Dodaj daty

CasablancaJazda na wielbłądzie

Nasze najbardziej polecane Casablanca Jazda na wielbłądzie

Z Casablanki: jednodniowa wycieczka do Marrakeszu z przejażdżką na wielbłądach

1. Z Casablanki: jednodniowa wycieczka do Marrakeszu z przejażdżką na wielbłądach

Zanurz się w kulturze Marrakeszu podczas tej jednodniowej wycieczki z Casablanki. Po odebraniu z hotelu rozpocznij 2,5-godzinną podróż do Marrakeszu, korzystając w pełni z darmowego Wi-Fi i klimatyzacji podczas podróży. Wybierz wycieczkę prywatną lub w małej grupie. Po przybyciu do Marrakeszu wybierz się na przejażdżkę na wielbłądzie przez uroczy gaj palmowy. Następnie usiądź na tradycyjnym marokańskim lunchu, zanim spotkasz się ze swoim ekspertem na wycieczkę po mieście. Odwiedź zabytki, takie jak minaret i meczet Koutoubia oraz majestatyczny pałac Bahia. Spaceruj wąskimi uliczkami średniowiecznej medyny i zobacz rzemieślników przy pracy, wytwarzających skórę, olej arganowy i wiele innych. Później chłoń atmosferę Placu Jemaa El-Fnaa, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zanim rozpoczniesz podróż powrotną do Casablanki.

Z Casablanki do Marrakeszu: 1-dniowa wycieczka z lunchem

2. Z Casablanki do Marrakeszu: 1-dniowa wycieczka z lunchem

Zwiedź cesarskie miasto Marrakesz podczas 1-dniowej wycieczki z Casablanki, która jest dostępna jako wycieczka grupowa lub prywatna. Wyjedź z Casablanki i udaj się w podróż klimatyzowanym pojazdem. Przybliżona godzina przyjazdu do Marrakeszu to godz. 9.30. Po przyjeździe weź udział w wycieczce krajoznawczej po atrakcjach miasta, rozpoczynając od podziwiania meczetu Księgarzy. Podziwiaj jego minarety i złote kopuły (meczet jest niedostępny dla osób, które nie są muzułmanami, ale możesz podziwiać jego imponujące otoczenie). Udaj się do ogrodów Menara i podziwiaj pawilon w kształcie piramidy z Atlasem w tle. Poznaj historię tego XII-wiecznego miejsca, a następnie przejdź do grobowców Saadytów z XV-wiecznych czasów sułtana Ahmada al-Mansura. Następnie podziwiaj otoczenie i ogrody pałacu Bahia, który został zaprojektowany, aby uchwycić zarówno styl islamski i marokański. Zrób sobie przerwę na lunch, a później udaj się na spacer wąskimi, średniowiecznymi uliczkami medyny. Spaceruj po licznych malutkich sklepikach i warsztatach, aż do placu Dżami al-Fana. Chłoń atmosferę teatru pod gołym niebem i ciągłej rozrywki ulicznych gawędziarzy, śpiewaków, akrobatów, zaklinaczy węży, treserów małp i innych. Poznaj historię placu i dowiedz się, jak kiedyś był miejscem egzekucji publicznych. Po zakończeniu wycieczki skorzystaj z relaksującej przejażdżki powrotnej do Casablanki.

Marrakesz Całodniowa wycieczka Z Casablanki z przejażdżką na wielbłądzie

3. Marrakesz Całodniowa wycieczka Z Casablanki z przejażdżką na wielbłądzie

Wyrusz w czarującą jednodniową wycieczkę z Casablanki do Marrakeszu, zanurzając się w gobelinie cudów kultury. Zwiedź tętniący życiem plac Dżamaa el-Fna, gdzie zaklinacze węży, gawędziarze i tętniące życiem rynki tworzą tętniącą życiem atmosferę. Podziwiaj architektoniczny splendor Pałacu Bahia, ozdobionego skomplikowanymi projektami i bujnymi ogrodami. Wędruj labiryntowymi uliczkami starej medyny, gdzie ukryte skarby czekają na tętniących życiem sukach wypełnionych przyprawami, tekstyliami i rękodziełem. Rozkoszuj się pysznym marokańskim lunchem, delektując się połączeniem aromatycznych przypraw i różnych smaków. Poczuj spokój przejażdżki na wielbłądzie przez gaje palmowe, łącząc się ze spokojem natury. zbieraj w Marrakeszu wspaniałe wspomnienia związane z jego bogatym dziedzictwem, serdeczną gościnnością i urokiem starej medyny i tętniących życiem suków.

Casablanca: jednodniowa wycieczka do Marrakeszu z lunchem i przejażdżką na wielbłądzie

4. Casablanca: jednodniowa wycieczka do Marrakeszu z lunchem i przejażdżką na wielbłądzie

Odkryj najważniejsze atrakcje Marrakeszu podczas całodniowej wycieczki z Casablanki. Zobacz Meczet Koutoubia, Dżemaa el-Fnaa i Medynę. Wybierz wycieczkę grupową z transferem do hotelu z Maârif w Casablance lub wycieczkę prywatną obejmującą odbiór z większego obszaru Casablanki. Odbierz go klimatyzowaną furgonetką lub samochodem i pozostań w kontakcie podczas jazdy do Marakeszu dzięki Wi-Fi na pokładzie. Po przybyciu przejdź obok meczetu Hassana II, który jest największym funkcjonującym meczetem w Afryce. Zatrzymaj się w La Palmeraie, gdzie możesz pojeździć na wielbłądzie w rozległym gaju palmowym. Udaj się do Majorelle Garden – jednohektarowego ogrodu botanicznego zaprojektowanego przez artystów Jacques’a Majorelle’a i Paula Sinoira. Skorzystaj z możliwości zakupu biletu do ogrodu, aby samemu doświadczyć jego magii, zanim udasz się na zdjęcia największego meczetu w mieście, meczetu Koutoubia. Zatrzymaj się szybko przy 800-letniej bramie Bab Agnaou i zatrzymaj się, aby zrobić zdjęcie w dzielnicy Mellah (stara dzielnica żydowska). Dowiedz się, jak żyli sułtani, zatrzymując się w XIX-wiecznym pałacu Bahia. Kup bilet, aby zwiedzić jego urokliwe wewnętrzne pokoje i wyszukane mozaikowe ściany. Wybierz się na tętniący życiem plac Jemaa el-Fnaa z niezliczonymi stoiskami z sokiem pomarańczowym, zaklinaczami węży, tradycyjnie ubranymi sprzedawcami wody i kobietami z henną. Zrób zakupy, przeglądając kolorowe tkaniny, antyki i przyprawy Suk Semmarine. Daj się oczarować, przemierzając labirynt uliczek i słynnych targowisk w medynie w Marrakeszu. Wróć do miejsca spotkania w Casablance z niezapomnianymi wspomnieniami magicznego Marrakeszu.

Prywatna jednodniowa wycieczka do Tangeru z Casablanki szybkim pociągiem

5. Prywatna jednodniowa wycieczka do Tangeru z Casablanki szybkim pociągiem

Ucieknij od zgiełku Casablanki na jeden dzień i odkryj czarujące miasto Tanger, jednodniową wycieczkę pociągiem dużych prędkości. Rozpocznij swoją przygodę od wygodnej przejażdżki szybkim pociągiem, podziwiając wspaniałe widoki marokańskiej wsi podczas podróży do północnego miasta portowego Tanger. Po przyjeździe zostaniesz powitany przez profesjonalnego i kompetentnego lokalnego przewodnika, który zabierze Cię na prywatną wycieczkę po mieście. Poznaj tętniące życiem rynki i kolorowe bazary zabytkowej medyny w Tangerze, gdzie możesz rozkoszować się widokami, dźwiękami i zapachami tego tętniącego życiem centrum kultury marokańskiej. Spaceruj krętymi uliczkami i alejkami, podziwiając po drodze fascynującą architekturę i starożytne zabytki. Podziwiaj misterne rzeźby i mozaiki Kasby, starożytnej fortecy, która niegdyś chroniła miasto przed najeźdźcami. Odwiedź słynne Jaskinie Herkulesa, skąd możesz podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na Ocean Atlantycki. Dzięki elastyczności prywatnej wycieczki możesz spersonalizować swój plan podróży zgodnie z własnymi zainteresowaniami, niezależnie od tego, czy chodzi o odkrywanie ukrytych klejnotów miasta, czy po prostu relaks w jednej z uroczych kawiarni rozsianych po mieście.

Z Casablanki: 9 dni do Marrakeszu i na pustynię oraz przejażdżka na wielbłądzie

6. Z Casablanki: 9 dni do Marrakeszu i na pustynię oraz przejażdżka na wielbłądzie

Dzień 1: Casablanca - Rabat: Twoja prywatna wycieczka po Maroku rozpoczyna się od transferu z lotniska do hotelu w Rabacie. możesz rozpocząć zwiedzanie Meczetu Hassana II, Maroka i miasta Rabat. Dzień 2: Rabat – Szafszawan: Zaczniemy od przejażdżki przez góry Rif, podziwiając zapierający dech w piersiach widok na krajobraz; zatrzymamy się na odpoczynek u stóp gór Rif, w Chefchaouen. Medyna Chefchaouen ma silny wpływ na hiszpańską architekturę, ponieważ była kiedyś częścią „hiszpańskiego Maroka”. Dzień 3: Szafszawan – Volubilis – Meknes – Fez: Po smacznym śniadaniu kontynuujemy podróż w kierunku Volubilis, przejeżdżając przez Ouazan i inne wioski Rif. W Volubilis zwiedzimy rzymskie ruiny i poznamy historię Maroka. Kontynuując podróż do Meknes, zatrzymamy się na lunch i zwiedzimy historyczne mury medyny wraz z Bab el Mansour, udamy się do Fes, gdzie spędzimy noc. Dzień 4: Odkrywanie Fezu: Dzień rozpoczniemy od zwiedzania najstarszego miasta w Maroku, wijąc się jego alejkami i wąskimi uliczkami. Zwiedzanie rozpoczniemy od bramy Pałacu Królewskiego, a następnie żydowskiej kwatery głównej, w której w XVI wieku zbudowano pierwszy mellah w Maroku. Zapewnimy, że odwiedzisz wszystkie miejsca o znaczeniu kulturowym i historycznym, w tym słynny Uniwersytet Al Qaraouine, najstarszy w regionie. Odwiedzimy również garbarnie, muzeum Attarine i mauzoleum Moulay Idriss. Dzień 5: Fes – Ifrane – Midelt – Erfoud – Merzouga: Dzień zaczynamy od jazdy w kierunku gór Atlas, zatrzymując się w wiosce Ifrane, gdzie będziemy mieli okazję zwiedzić słynny las cedrowy, dom małp berberyjskich. Następnie będziemy kontynuować przez przełęcz Tiz Ntalghamt i wąwóz Ziz (tu możemy zatrzymać się na zdjęcia i lokalną herbatę miętową) do Midelt. Następnie kontynuujemy podróż do Merzougi, docierając do naszego kempingu, gdzie spędzimy noc. Dzień 6: Merzouga – Wąwóz Todra – Wąwóz Dades: Obudzimy się i udamy się do lokalnego hotelu, gdzie będziesz miał szansę odświeżyć się i zjeść bezpłatne śniadanie, zanim wyruszymy do Ouarzazate. Po drodze odwiedź berberyjskie wioski, w których znajdują się The Todra i Dades Gorge. W wąwozie Dades zatrzymamy się w miejscowym hotelu, w którym spędzimy noc. Dzień 7: Dolina Dades – Dolina Róż – Ait Ben Haddou – Marrakesz: Po śniadaniu kontynuujemy naszą wycieczkę w kierunku Warzazatu ścieżką tysiąca kasb (fortecy), zatrzymując się w Kalaat Mgouna, centrum Doliny Róż, słynącej z corocznego Festiwalu Róż. Następnie przejedziemy przez Ait Ben Haddou (miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Dzień 8: Zwiedzanie Marrakeszu: Dzisiaj będziemy mieli wycieczkę z przewodnikiem po Marrakeszu. Odkryjesz główne atrakcje i zabytki miasta, w tym słynny plac Jamma el Fna, meczet Koutoubia, suki, pałace i muzea. Dzień 9: Transfer na lotnisko: Dzisiaj zostaniesz przewieziony na lotnisko.

Z Casablanki: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Marrakeszu z przejażdżką na wielbłądzie

7. Z Casablanki: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Marrakeszu z przejażdżką na wielbłądzie

Poznaj cesarskie miasto Marrakesz podczas całodniowej wycieczki z Casablanki, dostępnej jako opcja wycieczki grupowej lub prywatnej. Transfer z Casablanki i podróż klimatyzowanym pojazdem. Po przyjeździe wybierz się na wycieczkę po historycznych zabytkach miasta, zaczynając od zewnętrznego widoku meczetu Koutoubia. Podziwiaj jego minarety i złote kopuły (meczet jest zamknięty dla nie-muzułmanów, ale nadal możesz zwiedzać imponujące tereny). Udaj się do Ogrodów Menara i podziwiaj pawilon w kształcie piramidy na tle gór Atlas. Poznaj historię tego XII-wiecznego miejsca, zanim udasz się do grobowców Saadytów z XV-wiecznej ery sułtana Ahmada al-Mansura. Następnie podziwiaj otoczenie i ogrody Pałacu Bahia, zaprojektowane tak, aby uchwycić esencję stylu islamskiego i marokańskiego. 92 % Przerwa na lunch, a następnie spacer po wąskich, średniowiecznych uliczkach medyny. Przejdź obok dziesiątek małych sklepów i warsztatów rzemieślniczych na rozległy plac Djemaa el-Fna. Rozkoszuj się atmosferą teatru na świeżym powietrzu i nieprzerwaną rozrywką gawędziarzy, piosenkarzy, akrobatów, zaklinaczy węży, poskramiaczy małp i nie tylko. Poznaj historię placu i dowiedz się, jak kiedyś był on miejscem publicznych egzekucji Wybierz się na malowniczą i relaksującą przejażdżkę z powrotem do Casablanki na koniec usług turystycznych.

Jednodniowa wycieczka do Marrakeszu, w tym lunch, przejażdżka na wielbłądach z Casablanu

8. Jednodniowa wycieczka do Marrakeszu, w tym lunch, przejażdżka na wielbłądach z Casablanu

Jest to typowa trasa dla tego produktu Przejedź obok: Meczet Hassana II, Blvd Sidi Mohammed Ben Abdallah, Casablanca 20450 Maroko Jeśli czas pozwoli Zatrzymaj się w: La Palmeraie, Marrakesz Maroko Ciesz się eskortowaną przejażdżką na wielbłądzie oferowaną za darmo w rozległym gaju palmowym. Czas trwania: 45 minut Przejedź obok: Jardin Majorelle, Rue Yves Saint Laurent, Marrakesz 40090 Maroko . Zatrzymaj się w: Meczet Koutoubia, Rue el Ksour, Derb Sabai, 13, Marrakech 40000 Maroko Ikona Marrakeszu i punkt orientacyjny dla turystów. Czas trwania: 30 minut Zatrzymaj się w: Bab Agnaou, Rue Oqba Ben Nafaa, Marrakesz 40000 Maroko . Czas trwania: 5 minut Przejazd przez: Mellah, Marakesz, Maroko miniesz mellah starą sekcję żydowską i nadal możesz zatrzymać się na zdjęcie Zatrzymaj się w: Bahia Palace, 5 Rue Riad Zitoun el Jdid, Marrakesz 40000 Maroko Pięknie urządzony pałac pełen czarujących wnętrz i misternych mozaikowych ścian Czas trwania: 30 minut Zatrzymaj się na: Jemaa el-Fnaa, 38 Jemaa el-Fna, Rue El Ksour, Marrakech Maroko Plac z niezliczonymi stoiskami z sokiem pomarańczowym, zaklinaczami węży, tradycyjnie ubranymi sprzedawcami wody i kobietami henną. Czas trwania: 1 godzina 30 minut Zatrzymaj się w: Souk Semmarine, Marrakesz 40000 Maroko Czas trwania: 30 minut

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 9
Sortuj wg:

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Jazda na wielbłądzie w: Casablanca

Oprócz atrakcji typu Jazda na wielbłądzie jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Casablanca?

W: Casablanca są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

W których atrakcjach typu Jazda na wielbłądzie w: Casablanca obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Casablanca: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Casablanca? Kliknij tutaj.