Casa Montejo Museum – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Merida: Wycieczka piesza po pięknym historycznym centrum

Merida: Wycieczka piesza po pięknym historycznym centrum

Odkryj historię i tajemnice, a także wszystko, co to miasto ma dla Ciebie: sztukę, tradycje i mnóstwo różnorodności kulturowej. Przyjdź i baw się dobrze podczas tej pieszej wycieczki, którą przygotowaliśmy dla Ciebie, podróżnika, który chce poznać miasto w lokalny sposób.

Merida: Wycieczka rowerowa po bulwarze Montejo i historycznym centrum miasta

Merida: Wycieczka rowerowa po bulwarze Montejo i historycznym centrum miasta

Odbierzemy nasze rowery w pobliżu Muzeum Palacio Cantón na Paseo Montejo. Pojedziemy ścieżkami rowerowymi aleją z drzewami i palmami, które ochronią nas przed promieniami słonecznymi. Zatrzymamy się przy Pomniku Ojczyzny, gdzie udzielę Ci krótkiego wyjaśnienia. Będziesz mieć czas na zrobienie zdjęć, ponieważ jest to wyjątkowe miejsce w Meksyku. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy czterech różnych pięknych rezydencjach. Opowiem Ci, kto je zamieszkiwał i jaki był ich związek ze złotym wiekiem Jukatanu. W drugiej połowie udamy się bardzo bezpieczną ulicą bezpośrednio do Plaza Mayor miasta, aby pokazać Ci budynki takie jak katedra i dom konkwistadorów z epoki kolonialnej, parki stworzone w XIX wieku, główny teatr widziany z zewnątrz , wśród innych atrakcji. Na koniec udamy się na targ Santa Anna, aby odświeżyć się wybranym przez Ciebie napojem owocowym. Wrócimy do tego samego miejsca spotkania, aby zostawić nasze rowery na Paseo Montejo. Na wszystkich przystankach jest cień, a na innych możemy trochę pospacerować, aby dokładniej zobaczyć atrakcje, które Ci pokażę. Czas trwania wycieczki rowerowej wynosi 2 godziny i pół, obejmując około 4 mil lub 7 kilometrów. Cała powierzchnia, którą pokonamy, jest całkowicie płaska.

Zwiedź wspaniałe miasto Mérida na Jukatanie

Zwiedź wspaniałe miasto Mérida na Jukatanie

-odwiedzimy takie miejsca jak Centralny budynek Uniwersytetu Jukatanu, kolebkę feminizmu w Meksyku -Park Santa Lucía i jego tradycyjną jukatańską serenadę trova -Park Hidalgo, gdzie zobaczysz jeden z najlepszych przykładów architektury w mieście, od europejskiej po kamienie Majów - główny plac z budynkami, w tym majestatyczną katedrą San Idelfonso, domem Montejo, Pałacem Rządowym, w którym znajdują się malowidła ścienne wielkiego artysty Fernando Castro Pacheco.

Mérida, Meksyk: Najciekawsze atrakcje

Casa Montejo Museum: Wycieczki i bilety

Meksyk: Ciekawe miejsca

Casa Montejo Museum: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Casa Montejo Museum? Kliknij tutaj.