Capri
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Capri”

9 najciekawszych atrakcji Capri

Wyspa Capri to raj pełen żywych barw. W grotach znajdziesz tu piękne błękity, a w lokalnych sałatkach – soczystą czerwień.

Lazurowa Grota

Prawdziwy cud przyrody. Lazurowa Grota to jaskinia oświetlona surrealistycznym niebieskim światłem. Wpłyń łodzią do jej wnętrza i daj się pochłonąć błękitowi.

Willa San Michele

Zatrzymaj się w willi San Michele i podziwiaj widok na Capri z wysokości 300 m n.p.m. Następnie weź udział w wycieczce po jej ogrodach. Na terenie willi znajdziesz wiele egipskich reliktów oraz klasycznych antyków.

Faraglioni

Odwiedzając Capri, naciesz oczy naturalnym pięknem Faraglioni. Ta morska formacja skalna powstała dzięki falom morza i erozji.

Willa Jovis

Pójdź śladami cesarza Tyberiusza i zwiedź jedną z jego byłych rezydencji. Podziwiaj piękne marmurowe płyty i na pozór niekończące się korytarze. Uwaga! We wtorki willa jest nieczynna.

Via Krupp

Via Krupp zbudowano ponoć na polecenie biznesmena, który chciał sobie ułatwić drogę do swojego ulubionego miejsca schadzek w pobliskiej grocie. Ta malownicza ścieżka bywa czasami zamykana z powodu lawin, więc przed wyprawą zrób rozeznanie.

Góra Monte Solaro

Góra Monte Solaro była kiedyś ulubionym miejscem lokalnych artystów, których inspirowała romantyczna atmosfera jej szczytu. Znajdziesz tam spokój i inspirację. Koniecznie obejrzyj też posąg cesarza Augusta.

Latarnia Punta Carena

Ta XIX-wieczna latarnia leży na skalistym brzegu zatoki, uwielbianym przez zarówno turystów, jak i lokalnych mieszkańców. Latarnia wciąż jest sprawna, więc co 3 sekundy zobaczysz błysk światła.

Park filozoficzny w Capri

Na przełomie wieków rodzina Adler-Karlsson utworzyła ten park, aby oddać cześć 60 filozofom zachodnim. Miłośnikom filozofii na pewno spodobają się liczne cytaty rozsiane po całym parku.

Grotto delle Felci

Grotto delle Felci to jaskinia, która w okresie neolitu była zamieszkana przez ludzi. W jej wnętrzu znajdziesz mnóstwo odkryć archeologicznych – na przestrzeni lat znaleziono ich tam setki.

Capri: Zaplanuj pobyt

Jak poruszać się po Capri?

Centralną część Capri najlepiej jest zwiedzać pieszo. Poza tym obszarem radzimy korzystać z lokalnych autobusów. Uwaga! Od połowy marca do listopada prowadzić samochody mogą tylko mieszkańcy wyspy. Jeśli w tym okresie sprowadzisz na Capri swoje własne auto, będzie musiało ono zostać w porcie.

Co warto zjeść na Capri?

Koniecznie skosztuj sałatki caprese! Hitami Capri są ryby i świeże warzywa podawane z dużą ilością oliwy z oliwek. Jeśli masz ochotę na coś bardziej niezwykłego, zamów lokalny przysmak, czyli ośmiornicę.

Przydatne informacje

 • Język
  Włoski
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+02:00)
 • Kod kraju
  +39
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Na Capri temperatura nigdy nie spada poniżej około 15°C, a ładna pogoda utrzymuje się od kwietnia do listopada. Najlepszą porą roku na wizytę na Capri jest lato. Panują wtedy przyjemne temperatury w zakresie do 21 do 35°C.

Capri: Wycieczki i bilety

Ciekawe miejsca i zabytki: Capri

Capri: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości Capri?  Kliknij tutaj.


Capri
4.3
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 57