Dodaj daty

Centrum Jane Austen

Centrum Jane Austen – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Londynu: całodniowa wycieczka do Stonehenge i łaźni rzymskich

1. Z Londynu: całodniowa wycieczka do Stonehenge i łaźni rzymskich

Odwiedź starożytne stojące kamienie Stonehenge i malowniczą Bath podczas tej jednodniowej wycieczki z Londynu. Ciesz się transportem klimatyzowanym autokarem i wielojęzycznym audioprzewodnikiem po prehistorycznym zabytku. Najsłynniejszy prehistoryczny zabytek na świecie i wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Stonehenge stoi samotnie na ogromie Równiny Salisbury. Jego początki sięgają prawie 5000 lat, a jego cel do dziś jest przedmiotem publicznej debaty. Przez dziesięciolecia pojawiały się pytania, do czego była przeznaczona ta ogromna kolekcja kamieni i czy była to obserwatorium księżycowe, świątynia słońca czy skomplikowany cmentarz. Podczas tej całodniowej wycieczki klimatyzowanym autokarem będziesz miał okazję poznać to miejsce i dołożyć wszelkich starań, aby odkryć tajemnice, podziwiając to niezwykłe i tajemnicze dzieło starożytnej inżynierii i projektowania. Następnie udasz się do Bath, przyjeżdżając na czas na lunch (nie wliczony w cenę wycieczki). Dzięki wspaniałym restauracjom, herbaciarniom, kanapkom i kawiarniom oraz klasycznym brytyjskim pubom będziesz miał mnóstwo możliwości wyboru miejsca do jedzenia! Bath to piękne gruzińskie miasto z zachwycającymi półksiężycami i tarasami oraz oszałamiającą architekturą. Po malowniczej przejażdżce do serca miasta będzie mnóstwo czasu na zwiedzanie miasta w wolnym czasie. Odwiedź łaźnie rzymskie, które zostały zbudowane prawie 2000 lat temu. Wspaniały kompleks rzymskich łaźni publicznych i rzymska świątynia zostały zbudowane nad jedynym naturalnym źródłem gorącej wody w Wielkiej Brytanii. W tym miejscu światowego dziedzictwa można spacerować wokół parującego basenu na rzymskich kostkach brukowych i podziwiać starożytne rzymskie posągi i architekturę. Zobacz opactwo Bath i często fotografowany most Pulteney, wzorowany na słynnym moście Ponte Vecchio we Florencji. Ponadto możesz chcieć zobaczyć Centrum Jane Austen i eleganckie Sale Zgromadzeń zbudowane w 1771 roku. Kupuj, odkrywaj i pij popołudniową herbatę w Pump Roomach, słuchając muzyki klasycznej na żywo.

Bath: Bilet do Centrum Jane Austen

2. Bath: Bilet do Centrum Jane Austen

Odkryj stałą wystawę, która opowiada historię najsłynniejszej mieszkanki Bath, pisarki Jane Austen, w Jane Austen Center. Poznaj wpływ, jaki życie w gruzińskim mieście wywarło na jej życie i pisanie. Przewodnicy w kostiumach przeprowadzą Cię przez wystawę i będą pod ręką, aby zaspokoić Twoje pragnienie wiedzy o wszystkim, co dotyczy Austen. Skosztuj potraw z epoki, przebierz się w strój regencji i zrób sobie zdjęcie ze słynną na całym świecie figurą woskową Jane Austen. Na parterze znajduje się wspaniały sklep z pamiątkami, w którym można kupić wyjątkowe przedmioty wykonane na zamówienie dla Centrum Jane Austen, a na drugim piętrze wyśmienita herbaciarnia Regency Tea Room, która oferuje 17 rodzajów herbat liściastych do lokalnych wypieków. Wycieczka z przewodnikiem odbywa się co 30 minut.

Z Londynu: całodniowa wycieczka do Stonehenge i Bath

3. Z Londynu: całodniowa wycieczka do Stonehenge i Bath

Ciesz się całodniową wycieczką po 2 najsłynniejszych atrakcjach West Country w Anglii podczas wycieczki autokarowej z Londynu do stojącego kamiennego kręgu Stonehenge oraz rzymskiego i gruzińskiego miasta Bath. Po transferze z centrum Londynu zacznij od odkrywania tajemnic Stonehenge, najsłynniejszego na świecie prehistorycznego zabytku. Mający około 5000 lat kamienny krąg znajduje się na Równinie Salisbury i od wieków jest domem dla pogańskich religii i kultu duchowego. Spróbuj odkryć niektóre z jego tajemnic w nowym centrum dla zwiedzających. Następnie kontynuuj kąpiel w porze lunchu w czasie wolnym. W mieście jest niesamowity wybór restauracji, w tym tradycyjne puby na klasyczny lunch, urocze herbaciarnie i fajne sklepy z kanapkami na szybką przekąskę. Ciesz się dużą ilością wolnego czasu, aby wędrować po uroczych półksiężycach i tarasach miasta, aby zobaczyć wspaniałe przykłady gruzińskiej architektury. Jeśli wolisz, odwiedź łaźnie rzymskie, zbudowane około 2000 lat temu (bilet wstępu na własny koszt). Podziwiaj wspaniałe opactwo Bath lub udaj się na romantyczny most Pulteney po drugiej stronie rzeki Avon. Dowiedz się, dlaczego Jane Austen tak bardzo kochała Bath w Jane Austen Centre i odwiedź eleganckie sale zgromadzeń z XVIII wieku. Będzie mnóstwo czasu na zakupy lub wypicie popołudniowej herbaty w pijalniach, gdzie kwintesencja języka angielskiego towarzyszy muzyce klasycznej na żywo.

Z Brighton: Stonehenge i Bath - wycieczka 1-dniowa

4. Z Brighton: Stonehenge i Bath - wycieczka 1-dniowa

Aby rozpocząć pełen wrażeń dzień, odwiedź jeden z najsłynniejszych prehistorycznych pomników na świecie — obowiązkowy punkt każdej wizyty w Anglii. Obejmujący ponad 5000 lat historii Stonehenge pozostaje jedną z największych nierozwiązanych tajemnic świata. Pomnik pozostaje źródłem inspiracji i fascynacji, a dla wielu miejscem kultu i świętowania. Wycieczka z audioprzewodnikiem będzie towarzyszyć spacerowi po kamieniach. Możesz także odwiedzić nowe, światowej klasy centrum dla zwiedzających, w którym znajdują się wystawy stałe i czasowe, a także przestronny sklep i kawiarnia. W kamiennym kręgu pomnikowi przywrócono poczucie kontekstu i godności. Po południu wybierz się na malowniczą przejażdżkę do Bath. Z ponad 2000-letnią historią i ulicami wyłożonymi eleganckimi georgiańskimi domami w kolorze miodu, żadne inne miasto nie może się równać z zapierającym dech w piersiach pięknem Bath. Zobaczysz Royal Crescent, cyrk, sale zgromadzeń i zachwycający most Pulteney. Dowiedz się, jak Rzymianie przybyli do Bath w pierwszym wieku, odkryli jedyne istniejące źródła gorącej wody w Wielkiej Brytanii i zbudowali kompleks kąpielowy. Kompleks ten jest obecnie największym brytyjskim pomnikiem epoki rzymskiej. Pod koniec wycieczki poświęć trochę czasu na zakupy i odwiedź wiele innych atrakcji miasta.

Z Birmingham: Jednodniowa wycieczka do Stonehenge i Bath

5. Z Birmingham: Jednodniowa wycieczka do Stonehenge i Bath

Podróżuj komfortowym autokarem i odwiedź dwa najważniejsze zabytki historyczne i kulturowe południowej Anglii w ciągu jednego dnia. Zobacz Stonehenge i Bath podczas wycieczki grupowej z Birmingham. Wskocz na pokład wygodnego autokaru i wyrusz z Birmingham. Posłuchaj ciekawych faktów na temat regionu i swojego pierwszego celu podróży — prehistorycznego pomnika Stonehenge na równinie Salisbury. Ciesz się czasem wolnym na odkrywanie tego klimatycznego miejsca. Wejdź do środka, odbierz pouczający audioprzewodnik i skorzystaj z promu lub podążaj ścieżkami do kamieni znajdujących się na liście UNESCO, których historia sięga około 4500 lat. Udaj się do Bath i odwiedź Most Pulteney, zabytek architektury, którego nie możesz przegapić. Zbudowany około 250 lat temu most Paltney znajduje się w samym sercu Bath. Gościom miejskim zaleca się spacer od mostu i wzdłuż nabrzeża rzeki. Świadek Bath Abbey, anglikański kościół parafialny i dawny klasztor benedyktynów w Bath, Somerset, Anglia. Założony w VII wieku, został zreorganizowany w X wieku i przebudowany w XII i XVI wieku. Wybierz się na zakupy na Green Street. Przejrzyj ulice i okolice, pełne niezależnych sklepów i straganów, które nazywają tę okolicę domem. W pobliżu Green Street znajdują się także Jane Austen Centre i pub The Raven, w którym można zjeść klasyczne dania kuchni brytyjskiej. Wybierz się na wycieczkę do Royal Crescent and the Circus (Royal Crescent and the Circus). Royal Crescent został zbudowany około 250 lat temu i jest uważany za jeden z najpiękniejszych gruzińskich budynków, jakie można zobaczyć w Wielkiej Brytanii. Obejdź półksiężyc i idź Brock Street do cyrku. Cyrk, zbudowany przez Johna Wooda Starszego, jest repliką (w rozmiarze koła) Stonehenge. Zobacz łaźnie rzymskie, które zostały zbudowane prawie 2000 lat temu. Odwiedź Centrum Jane Austen i wystawę stałą. Mieści się w oryginalnej georgiańskiej kamienicy i opowiada historię pobytu Jane w Bath, a także wpływ, jaki życie tutaj wywarło na nią i jej twórczość.

Podwieczorek w herbaciarni The Regency Tea Room

6. Podwieczorek w herbaciarni The Regency Tea Room

Doświadcz kwintesencji brytyjskiej tradycji popołudniowej herbaty w otoczeniu bogatego wystroju z epoki i wyselekcjonowanego wyboru najbardziej ukochanych dzieł Jane Austen. Regency Tea Rooms zapewniają wyjątkowe wrażenia, zapraszając odwiedzających do wzięcia udziału w wyrafinowanej tradycji popołudniowej herbaty w czarującym tle epoki regencji. Od historycznie dokładnych szczegółów po wszystkie elementy z epoki, które zachęcają do zaangażowania, jest to wspaniałe i edukacyjne miejsce dla wszystkich, którzy chcą rozkoszować się ponadczasowym urokiem świata Jane Austen.

Całodniowa wycieczka do Stonehenge i Bath

7. Całodniowa wycieczka do Stonehenge i Bath

Odkryj tajemnice Stonehenge i starożytną rzymską historię Bath podczas tej ekscytującej całodniowej wycieczki w towarzystwie doświadczonego przewodnika. Poznaj różne teorie otaczające enigmatyczne monolity w Stonehenge i ciesz się wolnym czasem w Bath. Cofnij się w czasie, gdy postawisz stopę na równinach Salisbury i zbliż się do imponujących monolitycznych skał Stonehenge. Poświęć trochę czasu na odkrywanie i robienie zdjęć oraz słuchanie teorii i fascynującej historii z przewodnika. Kontynuuj podróż do Bath, gdzie będziesz wędrować urokliwymi uliczkami i wzdłuż brzegów rzeki Avon. Dowiedz się o fascynującej historii miasta, napij się herbaty lub odwiedź Centrum Jane Austen w wolnym czasie.

Bath: Wycieczka z przewodnikiem

8. Bath: Wycieczka z przewodnikiem

Rozpocznij wycieczkę w The Abbey Hotel North Parade i wymień się krótkim spotkaniem z przewodnikiem. Wyrusz na pieszą wycieczkę po najbardziej znanych zabytkach historycznych i kulturowych miasta. Odwiedź Sally Lunn's, najstarszy dom w Bath i odkryj Abbey Green, w którym znajduje się stare drzewo London Plane i miejsce dawnego klasztoru. Uzyskaj wyjaśnienie dotyczące łaźni rzymskich (bez zwiedzania) i dowiedz się o założeniu tego miejsca w czasach księcia Bladuda. Zobacz oryginalną wschodnią bramę miasta prowadzącą w dół do rzeki Avon przez kultowy most Pulteney. Odkryj alejki Bath, kierując się w górę do górnej ściany miasta, aby dotrzeć do prawdziwego gruzińskiego sektora miasta, wymarzonego przez Johna Wooda przy użyciu kamienia Ralpha Allensa. Zobacz Queen Square, mijając Centrum Jane Austen, aż do sal zgromadzeń i cyrku. Kontynuuj i zobacz arcydzieło Royal Crescent. Spaceruj w dół przez Royal Victoria Park w drodze do Theatre Royal. Na koniec zatrzymaj się w Bath Thermae, nowym obiekcie kąpielowym w mieście. Zakończ wspaniały i niezapomniany dzień w Bath z wieloma wspaniałymi okazjami do zrobienia zdjęć po drodze.

Bath: 2-godzinna historyczna wycieczka piesza z aplikacją

9. Bath: 2-godzinna historyczna wycieczka piesza z aplikacją

Wyrusz w historyczną wycieczkę pieszą po Bath, podróż przez serce bogatej historii i oszałamiającej architektury Bath. Z każdym krokiem odkrywaj piękno i urok Bath. Naszym pierwszym przystankiem jest Marlborough Buildings, malownicza okolica znana z eleganckiego designu i spokojnej atmosfery. Następnie docieramy do Royal Crescent, słynnego zakrzywionego rzędu domów o niesamowitej architekturze. W pobliżu znajduje się The Circus, kolejny cud architektury, tworzący idealny okrąg z pięknymi budynkami. Przechodzimy do Bath Assembly Rooms. Pomieszczenia te były świadkami wielu historycznych spotkań i tańców. Centrum Jane Austen to obowiązkowy punkt dla fanów słynnej pisarki. Dowiesz się z niego o jej życiu i czasie, który spędziła w Bath. Stamtąd przespacerujemy się ulicą Bath Street, słynącą z pięknych chodników i sklepów. Łaźnie Rzymskie to nasz kolejny przystanek, wspaniały kompleks wokół naturalnych gorących źródeł. Następnie odwiedzimy Bath Abbey, wielki kościół o gotyckiej i unikalnej architekturze. Następnie zwiedzamy Great Pulteney Street, most często porównywany do słynnego Ponte Vecchio we Florencji we Włoszech. Muzeum Holburne to nasz kolejny przystanek, pełen sztuki i historii. Wreszcie kończymy naszą wycieczkę w apartamencie Jane Austen na dziedzińcu, który daje kolejny wgląd w jej życie w Bath.

Bath: Prywatna piesza wycieczka

10. Bath: Prywatna piesza wycieczka

Poznaj wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miasto Bath podczas konfigurowalnej wycieczki. Zobacz najważniejsze zabytki miasta i poznaj jego kulturę i historię z prywatnego przewodnika dla studentów. Poznaj swojego przewodnika, aby rozpocząć przygodę. Przejdź przez słynny most Pulteney i odkryj historię łaźni rzymskich. Przejdź obok pięknego Thermae Bath Spa, jedynego spa termalnego w Wielkiej Brytanii. Zobacz okno Edgara w Bath Abbey i posłuchaj opowieści o burzliwej historii budynku. Dowiedz się o związku Jane Austin z miastem i odkryj imponujący Royal Crescent, gdzie zakończy się Twoja wycieczka.

Liczba znalezionych atrakcji: 13
Sortuj wg::

Centrum Jane Austen: najlepsze atrakcje w pobliżu

Centrum Jane Austen: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Centrum Jane Austen? Kliknij tutaj.