Casa Milà

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

5 faktów na temat architektury Casa Milà

Ten modernistyczny wyskok Antonio Gaudiego powstał na zamówienie zamożnego przedsiębiorcy o nazwisku Pere Milà i stał się jednym z najbardziej znanych budynków w centrum Barcelony. Charakteryzuje się bogactwem onirycznych detali – jest co podziwiać! Oto 5 ciekawostek, które warto sobie zaserwować na przystawkę.

 • Przydomek Casa Milà oznacza dosłownie "kamieniołom"

  1. Przydomek Casa Milà oznacza dosłownie "kamieniołom"

  Przydomek Casa Milà – „La Pedrera” – wziął się od podobieństwa domu do wapiennego urwiska. W czasach, w których dom powstawał, był dość kontrowersyjną budowlą – tak więc kontekst, w jakim używano tego określenia, nie zawsze był pozytywny!

 • Dom miał mieć religijną symbolikę

  2. Dom miał mieć religijną symbolikę

  Obmyślając Casa Milà Antonio Gaudi czerpał wiele inspiracji ze swojego katolickiego wyznania. Kiedy zaplanowana przez niego rzeźba Matki Boskiej okazała się niezgodna z obowiązującymi kodeksami budowlanymi, o mało nie zrezygnował z projektu!

 • Z dachu widać kościół Sagrada Família

  3. Z dachu widać kościół Sagrada Família

  Taras na dachu pozwala podziwiać wspaniały widok na Barcelonę i na nieukończony kościół Sagrada Familia. Latem jest tam nawet bar na świeżym powietrzu – zamów coś do picia i podziwiaj muzykę na żywo!

 • Nawet wentylacja cieszy oko!

  4. Nawet wentylacja cieszy oko!

  Taras na dachu to nie tylko widoki z góry – surrealistyczne, przypominające średniowiecznych rycerzy rzeźby pełnią funkcję kanałów wentylacyjnych, które doprowadzają do środka chłodne powietrze.

 • Dostęp do wind jest ograniczony w szlachetnym celu

  5. Dostęp do wind jest ograniczony w szlachetnym celu

  Gaudi chciał, żeby mieszkańcy budynku znali się nawzajem. Windy zatrzymują się tylko na co drugim piętrze – ułatwia to miłe spotkania na schodach i na półpiętrach!

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy możliwe jest zwiedzanie?

  Od 1 marca do 3 listopada godziny otwarcia Casa Milà to 9.00-20.00; od 3 listopada dom jest czynny w godz. 9.00-18.30 (z wyjątkiem 25 grudnia i okresu od 13 do 19 stycznia). „La Pedrerę” warto też zobaczyć nocą – latem bar na tarasie jest otwarty do północy. Czasami dostępne są też nocne wycieczki i wystawy – warto się nimi zainteresować!

 • Rezerwacja biletów

  Bilety zarezerwuj wcześniej – unikniesz w ten sposób kolejek, szczególne w sezonie turystycznym. Ceny zwykłych biletów zaczynają się od 20 EUR (w pakiecie audioprzewodnik), za oglądanie niektórych wystaw trzeba zapłacić więcej. Pamiętaj, że obowiązują bardzo atrakcyjne zniżki – jeśli posiadasz dokumenty, które Cię do nich uprawniają, koniecznie zabierz je ze sobą! Dla dzieci poniżej 6. roku życia wstęp jest bezpłatny.

 • Jak się tam dostać?

  Do Casa Milà dojeżdżają autobusy linii 7, 16, 17, 22, 24 i V17. Możesz też dojechać metrem (linie nr 3 i 5, stacja „Diagonal”).

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Od 1 marca do 3 listopada dom jest czynny w godz. 9.00-20.00; przez resztę roku w godz. 9.00-18.30.
 • Cena
  Najtańszy bilet wstępu kosztuje 20 EUR; w pakiecie audioprzewodnik.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  W „La Pedrerze” dostępne są wycieczki grupowe w kilku językach. Rzuć okiem na najpopularniejsze propozycje na naszej stronie!
 • Jak tam dotrzeć?
  Dojechać możesz autobusem linii 7, 16, 17, 22, 24 albo V17 lub metrem (linie 3 i 5, stacja „Diagonal”)
 • Dodatkowe wskazówki

  • Bilety można wydrukować wcześniej lub ściągnąć je na telefon!

  • W godz. 9.00-10.00 i po 16.00 tłumy są mniejsze.

Casa Milà: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Casa Milà? Kliknij tutaj.

Casa Milà: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 10 246 opinii

Łatwa rezerwacja na stronie, bilety odesłane. Obowiązuje wyższa stawka. Ciekawa wizyta z audioprzewodnikiem. dobrze jest zacząć od Villa Milà, jeśli odkryjesz Gaudiego.

Dobry spacer po mieście. Ponadto, ponieważ możesz wsiadać i wysiadać, kiedy tylko chcesz, konfigurujesz wizytę według własnych upodobań. Godny polecenia.

Bardzo przyjemna wizyta, ponieważ nie ma zbyt wielu ludzi. Bardzo łatwe do robienia zdjęć, szczególnie na tarasach.

Bardzo dobra trasa, wszystko bardzo dobrze wyjaśnione, fenomenalna trasa

Nie najtańsza ale zdecydowanie najlepsza forma zwiedzania miasta.