Casa Batllo

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

5 faktów na temat architektury Casa Batlló

Muzą Antonio Gaudiego była natura – korzystał ze stworzonych przez nią kształtów i wzorów, by tworzyć prawdziwe arcydzieła. Casa Batlló to tylko jeden z przykładów jego niezrównanej wyobraźni – jeśli jedziesz do Barcelony, koniecznie ją obejrzyj!

 • Historia

  1. Historia

  W 1904 r. rodzina Batlló poprosiła architekta, by zmienił ich dom w największe cudo, jakie tylko będzie w stanie wymyślić. Dali mu całkowicie wolną rękę, dzięki czemu mógł dać upust wszelkim kaprysom swojej kreatywności. Plan się udał!

 • Architektura

  2. Architektura

  Wykorzystująca kamień, szkło, kolor oraz abstrakcyjne kształty technika w piękny sposób ukazuje geniusz Gaudíego – widać go szczególnie na falistej fasadzie domu i w jego wnętrzu. Kataloński modernizm w najlepszym wydaniu!

 • Szlachetny Pokój

  3. Szlachetny Pokój

  Mieszkała w nim rodzina Batlló – to pomieszczenie wręcz promienieje elegancją! Dzięki swej nieznającej granic wyobraźni Gaudi stworzył w nim m.in. alkowę, do której wchodzi się przez drzwi w kształcie grzyba, oraz otoczony ławami kominek.

 • Wnętrze

  4. Wnętrze

  Połączenie ciepłych barw i drewna nadaje mu pięknej harmonii. Udekorowane chłodnymi, niebieskimi kafelkami patio wewnętrzne wypełnia Casa Batlló pięknym, naturalnym światłem.

 • Dach

  5. Dach

  Dach wieńczą ekscentrycznie wyglądające kominy, które wyrastają zza konstrukcji przypominającej grzbiet smoka. Układ kolorowych kafelków sprawia wrażenie, że są to prawdziwe łuski!

Zaplanuj pobyt

 • Bilety

  W cenę biletu wliczony jest godny polecenia audioprzewodnik. Przy zakupie biletu przez internet dostaniesz też gratis przewodnik wideo, dzięki któremu zobaczysz, jak wyglądałyby poszczególne pokoje, gdyby były umeblowane. Kupując bilet w kasie, trzeba za tę opcję zapłacić dodatkowo. Korzystając z rezerwacji online, możesz również wybrać opcję wejścia bez kolejki.

 • Godziny otwarcia

  Casa Batlló jest czynna 365 dni w roku w godz. 9.00-21.00 (ostatni zwiedzający są wpuszczani o godz. 20.00). Na podziwianie tego pięknego budynku przeznacz 1-2 godziny.

 • Adres

  Passeig de Gràcia 43, dzielnica Eixample. Najbliższa stacja metra to „Passeig de Gràcia” (linia nr 3).

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Dom jest czynny codziennie w godz. 9.00-21.00; ostatnie wejście o godz. 20.00.
 • Cena
  Dorośli powyżej 18. roku życia płacą 21,50 EUR, seniorzy powyżej 65. roku życia i osoby między 7. i 18. rokiem życia 18,50 EUR. Dzieci wchodzą za darmo!
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Przy wejściu dostaniesz audioprzewodnik. Jeśli kupisz bilet online, dostaniesz też darmowy przewodnik wideo.
 • Jak tam dotrzeć?
  Do Casa Batlló można dojść pieszo z prawie każdego hotelu w centrum.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Dzieci muszą znajdować się pod opieką rodziców.

  • Na zwiedzanie przeznacz 1-2 godziny.

Casa Batllo: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Casa Batllo? Kliknij tutaj.

Casa Batllo: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 2114 opinii

Wycieczka była niezwykle udana, bo nie tylko budynek jest ciekawy, piękny taras na dachu i świetne show z bardzo dobrą piosenkarką, która wiedziała, jak zakończyć część kulturalną godzinną imprezą ze świetną atmosferą.

Dom jest po prostu piękny, a audioprzewodnik oraz objaśnienie historii i konstrukcji pozwala zanurzyć się w magicznym świecie. Koncert na tarasie po wizycie był idealnym zakończeniem innego i niezapomnianego wieczoru.

Magiczny wieczór! Bardzo fajna wycieczka audio w różnych językach. Piękny dom i warto zajrzeć do środka. Wisienką na torcie była muzyka na żywo i kieliszek wina musującego.

poszło gładko, świetna okazja do zwiedzania „dużego” miasta

magiczne miejsce, bardzo polecam to magiczne miejsce?