hajfa i Akre Wycieczka po rosyjsku

Wybierz się na całodniową wycieczkę z rosyjskojęzycznym przewodnikiem, aby odkryć region Galilei Zachodniej. Twoja wycieczka rozpocznie się od wizyty w Cezarei, starożytnej rzymskiej stolicy. Przejdź obok stanowisk archeologicznych, starożytnych budynków i ruin. Poznaj amfiteatr króla Heroda, Pałac na Rafie i odkryj pozostałości rzymskich i bizantyjskich ulic. Kontynuuj podróż na północ do Hajfy, zatrzymując się w Ogrodach Bahaitów. Podziwiaj wspaniałe widoki na ogrody i miasto, w tym na port w Hajfie. Ogrody podzielone są na dziewiętnaście tarasów rozmieszczonych wokół grobowca w centrum. Podziwiaj wiele gatunków roślin, ozdobne fontanny i pozłacaną kopułę grobowca. Jedź na południe do pobliskiego miasta Acre, znanego jako miasto krzyżowców. Zwiedź muzea i starożytny rynek, wędrując labiryntem alejek. Zobacz starożytny port i fortece krzyżowców, mijając meczety i łaźnie tureckie. Odkryj historię miasta, w tym jego powiązania z templariuszami. Następnie zostaniesz przewieziony z powrotem do pierwotnego punktu początkowego.

Z Tel Awiwu: prywatna wycieczka po północnym wybrzeżu Izraela

10. Z Tel Awiwu: prywatna wycieczka po północnym wybrzeżu Izraela

Odkryj północne wybrzeże Izraela podczas prywatnej jednodniowej wycieczki z Tel Awiwu, Hercliji lub Netanji. Poznaj starożytną rzymską stolicę Cezarei i jej zabytki. Odwiedź stare miasto Akka i przespaceruj się po uroczych targowiskach, a następnie zatrzymaj się przy grotach Rosz Hanikra. Rozpocznij dzień od odbioru z miejsca zakwaterowania. Jedź wzdłuż północnego wybrzeża Izraela, aby zobaczyć Cezareę, centrum administracyjne Cesarstwa Rzymskiego i stolicę bizantyjskiej prowincji Palaestina Prima. Odwiedź pięknie zachowany teatr rzymski, zabytkowy port i mury krucjatowe. Jedź dalej do Hajfy i podziwiaj bujne ogrody Baha'i, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie dotrzyj do starego miasta Acre, również wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, i zobacz słynne Sale Rycerskie, jeden z cudów architektury europejskiej. Ciesz się arabskimi targami Akki i przejdź przez tajny tunel zbudowany przez templariuszy w XII wieku. Poznaj kręte średniowieczne uliczki z typowymi elementami miejskimi, takimi jak cytadela, meczety i łaźnie. Udaj się na daleką północ Izraela, aby odwiedzić Groty Rosz Hanikra, formację geologiczną na granicy Izraela i Libanu. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na skaliste klify i błękitne morze poniżej. Przejedź przez granicę libańską przed powrotem do miejsca zakwaterowania.

Wszystkie atrakcje

Cezarea: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Cezarea? Kliknij tutaj.

Cezarea: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2
(686 recenzji)

To bardzo fajna trasa, która koncentruje się na północnym Izraelu. Rosz Hanikra była bardzo miłą niespodzianką. Niestety ciągła zmiana języka wyjaśnień najpierw w języku angielskim, a następnie w języku hiszpańskim zepsuła zwartość grupy, powodując pewne problemy. Wyraźna prośba o pozostawienie napiwku na koniec dnia nie jest mile widziana.

Lorne był niesamowitym przewodnikiem podczas naszej jednodniowej wycieczki. Odwiedziliśmy wszystkie odpowiednie miejsca podczas naszej podróży, a on sprawił, że zabytki były jeszcze ciekawsze dzięki wielu szczegółom i opowieściom. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni i polecamy go wszystkim zainteresowanym wizytą.

Urocza jednodniowa wycieczka z doskonałym przewodnikiem. Aviva była bardzo kompetentna i pięknie zarządzała dniem bez żadnych problemów. Lunch też był dobry i szczególnie doceniliśmy fakt, że zakupy upominkowe były trzymane na koniec dnia, nie zabierając czasu z wizyt.

Naprawdę świetny przewodnik! Świetnie spędziłem dzień na zwiedzaniu. Naprawdę przychylna i naprawdę dobra trasa

wycieczka była specjalną wzmianką dla naszego przewodnika Avi, który przetłumaczył mnie na francuski