Castel dell'Ovo w Neapolu, Neapol: bilety i wycieczki

Liczba znalezionych atrakcji: 35
Sortuj wg::

Castel dell'Ovo w Neapolu, Neapol: najlepsze atrakcje w pobliżu

Castel dell'Ovo w Neapolu, Neapol – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Neapol: 24-godzinna wycieczka autobusowa Hop-on Hop-off

Neapol: 24-godzinna wycieczka autobusowa Hop-on Hop-off

Zobacz miejsce, gdzie narodziła się pizza, dzięki 24-godzinnemu biletowi ważnemu na 2 różne trasy wycieczki autobusowej hop-on hop-off. Odkryj niezapomniane miejsca i smaki kultury Neapolu we własnym tempie. Z biletem zwiedzisz jedno z najstarszych miast świata we własnym tempie dzięki wolności, jaką dają autobusy kursujące co 45–90 minut. Z nabrzeża można nawet podziwiać widoki na Wezuwiusza. Wycieczka typu hop-on hop-off jest też idealna, jeśli wybierasz się na zakupy i do licznych restauracji, które Neapol ma do zaoferowania. Skorzystaj z 24-godzinnego karnetu, aby zwiedzić następujące atrakcje: Trasa A Przystanek 1 – Largo Castello (Piazza Municipio) Przystanek 2 – Chiesa Del Gesu Nuovo Przystanek 3 – Piazza Dante – Ingresso Ai Decumani Przystanek 4 – Museo Archeologivo Nazionale Przystanek 5 – Porta San Gennaro Przystanek 6 – Palazzo Caracciolo Przystanek 7 – Stazione Garibaldi Przystanek 8 – Corso Umberto I Przystanek 9 – Piazza Bovio/Universita Trasa B Przystanek 1 – Largo Castello (Piazza Municipio) Przystanek 2 – Piazza Vittoria – Via Calabritto Przystanek 3 – Viale Dohrn Przystanek 4 – Mergellina – Piazza del Leone Przystanek 5 – Capo Posillipo – Veduta Panoramica Przystanek 6 – Posillipo Przystanek 7 – Parco Vigiliano Przystanek 8 – Via Petrarca Przystanek 9 – Piazza Vittoria Przystanek 10 – Chiatamonte Przystanek 11 – Via Acton/Porto Stazione Marittima, przystań promowa i Le Isole Del Golfo

Neapol: Pałac Królewski i Dzielnica Hiszpańska - wycieczka w małej grupie

Neapol: Pałac Królewski i Dzielnica Hiszpańska - wycieczka w małej grupie

Zanurz się w historycznym uroku Neapolu podczas wycieczki z przewodnikiem w małej grupie i odkryj najbardziej kultowe skarby miasta. Podziwiaj majestatyczną Maschio Angioino, średniowieczną fortecę przesiąkniętą historią. Podziwiaj artystyczną wielkość Teatro San Carlo, jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych teatrów operowych w Europie. Stań w zachwycie na monumentalnym Piazza del Plebiscito, bijącym sercu Neapolu. Przejdź do najważniejszego punktu wycieczki, ekskluzywnego dostępu do Pałacu Królewskiego. Poznaj bogate pokoje i historyczne skarby architektonicznego klejnotu, który niegdyś gościł rodzinę królewską. Następnie udaj się do tętniącej życiem Dzielnicy Hiszpańskiej, przemierzając Via Toledo, aż dotrzesz do murali Maradony. Doświadcz dynamicznej energii tej historycznej dzielnicy przed zakończeniem wycieczki.

Z Rzymu: jednodniowa wycieczka do Pompejów i Neapolu szybkim pociągiem

Z Rzymu: jednodniowa wycieczka do Pompejów i Neapolu szybkim pociągiem

Odpraw się na dworcu Termini i poczuj komfort jazdy jednymi z najlepszych pociągów w Europie. Za nieco ponad godzinę dotrzemy do Neapolu, gdzie spotkasz lokalnego przewodnika i udasz się do autobusu wahadłowego, który zabierze Cię do wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Pompejów. Ciesz się 2-godzinną wycieczką z przewodnikiem, odkrywając szczegóły tego jedynego w swoim rodzaju starożytnego miasta, odkrywając momenty przerażenia zamrożone w czasie, postawy śmierci i ruiny niezmienione od prawie dwóch tysięcy lat. Spaceruj po starożytnych ulicach, gdzie zachowały się doskonale zachowane starożytne piekarnie, sklepy, stragany, prywatne i komunalne rezydencje, łaźnie publiczne, a nawet burdele! Zobacz gipsowe odlewy Pompejuszów, którzy zostali uwiecznieni tego tragicznego dnia. Po zakończeniu wycieczki z przewodnikiem po Pompejach odwiedzimy zabytkową pizzerię serwującą jedne z najbardziej autentycznych pizzy, jakie Pompeje mają do zaoferowania (pamiętaj, że jesteśmy w kolebce włoskiej pizzy, więc jest to konkurencyjny rynek)! Po obiedzie udamy się na krótką przejażdżkę z powrotem do centrum Neapolu, aby dalej zwiedzać. Podziwiaj zapierający dech w piersiach widok na Zatokę Neapolitańską z Posillipo, gdzie słynne powiedzenie „Zobacz Neapol i umrzyj” nagle nabiera sensu. Podczas gdy Wezuwiusz majaczy w oddali, podziwiaj jedno z najpiękniejszych naturalnie i artystycznie miast na świecie z oszałamiającego punktu widokowego. Zbliżając się do historycznego centrum, podziwiamy wspaniałą nadmorską promenadę i Castel dell'Ovo z klimatyzowanego pojazdu, a następnie wejdziemy do „salonu” Neapolu, aby zobaczyć zapierający dech w piersiach Piazza del Plebescito, San Carlo Theatre i oczywiście Pałac Królewski (z zewnątrz). Żadna wycieczka do Neapolu nie jest kompletna bez spróbowania autentycznego neapolitańskiego espresso i sfogliatelli, która jest matką wszystkich włoskich wypieków. Po skorzystaniu z odrobiny wolnego czasu na zakupy / zwiedzanie, rzuć okiem na Quartieri Spagnoli (słynące z wąskich uliczek z ubraniami suszącymi się na słońcu) i galerię Umberto I. Po tej krótkiej, ale satysfakcjonującej wycieczce po Neapolu, wracamy do Rzymu z pełnym sercem (i brzuchem) wygodnym pociągiem dużych prędkości.

Neapol: Wycieczka krajoznawcza rowerem elektrycznym

Neapol: Wycieczka krajoznawcza rowerem elektrycznym

Poznaj lepiej historyczne miasto Neapol i jego imponujące zabytki podczas wycieczki rowerowej z przewodnikiem. Przejedź przez najgorętsze miejsca w mieście, takie jak Zamek Nuovo i Zamek dell'Ovo. Podziwiaj widoki na Zatokę Neapolitańską i strzelistą Wezuwiusz. Zacznij od zjazdu Spaccanapoli w historycznym sercu miasta, aby dotrzeć do Piazza del Municipio, gdzie znajduje się XIII-wieczny Castel Nuovo (Maschio Angioino). Jedź dalej do wielkiego Piazza del Plebiscito. Podziwiaj kolumnady Pałacu Królewskiego i najstarszą aktywną operę na świecie w Real Teatro di San Carlo. Następnie bezpiecznie przejedź rowerowymi ścieżkami promenady do Marinaro, gdzie znajduje się Castel dell'Ovo, najstarszy zamek w Neapolu. Dowiedz się o niektórych legendach związanych z zamkiem, takich jak mit o syrenie królowej Partenopie. Przyjrzyj się bliżej starej osadzie Monte Echia, uważanej za pierwszy obszar Neapolis zasiedlony przez Greków. Podróżuj wzdłuż wspaniałego wybrzeża Zatoki Neapolitańskiej z imponującymi widokami na Wezuwiusz oraz wyspy Capri, Ischia i Procida na prawie każdym zakręcie drogi.

Neapol: Rejs Mity i Legendy z nurkowaniem

Neapol: Rejs Mity i Legendy z nurkowaniem

Zwiedź Zatokę Neapolitańską podczas rejsu zabytkową łodzią ratunkową. Posłuchaj pięknych historii o Neapolu opowiadanych przez doświadczonych przewodników, baw się dobrze, pływaj po wybrzeżach Neapolu i eksploruj dno morskie ze sprzętem do snorkelingu, a następnie zrelaksuj się przy piwie i przekąsce i ciesz się widokiem. Wyjazdy są o 10:30 i 14:30. Odkryj wspaniałe miejsca, takie jak wzgórze Posillipo i zbiornik wodny wokół wybrzeża Neapolu. Cudowną Willę Lauro odwiedzimy nurkując z rurką, lądując na wspaniałej prywatnej plaży ze źródłem pitnej wody mineralnej i zapierającą dech w piersiach panoramą.

Neapol: Wycieczka łodzią do Castel dell'Ovo

Neapol: Wycieczka łodzią do Castel dell'Ovo

Wycieczka łodzią obejmuje zwiedzanie wybrzeża Neapolu w towarzystwie przewodnika, który przedstawi wybrzeże i jego główne zabytki. Wypłynięcie odbywa się z małego portu Mergellina (obok przystani wodolotów). Ta 3-godzinna wycieczka obejmuje aperitif na pokładzie i sprzęt do nurkowania z rurką. Na morzu będzie można podziwiać malowniczy Castel dell'Ovo, Palazzo Donn'Anna, Villa Rosebery, Villa Lauro i obszar morski Gaiola (bez wchodzenia, ponieważ jest to chroniony obszar morski). W pobliżu Willi Lauro będzie możliwość odbycia wycieczki z rurką (sprzęt wliczony w cenę), a następnie zobaczenia Willi Roccamatilda, dawnej rezydencji Achille Lauro, drogą lądową. Willa posiada prywatną plażę, naturalny basen i naturalne źródło wody mineralnej. Planowany powrót do portu Mergellina. Dzień przed wycieczką nasz zespół skontaktuje się z Tobą przez WhatsApp lub e-mail. Przekażemy Ci wszystkie potrzebne informacje. Rezerwacje przybywające po godzinie 18:00 będą przetwarzane następnego dnia rano po godzinie 8:00.

Neapol: samodzielna wycieczka po zabytkach i dzielnicy historycznej

Neapol: samodzielna wycieczka po zabytkach i dzielnicy historycznej

Chodź z nami, aby poznać Neapol. Prowadzimy Cię za rękę od miejsc historycznych do miejsc fundacji, oferując przystanki przed zapierającymi dech w piersiach widokami, a następnie wprowadzając Cię do serca miasta, zamieszkałego przez gościnnych ludzi, zawsze w ruchu, a ponadto z pewnością posiadania pod ręką wspaniałego jedzenia. Przeznaczony dla tych, którzy mają szczęście zatrzymać się w Neapolu na nieco dłużej niż kilka dni, ten przewodnik będzie doskonałym towarzyszem podróży, a po powrocie będzie świadectwem pobytu, wypełnionym arcydziełami, wskazówki i sugestie, które będą Ci towarzyszyć nawet wtedy, gdy już dawno Cię nie będzie. Najlepsza pamięć do zapamiętania Neapolu. Neapol dla tych, którzy go kochają, w towarzystwie tych, którzy chcą i wiedzą jak Ci o nim opowiedzieć. Wszystkie style artystyczne i architektoniczne od 1200 do 1800 roku koncentrują się w cudownym historycznym centrum Neapolu: można podziwiać gotyk bazyliki San Lorenzo, renesans w S. Anna dei Lombardi i barok Chiesa Gesu' Nuovo i katedra św Gennaro. Wszystkie style artystyczne i architektoniczne od 1200 do 1800 roku koncentrują się w cudownym historycznym centrum Neapolu: można podziwiać gotyk bazyliki San Lorenzo, renesans w S. Anna dei Lombardi i barok Chiesa Gesu' Nuovo i katedra św Gennaro. Dowiedz się wszystkiego o katedrze w Neapolu, cudzie San Gennar i jej skarbie. Podziwiaj wspaniałe panoramy Wezuwiusza i Zatoki Neapolitańskiej, przechodząc przez Piazza del Plebiscito i docierając do Castel dell'Ovo.

Neapol: Degustacja wina i jedzenia w lokalnej winnicy

Neapol: Degustacja wina i jedzenia w lokalnej winnicy

Naciesz oczy i podniebienie podczas tej półdniowej wycieczki podczas zwiedzania Neapolu. Skosztuj tradycyjnych kampańskich przysmaków i win w 60-letniej winiarni. Odkryj trzecie co do wielkości miasto Włoch oczami miejscowego. Daj się powitać typowej neapolitańskiej serdeczności i ciesz się wrażeniami na jednym z najbardziej autentycznych placów w historycznym centrum. Zapraszamy na pyszne dania przygotowane przez właścicieli, zgodnie z neapolitańską tradycją. Skosztuj specjałów dnia i daj się zaskoczyć prostym i smacznym smakiem. Zaspokój swoje kubki smakowe, odwiedzając jeden z najstarszych barów w centrum miasta. Sącz wina z regionu i próbuj kampańskich serów, wędlin i innych przysmaków. Skorzystaj z okazji i przekonaj się, jak dobra jest bruschetta. To idealne zakończenie dnia zwiedzania tego historycznego miasta.

Neapol: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Neapol: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Zaczniesz od 15-minutowej odprawy, podczas której nauczysz się, jak najlepiej korzystać z e-roweru. Zostaniesz również poinformowany o kilku zasadach, które pomogą Ci w pełni cieszyć się bezpieczną i zabawną wycieczką rowerową. Następnie rozpoczniesz panoramiczną wycieczkę po najlepszych placach, zamkach i zabytkach miasta. Zobaczysz Piazza del Plebiscito i Pałac Królewski, zanim napotkasz Via Caracciolo, gdzie zakochasz się w widokach na Zatokę Neapolitańską. Stamtąd przejdź przez Via dei Mille, która jest pełna luksusowych sklepów, przed podróżą do Mergelliny, gdzie możesz odkryć Fontannę Partenopy. Następnie udasz się na panoramiczne tarasy S. Antonio a Posillipo, gdzie zobaczysz zapierające dech w piersiach widoki na miasto i park Virgiliano z widokiem na zatokę, Pozzuoli oraz wyspy Ischia i Procida. W końcu zrobisz sobie przerwę na relaks, zanim przejdziesz do ostatniego przystanku w Castel dell'Ovo, gdzie usłyszysz legendę o „jajku”.

Neapol: Rejs łodzią o zachodzie słońca z Aperol Spritz i przekąskami

Neapol: Rejs łodzią o zachodzie słońca z Aperol Spritz i przekąskami

Wyrusz na niezapomnianą wycieczkę łodzią z Mergelliny i ciesz się spokojnym rejsem wzdłuż urokliwego wybrzeża Neapolu. Podziwiaj oszałamiający Castel Dell'Ovo, najstarszy zamek w Neapolu, który stoi w miejscu, w którym Grecy założyli miasto Partenopolis. Podziwiaj malownicze wybrzeże Neapolu z elegancką Villa Comunale i urokliwą via Caracciolo. Sunąc wzdłuż wybrzeża, będziesz miał okazję podziwiać wspaniały cypel Posillipo, usiany bogatymi willami, w tym willą Rosebery, oficjalną rezydencją prezydenta Republiki. Kontynuując, dotrzesz do zatoki Trentaremi, gdzie Rzymianie wydobywali niegdyś kamień tufowy, otoczony majestatycznymi formacjami skalnymi. Wycieczka obejmuje również możliwość opłynięcia podwodnego parku Gaiola, chronionego obszaru morskiego z bogatym wachlarzem życia morskiego i fascynującymi cechami geomorfologicznymi. Jeśli chcesz, zapewnimy sprzęt do snorkelingu, abyś mógł w pełni zanurzyć się w tym oszałamiającym podwodnym świecie. Warto zauważyć, że wycieczka odbywa się podczas czarującego zachodu słońca. Relaksując się na pokładzie, podziwiając wspaniałe widoki i delektując się Spritzem i przekąskami, poczujesz magiczną atmosferę zachodu słońca, gdy kolory nieba i morza zmieniają się i łączą w oszałamiający pokaz. Nie przegap okazji, aby zobaczyć piękno Neapolu o tej magicznej porze dnia. Mając wszystko załatwione, wszystko co musisz zrobić, to zarezerwować miejsce i przygotować się na niezapomniane wrażenia.

Neapol: Najciekawsze atrakcje

Castel dell'Ovo w Neapolu, Neapol: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Castel dell'Ovo w Neapolu, Neapol: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Castel dell'Ovo w Neapolu, Neapol? Kliknij tutaj.

Castel dell'Ovo w Neapolu, Neapol: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2
(970 recenzji)

Bardzo dobrze zorganizowany odbiór i transport, wycieczka z przewodnikiem bardzo dobrze wyjaśniona przez naszego przewodnika Stefano, który jest bardzo miłą osobą z humorem! Pragnę tylko zauważyć, że czas wizyty w Pompejach jest trochę krótki; oczywiście nie zwiedziliśmy wszystkiego w 2 godziny, to zdecydowanie za krótko, ale przewodnik jest niezbędny, aby poznać historię tego miasta. Popołudniowa wizyta na Wezuwiuszu była również wspaniała, podwieziono nas autobusem i mieliśmy 1 godzinę 15 na podróż w górę i w dół, co również jest trochę krótkie, 30 minut więcej wydawało mi się konieczne, aby cieszyć się trochę więcej i odbyć całą wycieczkę krateru. Ale ogólnie polecam z zamkniętymi oczami na pełną wizytę!

ZROBILIŚMY OBIE TRASY I WSZYSTKO NAPRAWDĘ PODOBAŁO SIĘ, OBJAŚNIENIA W NASZYM JĘZYKU BYŁY SUPER, WARTO, POLECAM JEŚLI NAPRAWDĘ CHCESZ OGÓLNIE POJAWIĆ SIĘ O CO CHODZI W Neapolu.

Trasa linii B była spektakularna! Piękne widoki i krótki przystanek na zdjęcia to była uczta!

Nie wysiadłem z autobusu. Zrobiłem zarówno czerwoną, jak i niebieską linię.

wszystko, ale przede wszystkim wycieczka panoramiczna