Casa del Salone Nero

Casa del Salone Nero

Casa del Salone Nero – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Herkulanum: Wycieczka z pominięciem kolejki z archeologiem

1. Herkulanum: Wycieczka z pominięciem kolejki z archeologiem

Ta wycieczka zabierze Cię na wycieczkę z przewodnikiem po najlepiej zachowanym rzymskim mieście na świecie, Herkulanum. Było to bogate miasto kupców i szlachty, których życie zakończyło się dramatycznie szybko wraz z wybuchem Wezuwiusza prawie 2000 lat temu. Zobacz nabrzeże, gdzie leżą szczątki ponad 300 osób, które zginęły podczas próby ucieczki drogą morską. Poznaj dom Samnite, łaźnie termalne, świątynię Augustales i Forum. Odkryj dom Neptuna i Amfitryty, gimnazjum i wiele więcej. Podczas tego doświadczenia można zobaczyć nie tylko kamień, marmur i ceramikę, które przetrwały erupcję, ale także zwęglone drewno oraz obrazy i mozaiki jeszcze bardziej wykwintne niż te znalezione w Pompejach. Dowiedz się o życiu w tym mieście i wybuchu, który je zniszczył, podczas tej 2-godzinnej wycieczki z przewodnikiem.

Z Neapolu: całodniowa wycieczka do Pompejów, Herkulanum i Wezuwiusza

2. Z Neapolu: całodniowa wycieczka do Pompejów, Herkulanum i Wezuwiusza

Spędź dzień zwiedzając okolice Wezuwiusza podczas tej wycieczki z Neapolu. Poznaj stanowisko archeologiczne w Pompejach z audioprzewodnikiem, spaceruj po Herkulanum i podziwiaj Wielki Stożek Wezuwiusza. Wyjedź z Neapolu wygodnym minibusem i kieruj się prosto do Wielkiego Stożka Wezuwiusza. Przed powrotem w dół góry podziwiaj wspaniały widok na dotknięty obszar. Następnie zatrzymaj się przy wykopaliskach w Herkulanum i zobacz zniszczenia spowodowane erupcją w 79 r. n.e. Przejdź się po tym starożytnym mieście, które w spektakularny sposób zostało zachowane przez popiół z erupcji. Odkryj, jak popiół ocalił domy, wystrój, a nawet żywność. Zakończ swoją jednodniową wycieczkę wizytą w kultowym stanowisku archeologicznym w Pompejach. Weź audioprzewodnik i mapę i zwiedzaj we własnym tempie, zatrzymując się, aby zobaczyć słynny amfiteatr i Forum.

Ercolano: Herculaneum bilet wstępu bez kolejki i audioprzewodnik

3. Ercolano: Herculaneum bilet wstępu bez kolejki i audioprzewodnik

Odwiedź ruiny Herkulanum! Rzymskie miasto Herkulanum, zniszczone i pogrzebane przez erupcję Wezuwiusza w 79 roku n.e., zostało przywrócone do kronik historii w XVIII wieku dzięki eksploracjom Burbonów. Z biegiem czasu pamięć o lokalizacji starożytnego rzymskiego miasta została utracona i dopiero w 1710 roku rolnik Ambrogio Nucerino, kopiąc studnię do nawadniania swojego ogrodu warzywnego, odzyskał wiele cennych fragmentów marmuru, które dopiero później zostały zrozumiane jako należące do teatru starożytnego miasta. Dzień przed wycieczką nasz zespół skontaktuje się z Tobą przez WhatsApp lub e-mail: wyślemy Ci bilety i wszystkie potrzebne informacje. Pamiętaj, aby pobrać na swój smartfon całą zawartość przed wizytą. W ruinach i muzeach nie ma bezpłatnego Wi-Fi, a zasięg sieci komórkowej nie zawsze jest dobry. Rezerwacje dokonane po godzinie 18:00 zostaną zrealizowane następnego dnia rano po godzinie 8:00.

Pompeje: Wycieczka w małej grupie po Pompejach i Herkulanum

4. Pompeje: Wycieczka w małej grupie po Pompejach i Herkulanum

Ta wycieczka składa się z przyjemnego spaceru po starożytnych rzymskich miastach Pompeje i Herkulanum, zasypanych popiołem wulkanu Wezuwiusz w 79 r. n.e. Twoja wycieczka będzie prowadzona w języku angielskim i będzie przeznaczona tylko dla małej grupy liczącej maksymalnie 20 osób. Podczas niesławnej erupcji Pompeje i ich mieszkańcy zostali zasypani tonami pumeksu i popiołu wulkanicznego, który zachował wiele rzeczy i materiałów w niesamowitych warunkach. Po zwiedzaniu Pompejów będziesz mieć czas na lunch lub spacer po sklepach z pamiątkami na zewnątrz ruin. Następnie wsiądź do pociągu Circumesuviana prowadzącego do Ercolano (20-minutowa podróż), gdzie rozpoczniesz spacer po ruinach. Tam odkryjesz, że Herkulanum jest znacznie mniejsze, ale lepiej zachowane niż Pompeje. Podczas gdy Pompeje zostały pokryte czterometrową warstwą popiołu, lawina błota o grubości 20 metrów pogrzebała Herkulanum. Drugie piętra budynków, zwęglone drewniane przedmioty, nienaruszone obrazy i mozaiki są nadal zachowane i eksponowane. Miejsce to daje żywe wrażenie bogatego stylu życia, którym cieszyli się zamożniejsi obywatele Imperium Rzymskiego.

Herkulanum: Bilet wstępu i audioprzewodnik

5. Herkulanum: Bilet wstępu i audioprzewodnik

Okaż bilet w biurze Parku Archeologicznego Herculaneum i rozpocznij swoją przygodę w czasie. Zobacz dobrze zachowane wille, które zostały zasypane popiołem wulkanicznym w dniu wybuchu Wezuwiusza w 79 roku naszej ery. Zobacz obszar, w którym 300 osób zginęło, mając nadzieję na ratunek z morza. Skorzystaj z dołączonej mapy, aby łatwo poruszać się po rynku, do publicznych fontann i do teatru. Podziwiaj obszary, w których żywe obrazy i drewniane drzwi są nadal nienaruszone. Udaj się do starożytnych świątyń i podziwiaj wizerunki starożytnych bogów. Porównaj sposób zakwaterowania niewolników z wystawnymi przestrzeniami mieszkalnymi bogatych Rzymian. Przenieś się w przeszłość dzięki bogatym szczegółom, fascynującym faktom i intrygującym historiom z audioprzewodnikiem. Ciesz się swobodą zwiedzania z pomocą audioprzewodnika.

Z Neapolu: Pompeje i Herkulanum z przewodnikiem archeologicznym

6. Z Neapolu: Pompeje i Herkulanum z przewodnikiem archeologicznym

Przeżyj niezapomnianą wycieczkę lądową z Neapolu, w tym grupową wycieczkę po Pompejach i Herkulanum prowadzoną przez doświadczonego przewodnika archeologa. Zobacz najważniejsze atrakcje. Najpierw zostaniesz odebrany z dworca głównego w Neapolu przez kierowcę i przewodnika. Ciesz się wygodnym transferem do Herkulanum w nowoczesnym minibusie. Po przybyciu na miejsce wejdź z biletami bez kolejki i zobacz ruiny Herkulanum, które zostały pogrzebane pod osuwiskiem błota o głębokości 20 metrów. Podczas wycieczki odkryj zwęglone drewniane przedmioty, nienaruszone obrazy i mozaiki, które wciąż są zachowane. Najważniejsze atrakcje to Świątynia Augustali, plaża, na której znaleziono ponad 300 szkieletów, termy, forum, Dom Samnitów, gimnazjum, Dom Drogi i wiele innych. Następnie przejedź do Pompejów po 1-godzinnym lunchu, skorzystaj z wejścia bez kolejki, a następnie wybierz się na przyjemny spacer po starożytnym rzymskim mieście z archeologiem w małej grupie do 20 osób. Dowiedz się, w jaki sposób obszar ten został zasypany przez popioły wulkaniczne Wezuwiusza w 79 r. n.e. Podczas spaceru poznaj historię miasta i dowiedz się, jak żyli Rzymianie. Zobacz wszystkie najważniejsze budynki publiczne i domy prywatne podczas 2-godzinnego spaceru. Najważniejsze atrakcje to Brama Marina, Bazylika, Forum, Łaźnie Forum, Lupanar (dom publiczny), Piekarnia, Dom Fauna, Termopolium Capuano, Dom Tragicznego Poety i odlewy gipsowe. Na koniec wróć na stację kolejową, aby zdążyć na dalszy odjazd.

Z Neapolu: Wycieczka do Pompejów i Herkulanum z lunchem

7. Z Neapolu: Wycieczka do Pompejów i Herkulanum z lunchem

Ta całodniowa wycieczka po miejscach światowego dziedzictwa w Pompejach i Herkulanum rozpoczyna się odbiorem z hotelu w Neapolu i przejazdem autobusem do ruin w Pompejach. Podczas tej części wycieczki w autobusie będzie obecny asystent wycieczki. Po przybyciu do Pompejów spotkasz swojego przewodnika, a następnie będziesz zwiedzać ruiny przez około 2 godziny. Twój przewodnik pokaże Ci tradycje i codzienne życie starożytnych Pompejów. Zobaczysz duży teatr, nekropolię, łaźnie termalne i niektóre z niesamowitych domów, które były własnością najbogatszych mieszkańców. Zjedz lunch w lokalnej restauracji. Po obiedzie udaj się do Herkulanum, gdzie będziesz miał okazję samodzielnie zwiedzić ruiny. Możliwe jest obserwowanie codziennego życia ludności tutaj jeszcze bardziej szczegółowo niż w Pompejach, ponieważ błoto i gruz wulkaniczny, które pokryły miasto, zachowały struktury i artefakty Herkulanum.

Herkulanum: Wycieczka piesza 3D z biletem wstępu bez kolejki

8. Herkulanum: Wycieczka piesza 3D z biletem wstępu bez kolejki

Załóż inteligentne okulary rzeczywistości rozszerzonej i ciesz się wyjątkową, innowacyjną i wciągającą pieszą wycieczką po stanowisku archeologicznym Herkulanum. Wróć do 79 AC i zobacz, jak wyglądały place i domy Herkulanum, zanim zostały zniszczone przez erupcję wulkanu. Spotkaj się ze swoim asystentem Tous przy głównym wejściu do Herculaneum i zaopatrz się w okulary, a następnie wysłuchaj krótkiego wprowadzenia na temat ich używania. Następnie rozpocznij wycieczkę zaprojektowaną przez zespół archeologów, aby pokazać, jak wyglądało życie w Herkulanum przed erupcją. Twój asystent wycieczki będzie Ci towarzyszył i asystował podczas wycieczki. Oprogramowanie okularów tworzy hologramy nakładające się na istniejące ruiny, pokazując, jak pierwotnie wyglądały najważniejsze świątynie, domy i budynki. Przenieś się w minioną epokę starożytnego życia w Herkulanum, spacerując po mieście, aby poczuć się jak Rzymianin.

Herkulanum: Bilet wstępu bez kolejki + Audioprzewodnik

9. Herkulanum: Bilet wstępu bez kolejki + Audioprzewodnik

Czy chciałbyś zwiedzić Herkulanum bez osobistego przewodnika? Idealnym rozwiązaniem jest wynajęcie audioprzewodnika, który pozwoli Ci zwiedzić starożytny park archeologiczny w szerokim zakresie, zgodnie z Twoim czasem i ciekawostkami. Nasza usługa obejmuje również bilet wstępu, więc nie musisz czekać w długiej kolejce przy wejściu. Audioprzewodnik będzie wyposażony w szczegółową mapę Herkulanum i pozwoli Ci zorientować się między ulicami i pasami, słysząc wyjaśnienie i nagle przeskoczysz w przeszłość.

Herkulanum: bilety i wycieczka z lokalnym archeologiem

10. Herkulanum: bilety i wycieczka z lokalnym archeologiem

Odkryj ruiny Herkulanum, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jednego z najlepiej zachowanych starożytnych miast na świecie. Herkulanum zostało zasypane materiałami wulkanicznymi po erupcji Wezuwiusza w 79 r. n.e., ale w przeciwieństwie do pobliskich Pompei, duża część miasta została zachowana, na przykład dachy, łóżka, drzwi, żywność i nawet szkielety. Spaceruj brukowanymi uliczkami tego miejsca wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO z doświadczonym archeologiem i zobacz, jak wyglądało życie przed niszczycielską erupcją. Odkrywaj nienaruszone budynki we własnym tempie, zobacz dobrze zachowane freski i wyobraź sobie codzienne rytuały osób korzystających ze sklepów, publicznej sali gimnastycznej i publicznych łaźni termalnych, które można oglądać do dziś.

Liczba znalezionych atrakcji: 77
Sortuj wg::

Casa del Salone Nero: najlepsze atrakcje w pobliżu

Casa del Salone Nero: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Casa del Salone Nero? Kliknij tutaj.