Casa Batllo
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do
Najpopularniejsze

Casa Batllo: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Casa Batllo”
Bilety i wycieczki: 557

5 faktów na temat architektury Casa Batlló

Muzą Antonio Gaudiego była natura – korzystał ze stworzonych przez nią kształtów i wzorów, by tworzyć prawdziwe arcydzieła. Casa Batlló to tylko jeden z przykładów jego niezrównanej wyobraźni – jeśli jedziesz do Barcelony, koniecznie ją obejrzyj!

Historia

W 1904 r. rodzina Batlló poprosiła architekta, by zmienił ich dom w największe cudo, jakie tylko będzie w stanie wymyślić. Dali mu całkowicie wolną rękę, dzięki czemu mógł dać upust wszelkim kaprysom swojej kreatywności. Plan się udał!

Architektura

Wykorzystująca kamień, szkło, kolor oraz abstrakcyjne kształty technika w piękny sposób ukazuje geniusz Gaudíego – widać go szczególnie na falistej fasadzie domu i w jego wnętrzu. Kataloński modernizm w najlepszym wydaniu!

Szlachetny Pokój

Mieszkała w nim rodzina Batlló – to pomieszczenie wręcz promienieje elegancją! Dzięki swej nieznającej granic wyobraźni Gaudi stworzył w nim m.in. alkowę, do której wchodzi się przez drzwi w kształcie grzyba, oraz otoczony ławami kominek.

Wnętrze

Połączenie ciepłych barw i drewna nadaje mu pięknej harmonii. Udekorowane chłodnymi, niebieskimi kafelkami patio wewnętrzne wypełnia Casa Batlló pięknym, naturalnym światłem.

Dach

Dach wieńczą ekscentrycznie wyglądające kominy, które wyrastają zza konstrukcji przypominającej grzbiet smoka. Układ kolorowych kafelków sprawia wrażenie, że są to prawdziwe łuski!

Casa Batllo: Nasze wskazówki

Bilety

W cenę biletu wliczony jest godny polecenia audioprzewodnik. Przy zakupie biletu przez internet dostaniesz też gratis przewodnik wideo, dzięki któremu zobaczysz, jak wyglądałyby poszczególne pokoje, gdyby były umeblowane. Kupując bilet w kasie, trzeba za tę opcję zapłacić dodatkowo. Korzystając z rezerwacji online, możesz również wybrać opcję wejścia bez kolejki.

Godziny otwarcia

Casa Batlló jest czynna 365 dni w roku w godz. 9.00-21.00 (ostatni zwiedzający są wpuszczani o godz. 20.00). Na podziwianie tego pięknego budynku przeznacz 1-2 godziny.

Adres

Passeig de Gràcia 43, dzielnica Eixample. Najbliższa stacja metra to „Passeig de Gràcia” (linia nr 3).

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Dom jest czynny codziennie w godz. 9.00-21.00; ostatnie wejście o godz. 20.00.
 • Cena
  Dorośli powyżej 18. roku życia płacą 21,50 EUR, seniorzy powyżej 65. roku życia i osoby między 7. i 18. rokiem życia 18,50 EUR. Dzieci wchodzą za darmo!
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Przy wejściu dostaniesz audioprzewodnik. Jeśli kupisz bilet online, dostaniesz też darmowy przewodnik wideo.
 • Jak tam dotrzeć?
  Do Casa Batlló można dojść pieszo z prawie każdego hotelu w centrum.
 • Dodatkowe wskazówki
  • Dzieci muszą znajdować się pod opieką rodziców.
  • Na zwiedzanie przeznacz 1-2 godziny.

Casa Batllo: Atrakcje w okolicy


Casa Batllo
3.8
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 777